Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser - zprávy o této novince

lukynm_ce4you (78)|9.8.2007 19:39
Myslím že HTC se nedopustí stejné chyby s Kaiserem jako Nokia s N95 u ní je výdrž baterky opravdu žalostná ;)
JKL_KOLDA (31)|9.8.2007 19:42
Tak tohle je model, který mne zaujal z těch novinek nejvíce... Je to fakt krasavec. Až budu potřebovat nový komunikátor, tak tohle bude určitě jeden žhavý kandidát! :)) :yes: Akorát si počkám, jak se osvědčí konstrukce...
lukynm_ce4you (78)|9.8.2007 19:53
Ja bych se konstrukce u Kaisera nebal HTC umí pohyblivé části viz kloub u Qteka 9000 (Universal) http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?p=20208
inetMark (100)|9.8.2007 20:10
[QUOTE="lukynm"]Myslím že HTC se nedopustí stejné chyby s Kaiserem jako Nokia s N95 u ní je výdrž baterky opravdu žalostná ;) [/QUOTE]

Aka je tam vydrz?
lukynm_ce4you (78)|9.8.2007 20:40
Nabíjel jsem každý den :((
lukynm_ce4you (78)|9.8.2007 22:48
GPS na Kaiserovi v praxi [video=google;3544567478367965979]http://video.google.com/videoplay?docid=3544567478367965979[/video]

EDIT: jinak velmi zajimava stranka o P4550 ;)
Holda29 (84)|9.8.2007 23:52
vi teda uz nekdo co je tam za cip? ten Qualcomm?
Dodoone (22)|10.8.2007 11:53
[QUOTE="Mashe"]na ten vestaveny fotak si radsi zaloz extra forum .. ale ja ho nemam rad dodnes, ale asi sem moc rozmazleny zrcadlovkou kde zmacknu a je hotovo, u TyTNa cekam pul minuty nez se neco stane a vylsedek obvykle nic moc ... [/QUOTE]

ja zas poznam vela ludi ktorim fotak ale hlavne 3g kamerka prekaza kupuju si fony bud bez nicoho alebo si pokupovali nokiu E90 preco lebo ma 3G kameru vo vnutri teda v zatvorenom stave je nefunkcna

urcite sa pitate preco ,, ti co sa v tom pohibuju vedia ze su ludia ktori maju tieto telefoni na pracu a robia v oblastiach kde su casto odpocuvanimi ,, ci us vladou 3 stranami a tak
viete co znamena kombinacia 3G a GPR krasna vec vsade na svete okrem toho ze vas odpocuvaju este sa na vas aj pozeraju !!! a piste si ze sa pozeraju stale ! a ktomu GPS krasa 3g a GPS = absolutna lokalizacia vsade !!! vedia o kazdom vasom kroku na 1meter presne kde ste skim ste co robite o com sa bavite a este sa pozeraju na ludi okolo vas

at zije mobilna! komunikacia :-)))))

p.s. aj tak bude najzaujmavesi ten procak podla mna mam TYTN a mislim ze ten procak nie zebi bol pomali ale neviem take nieco sviznejsie treba ani nie tak v MHz ako v architekture lepsie

p.s. este mi napadlo ,, vstavane 3G kamerki si mislite ze davaju do telefonou preco ? rozmislite sa ake tlaki boli na virobcou abi to tam zakonponovali od troj pismenkovich ludi a ties na GPS vsetki manazerske telefonu to us mavaju alebo budu mat mislite ze preto ze to ludia tam chcu ,, alebo koli tlakom z hora na vyrobcou :-)))))))))))))))))))))))
sirandrew (210)|10.8.2007 13:39
Mejsi trochu paranoidni?
Prakticky by to slo, ale kazdy by si hned vsiml, ze ma aktivni datovy prenos, zpomalovalo by mu to telefon, cehoz by si take hned vsiml.
A stejne: proc by to normalnim lidem delali?
Kdo dostane telefon od firmy musi zkousnout, ze bude hlidany a chytry zamestanenc udela hard reset a je po problemu.

