Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series - ROM update na Windows Mobile 6.x (WM6.x)

cendaa_ce4you (50)|25.9.2007 16:10
chci se zeptat, dělal někdo flash ROM ve vistách?
Krizon4 (68)|27.9.2007 12:20
Nedelal, protoze to nejde.
Carabei (611)|27.9.2007 15:33
Ono by to po dohrani urcitych ovladacu jit melo, ale i tak se mi to zda jako silne adrenalinova zalezitost.
Mr.Illuminator (2)|27.9.2007 19:00
Caues!

Ja (FSC N560) mam trochu problem, ale nenasel jsem na forech, ze by ho nekdo take resil. Flashnul jsem na v.0.0.4 (tusim, ze tak je ta posledni oznacovana) rovnou z VM5. Vsechno krasny, novy, vonavy, ALE nejsem schopnej zadat inicializacni commandy pro GPRS (jinymi slovy APN bod). Narazil jsem na string v registrech, kde to nastavit jde, ale ja potrebuju nastavit dva ruzne (prace × internet). Jste schopni tohle nastavovat? Funguje vam to?

Druha a nemene zavazna potiz je v tom, ze mi nejde zalozit dalsi mailovy ucet. Zkousel to nekdo? Stahuju, pardon - stahoval jsem - nekolik mailovejch uctu a ted jsem nahranej... ;)

Diky moc predem za vase zkusenosti!

C.N.
weszter (231)|28.9.2007 09:17
s těma účtama se mi to stalo taky, mám dojem, že mi to dělá něco od spb - myslím že spb pocket plus nebo spb diary. vyřešil jsem to tím, že jsem po flashnutí (nebo HR) na čistý pda založil všechny účty, který potřebuju a teprve pak nainstaloval ostatní soft do pda. teď to mám tak jak potřebuju...


s tím gprs nevím, alůe byla jedna verze romky, kde to nešlapalo, ale snad je to už opraveno, ale nevím, já gprs nepoužívám... ale někde se tu o tom píše
PedroKV (180)|28.9.2007 09:30
[QUOTE="Mr.Illuminator"]Caues!

Ja (FSC N560) mam trochu problem, ale nenasel jsem na forech, ze by ho nekdo take resil. Flashnul jsem na v.0.0.4 (tusim, ze tak je ta posledni oznacovana) rovnou z VM5. Vsechno krasny, novy, vonavy, ALE nejsem schopnej zadat inicializacni commandy pro GPRS (jinymi slovy APN bod). Narazil jsem na string v registrech, kde to nastavit jde, ale ja potrebuju nastavit dva ruzne (prace × internet). Jste schopni tohle nastavovat? Funguje vam to?

C.N.[/QUOTE]

Ahoj, já mám čistou instalaci WM6 004 a potvrzuji, že nejde zadat init string. Nicméně to lze obejít:
-máš-li sony erika, tak si tam vytvoř připojení v menu Datová komunikace a tam zadej APN. Pak z toho vyskoč a dej informace o účtu a mrkni, jaké je tam externí ID. Bude třeba 3. Tak z PDA vytáčej *99***3#

-máš-li nokii, starší, tak tam lze v menu nastavení-připojitelnost (nebo tak nějak) nastavit defaultní APN. Pak vytáčej *99#

Doufám, že ti toto pomůže.
cendaa_ce4you (50)|28.9.2007 10:05
K tomu flashování ve vistách, na první straně topicu je napsáno "Flashovanie ROM nie je mozne vykonat pod MS Windows Vista. Moznost je vykonat flash z prostredia virtualneho stroja." Rozumím tomu správně, že když si nainstaluju ve vistách virtualní PC s XPčkama tak to flešnu?
frogale (447)|28.9.2007 11:35
Na firstloox.org jsem nasel odstavecek:

[QUOTE]If you tried athena_sdhc.cab with a 8gb SDHC you would rather disappoint. Your N560 would see only 4GB space and if you exceed this free space you'd get in trouble. It's no secret that the guys used the Athena driver as a base. But it was modified thus that NOW the addressing works well and you can use 8GB SDHC without any trouble except invalid wi-fi. In addition I have to notice that this cab file was done about 2 or so months ago. All this time freepk and his team were attempting to fix the wi-fi problem but not succeed yet. They had to release a half baked SDHC support cab on previous week under pressure of eager people who want to use SDHC with their N560/C550 regardless of disabled wi-fi.[/QUOTE]

