Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Umí TOM TOM plánovat inteligentně - ne neumí :-(

Mudrunka (547)|13.9.2007 14:43
to xtonda:
no, já bych to tak příkře neviděl. Možná, že se mýlím, ale vždy jsem měl za to, že úroveň výpočtu trasy lze u i-GO nastavit v parametrech trasy. Já jsem to ponechal tak, jak je to z výroby a žádný hmatatelný problém ve výpočtu trasy jsem ještě nezaznamenal, a to i tam, kde TT zkrachuje jako třída.
Na druhou stranu u TT nemožnost ekonomické trasy opravdu zaviňuje až jeho nepoužitelnost. Přitom je to jeden ze dvou nedostatků, který na něm vidím, které kdyby nebyly, asi bych ho v současné době povýšil na navigaci číslo 1. Tím druhým nedostatkem je, nevyužití RDS/TMC u varianty PDA. Tato skutečnost je s podivem, a to z důvodu, že soft je na užití TMC evidentně připraven…. a vypadá to, že varianta pro PNA danou oblast má zpracovanou přijatelně.
Aaaik (123)|14.9.2007 13:24
[QUOTE="Docent"]... Na iGO mně vadila šílená ukecanost, tak jsem si našel hlas, který to odstraňuje, a naprostá spokojenost...
pokud zvolíte v TomTomu průjezdní bod kliknutím do mapy, může se stát, že se, při malém zvětšení mapy, trefíte do ulice pár metrů vedle ... Pokud tento bod minete a neprojedete jím, TomTom vás na něj bude tvrdošíjně navigovat až do konce cesty a bude neustále řvát, abyste otočili....[/QUOTE]
Tu ukecanost iGO bych rad taky omezil, můžete mi poradit?
A druhy případ TT řeším zadávánim míst, kterými chci projet do "Oblibene", napr. 1 Kuks, 2 Kowary, 3 Lipnice. Po dojeti do 1. cíle dám Navigovat na 2...Je to myslím jednodušší, než "Itinerar" a mužu zadat víc průjezdních míst, než v Pokročilé plánování.

Plus pro TT je u mě "čas v cíli", strefuje se do 5min i na stovky km.
Mudrunka (547)|14.9.2007 13:51
Docent na poi.cz zveřejnil link na nové hlasy pro i-GO.
Po pohrání si u stolu s tím, zejména Jitka vypadá schopně. I přes některé nedostatky určitě líp, než ta původní, i upravená, Žuži.
Janhura (62)|14.9.2007 15:41
[QUOTE="Mudrunka"] ... žádný hmatatelný problém ve výpočtu trasy u i-GO jsem ještě nezaznamenal, a to i tam, kde TT zkrachuje jako třída. ... [/QUOTE]

A to zase já jsem s i-GO letos utrpěl pořádný krach (verze 2006 Plus, poslední mapa Slovenska).

Cestu ze Sobranců do Michalovec i-GO naplánoval velikou oklikou po úzkých silničkách okolo Zemplínské Šíravy, zatímco existuje přímá a krátká spojnice po silnici o třídu lepší. Když už jsme jeli skoro hodinu, tak se řidič se divil, že před delší dobou tuhle cestu absolvoval za 15 minut. Bohužel jsem na chybu v přišel pozdě, navigace je moje a tak jsem mlčel, aby mě řidič i s ní nevyhodil.

V Čechách používám TomToma, každá navigace má svoje všeobecně známé plusy a mínusy. Nicméně nekritické příspěvky Madrunky do nebe vychvalující i-GO a všemožně hanící TomToma na fóru o TomTomovi mi říkají, že to bude nejspíš prodejce navigace značky i-GO.
xtonda (811)|14.9.2007 15:56
Tady bych řekl, že budou možná alespoň částečně na vině ty mapy, taky sem byl letos o prázdninách na Slovensku a ty mapy opravdu nejsou nic moc.
Docent (1234)|14.9.2007 17:22
[QUOTE="Aaaik"]Tu ukecanost iGO bych rad taky omezil, můžete mi poradit?
A druhy případ TT řeším zadávánim míst, kterými chci projet do "Oblibene", napr. 1 Kuks, 2 Kowary, 3 Lipnice. Po dojeti do 1. cíle dám Navigovat na 2...Je to myslím jednodušší, než "Itinerar" a mužu zadat víc průjezdních míst, než v Pokročilé plánování.

Plus pro TT je u mě "čas v cíli", strefuje se do 5min i na stovky km.[/QUOTE]

Používám hlas Jitka 2.3 z toho uvedeného odkazu...

S těmi oblíbenými místy
a) bych jich za chvíli měl 1000 nebo bych je musel pořád mazat,
b) Přepínat v navigaci cíle během jízdy mně přijde stejně pohodlné jako koukat před křižovatkou do autoatlasu, akorát o dost dražší...

