Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 6 Crossbow - WWE verze pro HTC WIZARD

Hagi_ce4you (13)|25.1.2007 16:16
Já to již testuji 3. den. veeeeeeeeeeliká spokojenost. prostě pecka oproti minulé verzi, jdený co mi vadí je, že se zapíná screen sám od sebe. prostě ho vypnu a on se po chvíli zapne, třeba když zrovna nabíhá režim hesla atd.

snad to půjde opravit. ale sátle se mi nepodařilo nastavit "running programs" na tlačítko :evil:

Saman_ce4you (1451)|25.1.2007 17:12
OT: Zastupce co ma mit moznost byt prirazen na hw tlacitka musi byt ve slozce \Windows\Start Menu\Programs
flashman (1366)|25.1.2007 19:20
Šaman: To sice jo, ale když toho zástupce nemá, tak je mu to stejně k ničemu (a de to i do Windows\appbuttons)
ad zapínání: Nikdy se mi to nestalo a vůbec netuším, čím by to mohlo být
ad battery status: Když myslíš, že to nežere baterku tak prosím

a 3. verze už se blíží.. Je fakt promáklá ;)
nasca (33)|25.1.2007 19:30
screen se mi taky sam od sebe nezapina.
U Battery Statusu se mi nezda, ze by nejak vyznamne zral baterku.
A na treti verzi se moc tesim :) :yes: Obe predesle se mi moc zamlouvaji.
macula_ce4you (691)|25.1.2007 19:41
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]a 3. verze už se blíží.. Je fakt promáklá ;) [/QUOTE]

Jaká třetí verze? Kam jsi schoval ty dvě předtím. :)
Hagi_ce4you (13)|25.1.2007 19:47
notak kluci, tak mi někdo nějak prosím sežeňte toho zástupce nějak:D ;)

no a jinak nemám ponětí jak normálně ukončit běžící programy, když tam nechci složitě lézet přes settings/memory/running programs !!!:!:

jinak se taky moc těším. konečně je Vario konkurenceschopné lepším HTCčkám;)
vesi_ce4you (123)|25.1.2007 19:52
To Johnnnnnnnnnny: Battery Status sice žere baterku, ale bohužel neznám jinou aplikaci, která by byla schopná zamknout klavesy, když použiju POWER button.
Saman_ce4you (1451)|25.1.2007 20:39
Hagi: Na predchozi strance jsem ti napsal co ten zatupce ma obsahovat. Vytvorit file s takovym obsahem snad zvladnes :sarcastic:

Johnnnnnnnnnny: No, ja kdyz dam zastupce do appbuttons, tak v nastaveni tlacitek videt neni..

