Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 7 verze 2.3 - obecné zkušenosti, rady...

Mudrunka (547)|15.4.2008 09:49
tak jsem si trochu pohrával se „zakázanými úseky“ a mohu říci, že se mě tato funkce líbí čím dál víc. Nemám ani tak na mysli, že je to zpracováno opravdu perfektně s možnostmi přístupu, které nejsou ani popsány v manuálu. Např. k odstranění daného úseku nemusím jít do daného formuláře a tam ho pracně hledat, ale stačí dát kurzor (kolečko) na daný úsek a jít dolů do oušek (prakticky stejně jako zadání úseku) a on zmizí. U dlouhých komunikací to zakáže jenom část (podle zobrazení cca 250 m), u kratších od křižovatky ke křižovatce. Dá se to krásně využít i k opravám map. Znám řadu případů. kdy to žene při navigaci do neprůjezdné silnice apod. Konkrétně když jedu z domova na jednu stranu mě skoro všechny navigace s mapami TeleAtlas ženou na pěšinku, kde je uprostřed vzrostlý,cca 50-ti letý, strom. A přitom stačí tak málo – trvale tuto pěšinku zakázat. Možná, že se mýlím, ale neznám jinou PDA navigaci s danou funkcí. Perfektní a tleskám.

Co sice funkční je, ale považuji za nedostatečné je alternativní trasa. Já tomu říkám objížďka, a to z důvodu, že má-li to mít praktický význam, o nic jiného se nemůže jednat. Dělá to na mě dojem, že je využito funkce zakázaného úseku a silně mě vadí, že se nezeptá na délku tohoto úseku. Např. na dálnici 20-ti km kolona, žádný problém, a já tedy potřebuji zakázat v délce 20-ti km. Jinak mě to po sjetí navede na nejbližší nájezd dálnice, většinou do kolony. Abych pravdu řekl, takto se Dynavix (a nejen on) většinou chová i bez dané funkce. Z tohoto důvodu tvrdím, že daná funkce objížďky, i když tam fyzicky je, pro mě nikoliv z důvodu, že je prakticky k nepoužití.

to mstenchl:
taky to vidím na opravnou verzi. U softů to tak bývá, že některé aktualizace jsou vydařené více a některé prostě míň. Řekl bych, že pokud by v této aktualizaci fungovalo vše, jak autoři chtěli, jednalo by se opět o značný posun vpřed a ten nám jde, že?
Docent (1234)|15.4.2008 11:18
[QUOTE="Mudrunka"]Možná, že se mýlím, ale neznám jinou PDA navigaci s danou funkcí. [/QUOTE]
Mýlíš, Pocket Navigator 7.
tortoise (546)|15.4.2008 11:56
TomTom Navigator to umí taky, ne?
Docent (1234)|15.4.2008 12:12
Neumí. TT umí vyloučit úsek trasy, po které právě jedu, ale příště přes něj naplánuje trasu zas (pokud mu rovnou nezadám průjezdní bod někde mimo).
Mudrunka (547)|15.4.2008 12:37
[QUOTE="Docent"][QUOTE="Mudrunka"]Možná, že se mýlím, ale neznám jinou PDA navigaci s danou funkcí. [/QUOTE]
Mýlíš, Pocket Navigator 7.[/QUOTE]
Docente, nemýlím. MapFactor neznám, neumím ,takže daná věta je pravdivá bez ohledu na to, zda to daný soft umí, či nikoliv -)
tortoise (546)|15.4.2008 14:12
[QUOTE="Docent"]Neumí. TT umí vyloučit úsek trasy, po které právě jedu, ale příště přes něj naplánuje trasu zas (pokud mu rovnou nezadám průjezdní bod někde mimo).[/QUOTE]
A co změna průjezdnosti komunikace?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Mudrunka (547)|15.4.2008 14:20
ale kolego tortoisee, na webu PDA a na navigačních softech apro PDA se pochopotelně bavíme o aplikacích na PDA. Ostatně, tak taky zněla moje věta - prosím přečíst ještě jednou. Že TT verze 7 to umí, jistě všichni víme. Víme však taky o přístupu výrobce programu k PDA navigaci :)
Méďa (69)|15.4.2008 14:56
Včera jsem stáhnul správnou verzi updateru, naformátoval kartu a nainstaloval Dynavix znovu. Dnes jsem najezdil cca 180km bez pádu. Dokonce to i vypadá, že při vypnutí Dynavixu by se mohla cesta uložit do knihy jízd.
Docent (1234)|15.4.2008 14:57
Koukám, že kolega Mudrunka mne předešel, já chtěl taky napsat něco o rozdílu mezi programem na PDA a PNA :) .