S časem v cíli i iGO nemám problém, asi záleží na stylu jízdy.
Docent (1234)|14.9.2007 17:46
[QUOTE="Janhura"]Cestu ze Sobranců do Michalovec i-GO naplánoval velikou oklikou po úzkých silničkách okolo Zemplínské Šíravy, zatímco existuje přímá a krátká spojnice po silnici o třídu lepší. Když už jsme jeli skoro hodinu, tak se řidič se divil, že před delší dobou tuhle cestu absolvoval za 15 minut. Bohužel jsem na chybu v přišel pozdě, navigace je moje a tak jsem mlčel, aby mě řidič i s ní nevyhodil.

V Čechách používám TomToma, každá navigace má svoje všeobecně známé plusy a mínusy. Nicméně nekritické příspěvky Madrunky do nebe vychvalující i-GO a všemožně hanící TomToma na fóru o TomTomovi mi říkají, že to bude nejspíš prodejce navigace značky i-GO.[/QUOTE]

To je takový problém se před vyjetím podívat na celou trasu a když se mně něco nezdá, tak tu naplánovanou prostě ignorovat?

BTW v tomhle konkrétním případě je to evidentně problém v mapovém pokladu, protože cestu zpátky to naplánuje správně, prostě to tu přímou považuje v úseku kolem jezera za jednosměrku...

Nevím, proč by Mudrunka musel být prodejcem iGO, já nejsem prodejcem ani iGO, ani jiné navigace, ba dokonce prodejcem čehokoli a taky nemůžu TomTomu přijít na jméno... Zkoušel jsem podle něj jezdit dost dlouho, naposledy celý minulý týden v jižních Čechách, ale prostě to nejde, pokud tedy nechci vymetat zkratky kolem kravínů nebo si naopak desítky km zajíždět...

Šlo by to, pokud bych měl při ruce autoatlas a vytvářel si podle něj itinerář nebo zde zmiňované oblíbené body, ale to si rovnou ty body můžu vypsat na papír, vrazit do ruky spolujezdci a nepotřebuju navigaci...

Takže TomTom mně zůstal jako pomocník pro navigaci k WiFi připojení, pokud se pohybuju pěšky někde po Práglu :D .
tortoise (546)|14.9.2007 17:57
[QUOTE="Docent"]Takže TomTom mně zůstal jako pomocník pro navigaci k WiFi připojení, pokud se pohybuju pěšky někde po Práglu :D .[/QUOTE]
I na tohle je lepší iGo, protože kromě pozice aproximované na nejbližší komunikaci (šipka) ukáže i reálnou pozici, kterou hlásí GPS (tečka) ;)

PS: Já taky iGo neprodávám :D
Docent (1234)|14.9.2007 18:00
To možná jo, ale já se ještě nenaučil POI do iGO přidávat, kdežto do TomToma mně to jde naprosto bravurně :D .
Mudrunka (547)|14.9.2007 19:50
[QUOTE="Janhura"][QUOTE="Mudrunka"] ... žádný hmatatelný problém ve výpočtu trasy u i-GO jsem ještě nezaznamenal, a to i tam, kde TT zkrachuje jako třída. ... [/QUOTE]
A to zase já jsem s i-GO letos utrpěl pořádný krach (verze 2006 Plus, poslední mapa Slovenska).
Cestu ze Sobranců do Michalovec i-GO naplánoval velikou oklikou po úzkých silničkách okolo Zemplínské Šíravy, zatímco existuje přímá a krátká spojnice po silnici o třídu lepší. Když už jsme jeli skoro hodinu, tak se řidič se divil, že před delší dobou tuhle cestu absolvoval za 15 minut. Bohužel jsem na chybu v přišel pozdě, navigace je moje a tak jsem mlčel, aby mě řidič i s ní nevyhodil.
V Čechách používám TomToma, každá navigace má svoje všeobecně známé plusy a mínusy. Nicméně nekritické příspěvky Madrunky do nebe vychvalující i-GO a všemožně hanící TomToma na fóru o TomTomovi mi říkají, že to bude nejspíš prodejce navigace značky i-GO.[/QUOTE]
Vážený pane kolego, sděluji vám, že nejsem žádný prodejce i-GO, dokonce nejsem prodejcem ničeho. Já se živím poctivým způsobem.
Váš ctěný příspěvek mě natolik zaujal, že mám něco málo dotazů. Můžete konkretizovat můj nějaký příspěvek, ve kterém haním Velkého Tomíka a přitom nemám pravdu? Pokud máte např. na mysli 1 příspěvek na této stránce,
cituji:
Přitom je to jeden ze dvou nedostatků, který na něm vidím, které kdyby nebyly, asi bych ho v současné době povýšil na navigaci číslo 1.
konec citace

