Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS a tvorba map

jimmyjames_ce4you (199)|12.11.2006 13:34
Přemýšlel už někdo nad tím, jak přidat k bitmapovým mapám možnost vyhledávání měst, ulic, zájmových bodů...?

Napadlo mě toto dodělat pomocí waypointů. Na Ministerstvu Práce a Sociálních věcí jsem si vyzvednul CD s Územně identifikačním registrem (UID-ADR), kde je databáze všech ulic, měst, územních celků...........atd v ČR. V okresních městech už jsou i GPS souřadnice. Ještě jsem se k tomu pořádně nedostal, ale mám v plánu z databáze vybrat část, kteoru potřebuji a vytvořit z ní waypointy.
Snad to půjde podle očekávání.

Mám však už první problém. Waypointy se hodí na města nebo zájmové body, ale na ulice zrovna moc vhodné nejsou. Přeci jen waypoint je bod, kdežto ulice nějaká křivka. Neví někdo jak tento problém vyřešit?
Martin Říha (17)|1.3.2007 11:01
Prosím - v Mapmanageru úspěšně vytvořím mapy - adresář - ale po nahrání na kartu v MDA ji nemohu načíst. Nemá někdo podobnou zkušenost?
Carpenter_ce4you (166)|31.3.2007 17:14
Tak já mám stejný problém. Mapa se mi zobrazí pouze tehdy, když ji nakopíruju do hlavní paměti a stejné složky jako předinstalovanou "World Map". Když chci program odkázat na kartu, odmítá mapy vzít na vědomí. Je to nějakej bug v programu nebo co?
xtonda (811)|31.3.2007 17:30
[QUOTE="jimmyjames"]Mám však už první problém. Waypointy se hodí na města nebo zájmové body, ale na ulice zrovna moc vhodné nejsou. Přeci jen waypoint je bod, kdežto ulice nějaká křivka. Neví někdo jak tento problém vyřešit?[/QUOTE]v UIR-ADR jsou souřadnice adresních bodů, ne však ulic či jejich křižovatek, takže jediné co se dá udělat je vzít adresní body a udělat z nich POI nějak vhodně kategorizované aby se v tom dalo hledat. ale těch bodů je 2,5 miliónu.
jouda_ce4you (14)|13.7.2007 09:37
Program funguje špičkově.

Ještě by bylo zajímavé přesné usazení do souřadnic.
Pokud zadám na atlasu přímo adresu
např. http://amapy.atlas.cz/#x=-815000@y=-1070000@cs=1@sidx=10@app=0@l=2,3,4
souřadnice JTSK 815000,1070000 ukazují (snad přesně) do středu zobrazeného obrázku.
zkus popřemýšlet, jestli by nešlo určit (podle zvoleného měřítka zobrazení) adresu alespoň jednoho rohu tebou nasnímaného čtverce.

EDIT. tak jsem si ještě hrál a souřadnice ukazují opravdu do středu zobrazené plochy, ne do středu některého za stahovaných čtverečků.
Při změně velikosti okna dojde vždy k přesunu zadaných souřadnic na střed okna.
To však neplatí pokud se po zobrazení stránky zruší zobrazení bočního a horního rámu.


Pro hledání v OziExploreru se používá soubor např World Cities.names (jedná se o DBF - stačí přejmenovat) a world Cities.types což je zase pro změnu obyčejnej texťák. Obojí ke stáhnutí na stránkách OziExploreru.
Pokud máš k dispozici souřadnice, bylo by docela zajímavé jeho naplnění.
hpa (159)|13.7.2007 13:24
[QUOTE="jimmyjames"]Přemýšlel už někdo nad tím, jak přidat k bitmapovým mapám možnost vyhledávání měst, ulic, zájmových bodů...?
[/QUOTE]

Pokud pouzivas OziExplorer, tak tam uz databaze geonazvu je.
jouda_ce4you (14)|23.7.2007 18:00
kdyby se Ti tak povedlo sejmout i tuhle mapu, to by byla paráda
http://izgard.cenia.cz/dmu/viewer.htm
wind_ce4you (5)|24.7.2007 13:48
[QUOTE="jimmyjames"]Přemýšlel už někdo nad tím, jak přidat k bitmapovým mapám možnost vyhledávání měst, ulic, zájmových bodů...?[/QUOTE]

Já mám do SmartCom GPS (=OZI) 2 databáze:
Praha

ČR

Obojí přesune OZIho vždy na střed příslušné ulice, příslušného sídla.

