Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tuning iGO

Jason_ce4you (260)|9.6.2007 13:05
[QUOTE="elo"][QUOTE="Jason"][QUOTE="elo"]Možná jsem to přehlídnul, ale chybí mi u skinu Ricse možnost nahrát si projížděnou trasu.[/QUOTE]
V menu - Nastavit trasy a vpravo nahoře Nastevení trasy...... tam to je.[/QUOTE]

Tam je,. ale nastavení záznamu trasy. Není tam však spustit nahrávaní trasy jako je v orig. i-go.[/QUOTE]
Máš pravdu , to tlačítko tam chybí....:?
Jason_ce4you (260)|9.6.2007 13:19
Aha, tak po zaškrtnutí autoukládání to začne samo nahrávat trasu (ukládat), takže to spouštěcí tlačítko tam není.
Maaarty (49)|9.6.2007 15:41
Prosím nemohl by sem dát někdo link na RIKS skin do iga? na poslední verzi Riks 4.5e. dekuji moc. z těch jeho stránek to nejde stáhnout.: [CODE]http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=88137&whichpage=1#550564[/CODE]

EDIT: sorry, tak link už jsem našel někde na předchozích stránkách:oops:
oltcit (1098)|9.6.2007 22:35
[QUOTE="oltcit"]To panot: na VGA zariadení som nespozoroval túto chybu,zobrazuje sa normálne :cool: [/QUOTE]

Hmm tak už to nieje pravda:? Spravilo mi to aj mne,ale verziou skinu to nieje,lebo dal som skusmo verziu "b" a nič sa nezmenilo,hľadal som aj v konf.súboroch že to prepíšem a nakoniec sa mi to vrátilo do normálu :O ale ako,neviem,jedine čo by to mohlo spôsobiť(čo som spravil) bolo vypnutie a zapnutie zjednodušovaného zobrazenia info lišty,pripojenie GPS a zmena zo svetlej na tmavú lištu.A zrazu sa to vrátilo do normálu,tak neviem:oops: Ináč ak máte funkčné GPS pripojenie,tak v režime Simulácia funguje aj aktualizácia itinerára a POI zoznamu podľa trasy.V predchádzajúcich verziach to bolo nefunkčné.Vyskúšajte,super vychytávka ;)
Panot (569)|9.6.2007 22:46
To Oltcit:
Pokus se objevit, kde je problém. Vidím, že jsi na stopě.
oltcit (1098)|10.6.2007 02:01
Hm,to sa ti povie,ale mne sa ten nezobrazujuci sa stav vyskytol po HR a naslednom obnoveni a nechce sa mi to simulovat:D Medzičasom som spravil maličkú úpravu na skine,vymenil som umiestnenie ikon Speedlimitu a Minicocpitu,pride mi to,že je to logickejšie.Navod je pribalený v zipe.Enjoy ;)
Faja (100)|10.6.2007 08:36
To Panot: Takyme to dela ze v nocnim zobrazenineni nic videt protoze pismo je cerne na cernych listach :o/(!
spigot_ce4you (130)|10.6.2007 13:08
Mohol by som vas poprosit, ci by sem niekto nemohol uploadnut Riks Day a Night skin? Z tej adresy ktoru tu odkazujete to nie je mozne stiahnut.
Dik.
Balboa (20)|10.6.2007 13:57
Nevíte náhodou někdo jak zmizet tu šipku a nechat tam pouze autíčko, šipka pod autíčkem mě prostě rozčiluje (ve skinu od Rikse)
Předem dík
oltcit (1098)|10.6.2007 14:26
To asi nepôjde:? maximálne tak zväčšiť ikonu autíčka,aby prekryla šípku,hmm.
Balboa (20)|10.6.2007 15:58
jj, taky mě to napadlo, zkusím to, neco jako bylo ve skinu od Andyho
elo (17)|10.6.2007 17:46
[QUOTE="Balboa"]jj, taky mě to napadlo, zkusím to, neco jako bylo ve skinu od Andyho[/QUOTE]

Napiš potom jestli se ti to povedlo a jak to děláš, taky jsem se pokoušel změnit úvodní obrazovku a barvu toho autíčka ve skinu od Andyho, ale nepodařilo se mi to.
Panot (569)|10.6.2007 17:55
To Oltcit:

