Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS a tvorba map

Vlada165 (676)|15.11.2007 10:03
[QUOTE="xxmz"]Zatím jsem nenarazil na věc, kterou by Img2ozf nezvládl. Rozdíly mezi OZF2 a OZF3 budou asi nepodstaté (asi jen ve velikosti výsledku).
Pozor na Imagemagick pro uživatele WINDOWS je to zlý sen. Prvně se podívej jestli jsi nestáhl jen zdrojáky (jako já) :) A pak už jen pár hodin studování "jak na to" (tyto znalosti jsem už naštěstí z hlavy vytěsnil).
Pokud kvůli mapám nespíš tak se na to vybodni slož to co ti půjde a Ozi CE si pak automatickynatáhne každý další čtverec.[/QUOTE]

Navod na Imagemagick jsem nasel na http://www.imagemagick.org/Usage/montage/ ale mas pravdu, ze je to "zly sen" a ze jsem dost liny to studovat :-(

Ne, mam ImageMagick-6.3.6-10-Q16-windows-dll.exe a ImageMagick-6.3.6-10-Q16-windows-static.exe, ale pravda, ze se mi to opravdu vubec nelibi a hlavne kdyz tu ctu to "vyhrozovani" jak to dokaze "potesit", tak se mi do tehle metody vybec nechce ;-( ....

Prave se mi nelibi ty rozdelene ctverce, kdyz treba jedu nekde na kole a najednou mi to preskoci na podrobnejsi mapu (i kdyz podle nastaveni by na poddrobnejsi snad nemelo) kdyz aktualni mapa skonci, tak se kvuli tomu nechce zastavovat, nebo kdyz si prohlizim zaznamenanou trasu z auta skoro pres celou republiku, tak take nejlepe na jedne mape i za cenu ze bude velka...
Vlada165 (676)|15.11.2007 10:19
To Mem_ :

Jeste mam jiny "maly problemek" a to, ze jsem kdysi stahoval ty "defaultni ctverce 256x256 (nebo kolik to bylo), ale mel jsem hodne poskozenych, tak jsem to uz vsechno smazal a ted stahuju 1200x1200 pixelu.
(bohuzel to uklada 16M+ barev a jinou hloubku na tom PC v tak velkem rozliseni nejde nastavit a po konverzi na 16M uz pak nejde ctverce skladat, aby se zbytecne nearchivovaly tak velke soubory a ja radeji archivuju i ty neslozene *.BMP pakovane 7zipem, ze to je docela rychle a pomerne male, kdybych nekdy potreboval skladat jina uzemi a ty velke obrazky se spatne "presne" cropuji...)

Je to vyhodne tech 1200x1200 v tom, ze jich neni ted tolik na skladani a myslel jsem, ze budu take moc skladat 32x32 "dlazdic", jak to bylo driv, ale tim omezenim danym zreme tim Canvasem ted jde skladat asi 10x10 dlazdic, coz samozrejme da stejnou vyslednou plochu.

Neslo by ale to omezeni Canvasu prelstit tak, jako to dela Photoshop, ze by se pro BitmapCombine nastavila cesta na nejvetsi volny disk a on by si tam udelal "vlastni odkladaci soubor" do ktereho by to skladal misto na ten Canvas ?
Dlouho jsem neprogramoval, tak nevim, jestli to neni blbost...

Zas je ale nevyhoda tech 1200x1200 ze potom mam okolo slozene mapy zbytecne "hodne balastu", ale protoze z nekterych serveru stahuju "ruzne verze map" (treba turistickou, podle ktere kalibruji a pak samotny plasticky relief bez popisu, ktery jen vyriznu a pouziju k nemu stejny *.map soubor a pak uz jen vidim, kde jsem se pohyboval treba na horach) a treba v Phoroshopu bych asi obe mapy "necropl na pixel stejne" :-(

Nesla by prosim nejaka utilitka na cropovani BMP souboru se zadanym LH rohem a PD rohem v pixelech kterou by se dalo cropnout treba 5 ruznych slozenych map (o stejnych rozmerech), aby se na ne pak daly pouzivat ty stejne *.map soubory, nebo si uz moc vymyslim ?
Chapu samozrejme, ze mas plno jine prace a musi na to byt i chut ...

