Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 6 Crossbow - WWE verze pro HTC WIZARD

jimmyjames_ce4you (199)|20.2.2007 15:04
Pocit zpomaleni systemu mam i u WM5...myslim,ze to bude u vsech WM stejne,ne? WM6 jsem vsak jeste nezkousel, ale chystam se na to...
cch (10)|20.2.2007 17:51
To je pravda. On ten HR je prostě jednou za čas potřeba udělat... Nevím teda jak vy, ale u Woken na koplu taky jednou za čas musim zformátovat systémovej disk, aby jely svižněji.... Já su s WM6 spokojenej maximálně a na WM5 se jen tak nevrátim ;)
Spawncz (206)|22.2.2007 20:28
Mam taky WM6 a mel bych dotazek:

Kdyz se pripojim na internet (treba na stazeni posty), tak uz nevim jak se odpojit (zustanu porad napojen) poradite ???
cch (10)|22.2.2007 21:09
Na to používám today plugin programu Spb GPRS Monitor, ten to umí.
Spawncz (206)|22.2.2007 21:12
to cch: diky za tip
Čiko_ce4you (78)|23.2.2007 12:12
Po nahrani Crosbow 5.UE od Flashmana mam takovy problem s TrayLnch a HandyMenu...Po Soft Resetu na me vyjede tato hlaska "The file"TrayLnch cannot be opened. Either it is not signed with a trusted certificate, or one of it s components cannot be found. If the problem persist, try reinstaling or restoring this file". Preinstalovani aplikaci nepomohlo, HR taky nee....Pomuze nekdo? :-(
flashman (1366)|23.2.2007 16:54
v tom případě:
1) buší se s něčim jinym
2) nekompatibilní s WM6
3) možná pomůže reflash
cch (10)|23.2.2007 17:16
U WM5 sem měl jako možnost zadávání textu phonepad ale u WM6 tam není, nevíte někdo jak ho tam dostat? nebo o nějké aplikaci, která to umí?
Spawncz (206)|23.2.2007 21:45
to Čiko: kam jsi to instaloval? pamet telefonu nebo na sd kartu?

Mel jsem podobny problem s spb gprs monitorem a bylo to tim ze jsem ho instaloval na kartu a kdyz jsem ho odinstaloval a hodil do pameti telefonu bylo to ok.

Snad to pomuze
Čiko_ce4you (78)|24.2.2007 21:09
to Spawncz:
Zkousel jsem oboji, jak instalaci na kartu, tak primo zarizeni, oboji blbne...TrayLnch mi blbne i jako soucast BatteryStatus-zbavim se tim te otravne hlasky, ale zase se mi v liste zobrazi po SoftResetu spatne ikony...Asi se vratim k SuperROM 1.1 CZ, pac me to celkem se..e:)
Zelych (40)|25.2.2007 00:24
[QUOTE="cch"]U WM5 sem měl jako možnost zadávání textu phonepad ale u WM6 tam není, nevíte někdo jak ho tam dostat? nebo o nějké aplikaci, která to umí?[/QUOTE]
Necha se tam nainstalovat jakykoli Inteli pad, který je třeba v nektery z Ext ROM na FTP XDA developers.com
Ale s tim se mi objevil problem! Pouzival jsem Resco keyboard a po soft resetu mi normalne nabehla jako vychozi klavesnice. Ale po nainstalovani phone padu mi Resco keyboard uz nenabiha, i kdyz na nej je odkaz ve "Startup" Nabehne jen defaultni oskliva bila klavesnice.
Dalsi vec, ktera se mi ve WM 6.0 nelibi, je ze v Kalendari je na levem soft tlacitku pri otevreni udalosti místo Edit (jako ve WM 5) Reply (jeste k tomu sedive - neaktivni) což je blbost, na co bych asi tak v kalendáři mohl odpovídat? Je poznat, ze si vývojáři MS ulehčili práci, ze v kalendáři jen upravili textove pole pro vkladani textu na zakladě editoru zpráv, místo toho aby udělali vlastni editor kalendaře.
No1 (74)|1.3.2007 10:51
Nedari se mi na WM6 rozbehat zalohu PIM dat z WM5. Pres SPB Backup (posledni verze) udelam zalohu PIM dat, na WM6 je nahraju a pak uz se nedostanu do kontaktu - nereaguje na volbu "contacts".
Muze to mit souvislost s nedostupnymi vyzvanecimi tony? Nebo s PhotoContacts Pro?
Cim nejlepe prenest kompletni PIM data? Synchronizace pres Outlook neprenese zpravy, vyzvaneni k jednotlivym osobam..

