Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario T-Mobile CZ ROM - 2.21.2.111

rrihacek (22)|16.7.2006 22:33
Děkuji všem co sem píšou. Mám Vario cca týden a hned jsem začal laborovat a neuvědomil si, že to vše nemusí být tak jednoduché. Natlačil jsme do něj RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe, to šlo bez problémů.Když jsem chtěl zkusit zpět TM, tak problém. Stahl jsem aWizard, dal parametr E pak U a uz to jede. Uz mam 95%. Jeste jednou diky.
Dandak_ce4you (101)|17.7.2006 09:24
Nainstaloval jsem si novou MDA Vario T-Mobile CZ ROM - 2.21.2.111 a mám i ActiveSync 4.2 CZ. nejsem schopen se ale dobrat internetu přes USB z PC. V AS mám internet zaškrtnut.
Se starou ROM a AS 4.2 připojení šlo, Vario mám půl roku.
Problém bych tušil možná v tom, že jsem si neinstaloval "fičury" od T-Mobile, takže připojení k netu jsem si ve Variu musel nastavit sám.
Může zde být chyba ?
rrihacek (22)|17.7.2006 12:00
Predpokladam, ze mas operatora T-Mobile. V prve rade nesmis mit zaskrtnuty v ActiveSync "Povolit připojení USB". Potom aktivujes ve Variu USB modem a pripojis na kabel. Najde ti to modem, ktery by mel mit nazev HTC .... Potom nainstalujes TMCC, jenz ti najde modem jako Vario, nasledovne nastavi AT prikaz a melo by vse fungovat. Nevim jestli automaticky v PC zvedne rychlost portu na maximum, aby ti fungovalo maximalne rychle Edge :)
Tohle je klasicky postup jak by melo jit nejjednodusseji, jde to i pres BT, tam jsou postupy asi dva, ale kabel je z duvodu Edge nejlepsi, pac pres infra a BT se nedostanes s rychlosti pres 110kbps ;)
Dandak_ce4you (101)|17.7.2006 13:50
Mluvíš o použití Varia jako modemu pro PC. Já chci mít internet z PC směrem do Varia.
imaster (53)|17.7.2006 14:20
Pokud si chceš brát konektivitu do varia s PC, tak jen zaškrtni v acsinc volbu automaticky připojit (nebo tak něco, nemám pc se sincem zrovna poruce). Problém dělají firewally, používám kerio a proto že ho mám v advanced modu, tak při instalaci acsinc na mně kerio vybaflo několik dotazú o nových připojeních ven-dovnitř. Všechny se týkali acsinc. Tam bych viděl problém pokud Ti to nejede. Zkus si vypnout firewall a zkus se připojit.
Jimm98y (237)|17.7.2006 15:42
mam ten samej problém. měl sem ho už i se starou rom, myslím si že je chyba v activesync 4.2 (bohužel nepomohla ani přeinstalace na 4.1). Pokud je vario připojené k pc a synchronizované, v active sync je nastaveno připojení tohoto počítače: internet, tak internet explorer v zařízení zahlásí: "Hledanou stránku nelze najít v důsledku neznámé chyby 0x80072f78." a zařízení se k internetu přes pc prostě nepřipojí. S motorolou mpx200 fungovalo všechno korektně
Surgical (2364)|17.7.2006 15:49
Check your firewall....
Jimm98y (237)|17.7.2006 15:55
nejsem lama, kerio sem odstavil, firewall ve woknech mam zakázanej. na xda-developers sem našel při vyhledávání čísla chyby jeden příspěvek, ve kterém uživatel po instalaci Activesync 4.2 popisoval stejnej problém, bohužel nikdo neodpověděl... a vyhledávání čísla chyby u microsoftu taky nic nevyřešilo, našel sem jenom zmínky o chybě windows update, o wm5 ani ťuk
Dandak_ce4you (101)|17.7.2006 15:55
Firewallem to nejni. Mám pouze ten wokenní a vypnutí nepomáhá.
Jenom dodám, že Vario nebere konektivitu od PC vůbec, netýká se to pouze "malého" IE v PDA, ale i ICQ a dalších.
Surgical (2364)|17.7.2006 16:16
Takze nocheinmal. Pochopil jsem, ze uz jste ve svych XPsach meli predtim synchronizovane nejake jine strojky. Takze zcela bez urazky, zacnete z bodu 0. Nejprve vsechna predchozi partnerstvi zruste a odinstalujte AS. Restart PC nutny. Pote znovu nainstalujte AS a po nezbytnem restartu po pripojeni PDA vytvorte nove partnerstvi (i kdyz pro pristup na inet neni nezbytne, staci guest) a v v AS zkontrolujte nastaveni, ze se pripojujete na Internet nebo The Internet.
0x80072f78 je kod obecne nedostupnosti pozadovane stranky/URL zarizeni a souvisi se zabezpecenim pristupu obecne, at uz proxy serveru nebo firewallu. Aktualizace jak velkych Woken tak ActiveSyncu tento problem zatim vzdy resilo...
Jimm98y (237)|17.7.2006 16:28
to už jsem taky zkoušel. vario mam od 1.7., zatím se mi z něj nepodařilo připojit se k internetu přes pc. výše uvedený postup jsem aplikoval minulý týden, pouze s tím rozdílem, že jsem kompletně přeinstaloval windows xp. na tuto čistou instalaci jsem dal activesync 4.2 a opět ta samá chyba. předevčírem jsem vario přeflashoval novou verzí rom od t-mobile a nic se nezměnilo. spíš mně napadá, nemůže být něco špatně nakonfigurováno přímo ve variu? ta chyba se mi zobrazí téměř okamžitě, kdyby probíhala nějaká komunikace s pc, trvalo by to určitě déle...
Dandak_ce4you (101)|17.7.2006 16:36
Škoda, žes to na čisté XP nezkusil nejdřív s AS 4.1. S tím mi to spolehlivě fachalo půl roku.
RiKy_ce4you (28)|17.7.2006 17:50
Taky mám nejnovější romku od T-mobile a AS 4.1, ale problémy s připojení na net přes PC sem nezaznamenal. Takže chyba možná bude v AS 4.2, ale s určitostí to tvrdit nemůžu, protože jak sem již psal používám 4.1.
phaeton_esc (261)|17.7.2006 17:53
nova romka, as 4.2 a beha to bez problemu. jak synchronizace, tak sdileni internetu
flashman (1366)|17.7.2006 18:29
u mě za všechno mohlo kerio. a navíc když sem to připojil kabelem, tak to BT slo az po restartu desktopu
imaster (53)|17.7.2006 20:16
Nová rom, activesync 4.1 a jede no problem. Na první spojení jak synchro tak internet. Activesync 4.2 jsem nezkoušel, neměl jsem zatím důvod, vše funguje jak má.
imaster (53)|17.7.2006 20:20
[QUOTE="imaster"]Tak po necelých dvou dnech s novou rom od T-Mobile mohu konstatovat jen chválu
+stabilní
+rychlejší
+nevypadává GSM část
+baterka vydrží o třetinu déle

