Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 7 verze 2.3 - obecné zkušenosti, rady...

KarelB_ce4you (50)|29.4.2008 22:01
No musím bohužel potvrdit, že verze 2.3 je mnohem méně stabilní než 2.2 přestože nevím, co je v tomhle kontextu mnohem méně, neboť 2.2 mi nikdy nespadla. Teď to obvykle spadne tak po ujetí 100 km... :O
Programátoři mají co dělat, paměti je dost, u mne se to chová tak, že se Dynavix prostě vyzmizíkuje z paměti. :((
Jestli najdu chvilku času budu nahánět podporu. Bída
Méďa (69)|13.5.2008 21:21
Dnes jsem našel na webu Dynavixu update na verzi 2.3.1. Zatím jen při hraní na stole se verze jeví velmi stabilně. Samozřejmě uvidíme jak se bude chovat v praxi, ale vypadá to slibně.
KarelB_ce4you (50)|13.5.2008 21:39
Díky za echo, už to stahuju. :yes:
edit 23:13: Staženo a nainstalováno. Jen nevím proč se vždycky trefím do špatné verze a vše opakuju znova včetně stažení. Jinak to vypadá zatím dobře ve čtvrtek jedu delší trasu tak to prověřím.
Jako dobrou zprávu vidím, že oprava přišla poměrně brzy. Zdá se, že Dynavix by mohl konečně být zpátky (ťuky ťuk)?! :D
Mudrunka (547)|14.5.2008 09:07
staženo, naistalováno, zatím se to jeví, že ano. Dokonce si to pamatuje nejen nastavení, ale i množinu před tím zakázaných úseků. Akorát mě rozčiluje nutnost nového zadávání registračních údajů – v tomto směru bývající softy zpracovány lépe.
Taktéž mě jaksi překvapuje přístup výrobce, a to ten, že mu zákazníci nestojí ani za zaslání oznámení e-mailem o vydání nové verze. Sice velkopanský výrobce i-GO se chová stejně, ale Navigon i Velký Tomík píše a píše o každé i malé ptákovince. My si to tady řekneme, ale řekl bych, že valná většina uživatelů daného softu možná o tomto webu ani neví……
Taktéž mě instalace „přeplácla“ mé úpravy ve skinech, přitom jsem si zálohu včera omylem smáznul – podruhé se s tím už dělat nebudu a Liška je opět téměř neslyšný, škoda.
jojolaser (82)|14.5.2008 10:52
Tak som skusal tu verziu 2.3.1, zatial iba na stole... a tiez pada. Ale zda sa mi, ze pada ovela menej nez 2.3.

- Spadlo mi to ked som v mape preklikal trasu Prha-Brno po dialnici. Spadlo to pri Brne.
- Tiez mi to spadlo ked som nechal zrychlene simulovat trasu Bratislava-Praha. Neviem kde presne to spadlo, ale cca 1/3 cesty to preslo za 20 minut... a ked som sa po hodine vratil, tak uz aplikacia nebezala.
- Este to padlo 2x...

Asi skusim hard reset alebo nainstalovat WM6.
mstenchl (132)|14.5.2008 11:36
Hm, já jsem někde něco zdrbal. Nešel mi provést update /mou chybou/ a tak jsem na kartě odstranil sloky dynavix a 2577 s tím, že to nainstaluji úplně od začátku a pak update. Jenomže, původní instalace se už taky nedá provést. Poradíte někdo, jak tento problém vyřešit ?
KarelB_ce4you (50)|14.5.2008 22:03
Nakopíruj to tam ručně (do PDA) z adresáře C:\Program Files\Dynavix Manager\install. Mapy pak z CD (do: \...\Dynavix\Maps) tak jak tam jsou. Snad to pomůže. :D
edit: kde jsou mapy
KarelB_ce4you (50)|14.5.2008 22:21
A zkoušel už někdo knihu jízd? Já dopadl takhle: 16.4.2008 8:43 16.4.2008 9:27 27046 SluĹľebnĂ­ jĂ­zda Kunice (okres Praha-vĂ˝chod)/StranÄŤice/Kunice (okres Praha-vĂ˝chod)/StranÄŤice/Ĺ˜Ă­ÄŤany (okres Praha-vĂ˝chod)/Modletice/Nupaky/ÄŚestlice/PrĹŻhonice/Praha-KĹ™eslice/Praha 22/Praha-KĹ™eslice/Praha-Petrovice/Praha 11/Praha 4.
Hlavní problém vidím v diakritice (nemám něco špatně?) a též v tom, že popis trasy je poněkud nepřehledný. Jestli to tady někdo od Dynavixu čte, chtělo by to aspoň start a cíl dát do samostatných sloupců a celý průběh trasy až na úplný konec.

