Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom 7 pro PDA - zkušenosti, tipy a triky...

Kocir (836)|23.6.2008 19:41
Hledem prikaz jak pridat do vlastniho menu tlacitko "KDE JSEM". Pripadne seznam vsem tech prikazu. Na internetu jsem samozrejme nasel nekolik seznamu, ale ty jsou tak na verzi 5 a ne na 6 ci 7
Rekja_ce4you (19)|23.6.2008 22:42
TT7 - přeinstalovával jsem TT6 a zatímco u TT6 jsem na nic nesáhnul a vše chodilo jak má, tak u TT7 šlape všechno až na to, že "Chybí zařízení GPS!". Co s tím? Někde jsem tu četl o virtuáních portech a pod. Ale to tedy nevím jestli něco takovýho zvládnu. No přinejhorším půjde zpět TT6. Dík za rady [ASUS P535]
Kolda.o (114)|24.6.2008 08:14
ted mam taky jeden dotaz ? pouzivam pro TT7 mapy Eastern_Europe_720-1803 oproti Eastern_Europe_710 mi prijde o dost pomalejsi. je to opravdu tak nebo ne? aktualne nemuzu porovnat 710 jsem uz v blazenosti z 720 smaznul. :-(

co oznacuje cislo na zacatku napriklad prave ono 720 ??
FredMed (36)|24.6.2008 12:01
[QUOTE="Kolda.o"]ted mam taky jeden dotaz ? pouzivam pro TT7 mapy Eastern_Europe_720-1803 oproti Eastern_Europe_710 mi prijde o dost pomalejsi. je to opravdu tak nebo ne? aktualne nemuzu porovnat 710 jsem uz v blazenosti z 720 smaznul. :-(

co oznacuje cislo na zacatku napriklad prave ono 720 ?? [/QUOTE]

No já používám tu stejnou mapu (EE 720.1803) a hlavně mi přijde, že oproti Eastern_Europe_v680.1536 se např. okolo Brna prakticky nic nezměnilo :( - kde jsou ty inovace sedmičkových map? Já u této mapy ve svém okolí mám furt stejně blbě některé jednosměrky a další věci co mě u rok staré šestkové mapy štvaly (ještěže něco jde aspoň teď opravit ručně).. A třeba na chalupu mě teď dokonce vymýšlí horší trasu než ta starší mapa :(
Jaké máte zkušenosti vy (rozdíly oproti šestkovým mapám v okolí)?
Kolda.o (114)|24.6.2008 12:47
naprosto shodne - mapa mi prijde naprosto stejna - ale jen objemove vetsi - asi diky naznakum budov primo v mape
pouzivam soubezne iGO8 a vzdy kdyz pustim tt7 tak si uvedomim co vsechno mi v TT schazi :-(
bohuzel - pouzival jsem ho uz od verze 5. Snad verze 8 bude rovnez zlomova jako u iGo
Kocir (836)|24.6.2008 13:28
V novych mapach 720 je oproti mapam v6 napriklad tunel v Blave.
Jinak pripojuji jeden screen kde je v TT7 mapa v865.

Nepiste me ovsem jak to tam dostat.
00285581_Screen01_SZVi.jpg
Kocir (836)|24.6.2008 13:30
Zde je totiž návod
DD_ (331)|24.6.2008 13:41
Hm tak podle tech udaju v tom .pna souboru je to 7.20-1803 - akorat tam nekdo upravil ty udaje odkud TT cte co je to za mapu, takze se to tvari jako 8.65
DD_ (331)|24.6.2008 13:45
[QUOTE="kamikaut"][QUOTE="mad2707"]Podařilo se někomu rozchodit TT7 na zařízení s WM2003? Jede tato verze z karty? Mám staré zařízení :-(([/QUOTE]
Ahoj - šlape mi to na WM2003 - iPaq 3970 ... Jen to nejde otáčet, takže je navigace navýšku..