Jak rikam: staci vyradit net a je po problemu :)
Dodoone (22)|10.8.2007 13:51
benchmark kaisera voci TYTN
http://www.mymobile911.com/dnn/Home/tabid/36/EntryID/58/Default.aspx

inak kade info o procaku a porovnanie s 7200 a 7500
http://www.umtschips.com/docs_details/chip_tool/chip_results.jsp?chip=9&chip=5

p.s. to bolo urcene pre tich co vedia ako sa to roby ,,
ti ludia nemaju firemne mobili alebo su majitelia ,, ikonku neuvidis !!! HR ti nepomoze a baterka tam to velmi nezistis !!! to by muselo ist odpocuvanie stale a na to sa pouziva nahravanie ale ake to us nemozem hovorit ale je to sucast mobilu vidrz skoro mesiac :-))) kvalita stereo !

staci ze ti poslem jednu sms - prazdnu a mam kompletný pristup ku vsetkemu co je v telefone teda aj hw zapnem si wi-fi ani o tom nevies atd atd
BRunner (92)|10.8.2007 14:10
:yes: tak a teď tu o Jeníčkovi a Mařence :D

Nepochybuji o tom, že je možné telefon takhle upravit, ale silně pochybuji, že to lze udělat čistě po síti, bez fyzického přístupu k telefonu...
Mashe (622)|10.8.2007 14:15
navic kdybys to takhle upravil musel bys tam dat nejakou super baterku aby si majjitel nevsiml ze mu zahadne rychle hyne a nezkusil si to vyresit :))
Holda29 (84)|10.8.2007 14:24
tak musim rict, ze vykon v grafice je docela dobrej :)
inetMark (100)|10.8.2007 14:34
to Dodoone: Nechcem sa do teba navazat. Ale z tvojho vyjadrovania a pisania (nenarazam teraz na diakritiku) je vidiet, ze si este mlady, mozno az priliz mlady (nechcem ta priamo nazvat deckom, i ked si to myslim).
Kamarat kedysi cital podobnu knihu o paranoje z modernej doby a tiez bol v to presvedceny.
Uvedom si vsak ze dnes nie je diktatura, ale je (alebo sa byt snazi) demokracia.
Ty si myslis, ze nejaky vyrobca by dokazal spravit tajne funkcie do svojich zariadeni, ktore by ziaden ich zamestnanec nikdy nevyniesol von a na tkore by neprisli ziadny iny odbornici pripadne by na danu problematiku neukazala konkurencia? Vazne si myslis, ze mas aktivne GPS aj ked si ho ty nezapnes? Vazne si myslis, ze mas aktivne GPRS a GSM aj ked si ich vypnes? Vazne si myslis, ze spotreba sa znizuje len vtedy ked ti svieti ZELENA ikonka, ze mas zapnute rozne funkcie a ked ti svieti CERVENA, tak sa spotreba neznizuje ale tieto funkcie ostavaju stale zapnute? Myslis si, ze ta dokaze snimat kamera a zaroven to nepocitujes na znizeni vykonu telefonu? Vazne si myslis, ze ta odpocuva mikrofon a data prenasa automaticky niekam na server, kde su specializovani ludia, ktori tieto udaje sleduju a spracuvavaju?

Pozri, ak si ta niekto chce napichnut a sledovat, tak to samozrejme ide, ale myslinka, ze taketo nieco je uz DNES vstavane do mobilnych zariadeni je primitivna. Taka doba nenastala a osobne si myslim, ze ani nenastane.
Mashe (622)|10.8.2007 14:48
inetMark souhlam s Tebou, navic komunity ktere neustale rozsiruji, prepisuji a upravuji OS (http://www.xda-developers.com/ a spousta dalsich) by si neceho podobneho jiz davno vsimly a pochybuji ze by si to nechali pro sebe ..

na druhou stranu chapu ze sledovanim filmu jako posledni Die Hard 4 nebo Bourne Ultimatum Te presvedci o opaku .. ale nutno rozlisovat zivot a fikci .. je sice pravda ze skutecnych uzivatelu a majitelu techle "managerskych" strojecku (PPC/MDA/atp) neni tolik, ale na sledovani byt jen tech "par" by ti ani HALL nestacil :)))
Dodoone (22)|10.8.2007 15:27
oki koncim :-))))

mislite si co chete , ja som vzdy hovorieval nikdi nevies ked stretnec cloveka kdo je a co je a toho sa drzim ostante v tom ze sa to neda a ze to neexistuje

p.s. hej to vstavane odpocuvanuie nieje standartne v telefone ,, mislim to hardverove dodava sa tam ked date mobil do opravi ten date do opravi po tom ako vam v prazdnej smsm dojde vyrus a su 2 sposoby ako sa to tam dava

ostatne vaci co som pisal za daju zapnut po sieti staci bit na GSM signale alebo inom signale ako wifi atd

do skoreho videnia :-) ja som do tejto temy aj tak iba zabludil normalne som v nove rom pre HTC ,, tak s atu majte a zite vo svete ze sa neda :-))))