Pokud bude zájem, mohu UPnout
wind_ce4you (5)|24.7.2007 13:50
Jinak jsem stáhnul komplet ČR turistickou mapu z mapy.cz
(shocart = jsou tam i cyklotrasy i turistické trasy), dokončuji kalibraci do OZIho, takže opět - pokud je zájem, mohu UPnout

(ten prográmek tady jsem k tomu ale nepoužil, napsal jsem si vlastní, na tak velká díla se trochu nehodí, byť jinak je super)

Dotaz pro ty, co tomu rozumí?

Je to S42 nebo Pulkovovo? V OZIm mám obojí, S42 mi dávalo lepší výsledky...
jimmyjames_ce4you (199)|24.7.2007 17:33
Určitě budu rád, když to někde upneš :) Můžeš to nahrát na můj ftp server a já sem pak vložím odkazy na stáhnutí. Loginy a adresu jsem poslal přes SZ.
wind_ce4you (5)|25.7.2007 10:48
Ještě dotaz - já PDA nepoužívám - dá se v PDA použít souřadný systém S42? Nebo to umí jen Pulkovo 1942(1)? A je mezi nimi nějaký rozdíl?
Vlada165 (676)|26.7.2007 07:19
[QUOTE="Mem_"]Nova verze http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip.
[/QUOTE]

Asi jsem "trochu natvrdly", ale jak se konkretne zada, kdyz chci sejmout ctverec (anebo obdelnik) se stredem v konkretnim miste a nedala by se tam pridelat treba (jednodussi) volba sejmout cverec o strane 20 obrazovek od zadane polohy, protoze mam pocit, ze to takto funguje jen ze zadaneho leveho horniho rohu, pokud jsem dobre pochopil ?

Kdyz jsem zkousel ta tlacitka "L,U,D,R", tak mi to nic nedosadilo, ale jen chvili "zmatene posunovalo obrazem", takze jsem asi vubec nepochopil jejich vyznam :-( Dik...
Mem__ce4you (485)|26.7.2007 08:15
vladas: Je to napsane v tom prilozenem textovem navodu: "4) Rucne odmerit (tlacitky L, R, U, D) nebo odhadnout vzdalenost, kde zacit se snimanim, tyto hodnoty doplnit jako Left a Top (pokud zustanou 0, tak bude levy horni roh sejmute mapy prave aktualni obrazovka)"

Tj. pro sejmuti ctverce 20x20 se stredem nad aktualni pozici je potreba zadat Left=10 a Top=10, program na zacatku snimani automaticky odskroluje
Vlada165 (676)|26.7.2007 10:15
Tak jsem z toho jelen (navod jsem samozrejme predem cetl), ale by to udelalo to, co chci (pro zacatek na pokus alespon mapu 4x4 se stredem v Jeseniku),
tak jsem musel dat presne opacne "Move left" = 2 x "Capture area X" = (2x4) = 8 a "Move up" = 2 x "Capture area Y" = (2x4) = 8 ;-(

Radeji jsem si tedy prepsal cely navod, abych mu pozdeji lepe rozumel a pokud je neco spatne, tak mne prosim oprav. Dik ...


Pro snimani napr. ctvercove mapy 4x4 se stredem v Jeseniku postupujeme nasledovne:

1) V Internet exploreru najdeme na www.mapy.cz mesto Jesenik
2) Zobrazime potrebne rozliseni a stred snimani a zkopirujeme do schranky presnou URL z MSIE
3) Spustime "WebMapSaver.exe", URL do nej zkopirujeme a stiskneme "GO" cimz se zobrazi stredova pozice
5) Na www.mapy.cz uzavreme vse nepotrebne a ikonkou zobrazime mapu jako "fullscreen"
6) Nastavime pro ctverec 4x4 obrazovky "Capture area X"=4 a "Capture area Y"=4
7) Nastavime "Move left" = 2 x "Capture area X" = (2x4) = 8
"Move up" = 2 x "Capture area Y" = (2x4) = 8
8) Postupnym stisknutim "U" a "L" odscroolujeme na pocatecni pozici snimani
9) Pro rychly Internet nastavime (mene bezpecne) "'ms' per move"=1, "'s' before save"=0, "steps per move"=1
10) Stisknutim "Start saving..." odstartujeme vlastni snimani a uz nesmime hybat mysi (prerusit lze stisknutim "Shift")
11) Poskladame vysledny *.PNG pomoci "BitmapCombine.exe"
Vlada165 (676)|27.7.2007 08:31
Podle toho co jsem napsal by tedy slo s tim snimanim "od stredu" sejmout jen 32x32 a ne 64x64, anebo se pletu ?

