Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P750 - obecná diskuze o zkušnostech, tipech atp.

kubisz (1054)|29.3.2008 23:16
tak problem s kartou zatim (klep klep) vyresen HRKnutim a obnovou ze zalohy...pri obnovovani jsem zjistil, ze se v zarizeni vytvorila jakasi slozka se strasne dlouhym nazvem (pres 100 znaku) a tu se nepodarilo obnovit...tak mozna ona byla pricinou...problem s rychlosti se zatim neobjevil, ale objevuje se vicemene nahodne, takze nevim...pamet je po chvili behu na 26,6 MB...cpu je turbo bez automatiky (pri zpomaleni pak uz prepinani nema vliv...jine ROM jsem nezkousel; nenasel jsem ani anglickou origos (kterou bych pouzival nejradsi)...
spree (42)|30.3.2008 13:42
Suri: Ak vybalim P750 z krabice s CZ ROM, ASUS Launcherom a vsetkym co v P750 je od vyroby a nainstalujem do neho iGO, kolko priblizne MB RAM mi zostane volnych? Dik
Lobo_ce4you (514)|30.3.2008 17:39
Tak vga rom od Sorga už je ke stažení. Zkusil jsem ji, ale bohužel jsem ji musel dát pryč, protože ram pamět nestíhala. Když jsem pustil iGo6 hned po resetu, tak to hlásilo ihned full memory. Jinak volné ram paměti zůstavalo kolem 8 MB už po půl hodině práce. Pro mě prostě nepoužitelný.

Je to škoda, protože po grafické stránce to vypadá úžasně. Celkově je dispej daleko detailnější a ostřejší. V příloze je pár screenshotů.
htcjirka (1875)|30.3.2008 17:44
To je velika chyba P750.Mela uz mit 128MB RAM jak se na dnesni dobu slusi.
jeenik_ce4you (375)|30.3.2008 18:04
A jak na novou vga rom od Sorga reaguje TomTom, respektive jak ASUS s vga rom reaguje na instalaci TomToma? Kde je ke stažení? A jak vypadá paměť při běžným užívání? Nešlo by to nějak vyladit např. SKTools nebo něčím podobným?
Lobo_ce4you (514)|30.3.2008 18:21
Tomtoma jsem zkoušel a byl o něco pomalejší. Ale jelikož se mi ještě nepodařilo Tomtoma na P750 rozjet, tak jsem s tím víc pokusů nedělal.

Jak už jsem psal víckrát, nároky na pamět u WM6.1 jsou vyšší. Chtělo by to 128 MB. Používám sice dost programů, ale i tak u WM6 nebyl předtím žádný problém. 64 MB může u WM6.1 stačit možná někomu, kdo nepoužívá víc programů. Já mám vždy tyto:
Pocket Breeze, Wisbar, SKSchema, AddressBook, Spb PocketPlus, MagiCall, Pocket Informant, AEButton Plus, phoneAlarm, PCMKeyboard, Batti, SmartSIP, Vito AudioNotes, WM5New Menu + další, který mám na kartě a jen je spouštím. Tyto většinou běží pořád, takže se není čemu divit, že mám plnou ram pamět. Ale bohužel bez těchto programů by pro mě pda nemělo moc smysl. Ale jak říkám, to samý jsem používal u WM6 a bez problémů stále přes 20 MB volné ram.

Sice nejsem odborník, ale myslím, že vyladit to nějakým program (např. SKTools) nepůjde. Bohužel Asus s 64 MB ram šlápl hooodně vedle :( Ale WM6 jsou bez problémů, takže naštěstí pohoda. Jen toho vga je mi líto. Třeba někdo časem udělá vga rom založenou na WM6.

