Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Závady, nedostatky MIO A701

rady4_ce4you (229)|10.9.2007 13:12
Takže od dnešního dne v servisu Mio nahrávají nový firmware, ktery by měl řešit chyby v CZ lokalizaci.
Glass (24)|10.9.2007 18:11
[QUOTE="rady4"]Takže od dnešního dne v servisu Mio nahrávají nový firmware, ktery by měl řešit chyby v CZ lokalizaci.[/QUOTE]

Co to obnasi? Je to bezplatne? Musim zazalohovat?
rady4_ce4you (229)|10.9.2007 19:34
bohužel jsou ochotni zálohu provádět pouze v servisním středisku. Samozřejmě že si musíš vše pozálohovat.
Zdeno_ce4you (291)|10.9.2007 19:42
o jakých chybách je řeč? ( v lokalizaci )
rady4_ce4you (229)|10.9.2007 20:00
[QUOTE="Zdeno"]o jakých chybách je řeč? ( v lokalizaci )[/QUOTE]

no já mám Mio asi 14 dnů a tak jsem volal ohledně problémů, které jsem popsal na začátku vlákna. Podle nich by to měl nový firmware odstranit. Za týden jim ho pošlu. Teď testuji AN verzi bez češtiny a vypadá to, že to bude ok.
BGenJackONeill (139)|10.9.2007 20:09
[QUOTE="iron side"]vlastnost na kterou si clovek zvykne.[/QUOTE] Určitě? Na něco se opravdu hodně blbě kouká.
iron side (253)|10.9.2007 20:15
:D zalezi na tom,na co se divas:D
BGenJackONeill (139)|11.9.2007 15:10
No, o fotkách radši nemluvit, ale třeba warfare, tak na to menu se skoro nedá v landscapu dívat, jinak filmy ještě jdou, to jo....
rady4_ce4you (229)|12.9.2007 06:55
Kdyby někomu z vás nešlo rychlé vytáčení, tak stačí odinstalovat Mitac dialer (jedna z aplikací na bonusovém cd)
Sidon_ce4you (142)|12.9.2007 09:34
Chtěl bych se zeptat na zkušenost ostatních, jak vám funguje A701 jako diktafon co se týká kvality nahrávky? V mém případě (Resco audio recorder) je kvalita velice mizerná. Dá se kvalita nahrávky nějak zlepšit - třeba nějaký jiný soft?
rady4_ce4you (229)|12.9.2007 09:58
jsem na tom stejně jako ty :? jinou aplikaci jsem zatím nezkoušel a myslím, že to bude spíš hardwerem.
BGenJackONeill (139)|13.9.2007 15:46
Fakt nechci bejt stěžovatér, ale zkuste si dám a701 do polohy dle této fotky? http://www.obrazky.cz/detail?id=eJyFzr1OwzAUBeDdD9IN/9y+...+WEs%3D%0A&s=img Nevím jak to udělali nebo jestli mám něco blbě, ale já místo displeje v přibližně stejném úhlu pohledu vidím jen černo s nějakými hodně výraznýmí obrázky, respektivě to takhle hezky nevidím ani omylem.
martinsem (42)|13.9.2007 15:57
Tak nevím, ale teď jsem na to koukal a vidím i s folií to samé, co je na obrázku. Jsem v místnosti s okny a svítí tu zářivky!
Olaf23 (20)|13.9.2007 16:01
No ale to je plus :D , firma 3M vyrábí drahé speciální folie na notebooky, aby se tento efekt docílil, a tady je to zadarmo...
A teď vážně, vidím tam něco podobného, jako ty, ale na display se koukám vesměs kolmo, tak mi to nevadí..
martinsem (42)|13.9.2007 16:20
[QUOTE="Olaf23"]No ale to je plus :D , firma 3M vyrábí drahé speciální folie na notebooky, aby se tento efekt docílil, a tady je to zadarmo...
A teď vážně, vidím tam něco podobného, jako ty, ale na display se koukám vesměs kolmo, tak mi to nevadí..[/QUOTE]
Přijde mi to, že se tady "někdo" snaží najít chyby za každou cenu.
