Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM na CID-locked HTC Wizard (MDA Vario,Qtek 9100...) by Johnnnnnnnnnny

Piskot724 (24)|27.11.2006 02:41
No podle me to bude tim ID cislem, u vseho se to zobrazuje spatne, muzes to nejak zmenit?
Jinak fakt musim pochvalittu ROMku je sqela, rychla!!!
xhladi07 (525)|27.11.2006 14:30
Souhlasim. Taky se mi nenacitaji pda verze stranek...
Piskot724 (24)|29.11.2006 18:24
Zkousel jsi to nejak vyresit? Treba zmena prohlizece nebo tak? dej vedet dik
xhladi07 (525)|30.11.2006 07:00
Trva to porad? Ja jsem asi neco nainstalval a uz se mi i opera i explorer hlasi dobre. Instaloval sem nejaky tweakovaci caby, tak jestli to bylo soucasti.. Ale jinak v pohode (teestovano na ce4you a na googlu)
flashman (1366)|30.11.2006 07:10
souhlasím.. mě už se stránky také načítají v PDA verzích
- Možná vám nefunguje ten idos, že? Oni ho asi ty hajdáci zrušily (pouze pro PPC) a chtěj teď, aby si lidi koupily ten program.

Pokud máte nějaké idost stránky pro PDA, tak mi je sem prosím někdo napište
Pandora74 (12)|30.11.2006 19:26
Viz. níže vyřešeno na předchozí stránce, špatně jsem se díval.

Marně v této verzi CID Locked ROM hledám něco na nastavení softwarových kláves. To jsou klávesy, co na nich mám po instalaci standardně Calendar a Contacts. Měnil jste si je prosím někdo? Jak jste je případně přemapovali na spouštění jiných aplikací?
flashman (1366)|30.11.2006 19:38
viz stránka 5. ;-)
Piskot724 (24)|1.12.2006 12:32
[QUOTE="xhladi07"]Trva to porad? Ja jsem asi neco nainstalval a uz se mi i opera i explorer hlasi dobre. Instaloval sem nejaky tweakovaci caby, tak jestli to bylo soucasti.. Ale jinak v pohode (teestovano na ce4you a na googlu)[/QUOTE]

CO to bylo zac za caby pls? Mi proste nefici nic ten IDOS je teda ostaveny jo? Stranky nasi skoly se mi loadujou anglicky, kdyz jsem instalil OPERU tak mi nacita i obrazky....vubec to nevypada jako PDA verze stranek(ale ce4you v poho vypada)
sherwood (5)|1.12.2006 12:53
Jsem samouk :) (to je slovo :) ) a nechapu, co zlepsim tim, ze tam nahraju tuhle verzi ROMky. Muze mi to nekdo vysvetlit?
xhladi07 (525)|1.12.2006 12:56
Instaloval sem Molskiho cab. To je tak jedinej, kterej by to nejakou nahodou mohl delat. Ale nevim, jestli to ma souvislost. V opere se da vypnout stahovani obrazku a nektery stranky vypadaj normalne, pritom to je pda. Zalezi, jak to mas sformatovane (pda verze jsou vzdy korektne rozmistene...). Podivej se, kolik stahuje dat. Podle toho to taky poznas...
Piskot724 (24)|1.12.2006 13:43
Tak seznam asi 50KB to je moc na PDA ne nacte mi to i obrazky toho jejich psa a vsechno, co pamatuju tak n a te T-mkobile romce to bylo ok...
Hlavne me stve ze mi porad cpe anglickou verzi naseho informacniho systemu, asi budu muset jeste sehnat ceskou operu.....podle me to nebere vubec anglicke softy na stranky

(co dela ten CAB cos instalil?)
xhladi07 (525)|3.12.2006 10:56
[QUOTE="sherwood"]Jsem samouk :) (to je slovo :) ) a nechapu, co zlepsim tim, ze tam nahraju tuhle verzi ROMky. Muze mi to nekdo vysvetlit?[/QUOTE]
Muzes mit sebelepsi PDA, ale pokud ovladaci SW pracuje spatne, tak bude na nic. Takze flash nove ROMky Ti vylepsi kompletni chod pda. Ovlivnuje vse: Od rychlosti zobrazovani menu pres kvalitu fotek z fotaku az po vydrz baterky a kvalitu signalu. Takze vse. Ja treba flashnul okamzite po nakupu kvuli: rychlosti, zamrzani, stabilite...
xhladi07 (525)|3.12.2006 10:57
[QUOTE="piskot o"]Tak seznam asi 50KB to je moc na PDA ne nacte mi to i obrazky toho jejich psa a vsechno, co pamatuju tak n a te T-mkobile romce to bylo ok...
Hlavne me stve ze mi porad cpe anglickou verzi naseho informacniho systemu, asi budu muset jeste sehnat ceskou operu.....podle me to nebere vubec anglicke softy na stranky