Chtěl bych se zeptat - lze nějak v TT7 mapy 7.x dokázat navigace z Prahy do Paříže? .. Tedy z jedné mapy do druhé? - díky moc[/QUOTE]

Ne nejde. TT stale nevyresil planovani z jedne mapy do 2, tudiz je treba mapy manualne prepinat. Resi to tim ze vydava vetsi a vetsi baliky map, misto jednotlivych statu. Bohuzel je to takove dosti kostrbate reseni, kdyz si na zacatku pri vyberu mesta nelze vybrat stat a tudiz kdyz clovek zadava mesto tak mu to prohledava vsechny staty v danem vybranem baliku map, a je to tedy dosti pomale.
kamikaut_ce4you (49)|24.6.2008 13:49
ahoj - mě to nabízí výběr státu.. Jestě mě napadlo používat mapu West+Central europe.. Nyní mám West a East..
jimbeam_ce4you (44)|24.6.2008 22:52
existuje mapa DE_AT_CH_and_Eastern_Europe ta se mi pro nás jeví jako nejvýhodnější
Kolda.o (114)|25.6.2008 08:49
no to kamarade jak pro koho :-) pokud jezdis polsko slovensko mas na problem zadelano - slovensko je obecne veliky problem a moznost vyberu neni zadna
Geoffrey_ce4you (189)|25.6.2008 08:59
No přiznám se, že jsem dost zklamaný. Mám mapu 720_1803 a mojí klasickou cestu z práce ( asi 12 km ) mě to začalo navigovat naprosto nesmyslně. Když jedu dál správně, přepočítá a zase zvolí další nesmyslnou trasu. S předchozí mapou v TomTom6 to bylo naprosto v pořádku. Igo 8 s poslední mapou je taky OK, zato Garmin mě posílá všude možně. Nemám tušení, jak to nastavit a nebo to úplně sprasili :no:
xtonda (811)|25.6.2008 09:28
Pokud jde o Slovensko, tak máš na výběr iGo a Garmin + Slovakia Roads, obojí je mapa ze drojů mimo Teleatlas/Navteq.
Docent (1234)|25.6.2008 10:17
Slovensko má pokryté polská Automapa, nedávno jsem viděl obrázky, kde někdo porovnával východní Slovensko s iGO, a iGO bylo proti Automapě "Hic sunt leones" :) .
Surgical (2364)|25.6.2008 10:51
[QUOTE="Geoffrey"]No přiznám se, že jsem dost zklamaný. Mám mapu 720_1803 a mojí klasickou cestu z práce ( asi 12 km ) mě to začalo navigovat naprosto nesmyslně. Když jedu dál správně, přepočítá a zase zvolí další nesmyslnou trasu. S předchozí mapou v TomTom6 to bylo naprosto v pořádku. Igo 8 s poslední mapou je taky OK, zato Garmin mě posílá všude možně. Nemám tušení, jak to nastavit a nebo to úplně sprasili :no: [/QUOTE]

Tohle mi vysvětlete. :)
Mně TomTom 6 zásadně navrhoval trasy oklikou kolem trpaslíka, TomTom 7 naopak navrhuje trasy, které bych si vybral i já sám.....

A každému ten rozhodovací algoritmus tedy "funguje" tedy jinak......hm.

Jinak OT byl jsem na Krétě s iGO8....neměl chybku (pochopitelně, aktuálnost map je vždycky věc pomíjivá, pár odchylek se našlo, ale bez problémů použitelné). Ten Jih a Balkán mi prostě v TomTomu chybí....resp. je téměř nepoužitelný.
Kolda.o (114)|25.6.2008 11:16
no se systemem planovani tras bylo urcite v TT7 manipulovano. Neni bohuzel mozne urcit jestli k lepsimu nebo k horsimu. Nektere trasy planuje nova verze lepe nez stara a naopak. Citelne mi tu ale schazi volba jako je v iGO8 - "Ekonomicka trasa"
nektere naplanovane trasy v TT7 jsou na hlavu postavene ale na druhou stranu vetsinou pervlada pozitivni zjisteni
Wodka_ce4you (115)|25.6.2008 13:45
Jak přinutit TT Home spolupracovat s Kaiserem? Píše mi to něco jako špatná verze programu... Asi že mám Kaisera a to je cab z Diamonda. Mám změnit název zařízení na HTC_Diamond? Pokud ano, jak?
bjirka (380)|25.6.2008 22:25
Nemám s tím problém. Stáhni si nejnovější TTHome2 a připoj zařízení přes AS. V TTHome dostaneš na výběr jestli chceš připojit interní paměť anebo SDcard. Funguje stahovaní a instalace různých kravin (témat, autíček, BZ, tras, překryvů map prostě nepotřebné věci). Bohužel to nejdůležitější: MapShare mi jde zatím pouze napůl. Do PC to stáhnu, objeví se mi dokonce počet oprav (viz obrázek), uložené je to v PC ve složce: C:\Documents and Settings\Administrator\Data aplikací\TomTom\HOME\...\ MapShareDownloadCache (soubor s příponou .DAT), ale nevím jak to dostat - rozbalit do zařízení. V nabídce pro odebrání oprav je dokonce vidět, pro které státy si můžu opravy odebrat a jak jsou opravy velké :evil: .



