Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Batery pack pro PDA

Abrandecky_ce4you (102)|5.6.2008 17:26
[QUOTE="Nesli"]TO Abrandecky

To je dobře, že tě to zaráží, neb s touto "nabíječkou" si dobijes baterku pda tak o 20 procent:no:
[/QUOTE]
Tak měl bych s sebou třeba 4 monočlánky AA
Než novou baterii, tak to bych si raději koupil tu nabíječku od Boxwave
Nesli (409)|5.6.2008 17:48
Otazkou je zda by takova nabijecna na jeden AA cl. dokazala treba i na tu ctvrtou baterku zarizeni nabit,videl bych to ze nekde ve ctvrtine nabijeni se PDA proste odpoji a odmitne nabijet dal... Potrebujes alespon 4,9V aby ti to chvili, nez o kousek poklesne napeti, nabijelo pred USB..1 AA clanek- 1,5V, cili v tom musi byt jeste neco jako minitransformatorek aby to toho jmenoviteho napeti dosahlo, s tim prepoctem rapidne klesnou i mAh a je to na hrane...;)

PS No prave, rozhoduju se mezi tim boxikem a dalsi baterii, zas z boxiku bych mohl treba napajen i GPS ci HF, jenze GPS mam ted integrovanou....nevim:?: ;)
Docent (1234)|5.6.2008 17:57
[QUOTE="Abrandecky"]Než novou baterii, tak to bych si raději koupil tu nabíječku od Boxwave[/QUOTE]
Tak to bys udělal chybu... Já tu nabíječku mám, koupil jsem ji kvůli tomu, že chodím s PDAčkem a OZIExplorerem po horách a standardní baterka dlouho nevydržela. Jenže ta nabíječka sice baterku dobije skoro 3x, ale má tu nectnost, že nezačne dobíjet, pokud je PDAčko zapnuté... Takže to znamená PDAčko vypnout, nechat nějakých 15-30 minut dobíjet, zapnout a modlit se, že dobíjení bude pokračovat (což, pokud už jsou články v nabíječce více vybité, obvykle nepokračuje).

Takže jsem pak koupil na eBay baterku 2200 mAh za $14 i s poštovným, a spokojenost - na to moje 6-7 hodin chození to vystačí.
Nesli (409)|5.6.2008 18:06
TO Docent

DIky za radu;) Neb prave na OZIka a geocash,prirodu to chci:)
Ono pravda ze s 2 baterkama, jednou 1100 a pak 2400mAh, to asi ten boxik strci hrave do kapsy, i kdyz muze to byt fajn takova obravdu "zelezna" nouzova zasoba;)
Abrandecky_ce4you (102)|5.6.2008 20:27
Jako zakoupení náhradní baterie mi nepřijde zrovna elegantní řešení. Chtěl bych nějakou záložní nabíjecí baterii, abych mohl nabije případně i mobil. Potřeboval bych tak 10h výdrž při zaplé GPS.
Nesli (409)|5.6.2008 21:05
No, mam mobil, pda a gps v jednom, tj mi to docela elegantni prijde, ale pravda ze mit to jednotlive asi by se mi teze vice zamlouval ten battery pack na USB...
Abrandecky_ce4you (102)|5.6.2008 21:15
To já mám taky GSM+PDA+GPS+WIFI. No jo, ale který battery pack by byl dobrý? Zamlouval se mi ten Boxwave, ale Docent mě od toho zrazuje.
Nesli (409)|6.6.2008 00:04
No ja se obavam ze i s jinymi Battery packy to bude dost stejne:(( Tak nejak to vychazi z toho jak jsou konstruovany a jak pracuje nabijeni PDA:((
Asi zustanu u te extended battery, daj mi k ni i zadni zvetseny kryt;)
Docent (1234)|6.6.2008 08:51
To Abrandecky: já tě nezrazuju, na dobíjení je to dobrý, prostě to většinou není schopný začít dobíjet zapnutý PDAčko. Pokud ti nevadí, že ho na 30 minut musíš vypnout, tak je to v pohodě.

