Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 11 z 83 PrvníPrvní ... 9101112132161 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 1240

Téma: ASUS P750 - obecná diskuze o zkušnostech, tipech atp.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

tak problem s kartou zatim (klep klep) vyresen HRKnutim a obnovou ze zalohy...pri obnovovani jsem zjistil, ze se v zarizeni vytvorila jakasi slozka se strasne dlouhym nazvem (pres 100 znaku) a tu se nepodarilo obnovit...tak mozna ona byla pricinou...problem s rychlosti se zatim neobjevil, ale objevuje se vicemene nahodne, takze nevim...pamet je po chvili behu na 26,6 MB...cpu je turbo bez automatiky (pri zpomaleni pak uz prepinani nema vliv...jine ROM jsem nezkousel; nenasel jsem ani anglickou origos (kterou bych pouzival nejradsi)...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2005

Suri: Ak vybalim P750 z krabice s CZ ROM, ASUS Launcherom a vsetkym co v P750 je od vyroby a nainstalujem do neho iGO, kolko priblizne MB RAM mi zostane volnych? Dik

Obyvatel SMob Avatar uživatele Lobo_ce4you
    Registrace
    Jan 2006

Tak vga rom od Sorga už je ke stažení. Zkusil jsem ji, ale bohužel jsem ji musel dát pryč, protože ram pamět nestíhala. Když jsem pustil iGo6 hned po resetu, tak to hlásilo ihned full memory. Jinak volné ram paměti zůstavalo kolem 8 MB už po půl hodině práce. Pro mě prostě nepoužitelný.

Je to škoda, protože po grafické stránce to vypadá úžasně. Celkově je dispej daleko detailnější a ostřejší. V příloze je pár screenshotů.
    Připojené soubory Připojené soubory

Starousedlík SMob Avatar uživatele htcjirka
    Registrace
    Jun 2006

To je velika chyba P750.Mela uz mit 128MB RAM jak se na dnesni dobu slusi.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

A jak na novou vga rom od Sorga reaguje TomTom, respektive jak ASUS s vga rom reaguje na instalaci TomToma? Kde je ke stažení? A jak vypadá paměť při běžným užívání? Nešlo by to nějak vyladit např. SKTools nebo něčím podobným?

Registrace
    Jan 2006

Tomtoma jsem zkoušel a byl o něco pomalejší. Ale jelikož se mi ještě nepodařilo Tomtoma na P750 rozjet, tak jsem s tím víc pokusů nedělal.

Jak už jsem psal víckrát, nároky na pamět u WM6.1 jsou vyšší. Chtělo by to 128 MB. Používám sice dost programů, ale i tak u WM6 nebyl předtím žádný problém. 64 MB může u WM6.1 stačit možná někomu, kdo nepoužívá víc programů. Já mám vždy tyto:
    Pocket Breeze, Wisbar, SKSchema, AddressBook, Spb PocketPlus, MagiCall, Pocket Informant, AEButton Plus, phoneAlarm, PCMKeyboard, Batti, SmartSIP, Vito AudioNotes, WM5New Menu + další, který mám na kartě a jen je spouštím. Tyto většinou běží pořád, takže se není čemu divit, že mám plnou ram pamět. Ale bohužel bez těchto programů by pro mě pda nemělo moc smysl. Ale jak říkám, to samý jsem používal u WM6 a bez problémů stále přes 20 MB volné ram.

Sice nejsem odborník, ale myslím, že vyladit to nějakým program (např. SKTools) nepůjde. Bohužel Asus s 64 MB ram šlápl hooodně vedle Ale WM6 jsou bez problémů, takže naštěstí pohoda. Jen toho vga je mi líto. Třeba někdo časem udělá vga rom založenou na WM6.