A o kousek pred nim tenhle SDHC driver (uz ho tady nekdo posilal, ale to je jedno):
http://4pda.ru/forum/attach/1039256/SDHC.777.cab

Stale nefacha wifina, ale vypada to, ze uz opravdu neni problem s adresaci vice jak 4GB.. Funguje to ale ovsem pouze na WM6 romce.
Carabei (611)|28.9.2007 11:35
Je tu urcita pravdepodobnost ze by to melo jit, ale sam bych to asi nezkousel. Nebylo by nakonec jednodussi zajit ke kamaradovi s Win XP?
Jan Klust (30)|28.9.2007 11:38
Mám dotaz nahodil jsem si na svoji c550 WM6 . potom jsem zkoušel zflashovat to zět na wm5 ale ta flashovací utilita mi vždycky vypíše error, že nemůže komunikovat s Pda přitom mám Active sync 4.5 a v pohodě to s desktopem sesynchronizuju přes kabel i bluetooth
Carabei (611)|28.9.2007 11:40
frogale: tak si to radsi precti znova, ten cab co je prilozenej je asi dva mesice starej a vpustili ho, protoze na ne lidi tlacili. Co sem pochopil z toho textu tak freepk a zbytek toho tymu jeste ten problem s adresaci nevyresili, ale na athenu uz to vyreseno je
frogale (447)|28.9.2007 11:43
Psal tu Synek, ze uz ma 8GB SDHC kartu a funguje mu... ja to pochopil tak, ze ta prvni verze to adresovat neumela ale ta verze SDHC.777 uz to umi.. u obou nefacha wifina..

[QUOTE="Synek"]004 mi funguje vpohodě. A nainstaloval jsem i ovladač SDHC a konečně jsem rozjel i plných 8GB na SDHC kartě Kingston. Wifi nepoužívám, tak mi ani omezení toho ovladače nevadí.
------------
FS POCKET LOOX n560, dříve 4GB A-Data nyní SDHC 8GB Kingstone (bez wifi)[/QUOTE]
drfie (10)|28.9.2007 11:47
Zdar, funguje vám kopírování souborů přes Bluetooth (z PPC na PC)? Tím myslím File Explorer -> Beam File nebo Total Commander -> Send by bluetooth, ne kopírování přes ActiveSync.
U mě se to připojí, ale nic to neposílá.
Moje konfigurace:
PPC: Loox N560, WM6 Pups4, MS BT stack
PC: BlueSoleil BT stack
Carabei (611)|28.9.2007 12:08
Klust, pokud se nepletu, tak je ta zakladni WM5 ROM vadna, zkus tu 16MBpool nebo jak se jmenuje


frogale: si to trosku vytrhl z kontextu tu anglickou citaci, takze to vyznelo jinak. precetl jsem si cely to vlakno a uz krapet vim kde je ten zakopanej pudl(mozna spise pes baskervillský )

a ted pro vsechny:Nefunkcnost wifiny je zpusobena u SDHC driveru tim, ze vyuziva naky dllko pro wifinu a zase wifina nakou cast SDbus, si to budu muset asi precist jeste jednou;) jak reseni pripada v uvahu dekompilovat ty jednotlivy soucasti, trochu z nich neco vytahnout a to pak zkompilovat, tim by pak nedochazelo ke kolizi

drfie: funguje, ale nezkousej posilat slozky, s tema to blbne obcas, jen soubory, ozkouseno v totalcmd a resco explorer
drfie (10)|28.9.2007 12:39
Ať zkouším, co chci, na PC mi to soubor nepřenese. Kupodivu to zafungovalo z PPC na mobil, takže to vypadá, že chyba by mohla být na straně PC.

Nicméně, co jsem tak pochopil, tak kvůli podobným problémům lidi experimentovali s tím BroadComm BT stackem. Jenže tam zas nefunguje pořádně A2DP a moc to žere.
Jan Klust (30)|28.9.2007 12:50
carabei: dík
Carabei (611)|28.9.2007 13:13
drfie: Mozna bude chyba na strane toho BlueSoleil BT stacku, kdyz sem si kupoval svuj prvni BT USB Dongle tak mel myslim stejnej stack a treba z nokiema a nokia PC suite to nechtelo komunikovat vubec, zdal se mi ten stack takovej solidne oklestenej, no a nebo se to nastavovalu uplne jinak. vyresil sem to pak koupi USB Donglu od MSI a s tim funguje naprosto vsechno. zkus na netu najit Broadcomm pro PC a zkusit ho pro ten BT na PC
drfie (10)|28.9.2007 14:18
Tak jsem to vyzkoušel na jiném PC, taky s BlueSoleil, ale nějakou novější verzí, a fungovalo to.
Původně jsem to sem psal vlastně proto, že jsem si pamatoval, že to už někdy fungovalo a teď to nefunguje. Nicméně to nevypadá, že to nesouvisí s WM6 a ani přímo s N560, ale spíš s BT stackama na PC.

