Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vše o E-ten Glofiish X500 aneb klávesnici nepotřebuji

ElSoft (1244)|25.2.2007 10:19
[QUOTE="Panot"]..... S tím "I" "i" se asi nic nenadělá......[/QUOTE]
a proč to nevypnete?
[CODE]Start -> Settings -> Input -> Word Completion -> Replace text as you type[/CODE]
Panot (569)|25.2.2007 10:26
Vypnout to nechci, protože občas posílám zprávy i v angličtině a tam bych zřejmě nadělal větší masakr ve slovech. Přece jen je mi anglická gramatika vzdálenější, než česká. Musel bych to vypínat před každou sms v češtině a naopak. Je to samozřejmě ale řešení. Děkuji.
HelaPC (130)|25.2.2007 10:27
Dělá to nahodile. Na šesti řádkách textu mám jednou vynechaný "m" a jednou "p". Co jsem zatím nevěděl taky my tam skáčou velký písmena. Jednou "W" a jednou "Q"
Panot (569)|25.2.2007 10:30
Hmm, pak bych to viděl jako problém s lokalizací. Mě to vážně nedělá. Zkus se podívat, jestli nemáš zaškrtnuto přepisování slov "replace text as you type" viz předchozí příspěvek moderátora
geoRG77_ce4you (120)|25.2.2007 10:37
Zkuste můj patch na anglickou verzi: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], mělo by to přestat psát I místo i. Verze s lokalizací se to netýká.

HelaPC: Nechápu, proč neupdatuješ, takhle se to asi nikdy nevyřeší, kór na 291.
Panot (569)|25.2.2007 11:11
Díky moc. Problém solved! Patch aplikován a je po problému. "i" už se zobrazuje korektně. Máš jedničku s hvězdičkou!!! :yes:
Tomáš Kubec (749)|25.2.2007 11:36
fenikso (54)|25.2.2007 11:57
[QUOTE="HelaPC"]Dělá to nahodile. Na šesti řádkách textu mám jednou vynechaný "m" a jednou "p". Co jsem zatím nevěděl taky my tam skáčou velký písmena. Jednou "W" a jednou "Q"[/QUOTE]

Viditelně máš podobný problém jako já. Panot měl úplně jiný (úspěšně vyřešený, závidím :o)). Je to buď displayem nebo fólií na display (zjistím odpoledne). Už jsem zkoušel různé ROMky a nepomohlo to.
Schválně si zkus otevřít nějaký kreslící program a pokrýt plochu rovnoměrně tečkami. Vsadím se že občas ti to bude kreslit místo teček různě dlouhé čáry směrem nahoru a doprava.

viz:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=21789
Panot (569)|25.2.2007 12:07
Já jsem původní fólii vyhodil hned, jakmile jsem objevil kvalitnější od Branda. Byla strašná. S novou je to jiné kafčo :) .
Zdenek Malinsky (9781)|25.2.2007 12:18
[QUOTE="Panot"]občas posílám zprávy i v angličtině ....Musel bych to vypínat před každou sms v češtině[/QUOTE]A jinou klávesnici jsi nezkoušel? Třeba Resco keyboard...
Panot (569)|25.2.2007 12:20
Bohužel nezkoušel, neměl jsem tu potřebu, když jsem si vystačil s easy keyboard.
Tomáš Kubec (749)|25.2.2007 12:24
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A jinou klávesnici jsi nezkoušel? Třeba Resco keyboard...[/QUOTE]

Klávesnicí to nebude, na jiných zařízeních se chová tato samá klávesnice naprosto v pohodě.
Zdenek Malinsky (9781)|25.2.2007 12:28
Já jsem myslel kvůli české nebo anglické klávesnici.

EDIT:
Ještě k těm "problémům" s velkými a malými písmeny. To dělají i mobily, že když napíšeš slovo zkratkou, za kterou je tečka a pak uděláš mezeru, tak to bere jako konec věty a začíná automaticky velkým písmenem.
Tomáš Kubec (749)|25.2.2007 13:07
Tady je ještě vyjádření našeho programátora ohledně klávesnice:

mně se to stalo asi jednou... ale na variu se mi to obšas stane i s orig. klavesnici, takže tam chyba nebude - pokud to dělá nějakej znak, taky bych se na to mohl kouknout, takhle těžko - jo a k tomu jak tam tvrdí, že jim občas píše velký písmena - pokud mají m700 tak ať se nejdřív podívaj, jestli na hardvarový klávesnici nemaj náhodou zamáčklej caps lock - tohle se stává často i na variu

HelaPC (130)|25.2.2007 13:20
Odpověď geoRG77: To je právě předmětem mé diskuze. Ptám se jestli to má cenu přejít na ROM 354. Mě jinak vše běhá OK.