Edit: je možné si zaktivovat dopravní info - zdarma na 1 měsíc (na TT6 se mi to nikdy nepodařilo). Data to stahuje přes internet - je však otázka jak to bude využitelné jinde než v Holandsku :sarcastic: .
Docent (1234)|26.6.2008 00:11
[QUOTE="bjirka"]Edit: je možné si zaktivovat dopravní info - zdarma na 1 měsíc (na TT6 se mi to nikdy nepodařilo). Data to stahuje přes internet - je však otázka jak to bude využitelné jinde než v Holandsku :sarcastic: .[/QUOTE]
Mně to na TT6 fungovalo a využitelné to bylo třeba v Německu...
Wodka_ce4you (115)|26.6.2008 12:29
[QUOTE="bjirka"]Nemám s tím problém. Stáhni si nejnovější TTHome2 a připoj zařízení přes AS. V TTHome dostaneš na výběr jestli chceš připojit interní paměť anebo SDcard. Funguje stahovaní a instalace různých kravin (témat, autíček, BZ, tras, překryvů map prostě nepotřebné věci). Bohužel to nejdůležitější: MapShare mi jde zatím pouze napůl. Do PC to stáhnu, objeví se mi dokonce počet oprav (viz obrázek), uložené je to v PC ve složce: C:\Documents and Settings\Administrator\Data aplikací\TomTom\HOME\...\ MapShareDownloadCache (soubor s příponou .DAT), ale nevím jak to dostat - rozbalit do zařízení. V nabídce pro odebrání oprav je dokonce vidět, pro které státy si můžu opravy odebrat a jak jsou opravy velké [/QUOTE]

Bohužel, mi to ani neukáže ty opravy. Mám TT7 na DEVICE, mapy na karte. (Eastern_Europe_720.1803 a Moscow - super, že je zadarmo, těším se, až ji vyzkouším - jedno město, ale 10 mil obyvatel :) ).

Zajímalo by mě, jestli nepomůže změnit Device ID/Name z HTC-Kaiser na HTC-Diamond. Vím že to šlo (upravit, jak se bude telefon projevovat navenek), ale už si nemužu vzpomenout, kde a jak se to dělá :-/
AleqCZ (105)|26.6.2008 17:05
Pane jo, ono to zase neumi RDS/TMC!! :(( :no:
bjirka (380)|26.6.2008 23:18
Na internetu je zveřejněný jednoduchý postup (spočívající v umazání pár souborů na kartě zařízení), kdy jde rozběhat na TT7 pro PDA přes TTHome i MapShare. Ověřeno, již tam mám hlášku že mapa je aktuální.

jeenik_ce4you (375)|27.6.2008 10:16
nevíte někdo, jestli v češtině funguje funkce text-to-speech, kdy tomtom naviguje přímo hlasově s názvy měst a ulic? Když tam dám nějaký alternativní hlas, tak to asi šlapat nebude? už to někdo testoval? Jestli to vůbec má cenu aby to bylo v adresáři mapy, když to zabírá několik set MB... zřejmě to není funkční v čechách?
deathka (8)|27.6.2008 10:37
[QUOTE="bjirka"]Na internetu je zveřejněný jednoduchý postup (spočívající v umazání pár souborů na kartě zařízení), kdy jde rozběhat na TT7 pro PDA přes TTHome i MapShare. Ověřeno, již tam mám hlášku že mapa je aktuální.

[/QUOTE]

A můžu se zeptat, kde ten návod najdu? Nějak se mi to nepodařilo vygooglit :-(
Kocir (836)|27.6.2008 20:42
Taky by me to zajimalo.