Další přání / námět bych měl k radarům. Funguje to skvěle, ale na mé gusto poněkud pozdě - všechny radary, které znám z okolí, to hlásí tak 70 - 100m předem a to je málo. Možná by to chtělo upozornit hlasově (třeba "blížíte se k radaru") s větším předstihem odvislým od rychlosti jízdy (tak 7 - 10s předem) a pak ponechat stávající zvuk tam, kde je. V místech s vysokou koncentrací budeme sice jezdit podle předpisů, ale o tom to je ne? :O

Díky.
Méďa (69)|14.5.2008 22:50
Neotvírej ten soubor v excelu, ale ve wordpadu.
Mudrunka (547)|15.5.2008 22:14
takže jsem to dnes trochu otestoval, nezaznamenal jsem tam významný rozdíl oproti předchozí verzi. V 3D na mé plečce s komplet radary z poi.cz a zapnutém TMC opět grafika nestíhala, tedy velmi brzy došlo k přepnutí na 2D a následovala stabilita a slušný výkon až do cíle, kde nám Liška řekl „A teď vypadněte z auta“ – to se manželce obzvlášť líbilo. Taktéž hláška „Tak teďka sám nevím“ byla úspěšná.
mstenchl (132)|26.5.2008 07:16
Chci se zeptat, funguje někomu Dynavix na WM verze 6.1 ? Minulý týden HTC uvolnilo novou verzi ROM 6.1, nainstaloval jsem českou verzi. Veškerý soft mi jede, ale Dynavix nejde ani spustit...
Yankee.106 (231)|26.5.2008 07:31
Ano na WM6.1 funguje DNVX celkem slušně. Jen pozor na aktivaci:!: Jiná ROM (verze) ti sebere jednu aktivaci :O
mstenchl (132)|26.5.2008 07:41
Tak to netuším, v čem mám problém. Mám českou verzi a Dynavix 7.2.2 píše, že mu chybí nějaký soubor a update 7.2.3 hodí error hlášku. Aktivace teda ještě ani neproběhla. Musí to být nainstalováno v zařízení nebo může být na kartě ?
Yankee.106 (231)|26.5.2008 07:44
Já mám DNVX kompletně na kartě.
mstenchl (132)|26.5.2008 08:23
Tak ještě jeden dotaz. Instalace z PC mi nejde provést, dá se to tam zkopírovat jen z PC ? Co konkrétně ? Je lepší tam dát hned 7.2.3.1 nebo nejdřív 7.2.1 a pak nahradit ?
Yankee.106 (231)|26.5.2008 09:02
Mňo, instalace z PC je ssstttrrrááášššnnněěěě dlouhá, takže já nakopíruju vždy obsah složky [CODE]C:\Program Files\Dynavix Manager\install[/CODE] na kartu a tím je instalace hotova.
mstenchl (132)|26.5.2008 09:15
No, to jsem taky dělal a nic. Teď mně ještě napadá jeden problém. Jak se v zařízení jmenuje Tvoje karta ? U TomToma snad jsem někde četl, že by to mělo být Storage Card, což jsem měl u původní verze ROM, teď se mi karta jmenuje Paměťová karta, tak jestli problém není v tom ?
Yankee.106 (231)|26.5.2008 09:28
Storage Card
mstenchl (132)|26.5.2008 09:56
Tak konečně to jede. Karta se opravdu musí jmenovat Storage Card, jinak to nejede. Pokud si tedy někdo jako já nainstaluje oficiální HTC ROM 6.1 pro HTC Kaiser v češtině, pak je nutné v registrech přejmenovat název karty z Paměťová karta na Storage Card a Dynavix pak opět funguje....

