Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kaiser, Touch Cruise - problémy HTC s grafickými ovladači

bufan1 (110)|4.4.2008 13:26
Tak koukám na stránky t-mobilu a v popisu MDA Vario III = HTC Kaiser je udáno v popisu přístroje: Video (přehrávání / nahrávání) - X - ne.
Tak i takhle se to dá řešit :-8
Kibitz (212)|4.4.2008 14:19
ze by se bali reklamaci?
NeoPlex_ce4you (248)|4.4.2008 18:12
tak jako video nastesti resi coreplayer... ale spis jde o scrollovani v programs, plynulost fotaku ve spatnych svetelnych podminkach a problematiku hernich nadsencu :)
bufan1 (110)|4.4.2008 21:30
A jsou v pohodě. Jinými slovy. Od T-mobilu už bych upgrade ROM nečekal. Nemají důvod :-)
Pegan (69)|7.4.2008 07:52
Tak jsem mileho Kaisera vratil prodejci a tim koncim s firmou HTC.
Misto nej jsem vzal asuse p750, sice mi par veci Kaisera bude chybet, i kdyz ten jejich soft se da sehnat i na jine zarizeni, ale grafika na asusu proste sviha jako blazen, takze spokojenost...
simumarek (61)|7.4.2008 08:57
Obdobny problem rieskm aj ja, ale v pripade Asusu by mi chybala najma RAM-ka, rozmyslam nad kupou samsungu i780, tak hadam to bude uz ok. Potrebujem aj hw klavku a ten samsung vyzera najslubnejsie.
petula.71 (57)|7.4.2008 13:54
to Pegan..... p750 se mi uz take dlouho libi, mohl by jsi ho srovnat i v ostatnich ohledech s Kaiserem? ja sveho sice prodejci vracet nebudu :-) ale prodat bych ho mozna mohl. hlavne me zajima stabilita (zamrzani), gsm cast, klavesnice, ale i jine. podel se s nami:-)
matrad (267)|7.4.2008 16:17
[QUOTE="Pegan"]Jako ze hra 320x240 se zobrazi oriznuta? no jen aby ;) [/QUOTE]
bavite se o samsungu...
pevne doufam ze mi nebudete tvrdit, ze do tohoto vlakna, ktere se jmenuje "Kaiser, Touch Cruise - problémy HTC s grafickými ovladači" toto patri....:O
To by se pak v jednom vlakne mohlo resit vse :no:
nebo tohle....
[QUOTE="headquest"]Losos: odkud jsi? Klidne napis SZ, ja z Brna, chci to videt na vlastni oci.[/QUOTE]

atd atd....
Nic ve zlem, ale to snad lze vyresit primo pres SZ. Pak si zase stezujete kolik to ma stranek a kdo to ma cist, kdyz resite problem :?

PROMAZANO..
Geib (36)|8.4.2008 11:41
SOUHLAS:!: :!:
t0m45 (12)|11.4.2008 08:21
Uplne nahodou jsem dneska narazil na tyto videa.
Musim rict ze navigace na Cruisovi oproti normalni navigaci maka mnohlem lip..

http://www.youtube.com/watch?v=jzxm9pZPIok&eurl=http://+...+_720_review.htm



Vratit Cruise bych nesel asi u me opravdu funkcnost prevysuje nad pomalosti.
Jinak neco new? Asi nic co :?:
Pulcoun (13)|14.4.2008 08:49
Tak ovladače nějak nic a to se řikalo do konce března......sakryš
t0m45 (12)|14.4.2008 12:19
Ovladače nebudou to už je jasny, ale myslel jsem, že by se mohl objevit nějakej patch a ten taky nic. :no:
Kibitz (212)|14.4.2008 17:19
tady si snad jeste nekdo dela nadeji? :sarcastic:
htcjirka (1875)|14.4.2008 19:57
Jedinou a nejjistejsi nadeji je xda-developers,nikoliv HTC
Ondraseeek (58)|15.4.2008 15:13
Ahoj všem, pořád se nemohu rozhodnout jake zarizeni si poridit, ale Kaiser mne take zaujal, jak velky je problem s ovladaci na grafiku, jak moc je to videt, jak moc to koho uvadi v silenstvi pri beznem provozu? Diky za odpoved
Kibitz (212)|15.4.2008 15:18
pokud si tam flesnes nothrills tak ti z toho vlasy nevypadaji, to je prvni rom, zrejme spolu s hlemiho clean, ktera je fakt pouzitelna aby u toho clovek porad nenadaval. Idealni to samozrejme neni. s origo rom to rozslapes.

