Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM6 ROM

crazypeople (27)|29.11.2007 08:40
[QUOTE="strapa"]...jak jsem už psal, zatím mi WM 6 šlape jak hodinky. Akorát se nadále nesnáší iGO a BT HF, ale to dělalo i na starších ROM.[/QUOTE]

BT Handsfree jede... Sam jsi rikal ze Ti funguje nejake sluchatko od Jabry, ci se pletu?

A iGo take funguje, mam jej v Mio a funguje... Postup pro zprovozneni programu jsem psal vyse... Krom toho na posledini verzi od alcoholera (myslim Tim tu editovanou 18533) uz neni potreba ani patchovat iGO - ono funguje potom samo... Alespon u mne... ;)
Jestli nekdo chce, muzu poskytnout STAZENOU verzi (mam ji na crac*lou na karte a original mam na male karte v supliku -> nehodlam neustale menit karty, tzn ze mam origo a vyuzil jsem ze zakona sve moznosti provest si "vsemy dostupnymi prostredky kopii pro vlastni potrebu") ktera na WM6 funguje (samozrejme ji pouzivejte jedine, mate-li zakoupenu oficialni verzi) - domluvime se pres SZ.
A jestli Ti vadi, ze se ve WM6 nedokaze nativne pripojit na comport 4 tak se to da udelat pres nejaky portswitcher a postup je taky napsany vise nekym jinym, tohle ja neresim, cetl jsem tolik diskusi ohledne com portu a stahovani aktualniho emphemerentniho souboru (ci kyho slaka se to pise :D ), ze jsem to nastaveni prestal resit, mam tam com2 na baudu 52700 a jsem spokojenej, fix je otazkou sekund a lze i rozumne v mistnosti...
BGenJackONeill (139)|29.11.2007 16:44
[QUOTE="BGenJackONeill"]Ale nepleteš, já jen že jsem na ni byl zvyklej. Angličtinu zvládám dost dobře, já spíš z nostalgie. WM6, 520 CPU, GPs, nebejt toho displaye, tak bych řekl že na a701 nic nemá...[/QUOTE]

Mno displej mi prijde ok, az na to ze je na ledascos malej, ale co bys cekal od QVGA... Ve svoji kategorii spicka... Rastr je videt na vsech QVGA pristrojich a tenhle je jeden z nejlepsich co se do viditelnosti a jemnosti tyce i co se do zobrazeni barev tyce (jen bila je nepatrne do zluta, ale okem to nepoznas)
Já myslím pozorovací úhly, stačí stupen a je černo, a v landscapu se skoro nedají sledovat filmy, fotit a cokoli.
strapa_ce4you (9)|29.11.2007 16:50
[QUOTE="crazypeople"]BT Handsfree jede... Sam jsi rikal ze Ti funguje nejake sluchatko od Jabry, ci se pletu?
...[/QUOTE]

Asi jsi mne špatně pochopil. iGO mi jede v pohodě a díky Martynet-ovi a GPS Gate už i na COM4. BT HF mi jede taky v pohodě. Ale jak je zapnu obě dvě současně tak mi to vždy do nějakých 15-ti minut zahlásí plnou paměť a mobil končí. Pomůže jen tužka a resetovací tlačítko. Ale to mi dělalo i ve VM 5. Doufal jsem, že se to teď změní, ale dělá to furt. Ale už to neřeším, vím o tom a budu si na to dávat dál bacha. Ikdyž to zamrzí, protože obojí se používá za jízdy v autě a já si holt musím vybrat, co momentálně potřebuji víc. :?
BGenJackONeill (139)|29.11.2007 22:57
Tak jsem se do WM 6 dal taky, a mám dotez, nedá se nějak vyměnit v today obeazovce co se zobrazí vlevo dole? Ted tam je Start Menu a ja bych tam rád hovory, nebo něco jiného, jde to nějak? A jak je blokování hovorů, tak je tam volba blokovat všechny s SMS, předpokládám že to odešle SMS na číslo které zablokuje, ale nedá se udělat automatické odeslání SMS jen na vybrané kontakty? Taky by mě zajímalo, jestli se nedá odstanit z času znak odpoledne a dopoledne, a měsíc ne na římské číslice. A poslední, nedá se nějak v today obrazovce posunout čas hlasitost, prostě ty ikonky vpravo víc doprava jako u WM5? Za každou radu moc děkuji.
Martynez (206)|30.11.2007 02:34
Odpovim jen na to co vim... :-)

