Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Clean ROM 5.2.19202 (Build 19202.1.0.0) Eval - první WM 6.1 ROM pro Qtek 8310 - praktické zkušenosti

vpx (529)|31.3.2008 09:44
vodopadek: tak ten iconbar chodi, akorat musis dodelat zaznam do registru
Ale stejne ho tam nechci, protoze ma cerny pozadi a to se ti na homescreen, kde mas taperu az do vrchu NEHODI... Nevite nekdo, jak ten iconbar udelat trnasparentni ?
vpx (529)|31.3.2008 10:22
kyle: jsem asi slepej :)
Kyle (279)|31.3.2008 12:03
Hned v prvnim prispevku mas odkaz na verzi, ktera transparentni background podporuje. Mam v telefonu, takze muzu potvrdit... ;)
vodopadek (274)|31.3.2008 13:14
[QUOTE="VP"]vodopadek: tak si tu zmenu registru napis v mortscriptu, nebo vyexportuj .reg a pak si to po kazde zmene tematu v homescreenu naimportuj. Nevim, jak casto menis "zakladni typ" homescreenu, ale ja od te doby, co mam wm6.1. tak tam mam sliding panel...
A na ten iconbar mrknu, ale nemel by v tom byt problem.[/QUOTE]
casto nee:D jen kdyz jsem zkousel ten iconbar tak jsem to zmenil a pritom se to rozhodilo...

to kyle: a jak se to instaluje? nakopiruju do /windows a pak? to co jsem odkazoval ja bylo jako .cab balicek takze nainstalovalo preplo a hotovo dodelalo to ten sliding panel NRG.. nebo staci jen zkopirovat ty soubory, prepsat ty puvodni z toho cabu a je to..:) no jsem z toho trosku jelen...
vpx (529)|31.3.2008 13:16
aha ten muj ma 500736
bohuzel na Modacu to chce po mne registraci, nechces sem ten novejsi iconbar postnout ?
Dik
Kyle (279)|31.3.2008 13:28
Pokud uz jsi to nainstaloval tim cab souborem, tak staci prepsat to dll ve windows adresari. Nejdriv ale musis prepnout na homescreen bez toho iconbaru, jinak to nepude prepsat, protoze bude aktivni v pameti.
vpx (529)|31.3.2008 14:26
diky super, uz to chodi :)
sh0tek_ce4you (163)|31.3.2008 16:45
[QUOTE="vodopadek"]
EIDT2: tak je to presne tak... v ACTIONURL se nastavi cesta spousteneho souboru a v PICTURES se nastavi cesta k .PPNG obrazku ikony ja jsem delal ikony 128x128 a jde to bez problemu... a zde jsou co jsem zatim vytvoril..
[/QUOTE]
Prosim te jak tam zadat spravne tu cestu na ikony, ja mam treba
ACTIONURL="\Program Files\Tools\cecmd.exe" a
PICTURES="\My Documents\My Icons\tc.png" (vse i s tema uvozovkama)
aplikaci to spusti ale na houmskrinu mam jako ikonu cerveny kruh bile preskrtnuty. Eny ajdia? :)
vodopadek (274)|31.3.2008 17:01
[QUOTE="sh0tek"][QUOTE="vodopadek"]
EIDT2: tak je to presne tak... v ACTIONURL se nastavi cesta spousteneho souboru a v PICTURES se nastavi cesta k .PPNG obrazku ikony ja jsem delal ikony 128x128 a jde to bez problemu... a zde jsou co jsem zatim vytvoril..
[/QUOTE]
Prosim te jak tam zadat spravne tu cestu na ikony, ja mam treba
ACTIONURL="\Program Files\Tools\cecmd.exe" a
PICTURES="\My Documents\My Icons\tc.png" (vse i s tema uvozovkama)
aplikaci to spusti ale na houmskrinu mam jako ikonu cerveny kruh bile preskrtnuty. Eny ajdia? :)
[/QUOTE]

