Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TOUCH, MDA TOUCH, rady, tipy, zkušenosti, problémy

stoupa88 (97)|31.8.2007 21:03
moje zkusenost je po cca 12h co jsem s nim dneska prozil a nebojim se rict, ze s cim se srovnavat da je to nejlepsi co jsem mel v ruce a nebylo toho zrovna malo :-)
szoustal_ce4you (174)|31.8.2007 21:55
A co se týče designu, není co dodat. Prostě paráda. To se HTC opravdu povedlo.
Emir_ce4you (21)|1.9.2007 22:34
Je to verzi TomTomu.Ja jsem se s tim moril taky dlouho.Verze 6.01,ktera mi fungovala na vsech predchozich zarizenich najednou nevidela mapy.Ted mam verzi 6.100 a vse je O.K.

Zkus ruzne verze...
Milosik (4)|3.9.2007 13:13
Ahoj, po cca týdenním používání se mi v pohotovostním režimu nahradila ikona baterie hodinami a za boha nemůžu Touche donutit k návratu. Poradíte mi někdo? Díky, Miloš
buko2760 (52)|5.9.2007 20:39
Zdravím, mám následující problém - když jsem dal do svého MDA Touch jinou sim kartu spb phone suite mi 2x za sebou píše T-Mobile CZ T-Mobile CZ a vedle ukazatele datového připojení se mi ukázala taková pyramidka. Nevíte někdo co to znamená. Díky moc.
kenika (50)|5.9.2007 23:01
Na Slovensku mi pyramida ukazovala Romaing....

Zkusil bych asi velmi nepopulární krok... vytáhnout manuál a podívat se tam:-D Občas to může pomoci...... Ale i já to dělám strašně nerad....
buko2760 (52)|6.9.2007 20:19
Tak jsem se koukal do manuálu a skutečně je to roaming. Co to má znamenat když mám českou sim a jsem v česku. Jak to mám zrušit?
burticek (211)|7.9.2007 12:02
U Varia tohle obcas taky zlobilo a na vine byla SIM. Pomohla jeji vymena.
dyndy (159)|9.9.2007 14:43
Mám dotaz :) Jak hrajete na "Tači" třeba Sky force? D-padem je to většinou opruz. Prstem asi né, tak normálně stylusem? Pak by bylo dobře mít na displeji fólii. Ta sníží citlivost ovládání prstem nebo ne? Díky za odpověď.
stoupa88 (97)|12.9.2007 16:38
Docela casto se mi stane, ze se mi nezobrazi hovor a rovnou mi prijde SMS o neprijatem hovoru..... nebo jsem podle volani nedostupnej a nic mi neprijde, ikdyz mi to ukazuje signal...pak si nekam zavolam a najednou mi dojde balik SMS o neprijatych hovorech atd. zadna aplikace na pozadi mi nebezi jen originalni SW co tam byl. Nez udelam HR tak bych potreboval vedet zda to nekomu z Vas dela taky? Dik
Iceman-PB (2)|12.9.2007 21:32
Pro stoupa88: Tento problém jsem na své HTCTouch nezaznamenal, a to doma nemám zdaleka plný signál. Mám jiný drobný problémek. Nejde mi pomocí ikony vpravo dole v aplikaci TouchFlo spustit kalendář, prostě to nijak nereaguje, ovšem pouze v české lokalizaci. Jinak kalendář naštěstí funguje. Máte s tím někdo zkušenost, popř. můžete poradit jak problém pořešit. Hard reset nepomohl.
David Hess (9)|12.9.2007 22:57
Zdravím a mám dotaz. Podporuje Touch 4GB transflash karty?? Nebo jen 2GB? Diky Dado
Nosac (86)|13.9.2007 09:47
To STOUPA88: nebyls pripojen na net (jako Touch modem) ??? to pak takhle děla, nekdy i pro stahovani emailu je problem se dovolat/zavolat si...
indiana (1)|13.9.2007 15:51
Zdravím. Jsem uživatelem MDA Touch a rád bych si objasnil nějaké zkušenosti, které mám:
1) stává se mi též, že mi nepřijde sms či hovor, i když jsem na příjmu....
2) nejvíc mě teď trápí paměť - je nějaká možnost ukládat třeba maily (ne jen přílohy), vizitky... na paměťovou kartu a ne do paměti telefonu? Dá se to vůbec někde nastavit?
3) jde vyzvánění uložit i na paměťovou kartu aby šlo využít? Zatím můžu jen z paměti telefonu
4) změna zvuku sms a dalších - chci použít vlastní zvuk ale nevím kam ho uložit, nenabízí možnost výběru jiných než které jsou od výrobce...
5) Nemůžu napsat ŤŠťš.... háček hodí vedle
6) mám od T-mobile. Při snaze vytvoření MMS účtu pro Eurotel nevidím v možnosti výběru
7) TomTom - nevím proč mi nechce fungovat funkce Plus, třeba upozornění na radar.