p.s. hej nieje ich tolko ,, mas pravdu vecinou maju komunikatori atd ,, ale ono je jedno aki fon to je najtazsie je to pri UIQ a najlahsie ak sa nemilim neviem pri Symbian teda nokia serie

to: MATRAZAT :-) sory matrad nechcel som tu rozputat diskuziu tak to kludne cele smaz chcel som iba podotknut ze pre ledi co vieda o com je vstavane GPS a aj 3G kamera nevyhodou a chcel som napisat aj preco
darth_swer (44)|10.8.2007 15:32
myslim ze nie tuto miestnost by si mal navstevovat ale najprv zakladnu skolu lebo takto primitivne pisuce individuum bude asi tazko niekto brat vazne...takze dost bolo puberty chod sa hrat...
inetMark (100)|10.8.2007 18:42
Lenze on tu skolu podla mna navstevuje. Je to viac ako jasne. Ak nie, tak je to nanajvys smutne, ze takemuto niecomu je dovolene sa vyjadrovat a behat po svete. :)
Koniec srandy...
Mohli by spravit nejake security opatrenie a jednoducho deti pod 15, pripadne pod 18 by sa na iste stranky nemohli dostat.
darth_swer (44)|10.8.2007 18:47
no len ako zistis ze nema 18?tiez ked som bol pod 18 som vzdy vsade vyplnal na nete vek viac ako 18:D

sirandrew (210)|10.8.2007 20:55
Tak hele vy dva dospelaci!
Proc hazete vsechny mladistve do jednoho pytle?
Berete to podle jednoho pomatecne!
Vekova diskriminace!

Ja mam 16, na ce4you prispivam uz od 14 a pisu normalni prispevky! Stezoval si na me nekdy nekdo? Nikdy mi ani nesmazali prispevek!

P.S.: sorry za OT
JanHavlicek (635)|10.8.2007 21:47
no tak sirandrew, myslím, že tímto příspěvkem jsi "komunitě mladistvích" moc nepomohl. Nejprve přestaň psát ty vykřičníky a hned to začne vypadat lépe.

Ale toto je diskuze o Kaiserovi, to už jsme OT chlapci. Že tady nějaký psychopat napíše nějaké nesmysly (a to mu vůbec nemusí být pod 18), tak hned nemusím rozjíždět diskuzi na téma "zátarasy pro mladistvé", to zavání filozofií pana Hulána. Takže dost.

K tomu Kaiserovi - recenze předprodukčních kousků jsou sice hezké, ovšem rád bych už viděl nějaké ceny. Zatím se nám tu objevují první odhady od internetových obchodů palmpc a sunnysoft, ovšem tomu se opravdu nedá věřit. Mě samotného by zajímalo, na kolik Kaiser přijde, zda-li se vyplatí čekat další dva měsíce, nebo vzít něco ze současné nabídky
Honza Kulíšek (73)|10.8.2007 22:22
No ja jsem stran ceny dost skepticky, navic budu-li cenu odhadovat podle zavadeci ceny TyTNa nebo treba ted Atheny, tak bych to sacoval tak nekde kolem tech 20k.
Takze ackoliv mi Kaiser jako zarizeni ucaroval, radeji jsem pred mesicem poridil na inzerat TyTNika za 10k a jsem spokojenej (bodejt bych nebyl, kdyz se na ppc tresu uz par mesicu :) ).
A presto, ze po nekterejch podrobnejsich informacich slintam na Kaisera trochu vice, porad mi neprijde ten rozdil v cene (ted nemyslim prodejni cenu fungl TyTNa, ale spise za kolik se da rozumne sehnat) adekvatni pridane hodnote.

A kdyz uz tady resim cenu tytna po inzeratech, vs cenu tytna v krame - zda se mi to, nebo ta jeho cena nejak nepada ? Na pomery mobilnich telefonu urcite ne, tam je bezne nastava propad ceny po par tydnech prodeje, na pomery ostatnich komunikatoru uz moc soudit nechci/nemuzu.
Takze by me osobne i vcelku zajimalo, jak se pohne cena TyTNa po uvedeni nastupce.
lukynm_ce4you (78)|10.8.2007 22:26
No uvidíme s jakou cenou vyrukují ale 20 000,- to bude stopro (a to jsem ještě ochotný dát ):D
darth_swer (44)|10.8.2007 23:04
[QUOTE="JanHavlicek"]
K tomu Kaiserovi - recenze předprodukčních kousků jsou sice hezké, [/QUOTE]

ale racej by som videl recenziu produkcneho kusu s touchflo II..teda ak uhorkove clanky neklamali a naozaj tam bude...
a s tym cakanim je pravda zas ma to laka k N95...ale nieco v podvedomi mi hovori nech pockam:D
inetMark (100)|10.8.2007 23:39
Hej cakanie je tazke. Ale ja si ho skor ako na vianoce nekupim, takze to nejako prezijem. Ale vazne ho uz strasne chcem. Takisto som zvedavy na ceny a velmi dufam, ze to moc nepreznu. Viac ako 22 000,-Sk asi nedam, ale nikdy nehovor nikdy :) .
Hlavne nech to uz oficialne vyjde....