ja to dal bez uvozovek napr: \Storage Card\icon\tcmp.png mam je nahrany na karte proc si plnit pamet founu.. a funguje to.. a divim se ze ti jde ten odkaz na program s tema uvozovkama.. tam mam taky nastaveno primou cestu bez uvozovek...
vodopadek (274)|1.4.2008 00:08
tak jeste dalsi ikonky... jo a ten iconbar uz chodi v pohode... ja blbec tam cpal landscape verzi:sarcastic:
00272445_google_Ejwp.png 00272445_baterie_vrJj.png 00272445_pocasi_6vq6.png 00272445_spravce_2JhT.png
vpx (529)|1.4.2008 11:02
tak, udelal jsem si na ty aplikace v CHome udelatko v MortScriptu, ktery vezme udaje z INI souboru a vygeneruje do registru vsechny texty+odkazy a pak jeste preloaduje home screen, dobre se to tedy potom odladuje. Navic to vse udela tise, takze pro ty, co si porad meni homescreeny, je vhodne si to dat do startupu :)
VP
vpx (529)|1.4.2008 11:06
Skript funguje tak, ze projde cely INI soubor a vyhleda sekce PageXX, vsechno se udela dynamicky, takze si to muzete prehazovat, jak chcete. SK2Text je text na prave kontextove tlacitko, lze definovat pro vsechny linky v sekci general, nebo lze nadefinovat v kazde sekci zvlast (prednost ma Sk2text a Sk2url ze sekce). Pokud Sk2url chybi, predpoklada se, ze bude link stejny jako ActionURL. Jinak jak jiz bylo napsano v diskuzi drive - ActionUrl je cesta k souboru nebo hypertextovy odkaz, Pictures je odkaz na obrazek. Vyplati se mit vsechno na karte (po pripadne reinstalaci staci jenom spustit skript a vse je na svem miste :))

zde je ukazkovy INI soubor, pochopi to kazdy...

[CODE]
[General]
SK2TEXT=Run
LocName=My Applications
CondensedTitle=My Applications

[Page01]
ACTIONURL=\Storage Card\Program Files\Resco Explorer\explorer.exe
PICTURES=\Storage Card\Program Files\CHomeApplications\pictures\tc.png
TITLETEXT=Application
TEXT1=Resco Explorer
TEXT2=File Manager

[Page02]
ACTIONURL=\Storage Card\Program Files\Pocket Player\pocketplayer.exe
PICTURES=\Storage Card\Program Files\CHomeApplications\pictures\music.png
TITLETEXT=Application
TEXT1=Pocket Player
TEXT2=Multimedia Player

[Page03]
ACTIONURL=\Storage Card\TomTom\tomtom\tomtom mobile.exe
PICTURES=\Storage Card\Program Files\CHomeApplications\pictures\tomtom.png
TITLETEXT=Application
TEXT1=TomTom Mobile
TEXT2=Navigation

[Page04]
ACTIONURL=http://www.google.com
PICTURES=\Storage Card\Program Files\CHomeApplications\pictures\google.png
TITLETEXT=Search Engine
TEXT1=Google
TEXT2=Google Search
[/CODE]
Kyle (279)|1.4.2008 12:44
Pokud nechcete, aby se vam to prepisovalo pri zmene homescreenu, zmente to v HKLM\Security\CHome\DefaultSettings\CWelcomeCenter...
vpx (529)|1.4.2008 13:03
Kyle: super, dobra prace :) Upravil jsem jeste ten skript, aby to zapisoval i do Default
vpx (529)|1.4.2008 13:06
editor: smazte prosim ten predchozi prispevek, obsahuje chybnou verzi ....

Kyle: super, dobra prace :) Upravil jsem jeste ten skript, aby to zapisoval i do Default
Milinek (54)|1.4.2008 14:19
Nezlobte se na mě, ale nějak jsem asi nepochopil jak přesně udělat ten Icon Bar.. Mám upravit registry tak jak je tady popsáno?

:1) Copy the contents of this folder (the dll and the png files) to \Windows on your phone.

2) Make sure you have the right GUID entry for the plugin in HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID

The following keys are required:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B06A8DAB-E148-40d5-BE8F-3C494ABF3046}
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B06A8DAB-E148-40d5-BE8F-3C494ABF3046}\InProcServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B06A8DAB-E148-40d5-BE8F-3C494ABF3046}\InProcServer32
Entry: Default (REG_SZ) = \Windows\iconbarplugin.dll