Kdyby někdo znal odpovědi na mé dotazy, dejte mi prosím vědět...
Ruda_ce4you (1)|13.9.2007 18:52
Dobrý den, mám HTC Touch a prodejce mi není schopen nastavit to, abych mohl posílat MMS a bez přenastavení připojení i prohlížet internet. Tvrdí mi, že musím vždy v připojení přenastavit způsob ověřování GPRS a to PAP a CHAP a tak posílat MMS a nebo využít internet po přenastavení. Jsem v tomto začátečník a uvítal bych každou radu, pomoc, či nápad. Jsem zákazníkem Vodafone a tel. jsem nastavoval na techforu. Děkuji všem za rady a zkušenosti. Také se omlouvám, zda jsem zde použil jinou část diskuze, než jsem měl.
stoupa88 (97)|14.9.2007 17:21
[QUOTE="Nosac"]To STOUPA88: nebyls pripojen na net (jako Touch modem) ??? to pak takhle děla, nekdy i pro stahovani emailu je problem se dovolat/zavolat si... [/QUOTE]
nene na netu jsem nebyl. Zacal jsem ho ted vdy rano restartovat a zatim vse OK :-)
Čtvrtek (7)|16.9.2007 05:45
to ruda and indiana: tady na foru je navod jak nastavit internet,mms a pripojeni jak csd tak gprs na i-net a spolu s ofiko strankama o2 jsem touche nastavil a vse maka jak ma. a taky mam touche od t-mobilu a pouzivam sim o2 chce si s tim trochu pohrat a ten navod co je tady je asi az na dva kroky identicky s nastavenim touche. doporucuju vsechny predchozi ucty smazat:)
ASUSik_ce4you (29)|16.9.2007 22:39
ahoj, chci se zeptat na pár věcí ohledně tohoto zařízení

v současné době používám MPX200 s WM5.0 a právě začíná jaksi dosluhovat :(

a tak nastává otázka co koupit, HTC Touch? HTC Vox? nebo počkat na Wingse?

a tak mě zajímá, když bych koupil Touche jak na tom budu:
1. bude zařízení pomalejší než MPX200(WM5.0)?
2. lze na něm bezproblému psát SMS prstama přes nějakou sw klávesnici? (např od mobilnautu) a je to o dost horší než na HW u např. VOXe?


díky
burticek (211)|18.9.2007 20:19
Nejdřív si vyber, jestli chces smartphone - Vox nebo pocketpc - Touch. Co se týče aplikací, tak je na tom líp Touch, ale jestli máš nějaké oblíbené na MPX, tak budou fungovat i na Voxovi.

Jinak jde do Touche nahrát PhonePad tj. klávesnice, co vypadá jak na mobilu. Hoď si to do googlu a uvidíš.
ASUSik_ce4you (29)|18.9.2007 20:30
no, mě je to uplně jedno jestli SP nebo PPC

mě de jen o to, aby zařízení bylo rychlé aspoň jako MPX200

PS: jak se na tom PhonePadu píše? je to provozuschopny? (myslím tím, jako napsat třeba nevim, 2-3 SMS denně)
burticek (211)|18.9.2007 20:48
Píše se na tom úplně v pohodě. Má to i českou T9. Oproti klasický klávesnici na mobilu to nemá odezvu tlačítek.