Ta záměna značky omezení rychlosti je super, díky. Kdyby se ti ještě povedlo najít ten problém černého písma na černém pozadí, tak by to bylo úžasný. Je zajímavý, že ve verzi "d" bylo tohle v pohodě.
Marek_026 (65)|10.6.2007 18:52
uprava je super díky moc :yes: Náhodou nezjistil jste někdo co ovlivňují ty možné nastavení v GPS? díky.
oltcit (1098)|10.6.2007 18:53
Nuž mám podozrenie,že to má niečo spoločné s alpha kanálom v tej bitmape,len ako som spomínal,nemám zatiaľ PC a s Looxom to nespravím.Mna viac irituje tá vrchná lišta,tú treba spraviť v solid farbe a nie priehľadnú,lebo info o nasledujúcej ceste je dôležitá,hlavne pri radení do zodpovedajúceho pruhu.Je ešte cesta tak,že sa nahradí inou s plnou vyplnou,len problém je že je zviazaná s označením tvaru manévru.Veľmi zle sa s tým pracuje v takýchto obmedzených podmienkach(PPC)Ak to nevyrieši autor,alebo niekto iný do doby,kedy budem mať PC tak sa s tým nebudem zaoberať,potom na to pozriem.Rada nakoniec:ved poskusajte polaborovat ako som uviedol predtým,možno to pomôže(ked to pomohlo mne ;) )
00218740_Screen002_5OSV.jpg
Jason_ce4you (260)|10.6.2007 20:25
Mně to na SIRF protokol pořád mrká..... cca po sekundách, jakoby fixne a odpojí a tak pořád dokola, ale jsem spokojen i s NMEA.... frčí taky solidně.
EDIT... A ta úprava skinu se ti povedla..... díky
Balboa (20)|10.6.2007 20:39
Tak tu je editační nástroj pro 32bit BMP, ikonu auta jsem se pokusil zvětšit přes celou šipku. Malíř teda opravdu nejsem takže bych ocenil kdy by se někdo pokusil zeditovat nebo vytvořil úplně nové auto.
Předem dík
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jason_ce4you (260)|10.6.2007 20:51
Máš malířský nadání, to autíčko se ti povedlo....díky.
Marek_026 (65)|10.6.2007 21:28
to oltcit: díky tak to mám nastavený stejně tak jsem zvědav jak to poběží. ovšem mě taky neběhá ten sirf. Jinak bych chtěl poděkovat všem, kteří se snažío úpravy a opravy, protože to teď vypadá naprosto skvěle :yes:
Faja (100)|10.6.2007 21:40
Me se u toho nastaveni od Olcita nerozbehne GPS prijmac.
Mefisto (231)|10.6.2007 21:47
Muzete me poradit? Nahraji na SD/igo/skin/*.zip , spusti se skin automaticky, nebo je potreba ho vybrat? Dik
Panot (569)|10.6.2007 21:49
[QUOTE="Mefisto"]Muzete me poradit? Nahraji na SD/igo/skin/*.zip , spusti se skin automaticky, nebo je potreba ho vybrat? Dik [/QUOTE]

