Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II (Kaiser, Vario III) - Nové ROM, flashování, zkušenosti...

NeoPlex_ce4you (248)|22.2.2008 21:08
Furbo: mel jsem ji tam napoprve a tragedie... vsechno graficke se sekalo a to i HTC album nehlede pak na video... tak sem provedl HR v domeni,ze se tam jen neco seklo a ono se delo uplne to same!!! pri projizdeni fotek htc album trhane proste to same zase. Mozna se jednalo o nejakou jednorazovou chybku nebo neco bylo spatne v rom a uz to treba ihned opravil,ale proste me nesla temer vubec.. vratil jsem tam tu predchozi verzi. Nevim mozna se to nemelo s necim rado nevim.. zas mi prijde divne, ze by to tak spatne jelo vsem no.. ale ja sem z te rom byl hodne zklamany teda z ty novejsi verze
Laďoš (2)|22.2.2008 23:00
Zkoušel jsem všechny možné ROM ,momentálně jedu na Duttyho ROM tzn. Duttys_Official_WM6.1_Rom_5.2.19716_UC.zip a zatím mi připadá dobrá! Všechno aspoň mě chodí jak má(maily,TomTom,tmcp,zvuky...)(Radio 1.58....) Aspoň já sem s ní spokojenej!
JEREM555 (86)|22.2.2008 23:53

pls. ake presne radio pouzivas?
undy (17)|23.2.2008 07:32
pouzivam Duttys_Official_WM6.1_Rom_5.2.19716_UC. IGO funguje ked v HTC Home vypnete pocasie a music. Zatial facha v pohodke ale vcera sa mi pri ceste autom stalo to, ze pri beziaom IGO som mal hovor a proste cele PDA zmrzlo. Moze to byt aj radiom. mam najnovsie co je tam. Este prosim nemozem najst romku Helmi clean, date odkaz... thx
Laďoš (2)|23.2.2008 08:23
Zdravim! Já používám Radio 1.58.26.20. A jinak HelmiROM by měla být tady:ftp://xda@ftp.xda-developers.com/Uploads/Kaiser/Test/
Furbo (323)|24.2.2008 19:43
tak jsem o víkendu poměrně intenzivně testoval novou Dutty’s Official WM6.1 Build 5.2.19716. Dodržel jsem i přesný postup flashování tzn. s mezikrokem HR.

Dále jsem zkoušel všechna 3 doporučovaná rádia. Nakonec jsem vyhodnotil jako nejvíce vhodné to Radio 1.58.26.20

Závěrem musím říct, že mě tato ROM velmi mile překvapila a prozatím jsem nenarazil na nic kvůli čemu bych jí musel měnit. Nový build Windows má i příjemné změny např. volbu Silence při příchozím hovoru atd.
cinko (33)|24.2.2008 23:37
Mam mozna blby dotaz. Mam Kaisera asi pul dne a chtel jsem si do nej nahrat novou rom. Postupovalů jsem dle navodu na flashovani ale zasekl jsem se hned u druheho bodu. Po spusteni Hard-SPL v1 dam ENTER a pak cekam az se mi objevi trikolora ale ne a ne se zborazit abych mohl pokracovat. Muze mi nekdo rict kde delam chybu. Predem dekuji za jakoukoli pomoc.
lukynm_ce4you (78)|25.2.2008 07:29
Měl jsem podobný problém zkus tento návod ten mě pomohl ;)
Furbo (323)|25.2.2008 10:41
[QUOTE="DJakub"]furbo: preco si vyhodnotil radio 1.58 ako najlepsie?
[/QUOTE]

U všech ostatních jsem měl drobné problémy se zvukem. Tzn. např. u systémových krátkých zvuků se to chovalo jako když nejdříve lehce nestíhá procesor tzn. nepřehrávali se plynule. Toto Radio to nedělá. Ale může to být samozřejmě jen případ mého konkrétního Kaisera.

