Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TOUCH, MDA TOUCH, rady, tipy, zkušenosti, problémy

Garcia (34)|30.9.2007 18:54
ASUSik: skus Phone Pad... je to pekna velka klavesnica a v pohode sa ovlada prstami..

for all: diki za info o taktovani.. skusim to s tym batteryStatusom...

ACOUSTIC uz vies po tom taktovani vydrz baterie?
salvator_ce4you (137)|30.9.2007 20:14
Compact vs Touch: trochu mě děsí hromada ohlasů ohledně "málo paměti RAM". Teď mám v Compactovi cca 20 MB volných. Compact má však pamět společnou pro programy a úložný prostor. Provozuju asi 5 pluginů do today, TomTom navigaci, ... Fakt je to taková hrůza? Je tam tak málo ram? Dá se to tedy vůbec použít?
salvator_ce4you (137)|30.9.2007 20:19
No, teď jsem se podíval na stranu 4 a kouknul na údaje od "burticek"
Uloziste:
Celkem 31.44 MB
Pouzita 7.73 MB
Volna 23.70 MB
Program:
Celkem 47.90 MB
Pouzita 26.94 MB
Volna 20.96 MB
Jak to může být málo na provozování stroje, když na Compactu mám 20 MB celkem (pro programy i úložiště) a TomTom mi jede v pohodě i když mám třeba na pozadí ještě poštu, excel, ... ...Tak jak to teda vlastně je s pamětí??? Proč vám přijde, že je jí málo???
ASUSik_ce4you (29)|30.9.2007 20:42
jojo, phonepad znam, ale myslel sem neco qwertz/qwerty

burticek (211)|30.9.2007 21:37
2salvator: Podle me je tam ty pameti fakt malo. Ty udaje, co jsem pred tim psal, byly na uplne cistym zarizeni. Ted, kdyz jsem si tam dal pluginy, co jsem bezne pouzival na Variu, tak mi zbylo:
Uloziste: 10.92 MB
Program: 15.50 MB :?
ASUSik_ce4you (29)|30.9.2007 21:48
no, ja mam po softresetu RAM 20.5MB, bezi mi HTC home plugin, pak ukoly, kalendar a GPRS monitor a po dvoudenim pouzivani, pri pouziovani oxiosu sem nekde na 15.5MB
Garcia (34)|30.9.2007 21:51
ACOUSTIC

helfni mi s tym nastavenim..

mhz min-100... org-201... max-201... boost-260
attack 2-10... decay 4-2... step 40
cpu threshold 5-70

a OMAP
original 210
overclock to speed 260
overclock to wakeup zaskrtnute..

alebo hod screeny jak to mas presne ty aby som tam nieco nepo**** :)

do OMAP app som hodil Phone 260mhz .. ale neviem ako pridat aj fotak
diki
salvator_ce4you (137)|30.9.2007 22:59
Ještě jednou k paměti, ...tak to asi jo. Fakt je, že Compact běží na 2003SE a Touch na WM6, který asi sežerou samy o dost víc paměti. Takže když srovnám zařízení s menší pamětí a s 2003SE a zařízení s větší pamětí a WM6, volná paměť na konci bude přibližně stejná. ...Otázka je, jestli tak zoufale málo volné paměti je jen u Touch nebo je tomu podobně i u jiných strojů. Páč osazení 128 a 64 je běžná velikost. Kombinace 256 a 128 je jen u novějších a dražších strojů.
salvator_ce4you (137)|30.9.2007 23:00
Ale pokud se to týká jen Touch, je to škoda. Tento kousek mě fakt učaroval a chystám se svýho Compacta Touchem nahradit. ...Ještě čekám na Touch II, o kterým se v poslední době píše.
burticek (211)|1.10.2007 19:49
Napr. Vario s wm6 ma po hr cca 32 mb volny pameti. Rekl bych, ze u Touche hodne pameti zabira Touch Flo.
seven.of (0)|1.10.2007 21:22
ahoj, chtěla jsem se zeptat jak je to s pametí u MDA Touch od T-mobile, dá se zvolit ukládání na pamětovou kartu? Vše se mi ukládá na vnitřní pamět, teda mimo fotek.
nyní mi ukazuje pamět: úložiště volná: 16MB, program:volná 6MB? to se mi zdá docela málo, chtěla jsem Touche využít i jako GPS, ale nevím jakou navigaci zvolit a jak je to s tou pamětí. Poradí mi někdo? díky moc! co se týče MDAček jsem začátečník
JanHavlicek (635)|1.10.2007 21:34
Musíš ve správci úloh pozavírat otevřené aplikace, protože po ťuknutí na křížek se pouze minimaluzjí, ale v RAMce jsou dál.