Rom je ke stažení tady:
    Kód:
    http://asusmobile.ru/board/viewforum.php?f=67

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Nijak ladit to bohuzel nejde,pri trose dobre vule se po restartu objevi sice trochu vice , ale behem kratke doby pri pouzivani "zmizne" a uz nejde nijak obnovit :-( Stejna situace byla , resp.je treba u e-tenu s VGA . Vzhledem k tomu ze ani za x mesicu se to u e-tenu nikomu nepodarilo nijak vylepsit nepredpokladam to ani tady . Asus dobre vi proc pustil jen QVGA , to same plati u HTC , ze se do VGA u těchhle přístrojů radši vůbec nepouští :-(
    Jenom mi někdo vysvětlete jaký je rozdíl práce s pamětí u těchhle zařízení a klasických PDA - třeba u X51V která má taky jen 64Mb a po restartu ukáže cca 35Mb a a ať s tím dělám co s tím dělám , nikdy "nedojde" ... Při spuštění třeba NetFrontu , nebo Opery a otevřených pár oken začne750 ječet a u X51 mám třeba ještě přes 20Mb ....
    No nic , čas VGA na malých all-in-one ještě asi nenadešel :-(

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Lobo : to není problém WM 6 nebo 6.1 , tam není prakticky žádný rozdíl .... Rozdíl volné ROM bude díky rozdílným ROM , věcí které daná ROM obsahuje , co se v ní spouští atd. Tedy není problém aby jsi ze stejnou verzí OS měl u jedné ROM třeba 30 Mb po resetu a u druhé jen 25 , nebo i 20 ...a bude stejná verze , stejný build , stejný kernel

Registrace
    Jan 2006

Nevím tomuto moc nerozumím. Jen popisuju jak se pda chová. I Sorg ale psal, že WM6.1 mají vyšší nároky na pamět. A podle mých zkušeností to tak je. Teď už tam mám zpět WM6 a volná pamět je stále přes 20 MB, i když tam mám stejný programy. A romky od Sorga (WM6 i WM6.1) jsou vytvořeny skoro stejně, po flashnutí je volných kolem 28 MB. Připadá mě, že WM6.1 neumí při použití ram, tuto pamět znovu uvolnit.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

U jiných MDA/XDA se tohle neobjevuje , tak nepředpokládám ani tady . Spíš je nějak domršena ROM jako taková - či to má návaznost na VGA ? jako u etenu ? to by bylo také možné ...

Ještě mám prosbu - už tady 750 nemám ale slíbil jsem že zkusím jestli na ní funguje PhonePad - international - zda reaguje na HW tlačítka . Můžete někdo zkusit ? Dík ...

Registrace
    Jan 2006

PhonePad verze 1.0 - žádná reakce na HW tlačítka. Kde jsi o tom slyšel? Ona to nějaká verze má podporovat? Už na P525 to tak nefungovalo.

Starousedlík SMob Avatar uživatele pitka
    Registrace
    Oct 2007

Pro ty co málo čtou, snad tento obrázek udělá radost :
    VGA Sorg firmware-máme se na co těšit a další změna bude ve vylepšení autofokusu.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00272174_img-77924-p750_vga2_072F.jpg 
Zobrazení: 28 
Velikost: 29.4 KB 
ID: 7816  

Registrace
    Jan 2006

Ale Mlha...o tom tu již dobrou půlhodinu diskutujeme

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

a nezkousel nekdo s VGA ROM upravu pagepool? trebas by to alspon trochu pomohlo...

mimochodem to zpomalovani zadim dokazu vyvolat pri spusteni GeoScouta, takze bud samotny program, nebo Compact Framework...nemate nekdo zkusenost? diky

Registrace
    Jan 2006

Vga rom už jsem dal z P750 pryč, takže nemůžu vyzkoušet. A ani nevím jak pagepool změnit. Můžeš mi říct jak na to? Kdyby tam byla nějaká možnost zlepšení, tak bych to vyzkoušel.

Strana 11 z 83 PrvníPrvní ... 9101112132161 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...
    Od pitka v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 1823
    Poslední příspěvek: 04-10-2013, 11:05
  2. Asus E600 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-03-2011, 23:28
  3. Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 20-06-2010, 17:55
  4. ASUS Garmin M20 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 12-12-2009, 13:10
  5. Reakcí: 41
    Poslední příspěvek: 07-12-2009, 23:08