Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario T-Mobile CZ ROM - 2.21.2.111

flashman (1366)|19.7.2006 11:03
[QUOTE="jerrrynko"][QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]to jerrrynko Neměj obavu, klidně to flashni, kdyby se něco pokazilo a chtěl bys to vracet, tak ti tu starou pošlu.. Bude jí tady mít určitě i víc lidí[/QUOTE]

Heh...no dobre chalani, tak dik. Idem na to. A este posledna dilema : co mam teda nasadit ?
MDA_Vario_firmware_2.21.2.111.exe
alebo
RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe[/QUOTE]

tož ta RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe je anglicky, ale asi bude rychlejší a bude podporovat A2DP. Ale pokud mas Vario tak to bude chtit CID unlock
jerrrynko (12)|19.7.2006 11:15
ano...tiez som sa pre tu rozhodol....
a kde zozeniem CID unlock ? mam to z ceskeho T-mobilu a nebolo to blokovane na operatora. Alebo to ma byt nieco ine ?
Ked to niekde najdem, aky je postup ? Najskor CID unlock a potom ROM ?
P3T3 (24)|19.7.2006 11:19
[QUOTE="jerrrynko"]ano...tiez som sa pre tu rozhodol....
a kde zozeniem CID unlock ? mam to z ceskeho T-mobilu a nebolo to blokovane na operatora. Alebo to ma byt nieco ine ?
Ked to niekde najdem, aky je postup ? Najskor CID unlock a potom ROM ?[/QUOTE]

Už jsem to tady jednou psal :

z xda-develeopers.com stáhnout aWizard, spustit ho, otevře se konzole, v ní zadat e (vytvoření spojení mezi PC x PPC), potom zadat u (provede se CID unlock) a dále můžu udělat b (vytvoří do zvoleného adresáře na PC zálohu/backup ROM, Radio ROM)

A to je fše pšátelé...
flashman (1366)|19.7.2006 11:20
o CID unlock se tu diskutovalo mnohokrát. Je to uzamčení ROM na to, aby se nedala přepsat jiným výrobcem (co je u RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe) dyžtak mě kontaktuj na icq
flashman (1366)|19.7.2006 11:24
download Awizardu - nutno být zaregistrován na XDA- Dev
Vlastislav Šťastný (275)|19.7.2006 11:50
No já jsem si myslel, že když číselné označení téhleté ROM-ky začíná "dvojkou", tak že už AKU 2 obsahuje. A dále, že už bude možné připojit BT stereo sluchátka, např. od HP. Ještě jsem to nemohl vyzkoušet, mám jí od půlnoci. Ruchlost zařízení mi nepřipadá nijak výrazně lepší, ale drobné vychytávky jsem už postřehl a líbí se mi. PIE je upravený, přibyl
CommManeger a vnabídce start např. volba "spuštěné programy", takže přístup k zavírání spuštěných programů je okamžitý a to bez instalace dalšího softu. A také jsem měl na předchozí verzi 1.6. obšas samovolné SR, což mě štvalo. Tak uvidíme teď.
flashman (1366)|19.7.2006 12:02
A2DP neni problém, protože hackeří z XDA-Dev vyextrahovaly Cab do jakékoli ROMky Wizarda, ale když je to v základu, tak to potěší
tazz1 (680)|19.7.2006 12:22
Ale to uz tu prece psal Saman, ze ma AKU2, tak nevim co resite :) .
Takze by tedy mela jit zmenit v registru ta baterka?
szoustal_ce4you (174)|19.7.2006 12:28
[QUOTE="uiqjirka"]Tak to plus s tou kartou je nesmysl,ja mel obe dve romky,tu nejstarsi nejdele a nikdy me mini SD karta nezazlobila.Jinak muj nazor je ze je pomalejsi nez romka qtek 2.17.A musim rict ze cestina interwrite 9.1 pro uz netrpi zpomalenim pristroje.[/QUOTE]