EDIT: Tak to vyloučení trasy umí ještě Garmin XT a Sygic Drive (tam to zatím ale chlapcům slovenským nějak nefunguje, navigace klidně spočítá trasu přes uzavřenou oblast a navíc je uzavřena opravdu oblast, nikoliv trasa, což mně zrovna šikovné nepřijde), takže ono to s tím objevitelstvím Dynavixu zase nebude tak žhavé ;) .
KarelB_ce4you (50)|15.4.2008 20:14
Tak já zcela bez problémů nainstaloval, hraní při simulaci zatím taky v pohodě, takže si držím palce a jdu studovat manuál. :D Zítra se ukáže, ale už tomu pomalu začínám věřit. Od přechodu na WM6 :yes: je vše stabilní jak skála a že s hx4700 měl Dynavix opravdu potíže...
Že by nákup nových map?
Mudrunka (547)|16.4.2008 07:58
takže body zájmů na trase fungují. Dnes se na produktovém webu Dynavixu objevil doplněk k mapě, který je nutné stáhnout a přidat do složky s mapami. Pak je funkce funkční. Dnes otestuji.
Mudrunka (547)|16.4.2008 10:31
takže, s radary se blýská na dobré časy. Kluci na www.poi.cz jsou opravdu dobří viz. zde.
Tímto vzhledem k ostatním novinkám, i těm, co se řeší, se u mě Dynavix dostává v hodnotovém měřítku na úroveň Velkého Tomíka
MIlan Kvasnica (88)|16.4.2008 11:10
nechapu, proc se dynavix s poi.cz nedomluvi tak, ze by se ty radary tahaly online.