Carabei: dík

Update: tak jsem to zkusil znova a tentokrát to bez problémů funguje i tam, kde to dopoledne nefugovalo. Tak nevim.
Jan Klust (30)|28.9.2007 15:21
Opět já. Začalo mi to psát že připojené zařízení není typu Pocket LOOX 5xx
MOhu opět poprosit o radu?
Hikoki (88)|28.9.2007 17:24
Musíš v souboru .nbf nebo .nb0 změnit název N 560 na C 550. Otevřeš ho v hex editoru a najdeš někde vpravo nahoře a přepíšeš. Pak už by to mělo být OK.:)
Jan Klust (30)|28.9.2007 18:12
právě že to jsem udělal, taky jsem nainstaloval FSCRega všechno jak je to popsaný v návodu...
Carabei (611)|28.9.2007 18:25
ale taky musis pouzit c550 flasher, od flasheru pro N ho na prvni pohled nepoznas, nekde je tu odkaz na archivy urceny pro C, tak tam akorat nahradis image za image kterou tam chces.
Mr.Illuminator (2)|28.9.2007 18:38
4 weszter: jj, diky, popravde jsem dneska nejak nemohl dospat a rano jsem se s tim trochu popral. a postupval jsem shodou okolnosti stejnou cestou. od SPB nic nepouzivam, ale napadlo me, ze to muze byt starou verzi klienta na Office Connector od O2. Sezenu si noveho... ;) Kazdopadne diky!

4 PedroKV: starsi Nokii nejradeji, ale obcas neni zbyti a musim pouzit i novejsi modely... v tom je ten hacek - mobily relativne casto menim... uvidime, jestli nebude novejsi verze, kde tohle pujde nastavovat... diky moc!!!

C.N.
gymko (43)|2.10.2007 14:17
Uz by mohli vydat pups 0.0.5 som nedockavy na vylepsenia a nove veci...
Teddie (26)|2.10.2007 18:43
No by me hlavne vytrhla verze s funkcni wifi a SDHC. Cekam na ni jak na smilovani bozi . Snad to nekdy daji kluci dohromady
PedroKV (180)|5.10.2007 14:09
nevím, jestli to patří do tohodle threadu, ale mám C550 s WM6 004 a při instalaci jednoho cabu to na mě huláká: "installation was unsuccessful. The program or setting cannot be installed because it is not digitally signed with a trusted certificate." Vygooglil jsem jen jednu stránku, že to při instalaci mám povolit, ale ono mi to nenabídne. Co s tím?
Carabei (611)|5.10.2007 16:00
PedroKV: co zkusit reinstnout ten FSC Reg.cab? podle me se akorat neco z neho prepsalo a ted to blbne, takze reinstalaci by se to melo spravit.
PiTRiS_ce4you (257)|7.10.2007 10:29
mno, tak WM6 vyřešili většinu problémů s c550 který sem měl :) ať už zamrzání při připojování wifi, tak bezrpoblémový připojení do zabezpečenejch sítí, celkově pomalej systém, atd... prostě najednou je to naprosto bezrpoblémová mašinka :D

teď akorát najít nějaký funkční realVGA (s tou 1.1 sou nějaký divny spb pluginy) a budu spokojenej :)
tester_pedro (29)|7.10.2007 18:54
Tak jsem se rozhoupal k update. Tak zatim bez problemu. Jenom jsem asi postizen trosku vetsi spotrebou. Ale nebudu predbihat protoze to musim poradne zkusit, protoze co tak sleduju spotrebu v batterystatusu tak mA jsou tak na stejny urovni tak nevim.
Vsiml jsem si ze ActiveSync uz se sam nepousti.
Jednou mi to freezlo v Settings. Proste jsem chtel brachovi ukazat About polozku a natocil na nej PDA a on rika ze tam nic neni, kouknu a zadna polozka a kously to bylo.
Tot vse.
Jinak jen doplnim navod od PedroKV k bodu 5 jeho navodu. ActiveSync se spoji a flasher jen suse rekne ze vse ok a nabidne exit. Takze posledni faze je proste jen check, jinak vse probehlo jak psal ve svem navodu. Takze diky (ridil jsem se jeho navodem).

