Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketKim

Pavel Koza (4761)|11.5.2004 12:01
[QUOTE="ipf"]Můžeš mi sem dát Herálec (HB) v maximálním rozlišení? Díky. ipf.[/QUOTE]

Tady je:

00016213_pc_capture2_w7fu.gif
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 12:07
[QUOTE="Bud"][QUOTE="Pavel Koza"]Bud: To planovani nechapu, popiste.[/QUOTE]
Myslím třeba: Zaměstnavatel mě pošle na služební cestu do Prahy. Vím, že mám dorazit na adresu (např.) Taškentská 1413. Vyrážet budu z České Lípy. V Lípě to znám, ale v Praze ne. Takže mě zajímá jestli je možnost naplánovat trasu z České Lípy do Prahy přímo do ulice Taškentská.[/QUOTE]

No ja nevim, jestli to delam dobre, ale ja si teda najdu vychozi misto, ktere znam a pridam do seznamu. Potom prepnuuna mapu, vyhledam si mestooa v nem ulici, oosi zobrazim, vyberu si vhodny waypoint a pridam do seznamu... Primo vyhledavat v ulicich mest v tom sestavovani trasy asi nejde.
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 12:09
[QUOTE="seba"][QUOTE]Verzi 2 mam a testuji. Pokud mate tipy, co tedy mam zkouset, sem s nimi.[/QUOTE]
Bylo by možno vyzkoušet a otestovat zvukové upozornění před odbočkou.U verze 1,8 to chodí velice sporadicky.[/QUOTE]

To chci popsat podrobne v recenzi..Oznamovani funguje zatim OK, ale problem je s velkymi, predevsim mimourovnovymi krizovatkami. Tam je totiz problem v tom, ze to casto hlasi posledni vyzvu az ve chvili, kdy jsem jiz ten vyjezd minul... Ale jak pisu, musim se s tim vypravit nekam do neznama:D Na cestu z prace a do prace GPS moc nevyuziju....
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 12:10
[QUOTE="Chuck"]Jo a jak je na tom dvojka s množstvím pointů?[/QUOTE]

To zjistim jak? Pocitat se mi to nechce:cool:
Bud_Bundy (116)|11.5.2004 12:12
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="Bud"][QUOTE="Pavel Koza"]Bud: To planovani nechapu, popiste.[/QUOTE]
Myslím třeba: Zaměstnavatel mě pošle na služební cestu do Prahy. Vím, že mám dorazit na adresu (např.) Taškentská 1413. Vyrážet budu z České Lípy. V Lípě to znám, ale v Praze ne. Takže mě zajímá jestli je možnost naplánovat trasu z České Lípy do Prahy přímo do ulice Taškentská.[/QUOTE]

No ja nevim, jestli to delam dobre, ale ja si teda najdu vychozi misto, ktere znam a pridam do seznamu. Potom prepnuuna mapu, vyhledam si mestooa v nem ulici, oosi zobrazim, vyberu si vhodny waypoint a pridam do seznamu... Primo vyhledavat v ulicich mest v tom sestavovani trasy asi nejde.[/QUOTE]
Takže to funguje stejně jako v jedničce, tak to nic. Zatím asi upgradovat nebudu. Stejně ještě nemám koupenou GPSku, a používam to jen pro hledání trasy.

Ještě se zeptám trochu OT. Nepoužívátě někdo OZIexplorer, měl bych pár otázek.
ipf (2136)|11.5.2004 12:25
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="ipf"]Můžeš mi sem dát Herálec (HB) v maximálním rozlišení? Díky. ipf.[/QUOTE]

Tady je:

[/QUOTE]

Díky. Koukám na to a mapový podklad zůstal naprosto stejný (a stejně nepřesný - chybí tam silnice k nádraží a druhá odbočka na Skorkov, takže pokud někdo podle tohoto pojede, bude se minimálně divit :( ).
Pro mne výsledek: přechod na novou verzi nemá smysl (leda by konečně někdo vymyslel zadávání trasy stelem ODKUD - PŘES - KAM, a ne tím vyhledáváním bodů a jejich následným spojováním, které mne přivádí k šílenství).
Šeba_oldd (1184)|11.5.2004 13:02
[QUOTE]Ještě se zeptám trochu OT. Nepoužívátě někdo OZIexplorer, měl bych pár otázek.[/QUOTE]
Mám ho a jsem s nim plně spokojen.
Chuck (284)|11.5.2004 13:08
Taky ho mám ale nepřišel jsem ještě jaké mapy jsou nej..:o))
Bud_Bundy (116)|11.5.2004 13:15
[QUOTE="Chuck"]Taky ho mám ale nepřišel jsem ještě jaké mapy jsou nej..:o))[/QUOTE]
Zajímá mě hlavně jak funguje. Kde a jak kalibrovat mapy. Jde mi hlavne o spojeni s cyklomapou, kterou si připravým sám.
Šeba_oldd (1184)|11.5.2004 13:21
Udělám na OziE nové téma nebo zase dostanu sprďáka - oprávněného.:((
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 14:17
[QUOTE="seba"]Udělám na OziE nové téma nebo zase dostanu sprďáka - oprávněného.:(( [/QUOTE]