to: JEREM555: Jinak ke stažení jsou Radia ZDE
jardin_ce4you (0)|25.2.2008 21:14
Podařilo se mi vyřešit trhané přehrávání videa použitím přehrávače CorelPlayer v 1.2.0. Video ve formátu MPEG4 320x240 (QVGA), video Bitrate 1 024 Kbps. Video běží naprosto plynule. Při přehrávání s přehrávači Windows Media a TCPMP se video dost trhalo. Na stránkách jsem se dočetl o lepší podpoře CorelPlayeru pro chipsety Qualcomm.
HADES (209)|26.2.2008 18:24
Tak nevím co se ti podařilo vyřešit, mě jede video 320x240 při 1,5Mb/s zcela plynule v TCPMP. Kaiser má hlavně problémy s větším videem než je nativní rozlišení displeje, video se stejným rozlišením jede zcela plynule i při vysokých bitrate
lampacz_ce4you (42)|29.2.2008 08:37
mam cca tyden mda vario III od tmobile a chtel bych vyzkouset jinou romku(pac ten branding je docela fuj)
cetl jsem forum na xda-developers (postup, problemy, ...). romek je tam pozehnane, kterou si vybrat, resp. ze ceho vybirat (par tipu) ?. jak je to s cestinou do tech romek a cestinou pri psani a zobrazovani ?
dekuji za tipy
luban_ce4you (64)|29.2.2008 11:52
lampacz: Uz jsem to tu psal, ale neda mi to a presto ti odpovim, na ceskou ROM muzes asi s klidem zapomenout, na doinstalovani cestiny taky. Samozrejme existujou dve cesky ROMky ktere si tam muzes dohrat misto te brandovane, ale jsou to verze s WM6.0 kdezto v En verzi muzes mit uz WM6.1 Jinak v En verzich romky samozrejme ceske znaky funguji normalne a ceska klavesnice se tam da bez problemu doinstalovat, treba Jimmyho keyboard.Kdyz si tam nainstalujes nejaky program ktery je cesky tak samozrejme bude fungovat cesky i s diakritikou.Tak to jen na uvod co se tyce Cz. Jaky je rozdil mezi WM6.0 a WM6.1 si urcite najdes sam na netu, treba na XDA.
No a kdyz uz jsme u toho XDA tak co se tyce tech ROMek ktere jsou tam k mani, tak kazda ma vetsinou nejaky popis a vetsinou i nejake ty screenshoty pripadni wiki, chce to se v tom trochu pohrabat a vybrat si to co by ti mohlo vyhovovat.Pripominam, ze musis mit HardSPL odblokovani pro prehrani ROM a pak je take dulezita verze radia, take to u tech ROMek byva napsane jake radio s nimi chodi a jake ne.Ale tohle vseeeeeechno uz tady v te diskusi padlo, tak mozna by jsi mel zacit tim, ze si prolezes komplet tuhle diskusi a pak se vrhni na XDA.Asi jsem te moc nepotesil, ale tezko muzu vedet jake mas pozadavky na tu ROMku, co tam chces mit a co ne.Tak treba Alexovy ROMky, je jich tam nekolik a kazda ma v sobe neco jineho, nektera je treba uplne orezana od vseho balastu okolo, nektara ma zase naopak spousty programku uz v sobe atd atd.
lampacz_ce4you (42)|1.3.2008 09:05
takze hard spl haze white screen :(
kdyz jsem zkousel podle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=354061, tak mi hodi error 262 update error
bjirka (380)|1.3.2008 09:13
Po tomto erroru zařízení neodpojuj od kabelu, nevypínej a zkus program na PC spustit znovu.
lampacz_ce4you (42)|1.3.2008 09:34
no to nejde, protoze na display mam progress bar s 0% a program mi nabizi recovery, takze tam je napsano odpojit kabel, vytahnout baterku

po zapnuti telefon normalne bootuje (neobjevi se ani trikolora)

ja si tu vesele updatuji a on venku radi organ, snezi, elektrika se vypina, no jeste ze mi to nejde ;)
bjirka (380)|1.3.2008 10:16
Aha tak to nic to co jsem psal se pouzije, kdyz to hodi ten error, ale na zarizeni je trikolora.
A zkousel jsi Jump SPL 1.93? I když to by na to nemělo mít vliv, to se používá, když se nechce Kaiser připojit v trikoloře přes USB.
Napiš jak postupuješ třeba najdeme chybku v postupu. Možná zkusit všechny potřebné utilitky znovu stáhnout - jestli jsou stažené celé...

Fleshovat zásadně na NB anebo na PC se zálohovaným napájením!!!!
lampacz_ce4you (42)|1.3.2008 10:41
stazene jsou urcite - jsou to zipu, ty by pri rozpakovani hazely errory (byly by poskozene exe soubory)

postup: (z xda)
REMOVE SIM and SD CARDS !!
copy JumpSPL1.56-KAIS.exe to your device and run it (make sure the USB cable is *not* disconnected).
after a few seconds "USB" appears on the phone display
unplug and replug the usb cable
if you want to flash a hardSPL then run KaiserCustomRUU.exe from flash-hardSPL.zip on your PC