1. Co se zobrazuje na soft-tlacitkach nastavis v settings-personal-softkeys

2. zobrazeni odpoledne vyhodis v settings-system-regional settings a tam v zalozce time nastavis misto HH:mm:ss tt - HH:mm:ss

3. římské číslice mi nevadej, protoze pouzivam wisbar advance a lvm time viz obrazek :-)... a ty maj svoje nastaveni. A jeste k tomu lvm time zobrazuje na today vteriny...coz je hezky :-)

tot vse
lukon_ce4you (5)|30.11.2007 08:56
Mám dotaz , jdou vám nastavit MMS?
Vilma (154)|30.11.2007 16:48
Pro Martynet:tvuj screen nas dostal.Zmohli jsme se jen na"ty kráávo".Jdu do WM6,hned večer se na to vrhnu.
hpa (159)|30.11.2007 18:31
To neni o WM6, ale o pridanym softu, povetsinou z dilny spb a lakeridge.
trtsoft_ce4you (99)|30.11.2007 19:43
Mam problem s WM6
prestal me fungovat zvuk pri tukani na displej :-(
je to tam zapnuty a mrcha je zticha - nevite co s tim ? Krom hardresetu :-)

naopak zase jsem si nainstaloval super vec
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (a funguje bez chyby¨a rychle)

je i [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] TouchFlo ale to nemam vyzkousenu
htcjirka (1875)|30.11.2007 19:50
Oproti originalnimu touchflo je to ale bidne a pomale.Oboji varianty.
BGenJackONeill (139)|30.11.2007 20:19
[QUOTE="Martynet"]Odpovim jen na to co vim... :-)

1. Co se zobrazuje na soft-tlacitkach nastavis v settings-personal-softkeys

2. zobrazeni odpoledne vyhodis v settings-system-regional settings a tam v zalozce time nastavis misto HH:mm:ss tt - HH:mm:ss

3. římské číslice mi nevadej, protoze pouzivam wisbar advance a lvm time viz obrazek :-)... a ty maj svoje nastaveni. A jeste k tomu lvm time zobrazuje na today vteriny...coz je hezky :-)

tot vse[/QUOTE]
Jo, moc dík. Nevis jeste prosim co s budikem? Nainstaloval jsem si en patch, a porad mi nechce hrat. S tim displajem: Ja myslel uhly, v landscape skoro nepouzitelny (filmy,hry...)
Vilma (154)|30.11.2007 22:24
Oneille prosím už neřeš ten display,kup si jinou mašinu.
Martynez (206)|30.11.2007 23:25
u te posledni verze WM6 chodi alarmy bez problemu...i bez patche

tady je odkaz pro jistotu:

http://www.miousers.co.uk/viewtopic.php?t=3603


a kdyby se nekdo zajimal co mam za softy na today viz. screenshot,
vezmu to smerem dolu:
1. lvm time
2. spb phone suite
3. resco explorer (compact skin)
4. sbsh ilauncher
5. spb diary, ve kterem mam navic spb time, spb weather a pocket music

A celkovej vzhled ma nasvedomi wisbar advance 3 se skinem vista pocket 2
BGenJackONeill (139)|1.12.2007 12:05
[QUOTE="Vilma"]Oneille prosím už neřeš ten display,kup si jinou mašinu.[/QUOTE]
Ale já neřeším jestli to tak má bejt, jen to že se dá těžko ten displaj chválit!
trtsoft_ce4you (99)|1.12.2007 12:12
[QUOTE="uiqjirka"]Oproti originalnimu touchflo je to ale bidne a pomale.Oboji varianty.[/QUOTE]

TC ze je pomaly ?
tak to teda nevim co myslis
kamos ma TyTn2 a porovnavali jsme to a nejak pomale me to A701 s TC neprislo...