:yes: Doufam, ze jste si to nevzal osobne. V tematu, ktere ma 200 prispevku a je v nem smichano 10 temat dohromady, se fakt neda vyznat...
Rom4n (340)|15.9.2004 20:59
Ahoj, tak jsem si nainstaloval plnou verzi PocketKIM 2.7. Trochu me zarazilo, ze tam neni mereni vzdalenosti vzdusnou carou jako napr. u obycejne SmartMaps. Skutecne tam ta funkce neni nebo jsem to nekde prehlidnul?? Ta malickost je pro me docela dulezita-kdyz jsem na portable s vysilackou a zjistujeme vzdalenost dx spojeni. Diky, R*
Honzabr (192)|16.9.2004 07:19
Tak tohle tema ( ok1fjb)mne také velmi zajímá.Myslím si ,že to PocketKim neumí (nemám teď PDA abych to vyskoušel :mad: )Ale velmi mne zajímá případná utilitka na výpočet vzdáleností ze čtverců resp. přesných souřadnic zjištěných GPS ve dvou bodech.Začnu pátrat. Dám vědět,když tak skusím někoho ze znalých ukecat na její napsání.Příp. i jako nadstavbu na PocketKim.;) Určitě se ještě ozvu.Protože to asi málokoho zajímá tak piš na os. mail.BTW: Byl by to pěkný figl i spolu s deníkem ze závodu :D
zsadek (156)|16.9.2004 09:15
[QUOTE="Rom4n"]Ahoj, tak jsem si nainstaloval plnou verzi PocketKIM 2.7. Trochu me zarazilo, ze tam neni mereni vzdalenosti vzdusnou carou jako napr. u obycejne SmartMaps. Skutecne tam ta funkce neni nebo jsem to nekde prehlidnul?? Ta malickost je pro me docela dulezita-kdyz jsem na portable s vysilackou a zjistujeme vzdalenost dx spojeni. Diky, R*[/QUOTE]

... zadat značku a ukáže se šipka, která ukazuje směr ke značce z aktuální pozice a vzdušnou vzdálenost...

Z
S474N (660)|16.9.2004 11:25
[QUOTE="Rom4n"]Ahoj, tak jsem si nainstaloval plnou verzi PocketKIM 2.7. Trochu me zarazilo, ze tam neni mereni vzdalenosti vzdusnou carou jako napr. u obycejne SmartMaps. Skutecne tam ta funkce neni nebo jsem to nekde prehlidnul?? Ta malickost je pro me docela dulezita-kdyz jsem na portable s vysilackou a zjistujeme vzdalenost dx spojeni. Diky, R*[/QUOTE]

...napr. u obycejne SmartMaps... - vektorova mapa je lepsi nez klasicka? Tak to teda slysim poprve.
Pavel Koza (4761)|16.9.2004 11:33
[QUOTE="S474N"]...napr. u obycejne SmartMaps... - vektorova mapa je lepsi nez klasicka? Tak to teda slysim poprve.[/QUOTE]

Jak na co;) Kdyz behate po horach (jako ja minuly vikend), tak je PocketKiM na dve veci...
Honzabr (192)|16.9.2004 11:40
.... ale zase ten pocit, že se můžu podívat na silnici po který bych býval mohl jet autem, kdybych býval nebyl blázen a nešel pěšky .....:D :D
Rom4n (340)|16.9.2004 18:13
Ale ta vzusna vzdalenost se ukaze (?) v pripade,kdyz mam GPS.. problem je v tom, ze ja ten modul nemam :?
Commando_ce4you (121)|20.9.2004 19:53
Zdravím, můžete mí poradit OPRAVDOVÝ navigační program než si koupím GPS. Měl jsem možnost vidět PocketKiM PRO a naprosto mě dostalo co je na tom tak neuvěřitelně drahého... Dyť to neumí navigaci z ulice do ulice. Já potřebuji navigaci ve městech a nepotřebuju ukázat cestu Poděbrady - Praha Černý Most po dálnici... tam trefím sám. Nevíte někdo jestil mi to alespoň bude ukazovat SMĚR ke značce? Nebo jestli se dá plánovat manuelně (ne ty přednastavené body.
Co umí OziCE? Mohu v něm plánovat nebo musím plánovat z PC?
A co TomTom 3 nebo Route66? Vím že ČR skoro nemá, má alespoň Prahu?
Jak je tomu u SmartMaps?
Jinak super je asi Map Factor 4, ale nemá plánování na PDA a je u něj mnohem mnohem lepší cena než u PKiM a líp vypadá...