Tak jsem zkusil Interwrite 9.1 a systém mi to zpomaluje dost,takže jsem to nechal raději v angličtině.
Saman_ce4you (1451)|19.7.2006 13:37
Hodiny na today v title baru jsou mozny az od AKU 2.2, to je porad dokola.. :sarcastic:
Jimm98y (237)|19.7.2006 15:54
hodiny jo, ale mně jde hlavně o tu barvu tý baterky... ta zelená je jako pěst na oko a když všechny ostatní ikony jsou bílý, dokonce i indikátor který se zobrazí při nabíjení namísto tý baterky tak to přece někde musí jít změnit... ať už přes registry, nebo někde v systému musí být soubor(obrázek) ve kterym jsou uloženy tyhle ikony, akorát se mi ho zatim nepodařilo najít :-(
Vlastislav Šťastný (275)|19.7.2006 16:05
Dobře, takže víme, že už máme AKU 2, až se dočkáme AKU 2.2, půjde vyndat ikonka s baterií, respektive vrátit čas, kde byl vždycky. A teď mi řekněte, jestli v rémci AKU 2 je zabudována podpora A2DP BT profilu nebo zda se to bude muset řešit extra cabem, jak bylo uvedeno na předchozí straně /kolega jerrrrynko/.
flashman (1366)|19.7.2006 16:07
jestli se nemýlím, tak tohle by mělo být aku 2.2 a vč. A2DP
zemiak_ce4you (28)|19.7.2006 16:09
A2DP existuje od cias AKU2. Ale... vacsina vyrobcov sa A2DP neobtazovalo do svojich ROM zaradit, je totiz volitelna.

Pokial viem, ziadna oficialna ROM A2DP neobsahuje, takze treba riesit zvlastnymi cabmi podla navodu z xda-developers.

Ak sa mylim, opravte ma

EDIT: takze sa mylim, existuje oficialna ROM s A2DP :-)
Vlastislav Šťastný (275)|19.7.2006 16:16
No teda Johnnnnny, Vy jste genius. Už jí mám staženou, akorát mi připadá trochu sadomasochistický, měnit ROMku 2x během jednoho dne. Ještě jsem všechno ani pořádně nenastavil.
flashman (1366)|19.7.2006 16:18
to díky, ale já fakt nevim, jetli to opravdu pude nezkoušel sem to
Vlastislav Šťastný (275)|19.7.2006 16:21
Už ať taky máte taky to VARIO, to se to tu pak ještě zkvalitní. Myslím, že Vás to bude ještě víc bavit. Ale ať nedostanem za OT.
flashman (1366)|19.7.2006 19:17
tady je ROMka, o které píšou, že má AKU 2.3, ale bohužel je to jenom testovací (ne finální) a nevím, co je v ní nového:(
neofelis (7)|19.7.2006 20:11
Musím konstatovat,že jsem měl stejný problém jaký se tu už vyskytnul - s původní rom se mi občas po probuzení nezobrazila karta. S novou rom to zatím neudělalo. Co se ovšem nezměnilo je, že se mi nedaří zavřít(po použití) položku t-mobile,pouze ji minimalizovat. V té chvíli se mi dokonce přestal ozývat zvuk a vybrace při příchozím hovoru.
rrihacek (22)|19.7.2006 22:13
Mě by ani tak nevadilo, že tam je ta baterka, na to se da zvyknout. Pro mě je to spíše přínosem. Používám písmo v 75% zvětšení kvůli autu a tím pádem aspoň i tak lépe vidím na hodiny. Spíš by mě zajímala jiná věc a doufám, že za ní nedostanu :? Vím, že se tu již řešilo to samé, ale s jinou ROM a jinými CABy. Po HR a SR 2.21.2.7 CSY nejsem schopnen rozchodit MMS. Nezkoušel někdo tohle řešit u této ROM? Nebo se to dá použít z jiné ROM? Druhá věc. Nahoře se normálně ukazuje indikace Gprs, eventuelne Edge. Kdyz se nainstalují všechny CABy, tak tam je ikona spojení (křížek a šipky od sebe). Víte někdo prosím jak tuto ikonu poslat k čertu a dát tam zpět G a E?