Jinak rychlostně jsou na tom Touch i Vox v podstatě stejně. Na běžnou práci to stačí, ale víc od toho nečekej. Jak byla rychlá MPX200 netusim, ale je to dost starý stroj, takže bych řekl, že si nepohoršíš. Navíc wm6 má rychlejší systém než wm5. Každopádně se obě zařízení dají přetaktovat.

Nejlepší by bylo, kdyby sis to někam skočil ošahat, ať víš, do čeho jdeš.
Kozlik86 (10)|19.9.2007 21:25
Ahoj vsichni mam touche nekolik dni a jsem zacatecnik s timto typem komunikace.Mam mensi problem nefunguje mi BT nebo spis odesilani souboru po BT prijem je v pohode nevite nekdo cim by to mohlo byt??diky
buko2760 (52)|21.9.2007 21:47
Nevíte někdo jak změnit zvuk u budíku nebo sms na vlastní mp3. jde mi změnit pouze vyzvánění u příchozích hovorů.
szoustal_ce4you (174)|22.9.2007 09:04
Použij např. Travel Alarm
stoupa88 (97)|24.9.2007 22:28
[QUOTE="ASUSik"]to je snad blbost, ne? dyt musi jit vypnout znboveni a nechat jen vibrace, ne? a jak se jmenuje ten programek?

PS: dnes sem drzel skutecnyho VOXe a moc me teda nepresvedcil, hlavne ta qwerty klavesnice, ale ono by se snad casem zvyklo[/QUOTE]
proboha jestli rikas vibracim profil tak ANO .....
Garcia (34)|25.9.2007 17:43
Prave mi prisiel HTC Touch.... je nadherny a vypada super...

ta SW klvesnica stoji fakt za prd
ked som zapol fotak tak obraz nehorazne trhal.. ale to bude asi procakom
ACOUSTIC (6)|25.9.2007 18:03
Dnes jsem celkem podrobně vyzkoušel taktovací program BatteryStatus 1.04.202 beta3. Žádný jiný program mi na mém MDA Touch nefungoval a tímto prográmkem jsem přímo nadšený... Umí vše, co uživatel může chtít a navíc gratis. Na začátek bych uvedl dosažené počty bodů před a po taktování. Bez taktování 1088 a po taktování na 299MHz 1735 bodů (60% nárůst výkonu), při taktování na 286MHz asi 1600 bodů (47% nárůst). Toto měření bylo v režimu trvalého nastavení pracovního taktu. Poté jsem laboroval tři hodiny s nastavením "dynamického" přetaktování (taktování podle zatížení). Vynechám řeči kolem a napíši, co se mi osvědčilo jako nejlepší při zachování maximálního výkonu.
Nastavil jsem taktovací frekvence: minimální 100, maximální 201 a jako "turbo" 299 (pracuje při vysokém zatížení). Nastavené hodnoty zatížení pro spuštění minimální frekvence: 5%, pro spuštění maximální 70% a k tomu nastavený skok (step) 40. Kontrola zatížení procesoru po 1000ms. Tímto si udržel telefon maximální výkon i když zároveň dokáže šetřit drahocennou energii. Jak dlouho vydrží telefon na jedno nabití zatím nevím... Při frekvenci 100MHz display trochu bliká - nestíhá se obnovovat (tvá až po frekvenci 160Mhz), při frekvenci 80MHz (80 a míň, možná i trošku výš než 80) a 312Mhz se telefon kouše, je nutný softwarový reset. I když se při 100Mhz nestíhá obnovovat display, mám nastavené vypínání podsvětlení po 10s a tak není skoro nic vidět. Jinak také nastavení zátěže 5% pro minimum způsobí, že když na display jen ťuknete, tak se spustí okamžitě "turbo" a nepoznáte že by telefon nestíhal....

