Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP IPAQ rw6815 - zkušenosti, tipy a triky...

ludan2 (3)|28.11.2006 12:56
[QUOTE="pekro"] Do pondělka 20.11. bych měl dostat CD lokalizace "aktivační klíče" pro lokalizace rw6815 které jsme od nich nakoupily. [/QUOTE]


NAUČ SE ČESKY:!: :no:

No kdybys tady nemachroval na lidi o pár stránek dál vykašlal bych se na to:D
Surgical (2364)|28.11.2006 14:27
Copak nevis, ze Pekro je rodu zenskeho?
psycho.path_ce4you (2)|28.11.2006 20:17
Dobry vecer, stal sem se majitelem tohodle zarizenicka a mel bych dva dotazy se kterymi mi snad muzete pomoci.

1. mam v nem Vodafone kartu a po softresetu se mi po zkonceni volani vzdy na nejakou dobu prestane zobrazovat cena za hovor a zustatek uctu. Pak to zase zacne a nevim na cem to zavisi?

2. Obcas mi i behem nebo tesne po dokonceni prace zhasne display do pohotovostniho rezimu aniz by cekal na ty 2 minuty na ktere to mam nastaveno. Proste ho zapnu, nic nedelam a za par vterin se vypne - zapnu a drzi???? Cim by to mohlo byt? Je to vada zarizeni? nebo to muze zpusobit nejakej software?

Jsem v podobnejch zarizenich novacek, tak mi prosim odpustte pokud se ptam blbe
Carpenter_ce4you (166)|28.11.2006 20:22
[QUOTE="Asahi"] A sakra :) Mohl bys to trosku rozvest, co vsechno se ti zacalo prasit? Abych vedel co mam cekat :)) [/QUOTE]

Hmm, to kdybych věděl. Po instalaci "velké" lokalizace a restartu se mi display změnil ve změť barevných šmouh, mezi nimiž pouze sem tam zbývalo něco smysluplného. Celej systém byl děsně zpomalenej, ale naštěstí se mi povedlo lokalizaci odinstalovat a zachránit se tak před HR. Poté jsem nainstaloval "malou" lokalizaci, pouze českou klávesnici a to už bylo bez problémů. Zpomalení registruju jen při otevírání menu výběru klávesnice - dřív se to okénko objevovalo mnohem rychleji.

Netvrdím ale, že ta lokalizace nutně musí být špatná, na pda jsem toho už měl hodně nandaného, při instalaci na "čisté" pda to zlobit nemusí.
Carpenter_ce4you (166)|28.11.2006 20:30
palacinka, pekro: Rypi se ptal i na toto: Predstavoval jsem si, ze bych propojil HP pomoci mini USB s GPS modulem a obe zarizeni by pak zaroven byly napajeny z cigaretove zasuvky. Existuje neco podobneho? Pri delsi ceste a pouzivani GPS se asi relativne rychle obe vybiji?!

Mám objednaný tento aktivní držák. Rozumím tomu dobře, že když si dokoupím ještě tuhle rozdvojku, budu moci napájet zároveň pda i gps? Má někdo s tou rozdvojkou zkušenosti, jestli je bezproblémová?