Díky Vám pánové ;)
flashman (1366)|19.7.2006 22:20
tož já si myslim, že na MMS pomůže tohle s ikonkou bohužel neporadím
rrihacek (22)|20.7.2006 01:08
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]tož já si myslim, že na MMS pomůže tohle s ikonkou bohužel neporadím[/QUOTE]

Diky Johnnnnnnnnnny, ale bohuzel to neni to prave orechove. Tohle jen nastavi MMS a GPRS. Me se jedna o zobrazeni polozky MMS v menu Zprav.Konfigurace jde stahnout na webu TM - Signed_TMOCZ-20060419.zip

Snad tam nebudu muset nainstalovat vsechny ty ficoviny od TM... :oops:
Saman_ce4you (1451)|20.7.2006 08:14
Nainstaloval jsi z ER cab MP-Shorcut-MMS1-JAVA6XX-CV-VOICE-EmailWiz-TMO-CSY-060118.CAB? Kdyz tak to zkus jeste jednou...
rrihacek (22)|20.7.2006 21:50
No a je vyresino :) Ted staci jen nainstalovat z ER MP_Customization_TMCZ_Wizard(AKU2.x)_060420.CAB a melo by byt vse OK.

Diky
Michalek_ce4you (75)|21.7.2006 10:39
Uh, zdravím. Po přečtení všech červených rámečků jak psát, proč psát a co psát jsem se sem dostal :-)

Od příštího týdne budu mít taky Vario, pročetl jsem snad všechny diskuze o něm, ale stejně mám dotaz. Jakou ROM si tam nahrát? :-) Nejsem schopnej si udělat představu, "Mr.Clean" je prý rychlej, orig od T-Mobilu je tak akorát, ostatní absolutně netuším. Sice tam pravděpodobně budu mít nějakou T-Mobile verzi, ale jestli to bude všechno růžový, asi mě to zabije :-)

Proto Vás prosím, není někdo schopnej lidsky, jednoduše a krátce popsat aktuální verze ROMek?
flashman (1366)|21.7.2006 11:10
Verzí ROM je Děsivě moc a nedá se říct, která je nejlepší. Já osobně bych tam nahrál tu od orange, na kterou odkazuji na předchozí stránce
Vlastislav Šťastný (275)|21.7.2006 12:34
Zkontrolujte si, s jakou verzí ROM zařízení koupíte. Když tam bude donedávna aktuální 1.6.2.3. CSY, tak to přetáhněte touto aktuálně diskutovanou. Je to rozumný kompromis. Rychlá je dostatečně, je v češtině a nepřijdete o záruku. Vše růžové od TM jde normálně vypnout. První věc je téma na straně DNES, naběhne od TM ale hned ho přepnete na klasické od MS nebo si stáhnete libovolné zde z tohoto webu. S ROM -kami od ostatních operátorů bych experimentoval až později.
Dandak_ce4you (101)|21.7.2006 13:33
Ještě bych dodal, že pokud bude ROMka starší než ta nová ofiko T-Mobile, tak tu novou bych tam napral ještě dřív, než bych začal s Variem pracovat.
NeoPlex_ce4you (248)|21.7.2006 13:49
zdravim
tak uz novou T-mob romku pouzivam druhym dnem a prijde mi ,ze rychlost je vic nez dostacujici,ale narazil jsme na jeden problem co se tyka fotaku... at nastavuju noc,denni svetlo atd tak porad je nastaven na automaticke. Nevim co s tim v seru se obcas hodne hodi ,kdyz si muzete dat rezim noc. Setkal ste se s tim uz nekdo?
Michalek_ce4you (75)|21.7.2006 14:01
Vlastislav Šťastný - Díky moc, tahle odpověd mi taky stačí ;-)
Dandak - Jj, právě proto se ptám předem, abych nesháněl až v dobu, kdy Vario bude ležet vedle mě a bude se na mě těšit.

