Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA III - Windows Mobile 2006 (6.0 / 6.1) - tipy, triky a zkušenosti

daww (687)|3.9.2007 11:46
To BT broadcomm - pokud nainstalujete tento BT stack, spouštějte BT přes ionu v systray, NE v commmanageru !!!
Bamban007 (71)|3.9.2007 11:56
To Daww: četl jsem ten thread co jsi postnul,vše jsem pochopil až na jednu věc a to s odinstalaci, to mi jako pokud to neudělám jak je tam napsáno tak mi odejde PDA?Je asi logické, že když si to tam nahodím, tak to asi nebudu dávat do pryč,ale když udělám HR tak předpokládám, že asi nebude třeba odinstalovat, nebo se pletu?A ještě dotaz, je možné, že tím ,že tam hodím broadcom se zvýší dosah BT?Díky
daww (687)|3.9.2007 12:38
Po HR tam samozřejmě budeš mít opět MS BT stack. Jestli to dobře chápu ten návod je tam proto, abys HR dělat nemusel. Nemyslím si, že se zvýší dosah, ale BT ovladače mají vymakanější BT manager a podporují více služeb. Po flashi z WM 2003SE s broadcom BT na WM5 s MS BT jsem byl dost hotovej :-) teď jsem opět spokojený človíček :D

EDIT kdo by chtěl vědět více o broadcom/widcom BT stack zde
daww (687)|3.9.2007 14:26
Nevíte někdo, prč má WM6 pro MDA II ramdisk a pro MDA III ne ? WM6 pro MDA II
Bamban007 (71)|3.9.2007 14:45
Helmi o tom psal,že se mu to zdá nestabilní a nepotřebné (nebo tak nějak), takže to tam nedá. Ale myslím, že v dalších verzích bychom se Ramdiskem opět měli shledat :D!
daww (687)|3.9.2007 14:59
Nevím jestli do nějaké příští verze půjdu :D Zatím 100% spokojenost a tak není a doufám že ani nebude důvod ;) Ram disk mi neschází, jen mě to zajímalo
EfineSS (77)|3.9.2007 16:55
Diky moc za CZ regional settings!! Ja jsem s WM6 tez spokojeny, jen ten Media Player se divne pri prehravani mp3 seka, ale stejne ho nepouzivam a nepouzival ani kdyby fungoval..

RAM disk je podle me k nicemu, clovek tam rozhodne nemuze mit nainstalovane/ulozene neco duleziteho, pac staci na chvilku vyndat baterku a data jsiou fuc.
daww (687)|3.9.2007 17:04
To je divné. Mě při přehazování baterky nikdy žádná data z ramdisku nezmizela.
Bamban007 (71)|3.9.2007 17:35
To Daww: Z ramdisku by ti data zmizela,kdyby se ti vybila úplně baterka (včetně záložní). Stejně, jak tomu bylo ve WM2003SE, pak by se ti to smazalo!Nebo pokud bys měl baterii vytaženou hodně dlouho, tak taky. Mě se to na WM stalo jednou a vše se mi smázlo!Ramdisk mi taky jako takový nechybí,ale kdyby tam byl šla by část programové paměti (zbytečných 109 MB) do Ramdisku a bylo by opět místo k ukládání a instalování. Jako musím říct, že na to, že je to teprve první verze je neuvěřitelně stabilní a téměř žádné chyby. Opravdu před Helmim klouboček dolů. Hodil jsem si tam i ten nový Contact manager (black)+CommManager(black), které jsou v Touchi a fakt nádhera, i to ovládání, prostě bombička :D
ob3l1x (86)|3.9.2007 22:55
hmm no ten zamok tych tlacidiel nejak neviem najst :(
daww (687)|4.9.2007 06:20
start - settings - buttons - záložka Lock - zaškrtnout Lock all buttons except Power button
ob3l1x (86)|4.9.2007 10:14
parada diks uz to funguje ako ma ;)
EfineSS (77)|6.9.2007 20:27
Jde nejak nastavit blikani tech diod? Kdyz mam neprijaty hovor, blika prava dioda cervene a chtel bych aby taktez blikala i pri prijmu smsky. Jde to nejak?
peterss_ce4you (73)|6.9.2007 21:31
ahoj, nevite kde bych nasel, stahnul ROM t-mobil ? mam mda lll compact jeste rok a pul v zaruce, chtel bych dat WM6, ale kdybych nahodou musel nekdy reklamovat.
treidcz_ce4you (2)|7.9.2007 00:10
Ja bych mel jeste dotaz, lze nejak efektivne zalohovat puvodni ROM ? Neni nekde postup ? Taky bych skusil rad WM6 ale kvuli zaruce se me do toho nechce ... zatim jsem videl jen Ceskou ROM primo HTC P3300 - takze nobrand.