EDIT /9.10/: Stava se vam, ze obcas nemuzete neco spustit? Ja dneska chtel pustit kalkulacku a nic. Az po softresetu sla. A to neni prvni aplikace co nesla.
Taky sem pozoroval ze ty office (co ted byl update pro kompatibilitu na Office2007) se na tom spatne ukoncuji. Vypada to ze jsou pryc ale nejsou. Taky pamet se spatne vraci po ukonceni aplikaci. Samozrejme jde jen o subjektivni pocit. Asi nahodim zpatky WM5 a kouknu jestli neni chyba v pouzivanych aplikacich co mi zlobi, ale kalkulacka je MS tak nevim. Proste v tom taskmgr byla ale mela 0 pameti a nic.
Jinak ke spotrebe. Co jsem zatim pozoroval tak nic moc :(. Sice u BT a Wifi se mi subjektivne zda ze spotreba je nizsi, myslim i docela vyrazne, ale jinak jde baterka docela dolu i presto ze today plugin Batterystatus ukazuje tak nejak stejny mA jako na WM5. Asi jeste udelam par zkousek a pak dam zpatky WM5 pro porovnani.
Pokud by mel nekdo chut mi poradit jak objektivne otestovat vydrz apod. rad vyzkousim.
Ale celkove je pravda ze sviznejsi WM6 je. Schvalne jsem dal Power-saving a sledoval o hodne lepsi odezvu nez u WM5.
No snad C550 apod. budu zvladat i WM7 ;).
Storm8 (162)|11.10.2007 15:56
Mně zatim všecchno běhá celkem v pohodě, ale nějak sem si nevšiml žádných výrazných změn... je ale pravda, že PDA používám téměř výhradně na navigaci... A docela by mě potěšila podpora pro Office2007 formáty... Mohli jí tam dát rovnou...
cendaa_ce4you (50)|11.10.2007 22:42
[QUOTE="tester_pedro"]
Pokud by mel nekdo chut mi poradit jak objektivne otestovat vydrz apod. rad vyzkousim.
[/QUOTE]
V praktickém testu výdrže dosáhl LOOX následující výsledky:

* Standardní test běžného používání, max. podsvícení - 2h45m
* Přehrávání videa, max. podsvícení - 3h11m
* Zapnuté WiFi, bez zatížení - 3h09m
* Zapnutý Bluetooth, bez zatížení - 4h12m
viz. Recenze
PiTRiS_ce4you (257)|12.10.2007 00:25
mno tak zrovna ta podpora office2007 fornatu tam je :) jinak jako ještě další bych bral lepší wifi manager a tim to asi hasne no :)

btw, taky se vám s wm6 pda podstatně míň hřeje?
Carabei (611)|12.10.2007 01:12
no on looxik nehral moc ani driv, jen obcas vyskocila hlaska o prilis vysoke teplote baterie(ale na omak sem nic necitil), mno a kdyz si tak vzpomenu, tak od flashnuti se mi to nestalo ani jednou
gymko (43)|12.10.2007 21:06
looxik sa hreje iba pri wifine, aspon mne teda...
Luka1000 (4)|13.10.2007 02:29
Zdravim, mam prosbicku nemuzete me nekdo poslat na email nabo dat sem ke stazeni "FSC Reg.cab" odkaz na prvni strane neni funkcni a jeste "itsutilsbin_20070323.zip" na zazalohovani orig ROM. Taktez nefunkcni. Stahne se mi vzdycky jenom 230b. zkousel jsem to snad 1000x. Dekuju (email: luka1000@seznam.cz)
P.S. chci to zkusit flashnout pod Win VISTA, mam C550
Carabei (611)|13.10.2007 10:28
mno tak to sem uprimne zvedavy zda-li se ti to pod vistama vubec podari
Luka1000 (4)|13.10.2007 10:42
hlavne to nemuzu testnout, protoze nemam ty dva *.zipy ....
Hikoki (88)|13.10.2007 12:04
Tady máš ten FCS Reg.file cab. To další nemám:((

update: Mrkni se na tento odkaz-možná to tam najdeš.http://www.xs4all.nl/~itsme/projects/xda/tools.html
Hikoki (88)|13.10.2007 12:29
A ještě postup z jiného fóra:[QUOTE][here is a solution how to backup and restore your WM5-ROM. I found it in another board (german). I'll try to translate it:

You need the following files:
pdocread.exe, pdocwrite.exe and itsuils.dll. You will find them here:
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=XdaUtils

Extract them to a folder ex. c:\pda

Connect your PDA with your PC, and AS must be running.
Run "command" and type: pdocread -t
This will show you, the size of your Flashrom.
Then type: pdocread 0 0x###### nk.nb0 -> hit "enter" (###### means the size of your ROM). Mine was 0x2300000 = 35MB

Now you have a Backup of your ROM.

