Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P525 WM6 CZ

Andre2160_ce4you (0)|9.2.2008 10:42
zdravim vsechny
sem rad ze se nekdo zajima o tento skvely stroj
takze vam pomuzu amuzu sem nahodit original WM5 CZ

jedna moznost je pres Romgal~1.nbo
druha je pres slozku P525_V3430_WWE ktera obsahuje galaxy.cap a autorun

dale mohu nahodit testovaci programy pro vsechny funkce tohoto komunikatoru
http://www.edisk.cz/stahni/46123/Testy.part1.rar_96MB.html
http://www.edisk.cz/stahni/43235/Testy.part2.rar_10.42MB.html



PS: chtel bych poprosit nekoho kdo uz to mel rozebrany jestli by mi to mohl vyfotit hlavne jak je tam udelana antena na GSM proste vyfotit cele vnitrnosti
pitka (1346)|9.2.2008 12:09
Stáhněte si portovanou verzi FW radia 4.8.0 (4.8.1) z P535 na nasi P525. Funguje bezproblémově, link : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1774082&postcount=853

microft (10)|9.2.2008 12:53
ma nejake znatelne zlepseni avizovany update FW radia 4.8.0 (4.8.1)??
pitka (1346)|9.2.2008 18:19
Pomalu zbytečná otázka, kterou lze svépomocí zjistit z Asus stránek.
Ale pomůžu :
P535 Radio firmware V4.8.0
Additional features and improvements:
1. This firmware improved PIN code input delay problem.
2. This firmware improved the searching network speed.

Myslím, že druhý bod je velmi citelně poznat.
eLKa_ce4you (189)|10.2.2008 15:21
Lehce mimo téma: neshání tu někdo zánovního Asuse P525? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Yogurt (33)|10.2.2008 21:39
Nojo, ale jak tam to radio narvu..?
Honzax_ce4you (58)|10.2.2008 23:31
[QUOTE="Yogurt"]Nojo, ale jak tam to radio narvu..? [/QUOTE]
Jen rozbalíš nakpíruješ třeba radio W481 na kartu a ve svém mazlovi spustíš...je třeba mít připojenej usb cabel a nebo nabíječku a pak jen čekáš a čekáš.... :-) no a je to... :-)
a tim bych chtěl za firmware radia poděkovat...:-)
eLKa_ce4you (189)|11.2.2008 06:15
Andre2160, nějak si zapomněl na odkaz na tu originální WM 5 CZ. Díky předem.
Janboy (45)|11.2.2008 08:45
[QUOTE="pitka"]Stáhněte si portovanou verzi FW radia 4.8.0 (4.8.1) z P535 na nasi P525. Funguje bezproblémově, link : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1774082&postcount=853

[/QUOTE]

Ok. Sú tam dve Radio ROM, ktorú odporúčaš a prečo:?: :?: :?:
Yogurt (33)|11.2.2008 08:57
Paráda, já jsem hnedka nainstalil 4.8.1 a v poho, teda aspon myslim, jen jsem neznal příponu .7z, tam byl malej zádrhel.. ale koukal jsem, jak se krásně z pěti mega dá udělat osmset kilo :-)
Janboy (45)|11.2.2008 09:42
[QUOTE="Yogurt"]Paráda, já jsem hnedka nainstalil 4.8.1 a v poho, teda aspon myslim, jen jsem neznal příponu .7z, tam byl malej zádrhel.. ale koukal jsem, jak se krásně z pěti mega dá udělat osmset kilo :-)
[/QUOTE]
Zrozumiteľnejšie, prosím. V čom tých 5mega na 800kilo? Prečo si dal 4.8.1 a nie 4.8.0?
KimiSK (26)|11.2.2008 09:58
[QUOTE="Janboy"][QUOTE="Yogurt"]Paráda, já jsem hnedka nainstalil 4.8.1 a v poho, teda aspon myslim, jen jsem neznal příponu .7z, tam byl malej zádrhel.. ale koukal jsem, jak se krásně z pěti mega dá udělat osmset kilo :-)
[/QUOTE]
Zrozumiteľnejšie, prosím. V čom tých 5mega na 800kilo? Prečo si dal 4.8.1 a nie 4.8.0?[/QUOTE]
On myslel ten format suboru .7z, ze tych 5 mega co ma ten firmware sa spakoval do takeho maleho suboru.
No a myslim si,ze druha otazke nie je na mieste,lebo kedze ide verzia 4.8.1 tak 4.8.0 ta trapit nemusi. :D
Janboy (45)|11.2.2008 10:10
[QUOTE="KimiSK"][QUOTE="Janboy"][QUOTE="Yogurt"]Paráda, já jsem hnedka nainstalil 4.8.1 a v poho, teda aspon myslim, jen jsem neznal příponu .7z, tam byl malej zádrhel.. ale koukal jsem, jak se krásně z pěti mega dá udělat osmset kilo :-)
[/QUOTE]
Zrozumiteľnejšie, prosím. V čom tých 5mega na 800kilo? Prečo si dal 4.8.1 a nie 4.8.0?[/QUOTE]
On myslel ten format suboru .7z, ze tych 5 mega co ma ten firmware sa spakoval do takeho maleho suboru.
No a myslim si,ze druha otazke nie je na mieste,lebo kedze ide verzia 4.8.1 tak 4.8.0 ta trapit nemusi. :D [/QUOTE]

