Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vaříme ROM pro M700+hotová lighted ROM

zrudi (5)|22.1.2008 08:48
Omlouvám se, úplně to sem nepatří, ale přijde mi to lepší, než zakládat nový topic.
Má někdo/může upnout lighted rom pro X500? Koukal jsem na návody, jak si udělat vlastní, bojím se, že bych svůj stroj poslal do kytek, kdybych se do toho pustil.

Díky moc
greedyyy (104)|5.2.2008 20:59
svazil som sa podla navodu uvarit rom, a zda sa ze sa vyskytli probelmy
do ext. rom som vlozil cca 10 cab suborov, (nahral som ich sem http://rapidshare.com/files/89439994/ExtROM.rar)
avsak po nahrani novej rom sa pri prvotnej instalaci nainstaluje len cast. zbytok nejde, a dokonca nejde doinstalovat ano pomocou application recovery.
viem mi niektoto poradit preco? aplikacie v application recovery vidim, kliknem na ne chvilu sa to tvari za sa instaluju, ale nakoniec sa nic nestane.
dakujem za vsetky odpovede.
jedna sa o WM6 na x500.

tak mi napadlo ze by bolo asi vhodne danu rom prilozit
http://rapidshare.com/files/89445338/temp.dat
je uplne bezproblemova az na vyssie uvedeny problem

myslim ze to bude mat nieco spolocne so subormy wwe.bat a oem.xml ktore su tiez v daj ext. rom
Panot (569)|7.2.2008 17:50
[QUOTE="greed"]svazil som sa podla navodu uvarit rom, a zda sa ze sa vyskytli probelmy
do ext. rom som vlozil cca 10 cab suborov, (nahral som ich sem http://rapidshare.com/files/89439994/ExtROM.rar)
avsak po nahrani novej rom sa pri prvotnej instalaci nainstaluje len cast. zbytok nejde, a dokonca nejde doinstalovat ano pomocou application recovery.
viem mi niektoto poradit preco? aplikacie v application recovery vidim, kliknem na ne chvilu sa to tvari za sa instaluju, ale nakoniec sa nic nestane.
dakujem za vsetky odpovede.
jedna sa o WM6 na x500.

tak mi napadlo ze by bolo asi vhodne danu rom prilozit
http://rapidshare.com/files/89445338/temp.dat
je uplne bezproblemova az na vyssie uvedeny problem

myslim ze to bude mat nieco spolocne so subormy wwe.bat a oem.xml ktore su tiez v daj ext. rom[/QUOTE]

