Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Folie a jak ji bezpecne nasadit?

karlic (707)|24.4.2005 19:01
Nevíte někdo, kdo v ČR prodává fólie Brando pro Dell Axim X50v ?

Popis folií zde
dort (1212)|24.4.2005 20:01
AHmobile?

tak po aktuální konzultaci po ICQ, do 14-ti dnů je budou mít skladem, jak fólie, tak pouzdra od Brando :yes: na DELL AXIM X50v ;)
dodox (79)|24.4.2005 22:55
http://obchod.mobilni.cz/?catid=8&vyrobce=Brando%20Workshop
dort (1212)|25.4.2005 01:50
[QUOTE="dodox"]http://obchod.mobilni.cz/?catid=8&vyrobce=Brando%20Workshop[/QUOTE]

buď jsme slepý, nebo unavený, ale kde tam mají Brondo fólii na DELL AXIM X50 v????
beecher (9270)|25.4.2005 03:58
[QUOTE="dort"]buď jsme slepý, nebo unavený, ale kde tam mají Brondo fólii na DELL AXIM X50 v????[/QUOTE] Vezmes tuhle "Ochranná fólie čirá iPAQ hx4700" a trochu ji smiknes... ;) :D :yes:
dort (1212)|25.4.2005 07:30
[QUOTE="beecher"] Vezmes tuhle "Ochranná fólie čirá iPAQ hx4700" a trochu ji smiknes... ;) :D :yes:[/QUOTE]

jo to by také šlo, jenže Carlic se ptá kde sežene originál Brando na jedno PDA, které asi moc neznáš :D
beecher (9270)|25.4.2005 08:45
[QUOTE="dort"]jo to by také šlo, jenže Carlic se ptá kde sežene originál Brando na jedno PDA, které asi moc neznáš :D [/QUOTE] Voe... :D
Stejnak pokud chces mit folii na displayi tak, ze to nikdo nepozna, tak musis pouzit windmasterovu techniku JARu a zasunuti folie pod kryt kraju displaye, takze potrebujes folii o neco vetsi nez je display, k cemuz folie na 4700 je naprosto idealni... ;)
karlic (707)|25.4.2005 08:56
[QUOTE="dort"]AHmobile?

tak po aktuální konzultaci po ICQ, do 14-ti dnů je budou mít skladem, jak fólie, tak pouzdra od Brando :yes: na DELL AXIM X50v ;) [/QUOTE]

Super, pokud do 14-ti dnů bude, tak kudy budu chodit, tudy budu AHMobile chválit :)

V Sunnysoftu mně totiž řekli, že X50v skoro nikdo nemá a že se jim to nevyplatí objednávat, protože by tu bednu co musí koupit neprodali.:no:

Díky AHMobile za ochotu
Octavian (81)|20.5.2005 21:00
Pokud budete lepit folie tak pokud možno tak když stíráte prach z displaje použijte antistatickej hadrik ... mam nejakej vermop, textronic a nema chybu, nezanecha ani maly smitko prachu.... vrele doporucuji
Zdenek Malinsky (9781)|20.5.2005 21:55
Můžeš mi napsat přesný název té antistatické utěrky nebo link na výrobce?
V případě použití metody Windmaster (viz.tato diskuze str. 2, příspěvek ze 14.3.2004) to snad ani není nutné použít. A kdyby přeci jen, tak je lépe použít stlačený vzduch (viz. tady obrázky z neděle).
Osobně mám s použitím podobných antistatických utěrek ty nejhorší zkušenosti. Člověk si nemůže být jistý, čím jsou přesně napuštěny. Na některých vinylových deskách zanechaly skoro stejné škody, jako 41 let komunistické vlády na tomto národě.:mad: :evil: :dead: :no: Proto radím s těmito utěrkami raději opatrně
vahač.x (67)|23.5.2005 13:39
Tak vážení
Pročetl jsem tuto diskusi a stejně nějak málo chápu - folie lepící či zasunovací, akorát na PDA vyrobená či z "větší" zastříhavaná ...

Nemůžete někdo jasně napsat co že to mám shánět? Mám PDA cca 2 týdny a orig. folie, co na dipleji byla je zcela nepoužitelná (předpokládám, že ochrana dispeje sice není nutná, ale je minimálně vhodná). A existuje někde v českých luzích a hájích obchod, kde je to ke koupi? Fakt odmítám posílat money někam do Honga-Konga a čekat, že mi třeba něco přijde ... :-(

Myslel jsem, že koupím tam kde PDA - našel jsem :
Popis produktu - Ochranná fólie na display pro ASUS MyPal A716. Cena 89,- bez DPH (105,90,- s DPH).

ale podle cen, které jsou zde udávány (200-300 Kč) se mi to zdá podezřele levné? Bližší popis na netu není a já ani nevím na co se ptát.

