Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync 4.5 - problémy, zkušenosti, triky...

PedroKV (180)|28.9.2007 11:31
Budu se opakovat, ale někomu se to může hodit. Pokud máte nějaký jiný firewall než windowsácký a AS 4.5 vám vytěžuje CPU téměř na 100%, řešení je toto:

Start/Nastavení/Připojení/ USB to PC checkbox nechat prázdný.

Co to znamená je popsáno zde:

http://www.pocketpcfaq.com/faqs/activesync/usb-advanced-functionality.htm

Vyzkoušel jsem to a je to OK.

A jen tak mimochodem: Sunbelt Kerio Personal Firewall je do konce září za 10 dolarů.
osch (1330)|28.9.2007 15:51
Jenže, já když přesně toto aplikuji, tak se cihla k PC nespojí už vůbec, dokonce se přes USB ani nezačne nabíjet a ještě ke všemu se kousne a pak pomůže jen SR.
Nedávno jsem nově instaloval AS 4.5.0 (5096) a poslední verzi Sunbelt (Kerio) Personall Firewall 4.5.916.0 a vytížení procesu Rapimgr již není tak vysoké a v pořádku se ukončuje po odpojení.
Blekota (120)|29.9.2007 22:04
no tak hosi poradte mi kde vo WM2003 sa nachadzaju hlavicky mailov v ktorej foldry prosiiim..

vid moj problem:Mam vazny problem s AS 4,5
mam outlook2003 slovensky a z neho importovane subory zo starsieho outlooku 2000 a teda mam tam v outlooku viac poloziek typu delivered messages + dorucena posta atd..

no a moj AS synchronizoval vsetku postu spravne a v mojom iPAQu mam kopec posty v deleted items. - vsetky spravy ktore su v kosi sa nedaju ani otvorit len vidim ich hlavicky ale nedaju sa niako zmazat ani manualne ani pri pripojeni ked dam.. proste tam mam vyse 200 mailov s hlavickami ktore neviem ani otvorit ani zmazat.. skusal som ich neako natvrdo zmazat v ipaqu no nenasiel som cestu kde by mohli byt ulozene.

poradte prosim
vopred vdaka
Baxter_ce4you (23)|20.10.2007 13:55
Nazdar lidi,
můžete mi někdo prosím poradit? Snad píši můj problém správně.
Přestala mi chodit synchronizace přes ActiveSync 4.5.
Píše mi to toto:

Synchronizaci nelze úspěšně dokončit. Připojte zařízení znovu a opakujte akci. Pokud potíže přetrvávají, prostudujte Poradce při potížích aplikace Microsoft ActiveSync v nápovědě této aplikace v počítači.

Poradce při potížích mi řekl toto:
Nelze získat adresu IP zařízení. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s adresami IP. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Byl nalezen produkt ZoneAlarm Security Suite. Brány firewall obvykle zabraňují připojení zařízení se systémem Windows Mobile. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s bránami firewall a postupujte dle pokynů k jejich nápravě. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65178
a postupujte dle uvedených kroků, abyste se ujistili, že brána firewall je správně nakonfigurována.
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Nebyly nalezeny žádné další známé potíže.


- ZoneAlarmem to neni. Vypnul jsem ho a stejně to nejde.
- IP adresa je nastavená, aby se zjišťovala automaticky.
- Číslo chybové hlášky mi to nikde nepíše
- zkoušel jsem v pc přeinstalovat ActiveSync, ale nepomohlo to. V MDA se mi nepodařilo ActiveSync ani odstranit, natož přeinstalovat. Přes "Odebrat programy" to nevidí a jinde ho nemůžu pořádně najít. Ve Windows v MDA jsem ve složce ActiveSync smazal co se dalo, ale ActiveSync běhá dál.
- Zkoušel jsem přehrát starší backup do MDA, ale problém přetrvává.
- komunikace přes USB nastavená je.
- Je mi divné, že když jsem z PC odstranil ActiveSync a pak nainstaloval, nezeptalo se mě to na MDA, zda-li to chci nainstalovat znovu.