Takže checknu verzi ve Variu, checknu verzi na webu a kdyžtak přehraju. Díky.
Ale pravděpodobně se ještě potkáme.
Vlastislav Šťastný (275)|21.7.2006 14:14
Jak píše kolega přede mnou, novou ROM-ku si ze stránek TM stáhněte už ted.
A jen co si VARO zprovozníte a osaháte, přehrajte na novou ROM - č.2 atd,
protože je škoda dělat si veškorou svoji konfiguraci 2x za sebou. Až potom vložte SIM a paměťovou kart.
Michalek_ce4you (75)|21.7.2006 14:29
Takže k tématu: Aktuální T-Mobile ROM stažena. Ale třeba už tam bude nahraná.
Jj, pustím, prozkoumám, flashnu, sim, konfigurace, spokojenost. Pametovku nemam, budu dokupovat co nevidet.
Díky jeste jednou, dam pak vedet jak jsem s TM ROM spokojenej.
Dandak_ce4you (101)|21.7.2006 14:46
Na paměťovky doporučuji [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Ceny slušné, spolehlivost 100%-ní. Zatím :-)
A nejsem jejich podílníkem :-)
phaeton_esc (261)|21.7.2006 15:37
no, na pametovky radsi czechcomputer.cz :)
s cybexem jsem spokojenej taky hodne, ale u czc mi pripada ze maji lepsi ceny
ale dost offtopicu :D
rrihacek (22)|22.7.2006 23:39
Byl by prosim nekdo moooocccc laskav a dal jsem vyextrahovanou TM ROMku pretazenou pres WinCE Cab Manager? Nejde mi zprovoznit WinCE Cab Man. Diky moc
Mem__ce4you (485)|23.7.2006 21:21
[QUOTE="jimm98y"]hodiny jo, ale mně jde hlavně o tu barvu tý baterky... ta zelená je jako pěst na oko a když všechny ostatní ikony jsou bílý, dokonce i indikátor který se zobrazí při nabíjení namísto tý baterky tak to přece někde musí jít změnit... ať už přes registry, nebo někde v systému musí být soubor(obrázek) ve kterym jsou uloženy tyhle ikony, akorát se mi ho zatim nepodařilo najít :-([/QUOTE]
Ta ikonka baterky je normálně ve Windows\battery.bmp (a další stavy jako Charging, Alert, None), ale je to jen 2bit maska, a ta barva (zelená a další) se tam dělá aplikačně. V registrech jsem tu barvu nechal vyhledat (v různých typech hodnot od oddělených hexa přes dword), a není tam, takže tipuju buď přímo battdrvr.dll, nebo jinou systémovou knihovnu (Šaman myslím psal o shell32 v nějaké diskuzi z dubna, co jsem teď našel)

Bohužel s tím nemůžu nijak experimentovat, ani v Pocket Total Commanderu se mi nedaří ty bitmapy přepsat/přejmenovat (přitom carrierlogo.gif T-Mobile jsem si takto jednoduše překreslil), dokonce ani zkopírovat to DLL na PC. Neexistuje pro WM nějaký "nouzový" režim, kde bych si mohl se soubory dělat, co chci? Případně nemá nějaký zálohovací sw (typu Spb backup) možnost upravovat soubory v té záloze?
rrihacek (22)|24.7.2006 01:56
Tak se mi to nakonec povedlo. Zasilam zde tedy komplet vyextrahovanou extended rom TM 2.21.2.7 CSY.
tazz1 (680)|24.7.2006 02:02
O co tedy v te Tve extended romce jde?
rrihacek (22)|24.7.2006 02:07
[QUOTE="Tazz1"]O co tedy v te Tve extended romce jde?[/QUOTE]