Ted jsem tak sejmul a poskladal mapu 32x32, ktera ma 90MB a na PC s W98 a 512MB RAM se na ni bohuzel nepodivam, jestli jsem se tak opet strefil do toho "stredu" jako v predchozim pripade ;-( (musim az doma a nejdrive az ve stredu po dovolene), ale nebylo by prosim mozne radeji k butonu "Start Saving..." pridat jeste jeden treba "Start Saving from Center..." ktery by takoveto snimani precejen zjednodusil ;-) Dekuju...
Mem__ce4you (485)|27.7.2007 08:54
vladas: Diky :yes: Nakonec jsem se prinutil to vyzkouset, protoze "to musi fungovat", a zjistil jsem, ze je v posledni verzi chyba, ktera ty hodnoty Move left a Move up uplne ignoruje, a proto se to pred snimanim nevycentrovalo :oops:

Tady je opravena verze:
http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip

A ta uz funguje presne podle popisu, chces-li sejmout mapu treba 5x5 se stredem tam, kde se zrovna divas, tak zadas Move left=2 a Move up=2. Pred snimanim oblasti 5x5 to aplikace sama o dve obrazovky odskroluje doleva a nahoru a tim je zajisteno, ze obrazek uprostred bude presne ten, na ktery jsi mel odskrolovany.
Vlada165 (676)|27.7.2007 10:34
Take diky a uz to funguje tak, ze to chapu dokonce uz i ja :-D

Akorat nevim, jestli to jeste neni problem W98 (na kterych to mozna provozuju uz jen ja ;-)...), ale kdyz to dobehne a chci si pomoci "GO" zajet do puvodniho mista, nebo tam znovu vlozim URL a dam GO, tak uz to nefunhuje a musi se program znovu spustit, coz je neprijemne, ze se pak musi znovu nastavovat vsechny parametry
(mozna by navic bylo dobre ukladat konfiguraci do *.ini, anebo do registru...) Dik...
JKL_KOLDA (31)|27.7.2007 11:08
:D :D :D
Tedy, jako geodeta by mne zajímalo, jak si chceš vyrábět sám mapy?

Asi máš namysli něco jiného...

Můžeš vzít existující mapový list, pokud Tě zajímají určité body, tak si zjistit S-JTSK souřadnice a provést přepočet na soustavu WGS-84, což je GPS. Nejlepší to budeš mít s fotogrametricky tvořenými mapami, který jsou GPS nejpodobnější...
Mem__ce4you (485)|27.7.2007 11:13
OT: JKL_KOLDA: To má být reakce na autora vlákna, které založil v roce 2004? Zdá se vám to ještě aktuální? ;)

vladas: Na to znovunacteni URL mrknu, to by melo fungovat. Co se tyce ukladani do ini atd., to by takovy problem nebyl, ale zas je to jednorazova utilitka tak to nechci s funkcnosti prehanet ;)
wind_ce4you (5)|29.7.2007 02:09
Tak konečně hotovo:

CYKLOMAPY + TURISTICKÉ MAPY + ZAJÍMAVÁ MÍSTA - VŠE V JEDNOM
Celá ČR
12 velkých podrobných map
Měřítko 1:50 000
V kombinaci s TOPO mapami naprostá šipčka v navigaci na mobil/PDA

Ukázka:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Klad listů:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Podklady: SHOCart 2007

Potřebujete:
*zobrazení na PC: OZI EXPLORER (testováno na verzi 3.95.4m)
*zobrazení na mobilu - jen pro mobily se Symbian S60: SmartCom GPS (testováno na Nokia N73 a SmartCom GPS verze 1.53c)
*zobrazení na PDA: OZI CE (dle uživatelů také OK)