Rom je ke stažení tady:
[CODE]http://asusmobile.ru/board/viewforum.php?f=67[/CODE]
Losos_ce4you (1147)|30.3.2008 18:28
Nijak ladit to bohuzel nejde,pri trose dobre vule se po restartu objevi sice trochu vice , ale behem kratke doby pri pouzivani "zmizne" a uz nejde nijak obnovit :-( Stejna situace byla , resp.je treba u e-tenu s VGA . Vzhledem k tomu ze ani za x mesicu se to u e-tenu nikomu nepodarilo nijak vylepsit nepredpokladam to ani tady . Asus dobre vi proc pustil jen QVGA , to same plati u HTC , ze se do VGA u těchhle přístrojů radši vůbec nepouští :-(
Jenom mi někdo vysvětlete jaký je rozdíl práce s pamětí u těchhle zařízení a klasických PDA - třeba u X51V která má taky jen 64Mb a po restartu ukáže cca 35Mb a a ať s tím dělám co s tím dělám , nikdy "nedojde" ... Při spuštění třeba NetFrontu , nebo Opery a otevřených pár oken začne750 ječet a u X51 mám třeba ještě přes 20Mb ....
No nic , čas VGA na malých all-in-one ještě asi nenadešel :-(
Losos_ce4you (1147)|30.3.2008 18:33
Lobo : to není problém WM 6 nebo 6.1 , tam není prakticky žádný rozdíl .... Rozdíl volné ROM bude díky rozdílným ROM , věcí které daná ROM obsahuje , co se v ní spouští atd. Tedy není problém aby jsi ze stejnou verzí OS měl u jedné ROM třeba 30 Mb po resetu a u druhé jen 25 , nebo i 20 ...a bude stejná verze , stejný build , stejný kernel
Lobo_ce4you (514)|30.3.2008 18:41
Nevím tomuto moc nerozumím. Jen popisuju jak se pda chová. I Sorg ale psal, že WM6.1 mají vyšší nároky na pamět. A podle mých zkušeností to tak je. Teď už tam mám zpět WM6 a volná pamět je stále přes 20 MB, i když tam mám stejný programy. A romky od Sorga (WM6 i WM6.1) jsou vytvořeny skoro stejně, po flashnutí je volných kolem 28 MB. Připadá mě, že WM6.1 neumí při použití ram, tuto pamět znovu uvolnit.
Losos_ce4you (1147)|30.3.2008 18:45
U jiných MDA/XDA se tohle neobjevuje , tak nepředpokládám ani tady . Spíš je nějak domršena ROM jako taková - či to má návaznost na VGA ? jako u etenu ? to by bylo také možné ...

Ještě mám prosbu - už tady 750 nemám ale slíbil jsem že zkusím jestli na ní funguje PhonePad - international - zda reaguje na HW tlačítka . Můžete někdo zkusit ? Dík ...
Lobo_ce4you (514)|30.3.2008 18:55
PhonePad verze 1.0 - žádná reakce na HW tlačítka. Kde jsi o tom slyšel? Ona to nějaká verze má podporovat? Už na P525 to tak nefungovalo.
pitka (1346)|30.3.2008 18:57
Pro ty co málo čtou, snad tento obrázek udělá radost :
VGA Sorg firmware-máme se na co těšit a další změna bude ve vylepšení autofokusu.
00272174_img-77924-p750_vga2_072F.jpg
Lobo_ce4you (514)|30.3.2008 19:01
Ale Mlha...o tom tu již dobrou půlhodinu diskutujeme :D
kubisz (1054)|30.3.2008 20:43
a nezkousel nekdo s VGA ROM upravu pagepool? trebas by to alspon trochu pomohlo...

mimochodem to zpomalovani zadim dokazu vyvolat pri spusteni GeoScouta, takze bud samotny program, nebo Compact Framework...nemate nekdo zkusenost? diky
Lobo_ce4you (514)|30.3.2008 20:48
Vga rom už jsem dal z P750 pryč, takže nemůžu vyzkoušet. A ani nevím jak pagepool změnit. Můžeš mi říct jak na to? Kdyby tam byla nějaká možnost zlepšení, tak bych to vyzkoušel.
pitka (1346)|30.3.2008 20:50
Přesně tak;)
kubisz (1054)|30.3.2008 20:56
ja tu upravu presne neznam, je to nejaky editovani primo ROMky, takze to tak jednoduchy nebude...ale na XDA je teho celkem hafo...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=324594
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=323538

tady neco na E-Teny (nicmene asi nekompatibilni...)