Dik
Mem__ce4you (485)|15.11.2007 11:37
[QUOTE="xxmz"]Pozor na Imagemagick pro uživatele WINDOWS je to zlý sen. Prvně se podívej jestli jsi nestáhl jen zdrojáky (jako já) :)[/QUOTE]
No to je věc názoru, proti jiným open source utilitám to má právě pěknou nápovědu, takže např. já jsem si v tom přerenderoval nějaký obrázek během 5 minut ;-)

vladas: K tomu prvnimu (skladani vuci velikosti canvasu / dostupne ram), tam prave vidim jako nejjednodussi napad s in-situ skladanim, proste cteni tech obrazkovych souboru a rucni tvorba vysledneho souboru, zadne nacitani celych obrazku do pameti jako to dela photoshop. U formatu BMP (RLE) si prave mohu dovolit cist data po radcich a rovnou je skladat, takze by to melo jit, u jinych formatu se asi bez otevreni celeho obrazku do pameti clovek neobejde.

Co se tyce nejakeho hromadneho cropovani, tam bych osobne pouzil IrfanView, pokud to zvlada, ale teoreticky by to mohla zvladnout i ta in-situ utilita. Zkusim se na to o vikendu podivat
Vlada165 (676)|16.11.2007 07:39
[QUOTE="vladas"]
- otevri Photoshop
- otevri v nem jeden z BMP obrazku (proc je to proboha BMP...?)
- stiskni Ctrl+Alt+C (zmena velikosti platna - Canvas size)
- zadej pozadovanou velikost vysledneho obrazku
- otevri druhy BMP
- stiskni Ctrl+A (vyber vseho), pak Ctrl+C (zkopirovani do schranky) a pak Ctrl+W (zavreni souboru)
- stiskni Ctrl+V (vlozeni kopirovaneho obrazku do prvniho)
- stiskni V (nastroj Move)
- mysi nahrubo posun vlozeny obrazek na jeho misto
- prepni se do 100% nebo 200% zobrazeni a presun se v plose obrazku na misto, kde na sebe maji obrazku navazovat
- mysi nebo kurzorovyma klavesama dolad presnou pozici
- stiskni Ctrl+Shift+E (slouceni vrstev)
- uloz vysledek[/QUOTE]

Ja vedel hned, ze se mam obratit na odborniky, kdyz neco poradne neumim a poradili dobre, i kdyz k jakemu to potrebuju ucelu se dozvedeli az pak a nevim jestli je to dobre ;-) a doufam ze i potom jeste poradi, jak "vytvorit masku kousek od hranic" a zatrit jednou barvou "nepotrebny balast" abych to nemusel u kazde varianty mapy delat zvlast, protoze kde je to mozne chci nechat i pohranici, kam rad jezdim treba na kole a ne vsude je na mapach to pohranici kompletni, takze pouhy "obdelnikovy crop" cele mapy nevyhovuje ...

Kupodivu to ani netrvalo moc dlouho a i pres (tentokrat uz mirnejsi pri zavreni zbytecnych souboru) hrabani na disku vznikl v Photoshopu "krasavec nekomprimovany TIF" 32400x18000 o velikosti tusim neco kolem 1.5GB

Img2Ozf to nastesti dokazal "schroupat", ale musi byt ten TIF nekomprimovany a pro archivaci jsem samozrejme ulozil mensi LZW komprimovany.
Radeji bych to mel jako PNG jako vsechny mensi mapy, ale jak jsem pochopil, asi tyto velke obrazky jinak ulozit nejdou a stejne uz se s nimi da pracovat asi jen v Photoshopu (GIMP ktery ovadam jeste mene jsem nezkousel) a stejne uz je nezobrazi ani AcdSee, ze uz jsou moc velke.

