Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN M700 - tipy, triky a zkušenosti

Tomáš Kubec (749)|28.1.2007 02:21
[QUOTE="Piiitr"]Pak mi taky trošku vadí, že v "Odebrat programy" není nic co sem nainstaloval... [/QUOTE]

http://forum.mobilnaut.cz/mpx/viewtopic.php?t=4129
Kal_Kal (64)|28.1.2007 02:36
[QUOTE="novacekE-TEN"]M700 mam cca tyden a porad mam par problemu:
1. jen tak mi prestal fungovat zastupce pod HW tlacitkem kontakty. Pokud zarizeni resetuji tak mi cca 3 hoh. zastupce funguje a pak znuvu zacne psat "pri otevirani zastupce nebo vyhledavani nazvu ciloveho souboru doslo k chybe" dela to i bez nainstalovane lokalizace. Jinou cestou se ke kontaktum dostanu.[/QUOTE]

Problém je v tom, že odkaz v registrech na zástupce contacts.lnk je směrován do složky 'windows\start menu'. Tato složka se ale aktualizuje podle posledních spuštěných programů. Pokud tedy kontakty nepouštíš pravidelně, tak odtatmtud zmizí a pak to začne blbnout.
Já to opravil tak, že sem si v registrech dal odkaz na zástupce do jiné složky, kam sem ho zkopíroval a už to fachá dobře.:)

Registr je na cestě 'HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\113\Open'
michalsl (65)|28.1.2007 08:53
[QUOTE="Pavel Koza"]Prave se pozvolna prokousavam ke konci recenze a mel bych na uzivatele par dotazku.

1. Pouzivate Skype? Me ta standardni verze (posledni z webu), co napriklad na HTC P3600 se stejnym procesorem slape jak vino, dela tohle (viz soubor). Navic se nedari presmerovat vystup do sluchatka, porad to rve na celou mistnost...
2. Nejaky dalsi tip na zvyseni hlasitosti? Predevsim na sluchatka je to tragedie - vse na maximum a je to tak do obyvaku, vsechna okna zavrena...
3. Displej se pri dotyku vlni. Neni to videt pokazde, ale napriklad uz pri kalibraci je to v hornich rozich jasne patrne. Ma nekdo stejny problem?
4. Audio pres BT Stereosluchatka - tragedie, neda se pouzivat...
5. Dost blbne reproduktor pri telefonovani, jakoby byl chvilema misto klasiky hlasity odposlech.
6. GPSka ma sice krasny prijem, ale casto (8x na 20ti kilometrech, sama rovina) najednou na okamzicek ztrati signal...
7. Celkova nutnost mnoha resetu, jak casto resetujete vy?

Zatim diky:)
[/QUOTE]

