Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM na CID-locked HTC Wizard (MDA Vario,Qtek 9100...) by Johnnnnnnnnnny

xhladi07 (525)|23.2.2007 08:32
Normalni to sice moc neni, ale od dob MDA1 mi to dela taky... :(
pedro13 (24)|24.2.2007 13:40
flashnul jsem johnnnnyho ROM 1.1 pro C4 locked,fachá v pohodě,akorát mě trochu chybí čeština.
Ale mám jiný dotaz,TotalCommander který je obsažený v ROM je pouze anglicky?Ne že bych to nedovedl přeinstalovat,ale někde jsem četl (teď ale nevím kde to bylo) že by měl být český...
flashman (1366)|24.2.2007 18:50
no problemo a příště zkusit možná i google ;) - vim, že to lidi štve, když tohle někdo napíše, ale je to tak.. já to musel hledat stejně tak, jako bys to hledal ty
pedro13 (24)|24.2.2007 18:56
jo,mezitím jsem to vyřešil tak,že jsem ji stáhl a nainstaloval přímo z menu TC v nastavení languane,nebo tam někde.
A jak jsem přišel na to,že by to mělo být česky už v ROM?U verze 1.0 to je napsáno v popisu http://fenix.metronet.cz/johnny/web/?page=1.0cid ,tak jsem to bral automaticky i pro 1.1 ;)
Onygzz (109)|25.2.2007 14:53
Mel bych takovou otazecku...asi na flashmana...i kdyz to je vlastne jedno:)

Jde o ikonku pripojeni v horni liste...po flesnuti se mi ukazuje ikonka velkeho E namisto v originalni rom zobrazovanych dvou sipecek. Co to Ecko znaci? Navic co mi dost vadi je to, ze z toho nepoznam na prvni pohled napriklad jestli je pripojene GPRS..Ikonka je poras stejna..musim na to tapnout...neda se to nejak elegantne a jednoduse vyresit?:)
flashman (1366)|25.2.2007 17:04
E znamená, že jsi v dosahu EDGE
G znamená, že jsi v dosahu GPRS
2 šipečky znamenají, že nejsi v dosahu žádné datové sítě
Signál s šiipečkama a malým G, nebo E znamená, že jsi připojen na GPRS nebo EDGE.

Co je za problém ?
Onygzz (109)|25.2.2007 19:24
No LOL:D Hele to mě napadlo to EDGE, ale říkal sem si, kde by se v takový prdeli vzalo pokrytí EDGE..dokonce sem koukal i do manuálu na seznam těchdle ikonek a nenašel sem to tam:)

Nicméně minimálně mě je teda divný to, že když sem připojenej přes GPRS, tak tam stále je ikona E a neindikuje to připojení ke GPRS...
flashman (1366)|25.2.2007 19:44
taky záleží na operátoru, jestli to podporuje - mě s vodafonem to funguje
Onygzz (109)|26.2.2007 06:36
No co jestli operator podporuje?
Jinak sem to schvalne zkousel i vcera vecer doma...proste sviti E neustale, jenom se prepne na sipecky s krizkem kdyz vypnu telefonni cast...i kdyz se nakonektim pres GPRS, tak sviti E...uplne stejny E jako kdyz pripojenej nejsem...tzn. napriklad kdyby se i telefon sam od sebe pripojil na net, tak ja si toho ani nemam sanci vsimnout:( Nevite nekdo jak by se to dalo osetrit?


postnu to jeste do sekce Obecne problemy, tak doufam ze mi to tam admini nemaznou...