Lobo_ce4you (514)|30.3.2008 20:58
Taky jsem prolítnul xda, ale nevím, nevím. Přímo verze pro P750 asi nebude a zkoušet nějaký jiný se mi nechce. Třeba se časem něco objeví. Rychlost P750 je super, klidně bych na její úkor přidal více ram paměti.
kubisz (1054)|30.3.2008 21:01
jasny, ono kdyby to bylo tak jednoduchy, tak by to udelal uz sorg...jeho ROM sem mel na TyTNovi a tam se dali stahnout ruzny verze od PP 4MB az po 10MB...

jak to bylo na ty ROMce s klavesnici? na screenech sem videl, ze notifikace rezimu byla presunuta nahoru vedle GPRS notifikace...da se uz psat v java aplikaci a nebo trebas v opere pismena? da se nastavit default ABC? dik
Lobo_ce4you (514)|30.3.2008 21:13
Co vím tak s XT9 se dají psát písmena všude. Nějak jsem to nezkoumal, ale kde jsem potřeboval, tam mi to písmena psalo. Zkoušel jsem MiniOperu a bez problémů mi to psalo písmena v tom jejím editoru, např. zadání webové adresy.
Výchozí je režim xt9 na abc se musí přepnout.
Losos_ce4you (1147)|30.3.2008 21:16
Ono slozite to urcite neni , ale ten vysledek by byl nicotny ... :-( zadny velky prinos ani jednim smerem to nenese , daji se ziskat treba 2 , nebo i vice Mb , jenze ono ve vysledku nechybi 2Mb ale mnohem vic , takze to defacto nic nevyresi . Podobne pokusy se delaly s e-tenama , zadne valne vysledky to ale nemelo resp.nema .... Pouziva / pouzivalo i na ostanich zarizenich (Trinity , TyTN ) ale zmeny mezi 2 nebo 8Mb nebyly vlastne v chodu zarizeni znat
kubisz (1054)|30.3.2008 21:17
pri vypisovani mi to v mini opere jelo taky, ale jakmile je tam zadost o heslo, tak to zacne psat cislicka (ale tohle delala myslim i P525)...v opere full (865) to nepise pismenka nikde, jen cisla (hvezdicka prepina fullscreen)...

uz nekdo prisel na to, jak se daji pridavat vlastni slova do T9? pocitam, ze to bude nejak pres prepnuti do ABC a pak???

da se nejak zamezit te animaci, kdyz si vyvolavate pres left soft key "oznameni"? vsechny animace mam (default) vypnuty, jen tehle se ne a ne zbavit...

[QUOTE]...zmeny mezi 2 nebo 8Mb nebyly vlastne v chodu zarizeni znat...[/QUOTE]

na heraldovi je to teda znat dost razantne, v rychlosti i stabilite...
Losos_ce4you (1147)|30.3.2008 21:26
Konkretne Heralda jsem nemel , ale srovnatelny byl treba Dopod818pro a tam tedy platilo take co u Trinity , TyTNa ze rozdil zadny - stabilita vubec ne , stabilne to chodilo vzdy a rychlost cehokoliv se nemenila ani minimalne , benchmarky taky vlastne nic neukazaly . Proto uz to taky dneska "varici" ROMek u novych verzi skoro nepouzivaji ... nemeni
kubisz (1054)|30.3.2008 21:32
tam to bylo tim, ze herald v nektere z WM6 (oficielnich) ROMek mel desne malo pameti (bezne po par dnech musel nasledovat reset, jinak bylo zle)...tak to resili tim PP, ale pak to zase padalo :( ... ta poznamka byla spis takovy pokus o vtip... :)
jeenik_ce4you (375)|30.3.2008 21:54
nevím jestli jste zaregistrovali anglickou verzi: http://asusmobile.net/
kubisz (1054)|30.3.2008 23:14
pridavani slov do slovniku T9:
zacit psat slovo, po zaseku zvolit "pridat slovo", nic nemackat krom "hvezdicky", mackat az do abc (Abc; ABC) a zacit psat; po napsani stlacit joystick doprava (ozve se zvuk) a sluvko by melo byt pridano...ufff, "debilni" zpusob...
Suri_ce4you (117)|31.3.2008 07:12
Super, konečně to někdo zjistil. Debilní je hodně slabý slovo... Ještě tak zjistit jak se slovo dá vymazat.... Mám tam Místo jména slovo "JmenoAhoj" apod. krávoviny :mad:
jeenik_ce4you (375)|31.3.2008 09:01
A co zkusit toto, je to sice určené pro HTC přístroje.... :t9editor
Suri_ce4you (117)|31.3.2008 09:30
Vypadalo to nadějně, šlo to i nainstalovat, ale hlásíto: " HTC Phone Pad is not installed in your device". :-(

škoda.....
Díky za snahu.
zd74 (5)|31.3.2008 10:19
Nazdar dany a panove. Zrovna se chystam koupit nejake MDA a Asus P750 je horky kandidat. Mam ale jeden zasadni pozadavek, kvuli kteremu jsem vyradil jine masinky: MDA musi mit GPS cip SiRF. Coz P750 splnuje. Ale dale me velmi zajima, zda-li jde vystup z cipu prepnout z NMEA modu do modu SiRF binary.

