Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 7 v2.2

Mudrunka (547)|26.11.2007 21:35
Tak tady máme novou verzi Dynavixu 7 v2.2.
Naistaloval jsem, brouzdám tím a zatím to vypadá na poměrně značný posun žádoucím směrem.....
MIlan Kvasnica (88)|26.11.2007 22:10
Díky. Právě dneska jsem bloudil po jejich webu a hledal info o nové verzi.
draceksoptik_ce4you (91)|26.11.2007 22:41
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Díky. Právě dneska jsem bloudil po jejich webu a hledal info o nové verzi.[/QUOTE]

Ja take jsem bloudil a hledal info.. Nekdo rikal, ze by melo byt new verze a nyni jsem zkusil updatovat a nic :-(, stale 2.1 No jsem zvedav, pred chvili jsem poslal podpore o te verzi, kdy to hodej na web.. Zrejme mam tuseni, ze to asi posilaj jen tem, kteri si o to reknou mailem..
MIlan Kvasnica (88)|26.11.2007 23:53
Tak to info o nove verzi bylo pěkně zákeřné. Jsem se prošel do garáže, rebootoval do windows a prý že je verze aktuální :-/.

Tak ale pokud mezi zásadní novinky podle webu: http://www.dynavix.com/index.php?menu=dynavix_tau patří to, že to bude umět upozornit na radar a zvládne tunel...
Mudrunka (547)|27.11.2007 08:03
Mrzí mě, že někdo dobře míněné upozornění bere jako zákeřnost. Verze venku je, mám ji nainstalovanou, malá ukázka je tady

Instalováno bylo z dodaného linku a vše, včetně registrace, proběhlo OK.
Radary to opravdu umět má. V dodané databázi POI jich moc není a na to, jak se aktualizují jsem zatím nepřišel. Tunelem jsem zatím nejel, ale popisy v 3D jsou OK Sice vypnout nejdou, zato ale jde měnit velikost písma! To jsem zatím u žádného softu neviděl.
draceksoptik_ce4you (91)|27.11.2007 10:37
[QUOTE="Mudrunka"]Mrzí mě, že někdo dobře míněné upozornění .[/QUOTE]

Ja neberu jako zakernou informaci.. Jen nevim z jakeho linku to mas.. Ja zkusil z dynavixu podpory, jak maji na webu, ale to prave je verze 2.1. Snad mi poslou ten link.. Tak uvidim..
Nebo jsi to kupoval new cele Dynavix?
Mudrunka (547)|27.11.2007 12:45
to draceksoptik:
mám placený upgrade na verzi 7 (včetně nových mapových podkladů) stažením z jejich webu s tím, že mě byla nabídnuta možnost jít rovnou na verzi 2.2.
Podle podpisu máš ale staré mapy, domnívám se tedy, že to bez placeného upgrade v Tvém případě nepůjde ani náhodou….
Méďa (69)|27.11.2007 15:03
Co se stalo Mudrunko, že jsi utrousil peníz za Dynavix? Podle Tvých příspěvků jsem měl dojem, že jsi ho pohřbil a to definitivně.:) Jinak jsem rád, že je někdo kdo může porovnávat několik softů mezi sebou, včetně Dynavixu.
Mudrunka (547)|27.11.2007 15:26
no, v mém příspěvku ze dne 10.10. t.r. ve vláknu Dynavix 7 jsem psal, cituji:
[CODE]Takže, odradit se nenechám, působí to totiž na mě obráceně. Dokonce zvažuji prohloubení nevalné investice s daným softem o upgrade map ve verzi 7.2.2 a budu porovnávat a porovnávat, s viz. podpis, a kritizovat a konstruktivně kritizovat.[/CODE]
takže jsem zvážil a investici jsem provedl. Zda se ukáže jako valná, či nevalná, se uvidí. A o to porovnávání mě právě jde, ale i o to, aby různí „PR manageři“ nám zde nemohli vymývat mozky -)
Abych pravdu řekl, zatím ve verzi 2.2 vidím poměrně značný posun žádoucím směrem....
Jenom jsem zatím trochu rozpačitý z nové funkce upozorňování na radary. V dodané databázi jich je jen hrstka a všechny mé známé pokusy o nahrání plné a aktuální verze dat z POI.cz končí krachem, tedy chybou. Uvidíme, jak to s tím myslí...., musí podle mého názoru k tomu dodat nějakou kuchařku, případně sami kompletní aktuální databáze. V dodané podobě je to zatím sice funkční, ale obtížně použitelné.
Méďa (69)|27.11.2007 16:06
Já jsem se také pokoušel nahrát nějaké data z poi.cz ale nepovedlo se ani se souborem vygenerovaným přímo pro Dynavix. Moc mě to ale nepálilo, tak jsem po tom nešel důsledně.
Mudrunka (547)|27.11.2007 22:45
několik mých postřehů k nové verzi Dynavixu 7 v.2.2