Prosím, kdo má zkušenost poraďte. Pár slov o káždém.

Crusader_ce4you (624)|20.9.2004 20:42
Route 66 Prahu má a umí v ní navigovat i hlasově z ulice do ulice ;)
VILIAM_ce4you (156)|20.9.2004 21:16
Jak je tomu u SmartMaps? Tak to zatím jako navigační program nefunguje. Jedná se spíše pouze o mapu, ale verzi pro navigaci právě připravují, takže na bližší informace si budeme muset ještě počkat. Jestli to bude tak dobré provedení jako dosud tak se máme určitě na co těšit.
elit (168)|8.10.2004 23:49
Vi nekdo jaka mesta obsahuje Map Facotr Navigator?

A jak je na tom upozornovani pred odbockou u PocketKim? Moc se mi ten soft nepozdava, videl jsem demo a pokud muzu srovnavat treba s CoPilot live co jsem pouzival v USA, tak bida.

MapFactor se mi libi vic, ale nejpodstatnejsi je pocet mest, ktera obsahuje.


Dekuji za odpoved.
Šeba_oldd (1184)|9.10.2004 00:06
Myslím že Kim je zatím jedinnym fungujícím nav.softem s mapou CZ a SR.Upozornění na odbočku funguje sporadicky.
elit (168)|9.10.2004 04:42
No asi teda pujdu do PocketKim, Uz ho mam objednanej, tak staci jen vyzvednout. Mam verzi CZ M je mozny pozdejsi upgrade na verzi CZ PRO?

A co se tyce software, je v prodeji vzdy ta posledni aktualizovana verze(po upgrade), nebo se upgrade musi dokoupit?
Flynt (57)|9.10.2004 18:22
Zdravím. Prošel jsem celou diskusi a mohu se jako nový vlastník Yakumo delta 300 GPS zeptat jaký soft je skutečně dobrý použít na navigaci v autě. Jak jsem vypozoroval, každý používá něco jiného, každý taky chválí něco jiného, mám v tom zmatek.

Určitě by mě štvalo, pokud bych byl upozorňován na odbočku až za ní, MapFactor určitě dobrý program, ale programování jen v PC, taky o ničem. Ten TomTom, nevím. Nenašel jsem ani odkaz na jejich stránku, pokud by mohl někdo napsat, budu rád.

Mohu se tedy zeptat jakou mapu koupit? Zatím stačí ČR i když i Evropa by se hodila. Moc díky.
elit (168)|9.10.2004 18:32
Tomtom najdes tady: http://www.tomtom.com/

Taky mam svuj IPAQ kratce a rozhodoval jsem se pro GPS stejne jako Ty. Nakonec jsem vybral PocketKim. Je jako jediny, ktery ma nejvetsi pocet mest v databazi a to je to co potrebuji.

Sioftware sice nema takove kvality jako ten "zapadni" ale vyvazuje to prave pritomnost velkeho mnozstvi map. Takze si radeji priplatim.

elit (168)|9.10.2004 18:47
[QUOTE="seba"]Myslím že Kim je zatím jedinnym fungujícím nav.softem s mapou CZ a SR.Upozornění na odbočku funguje sporadicky. [/QUOTE]


Pises, ze upozorneni funguje sporadicky. Jak moc sporadicky? Jako v 80% jo a zbytek ne?
Co jsem videl to demo, ze spis 5% jo a zbytek ne.

To je kurnik takovej problem to vypilovat? Vdyt tohle by mela byt jedna z tech zakladnejsich funkci kazde navigace. Kdyz uz nejsou schopni udelat hlasovy vystup ci alespon na displeji zobrazenou hodnotu kolik zbyva do dalsi odbocky ci jak dlouho po rovine, tak at alespon meji to svoje pipani funkcni.

Nabizeji jakysi polovicaty soft za velky lowe. Zrejme si jsou u ostatnich navigaci vedomi absence co do poctu mest, takl asi nemaji kam spechat.
Rom4n (340)|9.10.2004 18:59
kupovat to je docela blaznivost, koukal jsem na cenu Pocketkim-8500.- u Sunnysoftu. Je to verze Pocketkim Pro a po netu se da stahnout zadarmo
Flynt (57)|9.10.2004 19:00
Díky za odpověď. Hm, s tou adresou teď musím vypadat jako mírně, či více zaostalý jedinec. Prostě jsem měl výpadek.:-))

Díky za radu, zřejmě máš pravdu. Na tom Yakumo se mi líbí ten modul GPS, ta značka už míň, ale nenašel jsem žádný jiný model který by měl i modul GPS a ještě další příslušenství. Pokud by jsi věděl budu rád za zprávu. Konkrétně mě štve, že Yakumo nemá Bluetooth ( pro připojení do internetu). Ale s tím asi nic nenadělám. Nedá se koupit místo SD karty nějaké příslušenství, nco jako karty do noteboku.