jedna se muj subjektivni nazor.
Ondraseeek (58)|15.4.2008 15:33
Me by zajimalo, proc uz nemuzou jednou udelat nejake zarizeni, ktere pracuje bez problemu...
Zdenek Malinsky (9781)|15.4.2008 17:15
Protože by pak už nebylo co vylepšovat a měnit. ;)
Kibitz (212)|15.4.2008 17:40
bohuzel je to tak, marketing
yndor (222)|22.4.2008 13:35
Tak mi konečně přišel i-mate Ultimate 9502 (obsahuje stejný Qualcomm) - a akcelerace videa se taky nekoná.
Co se týče přehrávání videa, je na tom sice o trochu líp než Kaiser (benchmarky vycházejí o něco lépe, přestože jedou na VGA displeji a nepoužívají QTv), ale žádný propastný rozdíl to není. Vykreslování nabídek a pohyb po webových stránkách je ovšem znatelně rychlejší a plynulejší než na HTC... ale to není díky akceleraci grafiky.
aeon101 (213)|22.4.2008 20:05
Kde jsi ho objednaval yndore??? Za jak dlouho ti dorazil a kolik jsi platil?

Dan
Losos_ce4you (1147)|22.4.2008 20:56
expansys
yndor (222)|22.4.2008 21:00
Tak beru zpět!
Zdá se, že Ultimate 9502 akceleraci videa má, akorát CorePlayer ji zatím neumí použít. Vestavěný WMP Mobile přehrává bez zaškobrtnutí videa, na kterých si CorePlayer ani neškrtne. To mě předtím nenapadlo vyzkoušet, protože WMP nepoužívám.
:yes:
[QUOTE="aeon101"]Kde jsi ho objednaval yndore??? Za jak dlouho ti dorazil a kolik jsi platil?[/QUOTE]
Objednával jsem ho na Clove (je s nima mnohem lepší komunikace než s Expansys, navíc jsou levnější). Měl jsem ho objednanýho už dýl, takže mi účtovali ještě starou cenu £320 místo současných £355. Za poštovný (DHL) do Česka chtěli £28, takže dohromady včetně DPH a poštovnýho mě to vyšlo na nějakých 13000,-Kč.
V pátek ho dostali, rovnou mi ho odpoledne poslali - a v pondělí v deset ráno u mě zvonilo DHL s balíčkem.
Pegan (69)|25.4.2008 08:45
Yndor: No vypada to jako husta masina. A jelikoz to neni HTC, asi to ani nebude mit touch bug. Presto mohl bys to vyzkouset napriklad na hre Sky force? Ta mi jela na Kaiserovi tragicky. Ale chtelo by, abys ji znal z jineho PDA s intel i trebas na 400Mhz pro srovnani.
Losos_ce4you (1147)|25.4.2008 09:15
Sky Force jede na Kaiserovi , Cruisovi na 100% zcela bez problemu i s ehm .. "touch bugem" .... Na 9502 jede taky ....
Jediny "problem" je na Cruisovi .... nepodarilo se mi to pak vypnout :-D musel jsem do toho stouchnout :-D
Whippy (206)|25.4.2008 14:07
Sky Force...bez problemu...na Kaiserovi.... Tak to mam asi nejake jine zarizeni...
Kibitz (212)|25.4.2008 14:09
Losos ma Ultra Kaisera nebo Cruise ci co:)
Losos_ce4you (1147)|25.4.2008 14:10
mas stejne , ale jen s nim jinak pracujes , o tom uz jsem nejen ja uz ale napsal (i poslal) hodne ....
NeoPlex_ce4you (248)|25.4.2008 16:33
az prijdu z prace tak to ze zvedavosti zkusim :) ne proto, ze chci zkusit jestli to fakt jde nebo ne, ale jestli famy co se siri na foru jsou pravdive :D
Vlastislav Šťastný (275)|25.4.2008 19:06
OK, a nezapomeň nám podat zprávu, jak to dopadlo.
NeoPlex_ce4you (248)|26.4.2008 02:04
trosku se to protahne... jako napotvoru nejede zdroj odkad stahuju SW... takze mi to chvilku potrva
Kibitz (212)|26.4.2008 02:09
njn maji vypadek uz od rana:?
NeoPlex_ce4you (248)|26.4.2008 02:18
tak uz sem nasel verzi 1.0 sky force...
a pokud hru ovladam joypadem tak jede bez sebemensiho trhnuti.... jakmile, ale zacnu ovladat pohyb stylusem, tudiz za vyuziti dotyku, tak se hra viditelne zpomaly... pro vetsinu uzivatelu asi nic noveho.. je to proste tak no..
Losos_ce4you (1147)|26.4.2008 07:47
Ano,nic noveho,vse uz bylo popsano,jestli jsi gambler nemuzes vyuzivat ficoviny typu touchflo ......
btw ... Sky Force uz je ve verzi 1.22
yndor (222)|26.4.2008 08:15
Nebo místo touchflo použij FTouchSL a hry přidej mezi exceptions.
Geib (36)|26.4.2008 17:20
Jak vam beha internet v TC??? Ja to vzdy vydrzim tak jednu net stranku pak to nas.. vypinam!!! Pri takovem trhani se neda vubec surfovat, mate stejne zkusenosti??
Losos_ce4you (1147)|26.4.2008 18:33
I o tomhle se psalo moc ... navic to co pises neni rozhodne normalni , chybu hledej jinde .... jinak jeste tedy jednou
IE ... vymenit knihovnu (ke stazeni na xda-develop) , potom plynuly pohyb
Opera 8.65 .. i 9 ... zcela plynula
NetFront ... zcela plynuly , hladce scrolujici
NeoPlex_ce4you (248)|27.4.2008 16:47
yndor: to neznam. co to je? asi nejaky program, ktery dokaze vytvaret podminky v cem bude/nebude fungovat touchflo? muzes kdyztak hodit link? dik
yndor (222)|27.4.2008 17:11
Je to místo TouchFlo. Dělá to samé, ale líp + pár věcí navíc.. a dá se konfigurovat (třeba že dělá v každém programu něco jiného). Původní TouchFlo se vypne.
http://www.ftouchsl.com/default.aspx?page=videos
Pegan (69)|28.4.2008 12:05
yndor: a to mas vazne vyzkousene, ze se defaultni HTC touchflo vypne?
To by mne zajimalo, esli by to napr ten skyforce poresilo.