\HKLM\System\StorageManager\Profiles\SDMemory\Folder a přepsat hodnotu na Storage Card

Dík.
Yankee.106 (231)|26.5.2008 10:21
Njn, jak jsem již několikrát psal, nevím co vede lidi k tomu používat na PDA češtiny ... tady je další důvod proč ne. Některé lokalizace jsou prostě nahovno ...

Nicméně jsem rád, že ti instalace proběhla.
tortoise (546)|26.5.2008 11:52
Mně to teda přijde jako problém softu, pokud nedokáže pochopit, že paměťová karta může být připojena pod různými názvy. Jako kdyby nějaký soft na PC natvrdo vyžadoval instalaci na disk C. To slušný program nedělá.
mstenchl (132)|26.5.2008 12:23
Už jsem jim to napsal na tech. podporu aby to v dalších verzích dořešili. Taky mně to nenapadlo, ale když mi přestal fungovat Dynavix a před sezonou hledal něco jiného, tak jsem u TomToma taky narazil někde na foru na info, že karta se musí jmenovat Storage Card a i u Dynavixu tomu tak je...
MIlan Kvasnica (88)|30.5.2008 22:11
http://dynavix.cz/index.php?menu=novinky&novinka_id=27

2.3.2
Yankee.106 (231)|30.5.2008 22:43
Nový přístup snižuje nároky na operační paměť PDA až o 50%.
WoW jdu to testnout okamžitě .... na E-Tenech obrovská bolístka:((
Yankee.106 (231)|30.5.2008 23:22
Tak vážení, todle je buďto moje delirium tremens nebo "tak teď já sám nevim" :O :D :evil: :yes: Před spuštěním jsem měl cca 28MB, pak jsem naplánoval trasu PB 2 PHA a mám cca 19MB :O :O :O

No prostě mě to ohromilo :yes: :D ;)

MMT, vyblejsknu nějaké to foto ....



No prostě místo 20MB zabere nyní DNVX 10MB. B O M B A :yes: :!:
Yankee.106 (231)|31.5.2008 00:04
Ale abych jen nechválil, ikonky POI jsou naprosto titěrné a text v dolní částí OBŘÍ. Nedalo by se s tím něco udělat??

je potřeba na tom ještě makat. A co mě dráždí nejvíce, jsou rozdělené mapy, resp. že nejsou bezešvé :no:
mstenchl (132)|31.5.2008 09:21
Taky jsem včera na podporu psal kvůli jiným drobnostem a mj. jsem se ptal jak je to s updatem nových map a vydáním nové verze Dynavix 8. Pro nové mapy je třeba zakoupit upgrade produktů, a nová verze 8 má být během září tohoto roku. Takže se nyní vůbec nevyplatí kupovat upgrade kvůli mapám, protože verze 8 bude taky placená a možná budou i nové mapy....
Mudrunka (547)|31.5.2008 21:24
takže nemůžu napsat nic jiného než 14. května v souvislosti s verzí 2.3.1
[QUOTE="Mudrunka"]staženo, naistalováno, zatím se to jeví, že ano. Dokonce si to pamatuje nejen nastavení, ale i množinu před tím zakázaných úseků. Akorát mě rozčiluje nutnost nového zadávání registračních údajů – v tomto směru bývající softy zpracovány lépe.
Taktéž mě jaksi překvapuje přístup výrobce, a to ten, že mu zákazníci nestojí ani za zaslání oznámení e-mailem o vydání nové verze.
Sice velkopanský výrobce i-GO se chová stejně, ale Navigon i Velký Tomík píše a píše o každé i malé ptákovince. My si to tady řekneme, ale řekl bych, že valná většina uživatelů daného softu možná o tomto webu ani neví…… a Liška je opět téměř neslyšný, škoda.[/QUOTE]
Abych pravdu řekl, právě v managementu využití paměti jsem viděl nejzásadnější problém dané verze, kdy 3D s užitím TMC + všech radarů z poi.cz způsobovalo takové problémy, že to bylo takřka nepoužitelné. Přitom stačilo relativně málo, přepnout do 2D a pohoda – stabilita. Takže takovýto počin je jistě žádoucím směrem. Zatím jen tak od stolu, start, ale i pohyb po programu + simulace v 3D – vypadá to na pohodu. Přes všechny možné problémy, takováto produktivnost - klobouk dolů!
OT: září t.r., že by totálně nová verze? Uvidíme, ale nevěřím, znám obecné schopnosti programátorů držet termíny a slovo.
MIlan Kvasnica (88)|1.6.2008 09:48
Nuže po dvou měsících od 2.3 tu je 2.3.2 a:
- TMC již zprávy načítá a události zobrazuje.
- jde editovat velikost písma ve 3D
- software se mi povedlo shodit zatím jenom jednou a nepovedlo se mi již pád zopakovat
- POI na trase jsou rozkliknutelné, ale nefunkční
- soft nepadá při oddálení ve 2D a posunování mapy