elit (168)|9.10.2004 19:11
[QUOTE="Rom4n"]kupovat to je docela blaznivost, koukal jsem na cenu Pocketkim-8500.- u Sunnysoftu. Je to verze Pocketkim Pro a po netu se da stahnout zadarmo[/QUOTE]

To mozna da, ale kde? Koukal jsem a nenasel. A jak potom s tou jejich registraci vazanou na prislusne PDA? Kdyz tak soukrome.
elit (168)|9.10.2004 19:15
[QUOTE="Flynt"]Díky za odpověď. Hm, s tou adresou teď musím vypadat jako mírně, či více zaostalý jedinec. Prostě jsem měl výpadek.:-))

Díky za radu, zřejmě máš pravdu. Na tom Yakumo se mi líbí ten modul GPS, ta značka už míň, ale nenašel jsem žádný jiný model který by měl i modul GPS a ještě další příslušenství. Pokud by jsi věděl budu rád za zprávu. Konkrétně mě štve, že Yakumo nemá Bluetooth ( pro připojení do internetu). Ale s tím asi nic nenadělám. Nedá se koupit místo SD karty nějaké příslušenství, nco jako karty do noteboku.

[/QUOTE]

Jasne ze da. Koupis GPS prijimac, kterej zasunes do slotu misto SD/ MMC.

Kdyz kouknes tady: http://www.gpscentrum.com/ , tak urcite najdes co hleda. Ja si vse dovezl z USA za krapet jinej peniz:)
bass_ce4you (105)|11.10.2004 18:33
Nechci dělat negativní reklamu ale peníze a svoje do PocketKim nikdy. To leda že jsi velkej fanda. Na to kolik za něj chtějí (porovnej s TomTom) má pro skutečnou navigaci mnoho chybiček:
1. chybí silnice (a nejen nové) - zákon schválnosti tě vždy na nějakou zavede.
2. chybí hlasová navigace - sledovat malou s textem v mapě dost o hubu
3. není žádná provázanost s polohou a pohybu po silnici - buď si jist, že k čím složitější křižovatce se budeš blížit tím se bude projevovat větší odchylka GPS takže při automatickém zvětšení budeš na křižovatce s kolonou v zádech hledět na svoji pozici v polích s kouskem rovné silnice bez jakéhokoliv náznaku křižovatky v rožku displaye
4. malý počet uzlových bodů - nemožnost jízdy z ulice do ulice
5. není provázanost mezi aktuální pozicí a spočtením trasy někam. Trasa se vyponalezne z nejbližšího uzlového bodu. - Super když stojíš na dálnici v zácpě, zapneš navigaci a protože jsi se rozhodl jet někam kam to neznáš a vono ti to najde trasu z dědiny mimo dálnici neboť k ní je od tvé pozice blíž než k dálničnímu křížení. Murphy zafunguje samozzřejmě vždy tak, že je to vesnička v lesích, ze které se dá do civilizace dostat pouze obchvatem přes velmi vzdálená místa takže se k navržené trase z dálnice vlastně ani nedostaneš.
6. Hroznej systém vybírání místa nebo ulice - vždy ti nabídne buď Abertamy nebo poslední nalezenou ulici a město. Pokud chceš něco jiného tak nejprve v titěrném políčku ozančit inverzně původní návrh programu a pak vypsat na originál pidi klávesničce znovu to co vlastně chceš. V autě za jízdy zapomeň.
7. Na nějakou formu výpočtu alternativní trasy dříve než někde sjedeš s té navržené hned zapomeň.

Já mám software zakoupený firmou a tak se mi to stěžuje, ale mám taky TomTom navigator neb jezdím hodně do světa a to je jiný kafčo. Stále jedu po silnici, křižovatky v 3D tak jak ve skutečnosti vypadají, hlasová navigace do takových detailů po X metrech odboč vpravo a drž se v pravém pruhu (bude následovat další odbočení vpravo, navigace až před číslo popisné (ulice dělena po skupinách cca 10 domů), vše se dá ovládat prstem na display včetně psaní cílů na klávesnici přes celou obrazovku, alternativní trasa volbami silnice XXX uzavřena, dalších xxx metrů je nějak dlouhá překáža, spousta tzv. bodů zájmu (chceš najít hotel klepni na ikonu a nabídne se ti několik nejblížších hotelů s udáním názvu a vzdálenosti, které si můžeš jedním klepnutím na display zvolit jako cíl), v mapě jsou již i silnice které mají v reálu uveden konec dokončení do konce 2004 apod. Bohužel mapa ČR je jen v rámci základní evropské sítě silnic což by nevadilo, ale nejsou všechny silnice a sídla jsou jen ty významější nebo ty kde se kříží významné silnice.Jo a pokud máš u PPC malou paměť tak TT má všechny země rozdělené ještě do různých oblastí dle velikosti takže si nahraješ jen to co tě právě zajímá.