• z hlediska grafického došlo k téměř úplnému „dotažení“. Skin navigace dostal nové řešení stavových řádků s ideálně velkým písmem, takže údaje jsou krásně čitelný – hluboká úklona.
jediný nedostatek – nevzhledné ikony TMC, +/- apod. zůstaly tak jak byly, a to včetně nevhodného umístění. Alespoň, že získaly logickou funkčnost (TMC -> seznam událostí TMC, reproduktorek -> zapne/vypne atd.). Ukázka daného skinu je o pár příspěvků výš.
celkový dojem velmi dobrý
• 3D pohled získal popisy názvů ulic atd. Můžu říci, že tato oblast mě přímo dostala. Ještě jsem neviděl nav. soft, který by to měl uděláno tak perfektně. Obvyklé je totiž tyto zapnout/vypnout. Dynavix nabízí určit i jejich velikost, a to v poměrně značném rozsahu. Původně jsem si myslel, že dané popisy vypnout nejde. Mýlil jsem se, stačí do velikosti zadat null a tyto zmizí.
Perfektní a hluboce se ukláním
• ubohá práce s POI zůstala.
• Nově je však zavedeno upozorňování na radary. Toto je plně funkční, i když na nějaké nastavování, alespoň takové jako má TT (což je minimum), můžeme zapomenout. Jedině, co jsem našel – je možnost výměna příslušných souborů wav za jiné a tím korigovat zvuk varování, a to i na použití např. nového slovního varování Elišky z TT. Uživatelsky to však nejde.
Problémem však je aktualizace databáze radarů. Od výrobce je jich tam pouhá hrstka, a to ještě navíc mnohdy na místech sporných. Vím např. o jednom místě (Praha, Na Groši), kde se pravidelně měřilo snad před 20-ti lety, ale za posledních x let ani jednou. A ono v té databázi je, ale aktuální častá místa měření cca 1 km snad všemi směry ani náhodou. Problémem jest to, že jsem nenašel zatím způsob jak to zaktualizovat perfektními daty z www.poi.cz, byť jsem použil i soubor určený pro Dynavix. Pokud Telematix toto nedořeší i datově, zbude to asi na hoších z daného webu. Pokud ani to ne, holt funkční a dobrá věc zůstane nevyužita.
Celkový dojem tedy zatím rozpačitý
• funkci tunelu jsem neměl možnost dostatečně prozkoumat, jenom šlo o cca 100 m podjezd, bohužel však dopravní problémy způsobily změny v rychlosti jízdy. Ale dělalo to na mě dojem, že ano.
• funkce automatického přepínání den/noc je plně funkční.
I když tuto funkci částečně považuji za zbytnou, přesto úklona
• ostatní klady i zápory v podstatě zůstaly zachovány. Snad kromě závady verze 2.1 – absence tlačítek „Zpět“ z oblíbených a posledních cílů – napraveno a, alespoň pokud jsem stačil vypozorovat, i problému od verze 1.6 s souborem Programs Files\dynavix\live_dynamic, který zatím neroste a neroste (ale uvidím časem).

Trochu jsem soft dneska potrápil (chudáka jednoho) a můžu říci, že to ani jednou nezaváhalo, dokonce jízda s ním byla i příjemná. Skoro to vypadá, že po dotažení dat pro radary má šanci na častější střídání s mými dalšími softy. Dokonce nabývám pocitu, že pokud se Telematixu zdaří ještě několik takto dobře cílených aktualizací, mají se nejmenované navigační softy čeho bát. I když je pravdou, že oblastí na dotažení je stále ještě poměrně dost a konkurence taky asi nebude spát.
Yankee.106 (231)|1.12.2007 20:57
Mňo, celkem by mě zajímalo, jak jsi updateoval? Mě máňažer nic jako aktualizaci nenabízí :oops:
Mudrunka (547)|1.12.2007 21:13
ahoj Yankee.106, už jsem to tady popisoval. Když jsem chytil informaci, že je verze 2.2 „na spadnutí“, tak jsem přes jejich e-schop koupil update s novými mapami ČR stažením z webu. Po krátké upřesňující korespondenci a pár dní čekání jsem si pak stáhnul fungující instalaci rovnou na novou verzi.
Jinak mě dost překvapuje, že manager zatím nemanageruje, na jejich webu je informace o vydání dané verze již od včerejška. Jestli to nebude tím, že Tě manager nemá rád? ;)
Yankee.106 (231)|1.12.2007 21:20
...stažením z jejich webu s tím, že mě byla nabídnuta možnost jít rovnou na verzi 2.2... njn, pro samé oči nevidím. Ale proč nemám možnost si stáhnout aktualizaci i já zaplativší si verzi 2.1:evil:
Méďa (69)|2.12.2007 16:10
No ještě v pátek byla na webu Dynavixu informace o updatu s tím, že ještě dnes informace doplní. Teď jsem se díval a slovíčko dnes již tam není. Zřejmě malý problém, tak holt musíme vydržet. Teď už to bude snad jen otázka dnů. Pozitivní je, že nová verze existuje a zdá se být funkční.
Mudrunko, vyplatí se podle Tebe koupě GPS s příjmem TMC. Jaká je kvalita dat vysílaná u nás? Někde jsi se tuším zmiňoval, že TMC Dynavixu v cizině nefunguje. Zkoušel jsi to?
Mudrunka (547)|2.12.2007 21:10
no Méďo, jednoduchá otázka, složitá odpověď. Podle mého názoru k navigaci nepatří jen prostá navigace z bodu A do bodu B. To by bylo trochu málo. Kromě jiného (např. aby uživateli v neznámém terénu poskytovala informace na úrovni místního – např. radary atd.) musí být u dobré navigace taky vyřešeno elegantní řešení problémů na trase.