POMOOOC PROSÍM (či PLEASE HELP pro anglofily) :-)
dort (1212)|23.5.2005 14:06
[QUOTE="Vahač.X"] Mám PDA cca 2 týdny a orig. folie, co na dipleji byla je zcela nepoužitelná (předpokládám, že ochrana dispeje sice není nutná, ale je minimálně vhodná). A existuje někde v českých luzích a hájích obchod, kde je to ke koupi? [/QUOTE]

Takže fólie je poměrně nutná ochrana, neb už jsem viděl pár diplejů, kde se na první pohled poznalo, že majitel hraje "kuličky", anebo že nechává MDAII mazlit v kapse s klíči :O - fólii vřele doporučuji, neb ceny displejů jsou astronomické :(

obchod - co třeba AH Mobile

[QUOTE="Vahač.X"]Myslel jsem, že koupím tam kde PDA - našel jsem :
Popis produktu - Ochranná fólie na display pro ASUS MyPal A716. Cena 89,- bez DPH (105,90,- s DPH).
ale podle cen, které jsou zde udávány (200-300 Kč) se mi to zdá podezřele levné? Bližší popis na netu není a já ani nevím na co se ptát. [/QUOTE]

no zkuste se ptát někoho kdo má stejný přístroj jako Vy, co volil za fólii a jak je spokojen :D neb je to i o kvalitě displeje versus kvalita fólie :?

fólie jsou dost o osobním pocitu, takže si myslím, že když zkusíte jeden druh a po 2 - 4 měsících ( dle intenzity používání a šetrnosti k PDA - možná i déle ) můžete vyzkoušet další

velikost fólie?

no buď si kupte na velikost svého PDA, ale pak ji lepte od PRAVA - kvůli posuvníkům ;) a smiřte se s tím, že budete mít kousek dipleje vlevo bez fólie - a že v tom místě se bude zachytávat nepořádek :((

anebo kupte fólii rozměrově větší a máte klid - tedy po mírné "bitvě" s nalepením WINDMASTER metodou - je to jen o cviku, takže nevěšte hlavu, když to napoprvé nedopadne, stačí znovu namočit a pokus opakovat - já zvítezil na prvním PDA asi až na 10 pokus :D a to mi už pěkně tekly nervy - jinak u větší fólie je výhoda, že 100% chrání displej a neměla by se pod ní dostat ani částečka prachu :yes:

takže jednoduché srovnání říká - větší fólie = delší aplikace na diplay, ale pak 100% užitek, fólie v "rozměru", lehčí a rychlejší aplikace na displej, ale problémy s prachem a občas ujetý stylus, tam kam nemá
Zdenek Malinsky (9781)|23.5.2005 14:16
Zkus také použít tlačítko hledat a pročti si i jiné diskuze. Jinak v mém předchozím příspěvku je odkaz na návod k lepení a i na fotky.
Fólie je několik druhů-silnější-slabší, matné-lesklé, nalepovací, statické(drží silou statické elektřiny), zasunovací. Jakou si vybereš, záleží na Tobě. Někdo používá také fólie od CD a vůbec, lidové tvořivosti se meze nekladou. Pokud chceš zkusit metodu windmaster, stačí levná statická od Sunnysoftu. Stojí kolem 100 Kč, je tenká a lépe se lepí. S velikostí je to asi tak, že pokud je malinko menší, tak se lepí (jsi li pravák) zprava kvůli "šoupací" liště u internet expoleru. Když je akorát, tak není co řešit a když je o cca 1mm větší, tak se zasune pod kovové okraje. Vše beru, že použiješ metodu windmaster, popsanou na straně 2 této diskuze.
Obchody-nevím odkud jsi, tak napíšu pražské. Sunnysoft Kotva (3.patro) nebo Jeseniova, Planet PDA (pasáž J.Grossmana-z ul.Polit.vězňů), AH Mobile, Proficomp.
vahač.x (67)|23.5.2005 14:31
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Zkus také použít tlačítko hledat a pročti si i jiné diskuze. [/QUOTE]
- Pročítám - ale tak nějak začínám diskusí, která se váže k tématu o které se zajímám - pročíst vše - to je snad tak na dva roky prázdnin ne ... myslím, že to by se mému zaměstnavateli nelíbilo :-)

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pokud chceš zkusit metodu windmaster, stačí levná statická od Sunnysoftu. Stojí kolem 100 Kč, je tenká a lépe se lepí. [/QUOTE]
- Problém je možná v tom, že nevím co chci - jsem v otázce PDA jaksi nováček - pořídil jsem velmi nedávno - proto se chodím sem radit ...