vesi: V nastaveni tlacitek je na tretim tabu nastaveni jaky tlacitka maji byt zamknuta po vypnuti
flashman (1366)|25.1.2007 20:47
[QUOTE="Hagi"]notak kluci, tak mi někdo nějak prosím sežeňte toho zástupce nějak:D ;)
no a jinak nemám ponětí jak normálně ukončit běžící programy, když tam nechci složitě lézet přes settings/memory/running programs !!!:!:
jinak se taky moc těším. konečně je Vario konkurenceschopné lepším HTCčkám;) [/QUOTE]
nainstaluj si nějakej task switcher ;-)
např. Handy Switcher, nebo pbar
ad appbuttons: sakra to je ale trapas
EDIT: je to venku ;)
vesi_ce4you (123)|25.1.2007 21:02
[QUOTE="Saman"]vesi: V nastaveni tlacitek je na tretim tabu nastaveni jaky tlacitka maji byt zamknuta po vypnuti[/QUOTE]
To sice jo, ale když ti např. přijde sms, tak se ti telefon zaktivuje třeba v kapse a jsi v p... což Battery Status řeší tím, že ti dovolí zamknout telefon při vypnutí. Kdybych našel jiný způsob jak tohohle docílit, tak se na BS s klidem vykašlu :)
Hagi_ce4you (13)|25.1.2007 22:18
to Šaman: sorry, ale nesvedu to, proto se po tom tak pídím;)
vesi_ce4you (123)|28.1.2007 12:21
Takže krátký návod:
Přez Total Commandra si vytvořiš libovolný soubor (např. TaskMan) a pak do "Windows\Start Menu\Programs" si uděláš zástupce (File -> >>>> -> Create shortcut) Půjdeš na toho zástupce a přez Properties půjdeš do záložky Shortcut a v Targetu napíšeš příkaz. Pro WM5 funguje v pohodě příkaz "Windows\memory.exe", ale pod Crossbow korektně nepracoval ani příkaz od Šamana ani z XDA-developers ("0#\Windows\ctlpnl.exe" cplmain.cpl,4,2?ceshell.dll,-13900) :(
osch (1330)|28.1.2007 12:31
[QUOTE="vesi"]...Kdybych našel jiný způsob jak tohohle docílit...[/QUOTE]Řešením je pLock.
vesi_ce4you (123)|28.1.2007 13:05
Bylo by, kdyby se dalo namapovat zamykání na tlačítko power :)
Zelych (40)|29.1.2007 00:21
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]nee ta to nepodporuje. Musíš nahrát buď tu z WM 5.0, nebo nefotit s diodou[/QUOTE]
Ja si nahral z WM 5.0 snad vsechno co melo neco spolecnyho s "camera.exe" a po nakopirovani do WM 6.0 stejne nesla spustit! :(
Johnnny, nedavej tam clear type... je to takovy hnusně barevný a rozmazany! (v superrom jsem si to sice vypnul, ale nekde se toho zbavit nedalo, a prohledavat registry se mi nechtelo)
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]
EDIT: je to venku ;) [/QUOTE]
A kde venku to je? (tady PPCtuning.org ne)
(a co vsechno nakonec ta ExtROM obsahuje?)
flashman (1366)|29.1.2007 08:49
zakázání CLEARTYPE u SMS a v IE + vypnout v nastavení.
Kamera nejde proto, protože má dalších 2000 klíčů v registrech, které jsem musel jak ... přepisovat
tazz1 (680)|29.1.2007 09:07
cleartype rozhodne nechat !!! :evil:
Zbyšek Záliš (203)|29.1.2007 16:11
Ahoj, již druhý den testuji a zatím jsem narazil na tyto problémy:

1.) po Soft Resetu se mi automaticky odklikne přiřazení zvuku (Play Sound) u SMS (v Sounds and Notification), tudíž musím po každém Soft Resetu tuto volbu opět zaškrtnout.

2.) po Soft Resetu se mi automaticky zapne volba navrhování slov při psaní (Suggest words when entering text v nastavení Input), tudíž ji vždy musím manuálně vypnout.

Setkal jste se někdo také s těmito problémy, případně, neznáte řešení?

Jinak super práce :yes:
atomion (1159)|29.1.2007 18:31
Tak kdo se ptal na Windows Mobile 6.0 alias Crossbow na HTC TyTNa nechť se koukne sem. Fotografie jsou již venjku a nebude trvat dlouho a určitě se objeví i ROM!
jimmyjames_ce4you (199)|29.1.2007 20:17
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]Ahoj, již druhý den testuji a zatím jsem narazil na tyto problémy:

1.) po Soft Resetu se mi automaticky odklikne přiřazení zvuku (Play Sound) u SMS (v Sounds and Notification), tudíž musím po každém Soft Resetu tuto volbu opět zaškrtnout.

2.) po Soft Resetu se mi automaticky zapne volba navrhování slov při psaní (Suggest words when entering text v nastavení Input), tudíž ji vždy musím manuálně vypnout.

Setkal jste se někdo také s těmito problémy, případně, neznáte řešení?