I have tested it, at it worked well.

To restore your Backup type:
pdocwrite nk.nb0 0 0x######

ITS YOUR OWN RISK !! I didn't tested it yet.
/QUOTE]
Luka1000 (4)|14.10.2007 02:25
Tak pod VISTAMA to opravdu nejde ..... zastavi se to na "delfinech" a vyhlasi chybu. Reset a nabehne to v puvodnim stavu. .....
Luka1000 (4)|14.10.2007 02:28
Stara znama chyba (uz to tady bylo):

Error during transfer

Error when opening the USB port.
Please check the ActiveSync connection.Close all other programs that may use the USB connection to the Pocket LOOX, in example OneBridge-Desktop Connect.

Update unsuccessful.

Please check the Pocket LOOX. If your device "hangs", proceed as follows:
Carry out a cold boot (see illustration).
Exit the application.
If desired, start the application to carry out the update again.
popolvar_ce4you (28)|14.10.2007 11:25
zdravim vospolok,
neviem ci som blby alebo tie linky na prvej strane proste prestali fungovat - pokusal som sa stiahnut N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.4.rar, ale nejde mi to stiahnut ani cez operu ani cez ie7 ani cez download master
pls. HELP
gymko (43)|14.10.2007 11:27
o dajake dve strany dozadu mas link na rapid
valous (6)|17.10.2007 19:39
Podle prima návodu od PedraVK jsem updatoval svůj LOOX 550 na WM6,ale ještě bych chtěl doplnit pro jiné,kteří s tím začínají stejně jako já několik doplnujících rad. Zprvu se mi instalace ukončovala při delfínkách nebo't jsem neměl připojený zdroj.Baterie plná,ale PDA bez zdroje a potom se mi ukončovala,že jsem neměl zrušený heslo pro PDA.Takže 1.plná baterka 2.připojený zdroj 3.zrušené heslo a pak to prima jede.Stále ,ale řeším PDA-BT-mobil nokia-internetové připojení.Jedna tabulka(strong) tam chybí a do dalších nevím co napsat. Díky za radu
PedroKV (180)|17.10.2007 20:01
s tím ti poradím. Spáruješ mobil a PDA, pak settings/connections, nahoře vytvořit nové, název internet, modem-bluetooth modem, vybereš ten telefon, jako číslo dáš u nokie *99#, u jiných *99***1#.
valous (6)|17.10.2007 21:11
Tak to mi nejde pouzivam BT Broadcom a v mobilu mám pristupovy bod internet.Driv pri WM5 mi to vsechno slapalo,kdyz jsem podle návodu vyplnil celou tabulku strong.Ted vytaci,ale nic.
PedroKV (180)|17.10.2007 21:16
broadcomm nepoužívám a co je strong nevím. Zkus ale vypnout zapnout tu nokii, lidé mobily nevypínají a pak to blbne.
valous (6)|17.10.2007 22:02
spatne jsem to napsal je to tabulka string pro zadani prikazu na APN ta ve WM6 neni.Mám dat v pripojeni bluetoth nebo bt dial modem
PedroKV (180)|17.10.2007 22:39
bluetooth. v nokii se nastaví defaultní APN, podle typu nokči. Že je lepší Sony Erik než Nokia nemusím zdůrazňovat, jen ale poznámka: u starších to jde lépe, v menu nastavení, konektivita, dál z hlavy nevím.
Krizon4 (68)|18.10.2007 10:21
string pro zadani APN v pda se uz davno nepouziva, APN se nastavuje primo v telefonu a pak tim cislem x ve vytacenem *99*x# urcujes CID cislo GPRS profilu v telefonu ktery se ma pouzit. bezi to pres BT dial-up profil, jak u MS tak broadcomm stacku. Jednoduche, bez nastavovani, a funkcni... alespon u rozumnych znacek telefonu - sony ericsson a siemens, u nokii je s tim problem - obcas to nezvladaji vubec, obcas umi jenom jeden profil a pak se hada WAP a internet, obcas pouziji jine CID nez by odpovidalo nastaveni.