Neviem či nemusí. Prečo ich teda Pitka poskytol obidve?
eco (15)|11.2.2008 14:27
Tak dnes mi toto zařízení přišlo - zbývá nainstalovat český OS...
Měl bych dva dotazy:
1) připojil jsem zařízení k počítači s Windows Vista, ten vyhodil ikonku že zařízení instaluju a potom jsem ho ani v centru synchronizace ani v centru mobilních zařízení nenašel - nevíte někdo, jak ho "skamarádit" s Vistou?
2) dá se návod z první strany nějak použít bez paměťové karty?
eco (15)|11.2.2008 15:17
První problém jsem již vyřešil a instalace bez karty se mi zatím nedaří..
Iehova (17)|11.2.2008 15:19
[QUOTE="eLKa"]Andre2160, nějak si zapomněl na odkaz na tu originální WM 5 CZ. Díky předem.[/QUOTE]

Tá ROMka sa nachádza v tom archíve, ktorý dal na stiahnutie v tom poste.
Nachádza sa priamo v koreňovom adresári archívu, názov je tuším romgal´1.nb0 či ako to tam presne bolo. Každopádne mu za tú ROMku ďakujem, hľadal som ju dosť dlho...
eco (15)|11.2.2008 16:15
Ještě jeden dotaz - mám totiž dojem, že moje hardwarové tlačítko fotoaparátu se nedá úplně domáčknout.
Má restart za současného stisku tlačítka fotoaparátu fungovat jako hard reset?
Honzax_ce4you (58)|11.2.2008 19:04
[QUOTE="eco"]Ještě jeden dotaz - mám totiž dojem, že moje hardwarové tlačítko fotoaparátu se nedá úplně domáčknout.
Má restart za současného stisku tlačítka fotoaparátu fungovat jako hard reset?[/QUOTE]

...to by neměl...restart a podržení kurzoru směrem nahoru je hard reset.
Andre2160_ce4you (0)|11.2.2008 19:25
muze mi nekdo prosiim vyfotit vnitrek PDA, potreboval bych vedet jak je tam zapojena GSM antena, mam to pda postavene a potrebuji vedet kam to zapojit az mi pride antena :D plz
eco (15)|11.2.2008 21:16
[QUOTE="Honzax"][QUOTE="eco"]Ještě jeden dotaz - mám totiž dojem, že moje hardwarové tlačítko fotoaparátu se nedá úplně domáčknout.
Má restart za současného stisku tlačítka fotoaparátu fungovat jako hard reset?[/QUOTE]