(co dela ten CAB cos instalil?)[/QUOTE]

Ja tenhle prispevek absolutne nepochopil.. :( Ale co se tyce tech cabu, podivej se na molskiho stranky. Je to nastaveni spousty hacku v registrech...
flashman (1366)|3.12.2006 12:43
[QUOTE="xhladi07"]Ja tenhle prispevek absolutne nepochopil.. Ale co se tyce tech cabu, podivej se na molskiho stranky. Je to nastaveni spousty hacku v registrech...[/QUOTE]

Tak to se přiznám, že já taky..

a k těm molskiho cabům - oni nejsou moc univerzální, protože dělají spoustu věcí, které nemusí chtít každý, tak si radši předtím přesně přečtěte, co dělají
sherwood (5)|3.12.2006 14:04
[QUOTE="xhladi07"]Muzes mit sebelepsi PDA, ale pokud ovladaci SW pracuje spatne, tak bude na nic. Takze flash nove ROMky Ti vylepsi kompletni chod pda. Ovlivnuje vse: Od rychlosti zobrazovani menu pres kvalitu fotek z fotaku az po vydrz baterky a kvalitu signalu. Takze vse. Ja treba flashnul okamzite po nakupu kvuli: rychlosti, zamrzani, stabilite...[/QUOTE]

Tak moc diky. A jestli jsem spravne pochopil ze vsech diskusi, tak ta od Johnyho je nejlepsi? Asi jo, kdyz ji pouzivas... Jenom se trochu bojim tech ruznejch problemu s radiem a tak, to mi taky neni moc jasny. To je vlastne prijem signalu od TM-CZ? A ta ceska lokace nebo co to ma byt, to je taky potreba kdyz si to stahnu od Johnyho? Ja jsem zatim nahraval jenom to co TM-CZ ma na svych strankach. A je to vubec to samy, co TM-CZ nazyva Firmware? Asi mam tech dotazu moc :) , ale neznam kolem sebe nikoho kdo, by se zabyval necim vic, nez jen tim, co mu tam TM-CZ nahral.. Dik za trpelivost...:?

Jeste jsem se chtel zeptat, jak jsi dosahl ty frekvence 221MHz? Dokonce jsem koukal, ze nekdo uvadi 240MHz? Me to pise, ze mam procesor OMAP-850-195MHz :(
flashman (1366)|3.12.2006 15:14
firmware = ROM = operační systém
problémy s radiem? Tady se jenom dohaduje, které je lepší - to, že to radio chytá signál lépe než to nejnovější od čekého T-Mobilu je jasná věc.
Ta v 1.0 CID locked edition rozhdně nejlepší neni, ale je nejspíš nejlepší, co můžeš mít na CID-locked Wizardovy (ochrana proti zápisu neoficiální ROM).
Česká lokace je hloupost - leda lokalizace a to = čeština do anglického sytému (zpomaluje).
ftekcence cca od 120 mhz do 272 mhz dosáhneš programem OmapClock, nebo Battery Statusem a nebo vůbec si můžeš pročíst tuhle diskusy.

