Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 78

Téma: Batery pack pro PDA

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

no na jednom vebu jeden týpek píše že už si to koupil a recenzi napíše, tak sem zvědavej, jestli
    - no já sem taky koukal na těch 22 hodin, ale to oni tam asi jen vychcaně napsali, protože možná nějaké starší PDA se super silnou baterkou takhle vydrže může - spíš reklamní trik, no tak to někdo ozkoušejte ! )
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Ja už som kedysi opisoval jeden výrobok, ktorý sa predáva v Poľsku. Práve včera som si ho doniesol a je celkom zaujímavý. Idú do neho 4 batérie. Má prepínatko on/off a káblik, ktorý konči USB. Ako veľmi zaujímavá je cena - 49 zŁotých, čo je pri dnešnom kurze cca 490 Sk. Rozmery sú prijateľné, konštrukcia pevná a pri najhoršom vojde do vrecka. Ďalšou výhodou je, že pre zapojení cez USB konektor mám stále voľný USB HOST. Nevýhoda asi to, že ak je FS N560 úplne vybytá, z nejakého dôvodu sa neviem nabíjať z USB (nevie niekto túto vec riešiť?). Predáva sa vŠak aj nabíjačka priamo na FS, kde z nej ide nie USB ale priamo prípojka na FS (aj iné typy). V najbližšej dobe to odskúšam. Samozrejme, je to drahšie ako tie ruské mašiny, na ktorých výrobu tu dávate návody, ale predsalen, je to iné. A 490 Sk nie je až tak veľa. Prikladám aj dve fotky - fotené mobilom, takže kvalita nič moc:

Popri PDA je to úzke a trochu dlhšie

Tu môžete vidieť prepínatko on/off

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od milos797
    Nevýhoda asi to, že ak je FS N560 úplne vybytá, z nejakého dôvodu sa neviem nabíjať z USB (nevie niekto túto vec riešiť?).
    Asi to vyřešit nepůjde, píše se o tom na stránkách jednoho z výrobců zde uváděných zařízení, upozorňují, že v případě úplně vybité baterie na PDA nebo mobilu nebude USB nabíječka fungovat.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od milos797
    Ja už som kedysi opisoval jeden výrobok, ktorý sa predáva v Poľsku.....
    nenašel bys někde nějaký odkaz? V Polsku mám bráchu, že bych si nechal nadělit k narozkám...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Je to v tomto obchode:
    http://www.skleppda.pl/index.php?p414,zasilacz-bateryjny-aa-fujitsu-siemens-loox-n5xx-c5xx-4xx-6xx-7xx
    konkretne táto nabíjacka je na FS. Nájdes tam aj USB ckovu.
    Majitel obchodu je znamy mojho znameho, takze ja som to mal da sa povedat osobne, ale myslim ze dobierka odtial nie je az taka draha, ako dobierka z ceska na slovensko :no:
    Dúfam, že to niekomu pomôže. Inak v tom obchode majú naozaj veliký výber príslušenstva, aj takého, čo u nás a v česku je veľmi málo.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

mohl by mi to nekdo koupit a poslat? za nejaky peniz navic, vypada to hodne dobre!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Je to do pohodicky. Ale poslat ti to asi neposlem. Ja sam kym som si tu moju dovliekol domov to trvalo asi 3 mesiace. Velmi malo chodim do polska nakolko teraz zijem v BA a polsko mam od ruky Ked som s nimi však v minulosti písal, nerobilo im problém posielať na slovensko. a myslím že do česka im to bude tiež šum a fuk.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

tak to je skoda, ze neumim polsky, mohl by si to zaridit? poslu ti penize na ucet... (nebo radeji v obalce, na slovensko jsou trvale rpikazy silene drahe)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od cubas
    na slovensko jsou trvale rpikazy silene drahe)
    A proč to chceš platit TRVALÝM příkazem, to chceš pravidelně měsíčně odebírat několik kusů :sarcastic: ?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jul 2004