. U MDA compact jsem měl 1323 bodu jen pro zajímavost (procesor Intel 400Mhz)
szoustal_ce4you (174)|25.9.2007 18:18
[QUOTE="buko2760"]Nevíte někdo jak změnit zvuk u budíku nebo sms na vlastní mp3. jde mi změnit pouze vyzvánění u příchozích hovorů.[/QUOTE]

SMS vyzvánění umožňuje tento plugin do outlooku

http://www.freewareppc.com/communication/smileysms.shtml

vyzkoušeno a funguje vyzvánění sms v mptrojkách
ASUSik_ce4you (29)|25.9.2007 18:50
no, ano, pro me sou profily, vyzvaneni+vibrace a druhy jen vibrece a to touch umi :)

a mimojine sem si ho dnes prinesl domu, a nemuzu rpijit an to jak aby se mi v seznamu ukazovali jen kontakty z telefonu a ne i ze SIM, nevite?
pajuss (6)|25.9.2007 18:57
To s kontakty by me taky zajimalo. Dost me stve tam mit zobrazene oboje.
szoustal_ce4you (174)|25.9.2007 19:23
[QUOTE="stoupa88"][QUOTE="ASUSik"]to je snad blbost, ne? dyt musi jit vypnout znboveni a nechat jen vibrace, ne? a jak se jmenuje ten programek?

PS: dnes sem drzel skutecnyho VOXe a moc me teda nepresvedcil, hlavne ta qwerty klavesnice, ale ono by se snad casem zvyklo[/QUOTE]
proboha jestli rikas vibracim profil tak ANO .....[/QUOTE]

Program PhoneAlarm umožňuje rozličné nastavení jednotlivých profilú a jejich snadnou aktivaci přímo z obrazovky.
je tam přímo i touch skin

http://www.pocketmax.net/phoneAlarm.html
BURIS_ce4you (10)|26.9.2007 09:49
Dotaz na zkušenější, pokud budu taktovat procesor na MDA Touch, můžu jej poslat do kytek - konkrétně, můžu ho nějak odepsat?

Diky za odpověď :yes:

-b
szoustal_ce4you (174)|26.9.2007 10:20
Pokud to nepřeženeš, neměl by být problém. Já už taktuji od dob Compacta 1 ( compact 2, vario, Qtec 9000, Qtec Athena. Mda Touch),a nikdy nebyl problém a přístroje fungují dodnes.Touch mám na 273 MHz. Měl jsem už více, ale rozdíl ve výkonu už nebyl znatelný a tak jsem trochu ubral.
BURIS_ce4you (10)|26.9.2007 10:24
Díky, jsem trochu klidnější. Přece jen bych ho nechtěl odepsat, jen co si jej pořídím.

-b
ACOUSTIC (6)|26.9.2007 18:56
Čistě teoreticky, co se může po taktování s telefonem stát?? Všichni zažili nějaký sw reset nebo hw reset. Podařilo se někomu odpálit procesor úplně nebo nějak telefon poškodit??
ASUSik_ce4you (29)|26.9.2007 20:02
potřebuju poradit, chtěl bych nějak dostat sms z MPx200(WM5) do Touche, nevite jak? Jeyo mobile companion se mi s mpxkou nespojí, takže tato možnost padá, nevíte nějakou jinou cestu?
szoustal_ce4you (174)|27.9.2007 07:12

Vyzkoušejte pro pohodlnější psaní SMS. Zkopírujterozbalený soubor třeba na kartu a spouštějte .exe souborem. Je lepší si z něj vytvořit zástupce třeba do složky Programy.