A ještě dotaz na gps. Nalákala mě recenze na iGo, ale tohle mě dost odrazuje: Ta expedice na SD kartách se mně osobně vůbec nelíbí. Program je vázaný na ID karty, tzn. když si ho přehrajete na jinou (větší) kartu máte smůlu a iGo se odmítne spustit.
Existují jiné mapy s obdobně kvalitním pokrytím, ale s možností překopírovat je na jinou kartu? Přece karty nebudu neustále přehazovat...:o) :mad:
ondrej4_ce4you (39)|28.11.2006 22:02
Pozdravujem pani. Chcem sa opytat na FM radio či ho ma alebo nie.
Dakujem
palacinka (242)|28.11.2006 22:50
rw6815 FM radio nema. FM radio ma rw6828 a rw6818
pekro (346)|28.11.2006 23:22
Pro: ludan2
Pro to aby jsi mně upozornil, že jsem v příspěvku napsal hrubku si se nemusel registrovat na CE4YOU. Takových překlepů a hrubek tu na foru je víc. Budeš mít hodně práce.
Všech kterých se dotklo tvrdé Y se omlouvám.;) a pardon.
Myslím, že jsem tu zodpověděl již hodně dotazů tak sory, že jsem si rejpnul na dotaz typu „má to vibrační vyzvánění?“ Nechtěl jsem na nikoho machrovat, ale když si tady přečteš pár příspěvků zjistíš, že nikoho nebaví odpovídat každý týden na ty samé otázky.
Existuje prohlížeč PDF pro PocketPC? Dá s PDA připojit na ICQ? Je Word a Excel součástí zařízení nebo ho musím dokoupit?... A proto se předpokládá, že tu položíš otázku na věc, se kterou si nevíš rady a nikde nemůžeš najít odpověď

Pro: Carpenter
RE:palacinka, pekro: Rypi se ptal i na toto: Predstavoval...
Však sem na to odpověděl:!: Prostě rw6815 s USB GPS nespojíš.
To, že se může dobíjet v autě více zařízení pomocí rozdvojky, roztrojky autozapalovače snad většina řidičů zná.

Ten aktivní držák vypadá pěkně škoda že nemá už i mikrofon a 3,5 audio výstup. Možná napíši Ježíškovi

Pro: ondrej4
Ne, FM radio není aktivní.
Existují tři modely
Rw6815 (Wifi)
Rw6818 (FM radio)
Rw6828 (Wifi a FM radio)
Unas a v EU se oficiálně prodává jen rw6815
pekro (346)|29.11.2006 09:36
Carpenter_ce4you (166)|29.11.2006 10:06
[QUOTE="pekro"]Je tu update na rw68xx
http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/23981.html[/QUOTE]

"family models
HP iPAQ rw6828 Multimedia Messenger All Models
HP iPAQ rw6818 Multimedia Messenger All Models "

Buď na rw6815 zapomněli, nebo se ho to netýká...:o)


Libor145 (12)|29.11.2006 10:21
Verze te "nove" rom je 1.01.03 (1 Nov 06), ja mam z vyroby 1.10.04, ta bude asi novejsi,ne?
kthoma (13)|29.11.2006 14:23
V konfiguraci bezdrátové sítě nelze vypnout zabezpečení 802.1x, netušíte co s tím?
Comrade (9)|29.11.2006 16:00
Může mi někdo pls poradit, jak nastavit BT? Podaří se mi vytvořit "partnership", ale data můžu jen přijímat. Jak např. odesílat soubory? Jak nastavit ty COM porty? Díky.
Libor145 (12)|29.11.2006 17:31
Já mám s bluetooth opačný problém. "Partnership" není problém, ale zase nemůžu od kolegy žádné soubory přijímat. A to ani z jeho mobilu ani z jeho stolního PC. Odesíllání souborů funguje bez problémů, bluetooth navigace je též v pohodě.
Hrabal jsem se v nastavení a všechny potřebné porty jsem snad nastavil.
palacinka (242)|29.11.2006 17:42
[QUOTE="Carpenter"][QUOTE="pekro"]Je tu update na rw68xx
http://h18007.www1.hp.c...[/QUOTE]

"family models
HP iPAQ rw6828 Multimedia Messenger All Models
...