Jinak pripojuji sve menu pro TT7. Je to udelano na bazi TT6. Nahrazeno je DOPRAVA TOMTOM, POCASI, SLUZBY TT a CISLO VOLANI za nova tlacitko. Asi nezajimavejsi je tlacitko pro vypnuti ikon POI v navigacnim rezimu (to bylo u verze TT5) diky tomu se nezobrazuji POI v navigacnim rezimu a ten pak vykresluje plynuleji. V modu prohlizeni mapy vsak ikony zustavaji zobrazeny.
xmarek2 (49)|28.6.2008 21:04
jak prosim vás mohu změnit ikonu šipky? např za autíčko... když to chci změnit, píše "nenalezena žádná fotografie". Foto mám (oktavie) ale zase nevim kam ho mám nahrát. Zkoušel jsem vše, do adresáře, na sd - hlavní root, a nic. nevidí ho. Přes TT home taky nejde, protože ve verzi 1.5 taková možnost není, a verze TT home2 zase nevidí PDA TT7...
Docent (1234)|28.6.2008 21:25
[QUOTE="xmarek2"]jak prosim vás mohu změnit ikonu šipky?[/QUOTE]
Zeby takováhle věc nebyla v manuálu :sarcastic: ?
Kocir (836)|28.6.2008 22:02
[QUOTE="xmarek2"]jak prosim vás mohu změnit ikonu šipky? např za autíčko... když to chci změnit, píše "nenalezena žádná fotografie". Foto mám (oktavie) ale zase nevim kam ho mám nahrát. Zkoušel jsem vše, do adresáře, na sd - hlavní root, a nic. nevidí ho. Přes TT home taky nejde, protože ve verzi 1.5 taková možnost není, a verze TT home2 zase nevidí PDA TT7...[/QUOTE]

Je třeba vytvořit adresář ve slozce Navigator v PDA, art a v něm podadresář cars
\art\cars a do něj nakopírovat obrázky aut a v menu Nastaveni TT7 vybrat auto ve změně šipky.
xmarek2 (49)|29.6.2008 08:13
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="xmarek2"]jak prosim vás mohu změnit ikonu šipky? např za autíčko... když to chci změnit, píše "nenalezena žádná fotografie". Foto mám (oktavie) ale zase nevim kam ho mám nahrát. Zkoušel jsem vše, do adresáře, na sd - hlavní root, a nic. nevidí ho. Přes TT home taky nejde, protože ve verzi 1.5 taková možnost není, a verze TT home2 zase nevidí PDA TT7...[/QUOTE]

Je třeba vytvořit adresář ve slozce Navigator v PDA, art a v něm podadresář cars
\art\cars a do něj nakopírovat obrázky aut a v menu Nastaveni TT7 vybrat auto ve změně šipky.[/QUOTE]

Super, děkuju, funguje
to ! :))
PedroKV (180)|29.6.2008 08:19
Tak já přidám taky své menu, které také vypadá o dost lépe než vestavěné.
kubisz (1054)|29.6.2008 21:52
dobry den,

po instalaci "diamondi" verze TT mi na PDA prestal fungovat zvuk (hlasitost se neda vytahnout z nuly vyse), zkousel jsem figle z "vylecene" TT 6 (kde byl stejny problem), nic nepomaha, zatim ani GGL :( nebyla by prosim nejaka rada (ne HRk :D ), diky,

kuba
Stevik (20)|29.6.2008 22:25
Smaz z adresare Windows BtCoreIf.dll a softreset. Normalne nemusi byt videt, tak radsi pres RescoExplorer, ci neco podobne chytreho.

Ten TT7 jsi tam mel nechat a jen umazat to dll.
jeenik_ce4you (375)|30.6.2008 09:04
[QUOTE="jeenik"]nevíte někdo, jestli v češtině funguje funkce text-to-speech, kdy tomtom naviguje přímo hlasově s názvy měst a ulic? Když tam dám nějaký alternativní hlas, tak to asi šlapat nebude? už to někdo testoval? Jestli to vůbec má cenu aby to bylo v adresáři mapy, když to zabírá několik set MB... zřejmě to není funkční v čechách?[/QUOTE]

zeptám se ještě jednou, neví to někdo?
PedroKV (180)|30.6.2008 09:50
Obávám se, že to chodit nebude ani s Miloslavem, je to asi nějaká nedokumentovaná fíčura, protože když jsem nahrával Martu a Elišku, tak tam bylo asi tuším 50 jízdních pokynů, ale žádná jednotlivá písmenka, která by potom TT spojil.
Stevik (20)|30.6.2008 11:15
[QUOTE="PedroKV"]Tak já přidám taky své menu, které také vypadá o dost lépe než vestavěné.[/QUOTE]