[QUOTE="Zdenek Malinsky"] Obchody-nevím odkud jsi, tak napíšu pražské. Sunnysoft Kotva (3.patro) nebo Jeseniova, Planet PDA (pasáž J.Grossmana-z ul.Polit.vězňů), AH Mobile, Proficomp.[/QUOTE]
Pražák sice nejsem, ale Praha vyhovuje - jsem tam dost často. Jen jsem si myslel, že když jsem někde kupoval PDA, že bych tam mohl koupit i folii :-)
vahač.x (67)|23.5.2005 14:43
[QUOTE="dort"]
obchod - co třeba AH Mobile[/QUOTE]
Dobrý - sice opačný konec Prahy - vyskytuju se spíš na 6-ce a nenašel jsem jaká je otevírací doba, ale to se dá když tak dořešit telef.

[QUOTE="dort"] fólie jsou dost o osobním pocitu, takže si myslím, že když zkusíte jeden druh a po 2 - 4 měsících ( dle intenzity používání a šetrnosti k PDA - možná i déle ) můžete vyzkoušet další [/QUOTE]
He - to vydrží jen tak krátkou dobu? 8-)

[QUOTE="dort"] jinak u větší fólie je výhoda, že 100% chrání displej a neměla by se pod ní dostat ani částečka prachu :yes: [/QUOTE]
a nevadí to, že je větší? při zastrkávání do pouzdra se bude odchlipovat - až se ... úplně ... to je teď stav na mém PDA - ale předpokládám, že folie, o kterých je tu řeč jsou asi dost jiné, než ten originál, co jsem tam měl "z výroby" ... ????
beecher (9270)|23.5.2005 14:59
[QUOTE="Vahač.X"][QUOTE="dort"]...po 2 - 4 měsících ( dle intenzity používání a šetrnosti k PDA - možná i déle )...[/QUOTE]He - to vydrží jen tak krátkou dobu? 8-) [/QUOTE] Vydrzi dele, ja mel ted jednu folii pul roku... :D
A vzhledem k cene folie (od 100 Kc nahoru) to je fakt sranda...
Ale kolega dort spise myslel, ze kdyz se pro nejakou rozhodujete, tak ty 2-4 mesice jsou idelani doba na otestovani... ;)[QUOTE="Vahač.X"]a nevadí to, že je větší? při zastrkávání do pouzdra se bude odchlipovat - až se ... úplně...[/QUOTE] Ale ty jsi stale nepochopil, ze se ta vetsi folie zastrihne na rozmer o trochu (1-2mm) vetsi, nez je display, a to co precuhuje, zasune mezi display a kryt? :O
Ze tedy nikde nic neprecuhuje? A ze kdyz se to umi, nejde poznat, ze na tom displayi nejaka folie je? ;)
Zdenek Malinsky (9781)|23.5.2005 15:01
[QUOTE]
a nevadí to, že je větší? při zastrkávání do pouzdra se bude odchlipovat - až se ... úplně ... to je teď stav na mém PDA - ale předpokládám, že folie, o kterých je tu řeč jsou asi dost jiné, než ten originál, co jsem tam měl "z výroby" ... ????
[/QUOTE]
Kdepak, nevadí. Tedy pokud to není o hodně. Vyzkoušej nejdříve nasucho. Zastrčí se to pod kovový okraj displeje. Takže to při vyndavání z pouzdra vůbec nehraje roli.
vahač.x (67)|23.5.2005 15:31
[QUOTE="beecher"] Ale ty jsi stale nepochopil, ze se ta vetsi folie zastrihne na rozmer o trochu (1-2mm) vetsi, nez je display, a to co precuhuje, zasune mezi display a kryt? :O
Ze tedy nikde nic neprecuhuje? A ze kdyz se to umi, nejde poznat, ze na tom displayi nejaka folie je? ;)[/QUOTE]