Musíš tam mít jenom jeden skin a spustí se pak automaticky.
Marek_026 (65)|10.6.2007 21:52
Na SD kartu do složky IGO vytvoř složku skin a do ní nahraj ten *.zip a při spuštění iGO se automaticky spustí. Když se ti to nebude líbit Skin smázneš a seš na originále.
Marek_026 (65)|10.6.2007 21:53
sakra druhej :)
Mudrunka (547)|10.6.2007 21:55
tož jsem o víkendových cestách trochu Žuži se skinem Riks 4.5 d a později 4.5 e trochu potrápil. Vcelku se mi líbí, asi si jej tam nechám.
Co se mi však nelíbí, tj že není žádná signalizace stavu příjmu TMC. Už v základním programu to není nic moc, sice do ikonky satelitu buďto „přijedou“, nebo zmizí dvě malá autíčka, což není moc, ale v daném skinu ani to ne. A vidím to jako problém, protože ve spojení s daným skinem se mi z cca 8O-ti % při startu to dostalo do stavu, kdy to nedělá nic (i když je port pro TMC daný napevno – u mě konkrétně COM 8, hledá to na „-1“) a signalizace stejně jako v „továrním nastavení“, kdy je ikonka chybně včetně autíček, nikde. Jediný rozdíl je ten, že v tom továrním nastavení, ale i se skinem TT to dělalo jen občas, nikdy ne při opakovaném startu programu, se skinem Riks téměř pravidelně.
Další problémy jsou taky ve spojení s TMC. Podařilo se mi to dostat, a už ve verzi e, do stavu totálního zamrznutí. Chtěl jsem jen málo, po dojetí do cíle jsem se podíval do klasického seznamu událostí TMC, vybral si jednu, chtěl zobrazit na mapě. A už jsem hledal párátko. Nic jiného než SR dělat nešlo. Po restartu a vyvolání stejné situace to sice již nezamrzlo, ale skočilo to do základního formuláře vyhledávání cíle a teprve po ťapnutí na tlačítko Mapa to skočilo kam mělo, tedy do mapy s daným místem.
Další problém – při vyvolání seznamů v horní části obrazovky (což samo o sobě jest velmi dobrá a pěkná vychytávka) a zobrazení seznamu TMC informací při ťapnutí na nějakou se objeví série chybových formulářů a nakonec to zobrazí mapu s daným místem. Jako kdyby tomu něco scházelo, skin se odvolával na něco, co nemám???
Co se mi nelíbí je to, že seznamy POI a hlavně TMC událostí nejsou vztaženy k trase. No a zvláště ty TMC události si dovedu představit navíc s možnostmi řešení problému. U POI v podstatě zahrnutí do trasy je, i když nepřímo.
Co se mi líbilo a bylo téměř dokonalé, to je seznam následujících akcí. Téměř dokonalé. Téměř píši záměrně, že pokud by to spolupracovalo s informacemi TMC, teprve pak by to bylo dokonalé!
Co však považuji za zcela zbytné, to je ten analogový tachometr. Nečitelný, nepřehledný a zejména na dálnici s nereálným rozsahem. Ať se na mě vážený pan Riks nezlobí, ale pokud jezdí po dálnici do 140 je baba a měli by mu sebrat vůdčí list -).
Mefisto (231)|10.6.2007 22:43
A je jedno jak si skin pojmenuji?

No uz jsem k tomu dosel, jsem to trochu sprasil. Tu upravu co je o par radku vise jsem nakopiroval do zipu uz v PC (abych si usetril praci) a potom ten zip soubor byl asi nejakej divnej.
Kdyz jsem to udelal dle navodu v PDA vse ok.
Diky za vse
oltcit (1098)|10.6.2007 23:50
Ad skin a umiestnenie: netreba mazať,stačí premenovať koncovku na niečo neškodné,ja dávam *.b :D ,treba nechať iba jeden s koncovkou *.zip zmena vojde v platnosť po reštarte programu.Je to funkčné i ked je viac zazipovaných súborov,ale je možná nestabilita.
Ad všeobecné pripomienky k funkčnosti: treba si uvedomiť,že tieto skiny a vy(ne)zlepšenia vyjma skinu SPP vytvárajú nadšenci a priaznivci tejto navigácie,nemožno očakávať žiadnu oficiálnu podporu a 100% funkčnosť.
Ad TMC: Riks má nejakého Asusa bez podpory TMC,ladí to cez emulátor a možno by uvítal spätnú väzbu v tejto oblasti.Mudrunka,pregnantne si to formuloval,stačí to len preložiť a poslať mu to do Rumunska ;) A hned sa môžeš spýtať na ten rýchlomer :D možno jazdí na Oltcite ako aj ja a stačí mu to :D JOKE V niektorom staršom skine je rýchlomer do 240km/h to by mohlo stačiť.... Osobne to ale považujem tiež za blbosť :D
Balboa (20)|11.6.2007 00:27
Tak ještě jeden skin s červeným autíčkem[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kokoskokos (75)|11.6.2007 09:51
Včera večer Andy vydal novou verzi svého skinu. Zatím to není verze 9, ale "pouze" 8.5.

Pro její správnou funkci je třeba si stáhnout i nové verze souborů pro POI ikony a nově i obrazovkové (screen) ikony případně i skiny na barvy tlačítek. Viz odkaz po zaregistrování.

POI a Screen ikony jsou vždy ve standardní verzi, nebo "colorfull".