to moderators: Prosím, když už tu měníte název topicu, tak ho změňte tak, aby dával smysl, protože to "(především pro G4 ROM)" je podle mě docela hloupost. Co takhle tam napsat místo toho Wizardy? Díky moc
Zdenek Malinsky (9781)|3.12.2006 15:32
Asi to byla ještě větší divočina, než je teď - tak zformuluj nějaký výstižný a jasný a já to opravím.
xhladi07 (525)|3.12.2006 16:23
[QUOTE="sherwood"] A jestli jsem spravne pochopil ze vsech diskusi, tak ta od Johnyho je nejlepsi? Asi jo, kdyz ji pouzivas... [/QUOTE]Nevim, jestli je nejlepsi (otestoval jsem prave Molskiho a pak tuhle John..nyho), ale co je jiste, ze nedela problemy a fungovani se zlepsilo (od T-MO ROM urrcite). To je hlavni.
[QUOTE="sherwood"]Jenom se trochu bojim tech ruznejch problemu s radiem a tak, to mi taky neni moc jasny. To je vlastne prijem signalu od TM-CZ? [/QUOTE] Je to bez problemu. Pokud se Ti bude zdat, ze mrzne signal, nebo telefonni aplikace, nebo neco podobneho, zkusis tam nahrat jine radio. Toho bych se nebal. Ja ted mam 2.45 uz asi tyden a taky bez problemu. Muzu tedy prohlasit, ze me fungujou obe verze radia.. :))
[QUOTE="sherwood"] A ta ceska lokace nebo co to ma byt, to je taky potreba kdyz si to stahnu od Johnyho? [/QUOTE] Lokalizace je velkej problem. Proste docela drastick yspomaluji system. Pokud mas jen trochu zaklady anglictiny, tak si nech anglickou...
[QUOTE="sherwood"]Jeste jsem se chtel zeptat, jak jsi dosahl ty frekvence 221MHz? Dokonce jsem koukal, ze nekdo uvadi 240MHz? Me to pise, ze mam procesor OMAP-850-195MHz :( [/QUOTE] Pouzivam battery status.Ma i pocitadlo minut a dat a teplotu procesoru a ruzne takove pekne mile veci, ktere se mi libi. stahni si ho ze stranek vyrobce. Ted jedu uz na 240 a vse je ok.. :)))
[QUOTE="sherwood"] Dik za trpelivost...:? [/QUOTE] Neni vubec zac! :))
flashman (1366)|3.12.2006 16:55
[QUOTE="xhladi07"]Nevim, jestli je nejlepsi (otestoval jsem prave Molskiho a pak tuhle John..nyho), ale co je jiste, ze nedela problemy a fungovani se zlepsilo (od T-MO ROM urrcite). To je hlavni.[/QUOTE]

- U téhle ROM jde o to, aby šla na CID locked zařízeních a proto nemůže mít zásahy do os.nb a proto je celkem pochopitelné, že ta molskiho bude o něco lepší. Ale co můžu říci je, že superrom RC1 si dle mého názoru strčí do kapsy Molskiho (jako nic), Ridsora a všechny ty ostatní a nejspíš i včetně farii (jehož ROM je také opravdu pěkná, ale nefunguje na ní GPRS monitor, SPB pocket+ a je trochu přeplácaná.

[QUOTE="xhladi07"] Je to bez problemu. Pokud se Ti bude zdat, ze mrzne signal, nebo telefonni aplikace, nebo neco podobneho, zkusis tam nahrat jine radio. Toho bych se nebal. Ja ted mam 2.45 uz asi tyden a taky bez problemu. Muzu tedy prohlasit, ze me fungujou obe verze radia.. [/QUOTE]

S tím se nedá nic jiného, než souhlasit

[QUOTE="xhladi07"] Lokalizace je velkej problem. Proste docela drastick yspomaluji system. Pokud mas jen trochu zaklady anglictiny, tak si nech anglickou...[/QUOTE]

Také souhlasím a jenom podotýkám, že lokalizace od InterWritu opravdu zpomaluje znatelně. Lokalizace která je tu na "testování" od Jimm98yho prostě jenom "natvrdo" počeští systém bez nějakých rezidentních procesů, takže není pokles rychlosti tak rapidní

[QUOTE="xhladi07"] Pouzivam battery status.Ma i pocitadlo minut a dat a teplotu procesoru a ruzne takove pekne mile veci, ktere se mi libi. stahni si ho ze stranek vyrobce. Ted jedu uz na 240 a vse je ok.. )[/QUOTE]

Battery Status má podle zmínek docela velký vliv na spotřebu strojku - ale to by asi mělo patřit někam jinam.

[QUOTE]Asi to byla ještě větší divočina, než je teď - tak zformuluj nějaký výstižný a jasný a já to opravím.[/QUOTE]

Co takhle: "ROM/Firmware fungující na CID-locked HTC Wizardech (MDA Vario, Qtek 9100 atd.) by Johnnnnnnnnnny" ?
xhladi07 (525)|3.12.2006 17:20
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]U téhle ROM jde o to, aby šla na CID locked zařízeních a proto nemůže mít zásahy do os.nb a proto je celkem pochopitelné, že ta molskiho bude o něco lepší.[/QUOTE] Ale ta Molskiho, co sem testoval byla taby pro CID locked zarizeni. To znamena, ze tam bylo vice uprav? A ta SuperROM bude i pro CID locked?? Jinak Johnnnnnnnnnnyho rom pouzivam i prave kvuli podpore v cestine.. ;) :))