1. Skype nemohu posoudit, použávám VIOP GOSIP a zcela bez problémů
2. S hlasitostí problém nemám, při mém užívání je dostačující
3. Vlnění displeje při dotyku je vlastností všech displejů u M700 a X500
4. nemohu posoudit, nepoužívám
5. nic takového jsem nezaznamenal ani u M700 ani u X500
6. Najeto v celku 1400km ( 700ks s TT6 700km s Deatinator 6) a zcela bez problémů a výpadků.
7. Restart jen po instalaci některých programů, jinak vůbec ( cca 2x nebo 3x za 14 dní)
Pavel Koza (4761)|28.1.2007 10:10
Nevim jak Destinator, ale TomTom vypadky signalu nehlasi a naopak se nekolik vterin snazi predstirat, ze je vse v pohode. Teprve kdyz to ani po X vterinach signal znovu nechytne, obrazovka zesedne a navigace se zastavi... iGo naproti tomu hlasi vypadek signalu takrka okamzite...
michalsl (65)|28.1.2007 10:24
Nemám důvod se dohadovat. Jen jsem napsal svůj komentář a své poznatky.
stoupa88 (97)|28.1.2007 12:45
Jsem jen rad, ze to co jsem tu ze zacatku psal mi neustale potvrzuji dalsi a dalsi....
geoRG77_ce4you (120)|28.1.2007 12:48
[QUOTE="Pavel Koza"]Je to blby dotaz, ale mate tam tu lokalizaci? Ja z principu testuju bez ni a zatim jsem se s timto problemem nesetkal...[/QUOTE]Lokalizace nemá vliv na vynechávání písmen na HW klávesnici, pouze doplní znaky s diakritikou. Někdo psal, že pomohlo odinstalovat EtenKB.
plachow_ce4you (159)|28.1.2007 13:13
Odinstalování KBScreen nepomohlo. Stále vynechává. Subjektivně méně, ale i tak občas, když napíšu více písmen rychle za senou, tak vynechá. Češtinu jsem vůbec neinstaloval.
geoRG77_ce4you (120)|28.1.2007 13:27
Napadá mě ještě MR a držet během odpočítávání customizace tlačítko kamery a ona neproběhne... pokud ani pak na úplně čistém systému nepřestane vynechávat, tak to bude systémem.
Tomáš Kubec (749)|28.1.2007 20:05
[QUOTE="Piiitr"]
Co sem ještě spozoroval, tak jsou problémy s QIPem, i když to může vyvolávat on sám..ale jde o to, že celkem často vytuhne a s ním i celej přístroj. Navíc po instalaci se mi v programech objevili dva zástupci - QIP a QIP1... nejde s tím nic dělat... [/QUOTE]

To je problém QIPu.
Martin Ráž Hoch (1832)|29.1.2007 00:11
Chlapi, chci si M700 pořídit, ale tyhle problémy co popisujete jsou nemilé.
Otázka: Myslíte si, že problémy jsou neduh počáteční ROM přístroje a v průběhu času budou odstraněny?
Pítr6630 (55)|29.1.2007 01:19
Zatím to vypadá, že většina věcí by měla jít vyřešit novou ROMkou, jedná se většinou jen o softwarový záležitosti... Jinak perfektní mašina..

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
Kal_Kal (64)|29.1.2007 11:38
Včera jsem našel novou verzi ROM tuším s číslem 324 na inetu, ale zatím je to jen ruská verze. Dle neoficiálních zpráv by English verze TOM mohla být tento týden.
Martin Ráž Hoch (1832)|29.1.2007 11:55
Jo, tak i tohle je trochu plus pro vlastníky zařízení, přeci jen taková snaha se u výrobce musí ocenit a garantuje alespoň nějakou jistotu, že část chyb bude opravene vcelku rychle.

Což mě také trochu přesvědčuje, že koupě nebude úplně marná;)
Kal_Kal (64)|29.1.2007 12:59
Jen by mě zajímalo, jestli se někomu povedlo přidat tóny k SMS. Mám na mysli nějaké, které nejsou v telefonu.
Mě se povedlo přidat jen tóny na vyzvánění při hovoru, ale jinak ani ťuk. Máte někdo zkušenost?
Honzam75 (130)|29.1.2007 14:48
Ahoj,
me to jde normalne. Ton na sms musi byt wav a umisten primo do \windows. Pak se tam zobrazi.
Kal_Kal (64)|29.1.2007 15:20
Aha. Tak to já zkoušel MP3 nebo MID.
jiří šuman (11)|29.1.2007 16:10
Chtěl bych se zeptat,jestli je možná u tohoto přístroje funkce "USB HOST"Díky
Zdenek Malinsky (9781)|29.1.2007 17:00
Ach jo. Co se třeba podívat do návodu k použití, resp. do specifikace? Píšou tam něco o tom?:sarcastic:
jiří šuman (11)|29.1.2007 17:16
Omlouvám se.Jsem zatím majitelem Varia,o tomto zařízení uvažuju.Proto mě zajímá tato funkce.Zatím jsem se dočetl že "MOŽNÁ".Tak nevím.
Tomáš Kubec (749)|29.1.2007 18:36
[QUOTE="Kal_Kal"]Včera jsem našel novou verzi ROM tuším s číslem 324 na inetu, ale zatím je to jen ruská verze. D[/QUOTE]

