Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 100 z 100

Téma: Návod na převod videa (divx/xvid) do formátu koukatelného na Pocket PC

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Skvelej clanek. Srozumitelnej i pro lamy (me :-D). Dik moc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Zdravím,
    v jakém rozměru konvertujete film pro VGA PPC? Necháváte 640x480? Nejde mi o velikost výsledného souboru, jde mi o to, jestli to PPC přehraje. A jak nastavit bitrate? Stejně jako u QVGA? Nebo 4x víc, protože je to 4x větší obraz? A zvládne to pak to PDA (CPU PXA310).
    A poslední otázka, pokud nepřidávám titulky, má smysl přidávat ty dva černé pruhy, které doplní video do "formátu"? To by možná bylo lepší to nechat tak, jak to je a černé pruhy si tam přidá přehrávač, ne?

Díky za rady.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Bitrate určitě víc, je to čtyřikrát víc pixelů, možná není nutné zvedat bitrate 4x, ve zmenšeném obrazu bude relativně více detailů, 90min film při 1 Mbit/s vyjde na cca 700MB, čili v podstatě klasický 1CD rip, což není kdoví jaká kvalita, takže budu zkoušet 1Mbit. Pruhy určitě ořezat, nechat jen to, co je vidět. Titulky sem nezkoušel, na PDA koukám spíš na cestách a to chci relax, do čehož mi louskání titulků moc nezapadá.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

No, v článku, ke kterému patří tahle diskuse je doporučená bitrate pro 320x240 140kbps, takže 4x víc pořád není 1 Mbps. Asi to bude chtít polaborovat. Každopádně teda film (v xvid avi) nebudu zmenšovat, protože 640 na šírku má už v základu. Maximálně zkusím přesamplovat bitrate na míň.
    Budu rád za poznatky, jak to dopadlo.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No 140 je IMHO dost děs, já sem v PocketDiXEncoderu používal maximum co tam pro QVGA jde nastavit, což přes 300, 140 by možná stačilo při použití H.264 aka MPEG4 AVC, což mimochodem CorePlayer umí přehrát a možná by to to PDA i utáhlo, protože stejná firma prodává i CoreAVC, což je nejvýkonnější H.264 dekodér.

Asi H.264 vyzkouším, mám zatím jen 2GB kartu a tam se mi těch film. v XviD a slušné kvalitě moc nevejde.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Jinými slovy, pokud mám 700MB DivX (Xvid) o šířce 640, tak s ním nemusím dělat nic. Ale utáhne to to PDA?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Rozhodně bych to zkusil, záleží jak moc je to akční. Taky na nastavení CorePlayeru, viz jak sem psal v threadu o iPAQu 210 (214). Dneska by měl vyjít CorePlayer 1.2 s podporou PXA310, uvidíme. Bohužel nemají trial, takže budeme muset počkat až se postará šedá scéna, štve mě, že nejde stáhnout ani manuál.

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

A co nějaký jiný přehrávač? Moc do toho nevidím, ale přehrával jsem v PocketMVP a v pohodě. V čem je CorePlayer lepší?
    Díky

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

CorePlayer je nástupce TCPMP, který leckdo považoval za etalon a autoři CorePlayeru deklarují, že budou mít snahu implementovat podporu pro HW akcelerace.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tak sem zkusil PocketMVP na souboru co sem včera testoval v coreplayeru a spadlo to, takže moje preference je jasná.

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

1. aplikacie xvid/divx
    Od voda2 v sekci Touch Pro
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-01-2009, 02:06
  2. HTC 710 VOX - přehrávání divx a xvid
    Od Hyler v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-01-2008, 21:22
  3. DIVX/XVID nastaveni pro PocketPC