Jinak super práce :yes: [/QUOTE]

ad 1) zatím jsem si nevšímal

ad 2) dělá mi to také :(

Po ztraceném odpoledni kvůli WM6 opět přecházím k SuperROM na WM5...
První věc na kterou jsem narazil byla nemožnost obnovení kontaktů z WM5. Dobrý, tak jsem teda z donucení nainstaloval Outlook (příznivcem Outlooku teda opravdu nejsem...).
Jenže teď se tady už několik hodin trápím s ActiveSync 4.5beta2 (starší verzi bohužel WM6 nepodporuje). Po připojení Varia mi proces rapimgr.exe (ActiveSync) začne vytěžovat procesor na 100%....takže se mi znatelně zpomalí celý systém. Už ani nemluvím o tom, že po odpojení a dalším připojení už se to ani nesynchronizuje. Zatím jsem nenašel co s tím...to se jdu teď pokusit najít... Každopádně už jsem zkoušel všechno možné (vypnout BT na compu, kompletně odinstalovat a smazat AS a nainstalovat znovu, změnu nastavení AS......).
Jiank WM6 na mne udělala celkem dobrý dojem :) Nicméně tyhle problémy mě dost štvou... :mad:

----
P.S.: Dneska jsem se s tím zase štval asi hodinu :( Zkoušel jsem to ještě na druhém compu a naprosto stejné. Ani pokusy o úplné odpojení od sítě, vypnutí firewallu... nic nepomohlo.

Jinak používám Kerio Personal Firewall 4.1.3. Používá někdo ActiveSync 4.5beta2 a tento firewall ?
Zelych (40)|29.1.2007 22:10
ad 1. Taky jsem nějak nepostřeh
ad 2. nevim, nechavam zapnute, protoze jsem zjistil, ze WM 6.0 ma inteligentnější učení slov - rozpoznava napsane slova a pak navrhne po rozponanem slově A často použivane slovo B ktere jsem psal casto po slově A. (např. když často pisu "byl jsem" staci napsat "byl" a hned dalsi nabidnute slovo je "jsem")
JimmyJames: s AS jsem zadne problemy neměl, měl jsem nainstalovanou verzi 4.2 CZ prez nej jsem nainstaloval 4.5 a bez problemů jak přez kabel, tak přez BT.
Nekompatibilita kontaktů atd. ze zaloh WM 5 mě taky štve. Měl jsem zalohy prez Sprite backup a chtel jsem si obnovit zprávy ale bez uspechu.
Pak mi vadi jeste jeden takovej detail. Mam nainstalovany Resco keyboard (vyborna klavesnice) a při SR se mi zase zpatky vrati defaulni keyboard. Kdepak v registrech by se to nechalo vylecit? (prejmenovat rescokeybordí *.exe na *.exe defaulní klávesnice by asi neprošlo, co? (jesli by to vůbec šlo, když ta defaultni klavesnice bude nejspis v ROM)
retrieve (39)|29.1.2007 22:18
To Zelych: Mám nainstalován resco keyboard a v4.36 a bez problémů nabíhá default, ale v4.35 mi nechodila.
flashman (1366)|29.1.2007 22:32
Saman_ce4you (1451)|29.1.2007 22:42
Aaa, koukam ze nekdo oprask muj napad a pridal k tomu SIPChange..
flashman (1366)|29.1.2007 22:44
tys něco takovýho dělal ?
a BTW - dělal to jimm98y
Zelych (40)|29.1.2007 22:49
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]nebo free alternativa ;) [/QUOTE]
Ja mam ten "problem", ze jsem zvyklej na QWERTY klavesnice, a navic ta klavesnice od Resca se necha uplne krasne prepinat EN - CZ. (a navic hezky vypada, krom dalsich sikovnejch funkci)
To retrieve: Mam taky verzi 4.36 :?
Jirka_j (186)|1.2.2007 18:42
Dá se někde stáhnou ta oprava na cameru? ten link už nefunguje
[QUOTE="linuxsoft"]vypada to,ze na xda-developers uz udelali tu cameru


Originally Posted by faria

stahujte tady

[/QUOTE]
vesi_ce4you (123)|4.2.2007 21:48
Tak to vypadá to že diskuze ohledně ROM s Crossbow nějak usíná :((
To Johnyyyyyyyyyy: Je něco nového ohledně ROM, nebo češtiny pro WM6?
flashman (1366)|4.2.2007 22:05
protože už je vše oddiskutováno.
a je tam hodně n ne y ;)