Xjezdec (9)|13.9.2007 17:02
já teda v té "poloze" vidím to samé co na obrázku, používám fólii ,ale jinak přiznávám že na 99% na displej koukám kolmo:)
hpa (159)|13.9.2007 18:26
Viditelnost displeje v poloze z obrazku je podobna i vrealu s folii co je v krabici s A701. Nicmene neprirozene vyvazeni obrazu prozrezuje, ze jde o retus ;-)
BGenJackONeill (139)|13.9.2007 21:03
Nene, já se nesnažím najít chybu za každou cenu. Alespon chci zjistit, jestli mi alespon jede jak má... to se snad dá pochopit, každý chce aby mu ta jeho věc šla tak jak má. A nevím jestli mi fakt nefachá jak má, nebo čím to je, ale já tam mám prostě skoro černej flek. Tak prostě jen nevím jestli na reklamaci či ne. A nejhorší na tom je, že někdo píše to a ten zas tohle. Kdyby mi všichni napsali je to černej flek nebo vidím to úplně krásně, byl bych spokojenej. Jen si přečtěte topic dole na stránce vlnění a701, stránky od 2 výš... tam to všechno je. A kde jinde najít pravdu než na foru o PPC problematice... Neexistuje nějakej test, jak zjistit, jestli to mám v pořádku či ne? Nevím, třeba nějaká fotka z nějakého úhlu či tak. Jakkoliv. Ale jako na tom obrázku to fakt nemám, a žádnou folii tam nemám.
martinsem (42)|14.9.2007 08:31
Já mám nastavené podsvicení asi na dvě třetiny. A displej je čitelný. Polovina "chyb" by se vyřešila přečtením návodu k zařízení.
Xjezdec (9)|14.9.2007 10:27
pokud vidíš černý flek tak zkus servis a pokud to nepomůže tak optika:D
BGenJackONeill (139)|14.9.2007 16:26
Oči mám O.K., spš displej je divnej. Neříkám že je nečitelnej, ale jedním okem, kdž je v landscapu a mám ho kolmo tak vidím obraz výrazně tmavší než druhým, a stačí pár stupnů výchylka, a už je to v negativu...
martinsem (42)|14.9.2007 16:41
[QUOTE="BGenJackONeill"]Oči mám O.K., spš displej je divnej. Neříkám že je nečitelnej, ale jedním okem, kdž je v landscapu a mám ho kolmo tak vidím obraz výrazně tmavší než druhým, a stačí pár stupnů výchylka, a už je to v negativu...[/QUOTE]
Tak přeci je to očima :-) . Já ho vidím oběma stejně, schválně jsem tu blbinu zkoušel a naklápěl ho sem a tam a zase sem... Vidím ho oběma očima stejně! Je ale jedna pozice, kdy ho nevidím, a to zezadu :-) Sorry...
BGenJackONeill (139)|14.9.2007 21:08
Dobře, tak mi ale vysvětli názory z topicu vlnění a701, pročti si to, máš to za chvilku, a pak mi to vysvětli. Že by tolik vadnejch kusů? To snad ne... Já tomu prostě nevěřím. Opravdu když ho máš v landcapu! tak ho oběma očima vidíš stejně? Já ne, a i v topicu vlnění a701 to jeden uživatel vysvětluje tím, že jedno oko je z úhlu, tudíž přechází do negativu. Bud to vysvětli, nebo máš špatný oči ty.