A cena: PK Pro cca 5800,- ; TTnavigator (základní Evropa a podrobné Rakousko, Německo, Švýcarsko) 5600,-; set podrobných map všech zemí západní Evropy pro TTnavigator cca 6000,-. To hovoří samo za sebe. Holt někdo něco dělá aby to fungovalo a někdo pro to aby vydělal. Samozřejmě taky musím uznat, že je nás zákazníků v ČR tak žalostně málo, že ekonomické kalkulace dostávají trochu na frak. Ale s tím samozřejmě každý kdo chce něco prodávat musí počítat. A jsem přesvědčen že cesta nasadit cenu a omezit vývoj je špatná.

Crusader_ce4you (624)|12.10.2004 07:57
Absolutně skvěle popsané v předchozím příspěvku. Jedna moje zkušenost s PocketKim a vypočítáním nejkraší trasy. Minulý víkend jsem se potřeboval z jedné vesničky u Budějovic dostat do Pelhřimova. Manželka radila jet po hlavní, já ji sprdnul, proč takovo dálku, když PocketKim nám spočítal mnohem kratší cestu, takže ušetříme čas. Musím říct, že jsem zůstal stát s otevřenou hubou, když jsme dojeli na začátek pole kde silnice končila, kdežto v PocketKim vesele pokračovala dál.:no: Takže jsem se vrátil na hlaví, vypnul GPS a PocketKima a dojel podle starých dobrých ukazatelů. :D
elit (168)|12.10.2004 08:03
Je mozne si v PocketKim zadat primo ulici kam chci dojet? Nejak sem to neobjevil. Pouze casti mest( Holesovice, Mala Strana...atd.) Ulice tam jsou, ale nejak se mi nedari to udelat tak, aby se ona ulice nastavila jako cilovy bod.


bass: s temi chybami s Tebou souhlasim, ale je snad jiny soft a mapy pro CR kde by bylo tolik mest? Lide tu na vyber moc nemaji, pokud je nezajima pouze Praha.

Crusader_ce4you (624)|12.10.2004 08:15
[QUOTE="elit"]Je mozne si v PocketKim zadat primo ulici kam chci dojet? Nejak sem to neobjevil. [/QUOTE]

A ani neobjevíš :D Tato funkce tam není. Pravdu máš v tom, že my občané v ČR zatím nemáme z mnoha softů na výběr, takže musíme brát co dům dal.
ipf (2136)|12.10.2004 08:23
[QUOTE="elit"]...Je mozne si v PocketKim zadat primo ulici kam chci dojet? Nejak sem to neobjevil. Pouze casti mest( Holesovice, Mala Strana...atd.) Ulice tam jsou, ale nejak se mi nedari to udelat tak, aby se ona ulice nastavila jako cilovy bod....[/QUOTE]

Také jsem naletěl a také jsem vyhodil prašule za PK (naštěstí tu nejlevnější verzi). Poté, co jsem se marně snažil zadat trasu (stylem ODKUD - PŘES - KAM, což samozřejmě nelze) systémem složitého vyhledvání bodů a jejich následného propojování, jsem to vzdal (kdo si jednou zvykne na intuitivní ovládání Tom-Toma, ze systému PK zešílí). PK jsem zakonzervoval poté, co jsem v Praze nenašel 2 ulice, které na 10 let staré tištěné mapě prostě být nemohly a když jsem na chalupu, vzdálenou 15 km od bydliště, dojel po 22-ti kilometrech a z opačného konce (prostě chyběla jedna cca 500 m dlouhá silnice).
elit (168)|12.10.2004 08:36
HM, to je nemile zjisteni. No, ale ktery jiny soft ma tolik mest?
bass_ce4you (105)|13.10.2004 10:32
S tím rozsahem hlavně měst s tebou souhlasím. Taky jsem ve svém příspěvku pouze uvedl, že dle Murphyho zákonů ti bude houby platný že 90% údajů je správnejch protože ty se právě pohybuješ v oblasti, kterou tvůrci software neviděli ani na mapě a jen o ní slyšeli z výprávění 100 leté babičky. Vzhledem k tomu, že fakt dost skřípe ta vlastní navigace PK tak je lepší jakýkoliv pasivní software do kterýho si naskenuješ mapy sám nebo je za pár kaček zakoupíš (viz téměř každý on-line obchod s GPS). To pak máš nejenom města a všechny silnice ale i turistický značky.
Nejvíc mi vadí přístup výrobce. Uviděl nějakou dírku na trhu, něco vytvořil trošku horkou jehlou, fláknul to tam za poměrně vysokou cenu (ať se to zaplatí max do týdne) a pak konec. Řekl bych, že i auktualizace jaksi usnuli. Abych nekřivdil v prvotním nadšení dokonce i aktualizovali a upgradovali.Trochu mi to připomíná dobu minulou. Nevadí že z hajzlpapíru lezou třísky, budte rádi že se utřete protože se na něj taky někdy stojí fronty a i v téhle kvalitě je lepší než noviny.
Bohužel výrobce asi moc nesleduje ohlasy na svůj produkt, protože jinak by zcela jistě přišel na to, že normální smrtelník kterej získá o tom programu reference zpozorní a pak si řekne: "No nebudu raději vyhazovat svoje peníze, někde to seženu neofic a zkusím to."
A jsou bez zákazníka. A to i když pak vydají nějakej fakt bombovej upgrade. Většina těch co to někde stáhla to totiž stáhne zase.
Netuším jak je to složité a zda je to vůbec obchodně proveditelné, ale myslím že každá z firem, které se pokouší o vlastní produkt by vydělala víc kdyby se dohodla s Holanďany co dělaj Tomtoma a zpracovala pro ně mapovej podklad jako přídavnej modul. Tedy taky pokud by vo to stáli a nepracují na tom už sami. Vždyť EU se nám rozrostla o pěknej kousek.
Pavel Koza (4761)|13.10.2004 11:33
Jo, TomTom je spicka o par trid vys. Ale jak jsi spravne podotknul, TomTom a PocketKiM musi mit uplne jiny obchodni model. Dokonale to potvrzuje i reakce TomTom na dotaz, kdy bude podrobna mapa CR - Bude, ale az se nam to bude zdat rentabilni.