Nejaky kod pro komunikaci s webem dynavix obsahuje, bo jinak by nebyla mozna online registrace.
kopacek (466)|16.4.2008 11:17
Super informace! Radary z poi.cz fungují, vyzkoušel jsem na simulaci, dnešní stažení nahrálo 1.230 mobilních a 255 statických radarů, Dynavix s tím nemá problém.
Horší to ale je s Body zájmu na trase, dohrál jsem příslušný soubor (pro mapu Holiday, složka eu_central), po naplánování trasy je příslušné tlačítko již pěkně barevné, je možné vybrat požadovanou kategorii. Pokud ale cokoliv vyberu (např. benzínovou pumpu), tak se nic nestane, program se vrátí na obrazovku s mapou, žádné kontextové menu, nic. Nechce se mně věřit, že by to fungovalo jen při ostré jízdě a ne při simulaci.
A ještě jedna věc - kupoval jsem verzi 2.2 Evropa a tam je kromě mapy "Holiday" ještě mapa eu-middle (CZ, SVK, GER, A, PL bez MRE) ve verzi 83 a pro tuto mapu není příslušný soubor pro práci s Body zájmu na trase ke stažení.
Mudrunka (547)|16.4.2008 12:20
Vítku ahoj,
něco jest špatně. A to skoro výrazně. Mě se tam neimportuje 1165 mobilních a 279 fixních radarů (dokonce bez úsekových – a ten stav tam jsi měl je to jen 203 kusů).
Problém vidím v tom, že jsi nejspíš před importem stávající nevymazal. Je to nutné, protože Dynavix pod importem evidentně rozumí přihrání, přitom jsem přesvědčen na nějakou aktualizaci, nedej Bože kontrolu duplicit si nehraje.
kopacek (466)|16.4.2008 12:47
Ahoj Miloši,
díky za nakopnutí! Já jsem teď po roce s Garminem u Dynavixu opět úplný začátečník. ;-)
Takže už tam mám 1165 mobilních a 279 statických radarů. Díky klukům z poi.cz, to je opravdu bleskurychlá reakce.
Fungují Ti ty Body zájmu na trase?
Mudrunka (547)|16.4.2008 13:06
Vítku,
no, s body zájmu zatím nevím. On totiž Dynavix vždy, pokud pracoval v režimu, že hledal GPS a nemohl najít, pracoval tak nějak divně vlažně a skoro to na mě dělalo dojem, že nějak bral i více paměti. Každopádně, vždy když jsem si s ním hrál, pro úspěšnou navigaci byl nutný soft reset. Takže zatím pocitům, které mám (asi stejné jako Ty) nevěřím a čekám na reál. Ten bude dnes odpoledne a hlavně zítra jedu na výlet do Brna…. a uvidím.
OT: stále nekouřím
kopacek (466)|16.4.2008 13:12
OT, ale musím Ti VELMI pogratulovat!!! Z mých známých přestali po Novém roce kouřit čtyři lidi, ale už se všichni vrátili do "normálu". A koukám, že ses po zásluze odměnil tou správnou "strojovnou"!
Jinak s Dynavixem doufám, že nás čeká nějaká budoucnost, protože to vypadá, že to asi bude jeden z posledních softwarů na PDA, který má nějaký vývoj...
Mudrunka (547)|16.4.2008 13:25
OT, asi nechtěli skutečně přestat, nebo nemají tu správnou motivaci. Odměna ve formě HP 214, na tu jsi narážel, teprve čeká, zatím však v tom vidím dílčí problém – slabší zvuk (reproduktorek dozadu) – už nyní Lišku za jízdy neslyším a co teprve, když by šeptal do předního skla -)
Ano, zdařilý update 2.2 a po dotažení v 2.3 vše nasvědčuje na dosti rasantní tah na bránu…. jen vydržať -)
kopacek (466)|16.4.2008 14:01
Já jsem s hlasitostí Pavla Lišky kupodivu na Kaiserovi spokojený. Pokud dám hlasitost na max., tak je to dostatečně hlasité (jezdím ale v hodně tichém autě) a přitom reproduktor nechrčí. Ta holčina je sice hlasitější, ale pokud ji dám taky na max., tak u většiny slov už to v repráčku docela slušně chrčí, takže ji musím pouštět o dva stupně tišeji a tím pádem mám dokonce Lišku hlasitěji. Jinak ty hlášky jsou fakt dobré, při cestování v naprostém neznámu sice zase přepnu na "technickou" holčinu, ale ve známějším prostředí to je dobré zpestření.
"Takže, padáme vodcaď, já si teď dáchnu a ty jeď úplně v klídku". :D
mstenchl (132)|17.4.2008 06:57
Tak jsem dnes ráno při ostré jizdě testoval POI na trase, no a když to řeknu lidově, tak jsem měl dojem, že to nefunguje, nebo se to použivá nějak jinak.
Během reálné trasy jsem zkusil 3 kategorie a ikdyž jsem jel nějak pobliž, tak žádné upozornění, nic. Vyzkoušel jsem benzinu, bankomat i restauraci. Ikonku jsem na mapě viděl, ale to je tak vše. Tak už někdo přišel na to, jak to má fungovat ?
kopacek (466)|17.4.2008 12:26
Při dvou jízdách jsem již vyzkoušel snad všechny kategorie ale nedělá to vůbec nic, po výběru kategorie se to prostě vrátí na obrazovku s mapou, nikde žádné kontextové menu. Lhostejno jestli je požadovaný bod 20 metrů nebo 2 km od aktuální polohy. Takže to asi nechápu, nebo to nefunguje. U všech ostatních navigací to prostě vylistuje seznam bodů požadované kategorie (např. benzinky) a já si můžu vybrat nejenom podle vzdálenosti ale z popisu i typ (např. Shellku).
Docent (1234)|17.4.2008 14:43
kopacek (466)|17.4.2008 15:47
Tak jsem našel, kde je zakopaný pes s Body zájmu na trase. - Musíte si dát pozor na to, jaký soubor stáhnete ze stránek Dynavixu. Dnes dopoledne tam přibyl nový odkaz na mapu Evropy a s těmito soubory to již funguje. Problém je v tom, že nyní jsou pro složku "eu_central" dva soubory "w_82.map". Jeden má 14,2 MB, vznikne stažením z odkazu "Mapa Holiday" a druhý, z odkazu "Mapa Evropy", má 46,4 MB. Musíte si tedy dát pozor na to, zda máte opravdu koupenou mapu Evropy nebo mapu Holiday. Stále ale chybí soubor pro složku "eu_middle".
Jinak to funguje velmi jednoduše, po kliknutí na příslušnou skupinu (např. benzínky) vyskočí nové okno s mapou se zobrazeným nejbližším bodem na trase a známým kontextovým menu, které umožní např. zařadit bod do trasy. Příjemné je, že volbou "Další bod zájmu" je možné skočit na další, vzdálenější bod (benzínku) po trase. Bohužel se ale nezobrazí vzdálenost k bodu od aktuální pozice (tedy: vyjde mně ještě benzín?). Snad příště. ;-) Jinak ale příjemné doplnění.
Mudrunka (547)|17.4.2008 21:48
tak jsem se vrátil z Brna a mám lehce smíšené pocity. Po nahrání části mapy pro body zájmu na trase a komplet databáze radarů z poi.cz Dynavix nějak, poměrně výrazně, zlenivěl. Přepočty ale zejména vykreslování mu trvá poměrně dlouho. Vypadá to tak, že obraz stojí a pak za nějakou dobu poskočí, takže pozice je často velmi pozadu. Jako kdyby grafika nestíhala. Můžu říci, že o víkendu, před nahrání výše uvedeného, jsem to nepozoroval tak výrazně, přitom POI mám povolený jenom ty důležitý pro jízdu (pumpy, parkoviště apod.).