Hlavní rysy:
-vše v jedné mapě - cyklo trasy, turistické značky, zajímavá místa
-podrobnější než stávající SHOCart turistické, čitelné (narozdíl od nich)
-novější, aktuálnější (nové silnice, dálnice...)
-celá ČR je rozdělená jen do 12 oblastí -> není potřeba tahat ssebou 60 malých map,
můžu si zobrazit celý výlet na 1 mapě
-mapy se dostatečně překrývají
-slušná kvalita obrazu (vše generováno přímo z BMP, nedochází tedy ke ztrátám z několikanásobné rekomprese JPG)
-verze jak pro OZI EXPLORER, tak pro SMARTCOM GPS (SMARTCOM NAVIGATOR)
-celá ČR má méně MB než turistické SHOCart, co jsou ledaskde ke stažení, navíc cca 2x podrobnější !!

Nevýhody, známé problémy:
- mapy A4 a C2 mají místy nestejnou barvu podkladu (v náhledu vypadají trochu jako šachovnice - jen místy)


Celé mi to zabralo víc jak stovku hodin práce (získání podkladů, sesazení, vyčištění, kalibrace)
proto si nepřeju, aby to bylo uploadované jinam.

Díky nicku TOTEM za novou a lepší kalibraci, a nicku P910i za konzultace.

Pozitivní reakce potěší :-)


Mapy jsou tady:
[CODE]
http://rapidshare.com/users/HNH4UB
[/CODE]
Heslo je: windmapy
NIKAM JINAM NEUPLOADOVAT !!!
Scapino (0)|2.8.2007 14:14
To: Mem_:
Zkoušel jsem novou verzi WebMapSaveru na http://www.geoportail.fr/ a mám nepříjemný pocit že to nefunguje moc dobře. V horizontální rovině je to OK, ale vertikálně jsou čtverce posunuté viz příloha - v tomto případě bylo nastavení:
steps per move: 4
move left: 1
move up: 1
capture area
X: 4
Y: 4

TAK SE OMLOUVÁM, FUNGUJE TO OK, ALE OPRAVDU SE MUSÍ VEŠKERÉ OVLÁDACÍ PRVKY NAD MAPOU SKRÝT, COŽ JE PRÁVĚ U TOHOTO SERVERU TROCHU SLOŽITĚJŠÍ
Mem__ce4you (485)|2.8.2007 15:12
Scapino: Jj, je potřeba nechat volnou oblast 512x512 (a kousek od levého horního okraje), protože tam se simuluje to posouvání myší. Stejně tak je potřeba s myší v průběhu snímání nehýbat (nejlépe odpojit kabel, pokud se třeba má snímat delší dobu), protože jinak se to může posunout. Holt je to taková přímá metoda

Edit: Možná by stálo za to umožnit v programu definovat polohu a velikost té snímací oblasti, aby to bylo univerzálněji použitelné na různých serverech. Utilita primárně vznikla pro seznamácké mapy takže je tam dost věcí natvrdo.
jouda_ce4you (14)|3.8.2007 07:24
[QUOTE="Mem_"]
Edit: Možná by stálo za to umožnit v programu definovat polohu a velikost té snímací oblasti, aby to bylo univerzálněji použitelné na různých serverech. Utilita primárně vznikla pro seznamácké mapy takže je tam dost věcí natvrdo.[/QUOTE]

to by určitě za to stálo páč by pak šlo u některých map vyřešit problém s kalibrací . Aneb ATLAS a zadávaný/kalibrační bod uprostřed obrazovky. Pro svoje rozlišení obrazovky by si to každý metodou pokusu a omylu už dohledal sám

PS. existuje podobný program jako je BitmapCombine.exe kterej by nevytvářel PNG ale BMP (zrovna u Atlasu ta komprese dost pocuchá vrstevnice v lesích) ???
Vlada165 (676)|3.8.2007 07:35
Tak nevim, jesli opravdu nejsem natvrdly ;-( ...

Potreboval jsem maximalni ctverec kolem Jeseniku a ze to na mem W98 rano jeste bezelo a potreboval jsem pracovat, tak jsem to pustil na momentane nevyuzitem PC s Vistama.
Dal jsem "Move left" = 31, "Move up" = 31, "Capture area" 63x63,
ale i v pravem dolnim rohu nasnimanych obrazku bylo vsude "Mapovy podklad neni k dispozici" jakoby uplne vse snimal "moc severne" :-(.
Potrebuju tam i to Polsko, ze tam obcas budu chtet zajet na kole a zacit snimat ze severu tam, kde jsou mapu k dispozici, ale nepodarilo se ani se ctvercem 63x63 se stredem v Jeseniku :-( - co prosim delam spatne ?