Pekne, pekne. Zda se to byt jednoduche, jak se ale umisti nove prikazy ze TT7 - napr. opravy mapy a tak?
kamikaut_ce4you (49)|30.6.2008 19:00
Ahoj - nevite o nějaké možnosti, jak zvětšit písmo s aktuální rychlostí? .. mám nastavené, aby zobrazovalo čas dojezdu, aktuální rychlost, zbývající vzdálenost.. A samozřejmě vzdálenost do další události.. Ale bez brýlí skoro nepřečtu tu rychlost.. díky moc za názory..
Stevik (20)|30.6.2008 19:54
Nevi nekdo jak zvysit hlasitost hlasu v TT? Mam to vse na max a jeste by to chtelo ...
miktt (189)|30.6.2008 19:55
Zdar, na to předělání pořadí ikonek jest program. Nachází se tady
Kocir (836)|30.6.2008 20:23
[QUOTE="kamikaut"]Ahoj - nevite o nějaké možnosti, jak zvětšit písmo s aktuální rychlostí? .. mám nastavené, aby zobrazovalo čas dojezdu, aktuální rychlost, zbývající vzdálenost.. A samozřejmě vzdálenost do další události.. Ale bez brýlí skoro nepřečtu tu rychlost.. díky moc za názory..[/QUOTE]

Bohuzel od verze 6 je pri zobrazeni 3 informaci uz pouzito strasne male pismo. Neni me jasne proc to tak udelali. Takze jedine reseni je si nechat zobrazot pouze dve informace. Ja osobne pouzivam CAS DOJEZDU (vim kdy prijedu, delka cesty neni az tak dulezita) a VZDALENOST DO CILE (to kvilu dojezdove vzdalenosti nadrze a planovani tankovani).
Kocir (836)|30.6.2008 20:26
[QUOTE="miktt"]Zdar, na to předělání pořadí ikonek jest program. Nachází se tady[/QUOTE]

A nebo online na http://www.skux.net/tomtom/menubuilder2/index.php#
miktt (189)|30.6.2008 20:35
To Kocir: o tom online jsem nevěděl dík
A pro všechny:
Ani jedna aplikace bohužel na 100% nepodporuje všechny ikonky a příkazy z TT . Nejsou tam některé nové funkce (např.: změna šipky na auto, pomoc...
Stevik (20)|30.6.2008 21:22
[QUOTE="miktt"]Zdar, na to předělání pořadí ikonek jest program. Nachází se tady[/QUOTE]

Bohuzel ten nema nove ikonky s novym vyznamem, ktery je az v TT7.
PedroKV (180)|30.6.2008 21:32
on ten .mnu soubor není nijak složitý, je to obyč strukturovaný texťák, zrovna ho nemám po ruce, ale stačí si ho editnout a zkusit doplnit nějaké kódy stylem pokus omyl, nebo možná jdou i vygooglit. U menubuilderu pro TT6 platilo, že v rámci vlastního menu nešly dosadit některé ikonky (třeba nežádat/požádat o dobu příjezdu), protože to Tomík ve vlastním menu neuměl (ne že by to neuměl menubuilder).
FredMed (36)|30.6.2008 22:58
Nevíte proč mi občas po vypnutí TomTom7 (repack3) zůstane spuštěný ActiveSync i když byl před spuštěním TomToma určitě vypnutý? Docela mě to štve, pač i ve vypnutém stavu PDA docela cucá baterku (dokáže ji po pár dnech vypnutého PDA i úplně vybít když si toho nevšimnu a neukončím ho ručně). Dá se tomu pouštění Activesyncu v TomTomu někde zabránit (podotýkám, že nepomohlo ani nastavení exchange serveru na fake a manuální aktualizaci - mrcha jedna Microsofťácká )?
Jinak Mapshare i dle zahraničních serverů na jiných PDA než HTC údajně nejede (TTHome nepozná připojené PDA) :(
Misha kulicka (49)|1.7.2008 08:25
Není to proto, že se aktualizuje po připojení k gps čas?
FredMed (36)|1.7.2008 12:06
[QUOTE="Misha kulicka"]Není to proto, že se aktualizuje po připojení k gps čas?[/QUOTE]