Základním řešením je objetí, či vyhnutí se nějakému dopravnímu problému (neprůjezdnost, výrazné zpoždění apod) v momentě, kdy k tomu dojedu, či se z nějakého zdroje o něm dovím. TMC RDS v podstatě je jednou z cest k tomu, aby se to navigace sama dozvěděla a má mě o tom podat zprávu, případně sama problém vyřešit. No, a Dynavix tu první, základní část zatím řešenu nemá, tu druhou (TMC) má. Jelikož však umí jen buďto automaticky problém řešit, nebo nic, používám u daného řešení pojem polotovar. To, že nemá řešenu tu první část je, podlé mého názoru, poněkud podivné, protože ona tam musí být min. pro to TMC, akorát to není uživatelsky přístupné. Dlužno říci, že žádný soft pro PDA, který znám, TMC u nás nemá řešeno na 100%. Nejblíž je k tomu Navigon, kde to však naráží na nedostatečné oficiální mapy v ČR, nejhůř je na tom Velký Tomík, který, i když to umí, ve variantě pro PDA TMC neřeší. Všechny však dané „prosté“ uzávěry a objížďky mají. Jenom Dynavix ne.

Na druhou stranu však je nutno říci, že dané informace u nás zatím nejsou nic moc. Jejich aktuálnost a včasnost není vždy prvotřídní, mnohdy to naráží až na nepoužitelnost. A proto je právě důležité řešení, jako např. u Navigonu, který má možnost uživatelského rozhodování, jak soft naloží s danou informací, a to i zpětně. A toto právě Dynavixu naléhavě schází. Pokud píši o stavu TMC u nás, musím zmínit stav venku. Nikde není stav ideální. Dlužno říci, že z podstaty problému vyplývá, že tomu ani jinak být nemůže. Většinou je to však použitelné. A přeji Ti ten pocit zažít, třeba v Německu, kdy Tě to vyžene z dálnice, žene Tě to po různých místech, kam by jsi se bez dobré navigace, či mapy ani neodvážil a pak přes nějaký most přejíždíš danou dálnici, na které to stojí na obě strany kam až dohlédneš.

A nyní k tomu, zda to funguje, či nefunguje Dynavixu mimo ČR. Ve verzi 1.6 to nefungovalo, to mám osobně ověřeno, ve verzi 7 2.2 jsem přesvědčen, že taktéž. Alespoň jsem nikde nečetl, že by to mělo být jinak. Dokonce jsem přesvědčen, že před uvedením verze 7 tady Telematix na konkrétní otázku nakonec napsal, že nikoliv (bohužel to však nemůžu najít), ale i např. zde kolega Lampicka píše, že na krabici s navigačním přístrojem Dynavix je velkým písmem napsáno RDS-TMC a menším písmem uvedeno v ČR.

Takže, pokud se mě ptáš, zda koupit kombinovaný přijímač GPS/TMC, já tvrdím ano, byť jeho využitelnost u nás, ale ve spojení s Dynavixem i venku je zatím sporná. Ale jsem optimista…..

A pokud se mě ptáš, zda mám verzi 2.2 s ohledem na TMC vyzkoušenou v cizině, nemám. Zakoupil jsem upgrade s mapou ČR, a to z důvodu, že na západ a jih od Rozvadova zásadně jezdím Navigonem, který je snad nejlepším softem, který znám a hlavně má z praktického hlediska minimálně zpracovanou oblast TMC a na východ a jih od Lanžhota zase zásadně s i-GO pro zatím nepřekonané mapové podklady v daných zemích a celkovou kvalitu softu.
Grachus_ce4you (81)|4.12.2007 14:17
Takze to konecne vydali... je to trosku komplikovanejsi, ale update lze stahnout ze stranek Dynavixu. Do tedka to opravdu neslo updatovat.
MIlan Kvasnica (88)|4.12.2007 16:38
Tak mi to zahlásilo error...

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=0xc0000135&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=

No, potíže vážně jsou...
Méďa (69)|4.12.2007 17:15
Já nainstaloval úplně v pohodě na první pokus a zatím to vypadá dobře. Změny se zdají být k lepšímu. Rozhodně při prohlížení mapy na stole Dynavix zatím nespadl.:yes: V pátek podniknu první cestu tak uvidím.
KarelB_ce4you (50)|4.12.2007 18:55
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Tak mi to zahlásilo error...