...to by neměl...restart a podržení kurzoru směrem nahoru je hard reset.[/QUOTE]
Tak to nevím jak docílit toho "správného" resetu (to zkusím až budu mít paměťovou kartu), protože nevím, jestli je to nějaká chyba, ale stisknout to foto tlačítko tak, aby se udělal snímek se mi podařilo až teprve před chvílí - předtím jsem tam měl vždy maximálně ten zelený čtverec.
Má se z pohotovostního režimu po stisku toho tlačítka spustit foťák?
eLKa_ce4you (189)|12.2.2008 06:36
Česká RMO WM 5 od Andreho2160 otestována úspěšně. Díky.
Janboy (45)|12.2.2008 08:24
[QUOTE="eco"][QUOTE="Honzax"][QUOTE="eco"]Ještě jeden dotaz - mám totiž dojem, že moje hardwarové tlačítko fotoaparátu se nedá úplně domáčknout.
Má restart za současného stisku tlačítka fotoaparátu fungovat jako hard reset?[/QUOTE]

...to by neměl...restart a podržení kurzoru směrem nahoru je hard reset.[/QUOTE]
Tak to nevím jak docílit toho "správného" resetu (to zkusím až budu mít paměťovou kartu), protože nevím, jestli je to nějaká chyba, ale stisknout to foto tlačítko tak, aby se udělal snímek se mi podařilo až teprve před chvílí - předtím jsem tam měl vždy maximálně ten zelený čtverec.
Má se z pohotovostního režimu po stisku toho tlačítka spustit foťák?[/QUOTE]
Zelený štvorec slúži na zaostrenie snímku(autofocus) ak tlačítko podržíš dlhšie fotoaparát urobí snímok. Neviem čo chápeš ako pohotovostný režim. Ale ak stlačím tlačítko fotoaparátu na boku prístroja v akomkolvek režime(okrem manuálne uzamknutého prístroja) nabehne fotaparát a môžem fotiť. Inak ak ti to nefunguje, skús si to v menu start - nastavenia - tlačítka (buttons) nastaviť.
eco (15)|12.2.2008 09:56
[QUOTE="Janboy"]ak stlačím tlačítko fotoaparátu na boku prístroja v akomkolvek režime(okrem manuálne uzamknutého prístroja) nabehne fotaparát a môžem fotiť. Inak ak ti to nefunguje, skús si to v menu start - nastavenia - tlačítka (buttons) nastaviť. [/QUOTE]
To je divné - mě se ho podaří domáčknout tak, aby se spustil foťák jen někdy - stejně to platí i o vyfocení fotky.
Fakt nevím, jak udělám ten klíčový restart pro nahrání nové ROM :((
Janboy (45)|12.2.2008 10:09
Normálne skúšaj zapnúť foťák.Ak už budeš vidieť, že ti nabieha( začne sa točiť 4 farebné kolečko) rýchlo stlač sof treset. Malo by to fungovať. Tlačítko foťáku musíš držať. To tlačítko máš zrejme znečistené. Bolo by to treba prečistiť. Pozri si príspevky od Honzaxa na strane 13 a 14.[QUOTE]To je divné - mě se ho podaří domáčknout tak, aby se spustil foťák jen někdy - stejně to platí i o vyfocení fotky.
Fakt nevím, jak udělám ten klíčový restart pro nahrání nové ROM [/QUOTE]
eco (15)|12.2.2008 10:14
[QUOTE="Honzax"]
...pak už mi nestálo nic v cestě se podívat jak to v P525 vypadá...pořídil jsem šroubováček...každej jistě zná šroubováčky na Nokie a to je tuším označení 6x60...pro Asus P525 je to třeba např Narex 5x50 kterej jsem použil...telefon jsem rozebral a bratrovým štětečkem na odstraňování prachu ve fotoobjektivech jsem vyčistil plošňák klávesnice od prachu.Natáhl do inj.stříkačky trochu lihu a ten vstříknul kolem joysticku a vyčistil s ním i všechno ostatní co mě napadlo....