No ja to touchfloSL zkousel na neHTC strojich a tak dobre jako je to na Kaiserovi mi to neprislo.
djvanila (41)|28.4.2008 14:22
Neví někdo jak je to stěmi grafickými ovladači pro KaiserA???
yndor (222)|28.4.2008 14:41
[QUOTE]a to mas vazne vyzkousene, ze se defaultni HTC touchflo vypne?[/QUOTE]
V nastavení FTouchSL je volba, jestli se má původní TouchFlo vypnout. Defaultně se vypne.
Jestli je lepší než původní TouchFlo... mě připadalo, že jo. Sice mi na Kaiserovi trochu zlobila funkce "Aktivní rohy", ale ta se dá vypnout. Scrollování mi připadalo lepší, navíc umí "gesta" a dá se konfigurovat - pro každý program zvlášť.
Rozezná, která aplikace je v popředí (podle názvu exe nebo podle titulku) a pro každou můžeš nastavit, jak má reagovat, případně pro tu aplikaci (třeba hru) FTouchSL úplně vypnout.
aeon101 (213)|1.5.2008 09:00
Tak mame tu dalsi vyjadreni k updatu grafickych ovladacu pro Kaisera a Polarise, opet zadna slava...


'''According to WMExperts, the promised updates to enhance smoother graphics operations on recent generation HTC devices will still be coming. One popular HTC device that was effected is the TyTN II/Tilt. A lot of users were upset in a previous post at Pocketnow.com when they found out that HTC devices were slow because the company didn't license the proper drivers from Qualcomm.

The fix will not arrive as a video driver as HTC will still not be licensing those from Qualcomm, the maker of the chipset that would enable higher performance graphics and video. Rather, HTC will update the software and tweak it so that it will enhance playback.