Tu fólii asi opravdu zahodím. Od začátku se mi nezdála.

Velký znaky na X500 nebudou CapsLockem. Psal jsem před chvílí souvisle znaky jak jsou na klávesnici několikrát tam a zpět. Výsledek jsem psal výš. Na šesti řádcích jesm měl dvě velký písmena a dvě vynechaný. Žít se stím dá.
fenikso (54)|25.2.2007 13:26
Nemá. Jsem si na 99% jistý, že to je vadný display. Sundat fólii mi nepomohlo. Zkoušel jsem romku 354 i 273. Když si zkusíš jiný program, dělá to to samé.
HelaPC (130)|25.2.2007 13:33
To je cenná informace dík.
HelaPC (130)|25.2.2007 13:34
To bude ale elektronika. Digitizer nebo jak se tomu říká. Prostě to špatně vyhodnotí
fenikso (54)|25.2.2007 13:41
Hele, a máš i takovou tu vadu na display, že se udělá zvlnění obrazu uprostřed, když někam tapneš? Já totiž ne. Pro změnu tohle :(( .
HelaPC (130)|25.2.2007 17:04
Taky tu chybu nevidím a když tak minimálně. Asi máme stejnou várku.
Panot (569)|25.2.2007 17:53
To je divný, je to vlastnost displaye a tak by se to vlnění mělo projevovat všem. Nemáte nějaký padělek? ;)
fenikso (54)|25.2.2007 17:55
Možná to v naší várce "opravili" :D .
Panot (569)|25.2.2007 18:14
Tak to by měli ještě dát dohromady dobré vlastnosti mého displaye s těmi dobrými na Tvé X500 a pak tu vlastně nebude co řešit ne? :D
klobouk_ce4you (14)|28.2.2007 13:24
Nemate nekdo cirou nahodou zkusenost s problemem??

Kdyz mam pripojenou nabijecku v aute a zasunu X500 do drzaku, tak se vypne... po stisku power spinace zacne standartne nabihat. Kdyz toto provedu s odpojenou nabijeckou a pripojim ji po zasuniti X500 do drzaku, vse je v poradku. Pri vytahovani X500 z drzaku nedela problemy, i kdyz je nabijecka zapojena. Problem se tedy projevuje pouze pri vkladani s pripojenou nabijeckou.
Panot (569)|28.2.2007 18:56
Mám originální držák s nabíječkou a problém, který popisuješ mám také. Naprosto stejné. Už jsem si ale zvykl, že nejprve zasunu X500 do držáku a potom dorazím nabíjecí kabel do autozapalovače. Proč to restartuje při vložení do držáku a zárveň zapnuté nabíječce, to netuším. Že by nějaká ochrana proti přepětí? Asi by se k tomu měl vyjádřit výrobce, nebo distributor.
HelaPC (130)|28.2.2007 22:03
Jestli máte namysli SR, tak mě to v originál držáku určitě nedělá.
Panot (569)|28.2.2007 23:33
Je docela zajímavý, že každý máme jiné problémy. I když tohle jako za zásadní problém nepovažuji. Jak to, že nám to dělá soft reset a tobě ne? Máš originál nabíječku s držákem od Etenu k X500, nebo jinou?
klobouk_ce4you (14)|28.2.2007 23:47
Jsem trosku noob, co znamena SR??
Zdenek Malinsky (9781)|1.3.2007 00:17
soft reset
Surgical (2364)|1.3.2007 06:40
A hrknout cihlu znamena udelat hardreset (HR) :)
HelaPC (130)|1.3.2007 07:47
Mám nabiječku o E-Ten. Je to divny, ale jsem rád :) To radši ty vypadlí písmenka.
PavelBKL (51)|1.3.2007 20:46
Prosím o radu,
rád bych si na E-tena X500 koupil folii BoxWave ClearTouch Anti-Glare. Když jsem se koukal na stránky dodavatele (boxwave.com) tak tam typ E-TEN x500 ve výběru není. Tak teď ani nevím co objednat. Pokud jste si už na tento přístroj kupovali tuto super folii dejte prosím vědět na jaký typ uvedený ve výběru jste koupili a jak sedí.