dodatek 1: výše uvedené nedostatky jsem hlásil na podporu, žádná odpověď od nich nepřišla. Jakožto "taky vývojář" toto chování nedovedu pochopit. Nepoděkovat za feedback může znamenat, že žádný další feedback nebude.

dodatek 2: k těm POI na trase: mám mapu holiday, pokud jsem přidal mapu z balíku evropa (která je několikanásobně větší), tak POI na trase fungují

HW, SW: FSC Loox C550 + Navilock 453TE, dynavix holiday
MIlan Kvasnica (88)|3.6.2008 18:19
Tak abych nekřivdil, došel feedback z podpory. Nejdříve napsali:

"Dobrý den, ohledně problému s funkcí body POI na trase je zapotřebí dohrát si update map pro mapy holiday je to tento soubor..."

ale když jsem se ohradil, že jsem to nahrál správně, tak to opravili:

"Dobrý den, velice Vám děkujeme za upozornění soubor opravdu body na trase nenačetl. Nyní jsme soubor (w_82.map) opravili a již je funkční."

Tak jako tak to na mém HW je s touhle funkcí poooomalé, takže nepoužitelné a soubor jsem raději dal pryč.
jojolaser (82)|4.6.2008 08:24
[QUOTE="jojolaser"]Tak som skusal tu verziu 2.3.1, zatial iba na stole... a tiez pada. Ale zda sa mi, ze pada ovela menej nez 2.3.[/QUOTE]

Pri navigacii v aute sa ukazalo, ze aj 2.3.1 celkom dost pada. Nainstaloval som ale 2.3.2 a ta mi zatial nespadla, coz je super! Zatial som ju vela netestoval, ale zvladla simulaciu praha-bratislava, navigaciu v aute cca 400 km a nejake klikanie v mape.
KadelSt (25)|5.12.2008 16:01
Zdravim.Rad bych si koupil verzi 2.4 pac pak mam prechod na dynavix8 udajne zdarma.Nyni pouzivam i-go8.Jedine co me stve,ze nekdy kdyz zastavim na cervenou,tak i-go preskoci uz za krizovatku.Chtel bych se zeptat jak funguje dynavix?kdyz pojedu 1000 km v kuse,tak kolikrat se sekne?Zatim co sem procetl par stranek tak nic moc asi.Vim ze se da koupit trial verze,ale se radsi zeptam a budu mit par stovek usetrenych na komplet mapu evropy.Zkousel nekdo porovnavat i-go a dynavix?Co je lepsi?Dik za jakoukoliv radu.
mstenchl (132)|6.12.2008 20:50
Já osobně raději používám Dynavix. Za cca rok mi na PDA zamrznul asi jen jednou, max. 2X. Zkoušel jsem i igo, ale nějak mi to nepřirostlo k srdci. Ne že by Dynavix byl bez chyby, ale nějak jsou ty chyby pro mně nejvíc přijatelné.