Jeste je problem, ze kdyz se ukonci pres Shift, tak sice napise ABORT, ale dal je problem aplikaci kilnout a to i kdyz se to udela klavesami pres spravce programu, tak jeste porad hodne dlouho bezi a nechce se ukoncit (mys tvrdosijne porad ovlada WebMapSaver.exe, ktery se odmita ukoncit) Dik ...
Scapino (0)|3.8.2007 08:01
To: Jouda
Souhlasím, speciálně u některých serverů, které mají okno s mapou až úplně dole a které nejdou zvětšit na celou obrazovku by to bylo fajn.
Mem__ce4you (485)|4.8.2007 07:58
vladas: Neni ta hlaska "Mapovy podklad neni k dispozici" spojena s volbou rozliseni, ze pro moc velke priblizeni to ma seznam mimo CR zalostne? To preruseni se shiftem zkontroluju, dik za nahlaseni
Vlada165 (676)|6.8.2007 07:20
Je to tim velkym rozlisenim, ale jak jsem si vsiml, tak Visty si posunuly to tahlo s rozlisenim samy na vetsi pri spusteni snimani a budu to muset jeste zkusit pod W98, ktere mi ale ani za noc nestihnou oblast 63x63 kterou bych rad udelal a rano uz na tom PC musim pracovat :-(.
Vlada165 (676)|6.8.2007 12:37
Tak ted jsem to zkousel a opravdu to pod tema Vistama (kde bych to mel oproti W98 za chvili) pri snimani pohne "Zoomovacim tahlem" na mapy.cz a proto je to asi pod Vistama nepouzitelne :-( - jeste zkusim nekde na WXP ...
Mem__ce4you (485)|6.8.2007 13:17
OK, vidim to na novou verzi, kde umoznim presne napozicovat ctverec pro snimani a tahani mysi, aby to neinterferovalo s ovladacimi prvky kydz ma clovek jiny system, nastaveni nebo mapovy server
Vlada165 (676)|6.8.2007 13:42
To by bylo fajn. Ted bych rad takovy podrobny "autoatlas pro kolo i s polnackama i presto ze na silnicnim kole je moc nevyuziju" (tedy neco mezi turistickyma mapama a autoatlasem a cela CR zatim nevim, jestli se vleze do 4 nebo 6 maximalnich ctvercu 63x63) a to same i jako "fotomapu" a pri nynejsim systemu (vypada, ze pod WXP to chodi korektne) je to takova "sazka do loterie s metodou pokusu a omylu", tedy alespon u mne ;-( ...
Mem__ce4you (485)|6.8.2007 14:20
Nova verze WebMapSaveru, umoznuje interaktivne nastavit polohu a rozmer (od 128x128 do 1024x1024) snimanych obrazku. Soucasti je i nova verze BitmapCombineru, kde je mozne rovnez zadat rozmer obrazku a ukladat i do BMP. Jen na ukladani/nacitani z INI jsem se jeste nedostal, tak kdyztak v pristi verzi.

http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip
Vlada165 (676)|7.8.2007 07:41
Potreboval bych sejmout vetsi uzemi (radeji vcelku), ale na vsech PC a i na tech Vistach s 2GB RAM mi to pri pokusu o skladani obrazku o 63 radach nebo sloupcich hodi "Parameter is not valid",

See the end of this message for details on invoking
just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
System.ArgumentException: Parameter is not valid.
at System.Drawing.Bitmap..ctor(Int32 width, Int32 height, PixelFormat format)
at System.Drawing.Bitmap..ctor(Int32 width, Int32 height)
at BitmapCombine.Form1.Combine()
at BitmapCombine.Form1.button1_Click(Object sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


************** Loaded Assemblies **************
mscorlib
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/MICROSOFT.NET/FRAMEWORK/V2.0.50727/mscorlib.dll
----------------------------------------
BitmapCombine
Assembly Version: 1.0.0.0
Win32 Version: 1.0.0.0
CodeBase: file:///C:/!MAPA_CR_ATLAS_FOTO/BITMAPCOMBINE.EXE
----------------------------------------
System.Windows.Forms
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Drawing
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------

************** JIT Debugging **************
To enable just-in-time (JIT) debugging, the .config file for this
application or computer (machine.config) must have the
jitDebugging value set in the system.windows.forms section.
The application must also be compiled with debugging
enabled.