Když jsem změřil rámeček kolem displeje tak má na výšku 59mm a na šířku 44,2mm a rámeček je prakticky pravoúhlý.

Děkuji za radu.
Lucasx500 (12)|3.3.2007 22:37
No nevím co třeba jakoukoliv folii a použít nůžky?:)
Panot (569)|4.3.2007 23:48
[QUOTE="HelaPC"]Mám nabiječku o E-Ten. Je to divny, ale jsem rád :) To radši ty vypadlí písmenka.[/QUOTE]

On to zase není žádný velký problém, jenom když to hodím do držáku, tak potom dorazím nabíječku do autozapalovače a je to ok. Je to zřejmě menší problém, než ty vypadlý písmenka, alespoň podle mě :D
PavelBKL (51)|5.3.2007 14:40
[QUOTE="Lucasx500"]No nevím co třeba jakoukoliv folii a použít nůžky?:) [/QUOTE]

Dík za radu, si kámoš.
Radek Pokorný (68)|6.3.2007 16:40
Dobrej,
mam dotaz na zkusenosti s pouzitim E-tenu k pristupu na Internet pres GPRS(EDGE) pro notebook (pripadne testuji i na stolnim pocitaci) - oboji WinXP.
Me zkusenosti:
1. E-tenacke "Sdileni internetu" mi funguje pres USB (no rozchodil jsem bez problemu na stolnim PC, na noteboku to chce po me nejaky driver "MS Sync driver" a nevim kde ho sehnat - nevite?)
2. E-tenacke "Sdileni internetu" pres sit Bluetooth (sluzba Network access Point) se tvari ze je pripojeno, ale data neprenasi (driver na pocitaci od WIDCOMM).
3. Dial-up pres bluetooth - to se mi nedari zprovoznit vubec.

Jinat napr. Bluetooth FTP bez problemu, Active Sync pres Bluetooth jsem netestoval.
Radek Pokorný (68)|7.3.2007 16:23
Tak bod 1. jsem vyresil: je potreba pouzit verzi Active Sync vyssi jak 4.2 (ted jedu s 4.5) - instalace aktualizuje USB drivery.


Mam jeste problem s postovnimi ucty. Po vytazeni baterky (potreboval jsem si opsat S/N a pak jsem si to jeste jednou potvrdil), SR nevadi, mi "zmizel" ucet IMAP. Tedy v PocketBreeze se zobrazuje ale v postovnim klientovi ne, kdyz ho chci smazat - neni, kdyz ho znovu vytvarim, tak obdrzim hlasenim, ze s timto jmenem jiz existuje, takze mi nezbylo nez vytvorit dalsi (uz mam 4).
Hledani v registrech moc nepomohlo...
Tomáš Kubec (749)|7.3.2007 18:40
Zatím jediné řešení mizení e-mail účtu: http://forum.mobilnaut.cz/mpx/viewtopic.php?t=4123&start=15
Radek Pokorný (68)|7.3.2007 20:58
Diky bylo to presne ono a pomaha okamzite...
HelaPC (130)|7.3.2007 22:05
Jak se vypne podsvícení displaye? Když podržím tlačítko power tak to nejde.
Jirkac_ (269)|8.3.2007 10:00
Pokud chces vypnout displej uplne, tak tlacitko Power nedrz, jen ho zmackni. Jinak nastaveni podsviceni lze regulovat v Settings (doporucuji procist Uzivatelsky manual).

edit: Omlouvam se, spatne jsem te pochopil:-) To co si mel na mysli u Etenu vazne nejde. Ale treba u Qteka 9000 mi to pri delsim podrzeni funguje (kratky stisk - vypnu displej, dlouhy stisk - vypne se jen podsviceni)...
HelaPC (130)|8.3.2007 10:08
Dík, ale zas taková lama nejsem.
Většina zařízení co jsem měl v ruce uměla vypnout podsvícení přidržením power.
Zřízení zustane zaplí včetně displaye jenom se vypne zářivka. Opětovným přidržením power se zářivka zapne.
Příjde mi to docela šikovný třeba když to chci použít jako WiFi telefon. Vým že si mohu upravit profili, ale zas v autě u navigace bych to předělávat.
klobouk_ce4you (14)|8.3.2007 16:42
Nevim, nevim, jak komu tohle funguje, kazdopadne stiskem power cudlu se vypne display. Pri necinosti se po nejake (nastavene) dobe vypne pouze podsviceni a nasledne po opetovne casove prodleve se vypne i display. Pridrzeni power cudlu nema zadny efekt... alespon v mem pripade. Tedy opet se vypne display... ale zarizeni zustane zapnute.

