Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 97

Téma: Nový ženský profesionální hlas pro TomTom

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od bjirka
    Aha ,
    takže pokud to chápu dobře tak je nový hlas Tvoje práce?
    Pokud je tomu tak tak rozhodně dobrý počin, výborný nápad a doufám že to dotáhneš do konce. V těchto případech skutečně platí, že "profíci" umějí skutečně velké xxxxvé.
    Není potřeba to chápat, stačí si to přečíst:

"Autorem tohoto hlasu byl člověk vystupující pod přezdívkou PedroKV. Protože věděl, jak hlas připravit, a my na Navigovat.cz jsme zase byli ochotni zaplatit profesionální studio a práci, dohodli jsme se. Pedro pro Navigovat.cz a hlavně pro vás připravil nový hlas pro navigace TomTom: Elišku."

Profícký je na tom podle mě to, že se to nahrávalo ve studiu s kvalitním vybavením, odhlučněním, super mikrofonem Neumann, kde se zvuk i pěkně zesílil, vyčistil a odbasoval.

Také v tom, že Eliška má školený hlas, což drtivá většina lidí nemá a ty, co ho mají buď neznám nebo by byly nad rámec finančních možností.

Já sám jsem amatér, nadšenec, který sem tam jezdí podle TT. Udělal jsem už Martu, vznikala doma tak, jak je popsáno v článku, čili v amatérských podmínkách. Marta má pěkný hlas, ale nepodařilo se mi ho patřičně zesílit. Poté, co jsem ho vypustil, se mi ozval Marek Lutonský, že by měl nějaký budget, jestli se do toho nechci pustit naplno. Zdráhal jsem se, mám jiných zájmů i práce dost, ale nakonec to byla výzva, která nešla odmítnout. A díky tomu tady je Eliška.

Nechci se pouštět do nějakých češtinářských rozborů, ale myslím, že "po třechstech metrech" je správně, jsem na to zvyklý od Miloslava a myslím, že věci neuškodí, když ty dva hlasy budou mít stejné hlášky, spíše naopak. Za "problematickou" jsem nejen já považoval hlášku "zahněte", proto mají uživatelé možnost vybrat si mezi odbočte a zahněte.

Byl bych rád, kdyby se tu ukázal nějaký frajer, který by řekl "já to umím líp než ty" a ženský hlas vyzvořil v lepší kvalitě než já. Všem ostatním to jen prospěje a i on si může užít tu chvilku slávy na internetu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Pedro, nenech se naštvat. Je to dobrá práce a díky i Navigovat.cz že to zafinancovali.

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

Ocenuji praci autora,vcera jsem tento hlas nakopiroval a odzkousel a vracim se k Miroslavovi.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od PedroKV
    ...Navigovat.cz jsme zase byli ochotni zaplatit profesionální studio a práci...
    trošku OT
    Mohu se zeptat, kde se to točilo?

ad zahnout vs odbočit
    Jeden učitel v autoškole nám říkal: "chlapi vodbočujou, zahybaj` ženský"

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Testoval jsem a vratil jsem se k original hlasu. Bohuzel je Eliska opravdu mene slysitelna. Verim, ze ma stejnou hodnotu hlasitosti jako original, ale na mem PDA se proste hlas i na plnou hlasitost ztraci v okolnim sumu (radio, atd...) coz original je slyset. Padl tady taky nazor, ze TT je malo ukecane. Ja bych to bral jako prednost, ovsem je to vec nazoru. Ale nevidim sebemensi duvod proc bych mel dostavat upozorneni na kazdy krizovatce i kdyz pokracuju rovne po hlavni. Napr v Praze bych se asi zblaznil, kdybych porad slysel jedte rovne atd... Ale jak rikam, vec nazoru. Jinak s Eliskou dobrej napad.:yes:

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

no ja s tím jezdil dva dny a stava se mi taky, že se ozve po 300 metrech a ticho a pak až povel před změnou, stahoval jsem to přímo do pda, tak to ješte zkusím vyzkoušet ten zbytek

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od Vilma
    tak to je zvláštní, zkusím si dnes vzít pda až pojedu do Varů pro boty. Hláška "po třechstech metrech" je stejná jako ostatní délkové hlášky.

Marta je dělaná klasickým způsobem-"Po" "třechstech" "metrech".