[/QUOTE]

potvrzeno, pro model rw6815 tento FW není určen
Carpenter_ce4you (166)|29.11.2006 18:37
To jsem docela rád, představa kompletní přeinstalace jen pár týdnů poté, co jsem vše pracně nastavil, mě neláká.
ondrej4_ce4you (39)|29.11.2006 21:21
Pozdravujem. Chcem sa vás opýtať na ovládanie telefónnej časti nakoľko som ešte nemal možnosť si to vyskúšať. Napríklad vyhľadávanie kontaktov, písanie sms atď. robí sa to stylusom alebo sú na displeji veľké tlačítka ako napr. klávesnica?. Prehľadával som na nete nejaké návody na ovládanie (Windows Mobile 5.0 PocketPC Phone Edition) nič som nenašiel. Pokiaľ mate odkaz pošlite ho. Ďakujem.
WAV_ce4you (42)|30.11.2006 14:33
[QUOTE="ondrej4"]Pozdravujem. Chcem sa vás opýtať na ovládanie telefónnej časti nakoľko som ešte nemal možnosť si to vyskúšať. Napríklad vyhľadávanie .[/QUOTE]
To je právě ten největší problém tohoto přístroje, nejvíce se mi zatím osvědčila instalace SPB Keyboard a SPB Diary. Blindkey mě docela zklamal pro svoji pomalou reakci. SBSH ilauncher a Breeze taky nepodporují jednoruč ovládání, snad až se doladí ContactBreeze, zatím to není použitelné pro rychlou práci.
Pit_ce4you_oldd (15)|30.11.2006 20:40
[QUOTE]Napríklad vyhľadávanie kontaktov, písanie sms atď. robí sa to stylusom alebo sú na displeji veľké tlačítka ako napr. klávesnica?.[/QUOTE]

Řešil jsem stejný problém a nakonec mi úplně bombasticky sednul EZdial. Je to rozšíření standardní telefonní aplikace, takže žádný designový úlety. Můžeš si velmi jednoduše nadefinovat(!) klávesnici pro T9, kromě toho díky němu jen pomocí křížového ovladače vyvolám Speed dial, call history a taky jejich vlastní foto seznam.
ondrej4_ce4you (39)|30.11.2006 22:11
Podporuje RW6815 konferencný hovor?
WAV_ce4you (42)|1.12.2006 21:02
[QUOTE="ondrej4"]Podporuje RW6815 konferencný hovor?[/QUOTE]
Ano, vše je přístupné pod pravým kontextovým tlačítkem jako u běžného telefonu tzn: mute, konference, přidržení atd.
ondrej4_ce4you (39)|1.12.2006 23:12
Pozdravujem. Tak ze uz ho mam doma. No nie som zatial nadseny. To vyhladavanie kontaktov bez stylusu proste nejde. Tlacím prst na cisle a nič. To naozaj nie je mozne telefonovat dez stylusu?
pekro (346)|2.12.2006 08:43
Ano jde.:evil: :evil: :evil:

Co to je za otázku, když máš odpověď o čtyři přízpěvky výše.
O čtyři přízpěvky dříve máš zmíňku o EZdial a asi na 14 místech tohoto fora je info o smartdial.

Co už více než stahnout někde z netu a nainstalovat. :D

Hledat, číst...
"Vyhledávání and kontaktu"
https://www.ce4you.cz/forums/search_results.asp?a=search&s=287118
"Smartdial"
https://www.ce4you.cz/forums/search_results.asp?a=search&s=287117
"EZdial"
https://www.ce4you.cz/forums/search_results.asp?a=search&s=287119
Carpenter_ce4you (166)|2.12.2006 21:17
Mohl by mi někdo poradit, jak nastavit bluetooth síť (notebook - pda) a přidat k ní rw6815? Co, jak a kde je třeba nastavit (na obou stranách)? (Vím, že na ce4you je k BT řada návodů, ale bohužel jsou starší a na WM5 je všechno jaksi jinak, žádný Connection Wizard... Synchronizace přes BT pomocí Active Sync mi funguje, ale Bluetooth Network se nechytá.