Testuju ruskou na X500 a šlape jak hodinky.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=20916&fi=20
Naj_ce4you (183)|29.1.2007 19:56
Ach jo, a zase mám dilema. Nechat si Mio A701, nebo ho prodat a jít do M700? Toť otázka:)
Isomil (47)|29.1.2007 21:13
Tak mi konečně došel přístroj zpět. Mohu jen chválit české zastoupení E-ten- reklamace vyřešena obratem za nový přístroj. Vše funguje jak má, zatím jsem spokojen.
plachow_ce4you (159)|30.1.2007 08:42
ISOMIL: co bylo mašince?

Jinak k ROMce, už jsem na ní narazil na eten-users asi před týdnem, ale takovej zabiják, abych si tam RUS fakt nejsem :-)
Martin Ráž Hoch (1832)|30.1.2007 09:24
Hele, v tomhle se zatím neorientuji, ale existuje původní ROM, kterou máte od výroby, někde ke stáhnutí, resp. aby byl krok zpět - nevím jak se u tohoto záruka staví k modifikaci SW v podobě flashnutí?

Pakliže existuje, nebál bych se vlka nic...:)
Tomáš Kubec (749)|30.1.2007 10:49
Download ROM pro komunikátory E-TEN
http://files.eten-users.net

Login: eten
Password: etendown
janox (216)|30.1.2007 19:36
[QUOTE="Naj"]Ach jo, a zase mám dilema. Nechat si Mio A701, nebo ho prodat a jít do M700? Toť otázka:) [/QUOTE]
Už som Mio A701 predal pred mesiacom a tiež sa rozhodujem - ale len medzi X500 vs M700.
anoli (58)|30.1.2007 20:48
Prosím o rychlou radu. Koupil jsem Tomtom 6, přes čtečku překopíroval mini SD kartu na micro SD ale nejde mi to vůbec rozjet. Vlezu na kartě do složky kde mám Tomtoma, chci spustit Start.exe a vůbec nic se nestane. V čem může být problém? Ještě jednou prosím o radu. Díky předem.
Kal_Kal (64)|30.1.2007 22:07
Jestli to je podobný jako TomTom 5.21 tak tam najdi CAB instalaci. U mě byla v nějakym adresáři s číslama, teď to z hlavy nevim.
anoli (58)|30.1.2007 22:12
[QUOTE="Kal_Kal"]Jestli to je podobný jako TomTom 5.21 tak tam najdi CAB instalaci. U mě byla v nějakym adresáři s číslama, teď to z hlavy nevim.[/QUOTE]
Moc děkuji za pomoc. Bylo to pěkně "zašitý"! Už to jede.
anoli (58)|30.1.2007 22:32
Mám další problém. Spustil jsem tomtom, proběhlo potvrzení nastavení (ohledně ovládání a výběru hlasu) a potom to napíše že žádné mapy nejsou nalezeny. Jak dál? Zatím to ještě nechce ani žádnou aktivaci.
Pavel Koza (4761)|30.1.2007 22:37
Pokud mate problem s TomTomem, hledejte odpoved v odpovidajicim foru, pripadne zalozte nove tema. Ale urcite nepiste sem, kde se diskutuje o samotnem zarizeni... Diky.
anoli (58)|30.1.2007 22:41
Omlouvám se za dodazy ohledně instalace Tomtoma ale on má ten problém hodně co dělat právě s E-tenem. (díky pitomé micro SD kartě)
RobSol (45)|31.1.2007 23:19
Mám problém při používání tohoto MDA s pevnou sadou v automobilu přes Bluetooth. Konkrétně Nokia CK-7W.
Použil jsem k tomuto průvodce Bluetooth, který sadu najde s otazníkem a ve druhém kroku tohoto průvodce se zadá párovací PIN. Nepochopitelně to samé chce i ve třetím kroku a tento krok končí smyčkou kdy se znovu a znovu dotazuje na PIN. Tzn. nelze tuto proceduru korektně ukončit. Sada je pak zobrazena s otazníkem a i přes to, že funguje neodpojí při telefonování mikrofon telefonu tzn. vzniká velmi nepříjemné echo. Prakticky nelze hovor provozovat. S jinými telefony s Windows Mobile 5 toto nedělá. Tzn. není to problém sady ale konkrétního tohoto modelu telefonu. S tím možná souvisí další problém, že se
nezobrazuje a tím nejde ani nastavit tzv. Car Profile.
Dalším nešvarem je, že i když zaškrtnu volbu HF sada je pak na zařízení zaškrnuto Headset.
Pokud jste se s tímto problémem někdo již setkal prosím o info zda to má řešení.
ZdenyT (16)|31.1.2007 23:28
Tak E-Ten M700 používám již přes týden a zatím spokojenost. Pochopitelně ty mouchy co tu již byli vysloveny tu jsou. Nejvíc mi vadí skutečně nízká hlasitost vyzvánění. Ale jinak mohu přístroj převážně chválit. Nová ROM pro M700 by prý měla vyjít zítra ( čtvrtek ). Tak jsem zvědavý co se zlepší.
Jen mám menší problém, pokud používám CZ klávesnici, tak místo otazníku se mi zobrazí kolečko ( jako stupně ). Máte ten samí problém ?
Tomáš Kubec (749)|1.2.2007 07:41
O té chybce s klávesnicí víme. Čekáme na novou ROM, a pak snad během týdne bude nová verze CZ lokalizace.
ivoba (5)|2.2.2007 22:00