Eliška je stejně nahlas jako Miloslav, v audio editoru ve studiu nastavil, že chce stejnou hlasitost, takže +- malý neslyšiltelný rozdíl tam být může, ale opravdu jen malý.

A Eliška jinak hlásí to samé co Miloslav, až na hlášky odbočte/zahněte a koncové určení/cíl, tedy se nemůže rozcházet s mapou.
    Tím,že se rozchází s mapou jsem myslel Miloslava,který říkal"jedte vlevo",ale šipka na mapě ukazovala doprava kam to bylo správně.(Eliška tam naviguje správně).Dodneška nevím co znamená hláška jedte vlevo,páč nikde jinde mi to neříkal,jedině držte se vlevo,ale tím myslel levý pruh.(I když tam většinou žádný nebyl.)a pro obdočení měl zahněte.
    S Eliškou zatím nebyl žádný podstatný problém ani ohledně výslovnosti,natož pak jak tu někdo psal,že snad vydává povely nebo polyká slova.Jediná drobnost v intonaci,kterou jsem slyšel,"po 100 metrech pokračujte rovně",přičemž u slova ROVNĚ zvedne hlas a já furt čekám co řekne dál a ono nic.
    Co mne štve je občas malá ukecanost nebo taky ignorace(vynechávka) v navigaci u TT v porovnání s IGO.Tam kde IGO při průjezdu 2 křižovatek poctivě naviguje,TT nic,ticho.Prostě jedu po hlavní a hotovo.Na druhou stranu,když se TT probere po 17km ticha tak je to občas na infarkt,obzvlášt,když vybafne BLÍŽÍ SE ODBOČKA!!! To bych vraždil.
    No, já osobně jsem spíš rád, že je TT takový tichý pasažér, po městě si teda s živým spolujezdcem nepokecám, protože do toho hlásí odbočky, ale jinak nijak zvlášť ukecaný, tak akorát. A když už hlásí blíží se odbočka/sjezd, tak je to dostatečně včas (dle rychlosti).

Co se iGo týče, tak si spousta lidí stěžuje na tu ukecanost a dokonce udělali nějaký hlas, kde jsou některé hlášky vynechané, aby bylo chvíli ticho :-)

Mrkněte na video na navigovat.cz, kde má řidič v autě asi 15 navigací najednou. Tam to jde poznat.

Hláška jeďte rovně je asi jedinou slabinou toho hlasu Eliška, moc mě to mrzí, ale tlačil nás čas, takže jsme to nestihli ve studiu znovu namluvit (jít znovu do studia). Naštěstí tahle hláška jde většinou jako první ve větě a naštěstí zazní docela zřídka. Ale mrzí mě to.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    ...Navigovat.cz jsme zase byli ochotni zaplatit profesionální studio a práci...
    trošku OT
    Mohu se zeptat, kde se to točilo?

ad zahnout vs odbočit
    Jeden učitel v autoškole nám říkal: "chlapi vodbočujou, zahybaj` ženský"
    Bylo to v Karlových Varech, studio je zařízené v posledním patře základní školy Maxima Gorkého (možná se už jmenuje jinak, tohle je z doby, kdy jsem tam chodil já).

PS: :-)

EDIT:
    mates2: díky za podporu :-)

ostatní, co máte problém s nedokončenou hláškou: piště, co máte za verzi TT, třeba to dělá jen nějaký build.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

V sobotu jsem projel podobnou trasu znovu s hlasem v nizsi kvalite a problem se uz neobjevil.
    Jedine co vnimam vice nez u Miloslava je kraticka pauza mezi instrukci za xxx metru a nasledujici instrukci.
    TomTom verze 6.023 build 8351.

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Mě ten hlas seká u verze 6.030 (build 8320) a jak jsem už psal i výše, seká mi to i Marta

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

[Co se iGo týče, tak si spousta lidí stěžuje na tu ukecanost a dokonce udělali nějaký hlas, kde jsou některé hlášky vynechané, aby bylo chvíli ticho :-)
    Těch hlasů už je víc než dost, dokonce zřejmě, dle té koncové reklamy (třeba "www.mojenavigace.cz ti přeje špicové den" ) i ze stejného zdroje, stačí hledat.