-chybí mi ty hodiny místo baterky[/QUOTE]
po dalším dnu musím doplnit další plus.

+vario neztrácí mini SD kartu.
u staré rom se mi stávalo, že po probuzení vária nebyla nalezena sd karta. Musel jsem ji vysunout a zase zasunout.
htcjirka (1875)|17.7.2006 20:52
Tak to plus s tou kartou je nesmysl,ja mel obe dve romky,tu nejstarsi nejdele a nikdy me mini SD karta nezazlobila.Jinak muj nazor je ze je pomalejsi nez romka qtek 2.17.A musim rict ze cestina interwrite 9.1 pro uz netrpi zpomalenim pristroje.
phaeton_esc (261)|17.7.2006 21:02
2 uiqjirka
ze to nedelalo tobe neznamena ze to nemuze delat nekomu jinemu ;)
imaster (53)|17.7.2006 21:07
Není to nesmysl, prostě se mi stávalo, že jsem tak zhruba 2x denně musel vytáhnout sd kartu. Prostě jsem vario probudil vypínačem a na ikoně sd karty v spb+ jsem měl N/C. Nebo jsem ťapnul na ikonu zástupce programu a on misto spuštění mi napsal, že není dostupný. A zase na ikoně v spb+ N/C. Od instalace nové rom , jsem kartu z varia nevytáhnul.
tazz1 (680)|18.7.2006 00:33
Presne tak, mel jsem ten samej problem a ted v pohode.
Jinak v cem se lisi 4.2 od 4.1 ? Pouzivam 4.1 a naprosta spokojenost, tak se mi nechce hned tak menit. A kdyby to bylo zbytecny...
wisp_ce4you (200)|18.7.2006 02:57
Tak jsem se vrhnul do nove ROM a narazil jsem na nasledujici problem - nejsem schopen zmenit hodnoty registru, vzdy po Soft Resetu se hodnoty vrati zpet. Konkretne nejsem schopen smazat polozku HKLM\ControlPanel\GPS Settings\Redirect. Na puvodni 1.6.2.3 CSY jsem tento problem nemel.
Zkousel jsem i jine upravy registru a nic :((
(Zmeny jsem provadel v Total Commanderu i v PHM RegEditu)