[QUOTE]UPDATE 3: SmartDialing zprovozněn!
- odinstalujte ETeňáckej dialer
- ze stránek xda-developers si stáhněte V_SmartDial_25b24516_v3.zip (je nutná rgistrace, ale kdo z cihlařů by jí na xda-developers již neměl, že :-)
- z trochu chaotického ukrajinského zipu jsem nainstaloval následující soubory, mezi každým pro jistotu softreset:
  • 1_V_SmartDial_Search_Eur_25b24516.cab
  • 3_V_SmartDial_MUI_Eng_25b24516.cab
  • 4_V_SmartDial_Main_25b24516.cab
  • 5_V_SmartDial_Skin_Blue_25b24516.cab
- a je to, dokonce podporuje vyhledávání dle diakritiky :-)[/QUOTE]

Provedl jsem to přesně podle návodu a funguje to.
Díky za dobrý tip
Pítr6630 (55)|3.2.2007 00:55
Tak nevim jestli už jste to někdo zkoušel, ale narazil sem na jeden problém. Přidržením červeného tlačítka má dojít k vypnutí telefonní části. To funguje.. Ale opětovným přidržením by se měla zase zapnout. A to nejde a nějakým způsobem se to sekne a je potřeba reset. Ovšem projevilo se to jenom když mám zapnutý vyžadování PIN kódu.. Je to sice banalita, protože to člověk skoro vůbec nepoužije, ale je tam..:cool:
FMC (36)|3.2.2007 11:21
Taky mam ten problem ze me ten tel. casto zamrza prave kdyz ho chcu pouzit.
ZdenyT (16)|3.2.2007 20:32
Se zamrzáním M700 nemám žádný problém. Pokud podržím červené tlačítko mobil se vypne a poté ho stejným způsobem opět zapnu (kód na SIM nemám aktivní). Jediné kdy mi telefon zatuhával bylo, když jsem nainstaloval nějaký program na zavírání aplikací. Potom to dělalo problémy, po odinstalaci zase vše OK. Dokonce jsem ještě neměl problém se zde již zmiňovaným vynecháváním písmenek na klávesnici. Jediné co mi to při psaní dělá, ale to i na soft. klávesnici je, že občas v půlce slova udělá velké písmenko.
hajekm (308)|4.2.2007 16:39
Zdravím po Velkém srazu. Byl jsem prakticky rozhodnutý koupit 700ku a počkat si na lepší FW ale při přímém srovnání s ostatními PDA nákup prozatím odkládám. Pro mě klíčová vlastnost - dobře fungující A2DP profil bohužel správně nejel ani na M700 ani na 500 s novějším FW. Zvuk byl s mými sluchátky velmi trhaný. Ještě to bude potřeba přeci jen pořádně doladit. Věřím, že svoje zákazníky si ale tyhle stroje najdou. Ještě jednou děkuji oběma pánům z českého zastoupení za možnost si nové e-teny na srazu vyzkoušet. Držím palce v dalším vývoji.