Dál už si s tím nevím rady, stalo se to už někomu? Nevíte, co bych měl ještě zkusit?
Nebo jak a kde smazat ActiveSync z MDA?
Jehlička Milan (10)|20.10.2007 14:31
ActiveSync z MDA nemaž ale zkus promazat adresář c:\Documents and Settings\TVUJ_PROFIL\Data aplikací\Microsoft\ActiveSync\ProfilesPotom znova nainstaluj do PC ActiveSync.:)
Baxter_ce4you (23)|21.10.2007 12:53
Bohužel nepomohlo. Ani to, že jsem odebral všechny předchozí společenství (Partnership). :(

Edit 29.10.07: Pomohl Hard Reset a obnovení z backupu. ;)
holotik (13)|28.10.2007 21:10
Pokud připojím telefon k PC tak se AS aktivuje... vše v pořádku. Ale pokud ho odpojím a připojím znovu AS stále hledá ale nepřipojí zařízení. Pomůže až Restart PC. Nevíte jak vyřeším tento problém? Díky
Blekota (120)|3.11.2007 21:24
skus neaku starsiu verziu AS mam pocit ze ta posledna je najproblemovejsia..
htcjirka (1875)|3.11.2007 21:47
Posledni verze rozhodne neni nejproblematictejsi verzi,pouzivam ji od jejiho vydani a nikdy sebemensi problem.
Docent (1234)|3.11.2007 22:50
[QUOTE="holotik"]Pokud připojím telefon k PC tak se AS aktivuje... vše v pořádku. Ale pokud ho odpojím a připojím znovu AS stále hledá ale nepřipojí zařízení. Pomůže až Restart PC. Nevíte jak vyřeším tento problém? Díky
[/QUOTE]
Zkus ActiveSyncToggle.
Tenhle problém jsem měl taky, pak jsem zjistil, že není třeba restartovat PC, ale stačí touhle utilitkou vypnout a znovu zapnout ActiveSync.
Poslední verzí ActiveSync to rozhodně není, stejný problém jsem měl i u verze 4.2.
JirkaFJI (10)|28.11.2007 16:15
Zdravim, prosil bych moc o vasi radu. Jsem zacatecnik, tudiz se predem omlouvam za asi hloupy dotaz. MAm stejny problem, ktery se zde jiz nekolikrat citoval a to pri pouziti keria a soucasne active sync dochazi k zahlceni procesu...
Bylo zde jiz uvedeno reseni, kdy staci zmenit nastaveni USB zde: Start/Nastavení/Připojení/ USB to PC checkbox nechat prázdn
jenze nemuzu na svem PDA nalezt aplikaci USB to PC. Mohli by jste mi tedy poradit co je nutne udelat?
Mam PDA FujitsuSiemens N560 s WM5
Predem moc dekuji za odpoved.
RStein (2012)|28.11.2007 21:25
JirkafJI: myslim, ze ten applet nebyl v prvnich buildech WM 5. Nemate problem take s USB host, ktery myslim Loox ma? Neda se nekde deaktovovat?
BTW: Je nutne mit Kerio?
JirkaFJI (10)|28.11.2007 21:56
Diky moc za odpoved. Kerio pouzivam dlouhou dobu a dost jsem si na nej zvyknul, takze bych ho nerad menil za neco jineho. Procetl jsem spoustu diskuzi zde i na zahranicnich serverech a reseni s vypnutim USB polozky mi prislo jednodussi nez menit Kerio. Moje PDA opravdu ma USB host, podivam se zda lze vypnout...
JirkaFJI (10)|28.11.2007 22:15
Neexistuje nejaka moznost jak by sla utilitka USB to PC doinstalovat do meho PDA? Jeste bych se chtel zeptat na AKU 2.3. To je neco jako Service pack pro klasicke windows na PC? Jestli ano, nepomohlo by doinstalovat nejaky "service pack"do PDA, abych ziskal polozku USB to PC? Omlouvam se predem za asi hloupe otazky...
RStein (2012)|28.11.2007 22:49
Za dotazy se neomlouvejte, jsou dobre fomulovane a ve spravne sekci - to vetsiny novacku neni zvyke. :)
AKu je opravu neco jako SP pro Windpows Mobile - do verze 6.0 ale MS a OEM partneri nepovazovali za nutne distribuovat opravy pres mobilni ekvivalent serveru Windows Update. nasazeni AKU znamena nahrani nove ROM.