download:
http://mujweb.cz/www/birkof1/A701/TapTapSMS_nova-alpha.zip


diskuze zde:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23904
ASUSik_ce4you (29)|28.9.2007 16:08
tak sms sem uz dostal do touche

ale co dál mě poměrně štve, že když kliknu na záložku weather tak většinou to začne stahovat data, a GPRS monitor mi vždy napočítá +- 100kB za zaktualizování počasí, což dělá +-40kc nevite, blbe GPRS monitor? nebo to opravdu je takovyhle mnozstvi?
Kozlik86 (10)|28.9.2007 21:31
To pocasi se da v nastaveni vypnout aby to nestahovalo automaticky.
Garcia (34)|28.9.2007 21:47
kozlik: a kde presne sa to da vypnut?? ja som to nikde nejak nenasiel
ASUSik_ce4you (29)|28.9.2007 21:56
no, to by mě taky fakt zajímalo, taktéž sem to nikde nenašel
pajuss (6)|28.9.2007 22:09
vypnuti stahovani pocasi: kliknes na obrazovce dnes na pocasi, kliknes na zvolene mesto -> nabidka -> moznosti pocasi -> odskrtnes automaticke stahovani pocasi
Garcia (34)|28.9.2007 22:26
funguje... dakujem :)
ASUSik_ce4you (29)|28.9.2007 22:29
týýý jo chlape, díky moc :)
Kozlik86 (10)|28.9.2007 22:59
kliknes na nazev mesta a tam je nabidka
Garcia (34)|30.9.2007 12:00
skusil niekto taktovat Toucha???

nasiel som na nete nejake diskusie o tom ale kazdy pise ine frekvencie.. od 210 do 300 mhz.. moc sa mi do toho taktovania nechce pokial nemam istotu jaka frekvencia je v pohode pre fona a cez jaky soft je to najlepsie...
ASUSik_ce4you (29)|30.9.2007 17:07
měl sem ho na 250MHz a v pohodě, jen ta baterka se vybíjela poněkud rychleji
ACOUSTIC (6)|30.9.2007 17:31
To Garcia:

Přečti si můj příspěvek na str. 8 v tomto topicu. Jen další doplňující info. S tímto nastavením mi Touch vydrží déle než předtím. Úspora při podtaktování v klidu je opravdu znát...
ASUSik_ce4you (29)|30.9.2007 18:21
ještě se chci zeptat, je jěště nějaká full screen klávesnice vyjma té od SPB a mobilnautu?
szoustal_ce4you (174)|30.9.2007 18:23
[QUOTE="ACOUSTIC"]Dnes jsem celkem podrobně vyzkoušel taktovací program BatteryStatus 1.04.202 beta3. Žádný jiný program mi na mém MDA Touch nefungoval a tímto prográmkem jsem přímo nadšený... Umí vše, co uživatel může chtít a navíc gratis. Na začátek bych uvedl dosažené počty bodů před a po taktování. Bez taktování 1088 a po taktování na 299MHz 1735 bodů (60% nárůst výkonu), při taktování na 286MHz asi 1600 bodů (47% nárůst). Toto měření bylo v režimu trvalého nastavení pracovního taktu. Poté jsem laboroval tři hodiny s nastavením "dynamického" přetaktování (taktování podle zatížení). Vynechám řeči kolem a napíši, co se mi osvědčilo jako nejlepší při zachování maximálního výkonu.
Nastavil jsem taktovací frekvence: minimální 100, maximální 201 a jako "turbo" 299 (pracuje při vysokém zatížení). Nastavené hodnoty zatížení pro spuštění minimální frekvence: 5%, pro spuštění maximální 70% a k tomu nastavený skok (step) 40. Kontrola zatížení procesoru po 1000ms. Tímto si udržel telefon maximální výkon i když zároveň dokáže šetřit drahocennou energii. Jak dlouho vydrží telefon na jedno nabití zatím nevím... Při frekvenci 100MHz display trochu bliká - nestíhá se obnovovat (tvá až po frekvenci 160Mhz), při frekvenci 80MHz (80 a míň, možná i trošku výš než 80) a 312Mhz se telefon kouše, je nutný softwarový reset. I když se při 100Mhz nestíhá obnovovat display, mám nastavené vypínání podsvětlení po 10s a tak není skoro nic vidět. Jinak také nastavení zátěže 5% pro minimum způsobí, že když na display jen ťuknete, tak se spustí okamžitě "turbo" a nepoznáte že by telefon nestíhal....

kde jsi v batery statusu nastavoval min. max. a turbo?