Img2Ozf 2.08 mi chodi v pohode, ale verze 3.03 ani pri nastaveni mych adresaru a "refreshi" nevidi zadne obrazky ke konverzi a ani kdyz k nim dam schvalne *.map :-(.
Co prosim muzu mit spatne a jsou i ty ozfx3 pouzitelne v PC i PDA anebo radeji zustat u ozf2 ? Dik ...
xxmz (30)|16.11.2007 07:54
S tím photoshopem je to OK, musím to vyzkoušet. IMG2OZF mám taky verzi 3.03 a funguje v pohodě, poslední verze stolního i kapesního oziho to čte bezbroblémů. S tím nenačítáním map jsem se nesetkal, zkalibruju původní obrázek v ozim mám tedy *.map a *.png , *.map potom načtu do img2ozf a převedu do *.map a *.ozf3.
Mem__ce4you (485)|17.11.2007 18:47
Takze na zname adrese je nova verze BitmapCombine (http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip). Pribylo tam tlacitko "Combine to BMP (direct disk copy)", a je to variace na tu metodu co jsem tady popisoval. Nakonec to skladam po jednotlivych radach obrazku, takze pametova narocnost je sirka vsech obrazku, coz by uz melo byt i u velkych obrazku pouzitelne (napr. drive 20x20 obrazku 1000x1000 zabiralo v pameti pri finalnim skladani 1,5 GB, ted by to bylo 20x mene). Jelikoz se tam primo kopiruji scanlines tech bitmap, ocekava se format 32 bitu, pokud jsou sejmute bitmapy v jinem formatu, tak z toho asi nic dobreho nevyleze. Jestli to nekdo testnete, dejte vedet
xxmz (30)|19.11.2007 07:09
Ozkoušeno na cca 8000 čtvercích 250x250 px (500 Mpx) v png. Po převodu do 32bit BMP proběhlo spojení rychle a bezchybně, výsledná velikost 2GB BMP. Poté jsem musel v photoshopu snížit barevnou hloubku, aby s tím bylo vůbec možno dál pracovat v IMG2OZF. Dobrá práce díky.
Vlada165 (676)|23.11.2007 09:02
To Mem_: Ahoj, prosimte neslo by ve WebMapSaveru jeste nejak urychlit to "couvani" ?

Treba alespon kdyz mam "steps per move" >1 atd. ze by to zpetne ignoroval, ale jeste radeji aby pri tom "couvani" take ukladal ?

Ted treba chci pustit pres vikend neco vetsiho a mam obavy, ze mi do 3 hodin nedojede, co mam ted rozjete a s tim rychlejsim couvanim by to dojelo urcite rychleji. Zkratka "cas je drahy" ;-) Dik ...
Vlada165 (676)|30.11.2007 15:34
POMOC POMOC UAAAA ;-(

Mno protoze se mi nekde v mapach zobrazovalo z webu co jsem ani trochu nechtel a nedalo se to vypnout "normalne", tak mi nezbylo nez si zdrojak webu stahnout na lokal a "trochu upravit" ;-( - takto jsem za 3 dny hezky stahl celou zapadni polovinu mapy.

Dnes jsem chtel takto dotahnout i vychodni polovinu, ale mapa se nechtela zobrazovat - zrejme se na webu neco upravovalo :-(.
Stahl jsem tedy znovu a zjistil, ze se mapa zobrazi, kdyz se vsechny soubory nechaji v jednom adresari (bez podadresaru), ale WebSaver (nepravidelne) vyhodi hlasku "Ve skriptu doslo k chybe, Radek 2, Znak 28317, System nemuze najit zadany prostredek" a ja ani debugovanim nedokazu zjistit, co ze to vlastne nemuze najit :-(.

IE se pta jestli chci i nadale spoustet scripty (zrejme ano), ale at dam ano nebo ne, tak casto ta hlaska vyskoci a nemuzu cekat 3 dny u mapy, ktera ma 4608 "dlazdic" :-(.

V nastaveni IE jsem nasel neco na vypinani tech hlasek, ale WEbSAver na to nejak nereaguje :-( Co s tim prosim at nemam jen polovinu takove sikovne mapy ? Dekuju :-( ...

Navic se stranky zmizelo jedno menu, takze prava polovina mapy bude asi trochu svisle posunuta (mno co se da delat), ale hlavne aby se to dotahlo cele ...
Mem__ce4you (485)|30.11.2007 15:39
vladas: A co to zkusit tahat treba pres externi webovy prohlizec (treba Firefox) misto WebMapSaveru s integrovanym IE? Tj. po spusteni Start se do Firefoxu prepnout (Alt+Tab) a nechat to tahat v nem, myslim, ze to tady nekolik uzivatelu delalo
Vlada165 (676)|3.12.2007 07:12
Dik - jo takhle jsem uz take vytahl nejake zjimave mapy, i kdyz ne z webu a tady mne to nenapadlo zkusit, protoze treba v mem oblibenem SeaMonkey zrovna ten web nejde a uz jsem v patek docela spechal (i tak z toho byl nakonec "slusny prescas" ;-)...)

Napred jsem zkousel samozrejme v nastaveni MSIE povypinat ty hlasky a vyskakovalo to stejne (zajimave, ze kdyz se posunovala mapa nahoru jeste pres snimanim, tak to nedelalo a vzdy jen kdyz byla mys WebSaveru v levem hornim rohu nez se posunovalo do strany) a skoda, ze se to ve WbSaveru asi potlacit neda a ze je to primo zalezitost MSIE :-(.