kid_rock (284)|1.12.2007 14:16
uff stalo sa wam ze nefungowalo gps?Mam rom rzx a igoplus mi zrazu nexce najst satelity,wcera mi este siel na port2/57600 a ted mi blika zlta gulka a satelity nikde,ked zmenim port tak je cerwena!:(
Martynez (206)|1.12.2007 16:08
zkousel si v settings-connections-external gps nastavit hardware port com2/57600 a reset? kdyz nepomuze tak vyndat baterku pres noc
kid_rock (284)|1.12.2007 16:45
skusal som :( Aj gpsgate som nahodil a pise mi ze gps je ok ale prd :( ako dlho cez noc?Neurobi to hardreset?
Martynez (206)|1.12.2007 16:59


neboj, HR nehrozi... mozna se resetuje cas... tak 7-8 hodin

a nebo jeste...zkousel si otevrit com2/57600 v sirfdemo?
kid_rock (284)|1.12.2007 17:40
[QUOTE="Martynet"]

neboj, HR nehrozi... mozna se resetuje cas... tak 7-8 hodin

a nebo jeste...zkousel si otevrit com2/57600 v sirfdemo?[/QUOTE]

ehm newiem co je sirf demo!:( skusim tyx 8 hodin!DIK
Vilma (154)|2.12.2007 02:33
O'neille,me jen vadi,ze ten display resis uz dlouho a snad ve vsech topicach,ktery jsem cetl.Ale tenhle je o WM6.
Vilma (154)|2.12.2007 02:59
Diky vsem tady,WM6 slapou.Zatim vsecko co potrebuji maka,teda az na Mediaplayer,obcas po vypnuti odmita znovu naskocit dokud neudelam restart.
Chtel bych se zeptat na SDHC driver(nebo patch?),Mio pak zvladne SDHC karty?A kde ho najdu? Popisuje se tu spousta pekneho softu,ale nektere se mi nedari najit,hodily by se naky linky.(Martynet pls)
A ted k WM6:
1:Daj se nejak donutit aby ukladaly soubory sosane pres BT rovnou na SD?
2:Existuje CZ keyboard? Obcas by se hacky,carky hodily.
3:V menu Programs-utities-tray icons mam nastavene 4 polozky ke zobrazeni na Today a nikde nic. ???
Jo,iGo mi taky obcas zahlasi Gps odpojen,nevim proc,delalo to i naWM5,ale po vyp./zap se zase chytne.Teda po vypnuti programu,ne Pda.
Jedu na HW com2 57000,nebo kolik je to císlo.
Aha,ony tu nejaký znaky jsou,no sláva,sem slepej.
kid_rock (284)|2.12.2007 06:04
[QUOTE="Vilma"]
Existuje CZ keyboard? Obcas by se hacky,carky hodily.[/QUOTE]

cz keyboard odporucam pre stylus resco keyboard pro(buy) alebo ekeyboard a pre touch odporucam tap keyboard(Freeware)!W podstate keyboardow je strasne wela...

a funguju trayicons aj bez miomenu :)
a WELKE WDAKA MARTYNETowi tyx 8 hodin bez baterky pomohlo prebrat sa gps a uz slape este raz DIK!!!!
Martynez (206)|2.12.2007 14:17
na cestinu take dopoucuju resco keyboard pro

a na psani sms pouzivam htc touch keyboard... vyzkousel jsem snad vsechny keyboardy co existujou a ten od htc mi proste sedne nejvic. pamatuje si slova, takze po case se da pouzit t9 i na jiny jazyk nez anglictina. a psani jednim prstem je fakt v poho.

a jinak co se tyce softu... pokud by si chtel nekdo vyzkouset plne verze programu, ke studijnim ucelum samozrejme, asi nejlepsi stranky jsou tyto:
http://forum.ppcwarez.org/
birkoff_ce4you (128)|4.12.2007 08:53
Dobrý den všem.

Rád bych poprosil o radu. Flashnul jsem si Mio na WM6 Mio_A701_RZX-WM6-WWE-18533. Poté jsem flashnul zpět na původní zálohovanou ROM R65.3.101.0921.1 a objevil jsem malý problém.

Přestal mi fungovat modul GPS. Nesetkal se někdo s tímto problémem? Dá se nějakým způsobem odstranit? Používám navigaci iGO a tam se mi GPS modul vůbec nehlásí. Případně nezná někdo nějaký free soft, kde by se dal modul GPS otestovat?

Děkuji za rady.
htcjirka (1875)|4.12.2007 09:07
Existuje freewarovy programek Test GPS.Zde je.
kid_rock (284)|4.12.2007 09:19
[QUOTE="birkoff"]
Přestal mi fungovat modul GPS. Nesetkal se někdo s tímto problémem?
[/QUOTE]

skus wybrat baterku na 8 hodin,mne to pomohlo! :)
birkoff_ce4you (128)|4.12.2007 09:45
Tak Test GPS jsem stahnul, nainstaloval a sekne se mi vzdy na COM4.. Asi bude někde nějaká chyba.. :( Tak asi pres noc zkusim tu baterku...
Martynez (206)|4.12.2007 13:29
to birkoff:

a delas pred a po flashovani HARD RESET?

to je totiz jedno ze zakladnich pravidel flashovani a spousta lidi to nedela a pak si stezuje na problemy tim zpusobene... tak se radsi ptam.
Martynez (206)|4.12.2007 18:47
tak jsem prave zjistil, ze GPS chodi i na com4/9600 a programy, ktere neumi otevrit com4/4800, viz tomtom, to na com4/9600 zvladaji... Jeste to poradne otestuju, ale vypada to dobre... Takze goodbye GPSgate :-)

tak jsem se radoval predcasne :-( po resetu to prestalo...
trtsoft_ce4you (99)|4.12.2007 22:12
Bylo by super kdyby kdyz jsou ted velmi dobre vyreseny WM6 vyresili az bude i WM6.1 :-)

vim chci toho moc ale treba jsou to kluci sikovni a zkusi neco takoveho udelat

zatim je mio super
Vilma (154)|5.12.2007 11:31
Tak jeden problem oproti WM5 bych mel.Pri pouzivani GPRS a vypadku GSM signalu,musim udelat restart Woken,jinak se uz nepripojim.To same udela i prichozi hovor.Vyskoci tabulka:stranku nelze zobrazit a smytec.Jo a ze by jely WM6 rychleji to se rict neda.Jede to jak 5-ky s cestinou. :( Vykon Cpu na AUTO.
hpa (159)|5.12.2007 13:59
[QUOTE="trtsoft"]Bylo by super kdyby kdyz jsou ted velmi dobre vyreseny WM6 vyresili az bude i WM6.1 :-)

vim chci toho moc ale treba jsou to kluci sikovni a zkusi neco takoveho udelat

zatim je mio super[/QUOTE]

COM4 je virtualni a je jedno, na jaky baudrate se k nemu pripojis. Klidne na nej muzes mit soucasne pripojenyho tomotma na 9600 a nonigps na 4800. Problem se vyskytuje pouze u starsich softu, ktery neumi spravne inicializovat vortualni com - to je i pripad TTN. Pak staci spustit soucasne soft ktery toto umi a starsi soft se chytne s nim.

Priklad pro objasneni:

Spustim TTN6 a ten mi hlasi, ze GPS neexistuje.
Minimalizuju TTN6 a spustim nonigps.
jakmile se nonigps pripoji, tak jej zase ukoncim, switchnu do TTN a uz mam chyceny signal.

jinak je pro tyto ucely na miousers programek gpsutil, ktery resi prave tu inicilazaci gps. Da se do startupu a TTN se chyta napoprve.
trtsoft_ce4you (99)|5.12.2007 18:15
[QUOTE="Vilma"]Jo a ze by jely WM6 rychleji to se rict neda.Jede to jak 5-ky s cestinou. :( Vykon Cpu na AUTO.[/QUOTE]

me to teda jede normos a rekl bych ze rychlejinez R64 s CZ
_neo (6)|5.12.2007 20:54
ahoj,
ty novy WM6 jsou dobry menu programy je hezky rozdelene a tak, ale na druhou stranu musim rict ze zas az tak super to taky neni napriklad ten smartclose co tam je doelavanej na tlacitko tak to maly ty predchozi WM6 rovnou udelany tak ze na X nahore v titulku okna se to rovnou ukoncovalo .. tohle bylo napr o 100% lepsi nez tady v ROMce jsou uz nejake programy vetsinu z nich stejne nepouziju a kdybych chtel tak si je stahnu gratis z netu. MIO menu mi docela vyhovovalo, ne ze by mi chybelo ale rozhodne mi nevadilo a zvykl jsem si ho pouzivat. V te nove ROM chyby takove to krasne cerne theme je tam je ta hnusna windowsi modra. Taky jsem doted nezjitil jak zkonfigurovat MMS protoze ten figl s novou MMS a otevreni nastaveni tady nejde protoze tam to nastaveni jaksi chyby a nemuzu ho nikde najit ....

neberte to jako kritiku spise jako protinazor nekoho kdo to zkusil. ale to je veci vkusu :)
Vilma (154)|6.12.2007 12:42
Dalsi chybicka.
Pokud Mediaplayer ukoncim v bezicich programech,uz taky nenabehne,jen po restartu.
Chtelo by to nakej servicepack.
Povidal kolega,pry mel cestinu od nejakeho studenta,pry to krasne makalo a nebrzdilo stroj jako Sunysoft.Byla to jeho vlastni vyroba.Bohuzel na wm5.Nevite nekdo?Ja se pokusim zjistit vice..Za rychlou cz do wm6 klidne dam i peniz.
Falty (107)|6.12.2007 13:58
[QUOTE="Vilma"]Dalsi chybicka.
Pokud Mediaplayer ukoncim v bezicich programech,uz taky nenabehne,jen po restartu.
Chtelo by to nakej servicepack.
Povidal kolega,pry mel cestinu od nejakeho studenta,pry to krasne makalo a nebrzdilo stroj jako Sunysoft.Byla to jeho vlastni vyroba.Bohuzel na wm5.Nevite nekdo?Ja se pokusim zjistit vice..Za rychlou cz do wm6 klidne dam i peniz.[/QUOTE]

Ja si myslím, že na to existuje nějaký patch. Protože se na miousers řešilo, jak to dostat z čínštiny do angličtiny. :yes:
martinsem (42)|6.12.2007 14:58
Tak nevím, co s WM6 děláte, ale mě chodí jak COM4, tak WMP, MIO je postatně rychlejší už na první pohled (procesor mám na AUTO). Lidi, děláte po upgradu HR? Spoustě lidem to chodí, jen vám, kteří máte registraci po 6/07 to nejde? Divné.
Martynez (206)|6.12.2007 16:09
me taky vsechno chodi... pouzivam rom verzi ROM RZX-WM6-WWE Modified 24-11-2007.
Po, i pred flashovani delam HR. Com 4 mi chodi, jen ho nektere aplikace neumeji otevrit... konkretne iGO a tomtom. iGO to umel aspon na starsich romkach, ale tady musim nejdriv pustit napr. gpsgate...
Vilma (154)|6.12.2007 17:13
[QUOTE="Falty"][QUOTE="Vilma"]Dalsi chybicka.
Pokud Mediaplayer ukoncim v bezicich programech,uz taky nenabehne,jen po restartu.
Chtelo by to nakej servicepack.
Povidal kolega,pry mel cestinu od nejakeho studenta,pry to krasne makalo a nebrzdilo stroj jako Sunysoft.Byla to jeho vlastni vyroba.Bohuzel na wm5.Nevite nekdo?Ja se pokusim zjistit vice..Za rychlou cz do wm6 klidne dam i peniz.[/QUOTE]

Ja si myslím, že na to existuje nějaký patch. Protože se na miousers řešilo, jak to dostat z čínštiny do angličtiny. :yes: [/QUOTE]

Omlouvám se.Sem se v práci v tý rychlosti na Miu překlik.
Ještě k tý češtině.Ten známý říkal,že ta čeština od studenta je dělaná nějak jinak.Prostě jinak funguje a díky tomu tolik neubírá výkon a stabilitu.Snad mi kolega ještě dá nějaký kontakt či info,páč tedka drží smutek za svoje pda.Spadlo mu ze stolu a :rozmontovat-mrtvý.A bylo drahý.Zlatý Mio,mě upadlo už 2x a nic.
_neo (6)|6.12.2007 17:30
[QUOTE="Vilma"]Dalsi chybicka.
Pokud Mediaplayer ukoncim v bezicich programech,uz taky nenabehne,jen po restartu.
Chtelo by to nakej servicepack.
Povidal kolega,pry mel cestinu od nejakeho studenta,pry to krasne makalo a nebrzdilo stroj jako Sunysoft.Byla to jeho vlastni vyroba.Bohuzel na wm5.Nevite nekdo?Ja se pokusim zjistit vice..Za rychlou cz do wm6 klidne dam i peniz.[/QUOTE]

Tak tohle mi funguje bez problemu .. ukoncim ho a zase spustim bez problemu

spise mam jiny problem mam PocketRSS a nejde mi u nej zapnoutz plugin to Today zapnu tu ale v Today se neobjevi .. :(
_neo (6)|6.12.2007 17:47
Ahoj, vite nekdo jak na tech upravenych WM6 nastavit MMS nejak si s tim neviám rady

Dik Karel.
Martynez (206)|6.12.2007 18:52
tady mas navod:
Download the program named ArcsoftMMS. Install it according to tutorials on that site. Don't forget to buy the program if you like it (I'm not its creator, nor I get money, so it's not hidden publicity, it's helping others to keep on helping us with newly developed software). After installing, do the followings:

First you have to do settings in Connections.

1 Go to settings, Connections, Connections, Advanced, Select Networks, in second line click New, name "Orange MMS" (for Orange Romania, for your country contact operator for settings), Edit it, name "Orange MMS" (for Orange Romania, for your country contact operator for settings), modem Cellular line GPRS, Next, APN "mms" (for Orange Romania, for your country contact operator for settings)Next, Finish.

2 Now you have to do settings in Messages. Go to Start, Messages, Select MMS1, click Menu, click Tools, click Options, click *MMS1 and there you have some unimportant setting in Preferences, than select option 3 Servers, you have Default MMSC, click it, there you have the important settings. For your country contact operator for settings requested here. At Connect via you chose Orange MMS (or the profile you created in step one, according to operator). Click ok twice. Then exit Messages.

3. Now restart device

4. Now go to Messages, MMS1, Menu, New, write your MMS and attach whatever you want. Voila, it works. Good luck.

5. If it works, just PM me to say, if it doesn't, again PM me and I'll do my best to make it clearer.
Martynez (206)|6.12.2007 18:54
a tady je aplikace na mms, pro ty co jinemohou najit...
_neo (6)|6.12.2007 20:06
Dík moc ... tomu říkám full servis ;)
Vilma (154)|6.12.2007 21:15
[QUOTE="martinsem"]Tak nevím, co s WM6 děláte, ale mě chodí jak COM4, tak WMP, MIO je postatně rychlejší už na první pohled (procesor mám na AUTO). Lidi, děláte po upgradu HR? Spoustě lidem to chodí, jen vám, kteří máte registraci po 6/07 to nejde? Divné.[/QUOTE]

O co ti jde s tou registraci? Mio mam uz rok.A nejsem hnup,kterej neumi flashnout wokna podle navodu.A Igo mi chodi a TT6 taky,no problemo I s Eliskou.
Pisu sem jen fakta v nadeji,ze mi nekdo poradi.
TEČKA !!!
martinsem (42)|7.12.2007 01:09
Tomtom na něm normálně chodí, mám nastaveno : Jiná NMEA GPS : rychlost 57600 : GPS_HWCOM . V nastavení MIO mám GPS program port : COM4, Manage GPS zaškrtnuto automatically
Martynez (206)|7.12.2007 03:11
PRO: martinsem

To je jasny, ze ti tomtom chodi na GPS_HWCOM/57600, protoze to je COM2 a na tom bezej vsechny GPS softy. Ale pokud chces vyuzit ephemerni data, ktera si aktualizujes z netu, tak musis jet pres com4/4800-9600. A pak mas treba v tomtomu fix za par vterin... I kdyz nahodis gps po dlouhy dobe a treba i mezi barakama... Jestli stahujes ephemerni data a pritom nepouzivas com4, tak to stahujes zbytecne :-)
martinsem (42)|7.12.2007 08:39
Data nestahuju, toto nastavení mám vyzkoušené jako nejspolehlivější. Zkoušel jsem všechno možné nastavení a tohle je naprosto stabilní a téměř stejně rychlé jako se staženými daty. Nikdy jsem to neměřil, ale i doma pod střechou to je do minuty.
radek.cerny (7)|7.12.2007 09:53
[QUOTE="Martynet"]PRO: martinsem

To je jasny, ze ti tomtom chodi na GPS_HWCOM/57600, protoze to je COM2 a na tom bezej vsechny GPS softy. Ale pokud chces vyuzit ephemerni data, ktera si aktualizujes z netu, tak musis jet pres com4/4800-9600. A pak mas treba v tomtomu fix za par vterin... I kdyz nahodis gps po dlouhy dobe a treba i mezi barakama... Jestli stahujes ephemerni data a pritom nepouzivas com4, tak to stahujes zbytecne :-)[/QUOTE]

jeden dotaz
kde v tomtom6 nastavim com 4 ? ja ho tam rozhodne nevidim :-)