Diky
Narag (18)|1.3.2007 11:02
Co jsem tak všude sledoval, tak to nějak elegantně nejde. Prostě musíš brát v úvahu to, že WM6 jsou nehotové a ani programy s tím ještě nepočítají. Takže je možné, že časem SPB udělají novou verzi, která tohle bude podporovat, ale za současné situace to nějak pohodlně možné není. Na zprávy stačí Jeyo Mobile Extender, u zvonění a kontaktu nemám představu ...
TheMelin (1642)|1.3.2007 11:08
Ne, je to tím, že je to novy system a jako vzdy plati, ze na novy system nelze aplikovat zalohy ze starsich systemu. Bohuzel se s tim musis smirit.
Jedine co by jsi mohl zkusit je Sprite Backup, ktery umel zalohu s upgradem systemu.
macula_ce4you (691)|1.3.2007 15:03
[QUOTE="Czech"]Nedari se mi na WM6 rozbehat zalohu PIM dat z WM5. Pres SPB Backup (posledni verze) udelam zalohu PIM dat, na WM6 je nahraju a pak uz se nedostanu do kontaktu - nereaguje na volbu "contacts".
Muze to mit souvislost s nedostupnymi vyzvanecimi tony? Nebo s PhotoContacts Pro?
Cim nejlepe prenest kompletni PIM data? Synchronizace pres Outlook neprenese zpravy, vyzvaneni k jednotlivym osobam..

Diky[/QUOTE]

Měl jsem stejný problém. Nakonec jsem kontakty VM5 synchronizoval s Outlookem, nalil tam VM6 a zase synchronizoval. :sarcastic:
Zelych (40)|1.3.2007 15:36
[QUOTE="Czech"]Nedari se mi na WM6 rozbehat zalohu PIM dat z WM5. Pres SPB Backup (posledni verze) udelam zalohu PIM dat, na WM6 je nahraju a pak uz se nedostanu do kontaktu - nereaguje na volbu "contacts".
Muze to mit souvislost s nedostupnymi vyzvanecimi tony? Nebo s PhotoContacts Pro?
Cim nejlepe prenest kompletni PIM data? Synchronizace pres Outlook neprenese zpravy, vyzvaneni k jednotlivym osobam..

Diky[/QUOTE]
Já používal ve WM5 Sprite backup, ale do WM 6 mi nešel ani nainstalovat, a když sjem zkoušel obnovit zálohu, která už byla hotová, dopadlo to katastrofalně obdobně jako v tvym případě.
Ve WM6 mi bez problémů funguje Sunnysoft backup, zkus ten! ;)
Jinak ten outlook, jak zde již psali jiní.
DuxforD (6)|1.3.2007 17:01
[QUOTE="phaeton_esc"]resco nevim, ja mam obyc CZSIP co delal myslim Saman.
jinam mchat spustim, ale nejak se mu nechce se pripojit :( - kliknu online a ono nic :-/[/QUOTE]

mChat facha dobre, ale ma problem se silnymi hesly (kombinace male/velke/cislice/spec). Zkus zjednodusit heslo ;-)
SpeedyTuning (240)|3.3.2007 13:38
vsechno je to moc hezky, ale nejak se mi nepozdava funkcnost FOTAKU. Pri nastaveni nocniho rezimu s prisvetlenim to dela takove divne tecky atd(tvari se to ajko vadne pixely).... napr. u Superrom to nedela a u ofiko taktez
cch (10)|3.3.2007 14:19
já používám CoolCameru a su spokojenej.. ;)
No1 (74)|12.3.2007 07:38
Tak jsem to pretahal "rucne", ale mam jiny problem. Dost mi Wizzard tuhne - se zhasnutym displayem diody blikaji, ale nejde "probudit", nesignalizuje prichozi hovory ani SMS (volajici ale slysi vyzvaneci ton, na SMS mu prijde "doruceno"). Kdyz zjistim, ze mam takto tamrzly telefon, restartuji ho, ale po restartu nemam zadne info o zmeskanych hovorech ci prijatych SMS - a to je problem.
Tuhne mi naprosto nahodne - nekdy bezi 2 dny v pohode a pak zamrzne 3x za den.
Zkusil jsem po zacatek snizit frekvenci na 192 MHz - bez efektu.