:sarcastic:
kthoma (13)|2.12.2006 22:38
Zdravím, jak se dělá HW reset u HP rw6815? Manuál nemám. Dík
ondrej4_ce4you (39)|2.12.2006 23:25
Peklo prepáč ale ja som sa nepýtal že akí my programami sa to dá s pojazdiť. Pravé teraz som bol s kamošom čo má S100 (WM 2003) a jemu to ide aj bez do inštalovaných programov.
ondrej4_ce4you (39)|3.12.2006 03:00
Zdravím ta peklo. Babral som sa s tým do 3-rana a možná som naozaj neschopný. Jednoducho som to nevedel spojazdniť (vyhľadávanie mien s klávesnice). Vidím že ty más taktiež HP RW6815 a chcem sa opýtať či ti to funguje. A poprosil by som ta o podrobnejšie vysvetlenie pokiaľ budeš ochotný. S pozdravom Ondrej
palacinka (242)|3.12.2006 11:36
[QUOTE="kthoma"]Zdravím, jak se dělá HW reset u HP rw6815? Manuál nemám. Dík[/QUOTE]

Stejně jako na XDA Atom. Odkaz zde.

Stručně: stylusem stisknout (a nepustit :) ) reset, do toho podržet tlačítko pro zapnutí/vypnutí, a do toho stisknout zároveň zelené a červené telefonická tlačítka. a je to
palacinka (242)|3.12.2006 11:44
[QUOTE="ondrej4"]Pozdravujem. Tak ze uz ho mam doma. No nie som zatial nadseny. To vyhladavanie kontaktov bez stylusu proste nejde. Tlacím prst na cisle a nič. To naozaj nie je mozne telefonovat dez stylusu?[/QUOTE]

řešením je např. Smart Dialer, odkaz zde. Mám jej v rw6815 nainstalovaný, vyhledávání kontaktů postupným psaním funguje bez problémů.
kthoma (13)|3.12.2006 12:54
Palacinka dík, HW reset funguje. Tušil jsem že to bude nějaký šílený trojhmat. Ve spolupráci s manželkou se mě to podařilo.
ondrej4_ce4you (39)|3.12.2006 22:11
Palacinka veľmi pekne ti ďakujem. Spojazdnil som to. Mam ešte par otázok: nie je možné zväčšiť písmo pri kontaktoch ktoré vyhľadávam? zväčšil som systémoví font ale nemá to vplyv na tuto veľkosť, mam pri niektorých kontaktoch viac tel. čísiel nedajú sa napr. pridržaním (prsta) niektorého tlačitka zobraziť všetky a potom prejsť na to ktoré chcem vytočiť.

A ešte jedna nepochopiteľná vec. Od sannysoftu som objednal miniSD pretec 2GB a zdá sa mi že mam s ňou problémy ako napr: nie vždy ju chce rozpoznať RW 6815 ani ASUS 730 v PC ju dokážem naformátovať ale v PDA zariadení nie. Nainštaloval som na ňu napr: IGO eu 2006 a nejde niekedy spustit ani po SR. Rozmíšľam nad vrátení nakoľko sandisk mini SD 256 ide v poriadku. Poraďte ktorá karta je najlepšia.

A chcem sa ešte opýtať, ked telefonujem mam pri hovore ozvenu a podla nma ide zvuk aj z reproduktorov. Robí to aj vám?

Ešte stále na toto PDA-cko nenadchlo ako vás.

S pozdravom Ondrej
Kokosak (18)|4.12.2006 09:52
Pratele, fakt nejde vypinat ten stroj na noc ? Me chodi cca 20-30 emailu a sezere mi to asi 12% baterie ... :) dekuji
pekro (346)|4.12.2006 10:22
Ano jde;)

Vypnout radiovou část
WIFI
Bluettooth
GSM

Nebo použít PocketAlarm
A nastavi si to na automatický přepínání režimů Práce,Doma,Noc...
Na noc si potom nastav vypnutí všeho a snížení podsvícení na 10%...
Těch možností je tam moc

http://www.pocketmax.net/phoneAlarm.html
Kokosak (18)|4.12.2006 11:16
A jeste neco, fakt neni nekde v prodeji jen ten USB kabel ? Potrebuji do kanclu nabijecku nebot jsem hlava derava
kthoma (13)|4.12.2006 11:24
Já jsem si koupil obyčejný kabel USB připojovací A-mini B5-pin,1.8m za 70Kč a funguje.
Kokosak (18)|4.12.2006 11:30
[QUOTE="kthoma"]Já jsem si koupil obyčejný kabel USB připojovací A-mini B5-pin,1.8m za 70Kč a funguje.[/QUOTE]

Bezva zkusim !!!
Asahi (29)|4.12.2006 11:59
ondrej4: ja koupil 2GB Transcend 80x a vali naprosto bezproblemu (odzkouseno i ve fotaku)

Kokosak: Presne jak radi Pekro, ja pouzivam PhoneAlarm a pred spanim dam rezim Noc, pripadne "Let" a nikdo me neotravuje a nevzbudi s tim, ze rano v sedm se mi zarizeni automaticky prepne do stavu Home a uz se mi kazdy dovola atp. Vyjimku mam pak nastavenou treba na vikend, kdy se mi to prepne az v 10 :D
Kokosak (18)|4.12.2006 12:04
[QUOTE="kthoma"]Já jsem si koupil obyčejný kabel USB připojovací A-mini B5-pin,1.8m za 70Kč a funguje.[/QUOTE]

tak ja jsem pripojil tenhle USB do uplne vybiteho zarizeni, ale uz 10min sviti, tedy asi nabiji ale nezapnu ho ...:(
Pit_ce4you_oldd (15)|4.12.2006 12:54
Jo, to se mi občas stávalo s Qtekem 8310: Jakmile byl vybitej jako že úplně moc, tak jsem ho neoživil jinak než přes 220V, USB nabíjení nepomohlo. Tak možná je to taky tak. 6815 se mi zatím tak moc vybít nepodařilo.
Kokosak (18)|4.12.2006 12:56
[QUOTE="Pit"]Jo, to se mi občas stávalo s Qtekem 8310: Jakmile byl vybitej jako že úplně moc, tak jsem ho neoživil jinak než přes 220V, USB nabíjení nepomohlo. Tak možná je to taky tak. 6815 se mi zatím tak moc vybít nepodařilo.[/QUOTE]

no uz jsem ti vyresil, vyndal jsem baterii, pak zandal a jde to ...:)
palacinka (242)|4.12.2006 19:07
[QUOTE="Kokosak"]A jeste neco, fakt neni nekde v prodeji jen ten USB kabel ? Potrebuji do kanclu nabijecku nebot jsem hlava derava[/QUOTE]

staci bezny mini USB kabel, doma na rw6815 pouzivam kabel od fotaku, v praci original, v aute obcas od BT GPS
WAV_ce4you (42)|4.12.2006 19:32
Kokosak : Jo, to se mi občas stávalo s Qtekem 8310 ....
Stava se mi to i u HP! To byla jedna z prvních věcí co jsem udělal, vzal starej autoadaptér, změřil, kolik dává (5.3V) pak rozstřihl kabel USB/miniUSB, změřil kolik dává originální adaptér na 230V (5.2V) spájel. A funguje. Možná funguje adaptér i od iPodu.
Každopádně až někde uvidíte originál tak dejte prosím na tomhle vlákně vědět. Beru okamžitě.
ondrej4_ce4you (39)|4.12.2006 20:17
Chlapi neviete mi poradit?

[QUOTE="ondrej4"]Palacinka veľmi pekne ti ďakujem. Spojazdnil som to. Mam ešte par otázok: nie je možné zväčšiť písmo pri kontaktoch ktoré vyhľadávam? zväčšil som systémoví font ale nemá to vplyv na tuto veľkosť, mam pri niektorých kontaktoch viac tel. čísiel nedajú sa napr. pridržaním (prsta) niektorého tlačitka zobraziť všetky a potom prejsť na to ktoré chcem vytočiť.