A k tomu potřebuje pouštět ActiveSync? To se mi nezdá.. Verze 6 určitě taky komunikovala podobně s GPS, ale tohle určitě nedělala.
Pes bude asi zakopaný jinde.
Kocir (836)|1.7.2008 19:41
[QUOTE="PedroKV"]on ten .mnu soubor není nijak složitý, je to obyč strukturovaný texťák, zrovna ho nemám po ruce, ale stačí si ho editnout a zkusit doplnit nějaké kódy stylem pokus omyl, nebo možná jdou i vygooglit. U menubuilderu pro TT6 platilo, že v rámci vlastního menu nešly dosadit některé ikonky (třeba nežádat/požádat o dobu příjezdu), protože to Tomík ve vlastním menu neuměl (ne že by to neuměl menubuilder).[/QUOTE]

Ano soubor TOMTOM.MNU je obycejny textak. Seznam prikazu je níže. Díval jsem se do souboru tomtom navigator.exe verze 7, ale více příkazů než dole uvedených jsem tam nenašel.

Blocks

There are two blocks that can currently be defined in a menu file:

BLOCK_MAIN , Main Menu Block
BLOCK_PREF, Preferences Menu Block
BTM_options

At block-level, the following items can be defined to be shown at the bottom of the screen. Each menu-page of that block will show the BTM_options defined for that block.

BTM_GPS_POSITION , GPS Information
BTM_DONE , Done Button
TRAFFIC_INFO , Traffic Information
Menu Items

The following menu items can be used in the customized menu file.

Special Tasks

TASK_EMPTY, no task and this option will be shown as a blanc spot in the 6-option menu
TASK_NONE, no task and no placeholder for it in the menu
TASK_PAGEn, (n is in the range 1-20) a number identifying the custom menu page
TASK_SDKn, (n is in the range 1-50) a command to be sent to a client application, as defined in a capability file
Navigation

TASK_AVOID_ROUTE_LINE, Choose part of the route to avoid
TASK_CONFIRM_DELETE_ROUTE , Clear Route with asking the user confirmation first
TASK_DELETE_ROUTE, Clear Route immediately
TASK_ITINERARY , Itinerary planning
TASK_NAVIGATE_TO , Navigate to
TASK_MENU_FIND_ALTERNATIVES , Go to "Find alternative" menu
TASK_MENU_PLAN_ATOB , Advanced planning
TASK_MENU_RECALC_BLOCK, Go to "Avoid roadblock" menu
TASK_MENU_ROUTE_INSTRUCTIONS, Show the menu with options for vieuwing route
TASK_PLAN_VIA, Calculate a route that goes via specified address
TASK_SET_TOLL, Set the preferences for toll roads
TASK_SET_PLANTYPE, Set the preferences for route planning
TASK_SET_CRADLE, Set cradle preferences
TASK_SHOW_ROUTE_DEMO, Demonstrate planned route
TASK_SHOW_ROUTE_INSTRUCTIONS, Show the list with route instructions
TASK_STEP_ROUTE_INSTRUCTIONS, Browse through the route instructions as images
TASK_SWITCH_2D3D, Switch between 2D and 3D navigation view
Downloads

TASK_MENU_DOWNLOAD , Download extras
TASK_MENU_TRAFFIC , TomTom Traffic
TASK_SHOW_WEATHER , TomTom Weather
Manage Maps

TASK_DELETE_MAP, Delete a map
TASK_SET_MAP, Choose a current map
TASK_SET_HIDEMAP, Specifies whether the map should be replaced with a simpler view under certain conditions
TASK_SHOW_MAP , Browse map
Favourites

TASK_ADD_FAVORITE , Add favourite
TASK_MAINTAIN_FAVORITES, Maintain the list of favorites
Preferences