Databáze radarů z poi.cz funguje dobře, jenom u radarů, které nejsou lokalizovány přímo na komunikaci Dynavix ignoruje – např. Praha, Průmyslová, směr Hloubětín, nebo D1 za sjezdem na Velkou Bíteš směr Praha. Když si člověk dostatečně zvětší mapu, je vidět, že radary jsou mimo. Zajímavé je, že konkrétně u těchto dvou radarů ostatní navigační softy, které mám je berou bez problémů.

Oblast TMC je ve stavu, alespoň podle mého názoru, jak to bylo ve verzi 1.6. Tenkrát, když si to přečetlo, že v nějakém úseku je „omezení“, vyhodnotilo to jako neprůjezdnou oblast a honilo to člověka z trasy. Nyní to funguje stejně, Takže mě to dnes na dálnici 2x hnalo z krásně průjezdné dálnice, dokonce v Brně mě to nechtělo pustit do Pisáreckého tunelu (tam i zpět). Zajímavé je, že jak i-GO, tak i u Navigonu se mě nestalo, že by omezení hodnotilo jako neprůjezdnost.
Pravdou ovšem jest to, že vlastní RDS-TMC je u nás opravdu unikátní. Na obou cestách to signalizovalo cca 10 problémů, ve skutečnosti v jednom případě se to zakládalo částečně na pravdě. Ráno byla na kraji Prahy poměrně „výživná kolona“ směrem do Prahy, večer zase směrem z Prahy. V obou případech TMC nula! A to navíc večer o ní povídala i Zelená vlna – tedy v systému jednotných dopravních informací daná událost byla. Tedy je to, na rozdíl od různých proklamací, s daným systémem čím dál horší a je zcela jedno, zda jsou u lizu modří, červení, oranžoví nebo zelení. Pro nás nedělají nic, akorát… škoda mluvit
Docent (1234)|17.4.2008 22:22
Kolego Mudrunko, tvé příspěvky jsou věcné a poučné, ale nechápu 2 věci:
1) podle podpisu používáš řadu navigací, proč se znovu a znovu snažíš oživit mrtvolu?
2) TMC je v Česku rovněž mrtvola, psát pořád dokola na nějakém fóru, že to nefunguje, už mně přijde jako určitý druh masochismu...
Yankee.106 (231)|17.4.2008 22:42
- Děkuji za bouřlivou debatu okolo verze 2.3. Zítra budu mít v háku trochu času, tak se pokusím také updateovat. Jsem celkem zvědav na RAMnáročnost. Jsem rád, že nyní nejsem mezi prvním alfatestery :D

