Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejlepší ROM Qtek 9100/MDA Vario

flashman (1366)|26.9.2006 10:50
beta 2 bude anglická.. pak urobim beta 1 v CZ (dvě paralelní ROM) jinak jestli nechceš kustomizaci a chceš českou ROM, tak prostě na ROM 2.21 CSY dej po HR soft reset. Je snad něco jednoduššího?
Kopcemm (12)|26.9.2006 11:08
A nejake doporuceni na nejakou ROm by bylo, nebo tam mam nechat tu co tam je a vyckavat!
Kopcemm (12)|26.9.2006 11:10
rikate to hezky ale ja to mam par hodin a nak tem vasiztkratka moc nerozumin a ani nevim kde stahnou tu ROM ! pokud se vam bude chtit muzete mi to pismout do mejlu kopcemm@quick.cz diky moc
chazykkkkk (4)|26.1.2007 14:11
potreboval bych pomoc,odbornici...do meho wizardu jsem si nahral superrom 1.1(ppctuning.org) a po instalaci mi prestal fungovat signal,pote mi nesel zapnout,furt jenom opakoval soft reset,nyni uz zapnout jde,ale nejde ani za boha pripojit k pocitaci,zkousel jsem reistalovat active sync,ale nepomohlo to,navic je hrozne pomaly a prestal fungovat zvuk...asi jste to uz resili,ale nechce se mi to cele cist...dekuju za odpoved
ElSoft (1244)|26.1.2007 17:15
no a jaký ti to píše IPL a SPL při resetu, jestli 1.něco tak seš truhlík a potřebuješ upgradovat nejdřív právě IPLa SPL na 2.něco nejlépo nějakou originální romkou
chazykkkkk (4)|26.1.2007 17:37
aha,v tom bude asi problem,moc tady diskuze nesleduju,IPL mam 1.01 a SPL 1.06...jak to muzu zvysit na vetsi nez 2?originalni romkou?kde ji sezenu?omlouvam se za laicke dotazy,o wm se moc nezajimam
ElSoft (1244)|26.1.2007 17:41
originální rom seženeš u nějakého operátora, např. náš T-Mobile
chazykkkkk (4)|26.1.2007 18:01
aha,tzn.ze si do mobilu nahraju posledni verzi t-mobilovske romky a pak ji muzu preinstalovat tim superromem?
flashman (1366)|27.1.2007 00:06
ano přesně tak

vypadá to, že si to už na smartmanii vyřešil, ale napíšu to eště sem:

před flashováním jakékoli ROM na Wizarda je dobré si přečíst návod se všemy možnými problémy, které mohou nastat a pak se teprve dát do flashování.
Oficiální 2.21 českou ROM (T-Mobile) si můžete stáhnout na jejich stránkách a to bude asi tak vše.
chazykkkkk (4)|27.1.2007 09:41
jo,uz sem to tam resil a doufam ze uspesne...mam jeste jeden dotaz:pri pokusu nahrat si tu t-mobilovskou romku mi to vyhodilo hlasku:neplatna ID vyrobce?co s tim?:oops:
flashman (1366)|27.1.2007 09:57
lol - tak to znamená, že nemáš udělanej správně CID-unlock. Je to možná jenom tím, že přehráváš IPL/SPL, které je také zvlášť CID-locklé, takže nejspíš bueš muset naflashovat ROM pouze s IPL/SPL, co sem nedávno ukuchtil.
Můžeš ho nahrát i přez superrom, jak si jí měl v tom stavu, že nesyncovala a nefungoval signál - mělo by jí to spravit.

!!! Upozornění - Tato "ROM" je pouze pro G3 zařízení a G4 si tím na více než 100% obrátíte v prach !!!
Download ppctuning_2.26_IPL_SPL_G3

Neflashujte, pokud si nejse na 100% jistí tím, co děláte !!!


Za případné zničení zařízení nenesu žádnou zodpovědnost
Saman_ce4you (1451)|27.1.2007 17:38
Vyadada to, ze chazykkkkk asi nema vario ale qteka, kde mel v originale WWE ROM. Takze pokud nehce delat CID-Unlock, tak nahrat TMO-WWE ROM 2.26 co je treba na xda-dev..
flashman (1366)|27.1.2007 19:54
On unlocknul CID, ale pak se vykašlal na flashování jakékoli (po CID unlocku ;) ) oficiální 2.x ROM, takže má dvě možnosti
1) Naflashovat tu jakoukoli 2.x ROM, aby se mu přeflashlo IPL / SPL na 2.x a pak superrom.
2) Naflashovat tuto only-IPL/SPL ROM a bude to mít rovnou v provozu. Ale ovšem flashovat přez tu oficiální ROM je bezpečnější - tuhle bych doporučil jenom kvůli tomu, kdyby tam ta oficiální nešla
MichalKubis (3)|28.1.2007 09:53
Zdravim

už více než půl roku běžím na Mr. Clean ROM, ver 2.21 a už zvažuju nad Hard Resetem a přitom ještě koukám tady, že nastal pěkný pokrok ve vývoji různých rom. No moje otázka:

Má cenu přecházet z Mr.Clean na SuperROM? Před Mr.Clean jsem měl original T-Mobile ROM, ve verzi 1.něco.Jinak mám G3 vario, ale bez CID unlocku. Mr. Clean mi tam šel nahrát bez něj. Musim si tedy nejprv udělat CID unlock abych tam mohl dostat superrom, nebo to můžu flashnout přímo, či superrom, která rovnou provede i CID unlock?
flashman (1366)|28.1.2007 10:14
nee Superrom neprovede CID unlock.
Přejít se rozhodně vyplatí, protože ten rádoby Mr. clean je pouze extROM bez T-Mobile balastu (proto jde na CID-locked) a má o dost míň volné paměti, než superrom.
Surgical (2364)|28.1.2007 10:44
Predevcirem jsme mordovali kamosovo Vario (puvodem T-Mobile), na kterem byla Mr. Clean ROM taky uz hooodne dlouho a uz to jaksi po vsech instalech/uninstalech i pres HR slo s vykonem do kytek.

Pokus o instalaci SuperROM 1.2 z bootloaderu (prestoze IPL/SPL byly vyssi nez 2.x) skoncil funkcnim/nefunkcnim stavem, kdy se nezobrazovala verze GSM, nesel Phone a nebylo mozne pripojit AS. Zarizeni G3.

Po vyzkouseni vseho mozneho nemozneho, jako solo updatovat IPL/SPL, flashnout RadioROM only, poté znovu preflashovat SuperROM atd. kterezto nevedly ke kyzenemu vysledku, pokorne jsme se vratili k pramenum xda-developers a nalezli funkcni postup:

1) Naflashovat starou 1.05 ROM konkretne

CUSTOM__RUU_Wizard_1050412_WWE_101_11210_WWE.exe

2) Provest Unlock a nasledne CID-unlock pomoci lokiwiz02b, tj. nahrat do cihly a nainstalovat soubor EnableRAPI.cab a pote lokiwiz pustit 2x, nejprve U a po restartu cihly C (a restart).

3) Naflashovat nejakou 2.xx oficialni ROM, konkretne jsme pouzili RUU_TMobile_US_226102_22610105_022511_WWE_Ship.exe

4) Po restartu cihly jsme probehli klasickou inicializaci s kalibraci displaye atd. nenechali jsme probehnout kustomizaci (softreset na obrazovce spusti se kustomizace za 3s). Presvedcili jsme se, ze IPL/SPL hlasi 2.26, ze se hlasi verze GSM a OS pri bootu, po nabehnuti, ze se simka prihlasi na sit a ze lze telefonovat.

5) Provedli jsme upgrade na Johnnnnnyho SuperROM 1.2 z bootloaderu, jak je popsano na jeho strankach s naprostym uspechem a funkcni cihlou na zaver.

P.S. vsechny procedury vyzaduji znalost a povedomi toho, co clovek dela a nevynechat opravdu zadny krok.
Je potreba jista davka trpelivosti a nenechat se unest pocitem ONO SE TO KOUSLO. Je potreba vzdy vyckat na dokonceni kazdeho kroku.
PC musi byt absolutne stabilni, je vhodne po dobu flashovani s nim opravdu nic jineho nedelat, vypnout komunikacni softy (neverili byste, kolik vam v dobe flashovani, kdy jste nervozni, zda a jak to dopadne najednou pise lidi na ICQ, kolik Skype kamaradu s vami zrovna chce pokecat atd. :) ) A pritom bezdecne kliknuti mysi, kam nemate, nebo stisknuti klavesy/kombinace, kterou jste nechteli - klasicky prehmat, muze skutecne zhavarovat proces flashovani a dle Murphyho zakonu typicky v nejcitlivejsi moment, takze vam pak uz cihla neskoci ani do toho bootloaderu....

Zcela na zaver znovu je nezbytne zopakovat, vse vse delate na vlastni triko, riziko a za svoje prachy. A pokud vsechno selze, NEPROPADEJTE PANICE.
flashman (1366)|28.1.2007 10:49
nedávno mě tady kontaktovala nejmenovaná osoba a ta měla něco podobného - naflashovanou superrom 1.1 na IPL / SPL 1.06, ale měla udělaný CID-unlock. Ta 1.5 ROM jak píše surgical mu tam nešla (fakt nevim proč) a ani žádná jiná včetně T-Mobile ofiko. Tak jsem z bootloaderu naflashovali IPL / SPL 2.26 a ROM již jela a i potom downgrade na unlockovací ROM.