V tomto ohledu me trochu vystrasil prispevek uzivatele "kubisz", ktery uvadi, ze prepnuti neni mozne. Jak to je, jde prijimac prepnout nebo ne?

Prepokladam, ze kdyz z vlastni aplikace zaslu na seriovy port cipu prislusny NMEA prikaz, prepne se do SiRF binary output modu. Je to tak?

Predem dekuji za odpovedi, budou-li pozitivni, jdu pristroj jeste dnes koupit.

Zdenek
Suri_ce4you (117)|31.3.2008 10:55
Sem se ti chtěl podívat, ale vůbec netuším kam, v nastavení nikde nic takového není.
Mě bohatě stačí, že GPS funguje naprosto skvěle.
Všechny programy co jsem zkusil zcela automaticky GPS našly a ihned začaly používat

GPSdash, GPStuner, iGO, TOMTOM, Smartmaps, Googlemaps.....
jeenik_ce4you (375)|31.3.2008 11:33
zd74 (asi z dánska :) ) jde zřejmě o přepínání static navigation? zřejmě kvůli geocachingu? to se dělá v APLsirf jestli se nepletu
jeenik_ce4you (375)|31.3.2008 11:36
ještě se zeptám, máte někdo folii na displej? je displej opravdu 2.6 palce? jaké má přesně rozměry?
zd74 (5)|31.3.2008 11:37
Pro Suri: diky za odpoved. Muj problem je, ze chci z GPSky dostavat primo mereni a dalsi udaje (tzv. pseudovzdalenosti, informace o drahach druzic apod.). To navigacni programy nepotrebuji, tem staci primo cipem vypoctena pozice (zem. delka, sirka, vyska) a mozna nekolik dalsich udaju, ktere prijimac poskytuje v NMEA zprave.

A ja bych potreboval prepnout prijimac do jineho rezimu, kdy misto NMEA posila v binarnim formatu zpravy s temi me potrebnymi nesmysly. U SiRF cipu se to dela tak, ze se pres seriovy port posle prijimaci specialni NMEA zprava a cip zacne produkovat binarni vystup.

Ja predpokladam, ze GPS cip je ke zbytku MDA pripojen standadnim seriovym pripojenim, a proto by to melo normalne jit. A proto me zarazil prispevek uzivatele "kubizs".

Diky za kazdou dalsi informaci.
kubisz (1054)|31.3.2008 12:24
ja to potreboval pro tu statickou navigaci...aplsirf i sirftech funguji, ale jen v NMEA modu...pokud se pokusim prepnout do sirf, vypada to (dle meho laickeho pohledu), ze je cip jaksi bloknuty a nenecha se prepnout (jako by mel read only)...prikaz (NMEA) se vysle, ale zarizeni na nej zareaguje jen jakousi hlaskou a neprepne se...pokud se Vam podari zarizeni prenout, budu velmi rad, kdyz nas informujete, pac by se pak dala vypnout i ta nanicovata S/N...v pripade zajmu Vam dane chybbove hlaseni prepisu, ale pocitam, ze kdyz chcete zachytavat SIRF komunikaci, tak o tom uz asi neco vite...popripade jsem svolny s testovanim nejakeho programku...
jeenik_ce4you (375)|31.3.2008 12:43
A co na vypnutí static navigation zkusit toto: ?
spGPSview

tady ještě diskuze o tomto prográmku (sice u jinýho přístroje, ale...)
diskuze (eng)
kubisz (1054)|31.3.2008 13:06
vyzkousim...nemuzete kdyztak nekdo odzkouset taky a zkusit i ten SIRFtech nebo APLSirf...trebas mam zase jen ja nejaky vyjimecny zarizeni, grrr :)
zd74 (5)|31.3.2008 13:09
pro kubicz: diky za informaci.