pak zaskrtnu checkbox, next, checkbox next, update, next, next, trikolora na kaiserovi, ukazatelu stavu 0% cca po 60 sekundach chyba (mezi tim mi zmizelo active sync)
bjirka (380)|1.3.2008 11:58
Vsechno se jeví OK. Počítám, že to děláš na WinXP.
Zkusil bych znovu stáhnout HardSPL - 637 kB (652 288 bajtů), pokud pořád to samé tak zkusit Jump SPL 1.93. Mozna jeste rozbalit (rozbalit, nespoustet z archivu) Hard SPL přímo do C:/, ukoncit vsechny mozné i nemozne bezici procesy v PC a znovu spustit. Není důvod , proč by to nemělo jít.
Čiko_ce4you (78)|1.3.2008 12:17
lampacz: Mel jsem stejny problem, tohle pomohlo Bílá obrazovka
cinko (33)|1.3.2008 18:11
Mel jsem stejny problem a postupoval jsem takhle : Nahral jsem JumpSPL1.56-KAIS.exe do Kaisera do slozky My Documents a pak jsem spustil JumpSPL z tehle slozky( samozrejme musis mit nainstalovany activsync a mit ho aktivni ). Objevila se trikolora, az se ve spodni casti objevi napis USB, tak jsem vythal kabel z Kaisera a po chvili pak zas zasunul ( az se nainstalovali ovladace ). Pak jsem udelal restart spustil KaiserCustomRUU.exe z flash-hardSPL na kompu a flash probehnul v poradku. Pak uz bys mel byt schopen nahrat jakoukoli rom do Kaisera.
lampacz_ce4you (42)|1.3.2008 19:09
Objevila se trikolora, az se ve spodni casti objevi napis USB, tak jsem vythal kabel z Kaisera a po chvili pak zas zasunul ( az se nainstalovali ovladace ). Pak jsem udelal restart spustil KaiserCustomRUU.exe z flash-hardSPL

kdyz si vytahnul kabel a zpatky ho zasunul se ti nacitaly nejake drivery ? me se totiz nic nenacita

jinak kdyz ten kabel nevytahnu, tak se nic se activesync po case odpoji sam

jinak je postup stejny jako vasekkk (- odpojil a připojil jsem USB (ale viditelně se nic nestalo))

jinak ja to zkousim na win xp ve wista mich nefungoval KaiserCustomRUU
lampacz_ce4you (42)|1.3.2008 19:25
kdyz spustim jumpspl, pri objeveni napisu usb vytahnu kabel a spatky zandam (na pc se nic nestane), potom rebootnu, po nabootovani spojeni s active sync spustim kaiser_custom_ruu (odklikam to) pak se mi objevi trikolora znova s napisem usb, po chvili se active sync odpoji a po chvili naskoci na display teplomer, ktery ukazuje 0%. Sice behem toho updatovani je napsano ze nevytahovat usb kabel, tak jsem ho vytahnul a misto usb se mi tam objevilo serial
cinko (33)|1.3.2008 20:32
[QUOTE="lampacz"]Objevila se trikolora, az se ve spodni casti objevi napis USB, tak jsem vythal kabel z Kaisera a po chvili pak zas zasunul ( az se nainstalovali ovladace ). Pak jsem udelal restart spustil KaiserCustomRUU.exe z flash-hardSPL

kdyz si vytahnul kabel a zpatky ho zasunul se ti nacitaly nejake drivery ? me se totiz nic nenacita

jinak kdyz ten kabel nevytahnu, tak se nic se activesync po case odpoji sam

jinak je postup stejny jako vasekkk (- odpojil a připojil jsem USB (ale viditelně se nic nestalo))

jinak ja to zkousim na win xp ve wista mich nefungoval KaiserCustomRUU[/QUOTE]
Skus odinstalovat AS a nainstalovat ho znovu a pak cely postup zopakovat. Mel jsem ty same problemy ale nakonec se povedlo. Pomohlo mi kdyz jsem nahral JumpSPL v HTC do My documents
JEREM555 (86)|1.3.2008 20:38
Páni, možno je to blbosť, ale mne to pomohlo: Predpokladám že väčšina z nás pripája svoje tehly k PC cez USB hub.

Ja som zápasil s presne rovnakým problémom, všetko robil podľa návodov z XDA-dev aj z tohoto servera. Pomohlo mi až pripojenie na USB priamo na PC. Vtedy všetko prešlo na prvýkrát, trikolóra, inštalácia .... všetko.
Teda moja rada, pripojiť to priamo na PC.