Bamban007 (71)|7.9.2007 10:18
Pánové nevím jestli jste si všimli, ale tohle je vlákno ohledně MDA III, neboli Eurotel Dataphone III, neboli HTC Blueangel, neboli Qtek 9090 a ne MDA Compact III. Jinak co se týče Romek tam ty jsou na wm-gurus.com, nebo si přečtěte něco zde http://forum.xda-developers.com/index.php . Jinak záloha romek se tady na fóru probírala již mnohokrát.
peterss_ce4you (73)|7.9.2007 16:06
2 Bamban007 : prominte velicenstvo, ze sem polozil dotaz do nespravneho vlakna. kapku vstricnosti by neuskodilo.
procital sem to tady vsechno vcetne odkazu 4 (ctyri) dny.
zalohy sem nenasel, proto sem se zde zeptal. jeste jednou se hluboce omlouvam, ze to bylo v nespravnem vlakne.
MDA Compact lll (pred timSE P910i) vlastnim tyden, nasel sem toto forum, tak sem cetl. kdyz sem nenasel co sem hledal, tak sem se zeptal.:?
Bamban007 (71)|7.9.2007 19:08
Sice je to trochu off,ale tohle si neodpustím. Žádné veličenstvo nejsem, ikdyž mi to lichotí (ironie), mohl jsem to napsat klidně trochu ostřeji,ale neudělal jsem to. Napsal jsem to myslím si dost přívětivou formou a to z toho důvodu,abys věci ohledně tvého zařízení, nepsal do tohohle vlákna ne kvůli tomu, že by mi to vadilo, ale kvůli tomu, že by bylo lepší založit raději vlákno nové,kde by ses možná dověděl to oč žádáš, protože tady by se ti mohlo stát, že ti třeba nikdo neodpoví, protože se vyzná právě ve svém zařízení a ne ve tvém. Na to, že sis tady účet založil teprve včera, si podel mě docela frkáš, mohl jsem se na tebe vyprdnout rovnou a nenapsat nic a jen tě zprcat,ale já si myslím,že jsem ti poradil,jak nejlépe to šlo!Takže by bylo lepší poděkovat a ne kafrat nesmysly, abys nedopadl tak, že ti na tvé příspěvky, pokud budeš drzý neodpoví nikdo!Hawk
Nesli (409)|8.9.2007 08:16
Tady se to přiostřuje,koukam:? Ale pravdou je ze Cčka sem holt nepatři, chce to více obezřetnosti od nových oveček:D

Mimochodem výborná ROMka (WM6 R0) Jsem zvědavej kdy se Helmi pustí do WM7, aby je ale neměl dřím než Micro$oft:yes: asi si bude muset dát bacha :D :D

Krom stability atd mě asi nejvíc překvapil hrubý výpočetní nárost výkonu(či jak to nazvat:),tak př. Dinamix 3D bern.(výp. v plovoucí čár., prostě 3d:) vykazuje vyšší výkon cca o 15pct než ve WM5 či 2003SE(tam to bylo stejný), tomu říkam optimalizace:D
Pawlyk_ce4you (43)|11.9.2007 12:43
sice už se tady dost blahořečilo, ale po týdnu testování a dolaďování můžu říct, že Helmiho 6-R0 ROMka je nejlepší co tu zatím bylo...možná záleží i trošku (kus od kusu) na hardwarovém štěstí, ale u mě Wifi bez problémů..stačí po resetu poprvé spustit z připojení, dále spolelivě zapíná i vypína z comm manageru. BT spolehlivě GPS, přenos dat i HF sada, žádné hlášky o nedostatku paměti...s novým TCMD elegantní: Odeslat soubory přes BT..fakt luxus.
jediná věc, která mě trápí, cihla leží na stole,vypnutá - jenom zapnutý BT: vždy tak od 2 do 5 minut se PDA samo zapne.