Seznam změn:

This has everything from SK8 plus:

- Fix hiding of speedlimit when rectangle in horizontal mode
- Center 'Current time'
- Bigger TARGET STREET
- Settlement name fixes (see gge's posts) I think this is better now!
- Robertgr hebrew alignment fix
- GPS Settings – can turn turn on/off and cold-start GPS receiver. Advanced settings can be turned on with [gps] disable_advanced=0 in sys.txt (DO NOT DO THIS UNLESS YOU KNOW WHAT YOU ARE DOING as it is possible to turn your GPS receiver into a brick...)
"> je konec hranaté závorky - nedaří se jí zobrazit

- Pictographic quick-menu button support
- Multi-colour icons added as a separate colour pack. New 'Standard Icon' pack added as option. VGA supported in both. (see below)
- Roll-up state in landscape now persistent
- Map re-centred when field bar rolled-up
- New Loading screen (from bbiederm)
- New Button packs (now include VGA support and Pictographic quick-menu buttons, see below)
- Time of arrival and to next waypoint aligned correctly and according to whether am or pm chosen in 4-field portrait mode
- Current time alignment and elevation (with heights >> 1000m) improved in 4-field portrait mode
- Miomap-style on-map and 'add cam' speedcam icon (VGA map version too!)
- Alignment fixes for compass and screen icons
- New compass colours for day and night


Včechny potřebné soubory se nakopírují standardně do adresáře iGO\SKIN na SD kartě.

EDIT: Ty POI barevné ikony jsou i pro QVGA rozlišení
Carabei (611)|12.6.2007 12:28
k tomu nahrani skinu, u me staci kdyz nahraju skin do adresare iGO a neni potreba do adresare skin, akorat prejmenuju na data.zip a starej skin prejmenuju nak jinak
xRoman_ce4you (218)|12.6.2007 12:49
Zdravím ... tak jsem vyzkoušel Andyho ... vše v pohodě, pak jsem zkusil Rikse a od te doby se nemohu připojit k GPS. Ani když vymažu všechny skiny a udělal jsem reinstal iGA. Nevíte co s tím??? Díky předem!
Marek_026 (65)|12.6.2007 12:56
no já musim napsat že co jsem dal rikse tak mám taky trable s připojenim. Já měl problémy i dřív, ale tohle zkoušim druhý den a chytlo se to jen jednou a to ještě když jsem dorazil před barák. Co jsem zjistil tak se to vždy chytne v době kdy ám nefunkční spb wather. Tak jsem ho dal pryč a uvidim až pojedu dom. Momentálně to nemám možnost testnout.
Marek_026 (65)|12.6.2007 12:58
to xRoman: zkus povypínat všechny možný nastavení v GPS . Když jsem tam měl něco zaškrtlý tak to nešlo vůbec.
Pavlos_2004 (147)|12.6.2007 13:40
Mě osobně Riks 4.5e běží naprosto v pohodě. V neděli jsem jel z chalupy domů a udělal jsem si odbočku s rodinkou na zámek a iGO šlapalo celou dobu v pohodě ( cca. 2,5 - 3 hodiny). Signál jsem chytil ještě dřív , než jsem zámek našel :D a zadal ho jako průjezdní bod.
kokoskokos (75)|12.6.2007 14:24
[QUOTE="Carabei"]k tomu nahrani skinu, u me staci kdyz nahraju skin do adresare iGO a neni potreba do adresare skin, akorat prejmenuju na data.zip a starej skin prejmenuju nak jinak[/QUOTE]

Tak, nevím, nevim. Data.zip je originál konfigurační soubor a skin obsahuje pouze změny oproti tomuto originálu. Takže tomu tvýmu postupu bych moc nedůvěřoval.
Funguje to akorát u starších skinů, které byly dělány úpravou původního souboru data.zip

Viz instalační instrukce pro Andyho skiny:

Installation Instructions:

- Ensure your data.zip is the original iGO 2006+ one (about 1.7 Megabytes)
- Make a subdirectory in your iGO install directory called 'skin'
- Make sure that you put the following into the 'skin' directory:

