Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series - ROM update na Windows Mobile 6.x (WM6.x)

draceksoptik_ce4you (91)|23.8.2007 09:39
[QUOTE="Hikoki"]to Carabei: Mě to háže klasickou chybu: buď : error-communication failed-missing components atd., a teď zas : the connected device is not a Loox...
Co s tím ?:? [/QUOTE]

Ahojky.
s tou prvni hlaskou je v predesle strance, jak rika Carabei.(coz se stalo mne)
nevim, zda s tou druhou hlaskou souvisi. Me to sice take hlasilo po update, problem byl s activesync ver 4.2 (ja jsem pak doinstaloval verzi 4.5) a pak beze problemu..
Pro pripadne dalsi aktualizace, je lepsi mit predem naistalovany Activesync verzi 4.5..

Jinak zatim slape beze problemu... Jen nevim, zda zas to akutalizovat tu posledni vcerejsi. Uz mne prestava bavit porad znovu vse nainstalovat. Prave ted zkusim zabackupovat posledni stav od vcerejska a snad se rozhodnu pro tu posledni verzi.
Carabei (611)|23.8.2007 09:43
me to tu prvni chybu hodilo, kdyz sem prechazel ze stareho puppse na noveho puppse:D . A ta druha chyba je mozna zpusobena tim ze mas LOOXe C550 a snazis se tam dat N560 romku pres N560 flasher
Hikoki (88)|23.8.2007 10:05
Když sem přecházel z 1.verze na 2. , tak mě to proběhlo bez problému díky tebou upravenému souboru s C550 Flasherem. Tak sem v tom novém souboru nahradil původní Flasher tím s toho tvého souboru. A nic. Když sem do PocketPC hodil FSC.Reg.cab, tak sem dostal hlášku - the device is not a FS Loox..... Tak teď sem s rozumem v koncích.:(
Hikoki (88)|23.8.2007 10:34
to draceksoptik
Ano, aktualizoval sem tu včerejší. A ActiveSync 4.5 mám nainstalovaný už hodně dlouho. Zkouším vše možné i nemožné, naházel sem do PDAčka FSC reg.file a některé další, a nic. Flasher nepoznává přístroj jako Loox. Tak asi zůstanu u předchozí verze. Zatím. Je fakt, že když sem zkoušel downgradovat na WM5, tak sem měl stejný problém.:sarcastic:
Carabei (611)|23.8.2007 10:38
hikoki: takze se snazis tam hodit N560 ROMku pres C550 flasher:D

najdi si nejaky free hex editor a otevri v nem tu novou romku a klasika ... zmenit prvni ctyribajty(z N560 na C550)
Hikoki (88)|23.8.2007 10:50
Taky mě to napadlo. Ale s hex editorem sem ještě nedělal, tak to bude my first time. I´ll report back.Dík za radu.:)
Hikoki (88)|23.8.2007 11:31
Tak už sem jásal, jak sem zvítězil na přírodou,dostal se až k delfínům-a pak to spadlo: ´Transfer of files interrupted´. Any ideas,pls?:?:
Carabei (611)|23.8.2007 11:34
tak to zkus jeste jednou a pokud se nepodari, tak me napada navodit bootloader rucne(nevim presne kombinaci tlacitek, ale myslim ze reset+power+record nebo tak neco), pak by to melo jit
draceksoptik_ce4you (91)|23.8.2007 11:36
Vcera jsem delal kombinaci record voice+ power + reset.. A objevil se ten boot obrazek delphin..
Teddie (26)|23.8.2007 11:46
Ano, kombinace record voice+ power + reset 100% funguje. Sam ji mam otestovanou vcetne navodu, jak flashovat, kdyz se neco po.... z prvni stranky :cool:
Hikoki (88)|23.8.2007 12:22
[QUOTE="teddie"]Ano, kombinace record voice+ power + reset 100% funguje. Sam ji mam otestovanou vcetne navodu, jak flashovat, kdyz se neco po.... z prvni stranky :cool: [/QUOTE]
Díky za rady, ale obávám se , že podle návodu z první strany bych to nezvládl- a to ne kvůli angličtině, je na mě moc složitý. Ale nechápu jednu vec- obrazovka s delfíny se mi objevila, takže jestli tomu při své omezenosti rozumím, bootloader se chytl a přenos dat začal.
To Carabei: v jaké fázi bych mě přesně spustit manuálně bootloader-co předtím a co potom,pls.:(
Carabei (611)|23.8.2007 12:33
S jistotou ti nereknu kdy, ale pokazit nic nemuzes. takze delfiny, pak spustit flasher, snad by to melo fungovat, pac prvni krok je ze tam flasher cpe ten enterbootloader.exe. Taky se mi stalo ze se to nak kouslo v bootloaderu a sam flasher mi dal radu at to hodim manualne do bootloaderu a pak neco, jenze to uz si nepamatuje presne, u me to vyresilo proste preflashovani


