Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vše o E-ten Glofiish X500 aneb klávesnici nepotřebuji

myssak_ce4you (38)|6.2.2007 10:36
A jeste jeden poznatek, nejak nefunguje nastaveni PhoneAlarm, snad jen prepinani hlasitosti ano, ale zmena podsvetleni nebo vibrace a zvuku ne. Nemate uz s tim nekdo zkusenost.
plachow_ce4you (159)|6.2.2007 10:41
U e-tenů je nastavení podsvícení nějak jiné. Nefunguje ani u Pocket Zen Phone, ani u Phone Alarmu
Tomáš Kubec (749)|6.2.2007 11:46
Podle mne se musí deaktivovat i profily od etenu.
myssak_ce4you (38)|6.2.2007 13:41
to jsem udelal, ale pouze v menu, mozna jsem je mohl uplne odinstalovat, ale nevim jestli s tim neni provazane neco dalsiho, coz bych pripadne take odstrelil .... viz treba Quick Link, se kterym je provazan zoom sms
HelaPC (130)|8.2.2007 21:45
Asi už jsem se rozhodl a vyměním MDAII. Je chudák plná šrámů a nemá konektor. Máte někdo zkušenost jak dlouho X 500 vydrží navigovat? Zvládá se to v autě dobíjet když běží GPS a svítí Display? Má někdo vyzkoušeno VoIP přes WiFi?
Moc dík.
Panot (569)|8.2.2007 22:04
Baterie vydrží opravdu dlouho, na pocket PC je to úctyhodný výkon. Doporučuji koupit originální držák do auta od E-tenu, je s nabíječkou a držák má dole mini USB, do kterého X500 jenom zasuneš na už to dobíjí. Zkoušel jsem hlasitý poslech při telefonování a všichni mě slyší dobře. Funguje to tedy i jako hands-free. Co se týká Wifi, udělal jsem si profil na své domácí síti a vše funguje jak má. Připojí se to rychle a zatím se to jeví spolehlivě. Co se týká Skype, tak to jsem ještě netestoval dostatečně. Zkušební hovor, ale trochu zadrhává. Co se mi pořád nedaří, je nakonfigurovat GPRS. Prostě to nejde a netuším proč, co dělám špatně. Dobíjení je o.k., nejsou s tím problémy. Systém je stabilní, ale asi to závisí na množství nainstalovaných různých programů, které můžou vyvolat nestabilitu systému. Snažím se tedy moc zbytečností neinstalovat a pak to funguje. Zatím tedy spokojenost!
Tomáš Kubec (749)|8.2.2007 22:06
Skype funguje, vydrží kolem 5 hodin a nabíjet v pohodě stíhá.
geoRG77_ce4you (120)|8.2.2007 22:09
Proč nepoužiješ Automatické nastavení? 2 kliknutí a GPRS/EDGE mi jelo (T-Mobile) :)
Tomáš Kubec (749)|8.2.2007 22:10
[QUOTE="Panot"]Co se mi pořád nedaří, je nakonfigurovat GPRS.[/QUOTE]

Jak to myslíš? Já na T-Mobile použil tu automatiku co je v telefonu a šlape.

EDIT: geoRG77 byl ryclejší :D
HelaPC (130)|8.2.2007 22:11
Tak dík. Jdu do toho.

PS. Kdo Koupí MDAII bez kenektoru :)
Panot (569)|8.2.2007 22:20


Jak to myslíš? Já na T-Mobile použil tu automatiku co je v telefonu a šlape.

EDIT: geoRG77 byl ryclejší :D [/QUOTE

Mámpocit, že to mám nastaveno dobře, ale nechodí mi to. Možná jsem něco přenastavil někde jinde a netuším kde je chyba. Mám taky T-Mobile
Panot (569)|8.2.2007 22:28
Původní sluchátka dodávaná v balení jsou shit. Dneska jsem koupil od fy. GRIFFIN TECHNOLOGY a přes rekukci připojil. Je to koncert!!! Poslech hlasitý, basy, prostě o několik tříd jinde.
http://www.tauer.cz/produkt/Apple-iPod/iPod-sluchatka/Griffin-EarThumps-stereofoni-sluchatka-do-usi-cerna/1554
myssak_ce4you (38)|9.2.2007 13:15
Na netu je nova ROM 354 pro X 500, uz jste ji nekdo instaloval, jsou nejake zmeny a jakou lokalizaci na ni pouzit ? Dik
mala (28)|16.2.2007 10:13
[QUOTE="Panot"]Původní sluchátka dodávaná v balení jsou shit. Dneska jsem koupil od fy. GRIFFIN TECHNOLOGY a přes rekukci připojil. Je to koncert!!! Poslech hlasitý, basy, prostě o několik tříd jinde.
http://www.tauer.cz/produkt/Apple-iPod/iPod-sluchatka/Griffin-EarThumps-stereofoni-sluchatka-do-usi-cerna/1554
[/QUOTE]

Funguje s těmi sluchátky i rádio .... ?
Děkuji za info.
Panot (569)|16.2.2007 15:45
Ano, funguje. Rádio je nastaveno tak, že sluchátka fungují jako anténa a bez nich nic nehraje. Radio u X500 funguje vlastně jenom přes sluchátka, nejde tak přepnout zvuk do reproduktoru zařízení ani po připojení sluchátek. Tahle sluchátka, která jsem popsal, se zasunou hluboko do uší, kde nevadí a můžeš si tak vychutnat i velice slušné basy. Samozřejmě záleží na kvalitě převodu nahrávky do mp3.
klobouk_ce4you (14)|20.2.2007 12:46
Ahoj, dnes jsem poridil X500, zatim se zda, ze je vse ok, mam vsak jeden malej problem a tim je neprijimani MMS/SMS zprav... netusite, zda je potreba nekde neco nastavit?? Predem diky za rady.
Panot (569)|20.2.2007 18:16
Nazdárek, záleží na tom, jaký firmware tam máš. WWE 291 má bug a nepřijímá SMS. Řešilo se to aplikací patche. Firmware 351 a 354 už tento problém nemá.
klobouk_ce4you (14)|20.2.2007 21:44
Diky. Aplikoval jsem ten aktualni fw a slape jak hodinky :o)
Panot (569)|20.2.2007 21:50
Není zač, jsem rád, že už to funguje!
HelaPC (130)|21.2.2007 10:42
Jak se přesně projevuje chyba příjmu SMS?
Nedorazí žádná, nebo jenom něco?
Mám WME 291 a ničeho jsem si nevším.

Mě vadí vynechávání písmen při psaní. Prostě tam jsou jen prázdný mezery. Na sousední diskuzi psal někdo s M700, že to ROM 354 neřeší.
Je to pravda?
Tomáš Kubec (749)|21.2.2007 12:30
Pokud tam máš lokalizaci, tak tam máš i patch co to opravuje, ale zase nechodí STK.
HelaPC (130)|21.2.2007 13:26
Zkoušel jsem týden bez lokalizace a nevšim jsem si že by nechodili SMS. Teď tam lokalizaci mám. Co to je STK? Neví někdo co s těmi vypadlími znaky? Má cenu přejít na ROM 354?
Tomáš Kubec (749)|21.2.2007 13:38
STK=sim tolkit
Ono s těma sms je to takové podivné, bez toho patche někdy přijdou a někdy ne. Osobně mi nechodili, když jsem měl pda připojené k pc.

klobouk_ce4you (14)|22.2.2007 00:07
Z osobni zkusenosti s SMS problemem na X500 muzu rict, ze aktualne mi zpravy chodi a to jak s odpojenym, tak s pripojenym synchrokabelem. S tou prvni verzi FW mi nechodili bez CZ lokalizace. S lokalizaci jsem to nezkousel. Presel jsem na 351, opet v puvodni lokalizaci bez CZ a od Te doby se problem nevyskytl. Na 354 zatim prechazet neplanuju.

Ale mam taky problem s pismenky :o)) ...sem tam nahodne se pri psani stane, ze mi z niceho nic napise velke pismeno namisto maleho. Shift i CAPS pochopitelne nejsou stisknute... takze se to deje imho naprosto bezduvodne :o)

A jeste resim moznost psani SMSek pres PC (pri pripojene X500, samozrejme), nemame nekdo neco?? :o))

Diky...
Tomáš Kubec (749)|22.2.2007 09:21
Placené Jeyo a nebo free Dr. Neils
klobouk_ce4you (14)|23.2.2007 09:33
Diky, Jeyo je fajn... kazdopadne nemuzu se dopidit v zarizeni Device ID, hledal jsem to v Settings/About ...kde je polozka Device ID, coz je ale mnou dany nazev zarizeni. Jak zjistim to prave Device ID, ktere je potreba k registraci??
mala (28)|23.2.2007 12:05
Mám 2 otázky na všechny majitele E-tenu X500.....

Stává se Vám při doteku pera na displeji, že se displej začně od prostředku obrazovky ven vlnit ? Je jedno kde se displeje dotknete, ale to vlnění probíhá skoro pořád a to výhradně po kružnici od středu ven. Vypadá to, jako by kapka vody spadla na vodní hladinu a tu hladinu tim rozhoupala. Dá se s tim žít, ale u compacta toto neexistovalo.

Druhý dotaz souvisí s tím, že když mění displej barvu z bílé na tmavou (černou), tak na ní ještě několi sekund svítí ta předchozí obrazovka (texty ap.). Mám na displeji danou folii BRANDO (nelepicí, statickou), ale tuto značku už jsem používal dlouhá léta na compactu a žádný problém s tím nebyl. Opět žít se s tím dá, ale je to dost nestandartní.

Jen by mě proto zajímalo, zda je to "vlastnost" výrobku, nebo je to špatně jen u toho mého kusu. Děkuji za jakékoli info.

PS : Jinak Wi-Fi, GPS a nakonec i to rádio je fakticky supr, funkčně bomna :D
Tomáš Kubec (749)|23.2.2007 13:27
Ano to vlnění je na displejích nových E-Tenů standardní.
Panot (569)|23.2.2007 20:51
Potvrzuji, ověřoval jsem to u výrobce a je to prostě taková vlastnost displaye. Nezbývá, než se s tím smířit, i když je to někdy otravný pohled. :mad:
HelaPC (130)|23.2.2007 22:48
Ten display je opravdu nepovedenej. Je i míň citlivý na dotyk, a proto možná tím stylusem promačkáváme dotykovou vrstvu, až na krystaly. Porovnávám s MDAII. Jinak je to supr zařízení.
Panot (569)|23.2.2007 23:28
To si zrovna nemyslím. Na dotyk je citlivý přiměřeně a v tomto ohledu si nemůžu stěžovat. Určitě stylusem nepromačkávám vrstvu až na krystaly. Mám přes display ještě ochrannou fólii a řekl bych, že se detekce dotykuještě zlepšila. Je to prostě tak. Od Etenu jsem se dozvěděl, že to vlnění je prostě vlastnost displaye a nic se s tím nenadělá. Četl jsem na mezinárodním fóru, že to dělá úplně každému, takže to bude asi fakt, co mi řekli od Etenu. Jinak potvrzuji super device!!! Žádný jiný problém jsem neobjevil. Vše funguje korektně a svižně. Jak už jsem ale zmiňoval, závisí na množství nainstalovaného jakéhosi softwaru od třetích stran a odinstalací. Topak může způsobit nestabilitu systému. Není to pak ale problém X500, ale Windows Mobile. Takže doporučuji nainstalovat jen to nejnutnější a pak je vše o.k.!
HelaPC (130)|24.2.2007 08:35
Mám samozřejmě taky fólii, tu co dadali se zařízením. Zdála se mi nějaká tvrdá, možná to dělá ona. Mohu srovnávat pouze s MDAII a tam byl display daleko citlivější.
Panot (569)|24.2.2007 09:25
Ta original folie je spatna, nalepil jsem ji, strhnul a vyhodil. Spatne sedela a je pravda, ze i na dotek byla mene citliva. koupil jsem Brando a to je jina kvalita. Mozna je to tim. :sarcastic:
HelaPC (130)|24.2.2007 10:00
Máš stejný problém při psaní textu jako já? Místo znaku se občas napíše mezera.
Ferkov (57)|24.2.2007 13:17
Me se zase pro zmenu nekdy napise velke pismeno..
anoli (58)|24.2.2007 13:30
No a mně u nové ROM tenhle problém úplně zmizel. Teď to píše přesně jak má.
Zvláštní že se to každému chová trochu jinak. Já mám zase stížnosti ohledně zvuku a ostatní píšou že je to OK.
anoli (58)|24.2.2007 13:32
PS. Omlouvám se že jsem omylem vlezl do X500. Ale i tak je to asi stejné.;)
klobouk_ce4you (14)|24.2.2007 14:39
Problem se zvukem jsem zatim nepocitil, kazdopadne se pridavam k parte, kterym zlobi psani - sem tam se napise velke pismenko, i kdyz je vyplej shift i CAPS. Mam ROM 354. Jinak masinka na pohodu, desne me prekvapilo rychle vyhledavani satelitu GPS. Mel jsem FSC N560 (stejny modul SiRF), kde to nekdy trvalo nehorazne dlouho :o)