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=0xc0000135&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=

No, potíže vážně jsou...[/QUOTE]

No podle mne je to chybějící .NET ale na webu to maj napsaný ... Jinak stahuju ...
HELEKAL PETR (195)|5.12.2007 20:59
Bohužel já tak nadšený být nemůžu, zkusil jsem si dneska navigaci krátce v autě ( cca 30 km) a jsem z ní dost rozpolcený. Bohužel jsem v navigaci našel stejné problémy- ne-li větší - jako u předchozí verze 2.1. Tedy konkrétně: PDA mi po nastartování navigace tuto vyplo, jakmile došla aktivace k načítání profilu ( pokud jsem předem nezapl sám bluetooth, ani nenaskočil úvodní obrázek) a teprve po restartu PDA mi navigaci načetlo.Když jsem jen brouzdal mapou, pokud jsem nastavil určité měřítko, navigace sama od sebe bez nejmenšího varování spadla. Další věcí bylo že 3D pohled je nadále oproti reálu zpožděn o cca 20 metrů a tedy hlásí odbočte nyní v době kdy jsem již za křižovatkou, což v křižovatce sledovat navigaci je dost nebezpečné, vzhledem k okolnímu provozu. Dále mám pocit že stabilita programu je oproti minulé verzi spíš horší ( několikanásobné spadnutí navigace za jízdy - po opětovném zapnutí pokračovalo v navigaci trasy, jakoby se nic nestalo). Používám navigaci naležato a zdá se mi že stavové řádky jsou na můj vkus zbytečně velké, což i znamená že pokud mám na řádku 3 informace, tak z poslední vidím půlku nebo ji nevidím vůbec. Nevím zda to bylo mou chybou či chybou navigace ( nějak nebyl na dálnici čas to zjišťovat), ale za celou dobu jízdy ( + 2 hodiny před jízdou, kdy byla navigace zapnutá a několikrát spadla) mi PDA nenačetlo žádnou TMC zprávu. Možná je toto padání i způsobeno ROMkou která je flashnutá a tak by mě i zajímaly názory ostatních uživatelů, kteří mají flashnuté ROMky, no a samozřejmě mě zajímají i názory všech ostatních uživatelů a jejich zkušenosti s novou verzí Dynavixu a doufám že to někdo od Telematixu ( Dynavixu) čte a bude na tom dál makat k lepšímu, i kdsyž mě tento update spíš zklamal než nadchl

Jinak graficky je navigace opravdu oproti předchozí verzi notný kus vepředu a i ikonky i když trochu oproti minulu nepřehledné ( ale to je spíš otázka zvyku na nové sestavení), tak graficky pěkně vyvedené. Bohužel když jsem chtěl zadat adresu domů, musel jsem opět přepnout mapu a restartovat navigaci, takže bezešvost map u mě opět nefunguje. Doufám že nejsem poslední uživatel této navigace a zajímají mě zkušenosti ostatních
Docent (1234)|5.12.2007 21:49
Tak nevím, jestli vás obdivuju nebo se vám divím, vážení masochisti... Tolik prskání na Dynavix a nakonec si stejně pořídíte upgrade, abyste zjistili, že je to stejně na 2 věci, jako to bylo původně...
Já ho vyzkoušel, vyhodil 125,- Kč, zjistil, že to ani TomTomu, ani iGo, ani MapFactoru na PC nesahá ani po kotníky, a tím jsem s tím skončil... A může mne výrobce 1000x přesvědčovat, že další verze bude 1000000x lepší...
:::Janeček::: (4)|6.12.2007 14:04
Zdravím a pozdravuji,
tak už ho mám taky. Testnul jsem to na 6515ce, jelikož je to stara shitka, tak mě zajímalo jak je to především s rychlostí.
1. Menu - se fakt povedlo, ta černá je fakt elegantní (líbí se mi)
2. Generování trasy (do 10s - jsem fakt překvapen)
3. Přepočítání trasy při sjetí - do 5s (a to jsem sjížděl jako drak)
4. výběr nejkratší a nejrychlejší trasy - zjistil jsem, že po městě se nejrychlejší mnohokrát nevyplatí. Za to nejkratší, přesně seděla mým navyklým trasám. Pokud jsem frčel meziměsto - nejrychlejší byla OK
Možná je tento předpoklad jasný, ja to odhalil až teprve nedávno tak kdyby se to někomu hodilo.
Conclusion:
tedy hlavní parametr "rychlost" což je u mě priorita n.1 - splněn
Kontinuita: ani jednou mi nespadl (jel jsem pouze 2 trasy cca 200km)
Jsem spokojen. Akorát si už budu muset pořídit něco s VGA displayem pro větší požitek.Zatím jsem žádne MDA s int.GPS a VGAčkem nikde neviděl.
HELEKAL PETR (195)|6.12.2007 14:59
Je vidět, že nás zástupci Dynavixu a.s. sledují a dokonce reagují na naše problémy. Tento mail mi dneska přišel a potvrdil mi již to co jsem tak nějak tušil. Jen prosím ostatní aby se příliš neupínali k zde napsaným údajům o dalším update, jak sami víte, může být všechno úplně jinak

Vážený pane Helekale,

používám tuto emailovou adresu, kterou jste uvedl při objednávce Dynavixu, abych Vám napsal pár slov k nové verzi Dynavix 7 v2.2 a k problémům, o kterých píšete na www.ce4you.cz.