A dělal jsi i jiné úpravy, než jen výměny CABů v ext ROM, příp. jaké? To, co píšeš, mi dělá též a tak jsem ty CABy zase vyndal a nechal tam jenom ty, které jdou bez erroru. Zbytek doinstaluju po Hard Resetu z karty.
greedyyy (104)|8.2.2008 09:12
ziadne velke zmeny len pridana podpora sdhc priamo do romky a zmena pagepool na 4 MB.
Panot (569)|8.2.2008 17:11
[QUOTE="greed"]ziadne velke zmeny len pridana podpora sdhc priamo do romky a zmena pagepool na 4 MB. [/QUOTE]
A jak ti to šlape s menším pegepoolem? Na fórech je spíš názor, že to zpomalí zařízení. Máš tam už tu podporu SDHC, která čte micro SD i micro SDHC karty?Nemá někdo ponětí, co je špatně na tom, když se přidají jiné CABy a háže to Error při instalaci těchto CABů? Dokonce jsem v tom souboru s koncovkou XML i přepsal názvy CABů, aby to sedělo podle skutečnosti. Stejně Error, nainstalují se jen některé.
Stehnak (78)|8.2.2008 18:18
Tady tomu korenovi: glofiish_x500: http://eten-users.eu/index.php?showtopic=8301&st=135&start=135 to haze mozna to same. Zkousel sem googlit a nasel jsem neco ve smyslu ze CABy by nemely byt jen "read only". Je ale fakt ze do toho vubec nevidim - myslim tim to jak to funguje pri instalaci po HR.
Therion (28)|12.2.2008 22:42
Tak nová Lighted ROM, z TB. Odzkoušeno, vše zatím funguje bez problému. Šlo o vytvoření stabilní a nepřeplacané ROM (snad se povedlo), každý si doinstaluje, co sám potřebuje.
ext. rom :
PREI_Advanced Config 1.0.cab
PREI_ASPatch.CAB
PREI_czkeyboard.CAB
PREI_Headset.CAB
PREI_MMS.cab
PREI_rar_arm.cab - 3.71
PREI_SIMManager.mui.CAB
PREI_tcmd.cab - 2.5 Beta 3
PREI_tcmd_cz.cab
ke stažení zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Panot (569)|12.2.2008 22:50
[QUOTE="Therion"]Tak nová Lighted ROM, z TB. Odzkoušeno, vše zatím funguje bez problému. Šlo o vytvoření stabilní a nepřeplacané ROM (snad se povedlo), každý si doinstaluje, co sám potřebuje.
ext. rom :
PREI_Advanced Config 1.0.cab
PREI_ASPatch.CAB
PREI_czkeyboard.CAB
PREI_Headset.CAB
PREI_MMS.cab
PREI_rar_arm.cab - 3.71
PREI_SIMManager.mui.CAB
PREI_tcmd.cab - 2.5 Beta 3
PREI_tcmd_cz.cab
ke stažení zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Zajímavé, díky. Můžeš sdělit národu, na co jsou dobré tyto caby?
PREI_Advanced Config 1.0.cab
PREI_ASPatch.CAB
Therion (28)|13.2.2008 14:51
PREI_AutoSuspend_Patch.exe - nevím, tento patch už v rom byl, tak jsem ho nemazal, asi ho tam nedal jen tak :)
PREI_Advanced Config 1.0.cab - asi nejlepší "Tweakovátko" co znám (ale chybka - nenainstaluje se)
Panot (569)|13.2.2008 17:47
[QUOTE="Therion"]PREI_AutoSuspend_Patch.exe - nevím, tento patch už v rom byl, tak jsem ho nemazal, asi ho tam nedal jen tak :)
PREI_Advanced Config 1.0.cab - asi nejlepší "Tweakovátko" co znám (ale chybka - nenainstaluje se)[/QUOTE]

To je právě ono, ten ASPatch neví ani TB na co je, tak to i popisuje ve svých změnách v ROM. Ten druhý jsem zkusil jako samostatný CAB a funguje to. Jen bych to nedoporučoval méně zkušeným uživatelům. Po odinstalaci zůstane ve funkci některé nastavení, kterého se jen tak lehce nezbavíte.
Therion (28)|14.2.2008 15:09
Mě v M700 Advanced Config 1.0 funguje po ruční instalaci v pohodě. V programech se vytvoří adresář System Tools a v něm zástupce Adv config. Jde v něm nastavit plno věcí: např. : softkey, asociace souborů, různá nastavení cache, animace, a plno jiných možností ... Více a verze 1.1 a 2.0 ke stažení zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
luco (16)|15.2.2008 13:22
[QUOTE="Therion"]Tak nová Lighted ROM, z TB. Odzkoušeno, vše zatím funguje bez problému. Šlo o vytvoření stabilní a nepřeplacané ROM (snad se povedlo), každý si doinstaluje, co sám potřebuje.
ext. rom :
PREI_Advanced Config 1.0.cab
PREI_ASPatch.CAB
PREI_czkeyboard.CAB
PREI_Headset.CAB
PREI_MMS.cab
PREI_rar_arm.cab - 3.71
PREI_SIMManager.mui.CAB
PREI_tcmd.cab - 2.5 Beta 3
PREI_tcmd_cz.cab
ke stažení zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]


Tak sem se take odhodlal pro instalaci nove rom. Vse probehlo hladce. Odezva po instalaci rychla. Avsak mam docela zasadni problem, nefunguje mi sluchatko pri telefonovani, mikrofon funguje dobre, protoze druha strana me slysi. Hlasity odposlech ale funguje. Dale nefunguje GPRS/EDG tu mozna ale budou chybet nastaveni. Zkusim patchnout znovu a uvidim.