Taky nastav ve správci úloh, aby se defaultně aplikace po stisku křížku zavřely.

Ad storage - pořiď si třeba Total Commander a některé dokumenty prostě překopíruj na paměťovku. Při instalaci aplikací se tě instalátor zeptá, jestli to chceš do paměti zařízení, nebo na SD kartu, tak to není problém

salvator_ce4you (137)|1.10.2007 23:04
[QUOTE="seven.of"]...chtěla jsem Touche využít i jako GPS, ale nevím jakou navigaci zvolit a jak je to s tou pamětí. Poradí mi někdo? díky moc! co se týče MDAček jsem začátečník
[/QUOTE]

Zkoušel jsem Dynavix, iGo, TomTom. Výběr je věc osobního názoru a každý má tu svoji oblíbenou navigaci. ...Mě nejvíc oslovil TomTom ...jednoduchej, rychlej, přehlednej, funkcema nacpanej, a bral minimum RAM z výše zmíněných.
ASUSik_ce4you (29)|1.10.2007 23:12
jaště takovej problém se synchronizací, když připojim TOUCHe k PC tak začne synchronizovat, jenže pak vyhodí hlášk, že na servru došlo k změně a že se musí vše přesynchronoizovat, a když dám ano, tak se to vše teda znovu udělá, ale z kontaktlistu v touchflow mi zmizej lidi, nevíte čím to je?
salvator_ce4you (137)|1.10.2007 23:44
[QUOTE="ASUSik"]jaště takovej problém se synchronizací, když připojim TOUCHe k PC tak začne synchronizovat, jenže pak vyhodí hlášk, že na servru došlo k změně a že se musí vše přesynchronoizovat, a když dám ano, tak se to vše teda znovu udělá, ale z kontaktlistu v touchflow mi zmizej lidi, nevíte čím to je?[/QUOTE]

Dám lama dotaz ...Asi nesynchronizuješ s kontaktama outlooku, že? Jde o Exchange?
salvator_ce4you (137)|1.10.2007 23:47
Heeej, kdo jste všichni bečeli po větší paměti u Touche, je na světe Touch II a má dvojnásobek :-D
a výsuvnou klávesku, ale ta je šílená. Suretype Keyboard ...něco mezi PhonePad a qwerty. Nevím, jak si na to zvyknu - 2 písmenka pod jednou klávesou s qwerty uspořádáním. Děs :(
Jinak možno vidět na: http://www.mobilnaut.cz/?a/1330 nebo http://mobilenet.cz/aktuality/clanek.php?id=a971&htc-v-pondeli-predstavi-vysuvny-model-htc-touch-slide
seven.of (0)|2.10.2007 10:23
[QUOTE="salvator"][QUOTE="seven.of"]...chtěla jsem Touche využít i jako GPS, ale nevím jakou navigaci zvolit a jak je to s tou pamětí. Poradí mi někdo? díky moc! co se týče MDAček jsem začátečník
[/QUOTE]

Zkoušel jsem Dynavix, iGo, TomTom. Výběr je věc osobního názoru a každý má tu svoji oblíbenou navigaci. ...Mě nejvíc oslovil TomTom ...jednoduchej, rychlej, přehlednej, funkcema nacpanej, a bral minimum RAM z výše zmíněných.[/QUOTE]