3) The XML tag to use in your theme files is -




This will generate the plugin in portrait mode (240x320). For landscape (320x24), use




vpx (529)|1.4.2008 14:47
1) musis pridat klic do registru
2) musis zeditovat XML homescreen, nejlepsi je ten stary nejdrive zazalohovat
Milinek (54)|1.4.2008 14:50
[QUOTE="VP"]1) musis pridat klic do registru
2) musis zeditovat XML homescreen, nejlepsi je ten stary nejdrive zazalohovat
[/QUOTE]
takže musím udělat bod 2 a 3....
vpx (529)|1.4.2008 14:58
bod 1) tveho prispevku samozrejme taky, ale to uz asi mas :yes: , ne ?
vodopadek (274)|1.4.2008 15:08
[QUOTE="Milinek"][QUOTE="VP"]1) musis pridat klic do registru
2) musis zeditovat XML homescreen, nejlepsi je ten stary nejdrive zazalohovat
[/QUOTE]
takže musím udělat bod 2 a 3....[/QUOTE]

nemusis... staci nainstalovat tenhle cab soubor pak jenom prepnout sliding panel NGR v homescreenu a funguje to bez uprav registru a dalsich ficurek...
angerman_ce4you (37)|1.4.2008 15:10
zdravím jsem asi ve špatném tematu ale nevite proc mi ta zmena na aplikace nejde udelat u HTC Vox?
Milinek (54)|1.4.2008 15:12
Tak už to mám, nepřepsal jsem v tom XML to I na p...
maxík69 (75)|3.4.2008 09:13
To Vodopádek: Co to tam máš za aplikaci Google maps ??
vodopadek (274)|3.4.2008 11:45
[QUOTE="maxík69"]To Vodopádek: Co to tam máš za aplikaci Google maps ??[/QUOTE]

no prece google maps:D neskrejva se pod tim nic jinyho opravdu mapy od google... a docela se mi libi... v Budejkach mam celkem dobry pokryti je to spise na hrani ale umi to hledat spoustu veci a samozrejme to chce datovy pripojeni nejlepe furt protoze to porad dotahuje mapy podle zoomu a polohy... ale jinak spokojenost.. nejvice se mi libi kdyz dam ukazat svoji polohu tak to ukaze mapu zameri polohu priblizuje a priblizuje a sup modrej puntik.. kde stojim.. to me dostalo... na navigaci ale pouzivam tomtoma zatim pro mne nejlepsi softik na cestovani...:yes:
Kyle (279)|3.4.2008 15:44
Tak to je slusny.. kdyz sem to zkousel pred nejakou dobou, tak to jeste najit polohu v CR bez GPS neumelo a ulice to taky moc nehledalo. Ted uz se to da i pouzivat... :)

Nezkousel si jaky moc velky jsou ty datovy prenosy? Kdybych to treba chtel pouzit nekdy ve meste az budu hledat cestu... abych to nemel pak levnejsi vzit rovnou taxikem... :)

EDIT: Aha, tak ono to velikost prenesenejch dat ukazuje rovnou samo... chvili sem si s tim hral a uz bych to mel za 60 kc... :?
vodopadek (274)|3.4.2008 20:34
jo vypada to super a dokonce jsem koukal ze i na budejky je hodne hospod, obchodu apod. ktere jsou na google zaneseny.. jo jen ty datovy prenosy... no ja serfuju jen kdyz mam nekde wifi:D pak je to pohodicka.. kdyby to tak slo predstahnou do telefonu pres pocitac to by bylo zuzo:))
felixx (13)|4.4.2008 01:33
Přátelé,
buďte opatrní s položkou Settings>Connections>Beam. Když jsem zatrhnul "Receive incoming beams", znepřístupnila se mi cca půlka položek v Settings a nedařilo se nainstalovat žádné nové aplikace.

V tu samou dobu jsem taky instalil Skype a v půlce tuto instalaci přerušil
a hrál jsem si s utilitkou BTToggler (Bluetooth Toggler - po spuštění změní stav BT - on/off) - určitě znáte. Takže příčinou může být i tohle.

Tipuju to ale na tu první možnost - Beam.

Pomohl až HR - a to jsem měl WM6.1 teprve den a byl (a stále jsem) z ní nadšen - hlavně rychlost je supr. Vzhled taky lepší než verze 6, ale to už pro mne není tak důležité :))

Ještě jeden dotaz na vás: vyhledávání podle slov v přijatých zprávách bylo už v "šestce" nebo je to až v 6.1? Jen náhodou jsem tuhle fíčuru objevil...