:-O proboha KAM se zasune? tam není žádný místo - to jako nějaký tlak? Mi bude lepit že mi ten displej rupne :-(
A v mém případě "se to neumí" - kdyby se to umělo asi by se to neptalo :-)

vahač.x (67)|23.5.2005 15:33
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Kdepak, nevadí. Tedy pokud to není o hodně. Vyzkoušej nejdříve nasucho. Zastrčí se to pod kovový okraj displeje. Takže to při vyndavání z pouzdra vůbec nehraje roli. [/QUOTE]

Jak jsem psal před chvílí kolegovi beecherovi - nevidím prostor pro zastrkávání čehokoli ... a bojim bojim ... :-(
beecher (9270)|23.5.2005 15:34
Vzdycky je tam tak do 1mm fuga mezi displayem a krytem nad nim...
vahač.x (67)|26.5.2005 16:24
[QUOTE="beecher"]Vzdycky je tam tak do 1mm fuga mezi displayem a krytem nad nim...[/QUOTE]

Hehe ... tak mně ji asi zapomněli přibalit :? ... včera jsem zkoušel dostat tam folii z CD (někde se tu píše, že ji lze nouzově použít), protože ten prodejní "překryv" displeje je už dost v pr....oudu času :-( a jinou folii nemám ...

Pravděpodobně byla myšlena jiná "CD folie" ... prostě jsem ji tam nedostal.

A nemůžu tady po ruce najít prodejnu, kde bych to koupil bez objednání ... tak nevím co budu dělat ... pravděpodobně budu muset používat PDA "bez ochrany" :D a beskem někde sehnat cokoli co tam jen trochu bude držet ... aspoň prozatím ...
beecher (9270)|26.5.2005 16:37
Jsi Prazak? Jestli jo tak prijd na dalsi Prazsky pravidelny sraz, omrknem to... ;)
vahač.x (67)|27.5.2005 11:12
[QUOTE="beecher"]Jsi Prazak? Jestli jo tak prijd na dalsi Prazsky pravidelny sraz, omrknem to... ;)[/QUOTE]

Nejsem pražák - v Praze jen dělám ... takže soboty a jiná volna v Praze nejsem - takže sraz asi nezvládám ....
beecher (9270)|27.5.2005 11:28
[QUOTE="Vahač.X"]...takže soboty a jiná volna v Praze nejsem - takže sraz asi nezvládám .... [/QUOTE] Tak jednou budes, no... ;) :D
vahač.x (67)|27.5.2005 11:39
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Vahač.X"]...takže soboty a jiná volna v Praze nejsem - takže sraz asi nezvládám .... [/QUOTE] Tak jednou budes, no... ;) :D[/QUOTE]

:D To zní jako příkaz

Ne vážně - to nemůže klapnout -
1) teď nejsem v situaci, že bych se moh účastnit takových akcí
2) byl bych tam za blbce se svými 4 týdenními zkušenostmi s PDA
dort (1212)|27.5.2005 11:52
[QUOTE="Vahač.X"]Ne vážně - to nemůže klapnout -
1) teď nejsem v situaci, že bych se moh účastnit takových akcí
2) byl bych tam za blbce se svými 4 týdenními zkušenostmi s PDA
[/QUOTE]

ad 1) to se dá pochopit :D

ad 2) věř, že nebudeš - a to je vlastní zkušenost, neb na svém prvním srazu jsem byl vyvalený a jen jsem tiše posluchal, ale ne proto, aby mi to někdo nedal, jak se říká sežrat, ale protože jsem byl maličko mimo z toho co vše lze s PDA dokázat ;)

takže pokud dorazíš, tak si maximálně zpříjemníš jedno sobotní odpoledne a naučíš se spoustu užitečných věcí a hlavně když se zeptáš, tak Ti každý odpoví, neb všichni jsem jednou měli PDA pár dnů a nic nám nebylo jasné, a proto za blbce rozhodně nebudeš :D
vahač.x (67)|27.5.2005 12:02
[QUOTE="dort"][ad 2) věř, že nebudeš - a to je vlastní zkušenost, neb na svém prvním srazu jsem byl vyvalený a jen jsem tiše posluchal, ale ne proto, aby mi to někdo nedal, jak se říká sežrat, ale protože jsem byl maličko mimo z toho co vše lze s PDA dokázat ;)
... a naučíš se spoustu užitečných věcí a hlavně když se zeptáš, tak Ti každý odpoví, neb všichni jsem jednou měli PDA pár dnů a nic nám nebylo jasné, a proto za blbce rozhodně nebudeš :D [/QUOTE]