Napred jsem se radoval, jak jsem ten web obelstil a ze se mi konecne dari tahat bez toho, co mi v mapach tak prekazelo, jenze jsem si ja blb napred stahl mapy mez turistickeho znaceni (ktere jsem take chtel) a az kdyz jsem tahal pravou polovinu mapy uz se znacenim (tedy mapy dulezitejsi...), tak najednou takova zrada.

Asi se zasmejes, ale jak uz jsem tak v patek spechal domu, tak jsem nakonec problem "vyresil HARDWAROVE" ;-D.
Neni nad takovy papir zasunuty v klavesnici, aby cely vikend "za mne mackal Enter", take jsem mel obavy, jestli tam nebude nasnimana i ta chybova hlaska (nastesti neni) a ted ty mapy prohlizim a modlim se, aby tam nebyla nejaka "bila mista", protoze na opravy je ta mapa docela velka (72x64 ctvercu 1200x1200) ;-)
grimmi_ce4you (1)|24.2.2008 18:37
Ahoj, webmapsaver je fajn program, ale jak tu tak ctu, hodne z vás píše, že si v pohodě stahují mapy i z www.mapy.cz. Zajímalo by mě jak, protože na mapy.cz prostě nejde mapa roztáhnout na celou obrazovku a stažené bloky pak na sebe nenavazují. Stahuji si mapy zatím z amapy.cz, na atlasu je to v pohodě, ale mrzí mě to, protože mít v GPS turistické mapy od ShoCart, které má seznam na svých mapy.cz je můj sen. Nemůže mi někdo poradit, jak seznamové mapy roztáhnout na fullscreen???
xxmz (30)|24.2.2008 18:47
Stáhni si poslední verzi WBMS. U té nemusí být mapa fullscreen, stačí jen změnit polohu a velikost snímaného výřezu.
Scapino (0)|28.2.2008 12:14
Tak jsem zkoušel WebMapSaver na http://izgard.cenia.cz/ a nějak to nejede - loni na podzim spustili novou verzi, která si s WMS nějak nerozumí :-(
Nezkoušel to ještě někdo?
Jinak na jiných serverech to funguje bezvadně.
xxmz (30)|28.2.2008 12:27
Scapino: Snímání prováděj přímo v Exploreru. Zapni snímání a Alt-Tab přepni explorer tak aby byl "nahoře". WBMS bude posouvat přímo v exploreru.
Nastavení snímání 5000 - 3 - 1. Pokud bude fungovat můžeš experimentovat. Teď jsem to zkoušel mě to funguje.
Scapino (0)|28.2.2008 14:42
to xxmz:
Bezva, funguje. Díky moc.
Při rozlišení 1600x1200, skrytém hlavním panelu a fullscreen zobrazení IE mi to jede na 1000-10-1 a pozice X:200-1350 a Y:100-1050
wind_ce4you (5)|1.3.2008 17:39
[QUOTE="grimmi"] mít v GPS turistické mapy od ShoCart, které má seznam na svých mapy.cz je můj sen[/QUOTE]

Kdybys trochu hledal...

Cyklo a turistické mapy v jednom - SHOCART 2007
schamann_ce4you (1)|22.3.2008 11:49
Zdravim,
Rad bych se zptal, jestli někdo náhodou ví jakým způsobem získat z GPS souřadnic adresu. Z adresy souřdnice umím, ze souřadnic či adresy bod na mapě taky, ale ze souřadnic adresu nevim. Jde mi o to, že jsem fotograf a hodně fotim ve městech a potřebuju do své databáze zadávat adresy tech focených objektů. z trakeru si data v pohodě stáhnu, ale tam jsou právě jen souřadnice gps a ja pak složitě hledám v mapě adresu. Přeci musí existovat něco takoveho, ne? Prosím o radu, nakopnutí či nasměrování nějakým správným směrem. Díky.
xtonda (811)|22.3.2008 22:16
Tak třeba tady http://izgard.cenia.cz/dmunew/viewer.htm se dá vyhledat místo podle souřadnic a pak si nechat zobrazit adresní body, pokud by se to mělo dělat hromadně dávkově, tak bych si opatřil kopii databáze UIR-ADR viz. http://forms.mpsv.cz/uir/default2.jsp
neuman (1)|23.3.2008 16:32
Wms je super program,ale nevite nekdo o programu ktery stahuje mapy ze stranek kde se neda pohybovat mapu tazenim mysi? Kde se pohybuje po mape pouze klikanim na sipky sever, jih...napriklad swissgeo.ch dekuji
sundsval (7)|2.5.2008 14:07
[QUOTE="wind"][QUOTE="jimmyjames"]Přemýšlel už někdo nad tím, jak přidat k bitmapovým mapám možnost vyhledávání měst, ulic, zájmových bodů...?[/QUOTE]

Já mám do SmartCom GPS (=OZI) 2 databáze:
Praha

ČR

Obojí přesune OZIho vždy na střed příslušné ulice, příslušného sídla.