[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Battery Status má podle zmínek docela velký vliv na spotřebu strojku - ale to by asi mělo patřit někam jinam.[/QUOTE]Samozrejme. Kazdy pretakt zvysi spotrebu. Ja ozelim vydrz za sviznost.
flashman (1366)|3.12.2006 17:46
[QUOTE="xhladi07"] Ale ta Molskiho, co sem testoval byla taby pro CID locked zarizeni. To znamena, ze tam bylo vice uprav? A ta SuperROM bude i pro CID locked?? Jinak Johnnnnnnnnnnyho rom pouzivam i prave kvuli podpore v cestine..[/QUOTE]

jo.. Jsme ne tom víceméně stejně.. Ty původní molskiho ROM jsou také vlastně jenom extROM a splas screeny na čisté T-Mobile ROM (jako moje beta verze: beta 1 a 2 a beta 1 a 2 CZ), ale od té doby, co má molski úplravy v os.nb už ROM také nejde na CID locked zařízeních (zkoušel jsem).
Já osobně jsem měl molskiho ROM původně jenom tak, že jsem dal soft reset po resetu a byla to čistá T-Mobile ROM s jeho splash screenem (nelíbil se mi T-Mobile).
Molski ovšem dle mého cpe do ROM naprosté zbytečnosti, které spíš používá on a jentak se rozhodl, že se o tu svojí ROM podělí i na internetu. Moje ROM mají být co nejuniverzálnější a myslím, že tam není nic, co by bylo jako trn v oku a někdo tu ROM prostě kvůli tomu nechtěl.

Molski má více úprav (v ROM fungující na CID-locked), ale všeho moc škodí a má tam prostě a jednoduše podle mého názoru moc balastu (skoro jako T-Mobile)
Co se týče změn v superrom, tak ta jich má opravdu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale bohužel nejde na CID-locked zařízení, protože má změny přímo v samotném OS (janak by to byla vlastně ta ROM, o které je tenhle topic)

dík Zdeňku za tu editaci nadpisu
Martino2_ce4you (42)|4.12.2006 20:43
Chtěl bych se zeptat,jakou verzi AKU bude Jonnyho ROM obsahovat. Já mám ve Variu Jonny ROM 1.0 a tam je mysím AKU 2.0.
Nebo bych se zeptal obecně.Existuje nějaká ROM pro Vario s vyšší verzí AKU od jiného autora?
flashman (1366)|4.12.2006 21:31
moje ROM jsou všechny aku 2.3
pokud máš ROM 1.0, tak máš aku 2.3

pak je ještě neoficiální ROM s aku 3.2, která je o něco svižnější (než mé dosavadní ROM - superrom bude snad o něco ještě rychlejší), ale má dvě dost podstatné nevýhody:
1. Nejede na ní program SPB GPRS monitor (používám)
2. Nejede na ní program SPB pocket + (nepoužívám, ale 90% ostatních variáků ano)

Toť asi tak vše

Nejlepší aku 3.2 ROM dělá faria z XDA-developers.com
xhladi07 (525)|5.12.2006 07:17
Takze nikdy ani nemuze existovat superrom na CID locked?
flashman (1366)|5.12.2006 10:53
prozatím to vypadá, že ne..
Nejspíš bootloader MDA zjistí, že nesouhlasí aresy (odstraněné soubory z ROM) a vrátí flash zpět.

Možná by to šlo vyřešit nějakým programem, který by seřadil adresy v os.nb (nadefragmentoval) a potom by si nejspíš utilita nevšima editace tohoto souboru.
Bohužel na tohle naše vědomosti zatím nestačí
xhladi07 (525)|5.12.2006 11:02
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]...Bohužel na tohle naše vědomosti zatím nestačí[/QUOTE] :( :( :(
MOrder_ce4you (10)|5.12.2006 12:08
Prosim o zpristupneni stazeni SoftKeyAppletu. V diskuzi na strance 4 a 5 nelze stahnout. Dekuji!

Edit: jiz neni treba :-)
MOrder_ce4you (10)|5.12.2006 12:21
Jeste bych chtel touto cestou podekovat Johnnnnnnnnnnymu za skvelou rom. Po reklamaci mam totiz vymenenou zakladni desku a tudis s G4. Jinak bych urcite cekal na Superrom.