...vím ...sice trochu hrubé,ale problémy s klávesou 5 a nefunkčním joystickem do některých stran jsou pryč...kdyby jsem nebyl jak se říká tak hrrrrrrrr tak jsem postup i nafotil,ale není to složitá operace tak věřím že si s tím poradíš...:) [/QUOTE]
No moc se mi nechce jí otevírat, maximálně to svěřím odbornému servisu...
Janboy (45)|12.2.2008 10:15
No to už je na tebe. Určite na to treba odvahu. :)
Ja by som sa bál tiež.
eco (15)|12.2.2008 10:33
[QUOTE="Janboy"]Normálne skúšaj zapnúť foťák.Ak už budeš vidieť, že ti nabieha( začne sa točiť 4 farebné kolečko) rýchlo stlač sof treset. Malo by to fungovať. Tlačítko foťáku musíš držať. [/QUOTE]
Tak už mám grif ;) , zbývá koupit kartu.
Nejde to nějak bez ní?
Yogurt (33)|13.2.2008 08:08
Bez karty ani prd, jak by jsi chtěl flashnout system, z interní paměti, kam má přijít nová romka..??
K tomu radiu jsem to ted přelil 4.8.0, za prvé jen pro zkoušku a za druhé na asusu psali, že 4.8.1 je pro nějakou šikmookou zemi, nebo tak něco..
Rozebírání už zase na dlouho ne e.. Pokud to nebude třeba..
eco (15)|13.2.2008 18:27
Taky jsem si později uvědomil, že to byla blbost - smazat právě instalovaný soubor.
Po posledním problému - zrádném formátovánína Windows Vista konečně success :yes:
eco (15)|13.2.2008 18:45
Ještě se zeptám někoho z přispěvatelů, kdo zařízení vlastní delší dobu na toto: od včerejška, kdy jsem poprvé připojil k zařízení headset nemůžu telefonovat bez něj - z reproduktoru nic nevyjde, ačkoliv zvoní normálně (ťukání se taky neozývá bez headsetu) - jde o podobný efekt, jako když se k notebooku připojí USB reproduktor a ten se na něj "přeorientuje."
Nevíte někdo, jak opět zprovoznit klasický reproduktor?
eco (15)|13.2.2008 20:06
Jednoduššeji - zařízení si asi "myslí", že je headset stále připojen...
Janboy (45)|13.2.2008 21:29
[QUOTE="eco"]Jednoduššeji - zařízení si asi "myslí", že je headset stále připojen...[/QUOTE]
Tak,... a si presne tam , kde som bol ja. (pozri stranu 11 tohoto fóra).
Sú tam rady od niektorých prispievateľov, ale ja som to riešil záručným servisom. Podľa mňa to však najskôr vyskúšaj tak ak radia oni. Ja som sa vlastne opýtal až po tom ako som ho poslal do servisu.:( Po návrate zo servisu som našiel v priložených papieroch že bola urobená výmena konektora, ale nejak tomu neverím.:no:
eco (15)|13.2.2008 22:13
Povedlo se - stačilo trochu zaramplovat s jackem v díře.
Každopádně - headset už letí do šuplíku :D
Janboy (45)|13.2.2008 22:41
[QUOTE="eco"]Povedlo se - stačilo trochu zaramplovat s jackem v díře.
Každopádně - headset už letí do šuplíku :D [/QUOTE]
Do prdele !!! A ja som bol mesiac bez môjho miláčika.:(( :(( :(( :((
Andre2160_ce4you (0)|19.2.2008 12:18
tak mam vro vas vsechny dobrou a spatnou zpravu
ta dobra je ze asus ma samozrejme cesky WM6 ale maji ho jen v servisnim stredisku a nahravaj ho tam na rekolamovany p525,tzn budu mit k nemu pristup z tajneho zdroje

a ta spatna bude to trvat
KimiSK (26)|19.2.2008 13:24
[QUOTE="Andre2160"]tak mam vro vas vsechny dobrou a spatnou zpravu
ta dobra je ze asus ma samozrejme cesky WM6 ale maji ho jen v servisnim stredisku a nahravaj ho tam na rekolamovany p525,tzn budu mit k nemu pristup z tajneho zdroje