martinsem (42)|14.9.2007 22:49
[QUOTE="BGenJackONeill"]Dobře, tak mi ale vysvětli názory z topicu vlnění a701, pročti si to, máš to za chvilku, a pak mi to vysvětli. Že by tolik vadnejch kusů? To snad ne... Já tomu prostě nevěřím. Opravdu když ho máš v landcapu! tak ho oběma očima vidíš stejně? Já ne, a i v topicu vlnění a701 to jeden uživatel vysvětluje tím, že jedno oko je z úhlu, tudíž přechází do negativu. Bud to vysvětli, nebo máš špatný oči ty.[/QUOTE]
A co hledáte za problém? To, co popisujete, je vlastnost polarizační folie, která je pod displejem. Bez ní by nikdo nic neviděl, displej by byl jen průhledný kus plastu. Měl jsem několik takových to zařízení a vždy se v určitém úhlu ta folie projevila. Čestnou výjimkou byl Ipaq 3970, který má opravdu transreflexní displej a tam se mi tento jev neprojevil. Já vidím na obě oči celkem slušně a opravdu nemám s folii problém. V autě používám polarizované brýle a na rozdíl od displeje SX1 na A701 vidím špičkově. Ono totiž záleží, jak je ta folie orientovaná. Když dám SX1 naležato, tak na něj vidím. Nehledejte problém tam, kde není. Prostě se vám v určitém úhlu láme světlo tak, že je displej hůře čitelný. Já s tím problém nemám a věřím, že bych neměl problém ani na vašem zařízení.
BGenJackONeill (139)|15.9.2007 09:40
Ale já problém nehledám. Já jen popisuji, to o čem si myslím že je to problém, abych zjistil, jestli to problém je nebo ne. Vím že to dělá každé LCD, ale na druhou stranu, prostě nemůžu jen tak překousnout, že když koukám na film v landscapu, a je tam nějaká tmavší scéna či místo na ní (vlasy, sako...) tak jedním okem (levým) vidím obraz krásně, záhyby saka, všechno. Ale druhým okem, vidím celý obraz tmavší, ale hlavně už místa která jsou tmavá sama o sobě vídím jen jako černý flek. Takže místo vlasů vidím černou helmu. A když si pak mozek skládá oba obrazy v hlavě, tak to místo vidím najednou jako děsně se lesknoucí flek. Asi tím kompenzuje že jedním okem vidí něco jiného než druhým. Přesně o tohle mi jde. A nejhorší je když máte nějakou fotku, nejlépe focenou a 701 v tmavší místnosti, tak v landscapu ji jedním okem vidím opravdu jen jako černý flek. (ne celou, ale tak 40 %) zatímco levým ji vidím hezky.
iron side (253)|15.9.2007 12:57
:D clovece,co bys nechtel za cca 8tis.kacek:D
kup si vga za 14 a tam si muzes mrkat na detaily,ja na mio nedam dopustit:evil:
BGenJackONeill (139)|15.9.2007 14:12
Jo, ale dřív to stálo 17 tis., a i displeje z jeho doby jsou kvalitativně i mnohem lepší. A vůbec best displej, co jsem poslední dobou viděl je P535, ten má 1* . Ale to je jedno. Já jsem spokojen s miem, jen mě zajímá, jestli to, že když si ho dám kolmo v portraitu před oči, a dám si ho tak abych viděl na hardwareové klávesy, a pak s ním hýbu dolů až s očima vidím na mikrofon pro hovory, tak že se mi obraz tak rapidně změní z malinko přesvětlenýho do negativu. Jestli to tak má být, budiž. Jestli ne, tak abych ho poslal na reklam.
iron side (253)|15.9.2007 16:08
obavam se,ze kdyby nahodou si mel pristroj s horsim lcd tak jak popisujes,stejne to na zaruku neni,funguje-funguje,mas vadne body-nemas,zobrazuje ti vsechny barvy-zobrazuje,zorny uhel pohledu-to je subjektivni posouzeni.:D neres to,stejne za rok to bude s porovnanim s ostatnim pda tak trochu sunka.:D
BGenJackONeill (139)|15.9.2007 17:06
To si nemyslím, zorný úhel pohledu je jako všechny parametry vlastnost, a jako taková by měla být reklamovatelná. Nemylím si že to bude taková šunka, když to nových dávají 200 MHz CPU. Každopádně, jak je to tvým displejem?
