Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 2006 Plus

Duddits (217)|4.4.2007 09:26
Taky mi to s ni chodi normalne
macula_ce4you (691)|13.4.2007 08:37
Tak už jsem to rozchodil. V nové verzi stačilo zadat detekci a GPS bylo na světě. :yes: Ve verzi SE se opět nezadařilo. :?: Ale to už je teď jedno.
kultus (418)|13.4.2007 17:32
tak jsem si to soupnul na starou verzi z ledna 2007 a mam z toho docela kladny pocity rychlost je uzasna jak v mape tak v menu program reaguje okamzite na kazdej pokyn, po prehrabnuti POI vypada uz i mapa k svetu mam ale jeden problem nevim jestli to souvisi s tim ze nemam pripojenou GPS ale v programu mi zahlasi problem s pripojenim BT delalo to i na verzi z ledna ,normalne jela jen verze z minuleho leta ma s tim nekdo jeste problemy nemam chut porad zapinat BT kdyz se chci jen podivat na mapu...
necry_ce4you (118)|13.4.2007 20:12
nevim co furt vsichni mate s tou rychlosti. kdyz jedu z ostravy do zagrebu tak muzu pda hodit z okna jak je igo pomaly
htcjirka (1875)|13.4.2007 20:21
To NECRY: Me iGo pomale neprijde,bud mas pomale pda :sarcastic: nebo jezdis 300km/h :D
kultus (418)|13.4.2007 20:55
jasne a po pretaktovani je jeste rychlejsi hlavne v mape v menu to snad uz ani nejde:D
Šubi (26)|14.4.2007 08:48
iGO je velice citlivé na množství POI :(( a tedy i na množství map na kartě. Já to řeším tak, že mapy které momentálně moc nepotřebuju, přesouvám do jiného adresáře. Je to trochu nepraktické, ale iGO je pak mnohem svižnější, hlavně při práci s POI.
kultus (418)|14.4.2007 10:28
ja zase omezuji POI podle potreby a situace...
necry_ce4you (118)|14.4.2007 14:34
nop rave, kdyz mam cca 300-500 POI po cele evrope (firmy) a dam pul evropy mapy tak je to holt nepouzitelne, copak se ty poi nedaj nejak optimalizovat? ach jo...
Šubi (26)|14.4.2007 15:35
Pevně věřím, že v další verzi to bude nějak vyřešeno, protože tento stav je neudržitelný. To platí i o vlastních POI, které by si zasloužily sólo soubory aby je bylo možné lépe spravovat (viz TT).
tortoise (546)|14.4.2007 21:34
No tak zrovna TT má správu oblíbených pěkně mizernou. Žádné kategorie, žádné ikony, prostě jedna složka a všechno hvězdičky.
Je ale fakt, že bych ocenil oddělení POI od oblíbených, souhlasím s extra souborem. Jednak by se to lépe spravovalo a druhak by to bylo rychlejší. Tak v 70% hledám cíl dle adresy, ve 25% z oblíbených a tak z 5% v POI.
Šubi (26)|15.4.2007 00:42
No, pokud máme oba na mysli TomTom, tak ten umožňuje jak kategorie tak ikonky a celkem snadno jak z menu programu, tak pomocí souborů.
tortoise (546)|15.4.2007 08:36
To by mě docela zajímalo, jak se ty oblíbené v TT dají třídit do kategorií a ještě jim dávat ikony. Ničeho takového jsem si nevšiml a to dokonce ani přesto,že jsem na něj psal celkem rozsáhlou recenzi.
Šubi (26)|15.4.2007 08:48
Tak to si asi nerozumíme, já jsem mluvil o POI (body zájmu) a né o oblíbených.
kank (90)|21.4.2007 11:25
Mam dotaz. Funguje IGO2006 plus s mapama z IGO2006
Panot (569)|21.4.2007 12:05
Funguje :yes:
oltcit (1098)|21.4.2007 12:38
[QUOTE="Panot"]Funguje :yes: [/QUOTE]
No myslím,že nie celkom:? originálna verzia tuším nefunguje so starými mapami,ale ,,upravená " vraj áno.
Naj_ce4you (183)|22.4.2007 08:45
Jak mám rozchodit TMC na Mio A701? Po autodetekci vyskočí hláška "Tmc Hardware not found! Try (re-)enabling TMC on your device!". V přístroji jsem zkusil odpojit a zase připojit TMC, ale bezvýsledně. Díky
EDIT: Potřebuji anténu?
Mudrunka (547)|22.4.2007 16:41
to oltcit:
na první pohled to vypadá, jako kdyby jsi o i-GO něco věděl. :D
V nějakém dřívějším příspěvku, který momentálně nemůžu najít, jsi psal něco v tom směru, že by neměl být problém donutit ikonku TMC na obrazovce k tomu, aby signalizovala momentální stav TMC. Současný stav, kdy si člověk myslí a ono je to mnohdy jinak při nestabilitě systému je značně nevyhovující. Napadá tě něco?
oltcit (1098)|22.4.2007 17:43
To Mudrunka,hmm to sa fakt len zdá :D tiež som to len zachytil pri prečítavaní nejakého fora,ale skúsim si spomenúť a vyhľadať to.Tiež budem asi musieť sa s TMC začať zaoberať a dokúpiť prijímač.
oltcit (1098)|22.4.2007 21:15
To Mudrunka:Tak som si spomenul :D vzgľadom k tomu,že modifikácia by bola komplikovaná,doporučujem nasledovný postup.Na karte s iGo vytvorte v adresári iGO novy adresár s nazvom skin do neho nakopírujte priložený súbor(nerozbalujte ho) a spustite iGO.Je to upravený skin od Andyho Eliotta s podporou pre VGA zariadenia.Vyskúšaj či nastáva nejaká zmena v zobrazení ikony TMC na obrazovke pri zmene situácie v TMC.Ja to nemám ako vyskúšať.Je možné,že to bude fungovať.Pre návrat k pôvodnému vzhľadu stačí zmazať daný zip súbor.
milhaus65 (104)|22.4.2007 21:50
Mě při propojení s TMC (Loox N560) naskočí pod ikonou satelitu, dvě malá autíčka. Pokud TMC něco dělá jsou tam. V okamžiku kdy to asi načte všechny zprávy tak se stzratí a je jen satelit, za par minut se zase objeví. Když jsem to zkoumal, tak to asi vypadá, že po zachycení nějakého TMC kodu , přijímač dostane info, že v systemu je x zpráv, pokud všechny nenačte, svítí autíčka. Mě to šlape bezvadně.
Mudrunka (547)|22.4.2007 22:10
to Milhaus65:
na straně 10 popisuji stav, kdy program nespolupracuje s přijímačem TMC a je pravda, že nyní nevím, zda v ikoně byly, či nebyly nějaká malá autíčka. A ono je to v podstatě jedno, zvláště jestli je obvyklé, že se ukáží a pak na čas ztratí. Mě jde hlavně o indikaci:
1. je, či není navázáno spojení s fungujícím přijímačem TMC
2. je, či není korektní příjem daných informací
s tím, že "havarijní stav musí být do očí bijící

to oltcit:
díky, bohužel však nemoho vyzkoušet. Po více jak 1 měsíci příležitostného používání a přendávání SD karty došlo k havárii. Redukce se rozpadla, sice to funguje, ale karta je ve stavu zamčeném. Jsem žádostiv, co s tím AH Mobile udělá. A to se musí stát v době, kdy jsem se rozhodl, že si i-GO nechám, zatím jsem hledal kupce - tupce.
milhaus65 (104)|22.4.2007 22:24
Tak jsem si to pročetl (str 10) a moje poznatky. Pokud zapnu TMC modul, před lokalizací (chycením GPS), tak je vše OK, Pokud už je satelit šedý a připojím TMC, tak mi to za pár vteřin řekne " ztráta signálu GPS" ikona satelitu (už i s autíčky) z červená, v zápetí opět zešedne,a TMC volba má tak cca 2-3 minuty " testy..." Trvá to déle a myslí že pomaleji naskakují i zprávy.
Mudrunka (547)|22.4.2007 22:34
aha, to je zajímavá informace. Při mém HW - viz. dole jsou ikonky šedivé bez ohledu na stav a bych pravdu řekl, že by autíčka mizela jsem si nevšiml ani náhodou. Jsem sice slepý, autem zásadně jezdím po paměti, ale ne tak, abych u ikony dané velikosti si nevšiml měnící se barvy
Mudrunka (547)|24.4.2007 20:03
tak se mě konečně přechodně podařilo vyřešit havárii v podobě rozpadlé redukce SD. AH Mobile se k problému postavil vcelku rozumě, redukci zaslal jako reklamaci dovozci s termínem vyřešení !! 31 !! dnů. Je to v podstatě hanba maďarů, dát k tomu takovou na první pohled aušusovou věc, zejména v případě, kdy díky ochraně pomocí ID karty se dá předpokládat značné přehazování. :no: Koupil jsem si novou mini SD s na první pohled fortelní redukcí a po vyřízení reklamace to dám jako náhradní kartu do foťáku.

Takže v předešlému:
skin od oltcita jsem vyzkoušel.
Žel problém s mizernou až nulovou signalizací stavu TMC to nenapravilo. Ikonka TMC je v každém případě vždy modrá, je ale fajn, že při klepnutí na ni se skočí rovnou do seznamu dopravních událostí – perfektní. Dále si mě líbilo, že klepnutím na tu malou „padesátku“ se deaktivuje a aktivuje upozorňování na překročení rychlosti atd. :yes: V čem jsem však spatřoval problém, že to narušovalo program s výsledkem např. ztráty informací o nadmořské výšce, ztráty možnosti nastavit takové věci jako okamžitou rychlost do příslušného okénka apod. Výsledek byl ten, že jsem ho smazal, a to celkem rychle.

Když jsem si s tím už hrál v klidu jsem laboroval s tou nešťastnou „tovární“ ikonkou TMC. Ať jsem s tím dělal, co dělal, jinou, než šedivou průhlednou barvu jsem z toho nevydoloval. Když už to běželo a vytáhnul jsem anténu po čase se autíčka ztratila, po opětovném zasunutí po chvíli zase „přijela“. Takže, i když to má náznak cosi signalizovat, je to nedostatečné. Ale při startu programu to po nalezení GPS signálu rovnou najede s ikonkou s autíčky a ty autíčka jsou tam „jako přišitá“ bez ohledu, zda to nalezlo přijímač TMC nebo dokonce využitelný vysílač, nebo ne. A to je právě ten stav, který jsem kritizoval, kritizuji a budu kritizovat, neboť se jedná o chybu programu. :no: Ještě, že i-GO je u mě, a právem, navigační dvojka.
oltcit (1098)|24.4.2007 20:22
Toz ja som ten skin nevytvoril,len som ho ponukol ako mozne riesenie,ktore ale nemam ako vyskusat.Osobne ho nepouzivam,kvoli chybe v POI,je tam nejaka chyba v scripte a fakt nemam cas sa tym zaoberat.I ked svita na lepsie casy,objavila sa nova GPS od Globalsatu a to BT100 so zabudovanym TMC prijimacom,tak mozno moja stara Globalsat BT338 pojde do zalohy:D a budem nuteny sa s TMC viac zaoberat.Dovtedy ma TMC u mna nepodruznu fu kciu.
necry_ce4you (118)|27.4.2007 17:35
neni nekde hlas, kde by byly uplne vymazane povely? stve me ze kdyz chci upozorneni na radary, tak mi to keca do rizeni, kdyz vypnu hlasove povely tak se tim vypne i pipnuti na radar
franco25_ce4you (11)|10.5.2007 21:23
Zdravym setkych, neviem ci my niekto podobny problem ako ja no ak nie tak budem asi prvy. Po nainstalovani Igo+ som bol samozrejme celkom milo prekvapeny. Prihodil som samozrejme novu mapu Slovenska. Este v ten den my trebalo ist do Popradu na ulicu Stefanikovu a Uherovu. Na moje prekvapenie som ich v novej mape nenasiel, no preinstaloval som stareho Iga a tam su vie my niekto povedat v com je problem? Vdaka
xtonda (811)|10.5.2007 21:48
Je to tak, prohlížením mapy jsem obě ulice našel, ale najít v adresách nejdou.
franco25_ce4you (11)|11.5.2007 09:46
Neni to trocha zvlastne pokial sa clovek chce prave tam dostat? A to je len nahodne mesto a nahodne vybrate ulice, ktovie kolko ulic je takto v celej SR. Asi zacnem zo sebou nosit staru papierovu mapu :).
Panot (569)|11.5.2007 09:56
Je to zvláštní úkaz. Zkoušel jsem to taky, protože mi to nedalo a máš pravdu. V mapě ty ulice jsou, ale při navigaci na adresu je to nezobrazí. Opravdu pozoruhodné. I když na druhou stranu je na Slovensku možný všechno. Je to třeba jako s tím vyhlášeným úsekem dálnice v Bratislavě přes most, kde po druhém kilometru následovat myslím pátý a nikomu to divné nepřipadlo :sarcastic:
franco25_ce4you (11)|11.5.2007 10:42
mas pravdu na tom slovensku je asi setko realne
no skusal som napisat vyvojarom som zvedavy ci odpisu a ak odpisu ako sa vyhovoria :).
Panot (569)|11.5.2007 10:48
On tenhle problém může být i na jiných místech a v jiných mapách, ale těžko se na něj přijde. Když zadáš navigovat na nějakou ulici a ono jí to nenajde, tak už potom nikdo nezkoumá, jestli tam ta ulice je, nebo ne. Je to od tebe velmi zajímavý postřeh a jsem zvědav na vyjádření tvůrců softwaru. Každopádně pusť info o odpovědi, až jí obdržíš.
Faja (100)|14.5.2007 19:22
Zdravim, nevite nekdo, cimmuze byt zpusobeno to, ze pri navigaci si se mnou po nejake dobe prestane povidat iGO a taky se mi prepina zobrazeni na letecke, misto aby bylo porad na navigacni sipce. Diky
tortoise (546)|14.5.2007 19:36
Letecký pohled se zapne, pokud je povolen SmartZoom a zároveň nejbližší manévr je až za dlouho (u mně tuším 6km). Mělo by to jít nastavit i vypnout.
Faja (100)|14.5.2007 19:44
Diky kuknu na to!
Bucci_ce4you (217)|15.5.2007 07:32
Faja: tak tak je to nastavení a tam "odškrtni" Průlet, pak ti to přestane dělat...

a to, že ti IGO přestane po chvíli mluvit je způsobeno tím, že nemáš originál legální SW
Panot (569)|15.5.2007 18:11
[QUOTE="Bucci"]a to, že ti IGO přestane po chvíli mluvit je způsobeno tím, že nemáš originál legální SW[/QUOTE]

Nemyslím, že by neoriginální software vypínal hlas navigace. Je to pěkná pitomost.:sarcastic:
xtonda (811)|15.5.2007 18:56
To není pitomost, to je fakt, viz citace autora cracku z jednoho nejmenovaného fóra:

[QUOTE]update1: magic.rar uploaded to avoid voice navigation bug (silence after a while) in first crack. password is magic, because this is really a magic Laughing [/QUOTE]
Panot (569)|15.5.2007 19:13
Aha, tak to soráč, přišlo mi to nesmyslný. To už neumějí vyrobit ani crack? :D
Faja (100)|15.5.2007 19:39
Jakto ze nemam originalni software?? Myslite ze ten krek neni original?? :o))), hlavne bych chtel videt vsechny odsud jak jsou na tom s legalnim SW a nemyslim tim iGO-sahneme si a srdce vsichni! Takze toto tema bych nerozmazaval.
Acerot_ce4you (2)|2.6.2007 13:24
*** SMAZÁNO ***
(Beru z5 dotaz na nelegální software.)
xtonda (811)|2.6.2007 14:09
Prosím respektujte provozovatele tohoto fóra, buďme rádi, že to tu je takové, jaké to je a neohrožujme provoz tohoto fóra nelegálním SW, když si to provozovatel nepřeje.
Michal3334444 (2)|3.6.2007 13:35
Dal by se někde stáhnout ten nový upgrade do iGo,jde mi hlavně o tu funkci tunel a tak.Protože při cestě do Chorvatska jich projedete určitě mraky a kolikrát je vnich i křižovatka nebo hned za nima a než se iGo vzpamatuje a naje přesnou polohu(je to chvilka,ale.....)většinou ji přejedete.:))
Mefisto (231)|3.6.2007 13:57
A ten rezim tunel znamena, ze si pamatuje posledni pozici druzic a rychleji najede?
Martynez (206)|4.6.2007 20:43
ne. to znamena, ze se nezastavi, ale jede dal jako tomtom... takze kdyz clovek udrzuje priblizne stejnou rychlost... docela se na konci tunelu trefi
xRoman_ce4you (218)|4.6.2007 23:52
Zdravím. Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné např. naplánovat trasu na dovolenou a někde ji uložit. Druhý dotaz - protože mě navigace vede kudy chce ona a nevyužívá některé dálnice ( např. Brno - Břeclav, při navigaci na Mor.Budějovice), jak zadat průjezd kolem měst, pokud vlezu do editace trasy a dám přidat, chce i ulici, popř. centrum. Pokud jsem v tom městě nebyl, jak zjistím kudy ho projet např po okruzích. Lze v iGU nastavit, aby se držel pouze hlavních tahů? Přepínání parametrů trasy je na prd - nefunguje, tahá mě to prostředkem sídliště. Hrůza. Na delší trasy nevím jak navigaci použít. Díky za rady.
Mudrunka (547)|5.6.2007 07:33
Aktuální trasa se ukládá do souboru Mé zařízení\My Documents\iGO 2006\route, bohužel i-GO jednotlivé varianty, jako ostatní nav. softy, neumí ukládat a při příští trase údaje nenávratně přepíše. Je tedy třeba mu pomoct, když je trasa vypilovaná, tak si tento soubor uložit nějak jinam a z tohoto „archivu tras“ pak překopírovávat potřebnou trasu. Jenom, pokud se má použít musí se správně jmenovat.
kokoskokos (75)|12.6.2007 19:00
Od 7.6.2007 je k dispozici další update Igo 2006+
Jsou aktualizovány mapy Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko na verzi 070524.
Novější je rovněž soubor data.zip
Stahovat MapLoader (cca 1GB pro Igo Europe) je možné po zaregistrování z http://my.i-go.com/downloads_page.php