PS: Co sa tyka N95... je to fajn telefon a sestra ho chce tiez, ale ja by som si uz nic zo symbianom nekupil. Respektive ja si uz dlho nekupim nic ine ako zariadenie so systemom od MS. Ma to svoje obrovske vyhody...

to JanHavlicek: No hej, pardon. Prispevky co som pisal vyssie kludne zmaz. Su vazne OT. Btw ked pride Kaiser naozaj, tak by sa mal zalozit novy thread, tento je uz slusne dlhy :) .
darth_swer (44)|10.8.2007 23:46
[QUOTE="inetMark"] ked pride Kaiser naozaj, tak by sa mal zalozit novy thread, tento je uz slusne dlhy :) .[/QUOTE]

aby nebol este poriadne dlhy kym dojde medzi nas:D
sirandrew (210)|11.8.2007 10:12
[QUOTE="JanHavlicek"]no tak sirandrew, myslím, že tímto příspěvkem jsi "komunitě mladistvích" moc nepomohl. Nejprve přestaň psát ty vykřičníky a hned to začne vypadat lépe.[/QUOTE]

Vim, ze jsem trochu vyjel, ale uz me krute dozira jak plno lidi bere ostatni podle veku!
Prosimte, promaz ty OT, ale paranoiu tu nech, to je fakt kvalitni blbabol :)
Neni na ce4you nejaka diskuze na nejvetsi hlody?
darth_swer (44)|11.8.2007 14:34
inak teraz som pozeral do recenzie na asus p525 a porovnal som dva obrazky s benchmarkom "file system index" a "graphic index" a podla toho ma asus lepsie vysledky...takze mozno kaiser nebude zas az taky uzasny:D a este ked pride asus p750 s dvojnasobnou ramkou a lepsim procesorom tak neviem neviem...:sarcastic:
Holda29 (84)|11.8.2007 15:06
ale pokud bude HW "pulklavesnice" na novym Asusu stejne uzitecna jako na P525 tak nevim nevim...
darth_swer (44)|11.8.2007 15:18
preco?nie kazdy potrebuje qwertz klavesnicu..plno zariadeni nema ani alfanumericku...si myslim ze p750 bude plnohodnotnou konkurencoiou pre kaiser...
htcjirka (1875)|11.8.2007 15:28
Prečo?Protoze klavesnice na P525 ma strasnou odezvu tlacitek,je tvrda,moc komfortni neni.Proto.Nejde o QWERTZ,ale o nepohodlnou klavesnici.
darth_swer (44)|11.8.2007 15:39
ok ale mozno sa to teraz zmeni...a mozno nie...zatial su len dve fotky p750 takze to fakt asi nikto este nevie:D
sirandrew (210)|11.8.2007 19:55
pokud jde o ty benchmarky tak se nediv

asus uz je starsi takze ma vyladenou romku.
vzpomenme si na vario; prvni romky katastrofa, dalsi pohodicka.
to bude i kaisera. prvni romky - prumerny vykon, upgrady - super vykon :)
nezapomen ze ma, mno jak bych to rekl, nestandardni procesor. mrkvosoftaci jeste nevi jak romku vyladit aby valil na 100% vykonu. asus ma procak jeste z dom mda 2, 3, compact takze se uz vi, jak z neho dostat maximum.