Johnnnnnnnnnny dik!!!
flashman (1366)|5.12.2006 16:29
tohle je právě ten kámen úrazu.. Superrom nepojede na CID-locked a nejspíš ani nikdy nepojede :(

Můj suběktivní názor na celkový dojem z ROM je takový, že od verzí beta to na finální verze poskočilo tak o 20%, ale pak na superrom to poskočí tak o 200% :D
peter34 (63)|6.12.2006 12:08
To Johnnnnnnnnnny: Nainštaloval som CID locked ROM od teba a musím skonštatovať, že je to naozaj velka zmena oproti povodnej t-m ROM. Štart je o polovicu rýchlejší, signál najde okamžite, proste good work, vďaka za ňu. Mám ale taký malý problém: keď dám Call History a v nej Call timers, tak mi ukáže dĺžku všetkých hovorov, prijatých aj volaných. Neviem nijako zistiť dĺžku odchádzajúcich hovorov. Je to niekde v nastaveniach, alebo čo s tým?
flashman (1366)|6.12.2006 12:19
délka odchozích hovorů je v
[CODE]start\settings\system\device information\call duration[/CODE]
ale není to moc propracované - prostě jenom délka všech hovorů..
Délku odchozích hovorů umí pořítat program battery status
peter34 (63)|6.12.2006 13:24
Vďaka, vyskúšam ten battery status.
sherwood (5)|6.12.2006 14:02
Diky kluci za vycerpavajici odpovedi. :) Ted jsem zase o neco chytrejsi...
Spawncz (206)|6.12.2006 19:06
taky bych se chtel pridat k ovacim a peni chvaly na Johnnnnnnnnnny
rom pro G4 cid locked zarizeni.

Instaloval jsem ji vcera vecer a vse funguje bez problemu a naprosto neuveritelne rychle.

Vsimnul jsem si jen jedne veci, na me stare (original T-Mobile) romce se pri instalovani aplikaci u vyberu mista kam to chci v PDA instalovat ukazalo kolik je potreba mista pro instalaci a za lomitkem bylo kolik je bud v pameti telefonu nebo na pametove karte jeste volneho. Je to ptakovinka ale bylo to dobre ze clovek vedel co se mu kam jeste pri instalaci vejde.

Jinak jeste jednou Gooooooood work:yes:
Martino2_ce4you (42)|10.12.2006 19:00
Ja mam jednu otazecku k Jonn.nny ROM 1.2.Udelal jsem CID unlock a nainstaloval jsem si Jonny ROM 1.2. Ta je v anglictine,co neni problem,anglicky umim,jenom bych velice rad uvital moznost zadavani ceskych znaku.Vim,ze ROM s cestinou je vyrazne pomalsi nez anglicka ROM,proto bych nerad Vario pocestil, potreboval bych jenom nejaky program,ze kteryho se daji zadavat ceske znaky.
Za kazdou radu dekuji...
flashman (1366)|10.12.2006 19:18
CZ znaky se dají zadávat na HW klávesnici (zmáčkneš písmeno a pak držíš tečku a měníš mezerníkem) a SW klávesnice nám zatím dělá problémy, protože tak po půl dni způsobuje Soft Reset.
To je ta co vyextrahoval šaman (tady někde na fóru) a nebo můžeš za 5 bucků koupit resco keyboard a ta CZ umí dobře
Martino2_ce4you (42)|10.12.2006 20:09
Jasne diky,uz jsem to vyresil.
Ale jeste jedna otazecka.V ROM 1.2 je asi 5 klavesnic (imput methods),ale ja jich tolik skutecne nepotrebuji.Nedaji se nektery ty softwarove panely pro zadavani znaku odinstalovat,zbytecne jenom prekazeji a myslim,ze budou i neco zrat RAM...
Dekuji
flashman (1366)|10.12.2006 20:21
RAM to nežere.. Někdo to používá a v ROM od T-Mobilu je to jenom skryté v registrech, takže ROM to taky neušetří
P3T3 (24)|14.12.2006 13:08
Taky jsem si včera flashnul verzi 1.2, ale nahodilo se mi tam automatické USB připojování, takže píchnu kabel do MDAčka a už se to propojuje. To fakt nechci a vůbec to neumím zrušit :-(
flashman (1366)|14.12.2006 15:12
To já bohužel taky nevím.. Jak jsi to připojoval předtím ?
a BTW: co to dělá v topicu o ROM na CID-locked ?
P3T3 (24)|14.12.2006 16:47
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]To já bohužel taky nevím.. Jak jsi to připojoval předtím ?[/QUOTE]
Všude na desktopech mám Linux, takže jsem to vždy připojoval přes WM5torage