Pokud bude zájem, mohu UPnout[/QUOTE]




Bylo by mozne ziskat nejaky link na tyto databaze? Diky
Suri_ce4you (117)|26.5.2008 11:07
WebMapSaver je super.... na atlas.cz mapách funguje skvěle, ale na www.mapy.cz mi to nescrolluje :-( a uloží mi to 5x5 sjených bmp :-(
Nevím jak zjistit verzi WMS co mám, about tam nikde není, třeba to řeší novější verze?

Poraďte prosím. Díky

Edit: Tak jsem zkusil několik jinde stažených verzí a v jedné to funguje...
xxmz (30)|26.5.2008 11:22
Poslední verze je na http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip . Zmiňovaný problém by už zde být neměl.
Mem__ce4you (485)|26.5.2008 17:09
Suri: buď to byla jiná verze, nebo třeba špatně nastavené hodnoty v INI. V takových případech doporučuji smazat WebMapSaver.ini, tím se všude nastaví výchozí konzervativní hodnoty, se kterými by to mělo šlapat.

--------------------------------------------------------------------------------

Jinak se zpožděním dávám k dispozici novou verzi WebMapSaveru, kterou upravil Ashus (http://ashus.ashus.net), za což mu patří díky :D. Jednak by měla šlapat na více typech mapových serverů, a pak je tam několik vylepšení GUI - XP styly, decentní ikonka místo podbarvování celého formuláře (červená znamená nahrávání, zelená možnost nastavování), pro posouvání zpět přibyl samostatný parametr, velikost snímaného výřezu je teď možné měnit i jednoduše myší, program také ukazuje aktuální celkovou velikost výsledného obrázku atd.

Nová verze je k dispozici zde: WebMapSaver2.zip
Stará verze na původní adrese:WebMapSaver.zip
Suri_ce4you (117)|27.5.2008 08:06
Díkes, šlape to.... :-)
Měl bych ještě pár dotazů a možná návrh na vylepšení....
1) Steps per move má nějaký vliv na velikost jednotlivých polí nebo k čemu je dobrý?
2) Stejně tak mi moc neříkají volby ´ms´ per move? a ´ms´ per return? To jako jak rychle se to pohne a vrátí? Nerozumím....
3) Tlačítka U, D, L, R posunou výřez mapy přesně o stejnou velikost o jakou se to pak posouvá při snímání?

Jestli u 3) ANO tak mi to moc nesedí... Tím že to postupuju od levého horního rohu tak potřebuji přesně určit pravý dolní roh, kde to má skončit... a experimentovat, za 4x4 nebo 6x6 je na nic... Zkusil jsem i jít na pravý dolní roh, pak dát 4x U a 4x L, ale stejně mi to neskončilo, kde jsem potřeboval... :-(

Díky za rady
Suri_ce4you (117)|27.5.2008 08:51
Ještě jeden dotázek:

WMS používám s mapama na atlasu a na seznamu... nedali byste sem vaše zkušenosti s jinými servery i zahraničními?
Hledat v google server s mapama Řecka (Rhodosu) nebo Itálie aj. je docela těžký...
Díky
gam (4)|29.7.2008 12:11
Hezký den, mám prosbu. Zkoušel jsem prográmek Webmapsaver, ale ať nastavuju jak nastavuju, prostě mi nejdou nějak rozumně stáhnout mapy z Atlasu. Respektive stáhnout jdou, ale po jejich spojení mám na některých místech nenavazující místa, viz. přiložený soubor. Zkoušel jsem nastavovat malou i velkou velikost čtverců, různě rychlý posuv, apod., ale výsledkem je pokaždé jen jinak nenavazující místa. Myš jsem při práci programu odpojil... Díky za každou radu!
00290327_ukazka_IlLu.jpg
xxmz (30)|29.7.2008 13:46
Zkoušel jsem to teď V IE6 3x3 čtverce a bez chyby. Je možné,že na atlasu mají náhodný generátor chyby právě pro tyto případy...
Mem__ce4you (485)|29.7.2008 14:01
xxmz: To je možná paranoidní, každopádně pokud by mě chtěli naštvat a bylo by to tak, můžu do nové verze dodělat rozpoznávání obrazu pro bezchybné navazování ;)
xxmz (30)|29.7.2008 14:09
To snad nebude potřeba :D. Ten posun je o dost. Kdysi jsem válčil s neceločíselným dělením velikost okna / step, ale tam byla chyba 1 pixel.
014789632 (13)|9.8.2008 14:40
Právě jsem se pokoušel zaznamenat část Jizerských hor z mapy.cz a potvrzuji, co psal gam - zřejmě se úmyslně generují chyby v posunu, protože BitmapCombine všechny nasnímané obrazovky nedokaže správně navázat a u všech spojů je drobná odchylka... :(

