Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tuning iGO

Bucci_ce4you (217)|26.4.2007 15:06
urys (402)|26.4.2007 15:20
proč to nevložíš do jednoho příspěvku? (vpravém horním rohu u příspěvku tlačítko SOUBOR)

a asi něco dělám špatně ale připadá mi, že se nic nezměnilo, když jsem ten soubor Andy...zip dal do složky iGO\SKIN
Bucci_ce4you (217)|26.4.2007 15:27
sry za vkládání.....

jinak použij landscape, pak sou změny velký
oltcit (1098)|26.4.2007 15:40
Tož nakoniec som stiahol pomocou Netfrontu 3.3 Opera8,65 sťahuje iba hlavičky zo zipov na Rapidshare(OT) nooo je to lepšie ,škoda že landscape nepoužívam ;) aj mi to pripadá preplácané v landscape,a dosť dlho to štartuje,porovnám to s klasikou.
Poznamka,dokiaľ sa použijú klasické ikony pre POI (QVGA) tak to hodí chybovú hlášku a spadne iGO,s pridanými ikonami to ide OK.
swt (1)|26.4.2007 16:13
Zkoušel jsem si osahat iGO 2006+, narazil jsem na problém.
hx4700, WM2003SE, ozVGA

v realVGA režimu jsem byl překvapen, že se iGO spustilo, nicméně dělá to dva problémy který to nedělá v SEVGA
- v nastavení se neobjevují šipky pro scrollování nahoru/dolu, takže se k některým nastavením nedostanu
- na obrazovce neustále náhodně problikávají proužky - něco jako když v analogový televizi vypadává signál, nebo jako kdyby to nějak nezvládalo překreslování nebo co.

Oba problémy nejsou v SE VGA režimu. iGO bych jinak asi bral ale nechce se mi přepínat VGA režimy.

Setkal se s tím někdo taky? Dá se s tím něco dělat? Mám zase na iGO na rok zapomenout a spíše investovat do upgradů stávajícího SW? Proč ostatní navigační softy nemají s realVGA žádný problém? A co na to Jan Tleskač? :D

PS: hledat jsem zkoušel, nicméně nejsem dokonalý, takže jestli jsem to někde přehlédl tak mě prosím nebijte ...
oltcit (1098)|26.4.2007 21:58
Ku skinu ZM a la TT,je novšia verzia 1,45 ,zatiaľ som zistil,že je rýchlejšia,nepadá pri POI ani pri ukončení programu,zatiaľ:yes: dám ju na úvodnú stránku tohto threadu.
jamesgsf (9)|26.4.2007 23:58
[QUOTE="Francis"]Skin zm144 se mi líbí velmi. Neví někdo jak nahradit aktuální čas něčím jiným pro mě smysluplnějším, třeba nadmořskou výškou?

Rád bych viděl najednou údaje:
- limit rychlosti
- vzdálenost do cíle
- čas dojezdu do cíle
- nadmořskou výšku[/QUOTE]

Je to jednoduché: zaklad je rozdelit si spodní modrý pruh s ukazately na tri třetiny levá stred a prava

tapneš na pravou stranu modreho pole ukazatelů a dáš volby displeje uprostred a nastavis co se ma zobrazovat v polich něco je jiz pevne dáno je treba se podivat co se mění

Pro ostatní kterí bádají jak spustit navigaci tapnete do leveho strany modreho pole s ukazately a vyskocí nabíka adresa a historie atd s tou jeste lze otacet červenou šipkou dole tam jsou poi a ostatní