Bohužel Vám nemohu napsat nic extrémně pozitivního, protože je pravda, že potíže se stabilitou má Dynavix7 na více zařízeních, která běží pod operačním systémem Windows Mobile 6.0. Je to způsobeno především tím, že operační systém WM 6.0. má o poznání větší nároky na paměť než předchozí verze 5.0, a v důsledku toho pro běh uživatelských aplikací zbývá výrazně méně volné paměti. Dynavix 7 je bohužel dost náročný na paměťový prostor, proto je na Vašem zařízení tak nestabilní. Na našem firemním e-ten Dynavix běží, ale rozumně jen za předpokladu, že spolu s ním neběží jiná aplikace.
Na zlepšení stability pracujeme, ale slibovat zásadní vylepšení během pár týdnů prostě nemohu. Zcela jistě bude stabilita výrazně lepší na Dynavix8, který bude mít kompletně přepsané navigační jádro; ten bohužel asi bude nejdříve v polovině příštího roku.
Níže Vám zasílám link na soubory, které jsou součástí mapových podkladů, a které jsme pro verzi 2.2 vylepšili. Prosím nakopírujte je do adresáře, kde máte mapu Holiday (přemažte ty staré) a dejte mi prosím vědět, jestli se situace alespoň trochu nezlepšila. S tímto vylepšením by se Vám mělo vyhledávání tras zrychlit o 30-40% a i by měla trochu klesnout paměťová náročnost - jestli to bude stačit, těžko odhadnout.
Předpokládám, že v lednu vydáme verzi Dynavix 7 v2.3, do té doby bychom stabilitu mohli zlepšit, ale se současným navigačním jádrem nečekám zázraky.

Doufám, že mi alespoň uvěříte, že děláme, co můžeme.

S pozdravem
Ing. Tomáš Tvrzský


Tak alespoň něco málo pozitivního na tom světě
KarelB_ce4you (50)|6.12.2007 22:07
No tak to já jsem, doufám, že jen zatím, dopadl trošku hůř. Po upgrade na 2.2 z funkční verze 2.1 jsem byl odměněn takto: "dynavix.cpp:722 state_flow.cpp:447 Invalid data format encountered in data file. Error in RFinder initialization" Nová instalace nepomohla.
Zatím druhý den bez odezvy z podpory :(( (posílal jsem jim mail).
HELEKAL PETR (195)|7.12.2007 05:52
Ještě jedna odpověď na můj dotaz ohledně zvýšení velikosti paměti ( v jiné diskusi k HTC universalu o zvýšení paměti z 64 na 128 MB vyjmutím chipů a napájením jiných) ) a dotaz ohledně map v linku který jsem dostal.


Dobrý den,

Vámi popisovaný postup jsme u nás nezkoušeli, ale jestliže zvýšíte velikost alokovaného paměťového prostoru, Dynavix se MUSÍ začít chovat lidsky a lépe a stabilněji než předchozí verze.

Link, který jsem Vám poslal, je jednorázový; soubory r a s z mapových podkladů dopočítáváme pro všechny mapy z předchozí verze 2.1 a počítám, že v průběhu příštího týdne by se i s návodem měly objevit v naší webové sekci download.