a ta spatna bude to trvat[/QUOTE]
I ked by to bolo pekne a neverim tomu ani pol slova.Sorry,ale Asus by si toto nedovolil.Ofiko na P525 Asus cz a ani eng neni.Zatial.Čus.:D
Andre2160_ce4you (0)|19.2.2008 13:58
to je tvuj problem cemu veriz ale ja v asusu donedavna delal a kamos to tam taky dela ale jak myslis
BTW:asus si muze dovolit cokoliv mu je naka CR v ....
KimiSK (26)|19.2.2008 14:45
[QUOTE="Andre2160"]to je tvuj problem cemu veriz ale ja v asusu donedavna delal a kamos to tam taky dela ale jak myslis
BTW:asus si muze dovolit cokoliv mu je naka CR v ....[/QUOTE]
Tak nech ten tvoj kamos nahra na usb ten windows a daj ho sem.Potom uveria aj ostatny.Zatial len blablabla :D (No offense)
Andre2160_ce4you (0)|19.2.2008 16:13
tak to je jasne ze ho budu bombardovat dokud mi to neupleadne a pak to hodim sem

btw:me se da verit i mym kamosu koneckoncu tu WM5 cojste tu tak dlouho hledaly sem taky sehnal
Honzax_ce4you (58)|21.2.2008 18:21
Jsem rád že se tak nějak pořád něco děje a aby jste se nenudili při čekání na
Spidlovu (óóó náš všemocný) testverzi 8 či zmiňovanou WM6.1 tak tady máte
pro ty co se spokojí s angličtinou na svém mazlovi další rom výtvory pro Asus P525.
Jsou to docela zajímavý kousky s pár nástrojema či nádherným HTC today plug-inem
,ale jak říkám jsou v angličtině a to českýmu Honzovi prostě nestačí,
…takže pokud někdo máte chuť tak tady prosím.

Jinak držim Spidlovi (óóó náš nejmocnější) palce a netrpělivě čekám na další jeho dokonalou rom-ku.

ROM v4.07.03 Asus P525
CE OS 5.2.1938 Build 18538.0.7.0

http://rapidshare.com/files/93622486/ASUS_P525_4.07.03_WM6.0_B18538.rar.html


ROM v4.07.04 Asus P525
CE OS 5.2.1938 Build 18538.0.7.0

http://rapidshare.com/files/93634494/ASUS_P525_4.07.04_WM6.0_CLEAN_B18538.rar.html



ROM v4.07.05 Asus P525
CE OS 5.2.2000 Build 20000.1.0.0

http://email.seznam.cz/redir?http://rapidshare.com/files/93646735/ASUS_P525_4.07.05_WM6.0_B20000.rar
kall_ell (32)|27.2.2008 10:40
Hele kuci pomozte me prosim, mam s milackem problem. Stale ten stejnej. Mam pevnou HF BT v aute. kdyz sednu do auta tak se me to automaticky pripoji, kdyz odejdu tak odpoji, ale ubere to pameti. Kdyz ctyrikrat nasednu a vysednu z auta coz u me neni problem tak me zustane cca 2MB volne pameti. pak vypnu BT a okamzite nazkoci 18MB pameti. Nekdy kdyz si to nepohlidam tak se me to uplne kousne protoze to zahlti pamet uplne. Po nekolika verzich ROM mam tu posledni od spidly a je to porad stejny. nechapu a hodne me to vadi. Muze to byt na zaruku? jestli ano tak jakou ROMku tam musim met aby me nerekli ze jsem porusil zarucni podminky?
Yogurt (33)|3.3.2008 21:40
S timhle jsme tedy problemy neměl, ale spis jsem si nevšiml.. Le mám jinej problémek, nemůžu naladit wifi s WAP. Na jinym pda mi to maká a na Spidlove rom nic :-( WEP ale jo. Když jsem zmínil, jak to vypadá Spidlo s tebou..?? Zkus házet průběžné inofrmace.. Díkes..
KimiSK (26)|4.3.2008 12:34
[QUOTE="Yogurt"]S timhle jsme tedy problemy neměl, ale spis jsem si nevšiml.. Le mám jinej problémek, nemůžu naladit wifi s WAP. Na jinym pda mi to maká a na Spidlove rom nic :-( WEP ale jo. Když jsem zmínil, jak to vypadá Spidlo s tebou..?? Zkus házet průběžné inofrmace.. Díkes..[/QUOTE]
Myslel si WPA,ze?Mne to neislo ani na WM5.Skorej si myslim,ze to nepodporuje wifi modul v telefone.
Honzax_ce4you (58)|6.3.2008 19:48
Nazdar hoši...Tak kdo by potřeboval vědět jak P525 vypadá taky zevnitř tak tady jsem udělal pár fotek...věřím že se to určitě neztratí...