EDIT: Tak vyreseno...bylo to zobrazovanim casu a data v pBaru....po vypnuti to vali...
vonmann (52)|26.2.2007 20:02
Ja bych se chtel taky pripojit s jednim dotazem. Dneska jsem nainstaloval tuto romku. Vse naprosto v pohode jen jsem si zvykl na uzavirani spustenych programu pomoci Memory, ktere je standardne v nastaveni. Ale v posledni TM romce byl normalne jako program a ted mi dost chybi (potrebuju tu vytahnout na plochu) nebyla by nejaka rada?
flashman (1366)|26.2.2007 20:06
použij nějaký task manager bez něj máš MDA zhruba jako počítač bez klávesnice
fsalac (14)|27.2.2007 13:36
mam problem...flashnul jsem 1.1CID-locked a ted kdykoliv to chci preflashovat na neco jineho tak to nejde. Shelltool nahlasi po 10s flashovani DONE. Zkousel jsem tam davat i zpet original Cingular ROM a to se sekne pri 95% a nahlasi chybu souboru. Muzete nekdo poradit?:(
flashman (1366)|27.2.2007 16:26
shell tool tohle dělá, pokud nenainstaluješ ty dva caby a potom neuděláš reset.. jinak nefunguje.
Tahle ROM ti na 99.99% nemůže zabránit v dalším flashování
fsalac (14)|27.2.2007 22:20
ty 2 caby se neinstalujou, jenom se nakopirujou je to tak? jestli jo tak uz nevim:( opravdu to po par vterinach napise DONE a mam smulu
Konycz (150)|28.2.2007 07:35
ne nakopirujou se do Varia a potom je musis pustit (tim to nainstalujes)
fsalac (14)|28.2.2007 22:18
tak mate pravdu, ted uz to maka:) :) .....diky
vonmann (52)|2.3.2007 13:49
Minuly tyden jsem nainstalil tuhle romku zatim spokojenost, ale.... dva problemky jeden ten bude asi jednodussi oproti TMO romce mi chybi moznost dat si na softkey registr hovoru. Myslim ze by to nemel byt takovy problem kdyz tam tahle moznost urcite je ale jen a pouze (co jsem objevil) pres telefon a hovory. Druhy problem je ten ze kdyz vypnu pres dlouhy stisk tlacitka comm manager prepnu na vibrace pak to vratim zase stiskem comm manageru tak mi volaj lidi a¨le neni slyset zadny zvuk a ani vibrace. Mozna ze neco delam spatne ale minuly tyden se mi stalo i to ze budik v SPB time me sice budil ale bohuzel bez zvuku. Jo a zvuk je na maximum ale nic se neozyva. Ted pokusama jsem zjistil ze treba tcpmp mi mp3 prehrava "nahlas" i v tomto stavu

a nejvetsi svanda je ze mi to neudela pokazde. Nejoblibenejsi zavada
flashman (1366)|2.3.2007 22:34
ty zvuky - to je tim, že nemáš správný wavy - budík ti to sice přehraje, když si ho tam nastavuješ, ale pak nezvoní - doporučuju napřed vyzkoušet, jestli nejden hraje, ale i hraje na buzení
vonmann (52)|3.3.2007 08:50
[QUOTE="flashman"]ty zvuky - to je tim, že nemáš správný wavy - budík ti to sice přehraje, když si ho tam nastavuješ, ale pak nezvoní - doporučuju napřed vyzkoušet, jestli nejden hraje, ale i hraje na buzení[/QUOTE]

nene tim to neni ten budik uz zase budi ja mam dojem jestli tyhle veci nemohl delat Pbar ted zkousim inclose. ale co s tim registrem hovoru? nebyl by nejaky cabik co by ho tam dodal?

A jeste jedna vecicka me trosicku trapi z TMO romky jsem si zvyknul na baterku nahore zmenenou vasim cabikem na procentuelni zobrazeni. Neni to mozne nejak udelat?
flashman (1366)|3.3.2007 16:36
mělo by to jít Jimmyho fixnutým Greenbatteryfixem6
vonmann (52)|3.3.2007 22:39
[QUOTE="flashman"]mělo by to jít Jimmyho fixnutým Greenbatteryfixem6[/QUOTE]


to jsem zkousel a bohuzel protoze baterku mam zobrazenou jedine v tray. Ale s tim zvukem zacinam mit cim dal tim vetsi problemy. Jestli to nejak nevyresim proc to je budu muset prejit na TMO romku bo zaexperimentovat s jinejma
flashman (1366)|4.3.2007 06:38
tak to zkus znova, protože je updatovanej i pro tyhle ROM, co nemaj v liště baterku.