Milan
Honzam75 (130)|4.2.2007 19:28
Nevite jak to vypada s novou ROM? Psalo se, ze bude ve ctvrtek a porad nic. Mate nejaky info?
Tomáš Kubec (749)|4.2.2007 20:11
Zatím bohužel ještě není.
michalsl (65)|4.2.2007 20:22
Podle informací které mám z ETENcorp ze dne 2.2.2007. bude nová ROM pro M700 uvolněna příští týden.
ZdenyT (16)|4.2.2007 20:37
Zatím nic, taky čekám. K dispozici je ruská, verze 0324 (netuším jestli se jedná o novou ) a na origo E-Ten stránkách je k dispozici pouze stávající R32_0300.
orso_ce4you (65)|4.2.2007 22:13
2 hajekm. Omlouvám se za asi hloupou otázku, ale – co je to prosím ten "A2DP profil"? Kdy se projevuje ten trhaný zvuk? Mám na M700 nebo X500 také spadeno... ;)
Tomáš Kubec (749)|4.2.2007 22:21
Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) - profil pro připojení BT stereo sluchátek
http://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_profile#Advanced_Audio_Distribution_Profile_.28A2DP.29
aarfy_ce4you (15)|5.2.2007 08:00
[QUOTE="RobSol"]Mám problém při používání tohoto MDA s pevnou sadou v automobilu přes Bluetooth. Konkrétně Nokia CK-7W.
Použil jsem k tomuto průvodce Bluetooth, který sadu najde s otazníkem a ve druhém kroku tohoto průvodce se zadá párovací PIN. Nepochopitelně to samé chce i ve třetím kroku a tento krok končí smyčkou kdy se znovu a znovu dotazuje na PIN. Tzn. nelze tuto proceduru korektně ukončit. Sada je pak zobrazena s otazníkem a i přes to, že funguje neodpojí při telefonování mikrofon telefonu tzn. vzniká velmi nepříjemné echo. Prakticky nelze hovor provozovat. S jinými telefony s Windows Mobile 5 toto nedělá. Tzn. není to problém sady ale konkrétního tohoto modelu telefonu. S tím možná souvisí další problém, že se
nezobrazuje a tím nejde ani nastavit tzv. Car Profile.
Dalším nešvarem je, že i když zaškrtnu volbu HF sada je pak na zařízení zaškrnuto Headset.
Pokud jste se s tímto problémem někdo již setkal prosím o info zda to má řešení.[/QUOTE]

S touto sadou sedmistovka chodit nebude. Nefungovala mi ani se starou MDA II. nepodporuje totiypz potrebne profily. Bez problemu funguji Parroty.
RobSol (45)|5.2.2007 09:50
Děkuji aarfy za odpověď.

Zajímavé je, ale že jiné telefony např. Qteck 8110 s WM s touto sadou naprosto bezproblémově chodí. :-((
Viktorcd (21)|6.2.2007 09:48
Ahoj koupil jsem M 700 a nevim si rady pokousel jsem se o instalaci smart dial ale asi jsem nejak nepochopil co je to - odinstalujte ETeňáckej dialer, a tak jsem zrejme odinstaloval neco jineho a v te.l se mi pak zobrazovali skiny pres sebe , co tedy mam odinstalovat -diky Zacatecnik.