Nevím ale tohle ovládání mi prijde mnohem více intuitivní nez základ a není treba se slozite proklikávat různými podmenu atd. Je to věc názoru
Francis (54)|27.4.2007 07:40
Právě že CurrentTime bo jak se to jmenuje je údaj který z menu změnit nelze :-(
Bucci_ce4you (217)|27.4.2007 07:56
tak použij AndySK7 tam current time je (když dáš landscape - tak tam je ještě víc info)
Francis (54)|27.4.2007 08:15
Asi si nerozmíme. Já CurrentTime NECHCI. Ve standardním skinu a ostatním z něj odvozených jsou dole tři pole která se dají změnit a pokud nemám naplánovanou trasu je vprostřed CurrentTime.
Ve skinu stylu TT jsou čtyři pole, z nichž tři jdou změnit ale CurrentTime je to čtvrté které změnit nelze :-( Mám v autě palubní hodiny takže je mi tento údaj celkem k ničemu, radši bych viděl čtyři údaje mnou vyjmenované v předchozím příspěvku.
oltcit (1098)|27.4.2007 08:47
to Francis : daj si tam novší skin,ve.1,45 a sú tam konfigurovateľné všetky 4 polia.Celkovo zatiaľ doporučujem túto novšiu veršiu,je svižná a hlavne nepadá:D .
Mudrunka (547)|27.4.2007 10:17
to oltcit:
nevím jestli padá, nebo nepadá, nevím jestli je svižná nebo nesvižná, nezpozoroval jsem.
Vím však, že je tam chyba, a to když se jde přes ikonku TMC do seznamu událostí, některá se vybere a pak se zvolí Zobraz skočí to do nastavení, už ani nevím čeho, každopádně to s danou volbou nemělo nic společného a až po vrácení modrou šipkou to udělá, co má. Zajímavé je ale to, že v měřítku rozumném, což se od "továrního" skinu říci nedá.
Taktéž, společná ikonka GPS/TMC se chová trochu odlišně, furt to ale není ono (už jsem s tím otravnej, co?). Při spojení s GPS ale ještě nenalezení polohy satelit a autíčka zčervenají, při nalezení polohy zešednou, ale opět bez ohledu na TMC přijímač. No a při ztrátě využitelného signálu RDS autíčka zmizí, proč nezčervenají jsem nepochopil. Pokud by, v tom případě, místo aby "odjely", zčervenaly, bylo by to přesně to, co by bylo potřebné a ergonomické.
Jinak, líbí se mi to moc a moc a pokud tam nenajdu nějakou závažnější ptákovinku, každopádně je tento skin kandidátem na trvalé užití.
Francis (54)|27.4.2007 12:23
to oltcit:
Díky. Fakt to tam je :-) Pokud mi tu nedoporučí něco lepšího tak u tohohle skinu zůstanu :-D
oltcit (1098)|27.4.2007 12:37
Francis,niet za čo :)
Na úvodnú stránku som pridal nový skin od Luke,možno niekoho osloví,ja osobne tmavé farby moc nemusím.
PS poprosím moderátora o zmazanie predposledného obrázku,ktorý tam nepatrí,dakujem.


edit: to Mudrunka :priložený súbor si rozbal a umiestni do uvedeného adresa v data.zip,použi adresárovú štruktúru v tom zabalenom súbore.Tento script by mal vyhadzovat na obrazovku priamo popis dopravnej situácie z dát TMC,či to funguje,neviem,originálny súbor si samozrejme zálohuj,najlepšie celý data.zip.Daj vedieť,či to funguje.
Mudrunka (547)|27.4.2007 14:09
to oltcit:
pochopil jsem to tak, že pokud používám skin Zm145.zip, mám tam vyměnit soubor tmc.ui, pokud ne, pak v souboru Data.zip. Zkusil jsem to v uvedeném skinu a i-GO ignoruje mnou vytvořený soubor, syčák jeden. Asi se nad tím budu muset zamyslet, ale nyní na to nemám časoprostor a zítra odjíždím na téměř 4 dny mimo dosah „internetového špagátu“. Tož, budu se tím zabývat až se vrátím.
Každopádně dík, jakákoliv akce na maximální vytěžení TMC mě zajímá, a to moc.
oltcit (1098)|27.4.2007 14:41
edit
Mudrunka: cesta je :\SD-MMCard\iGO\data.zip\igo_se1\common\uija to fakt nemam ako vyskusat,i ked v dohladnej dobe mozno ano ;)
00211801_tmc_message_jsCh.jpg
Mudrunka (547)|27.4.2007 17:19
tož jsem se nakonec k tomu dostal. Udělal jsem, co udělat bylo třeba, ba i ten zip soubor tak, aby to fungovalo. Leč to na mě dělá dojem, že to stejně nefunguje.
Připojil jsem GPS/TMC, natáhly se zprávy a v režimu mapa jsou nadále vidět jen značky. Zkusil jsem provést simulaci do nějakého problému, opět jen značky. Protože vím, že to ještě nic nemusí znamenat, viz. např. kamery v režimu simulace, rozjel jsem se do nejbližšího problému (bouračka). Než jsem tam dojel, informace zmizela, tak nic. I když o přibližně 500 m vedle nějaká byla, tedy to mohla výt jiná, jistě ale dopravní problémy nezpůsobovala. K dalšímu dopravnímu problému se mi už nechtělo, neboť to v současné době v Praze vypadá, jako by všichni, co mají auto, museli někam jet. Ale zase těch TMC informací je úroda....
Takže uvidím, budu teď 4 dny cestovat, ale jsem skeptický.