S pozdravem

Tomáš Tvrzský
Yankee.106 (231)|7.12.2007 09:30
Stále není opravena chyba, kdy si vypnu zvuky v navigaci a s tím zároveň vypnu i zvuky PDA :evil: To je v případě PDA s mobilním telefonem dost podstatná chyba. Resp. mě vadí neskutečně a to mnohem více, než samotné padání SW, to beru jako "funkcionalitu" :mad:
RStein (2012)|7.12.2007 10:42
Ad pamet) Vidim, ze narocnost na pamet je stale nejvetsi bolistka Dynavixu. To asi souvisi s tim, ze kdyz jsem si s vyvojari cca pred dvema lety komunikoval kvuli "odstrelovani" BT zvlaste na HP, nedostal jsem presnou odpoved na otazku, zda k alokaci pameti dochazi z jednoho mista v kodu, ktere by se dalo pripadne sledovat/nebo nahradit vlastnimi alokacnimi rutinami.
Ale asi Dynavix po delsi dobe opet zkusim - tedy jestli bude opet demo. Preci jen mel Dynavix nejprijemnejsi hlasovou navigaci - napr. proti hystericke Elisce v TT je matersky konejsivy hlas v Dynavixu uplne jina liga. ;)
Mudrunka (547)|7.12.2007 11:55
ano, u dalšího softu nadměrně závislého na velikosti paměti, Navigonu, finta BRunnera na uvolnění paměti pro data na běh programu u VM 2003 způsobilo, že je to z hlediska rychlosti a celkového chodu „nový soft“. A když by bylo možné něco podobného i u Dynavixu…. I když je pravdou, že pozoruji u verze 2.2 v daném směru vylepšení proti předchozím verzím, a to značné…
Yankee.106 (231)|7.12.2007 11:58
Také se ti zdá zrychlení SW nějak "divné" :?: (myšleno dobře) Včera jsem mohl bezproblémů přijímat hovory a číst/odesílat SMSky a skoro žádný zádrhel. Do verze 2.2 děs a bída, než se zvedl hovor, tak skončil :oops: Nyní je to nějak "podezřele" rychlý SW, ale to je jen dobře :yes:
Mudrunka (547)|7.12.2007 14:10
Yankee.106:
jj, zpočátku jsem si taky nějak nevšiml, ale to bylo způsobeno tím, že jsem nějakou dobu jezdil jinými softy a došlo mě to až později. Zejména dříve, pokud jsem na PDA dělal něco jiného a i když jsem vše před spuštěním Dynavixu uzavřel to skoro bez SR odmítalo dělat. A najednou se to tváří, jako by mu to bylo jedno.
Takže, i když oba jistě cítíme, že to chce ještě nějaké další funkce přidat, jsem zatím a danou verzí poměrně spokojen. Zatím jsem rozpačitý pouze z automatického zap/vyp nočního režimu, ale za to můžou spíš družice než vlastní soft (asi to vypnu a ponechám danou funkci na HW tlačítku ,u i-GO mě to taky spíš rozčiluje než něco jiného) a dále pak z radarů, lépe řečeno z jejich aktualizace. Sice nastavení jejich funkce je takřka nulové, přesto se jedná o velmi prospěšnou věc.
Méďa (69)|7.12.2007 14:32
Dnes jsem najezdil s Dynavixem 2.2 cca 260 km a nebyl ani jeden pád, což hodnotím pozitivně. Graficky se nová verze také povedla, nové stavové řádky jsou dobře čitelné i za jízdy. Trošku bude potřeba doladit upozorňování na radary. Jel jsem po jižní spojce a ani jednou jsem nebyl na radar upozorněn. Buď mám něco blbě nastavené, nebo je těch radarů v databázi málo. Na tom bude ještě potřeba zapracovat. Každopádně si myslím, že v případě, že bude ještě nějaký update dalších souborů podporující celkovou stabilitu, tak budu celkem spokojený.
Karel Chaloupka (15)|7.12.2007 18:35
Já se asi vrátím k verzi 2.1, protože verze 2.2 má dle mého mínění ještě větší prodlevu v reálné době, což je velmi nepříjemné, když několik metrů za odbočkou hlas oznámí "nyní vpravo". Všiml si toho také p. Helekal. Ostatní vychytávky jsou docela sympatické, navigace stabilní, během chvíle načteno cca 20 událostí na silnicích. Uvítal bych vypnutí přibližování a oddalování v obrazovce, když to mohu navolit do hardwarových tlačítek. Ještě budu před odinstalováním verze 2.2 trochu testovat a čekat na další aktualizaci.
KarelB_ce4you (50)|7.12.2007 18:55
[QUOTE="KarelB"]... Po upgrade na 2.2 z funkční verze 2.1 jsem byl odměněn takto: "dynavix.cpp:722 state_flow.cpp:447 Invalid data format encountered in data file. Error in RFinder initialization" Nová instalace nepomohla...
[/QUOTE]
Správná odpověď od podpory:
Podle chybového hlášení si myslím, že jste zvolil špatnou instalaci, na našem webu jsou dvě. Nevím, co máte přesně za verzi (zakoupenou), upgrady jsou totiž rozdílné. Jeden je určen pouze pro Dynavix 7 Evropa a druhý pro ostatní starší verze. Zkuste tedy spustit příslušný upgrade.

PS: Nekoupil jsem letos zádný upgrade, správný je tedy hned ten první download nahoře, přestože mám "Map Upgrade ČR > Evropa" (pro 2005)

IvanB_ce4you (46)|9.12.2007 23:12
Zdravím všechny uživatele Dynavixu. Trochu to na těchto stránkách ožilo, tak taky něpíšu několik svých postřehů. Hodně vylepšená grafika oproti prvotnímu produktu. Nová verze 2.2 má pěkně čitelné stavové řádky názvy ulic ve 3D pohledu. Velký krok k všeobecné spokojenosti. Při prvním testu sice ani jeden pád, ale pomalé přepočítávání trasy, soft neukazuje plynule, stále opožděn vůči skutečné pozici, nestíhá vykreslit sjezdy a nájezdy na dálnici, občas ukazuje jízdu po souběžné ulici, než je skutečnost, neukazuje názvy obcí, kterými se projíždí, či je v těsné blízkosti míjí. Kvůli těmto nedostatkům zatím bude tato navigace zakoupená za hříšné peníze stále na lavičce náhradníků. Jezdím s Tom Tomem, který tyto problémy nemá. Přesto bych rád vývojářům dynavixu poděkoval za snahu a popřál jim mnoho úspěchů do další činnosti. :yes: :no: :oops:
tortoise (546)|9.12.2007 23:26
Jezdím s Tom Tomem, který tyto problémy nemá.