Podivejte se, jestli USB applet nemate i v jine sekci nebo ve slozce Programy/Prislusenstvi. Tento applet se muze vyskytovat na vice mistech.
Muzete mi take napsat, zda mate v rehoistrech klic
HKLM/Drivers/USB/FunctionDrivers/DefaultClientDriver

Resp. vypsat mi klice pod HKLM/Drivers/USB/FunctionDrivers

Pro pristup do registru muzete pouzit treba Total Commander CE.
JirkaFJI (10)|28.11.2007 23:04
Do jinych slozek jsem se dival, ale nenasel jsem ho. V HKLM/Drivers/USB/FunctionDrivers/DefaultClientDriver mam RNDIS
Klice pod HKLM/Drivers/USB/FunctionDrivers mam RNDIS, Serial_Class, USBSER_Class
JirkaFJI (10)|28.11.2007 23:06
Slo by to zmenit na PPP pomoci RegEditoru?
RStein (2012)|28.11.2007 23:10
Dobre - odpojte Looxe od USB, hodnotu HKLM/Drivers/USB/FunctionDrivers/DefaultClientDriver zmente na Serial_Class. hodnota MUSI byt ulozena a pro jistotu restartujte (soft reset) zarizeni - nejlepe tak (Loox to snad umi), aby byl stoprocentne proveden "flush" nove hodnoty - to znamena podrzet delsi dobu vypinaci tlacitko, dokud se nezobrazi dialog, zda chcete opravdu vypnout zarizeni.
Zarizeni znovu zapnete a pripojte k USB (predtim zkontrolujte, ze je v klice zminenem vyse stale hodnota Serial_Class).

To je vse - udelal jste to same, co control applet USB. Pokud to nepomuze, nemusite ani applet USb shanet...
JirkaFJI (10)|28.11.2007 23:28
Hodnotu jsem zmenil, ale PDA se nepripoji. Presneji, PDA oznami pripojeni pres USB, potom PC se snazi pripojit a asi po 15s oznami, ze se nemuze pripojit.
RStein (2012)|28.11.2007 23:33
Pravdepodobne mate stale problemy s firewallem.
Tohle je opravdu presne to, co udela applat, ktery jste shanel. Zkousle jsem to u sebe a pripojim se bez problemu i pres serial.
Jeste:
1) Mate nejnovejsi AS 4.5?
2) Na pocitaci Vam po pripojeni zarizeni vybehla hlaska, ze i instaluje nove zarizeni (serial_xxx myslim).
3) Porty mate povoleny? http://blog.renestein.net/MDA+Vario+A+Synchronizace+P%c5%99es+USB+S+Programem+ActiveSync+41.aspx
Mimochodem - Kerio je agresivni smejd, ktery obcas uzavre i porty, ktere nema blokovat. A navic jde mizerne odinstalovat - vlastni neprijemna zkusenost.
4) Podle odkazu zmineneho vyse zkontrolujte take logy.
JirkaFJI (10)|28.11.2007 23:34
Spustil jsem kontrolu pomoci ActveSync s nasledujicimi zaver:
Nelze získat adresu IP zařízení. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s adresami IP. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
Nelze navázat připojení mezi počítačem a zařízením. Získejte aktuální řešení obvyklých potíží s připojením. Klepněte na následující odkaz:
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65257
---
To Vam asi nepomuze :-) Dobra, hrozne moc dekuji za Vas cas a hlavne ochotu resit muj problem. Zrejme zrusim Kerio a naleznu alternativu = cesta nejmensiho odporu :)
RStein (2012)|28.11.2007 23:43
Na 99% je hlavni problem ve Firewallu.