iron side (253)|16.9.2007 00:46
no musim priznat,ze kdyz jsem presel z Aximx51v na Mio,byl jsem trochu zklaman,ale ted uz ten rozdil nevnimam,podsvetleni mam temer naplno,abych mohl psat i na slunci.:yes:
ten procesor-mas asi na mysli A501,ale do ni davaj Texas Instruments OMAP 850 ,to je uplne jiny procesor jako v A701,rozdil mezi nima neni rozhodne takovy jak by rozdil frekvence napovidal a plus ta spotreba energie,no nevim ktery je lepsi....:O
BGenJackONeill (139)|16.9.2007 10:02
Nemyslím jen 501, myslím i nový HTC (nový tedy asi 3 měsíce starý), atd. Rozhodně si nemyslím, že to půjde tak rychle dolů. Každopádně, mohl by jsi zkusit prosím, jak jsem psal dát si a701 do portraitu a přejet od HW kláves k sluchátku, pohybem mia dolů. Pak prosím napiš co ti to dělá. Dík. P.S. Chce to mít a701 tak 15 cm od obliceje.
iron side (253)|16.9.2007 12:03
:D tmavne a tmavne:D
BGenJackONeill (139)|16.9.2007 12:33
Prosím, neber to jako legraci, mě to dost trápí. Takže když jsi to udělal dle instrukcí, taky Ti displej tak ztmavnul? Je to celkem výrazné.
iron side (253)|16.9.2007 23:43
jo,jo,lcd pri tomto uhlu pohledu tmavne,ale proc te to tak trapi,kdyz preci neco delam na pda,tak na nej nekoukam z tohoto uhlu.Neres to:O
BGenJackONeill (139)|17.9.2007 14:33
Kdyz koukám na filmy, tak to chce jedině landscape. A jak uz jsem psal, pak jsou casti ktere se divne lesknou, jak jsou videt jen jednim okem.
Georgito (31)|18.9.2007 00:26
Ruzne displaye u A701..
Mel jsem v ruce 3 kousky A701 a jeden z nich mel opacne uhly polarizace...folie byla opacne.U dvou z nich dochazelo ke zkresleni barev na landscape modu a na jednou v portrait modu....jak je to u Vas?
BGenJackONeill (139)|18.9.2007 15:15
Jak se pozná opačně polarizační folie? Jinak do negativu přecházejí všechny LCD, jen mě se zdá že můj nějak rychle. Když dám mio do landscapu, a střed displeje je na kolmici k nosu, vidím levým okem obraz trochu světlejší než v portraitu, a pravým zase tmavší, což je dosti nepříjemné. Jinak ztmavení je opravdu otázkou několika stupnů, a přechod do negativu pozoruji tak od Těch 10 - 15 stupnů odklonu v landscapu pravou částní směrem ke mně. Když můžes porovnávat, jak jsem na tom?
rady4_ce4you (229)|18.9.2007 23:09
Tak jsem nahradil CZ lokalizaci od SS lokalizaci od Jimmyho a většina problémů je již minulostí.
Stále zůstává prodleva při příjmu hovoru a foťák no to asi je neřešitelný problém.
Georgito (31)|19.9.2007 00:00
nullporovnani displaje

...no ja mam prave opacny problem,kdyz mam Mio na lezato a koukam treba na filmy,tak obraz je barevne staly pri pohybu displaje shora dolu,ale z prava doleva jsou uz mirne uhly rusive...
lukon_ce4you (5)|19.9.2007 07:47
[QUOTE="rady4"]Tak jsem nahradil CZ lokalizaci od SS lokalizaci od Jimmyho a většina problémů je již minulostí.
Stále zůstává prodleva při příjmu hovoru a foťák no to asi je neřešitelný problém.[/QUOTE]
Kde se dá sehnat ta lokalizace od Jimmyho?
rady4_ce4you (229)|19.9.2007 10:00
[QUOTE="lukon"][QUOTE="rady4"]Tak jsem nahradil CZ lokalizaci od SS lokalizaci od Jimmyho a většina problémů je již minulostí.
Stále zůstává prodleva při příjmu hovoru a foťák no to asi je neřešitelný problém.[/QUOTE]
Kde se dá sehnat ta lokalizace od Jimmyho?[/QUOTE]

Můžu poslat mejlem
Anydraj (17)|19.9.2007 15:04
Origo fotak jsem zrusil, je nepouzitelny.Nahrej tam Cool cameru.Na OKI024 bez problemu.