CZ dělá Jimm98y a prej je to blbý - je tam kvanta textu a problémy se systémem
Desmo_ce4you (7)|7.2.2007 12:46
Ahoj, mam Vario s G4 chipem, placene jsem si ho odemknul, stahnul jsem si napr. WM6, SuperRom a jedna z tehle Romek se nedari naflasovat :? Instalator nabehne vse odklikam, pripojim atd. ale instalace skonci v bootloaderu s chybovou hlaskou 300. Zkusil jsem i rigo T-Mobile a Romku od Faria a ty jdou v poho naflasnout. Muze mi nekdo prosim poradit jak dal ????

Dekuji.
Jolae (31)|7.2.2007 13:02
Pouzij italsky installer.
flashman (1366)|7.2.2007 17:23
tady de o to, že tam je starý instalátor - v ROM 5 UE by měl být již nový
Jolae (31)|7.2.2007 18:19
no me sel novy jen z UE 1 z UE3 mi na G4 nesel
Narag (18)|7.2.2007 19:37
[QUOTE="Desmo"]Instalator nabehne vse odklikam, pripojim atd. ale instalace skonci v bootloaderu s chybovou hlaskou 300. Zkusil jsem i rigo T-Mobile a Romku od Faria a ty jdou v poho naflasnout. Muze mi nekdo prosim poradit jak dal ????

Dekuji.[/QUOTE]

Řešení je celkem jednoduché, musíš použít jiný RUU. Ten .exe soubor, co je superrom, je samorozbalovací RAR archív. Rozbal superrom někam na disk, do jiného adresáře rozbal nějakou tu ROM, která ti jde (mě šla od Faria nebo G4 od molskiho. Přepiš v adresáři superrom RUU...exe tou z ROM, která Ti jde naflashovat a spust ji, uz by to mělo fungovat. Budoucí verze ROMek od flashmana uz budou mit tuhle novejsi verzi ...
flashman (1366)|7.2.2007 19:45
Tady je to RUU - stačí tam nakopčit soubor nk.nbf ze superrom a mělo by to jít..
Desmo_ce4you (7)|8.2.2007 07:43
Diky panove, uz jsem to vyresil :) Diky moc Joale :yes: :)) :))

Desmo_ce4you (7)|8.2.2007 07:46
flashman: o te tve ROMce stale premyslim, WM6 je sice pekna, ale ze by mela nak moc volne RAM bych teda nerekl :?

No uvidime, prce nebudu flasova kazdy den :D :D :D
cch (10)|8.2.2007 17:12
Ahoj, mam takovej malej a nevýznamnej problém. Nevíte náhodou někdo jesltli se dá někde ve WM6 nastavit, aby příchozí sms zpráva reagovala na změnu hlasitosti telefonu, ne na změnu hlasitosti wizarda? (jako je tomu u příchozího hovoru) možná byl stejnej problém aji u WM5 ale ty se v u mě moc neohřály.
flashman (1366)|8.2.2007 17:20
bohužel nejde
mr_syck (55)|9.2.2007 10:52
Nazdarek lidi,

jak je to s prijmem vCard vizitek (vizitka poslana pres sms napr. z Nokie nebo SE)?
TheMelin (1642)|19.2.2007 00:10
Tak moje zkusenosti priblizne po mesici testovani WM6..Ze zacatku jsem byl z WM6 nadsen. Spusta RAMM a spousta volneho mista. Rychla a vse slapalo nadherne. Bohuzel postupem casu se pomalu zacalo zarizeni spomalovat. Neinstaloval jsem nic noveho, takze jinym softem to nebylo. Prohlizeni mailu uz bylo neunosne. Nekde uz jsem zahledl, ze nekomu se to po delsim pouzivani take rapidne spomalilo. Jake mate zkusenosti vy? Nebo vite kde by mohl byt problem?
Prozatim jsem se vratil k osvedcene WM5ce, ktera slape jak vino ;)
Zelych (40)|19.2.2007 00:16
Měl bych dotaz, jestli se nekomu povedl rozchodit Remote desktop?
Pripadně byl by nějaký navod, jak ho zprovoznit?
Jirka_j (186)|19.2.2007 06:23
Jo, podařilo :). Musíš nejsřív na PC ve "Vlastnostech systému" záložka "Vzdálený přístup" zatrhnout "Povolit připojení vzdálených uživaelů ..." a vybrat nějakého uživatele s heslem.A pak už nic nebrání připojení pomocí vzdálené plochy z PDA. Někdy mi pomohlo do připojení místo názvu napsat přímo IP adresu (předpokládám že na pc kde se chceš připojit jsou XP)
ElSoft (1244)|19.2.2007 06:53
Remote Desktop pro WM6 řešte prosím zde: WM6 - konečně dobrej Remote Desktop