EDIT: prvni lightedROOM take nejede, navic jak jsou v ni SDHC drivery tak mi nesla ma 2GB SD karta. Problem se sluchatkem trva.
Zkousim oficial WM6..
EDIT2: i s original WM6 problem pretrvava, ma nekdo nejaky napad proc sluchatko nejde?
Tomáš Kubec (749)|15.2.2008 16:47
Protože jsi někdy mezitím ta rval určitě sluchátka a zasekla se ti přepínací pružinka.
luco (16)|15.2.2008 17:08
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Protože jsi někdy mezitím ta rval určitě sluchátka a zasekla se ti přepínací pružinka.[/QUOTE]

Sluchatka nepouzivam, a pri flashovani sem je tam nestrkal. Ale potom jak sem problem objevil tak sem zkusil i sluchatka a ty fungovali OK. Ted sem zkusil nekolikrat zastrcit a vysunout konektor a hle uz to maka jak ma. Diky za tip. Problem tedy vyresen ikdyz je to hodne zvlastni a nebyl sem jedinej komu se to stalo.
Tomáš Kubec (749)|15.2.2008 17:35
Hlavně že funguje.
luco (16)|15.2.2008 18:33
ano sem moc rad ze to nemusi na reklamaci. Jeste k tomu GPRS/MMS zkousel sem tam donstalovat GPRSWizard ale nejde mi nainstalovat.
Petr_z_Ujezda (140)|16.2.2008 20:47
Zaujalo mne na etenusers nové vlákno s odlehčenou ROM:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13159
Zajímalo by mne, zda různé zakoupené SW budou chodit nebo se bude muset s výrobci dojednat přeregistrace?
Při přechodu z původní WM5 na WM6 (z webu ETENu) jsem musel některé SW přeregistrovávat, nebot se změnily nějaká řísla/kódy zařízení. A je to nejen Mobilnaut klávesnice.
Therion (28)|16.2.2008 22:56
Pokudli chceš nainstalovat aplikace od E-Tenu musíš nainstalovat jeden CAB v kterém je podle mě certifikát k E-Ten aplikacím. O krerý CAB se jedna teď nevím, ale je to to někde na fóru. Pak jde nainstalovat i GPSviewer a ostatní...
Pokudli zbyde čas, příští ROM bude obsahovat i některé aplikace přímo v ROM + tento certifikát, aby bylo možno instalovat aplikace na které jsou někteří zvyklí.
Petr_z_Ujezda (140)|16.2.2008 22:58
Já měl na mysli koupené aplikace, jako navigace a podobně.
Therion (28)|17.2.2008 20:18
To na vcerzi ROM nená žádný vliv, aplikace chodí jak na wm5 tak na wm6 stejně a když né, tak většinou vydá výrobce nové vydání. Čeština z WM5 na WM6 potřebuje nové číslo při registraci, ale to je ojedinělý případ.
Panot (569)|17.2.2008 20:41
No možná by se ještě slušelo připomenout, že některé aplikace mají vázané aktivační číslo na tom, jak máš pojmenované své zařízení.
Petr36 (51)|24.2.2008 15:49
Jak resite u teto cooked ROM natazeni ze zalohy? (kalendar, kontakty, ukoly apod.)
Nerad bych o tyto data prisel, jdete na to pres normalni obnovu (standardni ETEN aplikace) nebo z Outlooku (Active sync)?
V soucasne dobe mam navic nainstalovanou cestinu od Mobilnautů, tak nevim, jestli je to vse nejak kompatibilni... (zalohy delam vzdy kazdy den automaticky a navic Outlook).