Jo, a důrazně varuji před lacinými rychlonabíječkami v použití s běžnými NiMH akumulátory - spolehlivě je po pár nabití odrovnají.
ango (14)|6.6.2008 13:43
Přemýšlel jste někdo víc nad hračkama jako je tato ? myslíte že bych tim PDA nabil? Nemáte někdo něco podobného?
prtdlacka (179)|7.6.2008 01:03
[QUOTE="Docent"]...
Jo, a důrazně varuji před lacinými rychlonabíječkami v použití s běžnými NiMH akumulátory - spolehlivě je po pár nabití odrovnají.[/QUOTE]
Otázečka - čím odrovnají? Já tu svojí (domácí výroba) použil tak cca 50x a PDA ani baterie nevypadají odrovnaně. Nabíječka dodává 5,6V při plném nabití AA, při 4,92V se nabíjení přeruší. Na rozdíl od Boxvawe mi to nabíjí i při zapnutém PDA.
Abrandecky_ce4you (102)|7.6.2008 07:35
Můžeš prosím prozradit něco víc o té tvojí po domácku udělané nabíječce. Kdyby to nebylo složité, udělal bych si ji také :)
Docent (1234)|7.6.2008 08:59
Ta moje poznámka není o nabíjecí krabičce pro PDA, ale o nabíječkách na NIMH akumulátory, které se do tě krabičky dávají...
prtdlacka (179)|7.6.2008 12:13
[QUOTE="Abrandecky"]Můžeš prosím prozradit něco víc o té tvojí po domácku udělané nabíječce. Kdyby to nebylo složité, udělal bych si ji také :) [/QUOTE]

http://gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=819-024

http://gme.cz/cz/index.php?page=product&detail=806-051

celkem 28,- Kč

Uvažoval jsem o vyrobení zařízení se stabilizátorem a ochranou proti hlubokému vybití, ale stoupla by spotřeba / klesla kapacita nabíječky.

Abrandecky_ce4you (102)|17.6.2008 11:45
Moment, ale pokud dobře počítám, nabíjecí AA baterie mají 1,2V = při použití čtyř 4,8V a tudíž by teoreticky proud nestačil na nabíjení. Při použití alkalických 4x 1,5V = 6V! Snese to PDA? Na USB by mělo přijít 5V (možná ± 0,1V)

Mám nabíjecí baterie o kapacitách 2500mAh. Stačilo by to na jedno plné nabití PDA?
Docent (1234)|17.6.2008 12:11
Teoreticky to možná nestačí, ale prakticky to funguje... Z článků 2700 mAh nabiju baterku 1100 mAh 2x + 1x částečně, 2200 mAh 1x + 1x částečně.
Abrandecky_ce4you (102)|17.6.2008 12:42
[QUOTE="Docent"]Z článků 2700 mAh nabiju baterku 1100 mAh 2x + 1x částečně, 2200 mAh 1x + 1x částečně.[/QUOTE]:O :O :O
Tak to jsem teda nečekal. Ty máš tu nabíječku od Boxwave, že? By mě zajímalo, jakpak to vypadá s tou podomácku dělanou nabíječkou. Asi bych ji zkusil udělat. I kdybych dobil jen 1x, tak by mně to stačilo. Jak je to pak s výdrží nabitého PDA? Stejné, jako po nabití ze síťové nabječky?
Docent (1234)|17.6.2008 13:22
jj, od Boxwave. Výdrž bude, řekl bych, stejná, ale jak už tady někde píšu, problém je v tom, že to většinou nezačne nabíjet, když je PDAčko zapnuté (a to ani na nejnižší frekvenci procesoru a vyplý displej).
Abrandecky_ce4you (102)|18.6.2008 07:30
Tak jsem provizorně zapojil 4 AA baterie s miniUSB konektorem na mém PDA. Nejdříve PDA signalizovalo, že nabíjí, leč se nic nedělo. Pak jse až zjistil, že na síťovém adaptéru je nákres zapojení.
Takže zapojení bylo:
1. +
2+3 - spojit
5. GND