For example:





When JIT debugging is enabled, any unhandled exception
will be sent to the JIT debugger registered on the computer
rather than be handled by this dialog box.
Mem__ce4you (485)|7.8.2007 08:07
Zrejme nedokaze System.Drawing.Bitmap udelat bitmapu o rozmerech vetsich nez 32.000 x 32.000 pixelu. Otazka je, jestli s tak velkou bitmapou je schopno pracovat i neco dalsiho (graficky editor nebo konvertor na jiny format, mozna radkovy imagemagick). Byla by jeste moznost nevytvaret tu vyslednou bitmapu v pameti, ale natvrdo ukladat nekomprimovany BMP soubor, timpadem budou pametove naroky na BitmapCombine prakticky nulove, ale take nevim, jake je omezeni na rozmery formatu Windows BMP
Vlada165 (676)|7.8.2007 08:29
Chci to jeste zkusit doma na WXP sice jen s 1GB RAM, ktery mam ale nastaveny tak, ze jsem na nem pracoval (samozrejme v jinych programech) uz s opravdu dost velkyma mapama (dostanu se k to mu asi ale az pres vikend).
Podle toho co pises o te "System.Drawing.Bitmap" ale vypada, ze mi to nejspis nepomuze :-( ...

Je jasne, ze je velke mapy rozlozit na vice mensich casti (uz kuli tomu pozdejsimu zobrazovani, i kdyz da vic prace vymyslet, jak optimalne nasnimat po castech a hlavne neudelat chyby pri snimani...), ale kdyz uz mam sejmuto treba 63x63 (coz je jasne, ze ted asi nezpracuju, ale je toho skoda, pokud uz je to takto "pohodlne" sejmute :-(...

Rucni prejmenovani (aby se dalo slozit po castech...) bude ted take docela "veda" a nesel by prosim "BitmapCombine.exe" upravit tak, aby vysledek "rozrizl" na zvoleny pocet dilu (treba na 2x2 dily), coz by dost zjednodusilo snimani a hlavne skladani takovych "velkych monster" ;-) ? Diky...
Mem__ce4you (485)|7.8.2007 08:39
Jj, upravit BitmapCombine tak, aby bral v uvahu indexy obrazku nebude problem. Tj. sejmes si treba oblast 80x80 (v posledni verzi jsem tam dal max 99) a pak das rozmer vysledku treba 20x20 a pocatek indexovani v 60x20 (posledni ctverec ve druhe rade) apod.
Vlada165 (676)|7.8.2007 10:23
To by bylo fajn (anebo by bylo sikovne treba neco jako "rozdelit vysledek na volitelne 2x2 ctverce a ostatni uz by se to postaralo samo, i kdyz tady by zas byla nevyhoda, ze by to asi bylo jen bez prekryvu, ktere jsou nekdy zadouci a nekdy kvuli yspore mista na SD zadouci nejsou - takze nejlepe nechat "rucni indexovani" i "automaticke deleni" a tam zvolit s prekryvem, anebo bez nej, nebo to uz bych chtel moc ;-) ?)
Vlastne ted jsem si to jeste jednou precetl a tohle vyhovuje, akorat by tam byly sikovne ty prekryvy, i kdyz i ty s vlastne daji udelat postupne jen temi indexy, i kdyz je pak trochu narocnejsi si predstavit v kterych mistech, pokud je mapa vetsi a spatne se z hlavy predstavuje co je na ni kde....