EDIT:
i když se teď, dodatečně na ten obrázek dívám, tak již z výroby takový furmulářík vyjede na pár sekund v případě, že přijde nová informace k trase. Tedy oltcite, kdy se to má na obrazovce objevit?

EDIT2:
oltcite, když nad tím přemýšlím, pokud to má dělat něco jiného než z výroby, když mám aktivní ten skin TT, nemá se ta úprava přeci jen provést v něm? Nevím jestli tomu dobře ruzumím, ale představuji si, že když je něco v knihovně SKIN, tak to přebije to, co je v souboru data.zip.
oltcit (1098)|27.4.2007 17:53
hmm co ja vim:D ale ta hlaska je vraj nastavena na kratke zobrazenie,nepamatam kolko presne,ale je to programovo konfigurovatelne,tazko mi bez TMC nieco skusat,takto len mozem poposuvat informacie z druhej ruky.:sarcastic: jo a ukazuje to iba v rezime navigacia.....neskor to dohladam.
Francis (54)|28.4.2007 22:32
Jel jsem dnes večer se skinem zm145 a moooc by se mi líbilo kdybych uměl změnit barvu písma spodního stavového pole na tmavě červenou ... neznáš lék, Oltcite? :-)
oltcit (1098)|29.4.2007 00:44
Nič jednoduchšie,akurát som si nie istý,ako to bude za denneho svetla,už teraz je to dosť špatne čitateľné.A pre štúralov stačí v dotyčnom zipe v súbore map_layers_240_320.ui najsť reťazec s hodnotou "ffffff" a zmeniť to na požadovanú hodnotu patriacu požadovanej farbe,nemám na Looxe softík na zistenie tejto hodnoty,musel by som to len skúšať,hmm,vypadá to takto nejak
" ...TEXT txt_navmain_info_speed x=1 y=-2 w=42 h=40 z=11 align="RIGHT" FONTTYPE=font1 fontsize=25 color=#ffffff text="" môžeš skúšať ;)

edit: vdaka upozorneniu jamesqsf sa objavil novší skin od Zurrmaxe a la TT ver.1.46 stiahnuť môžte z úvodnej stránky threadu.
Francis (54)|29.4.2007 01:18
Už jsem to našel, teď prohledávám současně skin zm145 a andysk7 a snažím se najít jak nastavit aby ve dne byla jiná barva než v noci. andysk7 to umí takže by to mělo jít nastavit i v zm145.
Marek_026 (65)|29.4.2007 08:34
to Francis: kdybys náhodou narazil kde v Andy7 změnit barvu ukazatele rychlosti tak bych ti byl vděčen. já na to furt nemůžu přijít. Ta černá je na černym podkladu hodně špatně vidět.
Francis (54)|29.4.2007 08:45
Už mám jasno. Když nechám barvu na iGO (vynechám parametr color=#......) tak v denním zobrazení je text černý a v nočním červený. Pro kontrastní zobrazení je třeba zvolit správné pozadí.
hotovyrado_ce4you (35)|29.4.2007 09:25
Skin alá TT he skvělý, až na jednu zato hooodně fatální chybu a divím se, že nikomu toto nechybí.... Zmizela volba "Souřadnice".... prostě tam není... pokud se mýlím, opravte mě, ale prolez jsem vše... snad :-)
pslovinsky (37)|1.5.2007 12:20
-----

Igoluke+.zip - 2,77 MB
Staženo 68x

-----

...pravdepodobne nefunguje odkaz...:?

...alebo to robi len mne???...
oltcit (1098)|1.5.2007 14:57
Jo, link na stiahnutie nefunguje,ale chyba nie je v mojom prijímači:D poprosím moderátora o kntrolu,ak nie umiestnim ho ešte raz.
Ad skin ZM1.46: skutočne volba navigovať na súradnice chýba :O autor asi pozabudol:D
pslovinsky (37)|1.5.2007 16:54
...okej, dakujem...:cool:
PetrSenk (23)|1.5.2007 17:56
Nevím, ale mě to funguje, jen je potřeba v adrese změnit toto "Igoluke%20.zip" na "Igoluke+.zip".
Jinak tady odkaz:)
lcdc (43)|2.5.2007 22:50
Dal som v skine zm 1.46 restartovat GPS a odvtedy mi nejde. V BT manageri sa spojim normalne, ale v IGO mi uz nejde. Skusil som uz hard reset a nic nepomaha. Netusite, kde moze byt problem?

Diky

EDIT: mam MSI SF200 Starfinder. V autoroute mi pise toto: The GPS reciever is sending messages, but they are not being recognised as NMEA 2.0-compatible. Make sure the GPS reciever input/output format is set to deliver NMEA 2.0-compatible messages at the correct baud.