Diky za radu. Snad uz bude M700 spolehlivejsi s touto ROM. :-)
Tomáš Kubec (749)|24.2.2008 15:54
Nejlépe z Otlooku nebo PIM Backup

CZ by měla fungovat, jádro ROMky je stejné. Jen to pak bude chtít odmazat některé nefunkční zástupce od programů co v ROM už nejsou.
Petr36 (51)|24.2.2008 16:13
OK, diky moc za radu.
Nastal cas na HR, uz se to cele nejak sukuje, tak to zkusim timto smerem. Dle okolnich reakci by to mel byt krok spravnym smerem.

Petr
speed-komi (278)|24.2.2008 17:17
a já do toho dnes půjdu taky - než se otočí display při otevření, tak to strašně trvá. některé aplikace mi čas od času spadnou.. Doufám, že to bude stabilnější.
speed-komi (278)|24.2.2008 20:22
stáhl jsem si z etenusers nejaktuálnější rom ( věřim že bude lepší, než bych uvařil já) a jelikož mám SDHC a né SD, tak provádím flashování přes USB. ale píše mi to už asi půl hodiny waiting a download. nic víc se neděje. Je někde chyba? jak dlouho by to mělo trvat?
DavidBarborka (139)|24.2.2008 20:34
jestli ti to píše jen na pc tak to zkus znova spustit
speed-komi (278)|24.2.2008 20:36
právě, že na pda

edit:
usb host is conected.
waiting a download

nic víc se neděje. klidně bych to zkusil znovu, ale bojim se, že něco zkurvim
DavidBarborka (139)|24.2.2008 20:38
co jiného můžeš dělat než restart zařízení a zkusit to znova já osobně to dělám bez sim a pam. karty
speed-komi (278)|24.2.2008 20:42
ok, jdu na to znovu. pda zatím funguje. ťuk ťuk ťuk

jak dlouho to celé bude trvat?
DavidBarborka (139)|24.2.2008 20:44
Přehrání mi trvá asi 10 minut a když je u konce přístroj se restartuje.
speed-komi (278)|24.2.2008 21:05
tak se zdá, že se pořád nic neděje.
Co dělám špatně? nahraji do pc ty dva soubory co jsem stáhl do složky C:\Documents and Settings\Luky.NB-LUKY\Local Settings\Temp, připojim usb kabel, podržim tlačítka, dostanu se do bootloaderu, počkám, čekám.......čekám a nic.
málem bych zapoměl - ten jeden soubor přejmenuji.
takže?
DavidBarborka (139)|24.2.2008 21:34
Jo ty instaluješ z karty? Jestli jo tak jí zkus zformátovat a znovu tam nahrej ty dva soubory nebo zkus jinou kartu né u všech to jde.
speed-komi (278)|24.2.2008 21:36
Ne, přes usb to dělám. kartu mám sdhc a z té to nejde. jak to tedy mám udělat přes USB?
DavidBarborka (139)|24.2.2008 21:39
Když instaluješ z PC tak zařízení musí být zapnuté a instalace se řídí z PC, ale ty máš stáhnuté soubory co se instalují z paměťové karty, takže jí musíš zformátovat a nahrát tam ty dva soubory a pak přidržet ty tl. aby ses dostal do boot loaderu.

PS: jaký program se na to používá, aby to šlo inst. z PC to ti já neporadím nejlepší máš si od někoho půjčit kartu nebo si koupit za 160 Kč 1GB kartu na tyhlety pokusy.
speed-komi (278)|24.2.2008 21:43
ne, tak já to nainstaluju z pc, to budu raději. Můžu se zeptat jak? stačil by mi někde nějaký návod, zde jsem ho nenašel. angličtinu bych zvládl, ale češtinu bych raději.