Edit: a taky jsem nastavoval GPRS a MMS, což se teď bojím udělat, abych znovu nedosáhl obávaného bugu :((
Milinek (54)|4.4.2008 11:30
[QUOTE="VP"]Skript funguje tak, ze projde cely INI soubor a vyhleda sekce PageXX, vsechno se udela dynamicky, takze si to muzete prehazovat, jak chcete. SK2Text je text na prave kontextove tlacitko, lze definovat pro vsechny linky v sekci general, nebo lze nadefinovat v kazde sekci zvlast (prednost ma Sk2text a Sk2url ze sekce). Pokud Sk2url chybi, predpoklada se, ze bude link stejny jako ActionURL. Jinak jak jiz bylo napsano v diskuzi drive - ActionUrl je cesta k souboru nebo hypertextovy odkaz, Pictures je odkaz na obrazek. Vyplati se mit vsechno na karte (po pripadne reinstalaci staci jenom spustit skript a vse je na svem miste :))

zde je ukazkovy INI soubor, pochopi to kazdy...

[CODE]
[General]
SK2TEXT=Run
LocName=My Applications
CondensedTitle=My Applications

[Page01]
ACTIONURL=\Storage Card\Program Files\Resco Explorer\explorer.exe
PICTURES=\Storage Card\Program Files\CHomeApplications\pictures\tc.png
TITLETEXT=Application
TEXT1=Resco Explorer
TEXT2=File Manager

[Page02]
ACTIONURL=\Storage Card\Program Files\Pocket Player\pocketplayer.exe
PICTURES=\Storage Card\Program Files\CHomeApplications\pictures\music.png
TITLETEXT=Application
TEXT1=Pocket Player
TEXT2=Multimedia Player

[Page03]
ACTIONURL=\Storage Card\TomTom\tomtom\tomtom mobile.exe
PICTURES=\Storage Card\Program Files\CHomeApplications\pictures\tomtom.png
TITLETEXT=Application
TEXT1=TomTom Mobile
TEXT2=Navigation

[Page04]
ACTIONURL=http://www.google.com
PICTURES=\Storage Card\Program Files\CHomeApplications\pictures\google.png
TITLETEXT=Search Engine
TEXT1=Google
TEXT2=Google Search
[/CODE][/QUOTE]

Co mám udělat tady s těmi soubory, upravil jsem je podle svého (cesty k aplikacím a obrázkům) ale teď nevím co, nebo kam s nimi...
vpx (529)|4.4.2008 12:29
milinek: script a ini soubor si zkopiruj kam chces, nejlepe nekam na kartu, ja jsem si to dal do program files\CHomeApplications. Potom spust ten .MSCR skript a melo by se to vygeenerovat. Ke spusteni scriptu potrebujes MortScript, srtaci dat nekam na kartu, opet napr. do program files a jednou spusti, on si zaregistruje priponu .MSCR
Milinek (54)|4.4.2008 12:36
Aha a kde mám ten Mort script najít?

Tak už jsem našel, nainstaloval, spustil a už to fičí... :-)
Milinek (54)|4.4.2008 13:57
TO: Vodopadek jak jsi prosímtě vytvořil akové pěkné ikony??
vodopadek (274)|4.4.2008 15:10
[QUOTE="Milinek"]TO: Vodopadek jak jsi prosímtě vytvořil akové pěkné ikony?? [/QUOTE]

jednoduse.. staci hledat na netu .png obrazky pro rocket dock treba na wincustomize.com nebo treba tady odkaz pak staci pripadne upravit velikost v photoshopu nebo jinem grafickem editoru na velikost 128x128 a ulozit jako png aby byla zachovana pruhlednost no a pak uz jen upravit cestu k ulozene ikone a je to:)
vpx (529)|4.4.2008 15:28
all: nevite nekdo, proc mi Sliding Panel neukazuje e-maily, ktere jsem prijal pres activesync ? Mam tam porad No Outlook E-mail a pritom tam mam 30 mailu ...
vodopadek (274)|4.4.2008 16:19
to KYLE: tak jsem ted vyzkousel ten mortscript... SUPER PRACE!!! funguje to bezvadne a pritom je to celkem jednoduchy kdyz jsem koukal do kodu.. BOMBA jen me to proste nenapadlo a tak jsem to prepisoval v registech... smekam pomyslny klobouk...:yes:
Kyle (279)|4.4.2008 18:44
Vodopadek> Ja sem vas jen nasmeroval, skript napsal VP... :D

