Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP IPAQ rw6815 - zkušenosti, tipy a triky...

palacinka (242)|19.11.2006 14:44
Folie na displej? Nic jiného mě nenapadá, řeším to tím uzamknutím kláves při vypnutí displeje, takže jsem to ještě neměl potřebu řešit.
Zdenek Malinsky (9781)|19.11.2006 14:49
[QUOTE="palacinka"]fotky pořízené pomocí rw6815 jsou zde.[/QUOTE]Mohl jsi to dát sem do diskuze.
palacinka (242)|19.11.2006 15:13
Ještě se to dá napravit.

Vážení, budu z USA objednávat nějaké folie od BoxWave na rw6815, n50, ... . Pokud máte někdo zájem o nějakou folii z jejich sortimentu, nemáte možnost platit kartou na internetu nebo nechcete platit "vysokou" dopravu tak mi dejte vědět. Nedělám to pro zisk, ale pro Vás, bylo by to za jejich ceny samozřejmě přepočtené z USD na CZK - kurz GE Money bank (tam mám účet - tento týden objednaná folie na rw6815 mě stála přesně 356.15,- Kč což není mnoho), nakoupené folie bych Vám pak rozeslal pomocí přepravní služby DPD - ta by byla grátis, takže pokud máte zájem tak napište do SZ. Uzávěrka obědnávek je 21.11.2006 - středa.
Arrow79_ce4you (6)|19.11.2006 20:03
Par detailov:

- umiestnenie stylusu je zle.. je sice odvrchu pristroja co je vyborne, ale pokial je nasadeny kryt na displej, tak sa blbo vytahuje..
- ovladanie jednou rukou: ipaq nema koliecko ako napr. TyTn a tym padom je ovladanie celkovo jednou rukou dost obmedzene.. osobne som to vyriesil tak, ze som si k Record buttonu pridal funkciu Start Menu a je to lepsie
- kryt na displej je vyborna vec, ale kto ho aj realne pouziva? Povacsine ho mam stale dolu, uz aj kvoli spominanemu problemu s vytahovanim stylusu ked je kryt nasadeny
- co sa tyka vykonu, som spokojny, bezi na tom vsetko bez nejakeho lagovania.. az som ostal prekvapeny
- volna pamat je 116MB, nie 100MB ako tu niekto spominal (aspon na tom 6815 co mam ja) - napriklad Loox N560 ma dostupnych len 78MB pamate.
- hlasitost sluchadla pri hovore mohla byt vyssia

Hm, este ma hadam cosi napadne :)
palacinka (242)|19.11.2006 20:53
je pravda, ze kdyz je kryt otevreny tak stylus nejde vytahnout, kryt ale nesundavam, je to velmi dobra vec, uz na hx4700 byl super, tam chrani 4" displej, stylus vyndavam nez otevru kryt

Start Menu se da otevrit podrzenim zeleneho sluchatka

k ovladani: rw6815 ma ctyrsmerne tlacitko s patym potvrzovacim uprostred, velmi dobre se mi to ovlada, ale kazdemu vyhovuje uplne neco jineho, ale je to lepsi nez napr. qtek 8310 ktery jsem mel
Arrow79_ce4you (6)|19.11.2006 21:22
[QUOTE="palacinka"]Start Menu se da otevrit podrzenim zeleneho sluchatka[/QUOTE]jj funguje to :yes: Dik... ale na koliecko pri TyTn sa to este stale nechyta..

jo este jedna vec je co mi vadi na rw6815 a to je to ze zariadenie sa v rukach smyka.. skoro mi uz dvakrat spadol.. nastastie ale nie.. ;)
rudyk44 (1)|20.11.2006 00:01
Viete niekto poradit ako spojit rw6815 s GPS modulom - Nokia LD-3W?
Sparovanie prebehne bez problemu, k spojeniu uz vsak nedojde. Skusal som vsetky mozne varianty nastavenia portov, tiez som skusal spojenie priamo cez GPS soft - bohuzial stale neuspesne...
S rx3715 (WM 2003) mi spojenie fungovalo bez problemov.

Inak vyborne zariadenie, vsetkym vrele odporucam :) snad len prilozene HF nic moc... ak mate typ na nejake kvalitne, sem s nim
Arrow79_ce4you (6)|20.11.2006 08:25
Zevraj vcelku kvalitne HF sa dodavalo k SE Pxxx cize osobne by som sa pozeral tym smerom. Popripade vyrobit redukciu na 3,5mm jack za mikrofonom a pouzit hociake sluchadla /bezne pri nokiach :)/.

Ohladom GPS. Teraz som skusal starucky ITEC BT-308 a spojenie je OK. Pridal som ho do bt zariadeni + nastavil v ipaqu New Outgoing COM Port pre GPS a v pohode ide.

palacinka (242)|20.11.2006 09:08
[QUOTE="rudyk44"]Viete niekto poradit ako spojit rw6815 s GPS modulom - Nokia LD-3W?
...[/QUOTE]

Někde jsem tady psal postup na spojení GPS modulu s rw6815, taky jsem nad tím ze začátku laboroval. Mělo by to být zde.
Arrow79_ce4you (6)|20.11.2006 09:17
Jj ten navod od Palacinku je presny. Presne takto to funguje.

Teraz som dosiel na jednu vec, mal som nainstalovany program Phone Profiles (http://www.winmobileapps.com/device/pocketpc/plt/plt.aspx) ktory ale lagoval zvonenia, ipaq ich prehraval neskor a nestihal ich prehravat (sekali).. po odinstalovani je vsetko ok a zvoni hned.

Existuje nejaka ina alternativa na profily?
Comrade (9)|20.11.2006 10:36
Zítra by mi měl poštou přijít rw6815 (cybex). Mám několik otázek:
1. Jak zařízení lokalizovat do CZ? Stačí stáhnout ten patch ze Sunnysoftu nebo se musím někde zaregistrovat? Bude to zdarma?
2. Jsou v balení sluchátka? Někde jsem četl, že ano, jinde opak.
3. Jde k rw6815 připojit pouze BT klávesnice nebo i USB?

Díky za odpověďi.
pekro (346)|20.11.2006 11:00
1. Jak zařízení lokalizovat do CZ? Stačí stáhnout ten patch ze Sunnysoftu nebo se musím někde zaregistrovat? Bude to zdarma?
TO ZÁLEŽÍ JESTLI TI POŠLOU S rw6815 I LICENČNÍ ČÍSLO NA ČEŠTINU

2. Jsou v balení sluchátka? Někde jsem četl, že ano, jinde opak.
ANO JSOU

3. Jde k rw6815 připojit pouze BT klávesnice nebo i USB?
JEN BLUETOOTH NEBO IRDA
MÁM TUTO ALE JAK JSEM TU UŽ PSAL NEFUNGUJE MI ALT+SHIFT (PŘEPÍNÁNÍ ČEŠTINY) NENÍ KOREKTNÍ OVLADAČ DLE HP SE NA TOM PRACUJE
radim_raf (20)|20.11.2006 13:15
Přeji všem pěkný den.
Jak funguje SIM Toolkit (banka)? Musí se něco doinstalovat, nebo je to součástí sw? Díky.
pekro (346)|20.11.2006 13:34
Funguje (E-banka) OK
radim_raf (20)|20.11.2006 15:36
[QUOTE="palacinka"]Vážení, budu z USA objednávat nějaké folie od BoxWave na rw6815, n50, ... . objednaná folie na rw6815 mě stála přesně 356.15,- Kč což není mnoho [/QUOTE]

Platí to ještě? Rád bych si jednu objednal.
palacinka (242)|21.11.2006 09:00
Platí, viz. SZ.
radim_raf (20)|22.11.2006 18:05
Tak jsem už skoro objednával rw6815, ale na stránkách shop.palmpc.cz jsem objevil komunikátor HTC Artemis. Proti jiným obchodům výrazně slevněný. Zatím jsem nezjistil, jestli je tato cena nízká na úkor softvérového vybavení k navigaci, ale každopádně jsem znejistěl. Mohl by mě prosím někdo vypichnout rozdíly? Díky Radim
Comrade (9)|22.11.2006 18:20
Myslim, ze hlavni rozdil je rychlost cpu ve prospech rw61815 a absence gps u nej. Btw nevi nekdo jestli u rw6815 k nastaveni mp3 vyzvaneni potreba nainstalovat nejakej soft?
palacinka (242)|22.11.2006 19:24
pro mp3 vyzvaneni neni nutno do rw6815 instalovat dalsi soft., rw6815 je jako vyzvaneni umi, muzete si dat ke kazdemu kontaktu zvlast jakoukoliv mp3 jako vyzvaneni, stejne tak obrazek, atd.
ondrej4_ce4you (39)|22.11.2006 23:05
Pozdravujem. Tiež premýšľam o HP RW6815. A chcem sa opýtať či podporuje alebo či je možné použiť USB ako HOST ako je to možné napríklad pri ASUS 730W. Ďakujem Ondrej
Comrade (9)|23.11.2006 06:39
Prominte, jsem naprosty zacatecnik, takze mozna hloupa otazka: potrebuji, aby se mi v tel. seznamu "natrvalo" zobrazovaly jen kontakty ze simky. Dam contacts-menu-filter-from sim card, ale tahle volba se aplikuje vzdy jen jednorazove a po opetovnem navratu do tel. seznamu je vse pri starem. Jak to osetrit? Diky.
Monkeyr (39)|23.11.2006 08:54
[QUOTE="radim.v"]Tak jsem už skoro objednával rw6815, ale na stránkách shop.palmpc.cz jsem objevil komunikátor HTC Artemis. [/QUOTE]

Taky jsem po něm pokukovala. Ta snižená cena je zajímavá, ale pořád skoro o 1000 Kč dražší než RW6815. Externí GPS koupíš od 1500 a určitě je ten Artemis bez softu. To snížení výkonu tam bude určitě, někde jsem porovnávala naměřené hodnoty a myslím, že to bylo tak o 30 % horší. Takže u mě vítězí HP.
rhinos (113)|23.11.2006 09:27
zrovna vcera jsem na nej koukal a ten procesor me odradil nehlede k tomu ze ac sem HP jeste v realu nevidel uz ted se mi libi:)jen zatim nevim zda se pak zbavim sveho pda nebo budu vyuzivat obe zarizeni...ockem sem zahlid jeste asus P595..takze se ptam zkusenejsich existuje alternativa k 6815 srovnatelna i cenou nebo mirne drazsi?
Monkeyr (39)|23.11.2006 10:30
[QUOTE="Rhinos"]ockem sem zahlid jeste asus P595..takze se ptam zkusenejsich existuje alternativa k 6815 srovnatelna i cenou nebo mirne drazsi?[/QUOTE]

Asi myslíš Asus P525 ne , nebo je na trhu něco o čem nevím ?
rhinos (113)|24.11.2006 10:22
jo tu ja to jen v ty rychlosti trosku zblbl:)
Comrade (9)|24.11.2006 16:32
Muze mi nekdo pls napsat, proc mi nejdou v phone-options nastavit mp3 jako vyzvaneni? Jde to defaultne? *.wav a *mid jdou...
palacinka (242)|24.11.2006 17:21
máš ty mp3 nakopírované v ROM v adresáři Application Data/Sounds ?
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2006 17:23
Protože Microsoft.
Když si koupíš nějakou muziku na iPod, tak ti půjde taky jen na něm, stejně jako formát hudby pro MS Zune. Je to na :no: , holt si to budeš muset převést do jiného formátu.
fatty0188 (7)|24.11.2006 20:23
MP3 mám nakopírované v adresáři /WINDOWS/RINGS. MP3 se objevuje ve všech aplikacích, které pracují s telefonem.

Doufám, že zpráva bude v pořádku -posíláno přímo z Ipagu přes EDGE.
ondrej4_ce4you (39)|24.11.2006 21:17
Akú maximálnu kapacitu mini SD karty je možné použiť rw6815 a ešte raz otázka na USB HOST podporuje alebo nie
Vlastislav Šťastný (275)|24.11.2006 21:24
Žádné HP-čko nikdy funkci USB host nepodporovalo a nikdy ani podporovat nebude.
ondrej4_ce4you (39)|24.11.2006 21:30
Ďakujem za odpoveď. A podľa teba Vlastislav nie je to škoda? Mam doma X-Drive II na ktorom mám nahraté filmy a MP3 ktoré prehravam na Asuse. Takže teraz budem musieť nosiť 2 PDAčka? Alebo mate riešenie pripojenia X-Drive II na rw 6815?
Vlastislav Šťastný (275)|24.11.2006 21:40
Obávám se, že to nebude možné. Ale vždycky je lepší, mít více PDA-ček.
Když jsem byl ještě mladý a měl jsem jen jedno, tak jsem byl např. po HR nervózní, dokud jsem vše neměl znova nainstalované. Nyní si můžu celý proces lépe vychutnat. Udělám HR a pak mohu třeba týden, hezky po chvilkách vše s rozmyslem a krásně nainstalovat.:D
Zdenek Malinsky (9781)|24.11.2006 21:46
:D
Tomu se říká nanápadný půvab buržoazie.
Comrade (9)|24.11.2006 22:33
[QUOTE="palacinka"]máš ty mp3 nakopírované v ROM v adresáři Application Data/Sounds ?[/QUOTE]

Diky, mel jsem to v "windows\rings".
fatty0188 (7)|24.11.2006 23:27
Jaký je rozdíl v uložení MP3 do adresáře /WINDOWS/RINGS a /APPLICATION DATA/SOUNDS? Ať nakopíruju MP3 kamkoliv tak to funguje. Je snad některý adresář vhodnější? Jaký je v tom rozdíl?
Díky za vysvětlení
Svihak (3)|26.11.2006 21:05
Zdravim vsetkych,
mna by zaujimalo ako zvlada video a celkovo multimedia(mp3,hry...)?!
Chcel by som si sprijemnit dlhe chvile v autobuse a neviem ci to bude to prave "orechove"...
Poprosil by som nejake presnejsie udaje(rozlisenie,bitrate,fps.... ).

Za ochotu vopred dakujem.... ;)
palacinka (242)|26.11.2006 23:43
Test pomocí SPB Benchmark je zde. Je tam i grafický index. Jinak video, hry, mp3, ... zvládá v pohodě. Otestována spousta her, např. Age of Empires, Simcity 2000, ..., vše v poho.
Asahi (29)|27.11.2006 12:40
Prave mi dosla cz lokalizace od sunnysoftu Interwrite Pro 9.0 (s manualem k jinym ipaqum :?, coz nevadi) - ztratim instalaci lokalizace data nebo je to jen "nadstavba" a nemusim se vubec niceho bat?
L@ky (4)|27.11.2006 16:38
spomínaná recenzia HP iPAQ rw6815 ;)
Zdenek Malinsky (9781)|27.11.2006 17:09
Dneska jsem někde zahlédl také něco v češtině. No a hlavní na konec: Pavel Koza ho má (měl) na mučidlech, takže se můžete těšit na konečně pořádnou recenzi. ;)
Asahi (29)|27.11.2006 18:58
Tak jsem nahodil lokalizaci a vsechno je ok. Jen by me zajimalo jak se zbavit te ikony vpravo dole tesne nad spodni listou. Je tam ikona klavesnice a lze tam nastavovat prostredi qwerty/z, angl. atp. V nastaveni interwrite jsem toto rychle nastaveni prostredi nenasel. Poradi mi prosim nekdo? Tahle mala ikonka mi zbytecne zabira cenny prostor na displeji pro ostatni aplikace.
Pit_ce4you_oldd (15)|27.11.2006 19:33
Taky jsem hledal, ale podle všeho co jsem zjistil, to nejde. Tak jsem ten řádek pomocí iLauncheru využil pro ikony na spouštění programů.
Carpenter_ce4you (166)|27.11.2006 20:48
[QUOTE="Asahi"]Tak jsem nahodil lokalizaci a vsechno je ok. Jen by me zajimalo jak se zbavit te ikony vpravo dole tesne nad spodni listou. Je tam ikona klavesnice a lze tam nastavovat prostredi qwerty/z, angl. atp. V nastaveni interwrite jsem toto rychle nastaveni prostredi nenasel. Poradi mi prosim nekdo? Tahle mala ikonka mi zbytecne zabira cenny prostor na displeji pro ostatni aplikace.[/QUOTE]

Taky mi tam vadila...:o) Stačí smazat z \Windows\StartUp\ soubor "internat.exe"". Ale na vlastní nebezpečí, lokalizace se pak může začít chovat divně. (Protože mi lokalizace udělala na PDA hroznou paseku, tak jsem jí odinstaloval a používám z ní jen českou klávesnici, takže jsem tu ikonu klidně mohl odstranit)
palacinka (242)|27.11.2006 21:32
Při testech PDA co všechno snese a co všechno na něm jede jsem ho nakonec dostal do stavu kdy jsem musel udělat HR. Instalace češtiny na čisté PDA pak proběhla v pohodě, čeština funguje taky v pohodě. Po HR již žádný problém.
Asahi (29)|27.11.2006 22:36
[QUOTE="Carpenter"]Taky mi tam vadila...:o) Stačí smazat z \Windows\StartUp\ soubor "internat.exe"". Ale na vlastní nebezpečí, lokalizace se pak může začít chovat divně. (Protože mi lokalizace udělala na PDA hroznou paseku, tak jsem jí odinstaloval a používám z ní jen českou klávesnici, takže jsem tu ikonu klidně mohl odstranit)[/QUOTE]A sakra :) Mohl bys to trosku rozvest, co vsechno se ti zacalo prasit? Abych vedel co mam cekat :)) Ja si ted zase prevykam na tu cestinu, uz jsem byl zvyklej na anglictinu a ta cestina mi nejak vadi, ale casem to bude dobry, jen jestli to opravdu nejak zavazne prasi system, tak bych rad vedel cim, abych to mohl vyprat pryc :)

palacinka: nechces taky napsat podrobneji co jeste snesl a co uz ne? :)
Pit_ce4you_oldd (15)|28.11.2006 00:22
Tak jsem si dnes konečně našel čas, abych přizpůsobil PhoneAlarm obrazu svému na rw6815. Tak když už jsem se s tím tak naotravoval, tak vám to nabízím k využití. Takhle to vypadá na Today:



V příloze ke stažení
Rypi_ce4you (3)|28.11.2006 10:37
Zdravim, dostal jsem pred 14 dny na vyzkouseni tuto sikovnou masinku a mam na vas "zkusenejsi" nekolik dotazu.

1) BT handsfree v automobilech (Nokia CK-7W). Pri propojeni BT ma druha strana takove echo, ze skoro nemuze souvisle mluvit. Vyzkouseno ve 4 vozidlech. Co s tim? Zkousel jsem dokonce mit HP v kufru co nejdal od reproduktoru, ale vysledek 0 :(

2) jak na GPS? rad bych kolegovi v aute dopral moznost navigace, ale pri zevrubnem hledani jsem nenarazil pro me uspokojive reseni. Predstavoval jsem si, ze bych propojil HP pomoci mini USB s GPS modulem a obe zarizeni by pak zaroven byly napajeny z cigaretove zasuvky. Existuje neco podobneho? Pri delsi ceste a pouzivani GPS se asi relativne rychle obe vybiji?!

3) viz.2. pokud bych vyuzival GPS pres BT, eliminuji tim padem moznost vyuzivat v aute BT handsfree. Nebo uz podporuji nektera zarizeni dvoji parovani?

4) vyhledavani v seznamu: je nejaka aplikace, ktera by mi umoznila bez pouziti stylusu zkratit hledani v seznamu pro volani dotycneho cloveka? prohledavat 250 kontaktu tlacitkem je sileny zverstvo. kdyby slo preskakovat po pismenkach, bylo by to jednodussi. (ted jsem zjistil, ze pri podrzeni nehoru nebo dolu zacnou na displeji naskakovat prave ty pismenka, ale vetsinou uz jsem ve ctvrtine seznamu.nejde to nejak nastavit drive?)

5) nepripada vam, ze se po nahrani lokalizace zpomalil pohyb v menu a nahravani aplikaci? mozna je to subjektivni pocit...

Drobny postreh ci kritika na konec. Vyvojari z HP bych za umisteni a zpusob vyndavani stylusu urazil hlavu!! Pritom by stacila jen jedna pruzinka a bylo by po problemech. Vytahovani bych rekl, ze je za trest :) zlaty ipaq 3870!

Diky za rady a postrehy
palacinka (242)|28.11.2006 11:20
to Rypi:

ad1, zkusenost s HF od nokie nemam, pouzivam BT HF od Logitechu na ucho a vse bez problemu

ad2, ad3, pouzivam BT GPS, neni s tim zadny problem, rw6815 umi pracovat s vice BT zarizenimi najednou, takze mi v jednu chvili jede BT GPS a BT HF

ad4, rychle vyhledavam v seznamu pomoci podrzeni tlacitka a skoku na pocatecni pismeno, zase az tak pomale mi to nepripada

ad5, ne

umisteni stylusu neni prace vyvojaru HP, al vyvojaru firmy Quanta, protoze rw6815 je v podstate O2 XDA Atom, ktere pro obe firmy vyrabi Quanta, ja si na nej nestezuji, pripada mi v poradku
pekro (346)|28.11.2006 11:29
1) Stejný výsledek s tím to HF jsem měl i u MDAIII (přestal sem to HF používat):(

2) Přes USB NE! jen Bluetooth. PocketPC, až na pár vyjímek, nepodporuje USB HOST. To znamená, zjednodušene řečeno, že neumí ovládat ostatní zařízení. Typu tiskárny, FlashUSBdisky, Webkamery...

3) Ano to je vlastnost Bluetooth. Můžeš mit aktivní HF, GPS třeba na COM6, a klávesnici na COM1 a vše bude zároveň fungovat.

4) SmartDialing - je tu na foru o tom již hodně napsáno.

5) To je hold nevýhoda lokalizace. Doporučuji lokalizaci vypnout, těch pár slovíček se dá zapamatovat i pro neangličtináře. Mám aktivní jen klávesnici. (malá lokalizace)

RE: Drobny postreh ci kritika na konec. Vyvojari z HP bych za umisteni a zpusob vyndavani stylusu urazil hlavu!! Pritom by stacila jen jedna pruzinka a bylo by po problemech. Vytahovani bych rekl, ze je za trest :) zlaty ipaq 3870!

Souhlasím!:evil:
To bylo na 3950 super taky jsem to tak měl. Jenže to by musela být rw6815 asi o 30Kč dražší:?