Souhlasim s tim, ze PocketKiM ma mouchy, ale kdyz se s nim clovek nauci jezdit, tak to neni tak spatne. Uz jsem s nim jel parkrat do uplne neznamych koncin v horach a dojel jsem pokazde a az na drobne problemy napoprve.

Az bude TT, tak neni co resit, ale protoze jeste dost dlouho asi nebude, clovek se musi spokojit s tim, co je. A nebo s papirem;)
Flynt (57)|13.10.2004 16:16
Díky za odpovědi a vysvětlení. Jde mi především o ČR a zřejmě si koupím PocketKim, protože ji má asi v "mezích normy" nejlépe zpracovanou. Škoda že není dokonalejší. Nyní mě napadlo jen okrajově, jak může výrobce programu dodávat na trh výrobek který má vady? Není to náhodou na reklamaci? Ale to je bokem.:-)) I když.

Měl bych ale ještě jeden dotaz týkající se softu. K PDA jsem dostal CD Pocket PC 2003 Premium w/ Outlook 2002 Companion na kterém je Active Sync 3.7.1 ten vím k čemu slouží, ale je tam ještě Microsoft Outlook 2002. Jedná se v případě Outlooku o další aplikaci, nebo je někde v systému PDA už nainstalována? K čemu jinak slouží to CD? Nějak se neorientuji, díky za radu.
windmaster (307)|13.10.2004 17:18
PocketKim občas proklínám, třeba na novém úseku dálnice D5 na sever tak podle Kima jedu evidentně několik set metrů v poli, nebo když silnice prostě není... Některé chyby mapového díla jsou opravdu nepochopitelné a co do velikosti odchylky i nedostatků se liší i závislosti na regionu.

Na druhou stranu se musím zmínit o jedné zvláštnosti TomToma i Route 66. Zjistil jsem, že oba mají jednu zajímavou vlastnost, dovedou se "držet" silnice po které jedete, a tu sledují ještě i několik desítek metrů, i když už jedete mimo, zvláště když jedete víceméně souběžně. Takže vlastně navigují mezi tím kudy máte jet a kudy skutečně jedete.
Má to zřejmě na svědomí funkce, kterou jsem již kdysi objevil u stolní verze R66 (tehdy vypínatelnou-"držet se cesty") a teprve dnes jsem vlastně pochopil k čemu to vlastně je. Takže Tom i R66 nás tak trochu šidí:D ,ale jinak jsou opravdu skvělé. Při jízdě v zahraničí jsem byl unešen, doma jsem se ovšem rád vrátil k PK, z důvodů, které tady už byly v dostatečné míře probrány. U nás prostě nad PocketKima zatím není.
elit (168)|14.10.2004 21:41
Popisujes jizdu v poli. Prisel jsem na to ze postaci trosku zmensit meritko, samozrejme do takove miry, aby to byla stale navigace. Pak se sipka tak nejak drzi cesty. Jinak dnes na dalnici D11 se Pocket Kim snazil dostat me ven z dalnice a jet po nejake mistni komunikaci, pry to bylo rychlejsi. V Hradci Kralove me zase nutil jet jinudy, nez je zajety smer na Prahu. Za to v Praze me vedl v celku uspesne, dal jsem na nej a jel podlenej a vse dopadlo dobre.