Jinak jsem se dival na funkci "Position and size" v WebMapSaver.exe a nejak mi jde jen menit velikost toho oznaceneho cvterce a posouvat s nim uz nejde, nebo to zatim neni dodelane? Dik...
Mem__ce4you (485)|7.8.2007 11:06
Mne s tim posouvat jde, pomoci tech tlacitek L, R, U, D. Posun je o jeden pixel, pokud cloveka nebavi klikat, da se treba drzet enter
jouda_ce4you (14)|8.8.2007 09:44
Je to perfektní.
Ještě bych navrhoval 2 vylepšení
- vypisovat pozici snímaného čtverce (pokud si už jednou najdu usazení tak abych se příště jednoduše dostal na stejnou pozici)
- velikost snímané oblasti nastavitelnou dle mého požadavku (pro dané rozlišení mapy např. vím, že 1km odpovídá 200 pixlům a já si tak mohu říct, že chci stahovat čtverec 2x2 km ... 400x400 pixlů). Pro kalibraci většího počtu map je výhodné začínat na celých kilometrech (líp se přepisujou map soubory v ozim)
Mem__ce4you (485)|8.8.2007 10:07
jouda: OK, tak to vidim na dodelani INI a zobecneni tech hodnot, at je to univerzalne pouzitelne
Mem__ce4you (485)|8.8.2007 11:52
Nova verze
http://ftp.nepsin.com/WebMapSaver.zip

Umoznuje rucne zadat libovolnou velikost i rozmery snimane oblasti, veskera nastaveni se pri ukonceni aplikace ulozi do INI a po dalsim spusteni opet nactou. Adekvatne byl upraven i BitmapCombine, ktery nyni detekuje rozmery nasnimanych obrazku automaticky podle prvniho, a pribyla take moznost nastavit si, od ktereho indexu ma spojovani zacit, takze je mozne treba z 80x80 nasnimanych obrazku nechat polepit 4 bitmapy 20x20, nebo treba s presahy 22x22 apod.
Vlada165 (676)|9.8.2007 12:03
Zrada ;-( !!!

Tak by se mi libila "stinovana vyskova AutoMapa alespon se zoomem 9" z http://www.beta.mapy.cz/ ale vypada, ze si s tim WebMapSaver.exe neporadi a ze brzy koncime, pokud nebudes mit chut to jeste resit ;-( ...
Mem__ce4you (485)|9.8.2007 12:35
Zajimave, reaguje to na mouse eventy jinak (zustava stisknuta mys atd.), kazdopadne nehazejme flintu do zita, prijdu na to, jak se to lisi, a pripadne dame volbu dvou moznosti posouvani
Vlada165 (676)|9.8.2007 12:53
Mno a navic ty "zdrzujici blbustky" jako plynule zoomovani (co mne vsude rozciluje a kde jde hned vypinam...) + vlastni zrejme generovani a nacitani vyskoveho profilu a pak dat na ukladani kazdeho obrazku zrejme nejmene minutu anebo i vic ;-( ...

Jinak jsem ted neco tahal na WXP s velkym rozlisenim a pouzil na W98 stejny *.ini abych mel stejny vyber (ze brzy na ty WXP nebudu moct a fotomapu ve stejnem rozliseni budu muset dotahnout na W98), musel jsem tedy dat misto 1024x1024 jen 800x800 pixelu aby se to na muj horsi monitor vlezlo a mapa pri jinak stejnych parametrech zacala snimat mensi uzemi nez na tech WXP, i kdyz s Move a Caprure Area jsem nehybal - chtel jsem je pak pouzit pro stejnou fotomapu a jen testoval na stejne mape, co se mi zatim stahuje vedle ;-(
jouda_ce4you (14)|10.8.2007 07:23
[QUOTE="Mem_"]Nova verze

Umoznuje rucne zadat libovolnou velikost i rozmery snimane oblasti, veskera nastaveni se pri ukonceni aplikace ulozi do INI a po dalsim spusteni opet nactou. Adekvatne byl upraven i BitmapCombine, ktery nyni detekuje rozmery nasnimanych obrazku automaticky podle prvniho, a pribyla take moznost nastavit si, od ktereho indexu ma spojovani zacit, takze je mozne treba z 80x80 nasnimanych obrazku nechat polepit 4 bitmapy 20x20, nebo treba s presahy 22x22 apod.[/QUOTE]

:D SUPER

Jen se mi zdá, že nefunguje posouvání mapy pomocí tlačítek Up a Down
(chytá to kraj blikacího čtverce a pokouší se to hejbat s ním). Do stran to fachčí správně.

Šlo by ještě tohle posouvání udělat tak aby se dalo skočit na konkrétní (např.blbě stáhnutý) čtverec přes zadání počtu posunutí + i -
Vlada165 (676)|10.8.2007 07:49
K nejake funkci pro ty blbe stahnute ctverce bych se take primlouval.