Neni to nastesti moje extrom ale T-Mobilu :yes:
Chapu tvou otazku spis rejpave, tak to radeji nebudu rozvadet....
Myslim, ze spouste lidem tohle pomuze,aby ti mene zdatni a zkuseni, jako jsem napr. i ja, vedeli, co si maji z extrom od TM nainstalovat a co ne.
tazz1 (680)|24.7.2006 02:13
Vubec ne rejpave. Taky zacinam a prave proto se ptam. Mam nainstalovanou tuhle novou ROMku a proto me zajima tento Tvuj vytvor. Jak ho pouzit, k cemu je a jestli bych ho taky mohl pouzit.
rrihacek (22)|24.7.2006 02:23
Ten soubor je prevedena extended rom z varia do srozumitelne a citelne podoby. Muzes si tak otevrit .xml nebo .reg soubory a tim padem uvidis co ten dany .cab dela.Vetsina resi jen upravu v registrech, nektere extrahuji soubory ev. zastupce. Vetsina se z toho da pochopit. Jsou tam ovsem klice v registrech, kterym nerozumim, tak spis odvodim a nebo vyzkousim :)
Extended rom se resila tady.
janopi (19)|24.7.2006 08:27
Tak som si po prečítanie diskusie naištaloval novú verziu. Musím dať za pravdu ostatným, že to naozaj "šlape" dobre. Ale tá zelené baterka. To musela vymyslieť HALAVA. No čo už ... keďže nie som až taký skúsený musím počkať až niekto vymyslí ako sa toho zbaviť. Mal som tam kedysi dátuma a čas ... to bolo super.
musashi (111)|24.7.2006 08:32
Zdravim vsechny!
Obracim se s prosbou o radu.
Mam MDA Vario, mel jsem puvodne ROM 1.6, na kterou jsem nahodil tu novou od TM. Zvedavost mi ale nedala a chtel jsem zkusit Mr.Clean ...
Tak jsem odzkousel, vsechno v pohode.
Pak jsem si ale rozhodl, ze mi ta od TM staci a chtel jsem ji natlacit zpatky. A tu jsem narazil ... :(
Nemuzu ji tam zkratka dostat. Sehnal jsem nejakou starsi od TM, ale vzdyckyk mi to rve, ze je to jenom upgrade a ze nelze pouzit. Zkusil jsem uz hromady ROM z xda, ale bez vysledku. Nemate nekdo zaruceny recept, jak ponizit stavajici ROM a natlacit zpet TM?
Nefungovalo mi to dokonce ani v okamziku, kdy jsem tam nahral starsi ROM od TM (nejakou 1.08) a ktera tam bezela. Presto mi pres ni ta nova od TM nesla nahrat. Uz nemam zadny napad, co s tim.
Predem diky vsem, kteri mi jsou ochotni pomoci!
solory (201)|24.7.2006 09:20
nejdřív se musí od Xda-dev stáhnout tuším enableRapi.cab a spustit v MDA, potom to povolí flash
zool_cz (64)|24.7.2006 09:38
Presne tak jak pise "Solory" a ostatne jako si to stejne musel udelat nez si tam dostal Mr. Cleana -> CID UNLOCK

Jiz se to tu rozebiralo nekolikrat tak testni a uvidis :o)
musashi (111)|24.7.2006 09:41
No prave ze ja odzkousel uz vse, co se tu psalo a stale nic ... :(
Jinak pred nahranim MrClean jsem unlock delat nemusel ... slo to i bez toho.
Prijde mi, ze mam problem prave s tim unlockem, pze kdyz to zkousim pres aWizard, hodi to na konci chybovou hlasku, presne v okamziku, kdy se podle me snazi zapisovat zpatky do Varia ...
Takze tady asi bude zakopany pes, ale delal jsem vse podle navodu.
Fakt uz mi dosly vsechny napady :(
rrihacek (22)|24.7.2006 09:45
[QUOTE="Zool"]Presne tak jak pise "Solory" a ostatne jako si to stejne musel udelat nez si tam dostal Mr. Cleana -> CID UNLOCK

Jiz se to tu rozebiralo nekolikrat tak testni a uvidis :o) [/QUOTE]

CID Unlock davat nemusel,to by se na to neptal.Ja jsem mel puvodne Tm 1.6.... a CID Unlock jsem musel dat az po OrangePl.
Takze si na Xda stahni na ftp program aWizard.Je tam prilozeny txt s navodem,ale staci dat E pro navazani spojeni a potom U pro pro unlock.Pochopitelne musis byt spojeny kabelem.
musashi (111)|24.7.2006 09:47
Tak tohle presne jsem delal ...
Jenze to nepomaha. Ten programek mam a jel jsem presne podle navodu.
Tzn. jak si psal. E pro navazeni spojeni, U pro unlock ...
Jenze kdyz dam U, tak se potom temer na konci objevi v radku nejaka chyba.
I pres tu chybu to napise, ze je to v poradku, ale ja myslim, ze tam by mohl byt problem ... nebo se vam tam ta chybova hlaska objevuje take ... ?
musashi (111)|24.7.2006 10:28
Tak konecne vyreseno!
Pred chvili se mi povedlo najit nejakou starou verzi rom (TM 1.08 US), ktera dokazala prepsat Mr.Cleana.
Pak uz mi konecne fungoval CID Unlock, takze mi sel nasypat stary TM 1.06 CZ, pres ktery uz konecne prolezla ta nova verze od TM.
Takze se omlouvam za paniku a vsem mockrat dekuju za jejich snahu!
NeoPlex_ce4you (248)|24.7.2006 15:30
stava se nekomu u tyhle nove TMO rom,ze fotak pracuje jen v jendom rezimu a nastaveni jinehcj rezimu (noc,denni svetlo atd) vubec nereaguje ?