Jo beru .... bylo by to prima - zatím jsem ani neměl čas zjistit některé důležitosti typu jak z PDA přes modrozubé připjoení s mobilem na net (pošta, www...)
Zatím si sepisuju otázky, které bych chtěl hodit aspoň sem do fóra - snad někdo odpoví - protože když hledám odpovědi tak buď je počet nalezených obrovský (nelze stíhat přečíst) nebo žádný (když specifikace problému je příliš podrobná). Zatím mám asi víc otázek než odpovědí :-), ale doufám, že se to časem poddá ...

Obecně - chci aby mi PDA opravdu sloužilo a na druhou stranu si jej nechci zas.... mnoha aplikacemi.
anicka.balounova (165)|4.6.2005 17:20
tak jsem si dle vasich rad koupila folii JAVO Screen protector za 240,-

http://shop.palmpc.cz/prodavej/palmpc/katalog.asp?jis=462005171530&fId=23108&fIds=4w555doaaa&fExt_idkat=11104&fExt_idkats=n455a8daaw&fExt_Action=CATCHANGE&fKatCis=fbra

jsem tezce rozhorcena jak muze nekdo napsat ze ma displej jeste lepsi viditelne vlastnosti. Nejen ze nema lepsi, ale on nema ani stejne, je tak o 50horsi viditelnost displeje. Hnus, bida okamzite sla do kose po nalepeni.
Opravdu tuhle folii ze sveho subjektivniho hlediska nikomu nedoporucuji.
To uz je lepsi ta pribalena folie k MDA Compactu ale tu jsem si zase nenalepila kvuli tomu jak je mala.

navic mi poslali folii pro Palm Zire a napsali na to mutno zastrihnout! opravdu podraz !

nakonec jsem to vyresila uplne jinak.
Folie byla zabalena v naprosto cirem igelitovem tenkem obalu, takovy skoro az celofan. ten jsem ostrihla, dle obdorniku namocila do vody s jarem a pozasunovala pod okraj displeje. folie je vyborna, obraz o par jednotek procent sice horsi, mackavost taky krapitek horsi ale neni to takova bida jak to Brando. tot pouze moje zkusenst z dneska.
Zdenek Malinsky (9781)|5.6.2005 11:43
Některé fólie jsou 2 nebo 3 vrstvé a ty je třeba před instalací odstranit. Také je lepší dát folii hladkou stranou nahoru, stylus pak lepší klouže. Pokud takhle pokusničíš, zkus nejdříve levnější statickou od Sunnysoft a použij jarovou metodu (ale jaru jen kapička do cca 2dcl vody).
anicka.balounova (165)|5.6.2005 17:11
metodu jarove vody jsem pouzila
folii jsem samozrejme sloupla, byla pouze dvouvrstva
vahač.x (67)|6.6.2005 08:14
[QUOTE="anicka.balounova"]tak jsem si dle vasich rad koupila folii JAVO Screen protector za 240,- ......................
folie je vyborna, obraz o par jednotek procent sice horsi, mackavost taky krapitek horsi ale neni to takova bida jak to Brando . tot pouze moje zkusenst z dneska.[/QUOTE]

Tak nevím, co jste si koupila ... já jsem si v pátek doběh do kotvy ... koupil jsem si folii Brando (třívrstvou) ... a kromě toho, že tam píšou, že se má instalovat v "bezprašném" prostředí (to jsem nikde nesehnal) ... a že jsem neschopa - takže po nalepení jsem zjistil, že mi pod ní nějaký ten "chloupek či prach" zůstal ... jsem jinak spokojený. Nechtělo se po mně nic zastrkávat pod displej či kamkoli jinam ... Čitelnost displeje se mi rozhodně nezhoršila ...
anicka.balounova (165)|6.6.2005 10:28
ja si objednala folii Brando, a dosla mi folie Javo. je pouze dvouvrstva
takze taky podraz
dort (1212)|6.6.2005 11:52
jak se říká - nakupujte u "odborníků" :evil:

pokud má někdo ve svém shopu uvedené fólie stylem - Java, Brando a já nevím co ještě všechno - tak už záleží na Vás, zda jste ochotni zaplatit takovou cenu za fólii kterou pak vyhodíte :no: a vlastně ani nevíte co Vám přijde - sorry ale já osobně bych si tam nekoupil ani nic, neb chci vědět co kupuji

