Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vaříme ROM pro M700+hotová lighted ROM

ricci.m (7)|25.3.2008 10:32
pri zmene ROMky mam jeden vazny problem. Vsetko ide ako ma, ci z karty SD alebo cez PC, pri nacitati temp.dat mi na PDA napise "OS image is not COMPATIBLE with this hardware". Pritom je to romka na E-Ten glofiish M700. Napise mi to aj pri originalnych ROMkach od E-Tenu. Neviem kde je problem. Ak niekto vie co stym, prosim, napiste.

Diky
Lukas.Manak (169)|25.3.2008 14:19
mám stejný problém.nevíte někdo co s tím?
Lukas.Manak (169)|25.3.2008 14:54
[QUOTE="ricci.m"]pri zmene ROMky mam jeden vazny problem. Vsetko ide ako ma, ci z karty SD alebo cez PC, pri nacitati temp.dat mi na PDA napise "OS image is not COMPATIBLE with this hardware". Pritom je to romka na E-Ten glofiish M700. Napise mi to aj pri originalnych ROMkach od E-Tenu. Neviem kde je problem. Ak niekto vie co stym, prosim, napiste.

Diky[/QUOTE]
podle tohodle návodu to přeinstaluješ

1. basically what you have to do is get the ROM that you wish to upload to your handset, NB. please maintain the correct ROM for your Model i.e. use only x500 ROM for the X500, and X500+ ROM for X500+ phone, etc. do not try to cross them as you could brick your device.

2. execute the .exe and wait untill the temp.dat file has been extracted completely. normally this would b the point where u would u see the screen which prompts you to start the update process.

3. at this point goto the directory C:\Documents and Settings\xxxxxxx\Local Settings\Temp (where xxxxxxx would be the name of your current user) and copy the file temp.dat to a new directory.

4. After u have successfully completed the copy of temp.dat then u can close the or cancel the install of the ROM

5. Download http://rapidshare.com/files/45215535/UnLock_upgrade.zip.html

6. after download extract the zip file into one folder, there will b 3 files - euus.exe, upgrade.bat, USBDLUpdate_Console.exe

7. Thereafter copy or move the temp.dat file which we collected earlier into the directory with the contents of the .zip file.

8. now there should b 4 files in that folder i.e. euus.exe, upgrade.bat, USBDLUpdate_Console.exe and temp.dat

9. now connect your device to the PC make sure it links but make a GUEST partnership.

10. once all is connected properly, execute the file called upgrade.bat

11. you will see a dos screen pop up and thereafter the normal ROM upgrade screen will appear.

12. Follow the prompts on the screen and it will start the update process.

13. once it has completed you will be informed like normal and you are done.
audis (98)|15.6.2008 22:26
Dobrý den,

koupil jsem si M700, je v tom WM6, jsem nováček mezi PDA. zatím vcelku spokojenost,, trápí mě však, že nemohu kromě za několik stovek sehnat českou klávesnici. leccos jsem si už našel, ale bojím se, abych si to nezratně nerozm*dal.

Z tohoto theadu jsem si stahl soubory lightedROM.rar a nejmladší soubor od uživatele Therion (tímto hlavně jeho prosím o radu) soubor lightedrom-therion-11.03.2008.rar s tím, že jsem si myslel, že z toho vykuchám ten soubor s českou klávesnicí a naistaluju jako jakýkoliv jiný CAB soubor.

1) jde to takto? bude cz klavesnice i na hardwarové qwerty klavesnici?
2) pokud se něco pokazí, odinstaluju ji snadno jako cokoliv jiného? (záruka.. )
3) také jsem se zde u nějaké verze rom dočetl, že při cz klavesnici nefungují číslice na hw klavesnici. Bude to tak i u této poslední lightedrom-therion-11.03.2008.rar? To by mě mrzelo...

děkuji za info, omluvte moje neznalosti. každý den jsem zase o něco chytřejší.. Doufám, že se časem dopracuju i k výměně celé rom, abych něco nepodělal...
Therion (28)|18.6.2008 18:34
1.) Po instalaci softwarové CZ klávesnice, HW klávesnice české znaky mít nebude, musí se editovat soubor myslím že "sys.txt" (je to zde ve foru popsané).
2.) CZ klávesnice je program jako jiný, lze jej snadno odinstalovat (nejsem si už jistý, ale CZ klávesnice se nainstaluje automaticky po HR), instalcí SW se o záruku nepřichází :-)
3.) Ne, žádný takový problém u této rom není, vše funguje jak má (pro napsání čísla, použít klávesu shift-tečku)
audis (98)|18.6.2008 20:20
Dobrý den, tema se sys.txt jsem nenašel. Akorat mnoho temat s Igo a X500, ale tam předpokládám neřešili (u X500) hw klavesnici. Jak nastlačit české znaky, nebo alespon českyy umístěné Y a Z na hardwwarovou klavesncii, nevíte?
audis (98)|20.6.2008 21:30
mohl byste mi prosím poslal odkaz, kde se řešilo, jak upravit soubor sys.txt, aby byly česky aspon znaky Y a Z? hledal jsme zde "sys.txt" a kromě tuny odkazu na Igo, které jsme neprocházet, v sekci E_ten pocket pc nic. děkuji
Therion (28)|21.6.2008 08:12
Ten soubor se jmenuje: sym.txt, psal jsem, že už nevím jak přesně se soubor jmenuje :sarcastic: . V tomto souboru ale nelze upravit Y/Z ... pouze počeštit a editovat znaky - viz téma s tím spojená, např: sym.txt
audis (98)|9.7.2008 20:07
Therion: děkuji za info.

prosím o radu s tímto problémem:
V tuto chvíli mám instalačku od TB odsud http://eten-users.eu/index.php?s=4894c407d5ea8d45dc8a1e6d5e126bc7&showtopic=14070 a před měsícem jsem uspěšně flashnul původní rom WM6 na mem E-tenu M700.

ted, když chci znova flashnout opět z pc, už to nejde jako předtím a pravidelně se zastavím v tom průvodci na dialogu UPDATE. Tlačítko UPDATE je stále zašedlé, i když jsem třeba půl hodiny čekal. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

jak mám ted flashnout?

PS: Když jsem chtěl do M700 dat původní rom ze stránek Etenu, pda se ptá na active key. Něco jsem tam vložil, ale nebylo correct.
m!st3riO (0)|11.7.2008 14:27
Nemas nahodou Windows Vista?
audis (98)|11.7.2008 16:09
ne, mám Xp. už jsem to uspěšně vyřešil v jiném theadu a jsem štatstný jak blecha. i tak děkuji.

ted prosba: Mám stažené nějaké caby na Scenario a ZoomSMS, ale fungují obcas divně. nemá někdo po ruce caby těchto dvou programů? treba mám nějakou vadnou verzi.

Poznatek k rom od Therion: Scenarios (ten co mam nekde sehnaný ja) nefunguje. Nainstaluje se uspěšně, ale nelze spustit s chybovou hlaskou, že instalace byla vadná a přeinstalovat. nepamatuju se přesně. Nehledám radu, jen konstatuju. Flashnul jsem na rom od TB.

HondaBoy_ce4you (17)|10.9.2008 21:55
Mám EUU_M700_WWE_R01_052_0436_MOT1114_WM6 což by měla být origo ROMka WM6. Při instalaci chce Action Key Verifikator zadat kod. Ten jsem podle IMEI nechal vygenerovat na etencorp.com ale neprochází mi :(
Poradí mi někdo jak tam dostat origi ROMku? Odešel mi joystick a chci ho poslat do servisu.
Dík předem
penik (61)|11.9.2008 09:38
S [color=blue]Action Key Verifikator[/color] mám úplně stejný problém. Napadlo mě, zda třeba není potřeba nejpre downgradovat na WM5 a poté upgrade na WM6. Nezkoušel jsem to.
Nallim (99)|11.9.2008 10:05
Ano přesně tak, nejdříve se musí nahrát WM5, která ten klíč nepotřebuje a přechod na WM6 z WM5 je pak bez problémů.
HondaBoy_ce4you (17)|11.9.2008 17:03
Jenomže já Etena koupil s WM6, a WM5 mi to stáhnout nedá :((