Že jsem tak smělej, kteráže verze TTN "ukazuje názvy obcí, kterými se projíždí, či je v těsné blízkosti míjí"?
RStein (2012)|9.12.2007 23:26
[QUOTE="IvanB"]kazuje jízdu po souběžné ulici, než je skutečnost, ´[/QUOTE]
Tyhle problemy velmi casto oproti ostatnim navigacnim softum mely i rane verze verze Dynavixu. Docela by me zajimalo, zda Dynavix vubec zohlednuje HDOP, VDOP a DOP a za jakych podminek (konstant) nerespektuje pozici z GPS, ale dopocitava pozici sam.
HELEKAL PETR (195)|12.12.2007 22:14
Tak jsem jen tak ze zvědavosti klikl na stránky Dynavixu a našel jsem tam již updaty map ( zatím ČR a Holiday, Evropa zatím nešla stáhnout) se zrychleným algoritmem vyhledávání trasy. Je to v sekci podpora Dynavix 7 pro PDA. Zatím stahuju a čekám i na update map Evropy. Jakmile to budu mít, nainstaluju a budu informovat.
Méďa (69)|13.12.2007 17:42
Tak dnes byl již update map Evropy ke stažení. Jen ze zvědavosti jsem provedl pár testů se starými a pak s novými mapami.
Po resetu PDA a spuštění Dynavixu volné paměti 10,18 MB, Po vypočítání 3 tras volné paměti 5,36 MB. S novou mapou po resetu PDA a spuštění Dynavixu volné paměti 11,4 MB, po vypočítání stejných tras volno 9,35.
Trasa Písek - Solden
Stará mapa: 504 km, výpočet trval 27 sec
Nová mapa: 504 km, výpočet trval 17 sec
Trasa Písek - Grygov
Stará mapa: 271 km, výpočet trval 19 sec
Nová mapa: 271 km, výpočet trval 11 sec
Toto samozřejmě nic nevypovídá o tom, jak se bude Dynavix chovat v reálném provozu v autě, jestli bude nebo nebude padat, ale dá se předpokládat, že tato změna je k lepšímu.:yes: :)
Teď již jen doplnit databázi radarů a dá se říci, že tento update Dynavixu se povedl. Zdá se že programátoři odvedli dobrou práci. Začíná to vypadat, že bych mohl utratit peníze za Dynavix 8.:))
Méďa (69)|13.12.2007 17:46
Teď jsem si všiml, že není update pro mapu německa.
Mudrunka (547)|13.12.2007 18:02
[QUOTE="Méďa"].... Teď již jen doplnit databázi radarů a dá se říci, že tento update Dynavixu se povedl. Zdá se že programátoři odvedli dobrou práci....[/QUOTE]
ano, plně souhlasím. I když do plného, ostrého provozu jsem Dynavix zatím nepustil. Jsem už rozmazlený a stejně jako se nepustítm i do méně známé trasy bez navigace, nejdu na věc ani bez čerstvě aktualizované databáze radarů. A jak na to jsem zatím nepřišel :evil:
Méďa (69)|13.12.2007 18:09
Zavolám na podporu. Vždy když jsem měl trabl a zavolal jsem, tak byli ochotní a poradili v rámci možností.
HELEKAL PETR (195)|14.12.2007 21:37
Vznesl jsem včera pár dotazů na pana Tvrzského a dnes mi přišla odpověď. Tedy konkrétně:

Dobrý den Rád bych se ještě zeptal zda pro nás uživatele plánujete i nějaký update mapových podkladů navigace, zda na něj máme nárok či bude uveden formou nějaké placené aktualizace. Dále by mě zajímaly nějaké novinky o Vámi zmiňovaném programu Dynavix 8 či o plánovaném updatu na verzi 2.3. Vím že je asi ještě brzy na takové informace a budu chápat, když odpověď nedostanu, ale kdyby náhodou. Také by mě zajímalo zda plánujete rozšíření a zkvalitnění používání TMC na celou Evropu či bude nadále jen pro ČR a ještě by mě zajímalo zda neplánujete nějaký program na způsob TomTomovského mapshare, kdy by uživatelé sami mohli přispívat ke zkvalitnění map. Sám vím ze svého blízkého okolí o několika dá se říci desítkách takových možných úprav jen v obci mého bydliště. S pozdravem a přáním mnoha dalších úspěchů a také s přáním vyšvihnutím se zase mezi elitní navigační programy Petr Helekal


a na tyto otázky přišla následující odpověď. Z novu podotýkám že stanovená data je třeba brát s časovou rezervou, protože nic není zrovna ideální a včas:

Dobrý den,

update mapových podkladů je a bude možný za zvýhodněné ceny jednou za rok pro každého stávajícího uživatele.