:!: :!: :!: A ted pro vsechny: Necitujte prosim predchazejici prispevek, je to opravdu zbytecne, pokud vas to nebude obtezovat tak si prispevky prosim opravte do spravne podoby :!: :!: :!:

citace je vec uzitecna, ale je zde z duvodu, abychom nemuseli davat odkaz na napr 13tou stranku ze 178 stranek treti prispevek od konce;) :D
Teddie (26)|23.8.2007 14:17
To Hikoki:
Neboj, opravdu na tom neni nic sloziteho. Nejhorsi pro me bylo zmacknout tu silenou kombinaci klaves pro reset do bootloaderu :D
Hikoki (88)|23.8.2007 18:45
Díky moc za podporu. Ozvu se jak to dopadlo.:))
Teddie (26)|23.8.2007 18:57
Takze s tim zranim baterky i pri vypnutem pda je pravda.
WM5 - mraky nainst. aplikaci - pri vypnutem stavu nezere vubec nic, aspon za 24 hod. mi neubylo ani 1 %
WM6 - hola instalace - to stejne, vse OK
WM6 - nainstalovanych par today pluginu - zere to 1% za 4 hodiny :mad: Sice mi to v realu az moc nevadi, pac to stejne davam kazdy den do kolebky, ale kdovi, jak se to bude chovat dal
S474N (660)|23.8.2007 20:49
teddie: nemas nahodou pocasi nebo RSS od SPB?
Easton (11)|23.8.2007 21:25
Tak se připojuji se svou zkušeností. N560tka flashnuta nejnovější ROM WM6 N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.1. Všechno se mi podařilo rozchodit naprosto v pohodě. Nepočítám lokalizaci InterWrite - ta dělá docela paseku. Ale ostatní věci fakt šlapou úplně super. Loox je rychlej jako blesk - prostě paráda!

Ovšem -- baterie mizí vážně před očima :mad: Dá se to označit jako 1 minuta - 1 procento!!! :mad:

Strašně mě to štve, protože jinak WM6 nemá chybu. Zkoušel jsem vypnout Today Pluginy, přepínat různě režimy procesoru at. atd. - bohužel úplně bez výsledku. :(
Easton (11)|23.8.2007 21:33
Mimochodem... nedočetl jsem se nikde jestli je možné flashnout přímo z WM6 na verzi n560.Alex_DFR_.AKU.3.5.2_16Mb_PoolSize.
Máte to někdo vyzkoušeno? Předem díky.
Hikoki (88)|23.8.2007 21:40
Tak zatím prohrávám. Když dostanu PDA do bootloader stavu (delfíni) trojhmatem, přestane komunikovat s PC. Zkoušel sem všechno možné-povolit USB komunikaci v ActiveSyncu atd. a nic.
Když rovnou spustím Flasher, tak to naběhne do booloaderu, začne přenos dat a pak: Error During Transfer.Error When Reading or Writing Update Information. Dál se nedostanu. Nebo dělám něco špatně ?:(
Carabei (611)|23.8.2007 22:50
Easton: je mozne flashovat prakticky cokoliv a kdykoliv

Delal si po flashovani HR?