- Co se týče mého chtíče ... TMC já na E-Tenu nepoužiji, Telematix prý nedostal datašity pro komunikaci, kua :evil:

- Jo a pak mi to opět nedá se nezeptat, co furt máte s těmi radary??? K čemu to v navigacích slouží??? Resp. k čemu mi to je??? Měl jsem to v iGO jen jednu cestu z Phy2BN a okamžitě jsem to vypnul, páč na výpadovce u Chovodova to hlásilo radary v protisměru a na to vám Alík ... jo a sry těm co se za mnou přifrčí, jezdím dle pravidel (mám tři děti a rád bych je viděl zestárnout ...)
Docent (1234)|17.4.2008 23:48
Tak s těma radarama opatrně... Já jednou nakous na www.poi.cz to samé a byl jsem málem ukamenován...
Yankee.106 (231)|17.4.2008 23:52
Mňo sry, ale mě je tato funkce úplně na h....nic. Jezdím tak jak mám. Raději bych bral mnohem větší stabilitu, rychlost vyhledávání, POI, TMC na E-Tenu, málo zabrané paměti a ne kraviny :no:
Docent (1234)|18.4.2008 00:06
No šak to píšu... Já si dovolil jednou na www.poi.cz vznést zdvořilý dotaz, k čemu že to ty radary jsou, že stačí jezdit podle předpisu, a byl jsem za blbce...
Mudrunka (547)|20.4.2008 18:33
po instalaci verze 2.3 se mě začaly zobrazovat TMC informace anglicky. Napravilo se to a dnes se to objevilo znova. Tak tedy nevím, každopádně jsem si tentokrát obrazovku, jako důkaz předmětný, ojel…..

00275276_TMC_blbost_NpiI.jpg
Mudrunka (547)|20.4.2008 18:35
hlášky Lišky se mě líbí natolik, že jsem se rozhodl nízkou hladinu zvuku nahrávky řešit. Zajímavé je, že v některých přístrojích je prý hlasitost přijatelná (např. Kaiser), v jiných nikoliv. Že by to bylo tím, že nahrávky jsou stereo? Vyřešil jsem to tím, že u všech 198 předmětných souborů jsem zvýšil hlasitost o 12 dB. Zvláště některé sice trochu ztratily kvalitu, ale svůj účel to plní, ke stažení níže (soubory rozbalit a ve složce SD Card nebo CF Card\dynavix\LANG\TH\voice_3 po záloze přepsat všechny soubory). Vyzkoušeno, funguje to, akorát s některými soubory to chtělo si více pohrát, nebo zesílit méně. Pokud fa Telematix bude mít námitky se zveřejněním jejich upravených souborů smažu to a veřejně se jí omluvím.
jojolaser (82)|20.4.2008 22:16
Pred par dnami som nainstaloval verziu 2.3 na FSC N560 ale pada stale. Pada hlavne pri hrani, napriklad simulacii alebo prepinani den/noc. Pri navigacii spadla "iba" raz - ale zatial som to skusal iba v tramvaji. Vyzera to na memory leaky... raz mi to aj zahlasilo hlasku typu "na vypocet trasy nie je dostatok pameti". Po vypnuti a zapnuti aplikacie to rovnaku trasu v pohode naplanovalo. Chcelo by to nejake novsie PDA so 128 MB pameti. Skoda, ze aplikacia vecsinou rovno spadne a neosetruje chyby.

Co sa mi paci su radary - importoval som tie z poi.cz (dik Medrunka). Taktiez zakazane useky a dalsie novinky su fajn. Musim niekedy vyskusat to navigovanie po strate signalu, napriklad v tuneli.
mstenchl (132)|21.4.2008 06:22
Mám zakoupenou verzi Holiday. Aby mi fungovaly POI na trase tak mi nepomohlo stáhnout soubor k mapě Holiday, ale musel jsem stáhnout soubor pro mápu Evropy a do PDA zkopírovat soubor ze složky eu_central. Další věci je zpomalení chodu navigace. Na okrskách to ještě celkem jde, ale průjezdy na křižovatkách ve městě jsou hodně trhané, jakoby se tam po nahrání toho souboru stále něco propočitávalo. Je ještě co vylepšovat...