Ze stránek[QUOTE]Již funguje na všech ROM včetně těch, co mají v liště hodiny[/QUOTE]
Georgerr_ce4you (5)|7.4.2007 20:26
Zdary,hele,po flashnutí se mi stalo,ze Vario vubec nenahodim a zasekne se mi pri loadovani... HR nepomáhá a nemohu to flashnout,protoze se nepripojim pres AS... Nevite jak se to da flashnout vyple nebo pri loadovani,popr. co s tim,abych z toho nemel jen zavazi ? Diky
flashman (1366)|7.4.2007 22:41
di do bootloaderu. Popis tady. A flashni jako by byl spojenej přez active sync. Můžeš zkusit znova tuhle, nebo oficiální pro tvého operátora. Ale bacha !! V tomhle stavu nemůžeš nabíjet baterii, aby se ti nevybila dřív, než ho zase nakopneš
Georgerr_ce4you (5)|8.4.2007 21:11
Díky moc,to by mně nenapadlo :-) A mohu se zeptat,co používáš za rom,popřípadě,kde jí seženu? Díky
finn (6)|8.5.2007 23:46
Nazdarek all,

po dlhom vahaní som sa pustil do Unlocku via Lokiwiz02b a odomkol som stroj aj CID. Ako si overim status lock/unlock a CID lock/unlock?

Potom som sasnažil o flash Johnyho ROM a jedina zmena nastala v
- IPL pôvodne 1.03 a teraz 2.26
- SPL pôvodne 1.03.0000 teraz 2.26.

Zmena v GSM ani OS nenastala. Pôvodný zámer bol zisk ANG jazyka /pôvodne francúzsky/.

Kua už nechcem tých frantíkov ani vidieť!!!

Urobil som niekde chybu???

ORANGE SPV M3000, G3, GSM 1.4.10, ROM 1.3.1.4 FRA
flashman (1366)|9.5.2007 17:20
to znamená, že máš pořád zamčeno, ale můžeš zzatim naflashovat tuhle ROM, o které je téma - IPL a SPL 2.26, tak neni problém.
finn (6)|10.5.2007 17:09
to flashman

dík všetko je OK.Tak môžem zača5 študovat čo všetko to dokáže:D
burticek (211)|11.5.2007 01:24
Ahoj, mel bych jeden dotaz. Uz jsem vyzkousel par romek na G4 cid-locked wizardovi, ale neni mi jasna jedna vec. Na xda dost casto pisou, ze dali extended rom do windows, aby mohli flashovat i cid-locked wizardi. Podle navodu na ppctuningu je v podstate jedno, jestli je ve windows nebo ji tam flashnu sam. Ale co se chci zeptat.

Kdyz jsem do Varia tedka nacpal NBD 5.3, tak tam zustava puvodni extended rom od TM, ktera zabira cca. 10 MB mista. To ta extended rom bude vzdycky zabirat nebo si muzu udelat vlastni, do ktery dam programky ve velikosti cca 5 MB a budu mit vic mista na C? Nekdo se na xda ptal, jestli muze mit prazdnou extended rom a byla tam ke stazeni, ale taky mela velikost cca. 10 MB :?:

A jeste jedna vec. Dost casto se u wm6 romek pise zmena page pool na 4 nebo 8 MB (puvedne 12 MB). Co to znamena? Nejak jsem to nemoh dohledat. Vzdycky mi to vyhodilo hafo odkazu, ale byla tam info jen o zmene page poolu a ne co to znamena. I ve fariove tutorialu je how to, ale ne proc.

Diky za odpoved
flashman (1366)|11.5.2007 23:26
page pool = stránkovací soubor. Zmenšení vizuální zvětší "volnou" RAM.

Ano, Extended ROM si můžeš udělat vlastní, ale bohužel není možné jí udělat menší, než 10 MB, takže tam prostě pořád ty paměť zabírat bude.. Ale pokud se v tom trochu povrtáš, tak si třeba můžeš tam jakoby nainstalovat programy, které používáš a tímto těch 10 MB využiješ.