Ak to tak robíte a nejde, prosím ignorujte moj príspevok. ;)
lampacz_ce4you (42)|1.3.2008 21:00
2 cinko: uninstall restart, install restart, pak az sem pripojil telefon, vysledek ten stejny

2 JEREM555: mam kabel pichly vzadu v pc - primo porty co jsou na desku

dneska uz na to nemam naladu, zitra mozna budu zkouset, ale uz nevim jak a co mam zkouset.
Unite (159)|1.3.2008 22:46
No tak jsem nakonec pouzil tu flash od Alexe WM 6.1 Home Rom
[CODE]http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Alex%27s%20v5%20ROMs[/CODE]
docela spokojenost. Hlavne tam nejsou HTC aplikace a zustane hodne mista.
undy (17)|1.3.2008 23:34
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=366014[/CODE]

skusali ste?
undy (17)|2.3.2008 01:47
zatial najvacsia spokojnost s Alex.v52.ATT.162.Multimedia.ROM.
undy (17)|2.3.2008 09:42
pri romke Alex.v52.ATT.162.Multimedia.ROM vam ide v pohode klavesnica, myslim znaky. Mne miesto : napise = a podobne...
lampacz_ce4you (42)|2.3.2008 09:59
hmm, ale alex vypada ze neni nejak moc stabilni - uz se mi dvakrat rebootnul ;( mam alex games)

jak tam dostanu klavesnici s ceskymi znaky a nejlepe qwerty (ne qwertz)
renek_ce4you (0)|2.3.2008 11:22
[QUOTE="undy"]pri romke Alex.v52.ATT.162.Multimedia.ROM vam ide v pohode klavesnica, myslim znaky. Mne miesto : napise = a podobne...[/QUOTE]
Jsi si jisty, ze nemas naflashovanou verzi pro ATT Tilt?(Ma jine rozlozeni znaku)...
Vasekkkkk (26)|2.3.2008 12:22
Tak vypadá že jsem to tam procpal, pokud by někdo měl stejný problém - problém u mne byl v tom, že jsem potom co jsem sputil JumpSPL (a odpojil/zapojil USB) udělal restart HTC. V tomto okamžiku bylo potřeba spustit na PC KaiserCustomRUU.
lampacz_ce4you (42)|2.3.2008 13:25
2 vasekkk: presne ten restart ttam nemel byt, po spusteni jumpspl, vytahnout zandat konektor, potom hned spustit CustomRUU a je to...
Mara_MDAII (60)|5.3.2008 17:21
Cus klucí,
ted jsem docetl vsechny stranky a jde mi z toho hlava kolem :D
Kaisera budu mit zitra a chci rychlou rom, klidne anglickou, aby tam fungovala synchronizace s exchangem, chodily mms, sms a prehravalo to plynule navigace TT, mp3 a video. Splni tyhle pozadavky helmi_kaiser_aku.0.7.0_04_clean.exe, nebo neco jinyho?
Ptam se proto ze prispevek o tehle ROM je ze zacatku roku.
tom.tnt (23)|5.3.2008 17:46
Zdar pane,
no já myslím, že bys mohl být spokojen, stejně jako já.
Tuhle ROM používám hodně dlouho, je rychlá, všechno šlape.
SMS, MMS, internet, TomTom, zkoušel jsem i IGo, mp3 poslouchám běžně, telefonování bez problémů, synchronizace s WXP s posledním AcSync 4.5 v pohodě, i Visty našly a jede to, Outlook 2007 včetně synchronizace kontaktů, poznámek, atd. jede, používám i kalendář, poznámky, budíky (alarm), foťák je při denním světle perfektní, při tmě a šeru je to bohužel horší, hold chybí osvětlení.
Menší problém je s přehráváním videa, to díky absenci ovladačů na grafický čip, ale není to strašné, u většiny testů v TCPMP (v0.72) jsem byl od 50 do 180%, to znamená, že při velkém videu, rozuměj bitrate, to šlo trochu sekaně, já to pořešil: pokud video nejede plynule, zmenším kvalitu o jeden stupínek dolů (normál -> low) a video jede plynule, co se týče kvality obrazu reprodukovaného videa, trošičku je to poznat, ale bez sekání.

Celkový závěr:
Helmi ROM Clean - velmi dobré, všechno šlape, jediná komplikace video (což není problém jen této ROM, ten mají asi všechny ROM pro Kaisera), ale jak jsem psal výše. Malé ustoupení na kvalitě = lepší rychlost. Takže pomohlo: Raději drobné ústupky než vážné komplikace.