již jsem na toto dával dotaz v souvislosti s ROM XPLODE R5 V2 ale žádná odpověď.. :(
bohužel nejsem schopen korektně anglicky napsat dotaz na XDA Developers, mohl by někdo pomoci v tomto? děkuji ;)
daww (687)|11.9.2007 17:02
obávám se, že to vyřešit nejde, tipoval bych to na problém MS BT stack ale fakt nevím. Taky bych dal kdoví co za řešení
Nesli (409)|13.9.2007 10:30
Bohužel svatá pravda:evil: Problém se samovolným zapínáním ppc při aktivním BT se ješte nikonu nepodařilo rozlousknout-a myslím že po mnoha neúspěchách se tím už kluci z XDA zabývat ani nebudou:(

Holt si vždycky zapni nejaký lock obrazovky(device lock, slide to unlock,atd) a můžeš třeba i dlouhým stiskem Power but. vypnout podsvětlení, aby ti to zbytečně nežralo baterku- da se s tím žít,neboj:D
ob3l1x (86)|17.9.2007 13:17
funguje niekomu z vas signalizacia sms tym ze led blika na cerveno ? pretoze mne blika led na cerveno len ked mam neprijaty hovor ale pri sms nie :'( a napr ked odoslem sms tak vypis mi dojde dojst neskoro aj ked sms je dorucena okamzite ... proste poslem sms a ked pozriem do inboxu tak az vtedy mi okamzite dojde vypis o doruceni ...
Bamban007 (71)|17.9.2007 16:38
Mi to na taky nefunguje, v romce od Logouta to šlo, takže dle mého názoru to tam Helmi prostě zatím nedal,snad příště.
dansafe (144)|17.9.2007 18:24
Můj další poznatek je, když si nastavim v Regional Setting "Czech" tak nechce naběhnout Mini Opera a jakmile přepnu třeba na "English" tak najíždí bez problémů.
Duddits (217)|17.9.2007 21:46
Cervena ledka na SMS mi funguje bez problemu, musi se to nastavit ve Sound & Notification, standartne je to tam vypnuty
ob3l1x (86)|18.9.2007 09:34
thx uz som si to zapol :)
gabo_ce4you (9)|19.9.2007 15:48
rád bych se přidal ke šťastným uživatelům WM6, ale přece jen mám lehké obavy, tak chci zazálohovat původní ROM(originál T-Mobile 2003). Nikdy jsem nedělal upgrade a snažil jsem se najít jednoznačný postup jak zálohu udělat, tak aby byl možný návrat zpět. Hledám již několikátý den, ale ucelený návod nikde. Můžete mi někdo poradit?
EfineSS (77)|19.9.2007 16:03
Lepsi navod nenajdes...
[CODE]http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=HTC_Blueangel[/CODE]
Nesli (409)|19.9.2007 20:23
technická: znám už jen velmi málo MDA III co je ještě v záruce-tak proč ty obavy? :yes: :)
gabo_ce4you (9)|19.9.2007 20:29
obavy nemám ohledně záruky, ale pracuji s ním a nevím jestli mi vše pojede OK
Nesli (409)|19.9.2007 20:47
:) Asi tak 1000x lip než na WM3kách, o tohle se určitě bát nemusíš, jen je tam snad nějak potřeba dohrát cab na MMS, ale nikdy jsem je nepoužíval a ani to nemám v plánu:))Jinak je tam vše a plně funkční :yes:
gabo_ce4you (9)|19.9.2007 22:00
to:Nesli
Uvidíme používám např telnet klienta na AS 400 atd takže snad to pojede vše ok. MMS mě nazajímají. Jen jeden dotaz. Podle návodu jsem udělal backup na SD a potom ho chci natáhnout na disk ale v ntrw mi to po vytvoření souboru napíše chybu I/O. koukal jsem že nejsem sám ale nenašel jsem řešení.
ob3l1x (86)|20.9.2007 13:01
ludkovia mam otazku nemate problemy s sms ? vypis mi chodi az ked sa pozriem do inboxu ... a obcas tak pridu aj sms proste az ked sa pozriem do inboxu dojde mi sms ktoru mi napr poslali pred par hodinami ...
EfineSS (77)|20.9.2007 13:35
Možná je tam jen něco špatně nastavené? Me všechno funguje bez problémů.
shadow walker (11)|20.9.2007 16:12
Zdravim, zajimalo by me cim muze byt ze se nemuzu pripojit na gpsku. Najde mi ji ale pripojeni nenavaze. Muze to byt radiem? 1.06 ? Popripade ktere je optimalni a kde ho stahnout? Diky moc za rady.