BTW spousta lidí u TomToma si stěžuje na jeho neschopnost naplánovat inteligentně trasu, protože nejkratší trasa je vhodná pro majitele offroadů s povolením vjezdu kdekam a nejrychlejší trasa je pro jedince, kterým nevadí, že od Znojma na okres Plzeň-jih najedou o 92 km více, než dle optimální trasy v iGO, ale to už zase rozpoutávám flame .

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od mates2
    Citace Původně odesláno od Vilma
    .....odbočení z trasy nějak jinak než "až to bude možné otočte se".Ono třeba na dálničním přivadeči,kdybych se otočil tak mi floydi seberou i rodný list....
    Trochu se podivuji ... TT přece neříká OTOČTE SE, ale AŽ TO BUDE MOŽNÉ, OTOČTE SE. Jsi cvičená opice, nebo používáš mozek.
    A pro ostatní - odůvodňovat prznění jazyka "hovorovou řečí" a domnívat se, že právě v tom je profesionalita :no:
    Ono stačí číst občas příspěvky na tomto fóru (ale i jinde) a chce se mi z té kultury slova zvracet. Inteligentní národ.
    Je mi jasné, že se do mne nyní hromada pisálků pustí, jaký jsem kretén.
    Nebudu říkat,že jsi kre..to jsi řekl sám.
    Ty jsi vytrhl moji citaci z kontextu,ale budiž.Spíš by se měli zamyslet nad sebou ti,kdo dělali navigaci,proč to ten program vůbec dělá,že mi radí se na dálnici otočit.Lidi jsou různý.Třeba jak v americe píšou v návodu k pračce aby tam lidi nedávali živé tvory.Tohle by ta navigace ani dělat neměla.Ona sice říká "až to nude možné",ale na displayi mi to ukazuje kousek předemnou.To by mohla taky říkat Až to bude možné otočte se třeba hned.
    Jěště to poupravímno mi to dokonce ukazuje otočku v mém směru.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od kyznoh
    Testoval jsem a vratil jsem se k original hlasu. Bohuzel je Eliska opravdu mene slysitelna. Verim, ze ma stejnou hodnotu hlasitosti jako original, ale na mem PDA se proste hlas i na plnou hlasitost ztraci v okolnim sumu (radio, atd...) coz original je slyset. Padl tady taky nazor, ze TT je malo ukecane. Ja bych to bral jako prednost, ovsem je to vec nazoru. Ale nevidim sebemensi duvod proc bych mel dostavat upozorneni na kazdy krizovatce i kdyz pokracuju rovne po hlavni. Napr v Praze bych se asi zblaznil, kdybych porad slysel jedte rovne atd... Ale jak rikam, vec nazoru. Jinak s Eliskou dobrej napad.:yes:
    To je můj vnitřní boj iGO vs TT.Jen jsem to tady řekl nahlas.Obě navigace mají u mne svá + a -.Až najdu ideální navigaci dám vědět.TT ted používám v rámci testování Elišky a na dlouhé trasy.Bhužel ve městě mi jede iGO o dost rychleji,stíhá odbočky v 50km/h.TT6 zatím ne a nevím proč.Ale Eliška je Eliška.
    Za další i Eliška říká pokračujte rovně,ale mě vadí že neřekne když projíždím křižovatku s klikatou hlavní silnicí.Kde to neznám musím koukat na display a to není moc dobré ohledně bezpečnosti.
    A nakonec,zkoušeli jsme se 2-ma(mi) (miluju češtinu)spolujezdci hlasitost Míra vs Eliška a shodli jsme se Eliška je méně slyšet.Přepínal jsem to za jízdy.Aha to bych asi neměl.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

co takhle misto displeje sledovat znacky..., kdyz ti nerekne kam zahnout, tak je jasny ze pokracovat po hlavni
    btw: boj iGo a TT tu jiz byl probiran nekolikrat, takze by jsme ho zde mohli vynechat

co se tyka te hlasitosti, tak jsem to take testoval za jizdy, skoda

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Ok.Prostě TT by mohl být na můj vkus malililililinko ukecanější,hlavně ted s Eliškou.Už to nebudu řešit,páč se tady můj původní dotaz na autora Elišky zase zakecal.

Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-08-2009, 13:59
  2. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 19-11-2007, 20:03
  3. Ženský hlas TT5
    Od ondral_ce4you v sekci TomTom
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 19-10-2006, 09:43
  4. TomTom | vlastni hlas | jde to?