S programem lokiwiz nemám dobré zkušenosti, protože jsem downgradnul na tu 1.5 ROM a použil jak lokiwiz, tak awizard a zařízení se stejně neodemklo, tak protož máme na stránkách postup přez active perl, který prostě musí fungovat, pokud je proveden správně
MichalKubis (3)|28.1.2007 12:11
děkuju všem za rady :) vyzkouším a dám vědět :)
vesi_ce4you (123)|3.2.2007 10:11
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]... a použil jak lokiwiz, tak awizard a zařízení se stejně neodemklo, tak protož máme na stránkách postup přez active perl, který prostě musí fungovat, pokud je proveden správně[/QUOTE]
Odemykal jsem nejdřív přez lokiwiz - nešlo, ale přez awizard na poprvé a bez problému podle tvého starého návodu, takže bych na tvých stránkách nechal oba ;)
MichalKubis (3)|3.2.2007 19:53
Zdravim

takze Vario jsem uspesne odemkl lockwizem a vyzkousel vsechny mozne rom: Johnyhooooo ver 1.2 i 1.1, Windows Mobile 6 Crosbow, Faria AKU 3.3, Molski ROM se 30 MB volne RAM a podobne, ale ani jedna mi nevyhovala. Vazim si moc lidi, kteri to sestavuji a obiraji se tim o volny cas, ale chtel bych nejakou rom, kde by byl vychozi skin, bez zadnych programku v ext rom, aby to bylo uplne ve vychozim nastaveni. Vlastne jedinou takovou kterou jsem tam mel, byl crossbow, kde se mi treba moc libil smartdialing, ale nenasel jsem zase nejaky uspokojivy spravce uloh (na WM 5 pouzivam Magic Button, bohuzel na WM6 vypada otresne), zkousel jsem pBar, Pocket Nav, inClose Mobile, ale vsechny po vsemoznem nastaveni se chovali tak nejak podivne, jedine pBar byl jakz takz fungujici a pak nejaky divny communication manager, pres ktery nesel spustit ActiveSync... Proste jenom nejakou ROM bez ruznych customizaci. Nejlepsi je ale fakt, ze z tech co jsem zkousel byla asi Johnyhoooo ver. 1.2....
eLKa_ce4you (189)|3.2.2007 20:09
Mam problem s Johnnnn(nevim kolik N :)yho superrom. Nejde se mi pripojit k domacimu Wifi routeru. Podle me je problem w prednastavenem Network Adapters, kde je u wifi adapteru predvyplneno tohle fe80::209:2dff:fe8e a nejde to vymazat.

meli jste nekdo podobny problem?
JoU81_ce4you (116)|4.2.2007 14:02
[QUOTE="MichalKubis"]Zdravim

takze Vario jsem uspesne odemkl lockwizem a vyzkousel vsechny mozne rom: Johnyhooooo ver 1.2 i 1.1, Windows Mobile 6 Crosbow, Faria AKU 3.3, Molski ROM se 30 MB volne RAM a podobne, ale ani jedna mi nevyhovala. Vazim si moc lidi, kteri to sestavuji a obiraji se tim o volny cas, ale chtel bych nejakou rom, kde by byl vychozi skin, bez zadnych programku v ext rom, aby to bylo uplne ve vychozim nastaveni. Vlastne jedinou takovou kterou jsem tam mel, byl crossbow, kde se mi treba moc libil smartdialing, ale nenasel jsem zase nejaky uspokojivy spravce uloh (na WM 5 pouzivam Magic Button, bohuzel na WM6 vypada otresne), zkousel jsem pBar, Pocket Nav, inClose Mobile, ale vsechny po vsemoznem nastaveni se chovali tak nejak podivne, jedine pBar byl jakz takz fungujici a pak nejaky divny communication manager, pres ktery nesel spustit ActiveSync... Proste jenom nejakou ROM bez ruznych customizaci. Nejlepsi je ale fakt, ze z tech co jsem zkousel byla asi Johnyhoooo ver. 1.2....[/QUOTE]

No a proc nezkusis SPB Pocket + ?
flashman (1366)|4.2.2007 15:27
[QUOTE="MichalKubis"]Zdravim

takze Vario jsem uspesne odemkl lockwizem a vyzkousel vsechny mozne rom: Johnyhooooo ver 1.2 i 1.1, Windows Mobile 6 Crosbow, Faria AKU 3.3, Molski ROM se 30 MB volne RAM a podobne, ale ani jedna mi nevyhovala. Vazim si moc lidi, kteri to sestavuji a obiraji se tim o volny cas, ale chtel bych nejakou rom, kde by byl vychozi skin, bez zadnych programku v ext rom, aby to bylo uplne ve vychozim nastaveni. Vlastne jedinou takovou kterou jsem tam mel, byl crossbow, kde se mi treba moc libil smartdialing, ale nenasel jsem zase nejaky uspokojivy spravce uloh (na WM 5 pouzivam Magic Button, bohuzel na WM6 vypada otresne), zkousel jsem pBar, Pocket Nav, inClose Mobile, ale vsechny po vsemoznem nastaveni se chovali tak nejak podivne, jedine pBar byl jakz takz fungujici a pak nejaky divny communication manager, pres ktery nesel spustit ActiveSync... Proste jenom nejakou ROM bez ruznych customizaci. Nejlepsi je ale fakt, ze z tech co jsem zkousel byla asi Johnyhoooo ver. 1.2....[/QUOTE]