Kazdopadne mam jeste jeden maly problem - prijem MMS (odesilani nevim, nezkousel jsem) ...kdyz mi prijde MMS, tak ji dostanu jako MMS zpravu, coz je v poradku. Po jejim otevreni mam moznost okno zavrit nebo kliknout na Download. Tedy kliknu, chvili cekam, zda se ze neco stahuje, ale po nejake dobe (1-2min) se objevi okenko s chybou, ze data nelze stahnout. Muj op. je T-Mobile - tak se ptam - je potreba nekde neco zmenit/nastavit?? Predem diky.
janox (216)|24.2.2007 14:59
Takže problém MMS tu aj na iných fórach bol už x krát preberaný a jediné čo môžem poradiť ja z vlastne skúsenosti - pozri si na stránkach svojho OPa nastavenia MMS pre PDA zariadenia s OS WM5. Niekedy ich je tam viacero, tak treba vyskúšať všetky. Hlavne treba postupovať krok po kroku ako je to popísané, pretože stačí jedna chybka a si v prd... Ja som to na Mio A701 nastavoval asi 3 dni, pretože mi to nevedeli nastaviť ani v TM. Prajem hooodne trpezlivosti.
Tomáš Kubec (749)|24.2.2007 15:19
stačí dát automatickou konfiguraci a pak opravit IP podle stránek T-Mobile
Panot (569)|24.2.2007 19:44
[QUOTE="HelaPC"]Máš stejný problém při psaní textu jako já? Místo znaku se občas napíše mezera.[/QUOTE]

Nemám. Nepoužívám totiž CZ lokalizaci. Moje gramotnost vystačí i na tu anglickou a tak nemusím do x500 patlat nic dalšího. Taky mi vyhovuje easy keyboard, kde se dá ťukat prstem.
Panot (569)|24.2.2007 19:48
[QUOTE="Ferkov"]Me se zase pro zmenu nekdy napise velke pismeno..
[/QUOTE]

Tohle se mi stává i bez CZ lokalizace. Vždycky se zobrazí velké lísmeno "I" místo "i". Bude to asi v souladu s anglickými pravidly pravopisu a možná se to projevuje i v české lokalizaci, akorát u jiných písmenek. :?
HelaPC (130)|24.2.2007 20:14
Neřek bych, že to dělá lokalizace. Jel jsem týden bez lokalizace a projevola se to taky.
Panot (569)|24.2.2007 20:19
Hmm, tak to netuším. Mě to vyťukává všechno korektně. Jen jsem to s tou lokalizací odhadoval. Můžeš mi tedy specifikovat co ti to tedy přesně dělá? Otestuji to na své X500. Máš ROM 354?
Zdenek Malinsky (9781)|24.2.2007 20:20
Ti I místo i by mělo jít vypnout v nastavení. Nevím jak u této lokalizace či klávesnice, ale InterWrite od Sunnysoftu i LEng od Moravia Consulting to uměly.
Panot (569)|24.2.2007 20:29
Tady jsem bohužel v nastavení vypnutí I za i nenašel. Jde pouze nastavit první písmeno ve větě, ale tohle je uprostřed věty a skočí tam velký I místo malého i. Pokud někdo ví jak na to, tak sem s tím prosím. Jak jsem už psal, nepoužívám cz lokalizaci a ani nehodlám. Díky.
mala (28)|25.2.2007 00:20
Pokud vím tak písmeno "I" se v angličtine píše samostatně ve větě vždy jen velkým písmenem, protože označuje vždy výhradně zájmeno "já".
U anglické klávesnice by to tak mělo být naprostou samozřejmostí, fungovalo mi to tak i na compactu. Pokud to dělá ale i česká klávesnice (nevím, nepoužívám ji), tak je to zamozřejmě chyba.
Tomáš Kubec (749)|25.2.2007 00:51
Podíváme se tedy, jestli problém nebude na naší straně ;)
HelaPC (130)|25.2.2007 09:04
[QUOTE="Panot"]Hmm, tak to netuším. Mě to vyťukává všechno korektně. Jen jsem to s tou lokalizací odhadoval. Můžeš mi tedy specifikovat co ti to tedy přesně dělá? Otestuji to na své X500. Máš ROM 354?[/QUOTE]

Už jsem to psal výš. Píšu a místo znaku některých znaků je tam mezara. Nejdřív jsem si myslel, že jsem někde málo zatlačil, ale to by tam nebyli ty mezery. Mám WME 291. Přechod na ROM 354 zavažuju, nevím jestli to vyřeší.
Panot (569)|25.2.2007 09:55
Ahoj, nemůžu si pomoct, ale teď jsem bušil do klávesnice jak malé, tak easy keyboard a všechno se zobrazuje jak má. Zkoušel jsem přímé ťuknutí, ale i na jednotlivé klávese udělat tah stylusem. Vždycky se mi zobrazí písmenko, nebo znak korektně. Jak jsem psal, mám WWE 354 bez cz lokalizace. S tím "I" "i" se asi nic nenadělá. Je to součást anglické gramatiky a zřejmě tahle anglická verze netuší, že X500 drží v pazourách čecháček a hodlá psát v češtině :D . Možná když mi ještě napíšeš konkrétně, který znak ti dělá mezeru, nebo je to jedno? Pak by to musela být asi chybka v cz lokalizaci.