Jinak, co se samotné navigace týče, tak tomu fakt nějak nemohu přijít na kloub. Jsem třeba od baráku 700 m po hlavní bez křižovatky a navigace mě posílá do města na křižovatku a po druhé cestě k domovu, celkem asi 2km...
Mudrunka (547)|21.4.2008 14:17
tak jsem dnes, částečně nechtěně vyzkoušel v reálu „alternativní trasu“. Po bouračce na Jižní spojce u Lanového mostu se Šterboholská radiála stala neprůjezdná a celé okolí v podstatě rázem bylo v kolapsu. Kupodivu TMC informace byla poměrně včas předána, dokonce i ve správném směru (už jsem dlouho nezažil), ale mě stejně nezachránila….. Potřeboval jsem tedy použít alternativní trasu a zpočátku to vypadalo, že OK, stál jsem cca 100 m před zacpanou křižovatkou a na ní se změnil směr trasy přesně podle požadavku. Skoro jsem se těšil, že budu moct napsat, že po dodělání určení délky objížďky to bude jedna z nejhodnotnějších funkcí nového Dynavixu. Narazil jsem však na problém. Výpočet trasy byl původně proveden jako trasa rychlá a alternativní trasa po návratu na původní trasu to pak do cíle změnila. Nejspíš algoritmem nejkratší…., a to je špatně.
Správný algoritmus by měl být, přepočet za stejných atributů jako byl základní přepočet, případně přepočet až do návratu na původní trasu jako nejkratší a pak stejné jako původně.

to mstenchl:
taky jsem měl problémy s trhaným překreslování mapy. Vyřešil jsem přepnutím do 2D a pohoda….
Méďa (69)|24.4.2008 18:34
Na stránkách Dynavixu se objevila nová služba MyDynavix. Je tam nová databáze radarů. Po prozkoumání vyexportovaného csv souboru je zřejmé, že Dynavix již podporuje i kamery na semaforech, takže již nemusí být v databázi z poi.cz uloženy jako stacionární radary.
Jinak kluci z poi.cz mají můj obdiv.
Mudrunka (547)|24.4.2008 23:19
Méďo ahoj,
ano, hoši z poi.cz jsou jedničky (a nemyslím tím ty Kalousovský…-)), hodil jsem tam jenom tak do éteru dotaz a Henry z daného webu, v podstatě okamžitě, zrealizoval. Tím v mých očích uvedl v život kategorii upozorňování na radary u uživatelů softu Dynavix. Uvedl z toho důvodu, že to torzo, které je součástí instalace a zároveň i součástí Tebou uvedené služby je akorát šidítko bez šance na reálný život. Nehledě na to, že výrobce programu by měl věnovat všechny síly na dotažení a deklasování konkurence ve svém oboru a dané věci nechat těm, co to umí globálně a umí obře. Nejen u nás.
Taktéž jsem si všiml, že v daném torzu začíná Talematix operovat se sledováním průjezdu na červenou s tím, že to znázorňuje takovou divnou ikonou (vypadá to jako zmrzlina). Používám Lišku a ten se ve svých hláškách k daným POI chová stejně, jako k radarům. Tedy jsem nabyl dojmu, že se k daným kamerách obecně chová jako ke kamerám. Na základě Tvého příspěvku jsem se tomu věnoval trochu více a zjistil sem, že zavedl kategorii „Hlídané křižovatky“ s danou ošklivou ikonou a dokonce u Ilony, kde jsou dané POI signalizovány akusticky tomu přidal takový pěkný zvuk (spoušť fotoaparátu – tleskám, perfektní). Ta ikona sama o sobě zas tak moc nepřekáží, v případě potřeby si ji nahradím semaforkem (stejně tak v současné době si hraji s ikonkami upozorňování na stav TMC -)).
Abych pravdu řekl, současný stav mě moc nevadí, dokonce u Lišky se toho moc nezmění, když se dozvím informaci, podívám na obrazovku a když je tam červená kamera (v budoucnu možná zmrzlina), vím na čem jsem. Každopádně by to asi chtělo obecnou čistotu a tedy budu nucen napsat Henrymu, že jsem blb. On se totiž na to ptal. :((
Mudrunka (547)|25.4.2008 13:38
tak hoši na poi.cz jsou ještě lepší než jedničky. Popsal jsem daný problém a po cca 2 hodinkách Henry lakonicky napsal „Upraveno“. Zkusil jsem a funguje to.
Abych pravdu řekl, s programátory obecně mám z pracovní činnosti úplně jinou zkušenost, pomalinku chtějí objednávku objednávky s přesným určením problému na řešení problému v druhém pololetí příštího roku atd. Takže mě nepřímo naučili programátorské činnosti a objednávky objednávek jim nedávám. A právě proto s přístupem na daném webu si připadám jako Alenka v říši divů.
Jinak s danou ikonkou semaforu jsem si trochu laicky pohrál. Ta „zmrzlina“ je opravdu hrozná, nehledě na to, že pokud náhodou leží na hnědé lince komunikace, po které se má jet je takřka neviditelná. Vypadá to pak následovně
00275984_Semaforek_lCRi.jpg
Yankee.106 (231)|26.4.2008 13:23
Tak jsem taky updateoval.

+ Hlas Pavla Lišky je super, ve známým oblastech příjemné
+ nějaké dialogy doznaly vylepšení
+ počítání trasy má konečně procentuelní "žížalu"

- radary, nepoužívám, k ničemu
- ikonky POI bodů jsou na VGA titěrné a nejsou k rozpoznání ani když "brejlím" hodně zblízka (při řízení nepoužitelné)
- instalovat pomocí originál Manageru je na celý den :evil: ještě, že se dá Install "jen" nakopírovat

:no: stabilita :no: ve verzi 2.3 je ještě méně stabilní než 2.2, je to prostě děs běs :evil: takto nestabilní aplikaci jsem neviděl ani na PC ... Vidím to na problém DNVXu s GSM částí, ale asi nikdo neposlouchá.

? když do léta nestoupne stabilita, koupím si jiný SW, tento je téměř nepoužitelný hnus
Yankee.106 (231)|27.4.2008 19:14
Pro mnohé asi úplně blbej dotaz. Jak si naplánuju cestu do Itálie :?: :O Já jsem si dal dneska Lignano Riviera a DNVX na mě řval, že nemá mapy. Na kartě je mám ;) Pak jsem našel něco jako přepnutí map, ale to mi pak neukazovalo cestu přes ČR :? To musím jako mapy přepínat :?: :!: :?: :evil:

Jo a jen tak jako statiska, jsem jel z PB do BN a DNVX padnul 7x :dead: HNUS :$:
Mudrunka (547)|27.4.2008 20:43
ahoj Yankee.106,
že Dynavix zatím není na velké cestování po Evropě již bylo napsáno dost, ne? I když jsem se domníval, že došlo k nějakému sloučení jednotlivých map do větších celků, tak by to už snad nemělo být vyhraněné. Já mám tedy už jen mapu ČR, ale vždy se to provádělo následovně:
- vzala se mapa Itálie jako aktivní, v té se našel cíl a dalo navigovat (Itálie obsahovala i průjezdní sít Evropy, přitom Dynavix vzal za výjezd nejbližší komunikaci v mapě
- přeplo se do mapy s výjezdem, třeba ČR, ono se to restartovalo a normálně navigovalo ze stávající pozice na nejbližší známé místo daného cíle (ČR zase má průjezdní Evropu)
- na hranicích se zase přepla mapa s aktuálním státem a po restartu programu to navigovalo a navigovalo
- a tak postupovat x-krát až do Itálie
zkoušel jsi na tom Tvým stroji i jiný soft?
Yankee.106 (231)|27.4.2008 21:03
Mňo napsalo se toho opravdu hodně, ale tak než jsem si to nevyzkoušel, tak jsem to přesně nechápal a nechápu to ani nyní. To je prostě otřes :(( Nepoužitelné :no:

Jinak jsem zkoušel Navigon 6.2, moc náročný na paměť, já mám cca 22MB. Mám firemní TT6, takový nějaký divný a těžkopádný a mám od kolegy na tento víkend iGO, které zatím vítězí.