S pozdravem Tom
luban_ce4you (64)|6.3.2008 12:32
oco1:
nejen pro tebe ale i pro ostatni: bud si dejte do podpisu co mate za ROMku a radio, nebo to aspon dopisujte do prispevku at nemusime laborovat nad tim jestli pripadny problem je treba chybou ROMky nebo necim jinym.
konkretne s tim GPRS tezko rict, zkus zkontrolovat nastaveni operatora a take potom nastaveni pres ktere se ma napr. IE kontaktovat na net. Take se mi nedavno stalo, ze se mi to nechtelo pristouchnou pres GPRS a zjistil jsem, ze chyba byla na strane operatora.Muze to zpusobovat i nejaky soft, nedavno tu na foru taky nekdo psal, ze mel problem s programem GPRS monitor a ze po jeho odinstalovani bylo vse OK.
No a k tomu HR, nejni preci problem si udelat komplet backup a udelat HR a pak zase vse obnovit ze zalohy, prace na chvilku :-)
Kibitz (212)|6.3.2008 15:29
Kdo mate DCS 1.7 mam radio viz podpis a stava se mne, ze na zacatku prijateho hovoru mne druha strana neslysi, asi tak 2vteriny. S jakym radiem nemate problemy?
Čiko_ce4you (78)|6.3.2008 17:32
headquest: Zkus 1.64.08.21, ja s nim nemam problem.
Kibitz (212)|6.3.2008 19:32
co znamena u nekterych rom WWE a u jinych UK? Protoze ta 1.64.08.21 je UK
NeoPlex_ce4you (248)|6.3.2008 19:55
jazykova verze... WWE = world wide english a UK = United kingdom
proste anglicka spisovna anglina vs normalni anglina :)
Čiko_ce4you (78)|6.3.2008 20:35
headquest:
1.58.26.20 je radio pro Taiwanskou síť Chunghwa Telecom.
1.64.06.04 je radio pro Australskou síť Optus.
1.64.08.21 je radio pro Vodafone UK/Anglie/.
Furbo (323)|7.3.2008 11:52
tak jsme vyzkoušel Duttys_Official_WM6.1_Rom_5.2.19716_UC_RTM__No-Cube

Musím uznat, že je velmi rychlá a zatím bez znatelných chyb. Pokud samozřejmě pominu ty MMS, které vůbec nepoužívám. Jako velký zastánce Helmi Clean ROM musím opravdu nad rychlostí této ROM smeknout.
Furbo (323)|7.3.2008 22:22
jednoznačně se mi zdá rychlejší 5.2.19199. Je to i novější build WM6.1
NeoPlex_ce4you (248)|8.3.2008 15:29
tak tedka koukam na xda a dutty vydal opravene verze romek. hlavni je,ze je tam fix MMS a novy build od vodafone...jo a jeste pridal task manager. je to ve dvou verzich RTM a medium (medium bez cube) du flashovat :)
NeoPlex_ce4you (248)|8.3.2008 19:09
takze na fixovane Duttyho rom z 3.6. FUNGUJI jiz MMS!!!

co se tyka rychlosti tak sem mel DSC 1.6 (z toho co jsem cetl rychlejsi nez 1.7) a dutty mi prijde o velke poznani rychlejsi.

Co se tyka poslednich verzi rom od Duttyho, tak si troufam rict,ze se jedna o zatim nejlepsi ROM co sem v zarizeni mel!! Az neuveritelne rychla a plna vybava co se tyka HTC Touch aplikaci.
Lidi co hledaji rychle rom, ktere nejsou preplacane aplikacema, ktere treba ani nikdy nepouzijou je tohle jasna volba!
Kibitz (212)|8.3.2008 19:39
Tak fajne :)) A muzes sem prosim postnout link na stazeni? V tech Duttyho rom se nejak neorientuju, tak nevim o ktere se vlastne bavime..
lampacz_ce4you (42)|8.3.2008 19:45
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=375037

hned prvni post

vyber si rom podle sveho gusta (osobne mam RTM no cube, lite je moc orezena, ale nekomu bude vyhovovat, cube nepouzivam)
NeoPlex_ce4you (248)|8.3.2008 20:04
davam sem jen na ty dve poslednu release (na foru logicky topic s min posty)

RTM s Cube:
http://rs379gc2.rapidshare.com/files/97627099/Dutty_s_WM6.1_Official_UC_5.2.19199_RTM.zip

Medium bez Cube:
http://rs367tl3.rapidshare.com/files/97684951/Dutty_s_WM6.1_Official_UC_5.2.19199_RTM__nocube_.zip
Furbo (323)|8.3.2008 20:39
tohle jsou ale Duttyho ROM se starším buildem WM6.1.

Nejnovější je podle mne tato Duttys_Official_WM6.1_Rom_5.2.19716_UC_RTM
Osobně jí mám už třetí den a upřímně rychlejší jsem ještě asi neviděl.

ZDE