Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Závady, nedostatky MIO A701

Vilma (154)|29.9.2007 13:47
[QUOTE="BGenJackONeill"]Oči mám O.K., spš displej je divnej. Neříkám že je nečitelnej, ale jedním okem, kdž je v landscapu a mám ho kolmo tak vidím obraz výrazně tmavší než druhým, a stačí pár stupnů výchylka, a už je to v negativu...[/QUOTE]

Dělá mi to samý,ale to je prostě pozorovacími uhly a vzdáleností mezi očima.
BGenJackONeill (139)|29.9.2007 18:24
Anketka - dá se na tom dívat na filmy? Ono, celou tuhle diskusi jsem vedl hlavně proto, že každý o úhlech říká něco jiného, a že mi to jako na tom obrázku, co jsem ho sem postoval nekdy driv, opravdu z toho úhlu nevypadá, a jiní psali že ano.
Vilma (154)|30.9.2007 15:41
Jo dá se a jak pěkně.Pár lidí v práci má cenově srovnatelné mobily a musím přiznat,maj lepší displaye,resp.lepší úhly.jsou vidět pěkně i hodně z boku.Ale já mám oproti nim jednu výhodu.VELIKOST.Stačí pustit na Miu náký péčko a už se všichni tlačej aby viděli.Na filmy se dá koukat,ale nejhorší je to potmě v landscape.Jako by se mi hádalo jedno oko s druhým.Stačí se dívat na display trochu z boku a jde to.prostě je to daná vlastnost tohoto typu LCD a stím se nedá nic dělat.Když jsem přešel z CRT monitoru na LCD taky jsem si nějakou dobu zvykal.Hlavně nemám vyblikaný oči z celodeního hraní.
Vilma (154)|30.9.2007 19:10
Taky dám do placu jednu závadu.
Asi po měsíci se mi zdálo,že jsou náký divný barvy na displayi,ale přičítal jsem to zašpiněné folii.Až jednou jsem Mio načapal jak mu problikly barvy na ikonách.Tak jsem ho v ruce pomačkal a dislpay začal hrát barvami,hlavně červenou.Pak asi po 4 dnech už to dělalo samo display se zalil červenou.Následovala reklamace a za 3 dny jsem měl display vyměněný.Pohoda...
Ale asi před 14 dny jsem se nemohl Mio odemknout.Nepomohly resety,ani HW reset.Pak jsem doma slyšel ,,klikání,, a koukám že Moi samo odmačkává nápis odemknout vlevo dole.Zkusil jsem ho zase pomačkat a najednou to šlo.(jo hlavní problém toho celého je,že jsem nemohl tuknout stylusem,přístroj nereagoval),HW klávesy ale fungovaly.Přes veekend jsem to nechal být a v pondělí ráno jsem mu dal ještě poslední šanci před odvozem...a ono to šlo,ovšem radost trvala jen do konce instalace,po naskočení Windows zase nic.Když jsem jim to chtěl ukázat v obchodě,vypadal jsem jako pitomec.Ono to šlo a jde to až do dneška.Ještě asi 3x jsem ho musel pomačkat,zboku a vlevo pod displayem a od té doby klid.
Mám pocit,že hlavní příčinou je držák v autě,tam to vždycky začalo a naposled 3x taky.Ten klips má moc velkou boční sílu.
Má někdo podobnou zkušenost popř. neví někdo o jiném měkčím držáku do auta??
Jinak až na tohle nedám na svoji "cihličku" dopustit.:))
Jo jedna věc vlastně-krytka SD karty,po časté manipulaci s kartou zůstává odchlípnutá což mě dost štve.Opravdu debilní řešení.
BGenJackONeill (139)|30.9.2007 21:38
No, já můžu dát tipa na tu krytku - mě se celkem osvědčilo nahřát si kus nějakýho plíšku, třeba na radiátoru, ale ne moc! A pak jen krytku přes špejli přeohnout do původní polohy a přitlačit tím teplým plíškem. Celkem se srovná, a vydrží, dokud se s ní znova nehne.
Vilma (154)|1.10.2007 08:06
Jenže já s ní hýbu.Asi ji taky odlepím.:mad:
BGenJackONeill (139)|3.10.2007 22:33
Jestli ještě můžu k tomu, je to tak trochu off-topic, ale píšeš že nemáš vyblikaný oči, ale LCD maj taky obnovovací frekvenci, a ne extra lepší oproti CRT, tak proč?
markus48_ce4you (4)|3.10.2007 23:37
LCD nema obnovovaciu frekvenciu aspon nie tak ako to chapes z CRT
Vilma (154)|4.10.2007 17:27
Prostě nemám vyblikaný oči.A ohledně té frekvence,lcd ji maj sice menší,ale fungují jinak než crt,prostě neblikaj.Zajed si někam na lan párty,vem si crt monitor a povíme si po 10-ti hodinách neustálého hraní koho asi bude bolet hlava.?A nebo si zajdi do obchodu kde prodávaj televize a podívej se na nějakou obyč a na 100Hz a uvidíš to blikání na té obyčejné(resp. s nižší obnovovací frekvencí) a popř na LCDTV.
kid_rock (284)|8.10.2007 12:39
nuz moja zawada:Nainstalowal som pocket music player a prestali mi wyzwanat mp3 ako ringtone,odinstalowal som PMplayer a mp3ring zazwoni len na jeden howor a pusti mi ring windows default!Kde je xyba?Dik za info!
p.s: w start menu mi nacita biele stworceky namiesto ikon...

