Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 2006 Plus

xtonda (811)|12.6.2007 21:35
[QUOTE="franco25"]Zdravym setkych, neviem ci my niekto podobny problem ako ja no ak nie tak budem asi prvy. Po nainstalovani Igo+ som bol samozrejme celkom milo prekvapeny. Prihodil som samozrejme novu mapu Slovenska. Este v ten den my trebalo ist do Popradu na ulicu Stefanikovu a Uherovu. Na moje prekvapenie som ich v novej mape nenasiel, no preinstaloval som stareho Iga a tam su vie my niekto povedat v com je problem? Vdaka[/QUOTE]

Tak v nové 2007.4 (070524) už to je dobře.
Honza102 (182)|12.6.2007 22:26
Přestal mi fungovat noční režim, "automat. v nočních barvách" mám zapnuté. Nevíte čím to může být?
Mudrunka (547)|12.6.2007 23:04
[QUOTE="kokoskokos"]Od 7.6.2007 je k dispozici další update Igo 2006+
Jsou aktualizovány mapy Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko na verzi 070524.
Novější je rovněž soubor data.zip
Stahovat MapLoader (cca 1GB pro Igo Europe) je možné po zaregistrování z http://my.i-go.com/downloads_page.php[/QUOTE]
Nerozumím tomu, skoro to na mě dělá dojem, že byli na stáží u nejmenované akciové společnosti.
1. Mají e-mailové adresy nás, co jsme ofiko uživatelé. Minimálně z upgrade na verzi Plus. Že by přilítnul nějaký e-holub jsem si nevšiml ani náhodou. A to mám notifikaci na přilétnuvší.
2. Že by na update upozornili na svých oficiálních web stránkách ani náhodou, a to, jelikož jsem věděl, že něco má přijít jsem v poslední době jejich stránky kontroloval téměř denně
3. Státy, jichž se update týká se mě vzhledem k pravidelně realizovaným, resp. připravovaným cestám hodí (až na to Rumunsko -)), ale proboha, proč tam není taky CZ !!!!! Za ten rok a půl – škoda mluvit, natož psát!
Mám jediné východisko, zítra provedu update a následně na internetu „uloupím mapu CZ“ v poslední dostupné verzi, tuším, 2007.01, a budu vesele jezdit a navigovat !
A ofiko upgrade na verzi 8 si ještě pořádně rozmyslím !
Každopádně, za upozornění kokoskokos-ovi děkuji, a to pěkně -)
Mudrunka (547)|13.6.2007 10:00
tož jsem provedl upgrade a jsem nespokojen. Nejenom, že mapu CZ opravdu nechali „z dob Marie Terezie“, ale i např. v Chorvatsku nejsou nově otevřené úseky dálnic. A v napojení některých silnic mezi Slovinskem a Chorvatskem zůstaly chyby. Tedy plánováni trasy je opět nepoužitelné a pro navigaci s obtížemi jaké bych očekával tak akorát u Dynavixu. :no:
spigot_ce4you (130)|13.6.2007 10:45
Chcem sa opytat. Po update sa mi zmenili len mapy a nic ine. Data.zip ostal rovnaky. Co mam spravit aby sa mi nahral aj novy data.zip, popripade aj ostatne subory. Tak pozeram, ze aj mapy mam stale stare, "20070320".
Dik.

Problem vyrieseny. Dik
kokoskokos (75)|14.6.2007 08:25
Aktualizovány jsou pouze mapy Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko na verzi 070524 (viz. můj příspěvek na předchozí stránce).

Co se týká aktualizace iGO, tak tu je třeba provést ručně. Ve staženém souboru "Maploader_for_iGO.....zip" je adresář pda (pro MIO by to měl být pna) ve kterém je nejnovější verze programu. Tyto soubory se překopírují na SD kartu. Pokud má někdo modifikované soubory v adresářích "voice", "scheme", "lang" je třeba si dát pozor, aby se nepřepsaly.

Mapy se dají překopírovat stejným způsobem, jsou v adresáří maps (ne pda\iGO\maps, tam je pouze basemap.fbl).

Před jakoukoliv změnou vřele doporučuji si zazálohovat obsah celé SD karty!

Mudrunka (547)|14.6.2007 08:38
no mě při prvním spuštění nového Maploaderu se to samo řeklo, že to našlo nověší komponenty programu (nějak tak) a po odklepnutí OK se aktualizace spustila. Bohužel, protože Žuži teď kecá "za sto a dvacet metrů...." apod. a tu původní zazálohovanou nemám. Tedy budu muset znova hledat, nebo lépe upravovat.....
kokoskokos (75)|14.6.2007 09:09
A proto je dobré:
a) zálohovat
b) si upgrade udělat ručně
;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Mudrunka (547)|14.6.2007 19:07
Vážení, mám problém, po užívání skinu Riks 4.5 a posledním upgrade (nevím, zda to s tím souvisí) jsem se dostal do problému s PDA. Funguje to jak má, ale jakmile vyndám SD kartu PDA jako by zamrzne a odmítá cokoliv dělat. Když tam dám jakoukoliv jinou kartu sice ji vidí (podle ikonky s pamětí) ale je to v tom zamrzlým stavu. A i když tu správnou vrátím nazpátek, chytne se to až po SR. Neví někdo, co to může způsobovat? Do HR se mi moc neche.
Panot (569)|14.6.2007 19:10
Možná ta vadná verze rikse ;)
Mudrunka (547)|14.6.2007 19:20
nojo, vyhodil jsem ho, i-GO odinstaloval, nainstaloval x-krát a furt stejný. Ale možný to je, že někde něco "přepsal", ale co?? Já už z toho blbnu!
EDIT: ale pokud je to tím skinem, asi by to nedělalo jenom u mě... Tobě to nedělá?
Panot (569)|14.6.2007 19:27
Nedělá, ale může to být neshoda s jiným softem, jiná cihlička, OS apod.
Mudrunka (547)|14.6.2007 20:47
tož vítězství ducha nad hmotou v podobě cihly. HR vše vyřešil, funguje to jak má. Bál jsem se toho, ale strávil jsem nepoměrně více času bádáním nad odstraněním problému než tímto rázným a přitom jednoduchým řezem. A po těch 2 letech mám aspoň cihlu vyčistěnou :))
Blue_Dot (4)|19.6.2007 13:50
Výrobce v infu o verzi My way 2006 plus inzeruje funkci "tunel", která po ztrátě signálu udržuje vaši pozici v naposledy zjištěném směru a rychlosti. Bohužel ať hledám jak hledám, nemohu tuto funkci najít ... mám My way 2006 plus, Mar 26 2007, mapa ČR 2007.01 (070209) - ale na mapě to snad nezáleží ... Máte někdo info o této funkci???
Panot (569)|19.6.2007 14:17
Ta funkce je v iGO 2006 SE plus automaticky spouštěna při vjezdu do tunelu. Nikde se samostatně v menu nezapíná. Na mapách opravdu nezáleží.
Blue_Dot (4)|19.6.2007 14:47
takže v My way 2006 plus není?? Každopádně pokud vjedudo tunelu tak zahlasi ztratu signalu a zustane stat ... :((
Panot (569)|19.6.2007 14:50
[QUOTE="Blue_Dot"]takže v My way 2006 plus není?? Každopádně pokud vjedudo tunelu tak zahlasi ztratu signalu a zustane stat ... :(( [/QUOTE]

Je, sorry, myslel jsem MyWay plus. Je to tam. Zrovna dneska jsem jel tunely a šipka se posouvala, i když jsem byl mimo GPS signál. Nevím proč se ti to zastavilo, mě to funguje.
Blue_Dot (4)|19.6.2007 15:06
no budu to muset asi lip vyzkouset - mam ho druhy den, tak jsem mozna spatne koukal ;-) Jeste mam jeden dotaz - zapnul jsem si upozornovani na radary - mam stazenou databazi z POI - upozornovani funguje, jen se mi po celou dobu jizdy pres brno zobrazovala ikona radaru s nejakyma hodinama a byla tam max. povolena rychlost 50 + info o prumerne rychlosti a nechtelo se to vypnout ... jako by byl spatne nastaveny nejaky usekovy radar??? Nemate s tim zkusenost?
Panot (569)|19.6.2007 17:22
Máš to nastavený dobře. Tenhle typ radaru je tzv. úsekový a je nastaven tak, aby ti v danném úseku měřil průměrnou rychlost. Je to kvůli možnosti měření policií za pomoci vozidla. Podle mě to není moc funkční, protože ti to měří průměrnou rychlost za danný úsek, ale momentálně můžeš rychlost překročit a být polapen. Myslím, že to jde vypnout tak, že na ten radar klepneš prstem a on zmizí.
S474N (660)|25.6.2007 17:46
Jsem s iGo spokojen, ael narazil jsem na zajimavy problem. Naviguje me treba 10-15 minut a najednou je zticha. Na displeji vse bezi jak ma, ale proste nic nerika. Stalo se to taky nekomu z vas?
himi (79)|25.6.2007 18:15
[QUOTE="S474N"]Jsem s iGo spokojen, ael narazil jsem na zajimavy problem. Naviguje me treba 10-15 minut a najednou je zticha. Na displeji vse bezi jak ma, ale proste nic nerika. Stalo se to taky nekomu z vas?[/QUOTE]
presne tohle se mi stalo. divil jsem se co se deje. ani nevim co jsem pak udelal, ale zas to po chvili zaclo fungovat jak ma. stalo se mi to uz 2x. poprve to nevadilo - cestu jsem znal a navigaci jen zkousel, ale podruhe ve francii, to jsem radsi zastavil a procvakal nastaveni zvuku apod. neprisel jsem na to proc se to stava :(
S474N (660)|25.6.2007 18:28
himi: nechapu to, vypnu zapnu iGO a je to zase v pohode. Co jsem se koukal, tak jedina souvislost byla s tim, ze jsem predtim jel treba 10 km usek bez zahybani a potom to ztichlo uplne.
himi (79)|25.6.2007 18:31
S474N: to ja jsem jel pres nemecko treba 200km bez zmeny smeru, proste mi navigace rekla pristi zmena za (napr) 250km.. a pak i potech 250km to furt mluvilo. ale pak najednou nic. asi mas pravdu, taky jsem ho nakonec musel vypnout a zapnout :?
Acerot_ce4you (2)|25.6.2007 20:22
Tohle přestávání mluvení už jsem tady ve fóru četl - viz příspěvek od Bucciho ze dne 15. května 2007 v 07:32.
himi (79)|25.6.2007 20:40
[QUOTE="Acerot"]Tohle přestávání mluvení už jsem tady ve fóru četl - viz příspěvek od Bucciho ze dne 15. května 2007 v 07:32.[/QUOTE]
v tom prispevku se pravi ze to je zpusobeno nelegalnim SW. ja osobne mam SW legalne koupenej vcetne map cele evropy, takze tim to urcite nebude!! ;)
Docent (1234)|25.6.2007 22:08
Nestalo, žvaní a žvaní furt...
S474N (660)|26.6.2007 09:43
himi: jakou mas verzi?
Faja (100)|26.6.2007 18:10
ze to prestava zvanit je nelegalnim softem :-)
S474N (660)|26.6.2007 19:51
Faja: asi mas problemy se ctenim, ze?
Faja (100)|26.6.2007 21:20
To S474N: Hele problem se ctenim fakt nemam, spise kdyz si to clovek precte tak vidi ze se nemuzete pochopit a dohodnout. Jinakto reknu kulantne at to nevypada ze tu sirim nejaky .... a admin nenadava, proste existuje jisty igo.exe se kterym ten problem nelegalnich verzi zmizi. Nic vic nic min!
KaZaN_ce4you (5)|26.6.2007 23:17
Tohle nahle zmlknuti navigace se mi delo u myho staryho Mia taky, ale tam sem hodne laboroval s verzemi, mapami a ehm i vite s cim....
..jenze dneska mi prislo funglovy Mio C520 GOLD se vsim a s 35mapa, vsecko legal, origo bla.. a opet se mi stalo, ze najednou prestal jit zvuk, nejenze nekecala, ale ani tapani po displayi netukalo nic... takze dost pochybuju, ze je to vysada cracknute verze )o:
Faja (100)|27.6.2007 06:27
Pro upresneni mluvil jsem o iGO 2006 PLUS verze v PDA ne v navigaci.
KaZaN_ce4you (5)|27.6.2007 07:54
Moje stary Mio bylo právě PDA....teď mám navi Mio C520
KaZaN_ce4you (5)|27.6.2007 11:44
Tak jsem narazil n azajimavou vec, v nove verzi navigace v Mio C520 uz nejde pri volbe prujezdnich bodu zvlolit jen mesto a dat HOTOVO, furt to chce i ulici nebo muzu zvolit stred mesta, coz je taky pekna blbost )o: prece po mne nemuze chtit soft co mi ma naplanovat cestu, abych hledal cesty pres mesta sam a zadaval mu je, copak vim, kudy chci jet pres treba Viden? Proste chci pres Viden projet nejakym obchvatem, prutahem ci co...a jet dal )o:
S474N (660)|27.6.2007 12:46
Faja: jaky problem nelegalnich verzi? Kdybys cetl pozorne, tak se jedna o koupene iGO.
M2M (54)|30.6.2007 16:42
Poraďte mi jaktože se IGO nepřipojí k BT automaticky jako TTom. U IGA musím nejdříve navázát spojení s BT a pak spustím IGA a vše je OK.

Když spouštíte v offline režimu průjezd trasou, funguje tam upozornění na radary? V tomtomu ano. Nastaveno na upozornění na radary mám ale v offline mi to neupozorňuje na radary, je to v pořádku?
Mudrunka (547)|30.6.2007 19:22
ano, je to v pořádku. Kamery v "průletu" nefungují.
KaZaN_ce4you (5)|1.7.2007 04:23
Tak jsem hledal a zjištoval a zrejme nejde prujezdni body resit jinak nez si ho natuknout na mape, peknej vopruz )o: priblizit mapu tak, abych se trefil presne na silnici co tusim ze je ta spravna pro prujezd danym mestem )o:
Mam jen falesnej pocit, ze to driv slo pres ADRESA-STAT-MESTO-HOTOVO nebo je to opravdu tak a je to tedy zmena k horsimu )o: ?
Rady_k (1)|5.7.2007 23:16
Po upgrade na IGO 2006+ se mi zacala odpojovat GPS. 2 minuty jede v pohode potom se odpoji, zase pripoji... je to proste na zblazneni. Zkusil jsem to znova preinstalovat, ale nepomaha. Mam pevnou GPS v aute pres kabel.U starsi verze to jelo v pohode. Nemate nejakou radu co stim? Diky
vodafor (24)|7.7.2007 21:15
iGO vydal novú aktualizáciu 18 jún 2007. Akurát som to aktualizoval a idem testovať.
Panot (569)|7.7.2007 21:39
[QUOTE="vodafor"]iGO vydal novú aktualizáciu 18 jún 2007. Akurát som to aktualizoval a idem testovať.[/QUOTE]

Tak dej vědět, jestli je tam něco převratného. Jsem napnutej ;) !
vodafor (24)|18.7.2007 22:58
Tak odjazdil som cca 1000 km a tu sú prvé dojmy. Nie je tam nič prevratného.
- po nainštalovaní a pridaní riksovho skinu si nejak nesadli a zobrazovalo to niekedy dve obrazovky naraz a cez seba. Po resete sa táto chyba už neobjavila
- subjektívne má asi rýchlejšie odozvy (nebolo to testované a merané)
- zlepšil sa trochu algoritmus výpočtu trasy kontrolované spôsobom že naplánovaná trasa bola zadaná hneď aj ako spiatočná. Čiže A-B-A. Už sú minimálne rozdiely v spiatočnej trase ako tomu bolo oproti predchádzajúcej verzii.
- je zmenené časovanie hlasovej navigácie tak, že hlasový pokyn skončí v momente keď bola dosiahnutá aktuálna vzdialenosť ktorá bola ohlásená (moja polovička ale zas tvrdí že ju to teraz mýli a zdajú sa jej pokyny hlásené moc skoro)

Tak toť zatial vsjo
KaZaN_ce4you (5)|19.7.2007 08:39
Ten můj problém s plánováním trasy a průjezdním bodů se asi nezměnil, že )o:
cajdauo (5)|11.8.2007 21:58
Zdravim. Tak zkousim iGO a nejak nechapu jak tam presne nacpat "radary" poradite prosim nekdo tak nejak podrobne at me je jasne kam to presne a hlavne v jakem formatu to tam nacpat? Koukal jsme na www.poi.cz a kdyz dam stahnout pro iGO tak se me to ulozi jako HTML soubor..poradte prosim nekdo.dekuji moc
Panot (569)|11.8.2007 22:10
[QUOTE="cajdauo"]Zdravim. Tak zkousim iGO a nejak nechapu jak tam presne nacpat "radary" poradite prosim nekdo tak nejak podrobne at me je jasne kam to presne a hlavne v jakem formatu to tam nacpat? Koukal jsme na www.poi.cz a kdyz dam stahnout pro iGO tak se me to ulozi jako HTML soubor..poradte prosim nekdo.dekuji moc[/QUOTE]

Rozbal to z přloženého ZIPu a dostaneš obyčejný .txt soubor. Ten nakopíruj do složky iGO do kořenu karty a dále do podsložky Speedcam. Pokud tam něco máš už předtím nakopírované, tak to vymaž. Po startu iGO si ve stejné složce program sám vygeneruje další dva podpůrné soubory a bude to fungovat. Enjoy!
cajdauo (5)|11.8.2007 22:22
Aha super.Uz to chapu.Jeste dotaz.Koukal jsme na mapu a jsou tam radyry zakreslene.Az pojedu bude to nejak upozornovat? Jde to nejak nastavit nbeo to nejde nijak nastavovat co do tonu,vzdalenosti atd..dik
Panot (569)|11.8.2007 22:33
Podívej se na základní nastavení iGO a tam si musíš nastavit, jaký typ upozorňování bys rád. Pak ti to bude chodit.
Mefisto (231)|11.8.2007 22:39
[QUOTE="Panot"][QUOTE="cajdauo"]Zdravim. Tak zkousim iGO a nejak nechapu jak tam presne nacpat "radary" poradite prosim nekdo tak nejak podrobne at me je jasne kam to presne a hlavne v jakem formatu to tam nacpat? Koukal jsme na www.poi.cz a kdyz dam stahnout pro iGO tak se me to ulozi jako HTML soubor..poradte prosim nekdo.dekuji moc[/QUOTE]

Rozbal to z přloženého ZIPu a dostaneš obyčejný .txt soubor. Ten nakopíruj do složky iGO do kořenu karty a dále do podsložky Speedcam. Pokud tam něco máš už předtím nakopírované, tak to vymaž. Po startu iGO si ve stejné složce program sám vygeneruje další dva podpůrné soubory a bude to fungovat. Enjoy![/QUOTE]

Ty radary si na poi.cz muze kazdy aktualne pro iGo vytvoirit
cajdauo (5)|11.8.2007 22:43
jj to chapu,ale ja nevedel kam to pak nacpu a je take pravda,ze jsem to mel porad v tom HTML souboru.Tedkom me to je uz jasne.Tedkom badam co kde muzu nastavit co do zvuku atd.....


A muzu jeste dotaz jak je to s upozornovanim na prekroceni rychlosti? na danem useku silnice?
Panot (569)|11.8.2007 22:47
To nepoužívej, rychlostní limity jsou zadané v mapových podkladech hodně špatně a vůbec neodrážejí realitu. Prostě to lže.