BGenJackONeill (139)|19.9.2007 17:47
[QUOTE="Georgito"]nullporovnani displaje

...no ja mam prave opacny problem,kdyz mam Mio na lezato a koukam treba na filmy,tak obraz je barevne staly pri pohybu displaje shora dolu,ale z prava doleva jsou uz mirne uhly rusive...[/QUOTE]
No to bude asi to co to dělá mě. Mírné úhly = zčernání, a to celkem rychlé. Takže jestli to chápu, Tobě to dělá to stejné?
Sidon_ce4you (142)|20.9.2007 16:01
Musím potvrdit, že ta Cool Camera místo origo softu je fakt o hodně lepší, akorát nemohl by jste mi někdo prosím poradit jak pro funkci "zachytit obrázek" (prostě vyfotit) namapovat to tlačítko co je na boku vedle SD slotu? Je tam mimo jiné možnost dát to na tlačítka "Prog1" - "Prog4" ale ani na jednom z těchto nastavení to nejde :( Origo soft to tak má nastaveno. Mám CoolCameru v1.15
Sidon_ce4you (142)|20.9.2007 17:01

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16529 :
[QUOTE="Sidon"]Neporadil by mě prosím někdo zda by se dalo někde upravit tak aby příchozí hovor (nebo zvednutí hovoru) odemknul MIO A701?
Měl jsem tím na mysli hlavně to, že pokud přijmu hovor a s někým mluvím, tak tím že je přístroj zamknutý tak nemohu mimo jiné zesilovat nebo zeslabovat zvuk. Pokud potřebuju při hovoru zesílit/zeslabit, musím přístroj odtrhnout "od huby" a nejdříve odemknout. [/QUOTE]
[QUOTE="vetti"]mne normalne funguju tie tlacidla na boku ktore koriguju hlasitost aj ked pride hovor a MIO je softwerovo vypnute.. :co teda by som hladal niekde v nastaveniach..[/QUOTE]
Někomu jinému to zeslabování/zesilování také funguje? Nebo jsou na tom ostatní taky jako já :( Mě osobně to neskutečně štve a rád bych to nějak vyřešil, jenže nevím jak :(
BGenJackONeill (139)|22.9.2007 17:14
Georgito, tak jak je to? Popřípadě ostatní, dělá vám to něco jak pal georgito? Pokud ne, zkuste se na něco tmavšího podívat v landscapu v úplný tmě, klidně ze vzdál. tak 50 cm.... To je prostě děs, za denního světla to ještě jde, ale ve tmě ty místa úplně divně zářej. to iron side: ty se nedíváš na miu na filmy?
Dark_Mike (49)|22.9.2007 17:22
Mě se na filmy kouká v pohodě a nezaznamenal sem že by to nějak jinak zářilo někde :)
btw ta cool camera je to fakt ohodně lepší než to co tam je za soift defaultně? mám na mysli že to třeba líp vyladí barvy při focení a tím vzniknou kvalitnější fotky a tak různě...?
iron side (253)|22.9.2007 19:16
nene,na filmy na Miu nekoukam,kdyz jsem mel Axima vga,tak jo,ale na tomto lcd to je trapeni.
Georgito (31)|23.9.2007 16:36
pozorovaci uhly jsou opravdu mizerne....bez debat,jen jsem chtel napsat,ze jsem mel v ruce 3 Mia 701 a u jedne byli uhly zobrazeni opacne nez u ostatnich...u dvou byli uhly stale pri portretu(na vysku) pri pohybu displeje z hora dolu,u jednoho z prava do leva....
BGenJackONeill (139)|24.9.2007 20:51
QVGA ani tak nevadí, spíš ty úhly. No, mě se disp. ztmavuje při pohybu nahoru, a to relativně rapidně, ale i do stran. Tak nevím, o čem mluvíš, respektivně mě to tak nějak silně ztmavuje do všech stran stejně, akorát v portraitu to tak není vidět, tam jsou ty úhly o trošičku maličkou lepší.