Diky za tipy
tazz1 (680)|12.3.2007 07:48
Tak presne tohle se mi stavalo, kdyz jsem pouzival plugin Batti . Po odinstalovani vsechno v pohode
No1 (74)|12.3.2007 08:40
hmm, to je mozne, ten tam zcela jiste mam, protoze ta horni lista znazornujici stav baterie se mi moc libi. Ale minimalne pro ucely testovani to zkusim odinstalovat.

Vyzkouseno, bez efektu. Za vcerjsek 6x zamrznuti
No1 (74)|13.3.2007 07:30
A jeste jeden problem:

Wizzard mi tvrdi, ze mam neprectou SMS, ale "inbox" je prazdny - hlasi 0 Items,1 Unread. Aplikace Don´t Forget na me krici, ze mam neprectenou SMS, ale ja ji nemuzu nikde najit. Co s tim? Zkusil jsem "restart", poslat si novou SMS (ta prisla, tak jsem ji precetl a smazal) - nepomohlo. Zkusil jsem "clear Text messages", ale to mi nejak nefunguje (mozna chybka ve WM6?).
Co s tim?
phaeton_esc (261)|13.3.2007 18:01
s tim asi neudelas, krome reinstalu, nic. delaly to uz wm5, wm6 v tomhle nejsou o nic jiny. mam stejnej problem, proste sem se s tim uz smiril :(
stris (98)|13.3.2007 20:06
Zdar
Také jsem začal uvažovat o nahrání WM6 na své Vario. Pročítal jsem diskuzi jak zde, tak na smartmanii, přesto bych rád, kdyby mi vysvětlil pár detailů:
Jakou verzi Crossbow doporučíte? Nejsem hračička a nechci řešit nedostatky, takže některou ověřenou.
Před měsícem jsem již četl, že jeden uživatel pracuje na lokalizaci a měla by být do 14ti dnů. Už je, nebo se někde zdržela?
Kde mohu ROM stáhnout? Zadávám jako kretén do Google crossbow+download a vyhazuje mi to odkazy na Ce4you, Smartmanii a XDA..., ale vždy jen do fóra, kde se o tom jedná.
Stáhl jsem nějakou superrom 1,1, která y měla být WM6, ale nejde mi na Vario nainstalovat (ve chvíli, kdy je ta tříbarevná obrazovka hodí hlášku, že nelze dokončit a nazdar. Čip se mi vypisuje G3, takže v tom by problém snad být neměl)
Dík za rady
atomion (1159)|13.3.2007 20:11
Tak předně by js měl provést UnlockCID na tvém strojku nebo flashovat tím "speciálním postupem". Jinak na WM6 ROM se link dávat asi nikdo nebude aale na xda-devu by měl být odkaz na ni. SuperROM není WM6 ROM nýbrž WM5. Čeština pro WM6 se nějak zasekla. Pravděpodobně máš na mysli uživatele flashmana, ale ten se jaksi vypařil :D
stris (98)|14.3.2007 08:44
Díky za reakci. Že sem nehodí nikdo link na ROM, to jsem předpokládal, ale pomohlo by, kdybych měl aspoň přesný název souboru, který bych potřeboval stáhnout ;) .
U těch ROM, jak jsem psal, našel jsem zmínky o nějakých "překrásných" edicích a podobně, takže jsem tak nějak nečekal, že těch verzí je tolik. Až pročítáním diskuzí mi tak nějak došlo, že se budou lišit převážně programy, které již obsahují, ale taky jsem ašel několik příspěvků, kde uživatel XY píše, že mu nefunguje kamera a dalšímu zase nefunguje něco jiného...takže hledám něco nejstabilnějšího, co by šlo (kolega na TyTN si naopak vychvaluje Crossbow, že mu dost zrychlilo systém a funguje vše jak má).
Čeština není až tak dost důležitá, ale je příjemná, takže je to docela škoda.
CID Unlocked: tak to jsem netušil. Přestože jsem jakž takž fóra louskal, zaregistroval jsem, jen, že problém s instalací je u čipů G4. Ověřoval jsem si, že mám G3 a tak jsem to neřešil. Kouknu teda na ten "zvláštní postup" :).
Dík
stris (98)|14.3.2007 19:16
Ještě se optám, na CID Unlock (opravdu používám vyhledávání, ale nenašel jsem řešení, tak se ptám zde, kde jej už pár lidí asi dělalo). Postupuji přesně podle návodu na PPCtunning.cz a dojdu až ke kroku, kde instaluji jejich ROM. Uprostřed mi to hodí chybu viz obrázek. Nikde o téhle závadě nic není.
Honzam75 (130)|14.3.2007 19:37
Koukal jsem na xda-developers kolik je novych ROM WM6.Je tam faria-htc wizard...WWE WM6 ROM a mUn_aRTM_10.2.0.8_WWE. Zkousel jste je nekdo?
No1 (74)|15.3.2007 05:43
A opet dotaz - ackoliv vypnu "hlaosve ovladani" a "doplnovani slov pri psani", po SR to mam zase zapnuty. Jak to (oboje) definitivne vypnu?