Je sice hezke ze se dole na displeji ukazuje za jak dlouho bude odbocka, ale je skoda, ze se sipecka nemeni dle toho zda se bude zatacet v pravo ci levo. Je stale doprava. Nusel sem taky byt dost opatrny, protoze nekdy mi to hlasilo, ze mam zatacet, ale na mape jsem stale jeste nevidel kam a usek mapy se zatackou nabehl az tesne pred odbockou, takze jsem jel jak v autoskole.

Jinak po nainstalovani pocketkim doporucuji necistit registry pomoci aplikace system mechanic, PocketKim potom nejde spustit.
windmaster (307)|14.10.2004 22:59
No vidím, že zkušenosti máme i v detailech podobné, ale pořád je to lepší, než se ptát pocestných:D
Registry jsem sice nečistil, ale přepínám často na jiné navigace a už se mi vícekrát stalo, že PK po několikerém vypnutí už nešel spustit. To jsem řešil zpočátku novou instalací, pak už jsem měl druhou instalaci na kartě a jelo se dál (teď bych použil cab). Přišel jsem ale na to, že stačí vymazat z adresáře PK soubor stav.bin. Je to vyváženo ztrátou oblíbených míst ale PK je opět schopen provozu. Stalo se to někomu? Mě už na třetím PDA, a vždy to bylo po větším počtu uložených "oblíbených".
elit (168)|14.10.2004 23:12
[QUOTE="windmaster"]No vidím, že zkušenosti máme i v detailech podobné, ale pořád je to lepší, než se ptát pocestných:D
Registry jsem sice nečistil, ale přepínám často na jiné navigace a už se mi vícekrát stalo, že PK po několikerém vypnutí už nešel spustit. To jsem řešil zpočátku novou instalací, pak už jsem měl druhou instalaci na kartě a jelo se dál (teď bych použil cab). Přišel jsem ale na to, že stačí vymazat z adresáře PK soubor stav.bin. Je to vyváženo ztrátou oblíbených míst ale PK je opět schopen provozu. Stalo se to někomu? Mě už na třetím PDA, a vždy to bylo po větším počtu uložených "oblíbených".[/QUOTE]

Hm, mozna to nebylo temi registry...zvlastni je, ze v oblibenych toho moc nemam. Akorat sem si ukladal trasy na kartu. Jak muzes mit instalaci na karte? To jako celych 49MB a pak kliknes na setup? Instalace od XP preci nemuze byt kompatabilni s prostredim Windows Mobile2003se
elit (168)|14.10.2004 23:26
[QUOTE="Flynt"]Díky za odpovědi a vysvětlení. Jde mi především o ČR a zřejmě si koupím PocketKim, protože ji má asi v "mezích normy" nejlépe zpracovanou. Škoda že není dokonalejší. Nyní mě napadlo jen okrajově, jak může výrobce programu dodávat na trh výrobek který má vady? Není to náhodou na reklamaci? Ale to je bokem.:-)) I když.

Měl bych ale ještě jeden dotaz týkající se softu. K PDA jsem dostal CD Pocket PC 2003 Premium w/ Outlook 2002 Companion na kterém je Active Sync 3.7.1 ten vím k čemu slouží, ale je tam ještě Microsoft Outlook 2002. Jedná se v případě Outlooku o další aplikaci, nebo je někde v systému PDA už nainstalována? K čemu jinak slouží to CD? Nějak se neorientuji, díky za radu.[/QUOTE]