VP> Na xda-developers myslim nekdo psal, ze to ukazuje jen neprecteny e-maily vzdycky jen do dalsi synchronizace nebo tak neco...
vodopadek (274)|4.4.2008 19:22
tak gratulace teda pro VP:D je to super.. s temi mejly jsem na tom stejne... nekdy to ukaze nekdy ne.. si myslim ze je to opravdu spojeno s tou synchronizaci s pocitacem...
vpx (529)|5.4.2008 10:35
Chlapi diky za pochvalu :yes:
Jinak s temi maily mam dojem, ze mi to neukazuje ani hned po synchronizaci, mam tam proste vzdycky 0 :sarcastic:
vodopadek (274)|6.4.2008 10:48
jenom maly dotaz.. funguje nekomu prijem mms od vodafonu? odesilat mi jde v pohode ale prijem mi nefunguje.. mam to nastaveny snad spravne tak jak jsem to mel vzdycky ale hlasi mi to :error synchronizing: poradi nekdo? vyresil to nekdo z vodafonistu?:)
Kajdax (19)|6.4.2008 11:08
zdravím chlapci tak jsem si taky flashnul na WM6.1 a všiml jsem si tady že je máte počeštěné .... kterej s těch hafo souborů co tady je ten na tu češtinu ... T9 česky už mám ale menu homescreen ne Dikes
angerman_ce4you (37)|6.4.2008 12:54
vodopadek:nejlepší je MMS nastavit ručně mě taky nejeli ten autoconfig nastavil špatně port a myslim ještě verzi wapu
Kyle (279)|6.4.2008 16:12
[QUOTE="Kajdax"]zdravím chlapci tak jsem si taky flashnul na WM6.1 a všiml jsem si tady že je máte počeštěné .... kterej s těch hafo souborů co tady je ten na tu češtinu ... T9 česky už mám ale menu homescreen ne Dikes[/QUOTE]

Na WM 6.1 cestina jeste neni, neni ji z ceho vytvorit. Emulator Microsoft jeste nevydal, a zarizeni s WM 6.1 se jeste neprodavaj.
felixx (13)|8.4.2008 09:50
to angerman: Nastavením MMS ručně myslíš ručně přes standardní rozhraní, tedy v Messages nebo s pomocí registrů? Protože když jsem zeditoval nastavení klasicky, MMS mi prostě nefungovaly..
angerman_ce4you (37)|11.4.2008 10:01
myslel jsem rucne do registru jsem nehrabal ale mam voxe tak treba je to u nej jednodusi to nevim.V kazdem pripade po rucnim nastaveni MMS presne podle vodafonu vse funguje jak ma.
UserN1 (172)|11.4.2008 13:27
No chlapi pěkně jste s tím tady pohnuli. Program na upravování HS, transparentní iconbar a nové ikonky paráda díky za to :yes:
Jinak mám pocit, že jsem někde četl, že emulátor na 6.1 je už na světě :))
Kyle (279)|11.4.2008 14:11
Vysel tohle utery... ;)

Ale zatim jen anglicka verze. Lokalizovane verze stale nejsou.
Kajdax (19)|11.4.2008 17:44
škoda že není ta čeština ale budiž
a k těm MMS nastavil jsem si je manulálně pro O2 a jedou mi perfektně nevím kde děláte chybu ale nastavují se jednoduše

marty22_ce4you (101)|12.4.2008 20:46
podarilo sa niekomu pri nastavenom sliding panely v homescreene, mat navoleny nejaky program na pravom tlacitku? lebo som zvyknuty mat Celetask na pravom tlacidle a tu to nefunguje.. ani ked som vyskusal Right Menu,,,
vpx (529)|13.4.2008 21:19
jiste, prave tlacitko jde nakonfigurovat na kazde polozce slide panelu, jde to v registrech, lepsi je ale myslim reseni predelani Get started na oblibene aplikace...
marty22_ce4you (101)|13.4.2008 22:15
no a to ide potom asi tiez cez registre, ze? sa mi zda ze to tu uz bolo niekde pisane. alebo existuje na to nejaky program?
a este som bol zvyknuty ze ked podrzim mriezku v sms tak si mozem vyberat znaky...ale teraz sa mi len zmeni profil...to sa da niekde zmenit? lebo som hladal a nic som nenasiel...