Fakt neviem, co sa stalo...
lcdc (43)|3.5.2007 13:14
Ten reset v skine 1.46 od zm musel poslat nejaky blby prikaz do mojho BT GPS MSI SF200. BT komunikuje ale neviem nic spravit ani cez utilitu od MSI, spoji sa s GPS, ale nereaguje na hot start, cold start, warm start, iny reset tam nevidim. Neviete niekto poradit?

Diky za kazdu radu...

Edit: Tak sa mi to podarilo rozobrat, resetnut zaloznu baterku a uz to ide. Ono sa to snazilo asi prepnut do sirf modu a vypnut static navigation. Takze odporucam pre majitelov MSI SF200 nedavat "restartovat" v skine zm1.46...
Marek_026 (65)|3.5.2007 13:29
a zálohu systému nemáš?
lcdc (43)|3.5.2007 14:51
Uz som to vyriesil, problem bol v GPS, nie v programe, editoval som predchodzi prispevok, kedze este nebola odpoved...
Mudrunka (547)|5.5.2007 17:31
[QUOTE="oltcit"]
edit: to Mudrunka :priložený súbor si rozbal a umiestni do uvedeného adresa v data.zip,použi adresárovú štruktúru v tom zabalenom súbore.Tento script by mal vyhadzovat na obrazovku priamo popis dopravnej situácie z dát TMC,či to funguje,neviem,originálny súbor si samozrejme zálohuj,najlepšie celý data.zip.Daj vedieť,či to funguje.[/QUOTE]
Tož tedy oltcite, dávám vědět, nefunguje. Hrál jsem si s tím po volných chvílích poměrně dlouho, těch jalových km najetých schválně do dopravních problémů – a ani ťuk. Prostě jindy, než při příjmu informace o dopravním problému se mi daný formulář z toho nepodařilo vyloudit v žádném případě. V dané chvíli to ale už dělá „z výroby“. Tedy jsem to smazal. Zkoušel jsem to v prostředí skinu TT ver.1.45 jak v souboru data.zip, tak i v daném skinu. Jedině jsem nezkoušel variantu bez daného skinu, nebo to dát do obojího (což považauju za ptákovinu).
Škoda, mohlo to být zajímavé a pomoct k využitelnosti TMC v daném programu. Zatím je to poloviční..., tedy i-GO i nadále pro mě zůstává navigační dvojkou.
Faja (100)|6.5.2007 15:26
Zdravim!
Porad se mi nedari nacpat do iGO tenskin z tomtomA, poradite mi nekdo? Igo nemam na SD,ale nahrate na Flash a nainstalovano. Kdyz udelam slozku SKIN kdekoli a nakopcimdo nej ty 3zipy proste nejede! Jak na to prosim vas??
jamesgsf (9)|8.5.2007 20:35
[QUOTE="Faja"]Zdravim!
Porad se mi nedari nacpat do iGO tenskin z tomtomA, poradite mi nekdo? Igo nemam na SD,ale nahrate na Flash a nainstalovano. Kdyz udelam slozku SKIN kdekoli a nakopcimdo nej ty 3zipy proste nejede! Jak na to prosim vas??[/QUOTE]

nevim jak vypadá struktura ale pravdepodobne /flashdisk/igo/ a ostatní ... tak v igo kde je adresar maps, scheme, voice atd. vytvoris adresar skin a nakopirujes do něj soubory .zip (nerozbalovat) pak stačí jen igo zapnout a najede to v novém skinu. Kdyz to chceš zrusit stačí smazat soubory v adresari skin. Mozno takto i jen upravovat různé vlastnosti v igo nemusi to byt jen skin. Domnívám se že to funguje tak ze to ruší puvodní soubory v data.zip bez následného editování v data.zip tim zůstává data.zip originál. Po následném smazání souborů v skin je vse tak jako v originálu.
Faja (100)|8.5.2007 22:52
nevite cim je zpusobeno, ze pri instalaci igo plus napise hardware error? Dik
Mudrunka (547)|8.5.2007 22:57
mě to dtto napsalo když se mi zlomila redukce SD karty a já, spolu s nevyhovující mapou CZ, to chtěl řešit crackem. Tak jsem odinstaloval a pokorně se vrátil k zakoupené verzi
Faja (100)|8.5.2007 23:32
Tos me nepotesil, to tu nikdo nema verzi Plus funkci aniz by ji musel kupovat?
Mudrunka (547)|8.5.2007 23:37
to tě opravdu nepotěším, jsi na špatném fóru. Tady chodí admini se zmizíkem a zmizíkují a zmizíkují právě takové příspěvky které vyžaduješ. Sorry :cool:
Panot (569)|8.5.2007 23:38
[QUOTE="Faja"]Tos me nepotesil, to tu nikdo nema verzi Plus funkci aniz by ji musel kupovat?[/QUOTE]