Takže, pokud by šlo dodělat do nové verze rozpoznávání obrazu pro bezchybné navazování, nemělo by to chybu :D
jecatomas (2)|9.8.2008 21:18
Asi po roce jsem si rekl, ze zverejnim muj program pro stahovani map z mapy.cz.
Program stahne mapu, provede konverzi pro GPSDash a mapu okalibruje. Vsechno na par kliku.
[CODE]http://mapdownloader.webnode.cz[/CODE]
wendys_ce4you (3)|19.11.2010 21:02
Zdar, nevíte čím by šlo stahovat mapy z http://kontaminace.cenia.cz/NIKM_4.swf ,mám namysli něco jako pro mapy.cz WebMapSaver. Díky za Vaše postřehy.
xxmz (30)|20.11.2010 07:14
WBMS to zvládá. V čem máš problém?
Mem_ (3)|9.7.2013 11:41
Utilita se překvapivě ještě používá :), dnes mě oslovil jeden člověk, jestli by nešel udělat fix na nové mapy seznamu (vyhazují javascript error). Tady je nová verze, která alerty zahazuje a snímání zdá se funguje normálně i bez toho.
vkb (19)|23.7.2013 12:33
Ahoj, pokud zadam do okna URL WebMapSaver.exe adresu

http://kontaminace.cenia.cz/NIKM_4.swf, nacte se jen blede modra plocha.
http://kontaminace.cenia.cz/NIKM_4.swf zadana do vyhledavace mapu take nezobrazi.
http://kontaminace.cenia.cz mapu zobrazi.
Co delam spatne?
Mem_ (3)|23.7.2013 13:14
Nejspíš se ten jejich flash nemůže pouštět přímo, ale musí být uvnitř té stránky (to třetí URI). WMS to zobrazuje stejně jako prohlížeč, stačí mít nainstalovaný flash plugin pro IE (jeho jádro se používá).
vkb (19)|23.7.2013 22:47
Tak mi to uz beha,
Asi to nemam ale spravne nastaveno, neb obrazky se castecne prekryvaji.
Spojeno v Photoshopu v celek.

Pokud se pouzije BitmapCombine.exe, vadi prekryvani obrazku? Nebo se to "srovna"?
Nemohu zkusit, nemam .NET framework.
vkb
Mem_ (3)|24.7.2013 10:50
BitmapCombine to jen "tupě" spojí, takže zdrojové obrázky se nesmí překrývat, musí navazovat. Zkus si pohrát s nastavením snímání, dát tam větší pauzy a více kroků při posunu (aby ten posun byl plynulejší), nejdřív to odladit na menší oblasti (2x2) a hlavně vůbec nesahat na myš.
vkb (19)|24.7.2013 15:07
OK, zkusim si s tim pohrat, az bude prset.
Ja sel naopak, protoze pouzivam u PC 2 monitory, opacnou cestou.
Velke obrazy a rucni spojeni v Photoshopu.
S pauzami a s posunem jsem experimentoval, ale radsi jsem se zeptal.
Vypada to, ze posuny byly v vertikalnim smeru zcela nahodne. Horizontalne snad dobre.
Mozna zalezi i na rychlosti prenosu.

---------- Doplněno v 13:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:06 ----------

OK, zkusim si s tim pohrat, az bude prset.
Ja sel naopak, protoze pouzivam u PC 2 (2048 x 512)monitory, opacnou cestou.
Velke obrazy a rucni spojeni v Photoshopu.
S pauzami a s posunem jsem experimentoval, ale radsi jsem se zeptal.
Vypada to, ze posuny byly v vertikalnim smeru zcela nahodne. Horizontalne snad dobre.
Mozna zalezi i na rychlosti prenosu.