V nové verzi 2.3 bychom měli mít např. manažera zakázaných bodů na trase, snad se nám podaří trochu zlepšit práci s POI, možná bude mapa rozdělena do méně částí než dnes...nechte se překvapit:-)
K Dynavixu 8 Vám jen napíšu, že bude mít přepsané navigační jádro, takže by se měly vyřešit problémy se stabilitou, a kromě toho připravujeme několik funkcí, které nemá žádná stávající navigace (alespoň pokud je mi známo).
Sdílení informací uživatelů Dynavix se chystáme podporovat, předpokládám, že na jaře něco takového spustíme na našem webu. Neberte to ale tak, že nutně musí jít o sdílení mapových podkladů.
RDS_TMC v celé Evropě podporuje už verze 2.2, když si stáhnete mapový patch z našeho webu, mělo by RDS-TMC být funkční. Já sám jsem ho testoval v Německu, teoreticky se může vyskytnout někde jinde chybka, ale doufám, že toto nenastane. Budete-li mít nějaké vlastní poznatky z fungování RDS-TMC za hranicí naší republiky, určitě mi napište.

S pozdravem

Ing. Tomáš Tvrzský

Tak snad opět bude fungovat zlepšování navigace v náš prospěch, tedy ve prospěch nás uživatelů :)) :)) :))
Méďa (69)|18.12.2007 15:52
Dnes jsem volal na Technickou podporu Dynavixu. V dohledné době by jsme se měli na stránkách Dynavixu dočkat databáze radarů, včetně návodu na instalaci. Dále se tam objeví update na mapu německa.
Mudrunka (547)|19.12.2007 20:25
tak jsem na stránkách Dynavixu objevil ke stažení manuál verze 2.2, ale zejména databázi radarů k importu. No, musím ještě makat do práce, ale pak na to vlítnu...... Jenom zatím, dělá to na mě dojem, že proti databázi na www.poi.cz, je to dosti očesané...
Mudrunka (547)|19.12.2007 23:08
takže, zevrubně jsem se podíval na databázi radarů, kterou je možné ode dneška stáhnout ze stránek Dynavixu a pokusil jsem se ji i nahrát. Jako pokus o to, zda jde o funkční záležitost – dobrý, funguje to. Vlastní databáze však do úplnosti má značně daleko. Výsledek pro mě je takový, že pokud toto nebude v přímé vazbě na produkt webu www.poi.cz bude to neustále sporně využitelná záležitost.
Konkrétně poi má v současné době na 1450 položek radarů v ČR + SR včetně semaforů. V tovární verzi 2.2 bylo 71/46 kusů (radary mobilní/radary statické), po neimportování tyto počty vzrostly na 85/67. Porovnáním s počtem položek, bez ohledu na to, že se jedná o počet včetně semaforů a SR (obojího moc není) vyplývá, co vyplývá. Jen tak zkusmo jsem se podíval na místa, která znám jako obzvlášť zákeřná, a ono nic. Taktéž jsem si spočítal počty vět exportu radarů před naimportováním dnešní databáze, počty vět importního souboru, porovnal s uvedenými čísly a nějak tomu nerozumím. Jde mě o známé pojmy při práci s databází - přidání/aktualizace/přepis. Pro neznalé, jedině správně v daném problému je přepis (a to ještě v jisté modifikaci asi na dotaz např. „přepsat mnou zadaná?“), a ten to evidentně nedělá.
Takže už ten pokus, zda jde o funkční záležitost s výsledkem – dobrý funguje to platí s výhradami.
Stále tedy trvá, že do ostrého provozu, do míst mě méně známých, bych se s Dynavixem bál jet. A je to škoda, protože po posledních úpravách, které doufám budou gradovat, se mě jinak soft opět začíná líbit, tedy podmínečně.
Méďa (69)|21.12.2007 11:50
Tak jsem si pohrál s databází s www.poi.cz a povedlo se mi jí upravit tak, aby ji Dyanvix viděl a načetl. Momentálně je problém v Dynavixu, který vidí maximálně 200 radarů. Volal jsem na technickou podporu, tak snad to vyřeší.
Mudrunka (547)|21.12.2007 12:56
no Méďo, tušil jsem v tom nějaký podobný zásadní zádrhel. Mám dotaz, vidí to max. 200 radarů o obou kategoriích, které podporuje, nebo v každé? Myslím, že by to bylo možné omezit souřadnicemi, tedy „odříznout nepotřebné oblasti“ a tím docílit alespoň částečnou použitelnost.
Mám další dotaz, v čem spočívá ta úprava? Já když jsem si s tím hrál, použil jsem *.cpv pro Dynavix, a házelo ta chybu, číslo si už bohužel nepamatuji (31?)
Méďa (69)|21.12.2007 14:16
Vidí to 200 radarů dohromady.
Méďa (69)|21.12.2007 14:25
Já jsem vygeneroval soubory .csv pro Dynavix a pak jsem je v poznámkovém bloku lehce upravil do podoby podle .csv souboru přímo od Dynavixu