zkuste třeba AH Mobile, anebo jiné obchody, které Vám jasně definují jakou fólii si kupujete a můžete si pro ní hledat reference!
simir_ce4you (274)|8.6.2005 16:09
tak mi prisla dnes folie" BRANDO Ultra Clear Protector Plus" a potreboval bych pomoci.Pisete ze je dobre pouzit mokrou metodu,mozna je to hloupa otazka ale fakt nevim mam nejprve sloupnout ty 2 vrstvy a pak ji dat do lazne nebo nejprve ji dat do lazne a pak odlepit tu prvni vrstvu a po uhlazeni tu druhou,Je lepsi se zeptat nez to skonit.Jsem zaroven velmi zvedavy jaka bude kdyz o ni vsude pisou ze je naprosto jedinecna a dokonala.Diky za pomoc
:)
oltcit (1098)|8.6.2005 19:09
Probuh nemáčať :D ,ved to nalep presne ako je napísané na obale folie,hlavne dobre očisti displej,aby nebol ani prášok, čiastočne odchlípni prvu kryciu vrstvu na strane od displeja,starostlivo vycentruj,začni od ľavého horného rohu prilož čiastočne odkrytú foliu,zvrchu jemne pritlač prstom a druhou rukou sťahuj ochrannú vrstvu.A folia ti sama prilne na displej,jemne ju prehlad handričkou a ked si spokojný s vycentrovaním tak až potom odstráň druhú ochrannú vrstvu.Ideálne to je spraviť na prvý krát a ked neuspeješ napoprvé,môžeš to opakovať,prípadne pri veľkom znečistení folie na lepivej strane použiť "mokrú" metodu.
dort (1212)|8.6.2005 20:03
proboha Olcite to nemyslíš vážně! :O

beru, že někomu "vlhká" cesta nevyhovuje, ale proboha proč od levého okraje?

Vždyť je potřeba aby fólie byla co nejlépe umístěná u pravého okraje a proto bych si dovolil v takovém případě začít od PRAVA, kde jsou defaultně posuvíky a tedy se tam více manipuluje a jakýkoliv odstup fólie je právě tam NEŽÁDOUCÍ!
simir_ce4you (274)|8.6.2005 23:04
No tak jsem ji zdarne nasadil,je to cool jen tam mam asi dve smitka prachu,snad se tim nebude skrabat display pevne doufam ze ne.Vsem prispevatelum dekuji :yes: ;)
oltcit (1098)|9.6.2005 12:10
[QUOTE="dort"]proboha Olcite to nemyslíš vážně! :O

beru, že někomu "vlhká" cesta nevyhovuje, ale proboha proč od levého okraje?

Vždyť je potřeba aby fólie byla co nejlépe umístěná u pravého okraje a proto bych si dovolil v takovém případě začít od PRAVA, kde jsou defaultně posuvíky a tedy se tam více manipuluje a jakýkoliv odstup fólie je právě tam NEŽÁDOUCÍ![/QUOTE]

hmmm,lebo je to uplne jedno :D folia drzi po celej ploche ako tvoja viera v Della(a ziadny replay prosim) a ak ma folia mat niekde horsiu prilnavu schopnost,tak je to na mieste kde sa oddeluje ochranna foliova vrstva od samotnej folie a preto lavy horny,lebo potom je tam stale eventualne pritlacana stylusom pri tapani na Start menu. A vobec,su to akademicke disputy,lepil som aj na sucho,aj na mokro a jednoznacne lepsi,priam excelentny vysledok je na sucho.Ale verím tomu,že pri použití nejakých náhražok je to lepšie na mokro.
yankee (2)|9.6.2005 15:47
Jak nejlepe umyt foli? Mam Brando a nevim cim ji umyt - zkousel jsem ji myt pod vodou ale nektery prach zustane - je to tam skoro prilepene?? Nema nekdo z vas na to nejakej grift?
dort (1212)|9.6.2005 17:39
[QUOTE="oltcit"][
hmmm,lebo je to uplne jedno :D folia drzi po celej ploche ako tvoja viera v Della(a ziadny replay prosim) a ak ma folia mat niekde horsiu prilnavu schopnost,tak je to na mieste kde sa oddeluje ochranna foliova vrstva od samotnej folie a preto lavy horny,lebo potom je tam stale eventualne pritlacana stylusom pri tapani na Start menu. A vobec,su to akademicke disputy,lepil som aj na sucho,aj na mokro a jednoznacne lepsi,priam excelentny vysledok je na sucho.Ale verím tomu,že pri použití nejakých náhražok je to lepšie na mokro.[/QUOTE]