Here is what WMExperts know:

-Yes, they're still releasing an update
-No, it's not going to be a driver, just like they said.
-No, There is no firm release date.
-No, they can't say whether or not it will require carrier approval.
-No, they can't say whether or not it will be released as a .cab update or via some other method.

There is no estimated date for release, but HTC is still working on it.


:sarcastic:
Kibitz (212)|1.5.2008 10:35
Mozna nekdy vydaji podobny fix jako Eten ted nedavno, ale necekal bych to driv nez za sto let :D
NeoPlex_ce4you (248)|2.5.2008 08:39
do ty doby se bude prodavat diamond a na jejich patch se kazdej vybodne.. ale tak to maj asi naplanovany no.. bohuzel..
vape_ce4you (14)|2.5.2008 09:17
Je vsak otazka, zda na tom bude Diamond lepe, pri pouziti stejneho (podobneho) chipsetu se da ocekavat, ze nikoli. :-(
Dalsi otazka je jak na tom bude SonyEricsson X1 ( pokud je tedy pravda, ze ho dela HTC).
Zdenek Malinsky (9781)|2.5.2008 11:57
Kaiser i Cruise na tom nejsou zas tak hrozně špatně, jak se tu o tom stále vedou akademické debaty u piva - důkazem jsou např.příspěvky kolegy lososa i videoukázka.

SonyEricsson bude až někdy koncem roku, možná až počátkem příštího, takže zbytečně stahujete brod, když kalhoty jsou ještě tak hodně daleko. Navíc HTC je/bude pouze výrobcem "železa", takže ROM si bude kuchtit SE.

Ale stále nechápu, proč se trápíte kvůli takovým maličkostem. To si pak nikdy nekoupíte žádné zařízení (a to nejen PDA). :(
Alekss_ce4you (43)|2.5.2008 17:44
Konecne poradne slovo, mam Cruise uz par mesicu a porad jsem jeste nenasel zadnou vetsi chybu, abych si rekl, ze PDA od HTC uz nikdy vice. Navigace, net, video jede bez problemu, krome 3D her jedou taktez v poho, tak co resit? Kdo chce PDA na hry, at si Cruise/TyTNII nekupuje, jinak pro vsestranne pouziti nema chybu. A to jsem jeste nestihl vsechno vytunit, doladit a vyzkouset a stale jedu s origo EN ROM (nemam ho z CZ)...
Slavek69 (183)|2.5.2008 23:29
Nechápu, co pořád řešíte? Asi jste ještě nikdy neměli v ruce jiný PDA nebo Smart, když takto klejete. To, co zvládá Kaiser, nezvládá žádný jiný zařízení, na které jsem narazil. Zkuste si E90, která jediná se dá dnes ke Kaiserovi přirovnat a ještě rádi budete dále používat Kaisera. Nikde nikdo nikdy nepsal a nepropagoval, že Kaiser má grafický čip. Dodnes se ani neví, jestli ho má nebo ne. Možná to skutečně vyřeší nová ROMka. To, co HTC při prodeji propagovalo, to také zvládá. Je to zařízení určené především pro práci a tudíž pro managery a ne pro gamblery. Na to si kupte PSP nebo PC a pak hrajte ty nejnáročnější a nejnovější hry na tom, když vám Kaiser nevoní. Jediné, co HTC vytýkám a je spíše věcí Microsoftu a WM6, je ubohý web prohlížeč (IE) a WMP, jenže ten je stejně špatný a náročný na RAMku v XP jako ve WM6. S HTC jsem naprosto spokojený a počkám si na SE Xperia X1. Pak uvidím, jestli budu měnit, nebo ne.
NeoPlex_ce4you (248)|2.5.2008 23:47
rozhodne sem nikdy nerek, ze Kaiser ma slaby vykon jako celkove.. je to velmi svizne zarizeni.. az na par grafickych operaci co proste nezvlada prave kvuli ovladacum.. a casti je to spojene i "touch bugem".. kazdopadne zkousel jsem aplikaci S2P - slide to play (pehravac z iPhone) a v rezimu landscape, kde se listuje v albech zvladal kaiser plynuleji nez Universal..