to byl preklep :-) myslel jsem prevodem...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od Benedikt
    ...Nemám odzkoušené kolik nejmíň PDA ještě vezme jako dostatečné pro nabíjení...
    Tak jsem zkousel a meril, jak PDA nabiji 4 tuzkove baterky. Byly to 2700mAh (nejake noname) - po uplnem nabiti dodavaly 5.55V (coz je dost, ale v PDA by mel byt obvod, ktery do baterky pusti jen co je treba a standartni nabijecky taky nedavaji presne 5V), po 5,5 hodinach 3x preruseneho nabijeni(dohromady 190% nabiti) spadlo napeti na 4,65 a prestalo to nabijet. Ke zniceni baterii by doslo pri poklesu pod 1,1V na clanek (v krajnim pripade snesou az 0,9V), takze to nehrozi. Ted hledam obvod, ktery by to nenechal spadnout pod 4,8V - proste by to odpojil, protoze pri tech 4,65V to seplo a hned zas vyplo a stale dokola. Takze s tim obvodem by to nabijelo cca 4 - 4,5 hod. Zajimalo by me, jestli ta nabijecka z Polska neco takoveho ma. A kdyz to shrnu, tak podle nejake recenze to pry nabiji cca 2-2,5h, takze me tech 5,5h mile prekvapilo a jako zdroj stavy to pri cene 350,- Kc/4ks Ni-MH 2700mAh nema chybu. Uz ma nekdo odzkousenou tu z Polska s Ni-MH?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

po polsky vie snad každý Písal som im mail, či je možné odoslať tovar do Česka, aby s to zbytočne nekomplikovalo. Čakať na to, kým tam pôjdem sa neoplatí a ak by sa to malo posielať z PL na SK a potom z SK do CZ, tak to si za tie peniaze kúpiš aj náhradnú baterku. potom ti dam vedieť keď odpíšu.
    Čo sa týka doby nabíjania, zatiaľ neviem. Chcel som to odskúšať avšak momentálne mám mnoho starosti - za chvíľku budem Bc. Cez víkend to skúsim oťuknúť. Pokiaľ sa mám vyjadriť k otázkam o tom napätí, tak to skutočne netuším o čo ide. Takže len praktické poznatky podložím. Inak ta nabíjačka je taká kompaktná, že som ju teraz nemohol nájsť

Nováček
    Registrace
    May 2007

Tak..první post, ale snad pomůže.

Ta nabíječka z Polska přesně odpovídá té nabíječce od Boxwave..je úplně stejná, jen tam nemá to logo Jelikož ji mám už asi rok, tak můžu poskytnout nějaké poznatky. Co se týče toho neustálého vypínání a zapínání PDA, když se baterky vybijí pod určitou hodnotu, tak to bohužel ošetřeno není.
    Jinak funguje skvěle..teda u mě už ne, protože se mi bohužel zlomil ten kablík..potvora..takže teď hledám alternativu..na boxwave najdete už novou verzi, která má v sobě i svítilnu a kdesicosi, tady je link

http://www.boxwave.com/products/batt...pter/index.htm

Mno a jelikož je moje boxwave nabíječka nefunkční, tak ji brzy rozeberu a podívám se tomu na zoubek, zatím ale to vypadá, že je to prostě jen přes spínač napájený USB konektor bez jakéhokoliv usměrnění, odporu, stabilizace..bez čehokoliv..například pokud použijete jednorázové tužkovky, tak nenabíjí (jednorázovky mají 1,5V), ale s nabíjecíma tužkovkama to jde v pohodě.

Ufff..já ji bohužel objednával přímo z USA..ale už se mi do toho znova nechce, takže jdu bastlit

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

no, já se chystám do polska k bráchovi někdy koncem května nebo začátkem června, tak bych to odtamtud snad mohl dovalit...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od emreis
    Ta nabíječka z Polska přesně odpovídá té nabíječce od Boxwave..je úplně stejná, jen tam nemá to logo
    Tak jestli tyhle nabíječky jsou přesně stejný, tak já jsem čínskej pámbů srandy... Podle fotek bych řekl, že se tvarově dost liší, a ta americká má podle popisu světýlko ze 3 LEDek...

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Warring Batery Cover Open!!
    Od psto v sekci Dell
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-02-2008, 07:21
  2. hx4700 low batery
    Od sid_ce4you v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-06-2006, 07:53
  3. BATERY PACK PRO + SE problém