neodpustím si to - nemám víru v DELLa, neb až bude lepší zařízění půjde z baráku ;) - a dost OT

no s těmi náhražkami bych brzdil, tedy pokud mezi náhražky podle Tebe nepatří právě Brando?! - a tu jsem lepil "vlhkou" cestou a výsledek absolutně exceletní - jen s tím rozdílem, že mám chráněný kompletně celý display - neb původně ta fólie patřila na HP HX 4700 :D

ale to už je otázka soudnosti a rozumu :yes:
Diver (49)|15.6.2005 02:52
OCHRNUTI PDA !

Nalepoval jsem folii Brando, ktera byla na Ipaq 3700. Nepatrne presahovala rozmery display, takze sem ji opatrne vetknul pod ramecek displaye na vsech stranach. Klasicky postup, stahnul jsem prvni ochranou folii a lepil od praveho horniho rohu. Problem je v tom, ze mi ted Acer nereaguje na tapani :no: . Zapnout jde, hw tlacitka reaguji, ale touchscreen ne :? Muze byt chyba v tom, ze je folie "narvana" pod rameckem, tudiz nekde permanentne "stiskly" touchscreen? Nebo je to zraly na servis ?

Stalo se to nekomu? Pls vsechny mozky o radu ! Bez cihly jsem v p..... ! :!:
dort (1212)|15.6.2005 08:37
tuhle radu asi moc chtít nebudete, ale je asi jediná - sundejte fólii a hned víte, zda servis, nebo moc "zasunutá" fólie ;)
oltcit (1098)|15.6.2005 11:40
[QUOTE="Milan Matějovský"]OCHRNUTI PDA !

Nalepoval jsem folii Brando, ktera byla na Ipaq 3700. Nepatrne presahovala rozmery display, takze sem ji opatrne vetknul pod ramecek displaye na vsech stranach. Klasicky postup, stahnul jsem prvni ochranou folii a lepil od praveho horniho rohu. Problem je v tom, ze mi ted Acer nereaguje na tapani :no: . Zapnout jde, hw tlacitka reaguji, ale touchscreen ne :? Muze byt chyba v tom, ze je folie "narvana" pod rameckem, tudiz nekde permanentne "stiskly" touchscreen? Nebo je to zraly na servis ?

Stalo se to nekomu? Pls vsechny mozky o radu ! Bez cihly jsem v p..... ! :!: [/QUOTE]

S najväčšou pravdepodobnostou ide o podobný prípad,ktorý sa vyskytuje na Delloch X50v (aspon podla Aximsite) že dôjde k znefunkčnosti touchscreen ,ked je tato folia zasunutá pod rámčekom.Ale Beecher a Dort tieto problemy nemajú,tak neviem :sarcastic:
Diver (49)|15.6.2005 18:31
Uz je to za mnou :!: Hlasim zmrtvychvstani PDA :D :yes:
Diky Dorte a Oltcite za rady, sundani folie byla v dane chvili skutecne jedina mozna volba pred servisem.
K problemu jsem pristoupil s chladnou hlavou najemneho vraha :cool: Pripravil jsem si operacni nastroje - lupu, strikacku na insulin s ultratenkou jehlou a mensi jehlu na siti. Vida v televizi, pustil jsem si k operaci oblibenou muziku a nejprve 20 minut se snazil ultratenkou jehlickou dostat se nekde pod ramecek a nadzdvihnout folii. Pak sem folii vice odlepil klasickou jehlou na siti a pak uz to slo samo. PDA ale po zapnuti naskocilo jen na 2 sec a zase zhaslo. Navic jsem si vsiml ze doslo k HR. Jelikoz mam druhy aku, zkusil jsem ho vymenit a bylo to ono :yes: . Masinka naskocila a touchsreen reagoval jako pred nalepenim folie :D :cool:. Ufffff :)) Takze zadny HR ale vybity aku za 24 hod.
Dalsi zajimavy problem, ktery mi cele to martyrium zpusobilo, byl fakt ze pokud jsem mel PDA v kolibce v zablokovanem stavu (s folii), nenabehlo stolni PC ! Zustalo viset na uvodni obrazovce Biosu a nereagovalo na nic :O :dead:

Takze majitele Acer n50! Nezasouvejte folii pod ramecek !!
oltcit (1098)|20.6.2005 22:50
Blahoželám k úspešnej operácii ;)
Mne sa teraz stala iná haluz,objednal som si dve folie,jednu na Looxa720 a jednu na Looxa 420,po nejakej dobe došli,ale obidve rovnaké a to na 720,povedal som si ,nevadí,odstrihnem z nej :cool: A tak som aj spravil,a išiel som lepiť.....za ten svet som nedokázal odstrániť prvú kryciu vrstvu,tak ma napadlo otvoriť druhú foliu,a čuduj sa svetu bola nejaká hrubšia :D ,jednoducho v tom prvom balení žiadna folia nebola,len dve zlepené krycie folie.Tak som veľmi zvedavý ako sa k tomu postaví predajca,ťažko totiž dokážem,že som si foliu nenechal,pravdepodobne som ľahší o 333 Sk :evil:
anicka.balounova (165)|22.6.2005 07:57
Po neuspesnem prvnim pokusu s folii kterou jsem si objednala (JAVO) viz prispevek vyse jsem si objednala dalsi folii - BRANDO Protector Plus na svuj MDA Compact.

Tato folie je o poznani lepsi nez predchozi JAVO ktera nestala za nic a jeste se musela orezavat.

Tato se krasne nalepila, zadna bublina ani prach.

Akorat nechapu, jak nekdo muze napsat, ze s ni vidi displej lepe nez bez ni. To s prominutim asi spadl z visne.

Neni to spatny ale viditelnost se zhorsila cca o 30proc.
Na displeji jsou ted videt takove jako by třpitky.
ZdenekP (224)|22.6.2005 08:01
[QUOTE="anicka.balounova"]
Akorat nechapu, jak nekdo muze napsat, ze s ni vidi displej lepe nez bez ni. To s prominutim asi spadl z visne.
Neni to spatny ale viditelnost se zhorsila cca o 30proc.
Na displeji jsou ted videt takove jako by třpitky.[/QUOTE]

Pod to se můžu podepsat. Takz jsem si objednal s MDAc tut folii (u AH M).

Druhý den letěla. A jsem zatím bez. Štve mě to, ale zatím jsem neměl chuť objednávat další folii.
Zdenek Malinsky (9781)|22.6.2005 10:23
To anicka.balounova, Cvrnda a všichni, co mají problémy s fólií
Použijte tlačítko hledat a zkuste si prohledat všechny diskuze zde ve fóru, možná najdete nějaký alternativní způsob nebo lepší fólii či způsob, jak váš problém vyřešit.
Fólie je vlastně kus igelitu, který chrání váš displej. Přirovnal bych jí k prezervativu (s ním to není ono, ale bez něj můžete dostat nějakou ošklivou nebo hodně ošklivou nemoc). Je to otázka vlastní volby a priorit.

Máte několik možností volby:
1. Fólie ne - musíte být velmi opatrní na poškrábání. Proto pravidelně čistěte displej i stylus. Také doporučuji místo stylusu používat BT myšku. Myslím, že i s největší opatrností se škrábancům a škrábanečkům nevyhnete. Berte v úvahu i to, že časem budete chtít svého miláčka prodat (a koupit něco jiného) a s poškrábaným displejem dostanete méně peněz.
2. Fólie ano - můžete zvolit buď kupovanou - matnou nebo lesklou a pak buď tenčí nebo tlustší (citlivost vs.výdrž)- nebo si jí vyrobit svépomocí viz. starší diskuze. Nebo pro začátek zkuste levnější od Sunnysoftu (asi 90 Kč).

Pro porovnání a ověření "škodlivého" vlivu fólie na ovladatelnost a čitelnost doporučuji navštívit některý ze srazů přátel ce4you (detaily v mém podpisu).
ZdenekP (224)|22.6.2005 10:43
To Zdenek Malinsky:
Hledat umím, přečet jsem snad všechny diskuse o fóliích. Vyzkoušel jsem i nějaké alternativy, které lze udělat doma (z fólie pro tiskárny,...). Ale zatím jsem neuspěl. A jak jsem psal ještě jsem se neodhodal objednat si další (pořád to jsou alespoň 3 kila). Je fakt, že sraz by byl řešení.
peeero (6)|18.7.2005 13:53
hoj, jakou folii si mam koupit na muj 3970? tu nebo tu ? dik za odpovedi