Proto musite it ve vyjimkach:
Procesy:
Wcesmgr.exe
Wcescomm.exe
Rapimgr.exe

Porty
Prichozi
990
999
5678
5721
26675
odchozi
5679

A protoze mate problemy s IP adresou, zkontrolujte, zda Vam na pocitaci bezi (nejlepe je automaticky spustena) sluzba DHCP...
A vyzkousejte opet obe varianty pripojeni - RNDIS i Serial. A ty logy by opravdu pomohly...
JirkaFJI (10)|29.11.2007 11:10
Problem je skutecne v Keriu, protoze v praci nemam zadne problemy se synchronizaci. Vecer se pokusim dodat logy a podivam se do nastaveni vyjimek v Keriu. Take overim sluzbu DHCP.
jirkavyt (10)|29.11.2007 17:42
Zdravim, mam uplne stejny problem s připojenim a activesync mi hlasi stejne dve chyby, podarilo se vam to nejak vyřešit?
JirkaFJI (10)|2.12.2007 17:30
Zatim se mi problem nepodarilo vyresit, bohuzel jsem v praci zapomenul synchronizacni kabel k PDA, tak budu pokracovat v pondeli dle instrukci od RStein. Urcite poskytnu feedback.
Unite (159)|20.12.2007 14:59
Ahoj,
povedlo se vam to nekomu rozchodit ? Zacalo mi to delat asi pred 14 dny a do ted jsem to nerozchodil. Firewall mam vypnuty....
Nez to zacalo delat,tak to ale vse slo O.K.
Ouklend (16)|22.12.2007 17:14
Mno. Mě to taky nejede. Mám Vario a už jsem kvůli tomu i odinstaloval z PC Kerio a problém stále přetrvává. Nevím co s tím.
RStein (2012)|22.12.2007 17:48
Kerio je smejd - obcas ani jeho odinstalace neni uplna, tenhle talentovany virus s vybornou kamuflazi bych si znovu do pocitace nedal.
Zde je info k rucnimu vymazu http://www.vista-xp.co.uk/forums/archive/t-7963.html
Ouklend (16)|22.12.2007 18:06
Fakt jo? Kdo by to byl řekl. Mrknu na odkaz. Díky za pomoc.
Unite (159)|22.12.2007 21:54
nevis co s AVG ?
RStein (2012)|23.12.2007 00:04
AVG nepouzivam - mam AVAST, doma HW firewall, pri pripojeni "venku" mi Thinkpad automaticky spusti windows firewall, vypne veskera sdileni apod.
Ouklend (16)|23.12.2007 16:46
Ahoj René

Předem se omlouvám za obsáhlejší dotaz. Nejdříve chci říci,že Vario se mi podařilo zesynchronizovat s AS okamžitě po prvním připojení přes USB po vypnutí Firewall Kerio, Antivir NOD 32 a připojení k internetu. Další připojení se však bohužel už nedaří ani za ň. Dle tvých rad jsem odstranil Kerio. Dále jsem použil tvůj odkaz na odstranění zbytků Keria. Z registrů jsem odstranil pouze poslední možnost z uvedeného návodu, jinak se zdá, že zbytek byl v pořádku. Přesto mi však bohužel další synchronizace i přes odpojení internetu, antiviru a windows firewall stále nefunguje.

Snažil jsem se ve všech případech postupovat dle tvého návodu z tvých www stránek, ovšem také bez úspěchu. Zde jsem ale spíše narazil na jinou překážku. Dělá mi totiž menší problém tvůj text v některých pasážích vůbec pochopit. Možná stačí poposednout, protože si asi sedím na vedení...

Tak např:

- k bodu č.1: ... AS (procesy WCESCOMM.EXE, WCESMGR.EXE, RAPIMGR.EXE, CEAPPMGR.EXE) je povolena komunikace přes porty 990, 999, 5678, 5679, 5721 = je to myšleno ve firewallu, tzn., že když je vypnutý, nebo teď už není vůbec, tak se nic nepovoluje? Kde?
- k bodu č.5: můžeš zadat přesnější cestu, kde najdu v PC uvedené logy?
- k bodu č.6: to jsem ještě nezkoušel. myšleno odstranit a znovu nainstalovat Microsoft Outlook?