Obcas mi Wizzard neprehraje nektere zvuky (vyzvaneni u nekterych lidi, zvuk prichozi SMS) - tony mam na karte a kdyz edituji daneho cloveka nebo nastavuji zvuk pro prichozi SMS, tak si prislusny zvuk najdu a system ho prehraje. Takze formatem souboru to neni. Problem je ze "nekdy" to prehraje MP3, ze mam novou SMS a nekdy ne, totez u vyzvaneni (jen vibruje a mlci) - na duvod jsem neprisel. Nesetkal se s tim nekdo?
stris (98)|15.3.2007 20:53
Tak jsem se pokoušel provádět pár akcí. Nejdříve jsem dle návodu na ppctuning.org unlockoval. Unlock se mi nepovedl, tak jsem zkoušel druhý způsob (pasuje i na G4, nainstaloval jsem dva CABy...), ale také se nepovedlo. Stáhl jsem dvě rom přímo z T mobile a ani ty njdou nainstalovat. Vždy mi to hodí stejné okno jako je na obrázku výše. Neřešil to už někde někdo?
SpeedyTuning (240)|18.3.2007 00:31
ja ted zkousel noveho FARIU a ted mUn a ten se mi jevi jako nejlepsi, neni problem 31mb volnych ram a stabilita dobra....podle me cim vic colnejch ram tim lepsi, ale je to jen domenka:)
flashman (1366)|19.3.2007 08:44
[QUOTE="gooorila"]Tak jsem se pokoušel provádět pár akcí. Nejdříve jsem dle návodu na ppctuning.org unlockoval. Unlock se mi nepovedl, tak jsem zkoušel druhý způsob (pasuje i na G4, nainstaloval jsem dva CABy...), ale také se nepovedlo. Stáhl jsem dvě rom přímo z T mobile a ani ty njdou nainstalovat. Vždy mi to hodí stejné okno jako je na obrázku výše. Neřešil to už někde někdo?[/QUOTE]
Pokud instaluješ přez shell tool, tak zkus ty CABy nainstalovat 2x a neresetovat bodnutim do boku, ale podržením power tlačítka a znovu zapnutím. Pokud máš unlocknuto, tak ta chyba co ti to hází by měla být vyřešena prostým resetem PC.