pak máme asi nejednotné hodnotové měřítko jednotlivých slov, a abych pravdu řekl, nejsem to já, kdo nechápe význam slov „asi bych ho v současné době povýšil na navigaci číslo 1.“
Taktéž jsem nepochopil v čem do nebe vychvaluji (a neoprávněně) i-GO. Pokud by jste využil funkci „hledat“ (je umístěna na stránce seznamu fóra nahoře) a dal by jste si práci s vyhledáním mých příspěvků, jistě by jste našel mé formulace směrem k i-GO jako, puťovka náhodou navigující, navigační dvojka apod.
No, a pokud budeme hovořit o tom, který soft považuji za nejlepší, je jím jednoznačně Navigon s celkovou úrovní komplexních navigačních informací téměř na úrovni geniality, které spolu s perfektní grafikou ostatní softy (o které se pereme) přímo deklasuje. Problémem je akorát to, že Navigon u nás zatím nemá vyhovující mapové podklady, a to ani ty, které se dají sehnat neoficiálně.
Popisujete problémy na Slovensku. Můžu se zeptat, stalo se to jenom na jednom místě, nebo se jedná o systémový problém? Můžu se dále zeptat o jakou mapu jde? 2007.04 a ze kdy, nebo 2007.07? Můžu se dále zeptat, když vás i-GO tak zklamalo, proč jste pro navigaci v dané lokalitě nepoužil TT? Vždyť mapa 680.xx je tam už poměrně sjízdná, alespoň se to tak tváří. Já jsem danou mapu chtěl použít na mé nedávné cestě do Chorvatska přes Maďarsko a zkrachoval jsem, stejně jako to nebylo použitelný v samotném Chorvatsku. A mohu vám prozradit sladké tajemství, to zatracované i-GO bylo na jedničku.
oltcit (1098)|14.9.2007 21:23
to Mudrunka : :D :cool: bravo ;)
PS: tiež nepredávam iGO ;)
mám pocit,že "tamtie jednoznačné príspevky" píšu ludia,či si raz za čas vyjdú na obrovskú (300km) cestu a pri nepochopení princípu navigácie ju hned deklasujú...hmm,takych tu už bolo:sarcastic:
Janhura (62)|15.9.2007 00:31
[QUOTE="Docent"]To je takový problém se před vyjetím podívat na celou trasu a když se mně něco nezdá, tak tu naplánovanou prostě ignorovat?
[/QUOTE]

Když je v autě více alkoholem rozjařených spolujezdců tak je opravdu problém stát a mudrovat nad mapou, zvlášť když do té doby nebyl důvod. A trasu "prostě ignorovat"? Kdybych ze Sobranců do Michalovců už někdy jel, tak bych navigaci ani nezapínal.

To oltcit:
Ale áno, veď aj píšem, že u vás na východe používám iba i-GO. Maďaři mají každopádně svůj rajón zmáknutý líp než zápaďáci s TT, většinou o Slovensku nikdy ani neslyšeli.

Ukecanost i-GO beru jako plus, na Slovensko jezdím přes noc a neustálé kecání mi pomáhá po půlnoci udržovat bdělý stav.

Jak píše o pár příspěvků dříve Aaaik: "Vzdy mne udivuje, ze priznivci iGO musi "kopat" do TT. Opacne to pritom neni." - Dávám mu za pravdu a dodávám: Kdyby alespoň kopali na svojem fóru, ale oni chodí kopat na fórum určenému Tomovi. S příspěvky končím.
Docent (1234)|15.9.2007 01:17
[QUOTE="Janhura"] Kdybych ze Sobranců do Michalovců už někdy jel, tak bych navigaci ani nezapínal.[/QUOTE]
Fakt nevím, jak jsem se dostal v roce 1985 z Plzně do Splitu bez jakékoli navigace, když jsem tam před tím nikdy nejel, a to bylo o doooost víc, než těch tvých usmolených 30 km na Slovensku...
Seš typická ukázka naprosté degenerace lidstva... BTW jak se dostáváš v noci z postýlky na hajzlík bez navigace :evil: ?
oltcit (1098)|15.9.2007 01:56
To Docent: trosku viacej tolerancie by nezaskodilo :-( Ad tema,kazdy pouziva co povazuje za najvhodnejsie,ale to nieje dovod niekoho urazat. Mam najazdene spustu km s Navigonom 4,TT 5,ale najviac mi vyhovuje iGO a pritom posledny rok ho pouzivam prevazne vo West Europe.Som vodic kamionu v UK a v spuste pripadoch by TT neuspel,kdezto s iGO zatial vsetko prebehlo v poriadku.I ked zalezi aj vodicovi,nielen na navigacii.Ale dost bolo OT. Nech nam to jazdi a vzdy prideme do ciela v poriadku. ;-)