Zkoušel jsem i znovu nainstalovat nové verze ActiveSync, ale nic. Nechce se mi to ani spárovat.
Můžeš sem dát ještě nějakou radu? Můžeš tak zachránit život jednomu odrbanému Variu, protože jinak ho asi brzy rozšlápnu....:((. Sám sebe rozšlápnout totiž nedovedu.:))

Děkuji za každou pomoc a přeji pěkné, klidné a bohaté vánoce....

Ouklend
RStein (2012)|23.12.2007 17:19
Zdravim Ouklande ;),
ad bod 1) Pokud neni zapnut zadny firewall, neni potreba nic povolovat. Otazkou je, zda Kerio je opravdu pryc..
ad bod 2) Jsou v adresari Temp - bezne v c:\Documents and Settings\[profil uzivatele]\Local Settings\Temp.
Zjistit temp adresar muzete i v prikazovem radku zadanim echo %temp%.
Ad bod 3) Plati jen pri pripojenem zarizeni a selhani synchronizace - v MS Office dat Zmenit (v Control panelu Pridat a Odebrat programy naleznete Office).
Jeste me napadlo - nemazal jste nekdy sam notifikace treba pres programek checknotifications? Pak nemusi Vario pripojeni vubec detekovat a spustit AS, ale ve windows by se melo objevit chybove hlaseni.

Dale zkuste rucne odebrat ve spravci zarizeni (Prave tlacitko na tento pocitac, Vlastnosti, zalozka Hardware, Spravce zarizeni) vsechny USB zarizeni a nechte je po restartu znovu nadetekovat .


//edit: A diky za prani, take samozrejme preju co nejkrasnejsi Vanoce bez ActiveSyncu :) )...
Ouklend (16)|23.12.2007 19:25
Díky za odpovědi.
:yes: :yes: :yes:

Je pravda, že Checknotifications ve Variu používám často (sem tam problém se spuštěním iGo).
Po připojení k PC se nyní AS spustí a začne vyhledávat, po cca. 1/2 minutě oznámí chybovou hlášku PC a nyní i Vario. Mám pocit, jestli jsem si něco nerozhasil v nastavení/připojení v MDA, protože mi to na MDA píše: "Nelze získat IP přiřazenou serverem. Opakujte akci později nebo adresu IP zadejte v nastavení sítě." Ve složce Síťové karty mám u všech položek zaškrknuto "Používat adr. IP přiděl. serverem".
Že by chyba? Zkoušel jsem to i v práci na jednom PC, kde není internet, antivir ani žádný firewall, prostě nic a chová se to úplně stejně jako na mém PC.
RStein (2012)|23.12.2007 20:10
Adresu opravdu prideluje server - bezi Dhcp sluzba na pocitaci?
Na sitove karte hostitel rndis zkuste zadat IP rucne - 169.254.2.1., maska 255.255.255.0, brana 169.254.2.2.
Po zadani udaju resetujte (delsim stiskem vypinaciho tlacitka) MDA.
Ouklend (16)|23.12.2007 20:33
Nechci pořád obtěžovat, ale IP adresu jsem upravil, bohužel ale bez výsledku. Nemá být maska podsítě 255.255.0.0? Samo mi to tuto adresu nabídlo. Kde zjistím, že běží Dhcp služba na PC?
RStein (2012)|23.12.2007 20:50
Ano, adresa je B, muj preklep - takze 255.255.0.0
V xp sluzby - prave tlacitko na My Computer, Manage (spravovat), Sluzby (Services)- hledat sluzbu dhcp client service (cesky preklad netusim).
Nicmene pri rucnim nastaveni IP DHCP uz nepotrebujete.
I po castecnem pripojeni zkuste prosim poslat vypis na pc - ipconfig /all z prikazove radky.
Ouklend (16)|23.12.2007 21:12
Díky. Zkusím.
Unite (159)|29.12.2007 18:18
ja ted naistaloval Office 2007 (a zase se vratil na Off2003) nebot zadna zmena. Bez firewallu.
Zacina mi pripadat , ze je to v Kaiserovi. Zkousel jsem spoustu nastaveni v registerech a pripada mi , ze to bude tim. Na notebooku mam firewall vypnuty a ted jsem to na nej pripojil asi po 2 mesicich a je to to same. Spis bych se opravdu zacal orientovat na nastaveni synchronizace na PDA
RStein (2012)|29.12.2007 18:26
Na problem ve vychozim nastaveni Kaisera neverim - HR vam udela jasno :)
Unite (159)|29.12.2007 19:30
tak ver :),
me blbce ten HR nenapadl. ted jsem ho udelal a bezi to jako fiiik :( - bohuzel,
vubec se mi to nechce cele instalovat znovu - zalohu mam a,ale....
Ouklend (16)|29.12.2007 19:49
no, protože se mi to dosud taky nepodařilo zprovoznit, tak mě HR teda napadl jako poslední možnost, protože když udělám zálohu za stávajícího stavu a pak nechám obnovit veškeré nastavení ze zálohy, tak jsem na tom stejně. bez připojení přitom neudělám zálohu alespoň tlf seznamu v outlooku, takže začarovaný kruh.:evil: asi se budu muset vzdát veškerého softu a dát si s tím tu práci od nuly.ale co s tlf. seznamem?
RStein (2012)|29.12.2007 20:00
lososs: Vidite, vychozi nastaveni Kaisera je v poradku, takze moje nevira v inherentni problem v kaiserovi byla opravnena. :) Bordel se zanesl az dalsim nastavenim/aplikacemi.
oukland: Myslim, ze by sel pouzit PIM backup... A pri prvni synchronizaci zkombinovat polozky (v Ouotlooku v PV stare kontaky zazalohujte a pote smazte - aby se vam neduplikovaly).
BTW: Rozchodil jsem uz hodne zarizeni a vzdy bez HR. Bohuzel na presnou diagnostiku clovek potrebuje pristup do registru a moznost pracovat s IP konfiguraci.
Unite (159)|29.12.2007 20:18
re: Rene
no prave, ale jake to byly zmeny. fakt se mi to nechce znova cele instalovat. Neni nekde nejaka aplikace na nastaveni active sync nebo neco takoveho ?
RStein (2012)|29.12.2007 20:25
lososs: Takova aplikace neexistuje a asi nikdy existovat nebude. Sediva je vsechna teorie a strom PDA se activesyncove zelena, jak uz vedel Goethe.:)
Ale jeste bych zkusil jednu vec - vymazat vsechny "partnerships" v desktopovem AS a teprve pote pripojit Pda s obnovenou zalohou.
Unite (159)|30.12.2007 02:02
to jsem samozrejme vymazal a efekt je stejny. Po synchro to zase nejde, teda....
Na desktopu to pise chyba synchronizace a vyskoci chybove okno. Po jeho odmacknuti , kdyz si na PDA pustim ActiveSync, se normalne rozebehne synchonizace.
Kdyz to bylo po HR do cisteho , tak to fungovalo bez problemu.
Tak ja nevim
RStein (2012)|30.12.2007 08:31
Mrknete se, o jakou chybu jde. Krome chybove hlasky je vse v logu, jak jsem uz nekolirat myslim psal.
mr.geo1024 (1)|30.12.2007 12:35
Ahoj, mám problém s mým looxem c550 - nejde synchronizovat via usb kolébku s activesyncem 4.5. Mám v něm WM5. Tátovi nedělá problém připojit se se svým pda hp 4700 (WM 2003) a nyní i smartphonem hp 514 (WM6). Nevíte v čem dělám chybu?

Předem díky za pomoc
Unite (159)|30.12.2007 13:55
to Rene:
ty logy jsou tady

http://jakopako.cz/soubory/temp.rar

RStein (2012)|30.12.2007 15:34
lososs: Zatim jsem jen v rychlosti proletl logy a ta chybova hlaska vam urcite rika, ze nemuze vytvorit nejakeho synchronizacniho providera.
Zeptam se - nemate po obnovene zaloze krome tradicnich polozek k synchronizaci v AS i jine polozky z dalsich programu (namatkou me napada,ze k AS se integruje ActiveSync nebo PhatNotes.
Selze vam totiz vytvoreni synchronizacni sluzby:
ERROR: Failed to create synchronization services, error: 0x800401F3