To je docela rozšířený omyl - ROM 1.2 je starší a mnohem méně promakaná, než superrom (RC1 - 1.1)


k té wi-fi: Bohužel v superrom je tahle chyba - wi-fi funguje na nešifrované sítě, ale nejde se připojit k WPA :(
Falco_ce4you (311)|9.2.2007 13:10
Včera jsem flashnul kamarádovi Wizarda (G4, fw 2.16) pro jeho ukrutnou pomalost na Johnnnnnnnnyho ROM CID-locked edition verze 1.1.
Vše proběhlo na 1*, ale ...
... volby na spodní liště (kontakty, pošta) nefungují. Po jejich sitsku se objeví hláška "Cíl zástupce – při otevírání zástupce nebo vyhledávání názvu cílového souboru došlo k chybě". Stejný problém je s funkčními tlačítky. Přitom z menu aplikace otevřít jdou.
Nemáte někdo nějaký nápad? Díky.
burticek (211)|10.2.2007 20:16
Ahoj lidi, uz jsem se ptal tady, ale sem se to hodi vic. Tamten prispevek smazte, pls :oops:
Jinak dotaz byl: uz jste nekdo zkousel reklamovat unlocknuty Vario u TM? Pokud ano, uznali reklamaci?
tazz1 (680)|10.2.2007 20:25
Jasne :-) . Vymenili mi baterku a usb konektor a prehrali fw . Vse v zaruce
fsalac (14)|14.2.2007 10:30
muzete doporucit nejakou dobrou rom i s IPL/ISP?
xhladi07 (525)|14.2.2007 19:03
[QUOTE="Falco"]... Po jejich sitsku se objeví hláška "Cíl zástupce – při otevírání zástupce nebo vyhledávání názvu cílového souboru došlo k chybě"...[/QUOTE]Tohle se mi deje ve chvili,kdy pomoci totalcmd presunu odkaz z start->programy nekam jinam. Jeste sem to neresil, moc to nepouzivam, ale myslim, ze resenim by bylo nejak znovu nalinkovat ty programy..
vesi_ce4you (123)|15.3.2007 11:07
Vyzkoušel jsem hodně rom s WM5 i WM6, ale zatím jako nejlepší se mi jeví poslední WM5 ROM s AKU 3.3 od Faria. Na ostatních rom se mi přes noc baterka vybila o cca 10-20% u téhle rom je to cca 3-5% s poslední verzí BatteryStatusu (1.04.201) a se zapnutým CPUScalerem. Vřele doporučuju, protože tahle romka mě přijde celkově docela slušně vyladěná. Holt Faria je Faria :D
Jinak včera Faria vydal novou rom na WM6, ale ještě jsem ji nezkoušel ;)
jimmyjames_ce4you (199)|16.3.2007 10:29
Zkousel si posledni veri Flashmanovy (John..nyho) Underground WM6 Crossbow nebo SuperROM?
S tou vydrzi to je docela zvlastni...CPU Scalar totiz jeste asi neni odladeny a zere jak zjednany...ale jen pri provozu...ve standby modu jsem zadne takovehle drasticke snizeni vydrze,jak pises,nezpozoroval..
vesi_ce4you (123)|16.3.2007 12:50
Jon....nyho Underground WM6 Crossbow v6 jsem ještěn nezkoušel, poslední co jsem měl ve strojovně byla v5. Není špatná, ale jak jsem psal, docela žrala baterku. Je pravda, že se zapnutým CPUScalarem a při práci i na téhle verzi ROM baterka mizí docela solidně, ale když s ním nic nedělám, tak je ta výdrž znát docela dost.
papik.i (171)|11.6.2007 02:57
Tak mám Vario cca 3týdny a dnes po přečtení této i dalších diskusí jsem se rozhodl upgradeovat...Nejdřív jsem zkusil poslední oficiální ROM od T-Mobilu a pak rovnou SuperROM 1.1, která se mi náramně líbí a zamlouvá:o) Měl jsem z toho trochu obavy, ale vše proběhlo bez sebemenší chybičky...díky vám kluci...teď už jen doinstalovat ještě pár užitečných programů a udělat zálohu...a příště možná WM 6...