to Zelych: příště pls zkus nejřív použít tlačítko Hledat ;)
atomion (1159)|19.2.2007 08:29
4TheMelin: Mé zkušenosti po několika týdnech používání Windows Mobile 6.0 alias Crossbow nejsou nijak výrazně kladné, Včera jsem musel přikročit k Hard Resetu protože problémů již bylo víc než dost. Začalo to tím, že že mi po každém soft resetu začali zvoit všechny tři budíky a nešlo to nijak vypnout (asi po pěti minutách sami dozvonily). Pokračovlo to tím, že přestali vyskakovat pop-upy při události v kalendáři a tak to pouze zazvonilo a nic se nedělo. Po tom co mi včera večer přestalo funguvat připojení k počítači přes Active Sync už jsem hard reset udělat musel.

Tyto problémy mě ale stajně nepřesvědčily downgradovat na WM5 :cool: :D
Hagi_ce4you (13)|19.2.2007 11:47
Zdravím. tak já mám Crossbow taky nějaký ten pátek již. musím říci, že nejsem moc náročný uživatel, abych používal vdálené plochy atd. ale běží mi tam internet data nonstop, takže vlastně je Wizard pořád na GPRS, či EDGE.

jediný co mne tak štve je to, že prostě se mi sám od sebe zapíná. fakt nevím čím to je a nejspíš mi to dělá nějaká ta aplikace, ale řeším to tak, že prostě musím zamknout tlačítka, aby mi sám od sebe nezačal někam volat.

co se týče rychlosti, super. nějak moc se mi nezpomalil a to tam mám dost věcí. volná pamět na programy v tel už jen 5MB a to na kartě nemám nic a používám i navigaci iGO 2006.

mám 3. Undergroud edition.

tot zatím vše;)
jan.prochy (0)|19.2.2007 18:56
Cau, tak včera večer sem taky nahodil WM6 a musím říct že je práce s tím mnohem pohodlnější, jinak bugy co sem nasel : Kdyz zapnu word a dam novy dokument tak mi to nahlasi error, kdyz zapnu fotak a prnu na ty sablony tak taky error.
ale jinak sem celkove spokojenej..sice sem to tam dal az na potreti a jednou uz sem mel nahnano ze mam po PDA, ale stalo to za to :)
Bodl99 (12)|19.2.2007 23:10
Já také používám na svém wizardu wm06 také už měsíc a jsem plně spokojen:yes: rychlost se mi zdá stále stejná a zatim jsem se ani nemusel uchílit k hard resetu a to mám také dost pogramu nainstalovano. Takže u mě zatim nehrozí návrat k WM05 :cool:
lukee_cz (42)|20.2.2007 13:12
TheMelin: sem si rikal, ze je to jen muj pocit, ze to jede cim dal pomaleji, ale asi je to fakt:-)
Hard reset a vsechno znova, treba to zas chvili pojede :-)
TheMelin (1642)|20.2.2007 14:20
Uz nekde jsem cetl prave, ze nejsem sam. A radeji nez delat HR a cekat, kdy jse mi to zase spomaly, radeji jsem presel k reseni dat zpet WM5. Tam vim, ze i po mesici to bezi jako laň :)