Drivejsi zkusenost s FSC N560 byla takova, ze stisk power buttonu vyplo display, podrzeni power buttonu vyplo zarizeni doslova. Tak asi tolik k tomu...
fury_only_ce4you (259)|8.3.2007 17:58
Jak je to s tím vlněním displaye...?Je to opravdu tak hrozné, jak se všude píše...?Zlepší se to použitím nějaké kvalitní folie...?Děkuji
klobouk_ce4you (14)|8.3.2007 19:00
Esli se to zlepsi, nevim... mam tam tu obyc. od vyrobce a vlneni pozoruji, kazdopadne za tu dobu co ho pouzivam ani nevim, ze se sem tam zavlni... bud jsem si zvykl... a nebo jsem si proste zvykl :o)) Cili, dle me, neni to tak strasne...
Radekr_ce4you (41)|10.3.2007 15:52
Nemáte někdo zkušenost se SmartMaps na X500? Já je používal na HTC Artemis v pohodě a tady mi velmi rychle načtou pozici, ale pak to zatuhne na tom bodu a nepohybuje po trase.
Jinak je zajímavý, že v obou mašinách je stejný chip (Sirfstar III) a tady funguje nesrovnatelně líp - o hodně rychlejší vyhledání satelitů i větší citlivost. Běžně vidí o polovinu nebo i dvakrát víc satelitů se silnější intenzitou signálu.
Radekr_ce4you (41)|12.3.2007 13:56
Tak si odpovím sám, kdyby měl někdo podobnej problém :-) Nová verze jejich navigačního softu to řeší. Je to beta, ale funguje normálně. Teda zdá se.
Brco_ce4you (447)|12.5.2007 20:04
Tak ako vypada WM6, uz to niekdo stiahol a ma nahodene?
WM 6.0
Ivo Pokorný (400)|12.5.2007 20:15
Zrovna jsem dokoncil upgrade... :cool:
Jdu se kouknout co a jak a dat si PDA do odpovidajiciho stavu... ;)
Panot (569)|13.5.2007 00:36
Tak první postřehy jsou pozitivní. Je třeba ze stránek Etenu stáhnout novou ROM s WM6 přes webový prohlížeč Firefox, protože přes IE7 to nejde. Flashnutí bez problémů, je ale nutné před tím vyměnit Activesync 4.2 za verzi 4.5. Všechny aplikace, které jsem měl předtím fungují bez potíží. Změnily se prakticky všechny ikony na propracovanější a taky skiny jsou příjemnější. Co mě potěšilo je vibrace, která už není tak dlouhá a je rozdělena na tři krátké vibující intervaly. Zvuky jsou příjemnější, leč výběr není zrovna nějak moc rozšířený. Rychlost buď stejná, nebo o něco lepší, těžko to posoudit. Nová je možnost Windows update, tedy stahování případných záplat. Co mě vyděsilo, že v této nové ROM je zpět název sítě Paegas místo T-Mobile, že bychom něco přehlédli? :D Je zde ikona Office Mobile, která je určena pro spuštění složky, kde je Word, Excel, PowerPoint. Našel jsem zbrusu novou funkci Encryption, tedy zakódování dat na microSD kartě. Podle popisku by pak uložená data měla být čitelná jenom na tomto zařízení. Je to asi pro případ ztráty karty a možnému zneužití dat. Propracovanější je telefonní část, konfigurátor e-mailů a vůbec i přístup k nim. Je to uživatelsky příjemnější a jsou zde i nové funkce. Víc se mi zatím nepodařilo vzhledem ke krátkému času objevit. Kdo najde něco dalšího, tak sem s tím!!! ;)

Už jsem vyčetl a na vlastní kůži otestoval jeden bug! Při připojení přes wifi nelze tato vypnout v ikoně zobrazující připojení v horní liště. Místo "Turn off wifi" se tam chybně zobrazuje "Turn on wifi" a to je vlastně zapnutá. Musí se vypnout přes aplikaci spravující přípojení. :mad: