Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 64

Téma: Umí TOM TOM plánovat inteligentně - ne neumí :-(

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Citace Původně odesláno od Docent
    Divný... Když dám z Prahy do centra Pelhřimova, tak trasa skončí opravdu v centru Pelhřimova, na křižovatce silnic od D1 a silnice od Tábora...
    a máte stejnou verzi mapy?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Citace Původně odesláno od Docent
    Divný... Když dám z Prahy do centra Pelhřimova, tak trasa skončí opravdu v centru Pelhřimova, na křižovatce silnic od D1 a silnice od Tábora...
    a máte stejnou verzi mapy?

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

To plánování je opravdu zvláštní.Na TT6 a mapě 660 když dáte plánování z Brna do Poděbrad -nejrychlejší , tak to žene přes Prahu :-(
    Když totéž dáte opačně - z Poděbrad do Brna tak to jede inteligentně přes Kolín.. Tak to fakt nechápu co má TT6 za algritmus..

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Takže pánové také reším jako obchodní cestující problém optimalizace trasy, jelikož mám palm zařízení které iGo prostě nespustí musím se smířit stím že n\ajdu řešení optimalizace pro TOmToma, vydal jsem se cestou optimalizace na PC nicmeně asi žádný mapový sw tio nedokáže..nebo ano?
    jelikž řeším optimalizaci mezi cca 300 a více adresami je nemyslitelné hledat v mapě. Jelikož potrebuji sestavit asi 8 tras které se nebudou menit chtel ybch si tyto itinerare pripravit na pc, protoze do TT lze do adresare ITN nahrat itinerar v textove forme nemuselo by byt tak slozite pres clipboard z nejakeho mapoveho sw zkopirovat trasu ado csv a upravit tak aby ji TT prelouska.....neznate nekdo reseni?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

podobnou situaci jsem kdysi řešil - optimalizace několika tras s mnoha zastávkami (rozvoz zboží), aneb jak nejefektivněji "pokrýt" region... tenkrát mi pomohl software na PC - route66. dalo se tam nastavit spousta parametrů, včetně typu vozu, náklady na provoz... to mi pomohlo, ale je to cca 8 let zpátky...

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Neexistuje nějakej software, kterej by uměl naplánovat trasu v Pc a poté jí přehrát do navigace? Na mapách.cz lze uložit trasu pro GPS, ale TomTOm s ním nepracuje.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Zkuste někdo naplánovat v TomTomu trasu od letiště Ruzyně přes křižovatku Evropská - Horoměřická na Mladou Boleslav, nejrychlejší a s vyloučením Štefánikova mostu... Mně TomTom 6 tvrdí, že nelze... iGO to zvládne.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Problem asi bude v tom "nejrychlejsi". Nektere trasy mi take nejdou (tusim Litvinov-Jesenik pres Mcely) pokud dam nejrychlejsi a pokud v tom miste nenalezne "rychle silnice", tak asi zkratka napise ze "nelze", misto aby nasel trasu jinudy, ale treba nekdy misto zadana v itinerari objede i o alepon 5km, anebo nedavno pred Kralupy ukazuje trasu po hlavni, nevim proc na chvili z ni udela pres kruhovy objezd objizdku po vedlejsich a pak se zase na hlavni vrati, i kdyz navic vede porad rovne a to jako "nejrychlejsi", ale i vsechny ostatni, coz take nechapu a mozna chyba navigacnich dat, protoze ta hlani je tam dlouho :-( ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Jenže pokud dám "nejkratší", tak se na ten most vykašle rovnou a bere to přes Holešovice a pdelkama na sever od Prahy, Kbely, Vinoř, kudy by mne nenapadlo jet ani omylem : .

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

No to je prave ono, ze nechapu proc se tam nekdy davaji prujezdni body anebo body itinerare (mesto s takovou tou modrou vezickou), kdyz se to na ne stejne potom vykasle :-( ...
    Nekdy dam prujezd mestem a pak vidim, ze to musim smazat a dat misto toho primo silnici vybranou z mapy aby tim mestem opravdu projel.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Tak trošku opráším staré téma...

Vášniví příznivci TomToma, naplánujte si cestu ze Soběslavi do Borkovic přes Veselí nad Lužnicí... TomTom vás navede po obchvatu a bude tvrdošíjně trvat na tom, abyste seskočili ze 4metrového nadjezdu a pokračovali na Žíšov... iGo vás překvapivě navede naprosto správně, přes centrum Veselí n. Lužnicí...

O použitelnosti volby "Nejkratší" ani nemluvím, to se zde probíralo několikrát. Tahle kategorie by se měla jmenovat "Pro řidiče aut od SUV výše, součastně vlastnící veškeré výjimky ze zákazů vjezdu".

To ze mne promluvila čerstvá zkušenost s týdenním cestováním s TomTomem po jižních Čechách, takže nadále hodlám tuto parodii na navigaci používat jen pro upozorňování na POI...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

2 Docent: s jakou verzí mapy? Problém v 99,99999% případů není v routovacím algoritmu, ale v mapových podkladech....
    Jinak nejkratší trasu často a úspěšně používám v Praze, člověk aspoň pozná různé nové cestičky mimo hlavní zacpané tahy ;-)

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Eastern Europe 680.1536...
    Ale tohle není o verzi, ale o plánování trasy... Je mně líto, ale TomTom je opravdu nepoužitelný, protože do plánování zřejmě zahrnuje Pyšvejcův koeficient...

Malý příklad:
    Start: Bezvýznamná dědinka Mítov na okr. Plzeň-jih v dosahu plánovaného amerického radaru
    Cíl: Kladno

Nejrychlejší varianta:
    1:24 hod. 110 km

Najít alternativu, nejrychlejší varianta:
    1:45 hod. 88,1 km

A znovu najít alternativu, nejrychlejší varianta (teď pojedeme přes Příbram):
    1:52 hod. 120 km

Dál už alternativu hledat nebudu, skončili bychom na Ukrajině...
    TomTomu prostě schází EKONOMICKÁ varianta, jako ji má iGO, jako ji má MapFactor pro PC (a nejspíš i varianta tohoto programu pro PDA), TomTom OPRAVDU neumí plánovat inteligentně, jeho vyhledávací algoritmy jsou na úrovni navigačního pravěku.

Nováček
    Registrace
    Aug 2006

JJ, je to tak.Dělá si to co chce.Když jedu cestou kterou jezdím každej den tak najedu 8 Km.Podle TomToma bych musel celou jednu dědinu objed a tím pádem bych najel 12 Km.Fakt nechápu ja to počítá.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Vzdy mne udivuje, ze priznivci iGO musi "kopat" do TT. Opacne to pritom neni.
    Ale zeptal bych se docenta: jaka trasa z Mitova do Kladna je ta spravna(economicka). Ja bych jel podle te 1. varianty a dalsi bych vubec nehledal, pokud znam lepsi trasu, tak po ni jedu i pres rady navigace. Uzivatel GPS se prece nestane otrokem dobreho sluhy. Preju hezke cestovani s jakoukoliv navigaci, nevnucuji nikomu zadnou, ale uzivam jen nektere.

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 19-02-2007, 13:52
  2. .pdb které uBook neumí zobrazit
    Od lump_ce4you v sekci eKnihy
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-12-2005, 21:05