Dik za radu
imaster (53)|18.7.2006 07:04
Mě to funguje, takže nějak zamčené to asi nebude. Ale změny v registrech jsem prováděl v programu resco registry, je to součást balíku resco file explorer.
mmoobbyy (136)|18.7.2006 07:22
Další plus, mozna jenom pro me...

Po flashi zmizel 'vadny' pixel. Byl zeleny na cerne obrazovce :)
Maartin (33)|18.7.2006 07:42
[QUOTE="wisp"]nejsem schopen zmenit hodnoty registru, vzdy po Soft Resetu se hodnoty vrati zpet. Konkretne nejsem schopen smazat polozku HKLM\ControlPanel\GPS Settings\Redirect. Na puvodni 1.6.2.3 CSY jsem tento problem nemel.[/QUOTE]

PHM ukoncit exitem a pak dlouhym stiskem power tlactika vario vypnout. Po zapnuti si zmeny bude pamatovat.
tazz1 (680)|18.7.2006 07:43
v PHM mi jdou vsechny zmeny registru normalne
wisp_ce4you (200)|18.7.2006 08:24
[QUOTE="Maartin"]
PHM ukoncit exitem a pak dlouhym stiskem power tlactika vario vypnout. Po zapnuti si zmeny bude pamatovat.[/QUOTE]
Mas pravdu, kdyz jsem neudelal SR ale puzil dlouhy stisk tak zmeny v registrech zustanou. Nasledny SR uz take neskodi.
Vypada to ze po ukonceni editoru registru (napr. TC) je potreba udelat prodlevu aby se zmeny ulozili, samotne ukonceni exitem nepomohlo.
Kazdopadne diky za typ.
rrihacek (22)|18.7.2006 13:12
[QUOTE="imaster"][QUOTE="imaster"]Tak po necelých dvou dnech s novou rom od T-Mobile mohu konstatovat jen chválu
+stabilní
+rychlejší
+nevypadává GSM část
+baterka vydrží o třetinu déle

-chybí mi ty hodiny místo baterky[/QUOTE]
po dalším dnu musím doplnit další plus.

+vario neztrácí mini SD kartu.
u staré rom se mi stávalo, že po probuzení vária nebyla nalezena sd karta. Musel jsem ji vysunout a zase zasunout.[/QUOTE]

Jak tu pises, ze je tato romka rychlejsi, to ale predpokladam,ze po HR udelas hned SR aby se tam neinstalovali ty vsechny .cab. Ja mel pred touto 1.6.2.3 od TM a bida. Potom OrangePL posledni a ted jsem tam dal tuto TM - 2.21.2.111 a prijde mi to des a hruza. U me vyhravala zatim Orange. Diky za info.
Dandak_ce4you (101)|18.7.2006 13:22
Stejně by mě zajímalo, co všechno je v těch TM customizacích. Mým odhadem je to tak 10 mega balastu.
rrihacek (22)|18.7.2006 13:33
Zajimala by mne stejna vec.Co je dulezite instalovat po HR SR, aby vse fungovalo jak ma.Pokud si ty caby nainstaluje vario samo, je to pomaly jak blazen. Pro jistotu uvadim vypis configu z ExtROM:

CAB: \Extended_ROM\Signed_BeepMode_Longtones.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_Policy-TMO-Wizard-Sep02-1.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_CAB-Setting-TriggerDisconnectButton8.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_TMCZ_Conn_Wizard_Mar20.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_TMCZ_SuspendResume_Wiz03100111.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_UA_TMO_Wizard_Mar09.cab
CAB: \Extended_ROM\P_ExtendedROM-Version_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_Patch_CameraDriver_TMO_Jan20_Wizard.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_Acoustic_TMO_Jan_17_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_View2Default_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_Commgr_Redirect_Wizard_Mar09.cab
CAB: \Extended_ROM\P_FastBack_TMO_Wizard_Mar17.cab
CAB: \Extended_ROM\P_DisEONS_TMO_Wizard_Mar13.cab
CAB: \Extended_ROM\P_GPRS_PAP_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\PP_StramingVideo_ConnectVia_TMO.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_TMO_OutgoingSpeech.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_TMO_DisableLoadSIMdata.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_Wiz_NoGPRSAutoattach.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_Wiz_TMO_STK.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_BrowserPerformance.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_CAB-Settings-Vmail-TMOCZ.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_TMO_CSY_StreamingVideo_Shortcut_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_SmartDialing_enable_0915_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_Ringtone_CSY_050811.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_Customization_TMCZ_Wizard(AKU2.x)_060420.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_LocalizedVSDAPPButton_TMO_CSY-060206.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_PictureVideo_reg_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_EmailWizDB_PPC_TMOCZ_060216.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_LocalizedVSDAPPButton_TMO_CSY-060206.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP-Shorcut-MMS1-JAVA6XX-CV-VOICE-EmailWiz-TMO-CSY-060118.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_CVSDcpl_20060220.cab
CAB: \Extended_ROM\PP_Radio-Off_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_WIFI-Issue-Fix_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\PP_EnableCOPSManual2ManualAutoMode-0.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_UXC1_TMOCZ_Feb08_Wizard_1.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_UXC2_HotFix_TMOCZ_Feb08_Wizard.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_UXC3_Memory_TMOCZ_Feb08_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_UXC4_Browser_TMOCZ_Mar14_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_UXC5_FolderView_Wizard_Mar10.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_UXC6_113Contacts_Wizard_Mar17.cab
CAB: \Extended_ROM\P_UXC_DefaultPage_TMOCZ_Feb08_Wizard.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_UXC7_AppButton2-Fix.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_Zoom_Smaller_Wizard.cab
EXEC:\Extended_ROM\WifiTempON.exe
CAB: \Extended_ROM\P_SSID_TMO_Jan18_Wizard.cab

Diky moc.
Jyrka_V (18)|18.7.2006 15:45
V této souvislosti by mě zajímalo, jak mít "správnou" ROM od T-Mobile, ale v angličtině a s anglickou SW klávesnicí. Co se musí vykillovat?
wisp_ce4you (200)|18.7.2006 16:15
Ja jsem neinstaloval nic z Ext ROM a system je bohuzel stale počeštěný :((
flashman (1366)|18.7.2006 16:18
čeština je součástí samotných windows, ale neni formou přímo českého systému, ale jen mui soubory, které jsou použity i při obyčejné lokalizaci. Ale to už se tu řešilo mockrát
phaeton_esc (261)|18.7.2006 16:19
cestina je uz primo v rom, v extrom je jenom smartdial, tmobile customizace apod.
ja instaloval akorat :

CAB: \Extended_ROM\P_Patch_CameraDriver_TMO_Jan20_Wizard.CAB
CAB: \Extended_ROM\PP_StramingVideo_ConnectVia_TMO.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_BrowserPerformance.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_SmartDialing_enable_0915_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_WIFI-Issue-Fix_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_SSID_TMO_Jan18_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_UXC7_AppButton2-Fix.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP-Shorcut-MMS1-JAVA6XX-CV-VOICE-EmailWiz-TMO-CSY-060118.CAB

a to je snad vsechno..nebo spis vsechno co si pamatuju :)
Jyrka_V (18)|18.7.2006 16:54
Takže to pro mě znamená, že holt nebudu instalovat ROM od T-mobile. Škoda
flashman (1366)|18.7.2006 18:54
mě to ani jako škoda nepřijde. Akorát, že můžou nastat problémy s CID lockem
Ludek Richter (67)|18.7.2006 20:27
[QUOTE="Jyrka_V"]V této souvislosti by mě zajímalo, jak mít "správnou" ROM od T-Mobile, ale v angličtině a s anglickou SW klávesnicí. Co se musí vykillovat? [/QUOTE]