Hikoki:A pise pak ten flasher jeste neco?
Easton (11)|23.8.2007 23:28
Carabei: Jo, jo. hard reset jsem udělal. Poučil jsem se tady od Vás, že je to po upgradu potřeba. Ale baterka mizí a... mizí... :no:

Jinak dík za radu ohledně toho downgradu na WM5. Bohužel to u mě na nic jinýho nevypadá. Takhle je Loox prakticky nepoužitelnej.
Hikoki (88)|24.8.2007 06:48
To Carabei: Už nic víc, jen Try a hard reset, carry out the update again.Asi zůstanu u té druhé verze.
:(
Teddie (26)|24.8.2007 09:07
Pokud resetujes do delfinu, tak pak Activesync uz nekomunikuje. Musis ukoncit wcescomm.exe treba pres taskmanager a potom spustit mtty.exe - dale je to popsane na te prvni strance
Teddie (26)|24.8.2007 09:11
[QUOTE="S474N"]teddie: nemas nahodou pocasi nebo RSS od SPB?[/QUOTE]
Ne, mel jsem tam pouze SPB pocket plus + nejake aplikace. Ale tim SPB P+ to nebude, vcera jsem si overil, ze to zere i kdyz tam neni nainstalovany. Mam ted podezreni bud na ty zakladni softy od FS nebo na to, ze je vlozena karta.
Hikoki (88)|24.8.2007 10:01
To Teddie: Omlouvám se, sem v tom nováček. Když zadám příkazový řádek do Mtty.exe, a dám Enter, tak mě to vrací chybu:MTTYDownloadImage "l"
:F=l
start download
Sync bytes error(0) 0D != 42Error : DownloadImage return error (code = 0xFFFFFFFF.
Co pak ?
Teddie (26)|24.8.2007 10:07
Zadny prikazovy radek nespoustis. MTTY je normalni GUI aplikace. Spustis mtty.exe a objevi se ti okno. Tam vyberes jako Port USB a das OK. Pokud v nabidce nebude USB ale jen COM1-2 tak je neco spatne. Jakmile das OK objevi se ti okno s prikazovou radkou kde napises l c:\os_213u.nbf (ten prvni znak je male L a ne velke I). Ale musis mit predtim nakopirovany na c:\ ten soubor os_213u.nbf. Jakmile das ENTER, tak to zacne psat nejake radky az to po chvili skonci hlaskou - viz bod 9) prvni strana. No a pak pokracujes podle navodu dalsimi body 10 - 13

EDIT: Jo a prosim priste nemen svoje prispevky, protoze pak se ztraci souvislost. Pokud neco menis, tak to hod pod EDIT ;)
EDIT2: Mas na c:\ nahrany ten soubor ?
Hikoki (88)|24.8.2007 10:16
No musíš se mnou polopatisticky-učím se za pochodu. Na c: \ chápu jako na hard-disc C ? Mám ten soubor na ploše.
Teddie (26)|24.8.2007 10:24
Plocha je neco jineho. Musis si ten soubor nakopirovat primo do C:\ treba pres Windows Explorer, cesky Pruzkumnik.
BTW ten soubor v podstate muze byt kdekoliv, ale pak musis zmenit i tu cestu, kterou zadavas v prikaz. radku mtty.
Hikoki (88)|24.8.2007 10:28
Ok, díky moc za trpělivost. :)
Hikoki (88)|24.8.2007 10:49
Nevím,nevím, co dělám blbě, ale soubor mám na c: \ v Documents and Settings a v Mtty se dostanu jen k :start download a dál nic. Prostě ten soubor nevidí.:(
Teddie (26)|24.8.2007 11:15
No toto je uz hodne OT. Posli mi na soukromou zpravu tvoje ICQ
lacky (18)|24.8.2007 16:15
Hmm, tak rychlejší connect wifi bych opravdu docela ocenil. Ale na chalupě občas používám GPRS přes BT mobil. Opravdu to s WM6 nefunguje? Netušíte zhruba proč, a jestli to někdy bude opraveno? Díky.