sdhc kartu totiž bootloader neveme a navíc se mi nechce ani formátovat.
děkuju

edit: no tak snad poradí někdo jiný
speed-komi (278)|26.2.2008 14:04
tak já nevim. čas od času někdo něco píše o flashování via usb, ale nikde nic konkrétního. Je zde někdo, kdo o tom něco ví?
Jak jinak to řešíte, když máte SDHC?
DavidBarborka (139)|26.2.2008 16:11
Asi nejrychlejší bude když si za 160 kč koupíš 1GB kartu a je to. Nebo to uděláš jako já a to, že jsem nainstaloval WM6, počeštil jsem jí a pak jsem odebral E-Ten aplikace a nahradil je od Spb + nějaké patche a vychytávky tady z fora a vše už 3 měs. v pohodě. Jediné co mě štve, že někdy když ťapnu na zprávy tak to třeba 5 s trvá něž se otevřou.
macleod (91)|26.2.2008 16:36
Mě na WM6 nejvíc vadí, že nemají žádnej zvuk při kliknutí na menu :)
Panot (569)|26.2.2008 21:51
Zkus Start/Settings/Sounds/tam zaklikni Screen Taps :)
macleod (91)|11.3.2008 23:04
To není to co myslím, to si umím zapnout, ale to tapá při každým ťuknutí na displej.
WM5 měly zvuk při ťuknutí na položku menu, kterej, nevím proč, WM6 nemají, v žádné ROM, kterou sem zkoušel.
Therion (28)|12.3.2008 13:01
Poslední inzerovaná rom si myslím, že je asi to nejlepší WM6 co jsem si nahrál. (Snad už bude opravena WM6.1 a snad bude k ní i vytvořena oficiální CZ). Jelikož jsem byl nucen provést HR a aby bylo po instalaci a případném HR vše podle mích představ, tak jsem rom lehce upravil:
Camera dodána z WM 6.1
odebrány zbytečné soubory MUI
upravená ExtROM:
PREI_AdvancedConfig2.1.CAB
PREI_BatteryStatus_1.05.275CZ.cab
PREI_czkeyboard.CAB
PREI_Headset.CAB
PREI_MMS.cab
PREI_rar_arm.cab
PREI_SIMManager.CAB
PREI_tcmd2.5b3.cab
PREI_tcmd_cz.cab
Po instalaci CZ, je dokonce menší zpomalení než na rom od TB. Zatím vše funguje jak má a nespozoroval jsem žádný problém. (no jeden zanedbatelný tu je, viz: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Rom k plné spokojenosti používám.
Therion (28)|16.3.2008 19:21
Tady je patch kde jsou chybějící knihovny, aby fungovaly E-Ten aplikace - GPS Viewer atd... Nejsou v něm žádné aplikace, při úpravě jsem jen ponechal wavy E-Tenu o malé velikosti. Patch by měl být funkční i na X500 a ostatních E-Ten zařízeních. Ke stažení zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
lokalnet (64)|19.3.2008 14:23
Ahoj, prosim rom nejde stahnou, potrebuji pro kamarada....
Diky
Nallim (99)|19.3.2008 15:05
Jo, už to tam není, pls reupload.
DavidBarborka (139)|19.3.2008 15:11
http://leteckaposta.cz/665026983 pardon spletl jsem se to je WM6.1

tady je to správně

http://leteckaposta.cz/736209261 to je z 12.2.2008

http://leteckaposta.cz/430054650 to je z 11.3.2008
Therion (28)|19.3.2008 20:44
Rom: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
DLLpath: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
bodyb (1)|22.3.2008 13:58
Kam prosimte prehraju ty soubory knihovny D11?Moc dik...
Therion (28)|23.3.2008 12:22
Zkopíruješ CAB do telefonu nebo kartu a spustíš instalaci, při instalaci vybereš při volbě kam instalaci umístit - do telefonu. (knihovny musí být v adresáři WINDOWS, kam se při této volbě nainstalují).
anoli (58)|23.3.2008 15:48
Mám tento problém u téhle verze romky: Při spuštěné navigaci TT6 nemůžu nijak vynutit aby se nevypínalo podsvícení. Dřív u WM5 nebyl problém. V nastavení navigace mám nastaveno "nevypínat podsvicení nikdy" ale nereaguje to. Zkoušel jsem i jinou verzi TT ale výsledek je stejný. Nemá s tímto někdo zkušenost?