Nejsem si uplne jist, ale myslim, ze ten Outlook co je na tom CD je verze pro PC a ne pro PPC. Jinak to CD obsahue, par trialovych verzi ruznych aplikaci a plny verze pro me nepodstatnych programku, ktere se tykaji prenaseni fotografii atd. To nejpodstatnejsi na tom CD je prave Active Sync. Zbytek me nezajima.
elit (168)|14.10.2004 23:29
[QUOTE="bass"]S tím rozsahem hlavně měst s tebou souhlasím. Taky jsem ve svém příspěvku pouze uvedl, že dle Murphyho zákonů ti bude houby platný že 90% údajů je správnejch protože ty se právě pohybuješ v oblasti, kterou tvůrci software neviděli ani na mapě a jen o ní slyšeli z výprávění 100 leté babičky. Vzhledem k tomu, že fakt dost skřípe ta vlastní navigace PK tak je lepší jakýkoliv pasivní software do kterýho si naskenuješ mapy sám nebo je za pár kaček zakoupíš (viz téměř každý on-line obchod s GPS). To pak máš nejenom města a všechny silnice ale i turistický značky.
Nejvíc mi vadí přístup výrobce. Uviděl nějakou dírku na trhu, něco vytvořil trošku horkou jehlou, fláknul to tam za poměrně vysokou cenu (ať se to zaplatí max do týdne) a pak konec. Řekl bych, že i auktualizace jaksi usnuli. Abych nekřivdil v prvotním nadšení dokonce i aktualizovali a upgradovali.Trochu mi to připomíná dobu minulou. Nevadí že z hajzlpapíru lezou třísky, budte rádi že se utřete protože se na něj taky někdy stojí fronty a i v téhle kvalitě je lepší než noviny.
Bohužel výrobce asi moc nesleduje ohlasy na svůj produkt, protože jinak by zcela jistě přišel na to, že normální smrtelník kterej získá o tom programu reference zpozorní a pak si řekne: "No nebudu raději vyhazovat svoje peníze, někde to seženu neofic a zkusím to."
A jsou bez zákazníka. A to i když pak vydají nějakej fakt bombovej upgrade. Většina těch co to někde stáhla to totiž stáhne zase.
Netuším jak je to složité a zda je to vůbec obchodně proveditelné, ale myslím že každá z firem, které se pokouší o vlastní produkt by vydělala víc kdyby se dohodla s Holanďany co dělaj Tomtoma a zpracovala pro ně mapovej podklad jako přídavnej modul. Tedy taky pokud by vo to stáli a nepracují na tom už sami. Vždyť EU se nám rozrostla o pěknej kousek.
[/QUOTE]

Pises, ze je lepsi mapy scanovat, je tovazne lepsi? A jak je to s presnosti? Jezdipotom ta sipecka po silnici? A co vyhledavani a zadavani tras, je to funkcni?
windmaster (307)|14.10.2004 23:38
Druhou instalaci na kartě pořídíš pouhým zkopírováním celého adresáře kamkoliv jinam. Při spuštění odjinud PK vyžaduje znova registraci, takže tímto způsobem je nepřenositelný na jiné PDA.
Rom4n (340)|16.10.2004 19:52
Tak jsem uvazoval o tom, ze prodam svuj iPAQ 3630 a pujdu do 1915 nebo vyssiho. Napadlo me, jestli by ho nekdo nebral s nainstalovanou PLNOU verzi POCKETKIM CZ PRO. Koukal jsem, ceny se docela pohybujou, nekde jsem ji videl za 8000.- , jinde zas za 5800.-
Cele baleni-iPAQ+ krabice a nahradni ochranna folie+pocketKim bych dal za 3100.- nebo vymenil za iPAQ 1915 a zbytek doplatil.
Na 3630 to zabira 7MB, takze co se tyce pameti je to v pohode a procesor 206 to taky zvlada vcajku.
bass_ce4you (105)|18.10.2004 18:57
[QUOTE="elit"]Pises, ze je lepsi mapy scanovat, je tovazne lepsi? A jak je to s presnosti? Jezdipotom ta sipecka po silnici? A co vyhledavani a zadavani tras, je to funkcni?[/QUOTE]

No pro aktivní navigaci to nejde použít jedná se o bitmapové mapy které nemají nijak označené body takže na navigaci z A do B zapomeň. Přesnost záleží na kalibraci tedy určení souřadnic min 3 bodů manuálně. Odchylka je potom dána jen momentální odchylkou GPS což je v průměru 5 metrů. Tyto podklady se využívají ve většině osobních GPS přístrojích. Jedná se tedy vlastně jen o mapu, po které se ti jako ukazovátko posunuje tvá momentální poloha. Směr a vzdálenost k cíli je vždy vzdušnou čarou. Vyhoda je ta, že si jako mapu do přístroje natáhneš to co chceš. Někdy silnice, někdy město, někdy třeba vodáckou mapu řeky (bacha na vlhko :-)).
elit (168)|18.10.2004 19:51
[QUOTE="bass"][QUOTE="elit"]Pises, ze je lepsi mapy scanovat, je tovazne lepsi? A jak je to s presnosti? Jezdipotom ta sipecka po silnici? A co vyhledavani a zadavani tras, je to funkcni?[/QUOTE]

No pro aktivní navigaci to nejde použít jedná se o bitmapové mapy které nemají nijak označené body takže na navigaci z A do B zapomeň. Přesnost záleží na kalibraci tedy určení souřadnic min 3 bodů manuálně. Odchylka je potom dána jen momentální odchylkou GPS což je v průměru 5 metrů. Tyto podklady se využívají ve většině osobních GPS přístrojích. Jedná se tedy vlastně jen o mapu, po které se ti jako ukazovátko posunuje tvá momentální poloha. Směr a vzdálenost k cíli je vždy vzdušnou čarou. Vyhoda je ta, že si jako mapu do přístroje natáhneš to co chceš. Někdy silnice, někdy město, někdy třeba vodáckou mapu řeky (bacha na vlhko :-)).[/QUOTE]

Aha, tak diky za vysvetleni.