Zítra jdu za právníkem a pokud to bude jen trochu možné, budu požadovat vrácení peněz za nefunkční soft :evil: Takovou sr..... jsem ještě neviděl.
MIlan Kvasnica (88)|27.4.2008 22:39
V manuálu http://www.dynavix.cz/data/download/dynavix_7_v2_3.pdf se píše, že minimální požadavky na RAM je 25-35 MB. Vy máte 22, což je málo.
Yankee.106 (231)|27.4.2008 22:52
Našel jsem toto:
Pro provoz Dynavix® 7 potřebujete: Kapesní počítač (PDA / MDA) s operačním systémem
Microsoft Windows Mobile 2003 a vyšší; GPS (satelitní přijímač polohy) připojitelný k Vašemu
kapesnímu počítači, podpora NMEA protokolu; dostatek volné paměti pro běh aplikace; dostatek
volného místa na paměťové kartě pro uložení mapy, viz kapitola PDA / MDA.

Testovaná zařízení zahrnují např.:
 Fujitsu Siemens Pocket Loox 720
 DELL, Axim X51v

Na výše zmiňovaných PDA mi Dynavix padal taktéž :!:
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2008 22:52
:D Tak to asi půjde používat jen na pár modelech, co mají 128 MB nebo udělat před použitím naviagce SR ideálně HR, jako je tomu u IDOSu, aby "se to vešlo". Tak to bych se s Treem nechytal.
Inu, pokrok nezastavíš. :sarcastic:
Yankee.106 (231)|27.4.2008 22:54
Výborně, 128MB? Dejte mi odkaz na PDA s VGA, GSM, GPS a bude podporovaný Dynavixem a já si jej velice rád koupím.
Yankee.106 (231)|27.4.2008 22:58
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]V manuálu http://www.dynavix.cz/data/download/dynavix_7_v2_3.pdf se píše, že minimální požadavky na RAM je 25-35 MB. Vy máte 22, což je málo.[/QUOTE]
Jsem zapomněl dopsat, že to je po spuštění několika programů, pokud vyčistím PDA (HRknu jej), vypnu veškeré rezidentní prgy a Today Pluginy, tak jsem na nějakých 32MB, což je v toleranci Dynavixu. A co myslíte? Co jasně, měl ho tam ..... Stále padá ... Nedostatkem volné paměti to myslím nebude.
Yankee.106 (231)|28.4.2008 18:01
Tak dnes cesta přes Votice opět do Benešova. Vypnul jsem GSM a ani jeden pád. A tudíž se ptám, proč :?: vadí Dynavixu GSM :?: resp. nejspíše automatické stahování e-mailů. (pro šťouraly, mám jak soukr schránku, tak nastavený Exchange a nehodlám to kvůli navigaci měnit :!: )
Méďa (69)|28.4.2008 19:33
Osobně si nemyslím, že Dynavix padá kvůli nedostatku paměti. V pátek jsem jel do Liberce a po třetím pádu na cca 200 km dlouhé cestě jsem zapnul navigaci a přepnul jsem PDA na obrazovku kde se zobrazuje velikost pamětí. K dispozici bylo cca 6MB volné paměti a Dynavix stejně spadnul.Skoro bych řekl, že nejméně padá se starými mapami pokud se nenahraje update map pro zrychlení výpočtů. Myslel jsem si, že budu využívat Dynavix pro knihu jízd, ale bohužel pouze jeden den mám nahrány všechny cesty, protože Dynavix jinak vždy padl.
mstenchl (132)|28.4.2008 21:36
Tak ohledně pádu programu nemůžu na Dynavix říct křivého slova. Mám spíše výhrady k programu jako takovému, často nesmyslná navigace do města a zpět, pomalost překreslování, když tam mam databázi POI ve 3D režimu apod.