A skin zip (only choose one skin)
+ (optionally) button patch (only choose one of the button patches)
+ (optionally) the speed cam patch (v3.3)
+ colourful screen icons or standard screen Icons (choose exactly one)
+ colourful POI icons or standard POI Icons (choose exactly one)
Mudrunka (547)|12.6.2007 14:30
[QUOTE="Pavlos_2004"]Mě osobně Riks 4.5e běží naprosto v pohodě. [/QUOTE]
Taktéž GPS s Riks 4.5e jede bez nejmenších problémů. Problémy jsou naopak RDS přijímačem, kdy to téměř pravidelně hledá na portu "-1", byť je na pevno COM 8.
U "továrního" skinu i ala TT to bylo až na pár výjimek, kdy mezi tím ale jel Navigon, bez problémů.
Pavlos_2004 (147)|12.6.2007 14:57
Já RDS/TMC používám jenom v Německu a navíc jenom s Navigonem. U nás je RDS/TMC neaktuální a ani Navigon si s tím moc neporadí. V Německu mi to hlásí přesně i "stau".
oltcit (1098)|14.6.2007 17:14
Na žiadosť Panota som znovu stiahol opravenú verziu 4.5e priamo od Riksa ,má vraj opravený bug s neviditeľnosťou písma vo vrchnej lište kvôli tým,čo majú nejakým spôsobom nefunkčný download z originálneho odkazu,tak som daný súbor zazipoval(aby sa zmestil do 5MB) a uploadol som ho na titulku vlákna.
PS a to nemám PC:D
Panot (569)|14.6.2007 17:22
Děkuji, právě jsem ti napsal. Na začátku vlákna to ale háže error. Zkus to prosím poslat do mého mailu, nebo znovu uploadnout na začátek.
Jason_ce4you (260)|14.6.2007 17:25
jj.....mně taky error.:(
oltcit (1098)|14.6.2007 19:00
Oki,ale až zajtra,idem na den mimo(testovat iGO na celu noc :D )
kokoskokos (75)|14.6.2007 21:56
Dnes Andy vydal opravu skinu 8.5. Končně začal opravy číslovat a tak je tu verze 8.5.1

Změny oproti verzi 8.5:

UPDATE PATCH - Fixes & Enhancements for 8.5.1:

- Icon alignment for route settings on map screen fixed
- Visibility changes in 8.5 rolled back to 8.0 version for bigger names on map
- Checkbox widths updated for improved Hebrew support
- Route settings icons now in Screen Icon packs - so they may be colourful or standard - YOU MUST DOWNLOAD THE NEW SCREEN ICON PACKS
- Colourful screen icons 'Circle' has been improved based on DarkUFO with the odd tweak and VGA version made
- Bigger VGA on-map speedcam icon
- Colourful POI icon pack has rogue texture.bmp removed - PLEASE RE-DOWNLOAD IF YOU USE THIS PACK
- Skin Version shown on loading screen

Also, colourful POI icons has had rogue texture.bmp removed.

Marek_026 (65)|14.6.2007 22:33
Díky za Andyho. Ten mě běhá. Riks je sice hezkej, ale mám problémy s inicializací satelitů.
ještě jednou díky. :yes:
oltcit (1098)|16.6.2007 20:27
Choroba a pracovné zaneprázdnenie mi neumožnilo pátrať po nefunkčnosti downloadu opravenej 4.5e verzie,tak som na začiatok vlákna umiestnil ešte raz,ale už aj s mojou úpravou.Download už funguje,po stiahnutí ho rozbalte(je to dvojitý zip kvôli obmedzeniu tohto servera na max. veľkosť uploadovaného súboru 5MB ) Have fun ;)
Mefisto (231)|16.6.2007 20:42
A ta tvoje uprava je ktery zip? Nektery stale nejde stahnout?
Jason_ce4you (260)|16.6.2007 20:50
Ten poslední na 1 straně... jde to... díky
Mudrunka (547)|16.6.2007 21:19
funguje, dík. Mám však drobný dotaz, to hezký autíčko místo tý šeredný šipky tam dostanu jak?
Mefisto (231)|16.6.2007 21:22
Jo ten posledni funguje. Tez dekuji

Nefunguje ten o patro vejs
Panot (569)|16.6.2007 21:51
To Oltcit:
Diky moc za upload. Tahle verze je korektni a uz nemam ten problem cerneho pisma na cernem pozadi. Riks mel pravdu, ze jsem asi stahnul chybnou verzi a doporucil download znovu. Jenom ty ale umis pres proxy server stahnout ten soubor se skinem. Ostatni si tam prohlizime jenom obrazky :D
oltcit (1098)|16.6.2007 23:08
[QUOTE="Mudrunka"]funguje, dík. Mám však drobný dotaz, to hezký autíčko místo tý šeredný šipky tam dostanu jak?[/QUOTE]
Your welcome ;)

PS žeby kliknutím na tú "šerednú" šipku ? Hm ale nebude to potom moc "pouťové" ? :D