Ted jsem treba tahal na PC kde bylo jen 2GB volneho mista na disku (bohuzel tam nesmim nic smazat), z obrazku 65x41 mi to skoncilo na polovine a momentalne nemam PC, kde bych to mohl spustit znovu a aby se to veslo cele najednou :-(.

Nesla by prosim udelat funkce, aby se dalo pokracovat od zadane pozice a dal spravne indexovalo nazvy souboru, anebo dokonce aby to naslo posledni ulozeny obrazek, co byl jeste spravny a pokracovalo dal az do konce ?
(ze bych na disku vsechny obrazky kvuli mistu smazal a nechal tam jen ten posledni spravny, a pokud by to samo "nakrokovalo" na pravne souradnice, ze by to pokracovalo v indexovani nazvu podle toho posledniho spravneho, popr. by se dal zadat "pocet opravovanych ctvercu" a pokud by se nezadal, tak by to jelo az do konce) Dekuju...

S tim cvercem take obcas stisknu UP a nic se nedeje (spatne se pak pocita, kolikrat to opravdu skocilo) a mam takovy pocit, jako by v programu byla "nejaka smycka obsluhujici ten ctverec" a tim padem to obcas ta tlacitka Up a Down ignorovalo. Mozna tam ten cverec po jeho navoleni uz ani nemusi byt...

Jeste mne napadlo, ze by bylo sikovne, kdyby to odhadovalo cas zbyvajici do konce stahovani ...
xxmz (30)|15.8.2007 07:51
To: Mem_ . Jen tak přemýšlím - nebylo by možné pro snímání map vytvořit aplikaci která by pracovala přímo s oknem libovolného prohlížeče (ne prohlížeč v aplikaci)? Pokud by to šlo bylo by to pravděpodobně mnohem univerzálnější, ve smyslu na tomto serveru nejede to a tohle atd..... Pro posouvání by mohlo sloužit postup který používá geniální a geniálně jednoduchý Ghost Mouse 2 (ušetřil mi několikrát moře otrocké práce), který věrně simuluje pohyb myši uživatele tak, že bezproblémů posouvá např. beta.mapy.cz. Pak obdobu printscreen, ořez a je to :) (zase Hurvínek a jeho válka). Pro zájemce odkaz na zmínění GhostMouse 2 : http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_13004921.html
Mem__ce4you (485)|15.8.2007 09:17
xxmz: Ono to tak mozna funguje i ted, ta aplikace si neoveruje, ze ma okno v popredi, takze pokud hned po zapnuti snimani prepnes do jine aplikace (prohlizece), tak by to melo tahat v nem. Ale ted si nejsem jisty, zda to snima DC cele obrazovky (=PrintScreen) nebo jen aplikacniho okna.

Co se tyce toho posouvani a castecne nefunkcnosti na beta - ja posilam klasicke zpravy stisknuti mysi, tazeni, uvolneni mysi, ale na puvodnich mapach to trochu blblo, takze nekde je tam pauza navic, nekde je naopak po pusteni hned stisknuti. Na beta se zda, ze uz to reaguje jak ma, takze to zkusim nasimulovat a pak pridat prepinac pro dva rezimy posouvani
Vlada165 (676)|15.8.2007 10:15
Funguje to i v jine aplikaci :-) Akorat by mozna bylo dobre tam dat (volitelne pred zacatkem snimani) prodlevu, aby se to do te aplikace stacilo urcite prepnout a na zacatku nechybely obrazky...
xxmz (30)|15.8.2007 10:35
JJ funguje to a snímá to jen výřez, což je dobře. Jsem zvědav kde bude ten háček u beta.mapy.cz. Žeby hoši už něco tušili??
Vlada165 (676)|17.8.2007 13:27
To posouvani tlacitky UP a DOWN ted opravdu zlobi. Nekdy musim kliknout i 6x, nez se trefim do toho "spravneho okamziku" a obraz se posune a to se pak spatne pocita :-( ...

Ten ctverec je ale jinak samozrejme sikovny pro predstavu, ktera oblast se bude skutecne snimat a hodi se tam, kdyz chci vedet, kde presne bude stred a najizdim tam treba rucne (mysi), takze by nebylo vhodne, aby zmizel uplne.
Neslo by tam prosim radeji udelat tlacitko pro jeho volitelne zobrazeni, aby tam nebyl i ve chvilich, kdy (alespon mam ten pocit) zrejme zdrzuje ta tlacitka UP a DOWN ?