[QUOTE="SpeedyTuning"]ja ted zkousel noveho FARIU a ted mUn a ten se mi jevi jako nejlepsi, neni problem 31mb volnych ram a stabilita dobra....podle me cim vic colnejch ram tim lepsi, ale je to jen domenka:)[/QUOTE]
RAM je víceméně optický klam. Jde pouze o to, jak moc jsou velké cache nastavené v registrech a popř. programy ve startupu, takže už se mi povedlo to vytáhnout po resetu na 31,7 MB, ale říkám - zařízení to nezrychlí - ba naopak, ale můžeš se vytahovat, že máš víc "volné" RAM
stris (98)|19.3.2007 19:06
Možná bude problém jinde. Už při instalaci jsem si všiml, že je poznámka s verzí IPL a to mám 1,06. Jak jsem ale psal, nejde mi nainstalovat ani oficiální ROM od T-Mobile. Zkusím to ještě jednou jestli na T-Mobile nenajdu nějakou jinou.
flashman (1366)|19.3.2007 19:46
hmm tak to máme vyřešeno... pro 2.x ROM potřebuješ 2.x bootloader, jinak se ti to celý sesype. viz
stris (98)|19.3.2007 20:11
Dk. Ještě malý dotaz: Chápal jsem to tak, že když mám IPL 1.06 a chci tam dostat 2.xx, tak musím flashnout třeba originální FW od T-Mobile a tím upgraduji na řadu 2.xx. Protože mi ale už několikrát originální ROM nešla nainstalovat, není to tak, že se snažím zbytečně a ROM z řady 2.xx tam nedostanu?
flashman (1366)|19.3.2007 20:23
ne... při dnešku je to tak, že na jakékoli nepoškozené vario nacpeš jakoukoli fungující ROM.. můžeš třeba upgradenou jenom bootloader a ROM nechat starou ;-)
No1 (74)|20.3.2007 07:20
Chybí mi možnost "odpojit", když se připojím přes GPRS. Zapomněl jsem něco nainstalovat?
TheMelin (1642)|20.3.2007 07:38
Jestli myslis to tlacitko odpojit v tebubline pripojeni se zapina pomoci tweaku v registrech. Bohuzel hodnotu neznam, ale da se to zapnout ruznymi programy. Umi to GB Soft, PhoneAlarm, Tweaks2knet atd.
No1 (74)|20.3.2007 09:11
Jestli myslis tohle:
[QUOTE]
Add a 'Disconnect' button (and Timer) to the Connection List for GPRS
To add a Disconnect button:
HKLM\ControlPanel\Phone\Flags2 = 8 (DWORD decimal)
To add a Disconnect button and a timer display showing how long GRPS is in use for the session:
HKLM\ControlPanel\Phone\Flags2 = 16 (DWORD decimal)
To disable both the Disconnect button and the timer:
HKLM\ControlPanel\Phone\Flags2 = 0 (DWORD decimal)[/QUOTE]
tak jsem zkusil "8" i "16", ale "disconect" tam proste nemam. Teroreticky bych to tam mel mit, nebot jsem nahraval T-Mobile Cab odsud z fora a ten by tuto upravu resgistru jiz mel obsahovat.
Viano_ce4you (2)|21.3.2007 08:38
Dobre rano, omlouvam se jestli to tu jiz bylo, opravdu jsem hledal a teprve po trech dnech vecnych HR a hrani si s registry a notifikacemi se uchyluji k teto otazce:
V obou verzich WM6 (Flashman, Faria) mi nefunguje SPB Time 2.1.4- v zadany cas se Vario probudi a vyskoci okno Time (Dismiss, Snooze) , ale neozve se zadny zvuk, teprve kdyz dam Dismiss tak to okno vyskoci znova a rozezni se i zvuk.
- po "downgradnuti" na WM5 je vse v poradku , z toho usuzuji ze se jedna o problem spojeny s WM6 ROM.
-zduplikovane Notifikace jsem zadne nenasel
Nevite prosim nekdo co s tim?
WM6 i SPB Time bych se nerad vzdaval....
Dekuji

abych nezapomel, mam Vario
TheMelin (1642)|21.3.2007 09:05
Zrejme SPB Time nepodporuje WM6. Ale to bude spise otazka na vyrobce ;-)
Viano_ce4you (2)|21.3.2007 09:23
me je jen divny, ze si tady na to jeste nikdo nestezoval, predpokladam, ze kombinaci WM6 + Spb Time nemam jen ja sam :))
- OK ,vracim se k Superrom 1.1
- nevite prosim nekdo kde sehnat tematko z fariovi WM6 ROM , vyextrahovat se mi to nepodarilo a pokud se musim zrici funkci WM6, tak bych rad aspon to tematko :))

Dekuji
Honzam75 (130)|21.3.2007 12:53
Zkus ho najit v romce od molski.biz.Ten ma rom WM5, ale s tematem crossbow.
nasca (33)|21.3.2007 13:04
2 Viano - mne SPB Time funguje jak s WM06 Underground - vsemi verzemi, tak s Faria Crossbow.
TheMelin (1642)|28.3.2007 08:01
Tak zkouším WM6 od Farii a je docela dobra. V zakladu uz ma funkcni MMS, fotak a je rychla. Jedine co mi vadi, je ze jsem byl zvykli se dostavat na today obrazovka zmacknutim cerveneho tlacitka (slouzi i pro zaveseni hovoru), ale nyni po prvnim macknuti odpoji GPRS a poté až po druhém máčknutí přejde na today. Nevíte jak zrušit aby neodpojoval GPRS při zmáčknutí toho tlačítka?
Honzam75 (130)|28.3.2007 08:30
Ahoj,
ROM od Farii mam taky a je rychla. Tvuj problem se mi nevyskytuje. Dlouhym podrzenim cerveneho tlacitka se mi odpoji GRPS a kratkym prejdu na obrazovku Dnes. Neni to treba nekde v registrech?
TheMelin (1642)|28.3.2007 08:38
Urdite ano, ale kde :D
99rk_ce4you (164)|29.3.2007 18:31
Tak jsem tam tu 6 soupnul jenom by mne zajimalo jak nastavit pripojeni aby pri spojeni s kabelem jsem se na internet nepripojoval pres t-mobile ale bral automaticky pres PC
cch (10)|29.3.2007 20:13
zkus si stáhnout nejnovější Activesync, pak by mělo všechno fungovat tak jak má.