EDIT

Sorry, nevšiml jsem si v dalším textu schovaného odkazu na verzi, kde je to opraveno (už tam nic BOLDem nebylo). Možná by bylo dobré odkaz na tu nefunkční verzi úplně vyhodit, akorát to někoho zase zmate..
Hikoki (88)|24.8.2007 17:16
To Teddie: Víš co, já sem se rozhodl, že zůstanu u té své verze - tu co sem hodil Carabei. Ty věci v té poslední verzi bych stejně nevyužil, protože wifinu stejně nuvyužívám.A teď se mě zdá, že je ten systém dostatečně stabilní a dokonce, že i baterka, za jistých okolností drží. Takže nechám experimentování, ikdyž to byl docela adrenalin, a pudu na pivo. Každopádně moc dík za pochopení a za pomoc. :)
vpa_ce4you (7)|24.8.2007 21:01
[QUOTE="Carabei"]Spb Backup. pouzivam ho uz pres rok a max spokojenost, obnova po flashovani je bez problemu[/QUOTE]

Tak asi někde dělám chybu. Zazálohoval jsem, přeflashnul jsem, a obnovil. A asi mám tu původní verzi. Build 17944.0.3.1, resp mi nejde nastavit jiné wifi EAP.
cendanet_ce4you (0)|24.8.2007 22:57
Potrebuju pomoct vratit zpatky WM5 do N560ky. Nahral jsem WM6, vse funguje, krome... A to je prave to. Nejde mi uz vubec ActiveSync, uz jsem to zkousel na 2 pocitacich. Pokazde se mi totalne zahryzne, nevim, asi se ten flas nepovedl. Ke konci flashovani se to zhroutilo, ale WM6 bezi. Uz se s tim mrcasim asi 100hodin a nemuzu to dostat pryc
Nefunguje ani ten recept bez ActiveSyncu. Zalohu jsem si, samozrejme, neudelal.
Je tu nekdo, kdo by mi s tim pres vikend helpnul? Jsem samozrejme ochoten se odmenit... Uz fakt nemam nervy.

Diky moc

Jeste jsem zapomnel, jsem z Prahy....
vpa_ce4you (7)|24.8.2007 23:51
tak jsem to zkusil znovu, po flashnutí verze 001 mám verzi 17944.0.3.1. Chybí tam Live, ale WIFI s EAP mi nechodí. Někde jsem na fórech viděl, že mají i 17944.2.2.0, ale to jsem nikde nesehnal.

Takže ve verzi 001 WPA Enterprise nechodí !
Carabei (611)|25.8.2007 00:24
cendanet: mozna by pomohl HR, je potreba ho opravdu udelat po flashi, jinak to treba pri kazdym softresetu resetne i cas, BTW jakou verzi activesyncu mas?
cendanet_ce4you (0)|25.8.2007 08:56
Carabei: nevim, jestli jsem delal HR ihned po flashi, ale nasledne pak minimalne 2x a nic. Proste se to nechce spojit, max. 1 hned po restartu compu i PDA, ale za chvili to lehne. FW i antivir vypinam, mam activesync 4.5.
drfie (10)|25.8.2007 10:32
Par tipů pro lidi, co mají problém s výdrží baterky.

1. Pohrajte si s free utilitkou acbPowerMeter (pozor, před použitím je potřeba vyndat z kolíbky, jinak to naměří 0) https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1468

2. Zkuste "ActiveSync fake server trick":
Activesync periodically starts itself and hogs your PocketPC's precious resources. To prevent this from happening you can do this trick.
--
1. Open Activesync
2. Menu > Add Server Source
3. Add Server address [one letter will do] > Next
4. Fill in the fields [again one letter will do] > Next
5. Un-check everything [optional] > Next
6. Really Close Activesync [optional but recommended]
7. Open Activesync again
8. Menu > Schedule
9. Choose Manually for both
10. Close Activesync
11. Open Activesync again
12. Delete the fake server
13. Close Activesync
--
Activesync should start when you connect your device to a Computer but will not start periodically and use resources.

Já měl ve WM5 i WM6 problém s tím, že někdy se po suspendu Loox neprobouzel a přitom se mu vybíjela baterka. Tenhle trik, jak se zdá, pomohl. Teď vždy, když vyndavám Looxe z kolíbky, tak hned po vyndání killnu ActiveSync (trik zabezpečí, že se ActiveSync sám od sebe neprobudí) a všechno je ok. Přes noc na suspendu baterce neubylo ani procento.
vpa_ce4you (7)|25.8.2007 10:37
[QUOTE="cendanet"]Proste se to nechce spojit, max. 1 hned po restartu compu i PDA, ale za chvili to lehne. FW i antivir vypinam, mam activesync 4.5.[/QUOTE]
Hele jsem v tomhle nováček, mám n560 jen 14 dní, ale třeba nějaké tipy pomohou. Taky mi nechodilo spojení do PC, ActiveSync 4.5, ani Mobile Center 6.1 ve Vistách, různé firmware. Zkusil jsem to rozchodit přes Bluetooth. Zkoušel jsem si hrát s nastavením USB v n560 (USB Switch).
Nechodí mi to, pokud je nastaveno Serial, musí být RNDIS a pak ještě v USB to PC musí být Enable advance networking functionality. Včera se mi povedlo po čisté instalaci na čtvrtém počítači s odmítnutím synchronizace s Outlookem (dotaz na profil po spuštění Outlooku) bezproblémově spojit a chodí to stále s různými firmware.
Jinak vždycky se ActiveSync spojilo, ale nechodila synchronizace a vůbec to blblo. Současné spojení přes plugin v Total Commanderu chodil vždycky. Spojení přes Bluetooth chodil taky vždycky. Včera se mi to podařilo rozchodit i přes firewall AVG, na těch třech jiných počítačích AVG blokovalo přenos, i když bylo povoleno vše.
vpa_ce4you (7)|25.8.2007 10:42
Jo ještě baterka se starou verzí. Chvíli jsem měl taky pocit, že to poměrně žere, ale pak jsem udělal dvoudenní test. Active Sync jsem vypnul, jinak today mám přeplněnou, mraky programů. Po 40 hodinách ubylo 1%.
drfie (10)|25.8.2007 11:05
Problémy s ActiveSyncem jsem měl asi trochu jiný a navíc stejný pro WM5 i WM6: Výpadky, nestartování apod. V mém případě to bylo kabelem/konektorem/kolíbkou. Stačilo s tim trochu zahejbat a rozjelo se to. Takže teď mam kolíbku umístěnou ve stabilní pozici a problémy nejsou.
Teddie (26)|25.8.2007 11:18
[QUOTE="cendanet"]Carabei: nevim, jestli jsem delal HR ihned po flashi, ale nasledne pak minimalne 2x a nic. Proste se to nechce spojit, max. 1 hned po restartu compu i PDA, ale za chvili to lehne. FW i antivir vypinam, mam activesync 4.5.[/QUOTE]
A nemas nahodou jako FW kerio ? Protoze u neho to s ActiveSync 4.5 blbe a bud proceseor vyjede na 100% nebo to uplne zatuhne. Vypnuti FW nestaci, jsou tam nainstalovane nejake knihovny, ktere se proste s AS hadaji :(
Teddie (26)|25.8.2007 11:25
[QUOTE="vpa"]Jo ještě baterka se starou verzí. Chvíli jsem měl taky pocit, že to poměrně žere, ale pak jsem udělal dvoudenní test. Active Sync jsem vypnul, jinak today mám přeplněnou, mraky programů. Po 40 hodinách ubylo 1%.[/QUOTE]
Tak to vyzkousim, jsem fakt zvedavy, jestli to vypnuti active sync pomuze. Zitra dam vedet