Pak se nabíjení rozběhlo :))
Sice jsem měl na nově nabitých AA akumulátorech celkem 6V, ale proces nabíjení fungoval. Zkoušel jsem to i s jednou vybitou baterií (4,7V) a také nabíjení fungovalo. Chtělo by to jen něco, čím bych raději srazil těch 6V na 5V (myslím si, že pro baterii v PDA to není zrovna nejlepší). Asi bych to zatím vyřešil nějakým odporem (nevím, jakou hodnotu, tak zase do toho nevidím), ale lepší by byl nějaký obvodek, který by při vybitějších akumulátorech zbytečně neubíral proud a jen by nepustil větší proud jako 5V. Máte nějaké nápady?

Alespoň jsem ušetřil za koupi batery pack :)
Docent (1234)|18.6.2008 08:20
No, on ten baterry pack má v sobě ještě LED svítilnu, já to používám, když jsme někde na horách a jdu v noci čůrat, tak abych nezakopával o spolunocležníky :D .
Radek Pokorný (68)|18.6.2008 08:32
No jestli k tomu pristupujes v ramci teto vety (to snad ani nemuze napsat zak zakladni skoly po prvni hodine fyziky):

...by při vybitějších akumulátorech zbytečně neubíral proud a jen by nepustil větší proud jako 5V...

tak lituji tve PDA ...
Abrandecky_ce4you (102)|18.6.2008 08:51
Aha, teď taky vidím tu blbost :)
Mluvil jsem s technikem v práci, dal mi stabilizátor na 5V. Zkoušeli jsme přes něj pustit 6V, srazí to na 5V, když jsme pustili 4V, pustil 4V, u cca 2,8V stabilizátor už nepustil nic.

To Docent: LED svítilnu mám na PDA :)
xtonda (811)|18.6.2008 10:29
Můžete specifikovat co je to za stabilizátor?
Abrandecky_ce4you (102)|18.6.2008 10:49
Zatím jsme to jen testovali měřákem, na zapojení budu mít čas až koncem týdne

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Abrandecky_ce4you (102)|23.6.2008 07:15
Tak v praxi si stabilizátor bere hodně proudu z baterií a pak už nepropouští nic. Takže jsem to zapojil jen na přímo a funguje to. Na Asusu P535 nabíjí i při 20% stavu baterie a při zaplém PDA.
prtdlacka (179)|23.6.2008 08:46
Jak už jsem tu někde psal - dobíjecí baterie mají 1,2V jen "teoreticky". Při plném nabití dává cca 1,45V. Klasické baterie nové dodávají 1,55V. Použití stabilizátoru sebou nese problém jeho samotného odběru, pak by bylo potřeba baterií cca 6, a to už zase roste cena, váha a ztrácí to smysl.
Abrandecky_ce4you (102)|23.6.2008 09:22
Jen se bojím, aby těch 6V neničilo nebo nezničilo PDA nebo akumulátor
Anitka (108)|1.11.2008 19:09
Koukám, že se řeší tento problém s nabíjením všude. Protože jsem jej řešil taky, postavil jsem si vlastní nabíječku na bázi 4x AA, jen s rozdílem, že je vše řízeno procesorem, takže není třeba se bát přebíjení a podvybití akumulátoru, indikuje stav nabití atd.. Dotáhl jsem to tak daleko, že jsem si to nechal i certifikovat a prodávám to. Chtěl jsem se i domluvit s Pavlem, jestli by to nechtěl recenzovat, ale nemám na něj kontakt a na SZ mi neodpovídá. :( Každopádně garantuju funkčnost a vrácení peněz při nespokojenosti. Pár hraček, na které jsem tady viděl odkazy, mám doma a skončily hluboko v šuplíku. Styděl bych se to někomu i věnovat. :sarcastic: Pokud máte zájem a napíšete mi soukromou zprávu, dostanete za odměnu slevu 200Kč na nákup akubloku. :D
Akublok: ME-27A
V e-shopu najdete i spoustu příslušenství, jako třeba solární panel.

Martin
www.rufi.cz