Na tomhle fóru jí mají všichni legálně koupenou a pokud někdo ne, tak ti to tu asi nepřizná, nemyslíš? Takové příspěvky, které píšeš, sem nepatří! ;)
oltcit (1098)|9.5.2007 00:29
Daľšia verzia,tentoraz upravená od daľšieho "ladiča" Kladowera,link na stiahnutie na úvodnej strane.
00213503_Screen001_RlV.jpg
hotovyrado_ce4you (35)|9.5.2007 06:01
S těma souřadnicema, jak píšu na předminulé stránce mi nikdo neporadí?
Faja (100)|9.5.2007 17:11
tak at ti co to maj nelegal napisou pm nebo email :-)))
oltcit (1098)|9.5.2007 17:33
to faja: prestan prosim ta :mad:
to hotovy rado : možnosti máš niekoľko,bud počkať kým to autor zakomponuje ,alebo niekto iný dorobí(čo nieje až taký problém) alebo ho nepoužívať(tiež ho nepoužívam,ale z iných dôvodov,ako je absencia tejto funkcie,ktorú som mimochodom použil dvakrát :D
Faja (100)|9.5.2007 17:52
Ok uz mlcim:o),ale rada by se sikla!
hotovyrado_ce4you (35)|9.5.2007 20:30
[QUOTE="oltcit"]to faja: prestan prosim ta :mad:
to hotovy rado : možnosti máš niekoľko,bud počkať kým to autor zakomponuje ,alebo niekto iný dorobí(čo nieje až taký problém) alebo ho nepoužívať(tiež ho nepoužívam,ale z iných dôvodov,ako je absencia tejto funkcie,ktorú som mimochodom použil dvakrát :D [/QUOTE]Já se živím jako kurýr pro DPD, takže souřadnice potřebuju....
oltcit (1098)|9.5.2007 20:34
tak iny skin,osobne pouzivam prvy skin od Robiho,ma len mierne rozsirenie o naplanovanej trase na plochu mapy,umiestnim ho na titulku vlákna,vyskúšaj,ked tak.
Panot (569)|17.5.2007 19:38
Andy uvolnil nový skin pro iGO s názvem AndySK8. Je velice slušně upravený, stabilní a zjednodušuje nastavení iGO. Dle mého názoru je to povedená práce a určitě zůstane v mém zařízení. Vzhledem k tomu, že se v něm objevili i nové možnosti a tím i popisky, upravil a zpřehlednil jsem k němu i češtinu. Instalace je standardní. Celou složku, která je v příloze,po rozbalení nakopírovat do programu a složky iGO. Jazykový balíček češtiny dále do složky LANG. Pokud někomu skin nebude vyhovovat, jednoduše složku SKIN smaže a je tam, kde byl předtím. K té češtině bych prosil reference, abych mohl opravit případné chybky. Tak testujte :yes: :!:


Tuhle češtinu ani skin už nestahujte, asi o dvě stránky dál jsou opravené verze!!!
kokoskokos (75)|17.5.2007 20:55
Ten skin je opravdu dobrý, taky jsem si ho už stáhl. Je ale pořád ve vývoji, pořád se ještě upravuje dle připomínek. Toto je minimálněi třetí, nebo čtvrtá verze :)) Myslím, že se ještě nějaká novější objeví :yes:
Mě tam akorát vadí to poloprůhledná "lupa" s ukazateli směru (pouze VGA naležato), protože to snižuje čitelnost obzvláště za slunčného počasí :(
Už jsem si to upravil. Pokud bude mít někdo zájem, můžu to sem dát s nějakou novější verzí ke stažení ;)

Co se týká té češtiny, tak je to dobrý počin, akorát bych Fast přeložil jako rychle a ne pomalu - položka Fast="Pomalu" :no:
Panot (569)|17.5.2007 20:59
Já vím, ale ono je to tam otočený obráceně, protože jsou tam prohozený tlačítka. Musel jsem to pojmenovat tak, aby to sedělo. Myslíš tu simulaci viď? Nebo je to ještě někde jinde? Možná jsem něco přehlédl. Jasně, že se to vyvíjí, ale každá verze je plně funkční. Připravuje se verze 9, kde by měli být barevné ikony v mapě a další vylepšení. Není problém potom jenom přehodit AndySK8 za AndySK9 až bude hotová. tahle verze je teď nově uvolněná a šlape skvěle.