EDIT: a tady je prispevek od samotneho MadPriesta
[QUOTE]Guys,
as for the power.
after you flash your device, follow the setup and make HARD RESET before connecting it to the cradle.
and - after second setup, disable ActiveSync checking for changes every 10 minutes[/QUOTE]
Hikoki (88)|25.8.2007 12:57
[QUOTE="drfie"] Pohrajte si s free utilitkou acbPowerMeter .[/QUOTE]

Ještě vymakanější od stejných autorů je AcbTaskMan ( volitelně freewarová:cool: ), kde si můžete nechat měřit spotřebu při hardwarově vynutém PDA. Jinak by mě zajímalo, až to někdo vyzkoušíte, jak si ta měření v mA vyložit a s čím porovnat. Jinak řečeno, co je moc a co je málo.Nějakej benchmark.
Dušan Mrázek (47)|25.8.2007 15:37
A nevíte už někdo, jak vrátit p§vodní ROM na C550? To, co stáhnu z odkazu na straně 1 tam prostě dát nejde (anebo dělám nějakou triviální chybu, ale nevím kde a jakou).

dík za rady
Dušan
Carabei (611)|25.8.2007 16:06
Tak resenim je tam dat tu 3.5.2, respektive jde nejak vytahnout z looxe ROMka, ale musi se v ni neco pozmenit, takze pozadat nekoho, kdo ma stale klasickou romku, nejlepe pokud byl pristroj nedavno v servisu, aby tam byla aktualni ale originalni.
Dušan Mrázek (47)|25.8.2007 19:18
A máte někdo možnost mi origo ROM z C550 vytáhnout a poslat?

předem díky
Dušan
prtdlacka (179)|25.8.2007 20:33
Tak uz to sleduju dlouho a v posledni dobe jsem stale vice naklonen si upgradovat zarizeni. Prestoze s WM5 problemy nemam, chtel bych zkusit neco noveho, jen mam trochu strach, abych si Looxe neznicil. Zarizeni je stare cca pul roku a netusim, jak bych uspel s reklamaci, pokud by se po operaci uz z narkozy neprobral. Cetl jsem tu vse o problemech a neproblemech, ktere upgrade prinasi, zatim nic fatalniho (spotrebu baterie o 1% za x hodin opravdu resit nebudu). Spis by me zajimalo, jestli nekdo uz resil problem s reklamaci tezitka po zasahu zvanem flash nebo se podle prispevku dari flash vsem? A na co si dat asi tak pozor (napr. jestli flashovaci utilita nekoliduje s necim v PC a jak asi flash probiha). Byl bych vdecen za par radek - treba: 1. Spustim program, nahraju rom a zmacknuti tlacitka flash obrazovka sviti/blika/nic nedela (mam po 3 minutach dostat infarkt nebo je to normalni),...
Diky komukoliv za snahu.
weszter (231)|25.8.2007 20:41
no já jsem svou N520 flashoval již několikrát, tam i zpět, zpět i tam, dokonce (oproti návodu) i přes usb hub a na stolním PC bez zálohy napájení a nestalo se nic... co se baterky týče, měl jsem to i na staré motorole MPX200 - jako kdyby při hardresetu po flashi "nastavil" maximum nabití baterie, proto asi chtějí flashovat s nabitou baterkou. když jsem flashnul motorolu s baterkou na polovinu nabitou, byla její výdrž maximálně polovina :) ale nevím, jak je to u pda, čistě spekuluji.
v současné době mám rom 5.2.1437 build 17944.0.3.1 a problémy nějak nevidím. pravda, nevidím asi ani nějakou zásadní změnu k lepšímu, ale obecně s flashováním jsem nikdy neměl problém...