Nesli (409)|20.9.2007 16:47
Mas tam dobre nastaveny serial BT port,muzes mit treba v MS stacku vychozi port COM6 a v programu co ti loguje GPS nejaky jiny...
Radio romkou bych to moc nevidel,ale urcite si tam flashni novou (akt. 1.51 tusim) mam ji a vse s mi slape bez problemu,vyresi spoustu jinych problemu (tento treba take) a napr. zlepsi stabilitu prijmu gsm a snizi spotrebu teto casti..Stahuj na XDA,sekce Blue_angel:)
shadow walker (11)|20.9.2007 18:07
Jenom takovej dotaz, asi se vymazou vsechna data ze?
Nesli (409)|20.9.2007 21:54
Nic se nesmaže, neboj:) Radio ROMka se flashuje sama na sebe, nepřepisuje se to cely;)TakŽe bez obav:yes:
shadow walker (11)|20.9.2007 23:03
Je to divne, ale kdyz to instaluju tak me to pise ze mam spatne country id error. A pritom kdyz sem hledal na xdadevelopers tak tam novejsi pro O2 neni. Mohl by nekdo poslat konkretni lik prosim? :oops:
Rudy.s (1)|20.9.2007 23:07
ahoj lidi mam MDA Vario a nekde jsem se docetl ze je nejaky program nebo neco podobneho co udela z meho mda normalni flešku dekuju za radu
EfineSS (77)|21.9.2007 11:18
2 Rudy.s: Tohle neni thread o MDA Vario.
gabo_ce4you (9)|21.9.2007 19:52
Nevíte náhodou někdo jak rychle připojit k VPN aniž bych musel pracně najíždět do connections/edit my VPN servers. V 2003 to šlo krásně z horního panelu
dansafe (144)|23.9.2007 17:56
Nastavil jsem si ráno email účet a teďka se chci podívat na nový zprávy a účet je fuč. Zkusím ho zadat znovu, ale píše mi to že účet již existuje, ale já ho nevidím. Nevíte prosím někdo co s tím ?
Nesli (409)|23.9.2007 23:21
TO Shadow Walker Tato chyba je na XDA a snad i nekde zde popsana, je tam i jak ji vyřesit, taky snad hraje roli co pouzivaš za soft na flashovaní, melo by to byt nejspis pres MAupgrade_noID.exe..nevim presne, uz je to dyl co jsem to delal, koukni na XDA a urcite najdes:)
Ondra_77 (11)|26.9.2007 14:04
TO Shadow Walker null: já mám jinou radu, která mě pomohla. normálně to spustit znova a ono se to flashne. Našel jsem to taky někde na fóru u jinýho stroje a povedlo se.
TAkže normálně co to hodí chybu dát Cancel a soustit ten MaUpgradeUt_noID.exe znova a vše proběhne OK.
Václav Endler (96)|26.9.2007 18:57
Zdravím, možná jsem to přehlédl, ale vyzkoušel jsem různý způsoby a ani po celodenní práci se mi nepodařilo rozchodit ActiveSync :( mám XPhome a MDAIII s WM6 všechno ostatní funguje jen ta synchronizace. Díky za každou radu. Vašek
Nesli (409)|26.9.2007 19:24
Vášo, potřebuješ Activesync 4.5 ,nevím teda jestli ho nemáš,kdyžtak ke stažení na stránkách micro$oftu, A pokud to zlobí i s ním,je někde problém.. Vašek;)
Václav Endler (96)|26.9.2007 19:35
Vášo, tak to máš pravdu je problém někde jinde. AS4.5 mám. Zkoušel jsem odpojit notík od InterFERNETu, vypnout firewall, vypnul jsem i vyšší síťové funkce, snížil jsem rychlost na portu,ale furt je to někde mezi mnou a HADRwarem. Tipoval bych nastavení WinXP Home, protože jsem před nedávnem nerozchodil ani AS 4.3 s N311, ale na PC s WIn XPProf. se to rozeběhlo samo.
Nesli (409)|26.9.2007 20:05
hmm, to neni dobré:(( Máš na notesu IrDA či BT? zkoušel jsi to synchnout i přes ně?