Ok díky moc, ještě jeden troufalý dotaz, nebyl by někde odkaz na stažení cracklé verze?
Garcia (34)|2.10.2007 10:51
tu nelegalne veci nenajdes... musis hladat inde
ASUSik_ce4you (29)|2.10.2007 13:43
[QUOTE="salvator"][QUOTE="ASUSik"]jaště takovej problém se synchronizací, když připojim TOUCHe k PC tak začne synchronizovat, jenže pak vyhodí hlášk, že na servru došlo k změně a že se musí vše přesynchronoizovat, a když dám ano, tak se to vše teda znovu udělá, ale z kontaktlistu v touchflow mi zmizej lidi, nevíte čím to je?[/QUOTE]

Dám lama dotaz ...Asi nesynchronizuješ s kontaktama outlooku, že? Jde o Exchange?[/QUOTE]
právěže s outlookem
ASUSik_ce4you (29)|2.10.2007 13:44
[QUOTE="salvator"]Heeej, kdo jste všichni bečeli po větší paměti u Touche, je na světe Touch II a má dvojnásobek :-D
a výsuvnou klávesku, ale ta je šílená. Suretype Keyboard ...něco mezi PhonePad a qwerty. Nevím, jak si na to zvyknu - 2 písmenka pod jednou klávesou s qwerty uspořádáním. Děs :(
Jinak možno vidět na: http://www.mobilnaut.cz/?a/1330 nebo http://mobilenet.cz/aktuality/clanek.php?id=a971&htc-v-pondeli-predstavi-vysuvny-model-htc-touch-slide[/QUOTE]
asi HTC nema něco jako technologickou záruku, že když mám Touch 1 tak mi daj za 25% ceny Touch 2:D
salvator_ce4you (137)|2.10.2007 21:46
[QUOTE="ASUSik"][QUOTE="salvator"]Heeej, kdo jste všichni bečeli po větší paměti u Touche, je na světe Touch II a má dvojnásobek :-D
a výsuvnou klávesku, ale ta je šílená. Suretype Keyboard ...něco mezi PhonePad a qwerty. Nevím, jak si na to zvyknu - 2 písmenka pod jednou klávesou s qwerty uspořádáním. Děs :(
Jinak možno vidět na: http://www.mobilnaut.cz/?a/1330 nebo http://mobilenet.cz/aktuality/clanek.php?id=a971&htc-v-pondeli-predstavi-vysuvny-model-htc-touch-slide[/QUOTE]
asi HTC nema něco jako technologickou záruku, že když mám Touch 1 tak mi daj za 25% ceny Touch 2:D [/QUOTE]

Jo, myslíš obdobu iPhone od apple? ;-) ...těm co koupili teď vrací rozdíl cen před a po slevě, že? :-D
salvator_ce4you (137)|2.10.2007 21:49
[QUOTE]Ok díky moc, ještě jeden troufalý dotaz, nebyl by někde odkaz na stažení cracklé verze?[/QUOTE]

Ale fuuj. To sem netahej! ...cena okolo 3000,- snad už není tak moc, ne? ...to bylo fakt troufalé!!! :mad:
pajuss (6)|3.10.2007 09:20
Ahoj, vyřešil jste někdo to dvojí zabrazování kontaků? Myslim to, jak se zobrazují naráz kontakty ze SIM i z telefonu? Je to otrava to mít dvakrát.
pm_ce4you (9)|3.10.2007 14:34
Zdravim všechny. Chtěl bych se zeptat, jestli se někomu povedlo rozchodit na Touchi Skype. Čistě teoreticky to možný nejspíš neni, ale zajímalo by mě jestli to někdo zkoušel a jak dopad. Dík za odpověď.
szoustal_ce4you (174)|3.10.2007 15:49
Se SKYPE by problém být neměl. Ale použitelné přes WiFi. Přes normální data tak akorát psaní.
pm_ce4you (9)|3.10.2007 15:58
Myslel jsem samozřejmě přes Wifi, ale v různých recenzích například i na ce4you se často vyskytuje informace, že Skype, aby mohl fungovat, potřebuje alespoň 400 MHz procesor. Jinak se to údajně trhá a vůbec jsou problémy s přenosem. Proto mě zajímá, jestli s tím má někdo osobní zkušennost.
szoustal_ce4you (174)|3.10.2007 17:29
existuje i SKYPE pro pomalé procesory. Na Touch jsem to ještě nezkoušel,ale na Variu, které má stejný procák to fungovalo bez problémů ( přes SD WiFi kartu)
pm_ce4you (9)|3.10.2007 17:39
Super děkuju za odpověď. Teď ještě tenhle prográmek někde sehnat a jde se na to. :D
szoustal_ce4you (174)|3.10.2007 17:42
Na ty kontakty existuje Cab, kterým to skryješ a druhej, kterým se ti případně zase zobrazí.

Ke stáhnutí v mém následujícím příspěvku
szoustal_ce4you (174)|3.10.2007 17:47
[QUOTE="pm"]Super děkuju za odpověď. Teď ještě tenhle prográmek někde sehnat a jde se na to. :D [/QUOTE]

mohu poslat, ještě jsem ho v PC našel
pm_ce4you (9)|3.10.2007 17:52
Děkuju za ochotu. To jsem ani nečekal, že se mi dostane tak rychlý podpory.:cool:
ASUSik_ce4you (29)|5.10.2007 16:10
vážně nevíte co může být s tou synchronizací? když dám aby se to vše udělalo znova tak to sice přesynchronizuje, jenže zmizej ty kontakty v touchflow
pm_ce4you (9)|6.10.2007 12:57
Jediný co mě napadá je, žes nainsatalovala office 2007 co u toho byly a ty ti přestaly fungovat, pač je to trial. Něco jsem o tom čet v manuálu. Jinak nevim.
masterbuilder (1)|6.10.2007 18:51
Zdravím, tak jsem si taky pořídíl Touche. Chtěl jsem se jen zeptat, je normální, že ten to D-PADove tlačítko je takové volnější (trošičku plave)? Normálně by mě to asi nenapadlo, ale držel jsem v ruce i Heralda a tam to bylo fest napevno. Jinak výkon i výdrž je snad ještě větší než u toho Heralda a novější ROMky to prý jen zlepšují. Náhodou nemáte někdo zkušenost s nějakou jinou ROM?
Garcia (34)|6.10.2007 19:28
to d-padove tlacitko je take volne aj u mna... takze to bude asi normal :)
ASUSik_ce4you (29)|8.10.2007 15:44
nevite, kde by se tady dal sehnat ten batery charger??
net.mefisto (6)|9.10.2007 16:31
Pcket Contact Manager v0.15
prosim poradil by mi nekdo jak na zobrazeni softwarove klavesnice u programku Pocket CM v0.15, aby bylo mozno v kontaktech vyhledavat pomoci zadanych jmen. Po instalaci tohoto programu a jeho spusteni se mi skryje spodni lista a nelze se tak dostat k softverove klavesnici (T-Mobile MDA III).. zkousel jsem nainstalovat v 0.14 a 0.13 tam to dela to stejne, pouze u verze 0.8 se klavesnice zobrazovala :(
burticek (211)|9.10.2007 22:26
Ahoj vsem,

mam jeden problemek. Mam MDA Touch a kdyz spustim IE, tak je home page customizovana od TM (default_0405.htm). Chtel bych ale mit klasickou jako ma wm6 tzn., ze nahore je napis Microsoft Internet Explorer Mobile, pod tim lista Hledat a pod tim Favorites a History, ktere se daji rozkliknout. Ta home page je default_0409.htm.

Zkousel jsem ji pretahnout z Varia wm6 i jsem koukal na HP 514, kde je taky. Spustit jde, ale kdyz kliknu na Favorites nebo History, tak misto toho, aby se mi zobrazily naposledy navstivene oblibene, tak se spusti slozka Windows. Predpokladam, ze to bude tim, ze je ta stranka psana pro WWE, kdezto ta v MDA je CSY a kdyz kliknu na Favorites, tak to hleda Favorites, ale v MDA to jsou Oblibene polozky. Koukal jsem na tu stranku (default_0409.htm), ale na prepsani moje znalosti nestaci :oops:

Mel byste pro mne nekdo reseni?

Predem diky
ASUSik_ce4you (29)|11.10.2007 18:19
tak sem právě pocítil tu onu malou paměť RAM když si pustím MP3 přehrávačem zvuků a začnu třeba jen psát SMS tak to přestane hrát, u media playeru to funguje bezproblémů, je nějaká reálná možnost řešení tohoto problému?
bl99 (13)|12.10.2007 21:22
skype i ICQ fungují naprosto skvěle jak přes wi-fi, tak přes GPRS.

s problémem duplicity se sim kartou - já na sim nic nemám, kontakty a vše je zálohováno v PC
ASUSik_ce4you (29)|15.10.2007 19:07
nestává se vám, že se vymazávaji jména u historie hovoru? proste tam mam jen cisla, nevite co s tim?
BURIS_ce4you (10)|16.10.2007 08:58
Konečně jsem taky získal MDA Touch a jsem z něj nadšeny. CHtěl bych se ale zeptat, jak nebo co můžu v Uložišti smazat, abych ho UVOLNIL. Vse co jde davam instalovat na paměťovou kartu, ale i tak mam plný uložiště. Neví někdo z přítomných co můžu překopírovat na kartu nebo smazat?
Je to moje první PPC, takže ještě tápu. Díky za každou radu.

-b
ASUSik_ce4you (29)|16.10.2007 13:58
doporučuju ihned udělat MR a nechat proběhnout customizaci, tímto způsobem sem získal cca 8mb místa (O2)
burticek (211)|16.10.2007 22:33
2ASUSik: spis nenechat, ne? ;)

2BURIS: Zrovna vcera jsem to resil. Jediny, co se mi podarilo smazat, byla slozka Rings ve Windows (coz docela pomohlo) a pak jsem vyhazel nejaky obrazky a sablony z My Documents. Ale je tam desne moc zbytecnosti, ktery jsou v Rom a nejde se jich zbavit. :?
BURIS_ce4you (10)|16.10.2007 23:54
Diky, jdu mazat :dead:
burticek (211)|17.10.2007 20:35
Tak nevim, jak se ASUSikovi podarilo usetrit 8 MB, ale kdyz jsem to vcera zkousel (konkretne MDA Touch od TM) tak rozdil byl asi 1,5 MB. Btw. Nekde v prvnich strankach tehle diskuze jsem to porovnaval a psal konkretni cisla.

Btw. Chtelo by to nejakou cistejsi rom resp. stacila by ofiko od TM, aby se pak dala pripadne preflashovat zpatky.

Edit: Nevite nekdo nahodou, jak docilit toho, aby se pri vyvolani kostky - kontakty zobrazovaly jen fotky a ne fotky se jmenem kontaktu (viz nize)?
00241829_cube_r9sb.jpg
ASUSik_ce4you (29)|17.10.2007 21:42
[QUOTE="burticek"]2ASUSik: spis nenechat, ne? ;)

[/QUOTE]

oh, pardon, samozřejmě NEnechat


a vy fakt nemáte problém s tou historií hovorů??
htcjirka (1875)|18.10.2007 19:09
Omlouvam se pokud to tu uz nekdy bylo,zde je rozebrani HTC Touch do posledniho sroubku,kdyby to snad nekdo nekdy potreboval..;)

http://www.pdacenter.ru/razborka/razbor_htc_touch/
pm_ce4you (9)|21.10.2007 13:15
Zdar. Potřeboval bych tak trochu poradit. Mám problém s tim, že mi nejdou synchronizovat kontaky. Netušil jsem proč, protože jsem měl nakonfigurovanej mailovej účet, kterej šlapal. Teď jsem si ale uvědomil, že tam je účet E-mail Outlook, kterej se ale nedá konfigurovat. Fakt nevim jak se do něj dostat. Potřeboval bych poradit, jak ho nakonfigurovat.
PetaH (6)|23.10.2007 18:28
Zdravím, mám MDA Touch pár dní. Mám pár přání, respektive dotazů.
1) Nemá někdo oficial ROM od T-Mobile, rád bych si Touch flashnul, ale co kdyby se to pokazilo a já přišel o záruku:)
2) Bylo tady zmíněno taktování, mohl by mi někdo prosím dopodrobna přesně říct, jak to mám nastavit? Nebo třebas hodit nějaký screen?
3) Rád bych, kdyby nějaká dobrá duše uvedla programy, bez kterých si své HTC Touch nedokáží představit. Alespoň pro inspiraci.
Díky