A ešte jedna nepochopiteľná vec. Od sannysoftu som objednal miniSD pretec 2GB a zdá sa mi že mam s ňou problémy ako napr: nie vždy ju chce rozpoznať RW 6815 ani ASUS 730 v PC ju dokážem naformátovať ale v PDA zariadení nie. Nainštaloval som na ňu napr: IGO eu 2006 a nejde niekedy spustit ani po SR. Rozmíšľam nad vrátení nakoľko sandisk mini SD 256 ide v poriadku. Poraďte ktorá karta je najlepšia.

A chcem sa ešte opýtať, ked telefonujem mam pri hovore ozvenu a podla nma ide zvuk aj z reproduktorov. Robí to aj vám?

Ešte stále na toto PDA-cko nenadchlo ako vás.

S pozdravom Ondrej
[/QUOTE]
radim_raf (20)|4.12.2006 23:26
Přeji všem pěkný večer.
Prosím aplikaci na hesla, která se dá zálohovat a synchronizovat PC vs PDA.
Díky Radim.
Asahi (29)|4.12.2006 23:32
[QUOTE="radim.v"]Přeji všem pěkný večer.
Prosím aplikaci na hesla, která se dá zálohovat a synchronizovat PC vs PDA.
Díky Radim.[/QUOTE]

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=17692
radim_raf (20)|4.12.2006 23:37
Děkuji za rychlou odpověď. Ještě jednu informaci prosím, kapacitu paměťové karty 2GB podporuje tento model? Na začátku se někdo ptal, ale odpověď jsem nenašel. Radim
dusan78 (5)|5.12.2006 01:02
Mam dotaz, mam toto zarizeni, a myslim si ze nejsem uplna lama, ale nedari se mi dostat pripojeni pro GPRS do te listy nahore jak je sila signalu, kdyz tak "kliknu" tak mi to pise, ze pokud se chci pripojovat k internetu at to nastavim v nastaveni pripojeni, tam ale GPRS nastavene mam a pokud tam kliknu na pripojit, tak se mi to pripoji... ale proste z TODAY obrazovky nahore se mi to nedari. MDA II mi toto nedelalo. Nevi nekdo v cem by to mohlo byt.? Dekuji moc.
kthoma (13)|5.12.2006 09:01
2GB mini SD karta funguje.
jimy_ce4you (27)|5.12.2006 09:21
Dnes se mi stala nepříjemná věc - přes noc se mi rw6815 vypnul a ráno nešel zapnout. Večer byl plně nabitý a ráno úplně vybitý. Nyní ho nemohu ho nabít. Vypadá to asi na vadu baterie. Mám ho na síťové nabíječce už několik hodin a baterie je na 2%.... :evil:
pekro (346)|5.12.2006 09:40
Již jsem na několika zahraničních forech o tom četl a mně se to stal za těch 6 neděl co ji mám asi 2x

Přes noc se pustí sama rw6815 ale dojde k nějaké chybě. Mě potom probudí světlo na nočním stolku. Místo displeje ovšem svítí blesk. Nic nefunguje (žádné tláčítko, ani SoftR) jedině vytáhnout baterku.
Výsledkem je potom "HR" všechna data sice zůstanou protože jsou v ROM, ale je potřeba znovu nastavit datum a čas.
Nezjistil jsem příčinu.
Mám nastaveno Phonealarm v 23:00 Vypnout vše(WIFI, BLUETOOTH, GSM) a podsvícení na minimum,
SPBBackup v 4:00 komplet záloha na SDkartu

Je možné že je to i tvůj případ jen jsi si v noci nevšiml, že ti svítí blesk.
Zkus vyndat baterku, dát zpět, a potom SoftR.
Zkontroluj datum a čas!