nowe xyby: Ked mi mio zamrzne wdaka PRUSKUMNIKowi (explorer) dam softreset nuz namiesto resetu mi napise UPLOADING.... do not remove sd/mmc images ... push any key to continue stlacim a mio sa wypne a je skapate kym newyberiem baterku....Co s tym je?
mimoxodom mio nema wstawanu baterku?po wybrati baterky straca datum a cas :(
BGenJackONeill (139)|10.10.2007 22:14
No, ještě k tomu displeji, chce to zesvětlit video, malinko natočit, dát malinko dál od hlavy, a opravdu to jde. Děkuji za typ.
Vilma (154)|11.10.2007 09:18
No sláva,já už myslel,že na to nikdy nepřijdeš.
P.S. na týhle malinký klavesnici se tak špatně píše,neexistuje náká s většíma tlačítkama? A nebo jak to donutit,když mám obaz"naširoko" aby tam nebyla numerická vedle,ale jen větší písmena?
iron side (253)|11.10.2007 09:53
jednoduse,v nastaveni zakaz numerickou klavesnici.
BGenJackONeill (139)|11.10.2007 20:10
No jo, vždyt jo. Není to extra, ale do vlaku či busu či do chaty dobrý. Už jen kdyby se to nemuselo tak přesvětlovat. Ale alespon tak.
Trakat (3)|24.2.2008 14:25
Stává se mi s mým Miem, že když ho mam zamklé, a kliknu na unlock, tak se mi jakoby nic nestane, telefon po tu dobu už má přeškrtlé GSM, nejde spustit žádná aplikace ani telefon vypnout. Musí se natvrdo vytáhnout baterka. Nejvíc mi na tom vadí, že když se mi to stane v kapse, že se mi takhle zamknutý zasekne, tak můžu chodit třeba půl dne, než si toho všimnu a ostatní vidí můj telefon jako vypnutý.
Nevíte jak to vyřešit?
Díky
Vilma (154)|24.2.2008 22:13
1;Podivej se do nastaveni uspory energie,jestli tam nemas auto vypnuti po uzamceni.
2;Pokud mas wm5,doporucuji prejit na wm6.
3;Podivej se do topicu WM6 Rom,tam se mozna resilo neco podobneho,jinak leda hledat a zkouset ruzna nastaveni.
Trakat (3)|25.2.2008 08:54
Opravdu jsem měl v Power Turn off, protože jsem si myslel, že to je jen displaye:) Vypl jsem to, ale ted vzdy kdyz se mi restartne telefon, tak se to vrati do puvodniho nastaveni a Turn off je zase zapnute.
tom.bianski (1)|25.2.2008 16:27
Prosím může mi někdo poradit jak sloučit na MIO A701 příjem TMC a zároveň provoz BlueTooth HandsFree ??? Při rozjetí TMC musím používat BTTMC.EXE - jinak to nenajede a pak samozřejmě nejde BlueTooth. Je možno např. vyhradit port pro HandsFree ?? Děkuji předem za odpověď.
Vilma (154)|25.2.2008 20:04
[QUOTE="Trakat"]Opravdu jsem měl v Power Turn off, protože jsem si myslel, že to je jen displaye:) Vypl jsem to, ale ted vzdy kdyz se mi restartne telefon, tak se to vrati do puvodniho nastaveni a Turn off je zase zapnute.[/QUOTE]
Co maš za verzi WM?
A nebo to muže dělat další soft.Mě např. Phone alarm pořád předělával nastavení zvuků,kopalo se to se zákl. nastavením wm,a po restartu to jelo podle Phonealarmu,ale bez podsvícení displaye,po tmě trošku problém,než jsem našel nastavení..Po odinstalování Phonealarmu byl klid.
Někdy se prostě jen hádá soft s wm ,nebo s jiným softem.
Co myslíš tím "le ted vzdy kdyz se mi restartne telefon"??
Samo,nebo ty a jak restartuješ Mio?
Ideálí restart je vypnout,pár vteřin počkat a pak zapnout.Všecky změny by se měly uložit a zůstat,pokud se neděje něco co píšu výše.Reset stylusem z boku není to samé.
Trakat (3)|25.2.2008 20:25
Restartnu ho normálně přes Power off...WM používam pětku a Phone Alarm mám taky, protože neznám jinou variantu na to co vsechno umí phone a:)
Vilma (154)|26.2.2008 18:08
Já bych to tipnul na něj a náký nastavení,nesmíse křížit s nastavením WM,ale je sakra problém zjistit kde.