TASK_CHANGE_HOME_LOCATION, Specify new home location
TASK_LEFTHANDED, Switch between lefthanded and righthanded UI
TASK_MENU_PREFERENCES , Change Preferences
TASK_RESET_SETTINGS, Restore original application settings
TASK_ROTATE_DISPLAY, rotate display by 180 degrees
TASK_SET_BRIGHTNESS, Adjust the brightness level for the device
TASK_SET_BACKLIGHT, Adjust the backlight settings for the device
TASK_SET_CLOCK_TYPE, Set clock type
TASK_SET_COLOR_SCHEMES, Choose day and night color schemes
TASK_SET_COMPASS, Specify how to show the compass in the navigation view
TASK_SET_DAY_COLOR_SCHEME, Choose day color scheme
TASK_SET_DIST_UNITS, Choose distance units
TASK_SET_KEYBOARDSIZE, Set the size for the onscreen keyboard
TASK_SET_KEYBOARDTYPE, Set the type for the onscreen keyboard
TASK_SET_LANGUAGE, Choose application language
TASK_SET_NIGHT_COLOR_SCHEME, Choose night color scheme
TASK_SET_PROMPT, Specify the additional settings for voice promtps
TASK_SET_STATUS, Specify the information to show at the bottom of navigation view
TASK_SET_VOICE, Choose the voice for reading instructions
TASK_SET_VOLUME, Adjust the voice volume
TASK_SHOW_GPS_STATUS , Configure GPS
TASK_SHOW_STATUS, Show route status
TASK_SWITCH_ASN, Switch accelerometer on/off
TASK_SWITCH_BLUETOOTH, Enable/disable bluetooth connectivity
TASK_SWITCH_NIGHTVIEW, Switch to night view mode
TASK_SWITCH_SOUND, Enable/disable sound
TASK_SWITCH_TIPS, Enable/disable tips
POI

TASK_CONFIGURE_POI, Choose which types of POI to show
TASK_MAINTAIN_POI, Go to POI maintenance menu
TASK_SWITCH_POI, shows/hides POI
Traffic

TASK_MENU_TRAFFIC, go to traffic menu
TASK_TRAFFIC_ENABLE, enable traffic support
TASK_TRAFFIC_EXPLAIN, help for traffic
TASK_TRAFFIC_REPLAN, replan current route
TASK_TRAFFIC_SETTINGS, specify traffic settings
TASK_TRAFFIC_UPDATE, update traffic information
TASK_TRAFFIC_VIEW, go to traffic incidents view
Miscellanious tasks

TASK_ABOUT, show Navigator information screen
TASK_EXIT_APP, exit the application
TASK_SET_NAME_DISPLAY, specify naming preferences for map/navigation views
Downloads

TASK_DOWNLOAD_MAP, Download map
TASK_DOWNLOAD_POI, Download POI
TASK_DOWNLOAD_VOICE, Download voice
TASK_DOWNLOAD_SCHEME, Download color scheme
TASK_DOWNLOAD_VERSIONNUMBER, Upgrade the Navigator application
TASK_MANAGE_MAPS, Go to "Manage maps" menu
TASK_MENU_DOWNLOAD, Go to "Downloads" menu
TASK_SERVICE_LOGIN, Perform login to the TomTom Plus services
TASK_SHOW_WEATHER, Get the current weather information
Help

TASK_HELP_GENERAL, General help
TASK_HELP_ITINERARY, Help for itinerary
TASK_HELP_MAINMENU, Help for the main menu
TASK_HELP_MAPBROWSER, Help for the map view
TASK_HELP_PLANNING, Help for route planning
TASK_HELP_TRAFFIC, Help for traffic
TASK_HELP_ZOOMING, Help for zooming
TASK_TUTORIAL , Guided tour
Phone

TASK_DIAL_POI, Dial the POI
TASK_MENU_PHONE , Mobile phone
TASK_PAIR_WITH_PHONE, Connect to the phone via Bluetooth
Misha kulicka (49)|1.7.2008 21:29
[QUOTE="FredMed"][QUOTE="Misha kulicka"]Není to proto, že se aktualizuje po připojení k gps čas?[/QUOTE]

A k tomu potřebuje pouštět ActiveSync? To se mi nezdá.. Verze 6 určitě taky komunikovala podobně s GPS, ale tohle určitě nedělala.
Pes bude asi zakopaný jinde.
[/QUOTE]
Mně to dělá i když zapnu TomToma, i při zapnutí OziExploreru, takže nějakou souvislost s gps to mít možná bude.
honza-l (74)|2.7.2008 07:15
Jedna jednoduchá otázka - kde jste NAVIGATOR 7 všichni sehnaly ??? Pokud neberu v úvahu warez scénu, tak jsem Navigator 7 nikde nenašel. I na stránkách výrobce je stále NAVIGATOR 6. Může mi se někdo hodit odkaz na nějaký obchod kde by ho měly. Díky