[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]a BTW: co to dělá v topicu o ROM na CID-locked ?[/QUOTE]
Asi tolik, co třeba příspěvek o klávesnici ;). Ale můj Wizard byl původně locknutý, tak to tak trošku souvisí :D
flashman (1366)|14.12.2006 16:55
Tak to jo.. V tom případě je to naprosto ve správném topicu..
Navíc tuším, že tady ani topic o 1.2 RAM není.

Tak co se týče ROM 1.2, tak se mě pořád dost lidi ptají, jaktože se jim nenainstaluje po Hard Resetu Vista dialer..
Tak odpověď pro všechny: Je to chyba v ROM a dialer si musíte doinstalovat ručně z extROM a nebo si stáhnout CAB a nainstalovat si ho dodatečně.

A ještě k tomu automatickému připojování: To se ti jako linux připojuje automaticky k MDA ? Moc to totiž nechápu.
P3T3 (24)|14.12.2006 23:24
Tak jsem to vyřešil:

automaticky se připojuje MDA ke stolnímu PC a je jedno, zda je tam OS okna, macek nebo tučňák. Chyba byla v nastavení ActiveSync - Connections, kde jsem měl zaškrtnutou volbu When Cradled. To vede k automatickému spuštění ActiveSync na straně MDA. A protože v Linuxu žádný SYNC software nemám, bylo to dost otravné :)
Jolae (31)|18.12.2006 14:22
[QUOTE="rADo2"]Možná by bylo dobré i napsat, o které HTC jde ;-)[/QUOTE]
Myslim ze HTC Wizard snad vypovida za vse ;-)
flashman (1366)|18.12.2006 14:54
název topicu byl upraven až po RaDo2vě připomínce ;-)
Jolae (31)|23.12.2006 22:43
Tak to se omlouvam a beru to zpet:)
Onygzz (109)|22.2.2007 17:14
Zdravím....tak i přesto, že jsem z toho měl hrozný strach jsem se včera hecnul a flešnul si tam taky tudle ROM...Chtěl bych tímto poděkovat flashmanovi a Jimymu za výbornou práci, reflešem se z toho opravdu stalo uplně jiné zařízení:yes:

Nicméně bych měl pár dotazů:

Mám teď hrozně málo volné ramky (Start-Settings-System-Memory a část Program). Hned po softresetu to ukazuje třeba kolem 10ti MB a za chvilku to naskočí na 24MB (což u originální ROMky byl standart). Jenže stačí chvilku něco dělat a volná paměť zase spadne až někde k těm deseti. Na originální ROMce když mi to padlo třeba na 20, tak stačilo pustit aplikaci Oxios (Close Programs a Hybernate se to tuším menuje), a paměť krásně vyskočila klidně o 3MB nahoru. Teď to nepomáhá...například zrovna teď tam mám 13,3MB a Oxios mi uvolní 360KB.

Samozřejmě nemám spuštěné žádné programy, všechno hned zavírám (pBar).


Další věc je psaní češtiny, ale to předpokládám tady někde najdu jak na to ne?:)
flashman (1366)|22.2.2007 20:15
s tou RAMkou je to normal, ale v používání to nevadí ne?

SW Klávesnice a HW klávesnice je česká rovnou ;)
Onygzz (109)|22.2.2007 21:25
Co myslíš že je normal? Že naskočí po SR málo a pak se vyhoupne, nebo to, že pak sleze někam k 8mi MB? Protože 8MB je na používání dost málo ne? Pak kdybych chtěl pustit něco náročnějšího, tak bych musel dávat SR, což není moc pohodlné....navíc nechápu co tu paměť žere, když všechno zavírám...stáhl jsem si program Where is my RAM, ale nejsem z toho moc chytrý:?

Jinak je síla, o kolik procent se zrychlilo bootování stroje....no vůbec celý chod je o 200 procent rychlejší:yes:

Za link na klávesnici díky, šlape skvěle:)
ElSoft (1244)|22.2.2007 21:31
normální to moc není

Where is my RAM je utilitka z dob WM2003 a starších kde se data ukládala do RAMky, teď na WM5 by se to mohlo jmenovat spíš Where is my ROM ;)