proste kaiser je dobry, az se vyladi bude jeste lepsi :)
snad ho t-mobile rom nijak neznehodnoti...
darth_swer (44)|12.8.2007 05:07
ale ja ho nezhadzujem...bol by som rad kebyze este aspon 20% porastie vykon..len hovorim ze ked vyladeny p525 ma taky vykon tak vyladeny p750 moze strcit kaisera do vrecka..ale NEMUSI...uvidi sa...
sirandrew (210)|12.8.2007 11:09
p750 je ve hvezdach, kaiser mesic do uvedeni. myslim, ze to bylo zrovna v tomto topicu; cekat na neco v it je blbost. vzdycky mezitim vymysli neco noveho takze by to bylo nekonecne cekani...
dyndy (159)|12.8.2007 12:51
Nerad Vám beru iluze, ale Asus P525 s první ROM a čestinou je podstatně svižnější než TyTN s fungl novou ROM bez češtiny. Zasvěcení vědí očem mluvím a mám to odzkoušené - obě zařízení vlastním. Pokud to bude s ROMkou v Kajzrovi (spíš nebude)takový prů.er jako u Varia a TyTNa, tak budeš rok používat nevyladěné zařízení :)) Myslím, že v Kajzrovi je zase CPU Samsung jako v TyTNu. Takže bude opět upřednostněna výdrž na úkor výkonu. Toť můj názor.
darth_swer (44)|12.8.2007 17:15
no lenze tie benchmarky boli taktiez na prvych verziach a dokonca ceskej verzie rom..cize vyladenost nevyladenost je nepodstatne...a p750 ma prist do konca roka aj k nam...tak preco nie...nechajme sa prekvapit...osobne ma viac laka kaiser takze nefandim slepo asusu len hovorim ze tak ako tytn oproti p525 je slimak tak moze byt aj kaiser oproti p750 slimak...podla toho co bolo doteraz vsetko tomu nasvedcuje ;)
Holda29 (84)|12.8.2007 17:31
no nevim Qualcomm je uz oficialne potvrzeny a jak nekdo psal, je to novy CPU, takze chvili potrva, nez se MS nauci ho spravne vyuzivat. Nechci se zastavat Kaisera, ale objektivne jsou parametry Qualcommu mnohel libivejsi nez u XScale
Nalsii (31)|12.8.2007 18:18
[QUOTE="dyndy"]Nerad Vám beru iluze, ale Asus P525 s první ROM a čestinou je podstatně svižnější než TyTN s fungl novou ROM bez češtiny. Zasvěcení vědí očem mluvím a mám to odzkoušené - obě zařízení vlastním. Pokud to bude s ROMkou v Kajzrovi (spíš nebude)takový prů.er jako u Varia a TyTNa, tak budeš rok používat nevyladěné zařízení :)) Myslím, že v Kajzrovi je zase CPU Samsung jako v TyTNu. Takže bude opět upřednostněna výdrž na úkor výkonu. Toť můj názor. [/QUOTE]

Ne, v Kajzrovi opravdu JE Qualcomm, nikoli Samsung. U nas se zadny zarizeni s timhle CPU jeste tusim neprodava, ale v USA s nim (resp. jeho CDMA braskou) uz zkusenosti maj, konkretne z pristroju HTC Mogul, HTC Titan a HTC Libra.
lukynm_ce4you (78)|12.8.2007 19:06
Je to tak v P4550 bude Qualcomm MSM7200
dyndy (159)|12.8.2007 21:54
Tož to sem na Qualcomma zvědav :) Doufám, že bude super.
Losos_ce4you (1147)|19.8.2007 18:35
Zde
asi první spolehlivá informace o konkretnim terminu dodávky Kaisera , Expansys "nekeca" ....
Nalsii (31)|19.8.2007 23:36
21 tisic? ani omylem.
inetMark (100)|19.8.2007 23:40
No 26 000,-Sk sa uz aj mne zda riadne vela. Uz 22 000 je pomerne nahrane...
darth_swer (44)|19.8.2007 23:58
pockam este s akou cenou pride asus a podla toho...
lukynm_ce4you (78)|24.8.2007 07:47
Tak tu máme první dojmy na HTC Kaiser P4550 TyTN II od naších slovenských bratrou :) Zde
cech_ce4you (47)|26.8.2007 17:27
http://www.bengalboy.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=959&start=0

něco na pokoukání :)
inetMark (100)|26.8.2007 19:08
[QUOTE="lukynm"]Tak tu máme první dojmy na HTC Kaiser P4550 TyTN II od naších slovenských bratrou :) Zde[/QUOTE]

V tej recenzii pisu ze nema predsa len SIRF III chip ale NMEA. Je to pravda teda alebo mali v rukach este zastaraly prototyp?


to cech: Ta zenska na tych fotkach nebude vzivote vediet s tymi zariadeniami narabat :)
Holda29 (84)|26.8.2007 21:33
ne, GPS je Qualcomm, je to omylane dokola, 20-kanal Qualcomm
htcjirka (1875)|26.8.2007 21:38
EDIT
HTC Advantage ma Sifr starIII with Ephemeris Extension support(ne Qualcom jak jsem psal) uvidime jak tomu bude skutecne u Kaisera.