Ja se zabyvam zpracovani dat GPS a programovani SW pro GPS, vetsinou pracuji s dvoufrekvencnimi prijimaci (trochu jina cenova a kvalitativni kategorie). Tudiz technologii GPS celkem ovladam. Ale toto bude moje prvni setkani s MDA, o MDA skoro nic nevim, vubec nevim, co mohu ocekavat. Bohuzel bez GPS v SiRF modu je mi Asus P750 k nicemu (to si radeji koupim levnejsi MDA bez interniho GPS a pouziji ext. GPS podporujici SiRF binarni vystup).

Nemohl byste mi napsat, jakou hlasku zarizeni vrati? Nemuze to byt bug v onech programech aplsifr/sirftech?
jeenik_ce4you (375)|31.3.2008 13:33
možná ozkouším zítra, musím P750 napřed koupit :D
kubisz (1054)|31.3.2008 13:47
[QUOTE]jakou hlasku zarizeni vrati[/QUOTE]

poslu log z programu...bude to tady v tehle zprave jako EDIT

tak este chvilu, nejak sem ukladal log a von se neulozil, potvurka...

[QUOTE]SGPGedit[/QUOTE]

tak tenhle program se taky pres SIRF nedokaze pripojit...a to zpomaleni PDA bude prave presne diky GPSce...po laborovani se zase komplet cely zpomalilo...

[QUOTE]staticka navigace[/QUOTE]

trochu nas postrasim :( ted jsem mluvil s technikem v ASUSu a ten rikal, ze nemoznost vypnout S/N se vyskytla i na P735...tam pry reseni neexistuje a je to nejak napevno v tom FW zabudovano...P750 je pry HW temer totzna s 735...P735 neznam, takze nevim, co je na tom pravdy...
zd74 (5)|31.3.2008 14:51
kubisz: Jo, take jsem prave mluvil s Asus podporou. Nevedel presne, co to je SiRf binary output, ale byl ochotny a zaslal jsem mu emailem presny popis mych pozadavku. Pry se zepta na Taiwanu. Uvidime, jak rychle dostanu odpoved.

Bohuzel zacinam byt ponekud skepticky, a proto: nevite o jinem MDA (PDA + telefon (GPRS, EDGE) + GPS) kde je zaruceno, ze binarni SiRF vystup funguje?
Lobo_ce4you (514)|31.3.2008 15:06
[QUOTE="jeenik"]ještě se zeptám, máte někdo folii na displej? je displej opravdu 2.6 palce? jaké má přesně rozměry?[/QUOTE]
Mám folii Brando a je to opravdu 2.6 palce. Stejně jako P526. Já kupoval folii přímo pro P526 a na P750 sedí přesně.
pitka (1346)|31.3.2008 15:20
VGA firmware je tady :
http://asusmobile.ru/files/ROMs_P750/not_official/P750.VGA.WM6.1.v1.0.by.Sorg_GreateVK.zip

Jestli bude zajem i original CZ, ale ne VGA.Tak dejte vedet.
00272345_80331-151957_8QVY.jpg
pitka (1346)|31.3.2008 15:24
A jeste jedna VGAckova nadhera, dole je odkaz a nahore jen nahled:
kubisz (1054)|31.3.2008 15:58
podle tohoto fora to ale jde :( nemate nekdo anglickou ROM, aby se to vyzkouselo??? nebo "pitka" at to prosim zkusi na te sorgove...stahnout trebas ten APLSirf a jen to prepnout do SIRF modu (pak kdyztak nezapomenout prepnout zpet!!!)
Lobo_ce4you (514)|31.3.2008 19:24
2 pitka:

jak jsi na tom s ram pamětí u vga rom? Já byl za nějakou dobu na 8-10 MB volných, což bylo nepoužitelný. A co tam máš za programy, jestli máš ram v pohodě?

Díky.
pitka (1346)|31.3.2008 20:56
Volných tak 16-17MB, když běží Skype a file explorer.
A lehce přes 13MB když běží Skype, file explorer, Opera8.65, Screen capture.

Zatím jsem něměl s pamětí problém, akorát když někdy najíždí IGO8 3D (ale ten mám již dosti upravený) a měl jsem spuštěné nějaké aplikace tak dostanu out of memory.
Osobně jsem víc než spokojený a můžu jen doporučit. A hlavně to VGAčko, to je bezkonkureční .:$:
Lobo_ce4you (514)|31.3.2008 20:59
A jak jsi rozchodil iGO8? Mě to ukazuje několik kilometrů mimo správnou pozici.
pitka (1346)|31.3.2008 21:02
Lobo_ce4you (514)|31.3.2008 21:07
A co to iGO8?