http://rapidshare.com/files/97547622/Asus_P525_inside.rar.html

Spidlo už se nám všem tady po tobě určitě trochu stýská...:(
eco (15)|8.3.2008 19:00
Mám takový obecný dotaz do Špidlova fanklubu - při nahrání další nové ROM zase přijdu o všechnu poštu, nastavení, aplikace a prostě vše co není na kartě, že?
Nebo si zařízení umí tyto věci nějak zálohovat a pohlídat si, aby tam zůstaly?
Honzax_ce4you (58)|8.3.2008 19:21
[QUOTE="eco"]Mám takový obecný dotaz do Špidlova fanklubu - při nahrání další nové ROM zase přijdu o všechnu poštu, nastavení, aplikace a prostě vše co není na kartě, že?
Nebo si zařízení umí tyto věci nějak zálohovat a pohlídat si, aby tam zůstaly?[/QUOTE]

Za sebe si myslím že ano.Nejspíš přijdeš o všechna nastavení.Ikdyž si vytvoříš backup z minulé vezre wm6 tak mám takové tušení že si nebude rozumět s verzí novější...asi bych například zprávy,e-mail,mms řešil PPC pim-backupem a kalendář,upomínky,úkoly,kontakty synchronizací s microsoft outlookem a zbytek(aplikace nastavení atd.) nejspíš budeš muset znovu nainstalovat,ale tak bych to řešil já a nemusí to bejt jedinej způsob a ani dobrej,ale třeba má na to někdo tady z party lepší fígl...
Honzax_ce4you (58)|8.3.2008 19:25
Spidlo kdéééééé sííííííííííí? :D ,
berou mě roupy když nemůžu cpát do P525 další verze a testovat a testovat... :)
mám strach že zběhnu (HP iPAQ 614c),honém něco řekni,nějakej příslib další verze nebo tak něco......nebo si ho budu muset koupit :D
Janboy (45)|19.3.2008 10:11
Tak nazdar panstvo. Konečne som doma a na nete. Mesiac som si poležal v nemocnici po autonehode a nemal som prístup na net.Nohy mám polámané jak cigánske hračky, ale hlavne že žijem, nie?! :? Tajne som dúfal, že prídem domov a 8ka bude na svete.Ale nevadí, času dosť.Týmto pozdravujem všetkých fandov P525ky a hlavne Velkého Guru - Špidlu. Čaves.:yes:
KimiSK (26)|19.3.2008 13:52
[QUOTE="Janboy"]Tak nazdar panstvo. Konečne som doma a na nete. Mesiac som si poležal v nemocnici po autonehode a nemal som prístup na net.Nohy mám polámané jak cigánske hračky, ale hlavne že žijem, nie?! :? Tajne som dúfal, že prídem domov a 8ka bude na svete.Ale nevadí, času dosť.Týmto pozdravujem všetkých fandov P525ky a hlavne Velkého Guru - Špidlu. Čaves.:yes: [/QUOTE]
Skoré uzdravenie prajem :yes:
Yogurt (33)|25.3.2008 10:15
Nazdárek,
je to mizerie s těma romkama. Jsem zkoušel o víkendu ROM v4.07.05 Asus P525, CE OS 5.2.2000 Build 20000.1.0.0 a zklamalo mě to. Pár věcí nemakalo jak mělo a pár vůbec, takže jsem zase na T7 a čekám dál jako všicí..
Janboy, co jsi prováděl kluku ušatá?? Dokud ale píšeš, máš se k životu :-) Držíme palce k brzkému uzdravení. zatím hoj