Není problém. Jdi na tuto stránku a najdeš tam aktuální TM WWE ROMku v angličtině s anglickou SW klávesnicí.
Jimm98y (237)|18.7.2006 21:50
chtěl bych se zeptat, jestli je možné nějak pomocí registru změnit barvu tý ikonky baterie v horní liště - ze zelený na bílou
Dandak_ce4you (101)|19.7.2006 09:58
Máš pravdu, že ta zelená ikonka je tam jako pěst na woko. Safra, hodiny mi tam chybějí, protože zápěstí jsem od cibulí osvobodil. Neznáte někdo nějakou aplikaci do Today, která bude jenom naprosto suše oznamovat čas ? Sorry za OT.
phaeton_esc (261)|19.7.2006 10:00
spb time
MOrder_ce4you (10)|19.7.2006 10:03
Zdarec! potrebuju maly help. Po instalaci teto rom mi nefunguje tlacitko softresetu na Variu. Nevite nekdo co s tim?
Dik za kazdou radu.
Jimm98y (237)|19.7.2006 10:42
to nevim, mně funguje v pohodě
tazz1 (680)|19.7.2006 10:46
Me rovnez.
Opravdu neexistuje nejaka zmena v registru na tu zelenou baterku? Snad by to nemel byt az takovy problem, kdyz jindy jak v Today se tam cas zobrazuje normalne.
jerrrynko (12)|19.7.2006 10:48
[QUOTE="imaster"]Aha, ještě v 15.00 byla na stránkách t-mobilu. Už je tam ta nová. Máš dc++?[/QUOTE]

zdravim, ako ste to teda vyriesili s tou starou povodnou romkou ? potrebujem to nejako odniekial stiahnut, aby som mal istotu koli zaruke.
Pripadne viem ze na xda-developers.com by mal byt nejaky softik co cele komplet zazalohuje, ale ktory to presne je ?
Jimm98y (237)|19.7.2006 10:50
na zrušení tý baterky existuje změna v registru bohužel až v AKU2.2 ale ta zelená barva tý ikony si myslim že je práce t-mobile takže by to mělo teoreticky jít nějak změnit
flashman (1366)|19.7.2006 10:52
to jerrrynko Neměj obavu, klidně to flashni, kdyby se něco pokazilo a chtěl bys to vracet, tak ti tu starou pošlu.. Bude jí tady mít určitě i víc lidí
Mem__ce4you (485)|19.7.2006 10:54
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Bude jí tady mít určitě i víc lidí[/QUOTE]
Jj, taky jí archivuju
jerrrynko (12)|19.7.2006 10:59
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]to jerrrynko Neměj obavu, klidně to flashni, kdyby se něco pokazilo a chtěl bys to vracet, tak ti tu starou pošlu.. Bude jí tady mít určitě i víc lidí[/QUOTE]

Heh...no dobre chalani, tak dik. Idem na to. A este posledna dilema : co mam teda nasadit ?
MDA_Vario_firmware_2.21.2.111.exe
alebo
RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe
Dandak_ce4you (101)|19.7.2006 11:00
[QUOTE="jimm98y"]na zrušení tý baterky existuje změna v registru bohužel až v AKU2.2 ale ta zelená barva tý ikony si myslim že je práce t-mobile takže by to mělo teoreticky jít nějak změnit[/QUOTE]

Instalil jsem novou ROMku bez TM customizací a ta ikona je furt zelená.
Jimm98y (237)|19.7.2006 11:03
to je špatný... no doufam že někdo vymyslí jak změnit tu barvu... momentálně mi to kazí celkovej dojem z today screenu