Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejlepší ROM Qtek 9100/MDA Vario

flashman (1366)|17.7.2006 14:50
takže CID unlock pomůže i při downgradu např. z 2.25 CSY na 1.6.7 od T-M ?
hrabe_ce4you (44)|17.7.2006 16:00
Me zatim pomohl vzdy kdyz se to branilo. Takze jsem dosel k zaveru, ze pokud mate cihlu od TMOcz s jinou ROM, tak pro zarucni servis staci flashnout jejich SW a dal s tim NIC NEDELAT.
Juliusz (3)|19.7.2006 12:23
Zdar vsici, trochu OT, ale treba neni ma situace az zas tak ojedinela: pouzivam RUU_Wizard_OrangePL_Customize_WWE_224_Aku23_A2DP_NOCID.exe, naprosta spokojenost, nicmene menim praci a vracim 9100 puvodne od Eurotelu, bylo by tedy zahodno vratit s puvodnim fw. Ten jsem ale "chytre" nezalohoval a ted ho nemuzu sehnat. Poradite mi, prosim?
flashman (1366)|19.7.2006 12:31
možná jí najdeš tady a nebo tady
Juliusz (3)|19.7.2006 12:36
Diky, nicmene prvni moznost mam prohledanou a ta druha - ET tuhle moznost (stahnout fw) vubec nenabizi, alespon ne u nas (zatim?).
flashman (1366)|19.7.2006 12:39
takže holt musíš sehnat někoho s orig. ROM a poprosit ho, aby ti urobil obraz..
Juliusz (3)|19.7.2006 12:42
No prave. Toz jsou-li mezi vami taci (take) kdoz pred upgradem zalohovali a mohou nekam uploadovat, pls pls zrobte tak a dejte vedet, urcite se to nebude hodit jenom mne... Diky!
eLKa_ce4you (189)|17.8.2006 11:23
Dnes jsem náhodou na webu českého T-Mobile objevil novou verzi ROM, viz

http://t-mobile.cz/Web/Residential/T-MobileMDA.aspx

Je to verze ROM: 2.21.2.7, Radio: 2.19.11, ExtROM: 2.21.2.111.

Už jste ji někdo zkoušel? Je rychlejší a lepší, než 2.17.7.2? Nerad bych se hnal první dopředu, protože na konci je zmínka, že "Pokud si zaktualizujete firmware na nejnovější verzi ROM: 2.21.2.7, návrat k předchozí (nižší) verzi firmware už není technicky možný"
Saman_ce4you (1451)|17.8.2006 14:30
JecminekMaselnik (464)|22.8.2006 13:56
trošku bych to tady oživil. Mám zatím Mr.Cleana 2.24 a jsem pomalu zralý na HR. Máte někdo něco novějšího, lepšího? Případný dík.
kmozis_ce4you (117)|22.8.2006 14:06
Ahoj Martine, doporučil bych Ti Orange PL 2.24. Já mám tedy momentálně T-Mobile US 2.26, ale Orange se mi zdál o trošku svižnější. Jinak jsem docela spokojen i s tou aktuální, kterou mám.
Jinak musím konstatovat, že jsem se s Variem už tak nějak sžil. HW problém s foťáčkem jsem vyřešil výměnou z nového kusu, melodie budíku mršil Spb Pocket Plus (stačila úprava v registrech), počáteční zamrzání měl na svědomí mě doposud neznámý konflikt nějakých aplikací, rychlost (resp. pomalost) mi přijde podobná jako u mé předešlé SE P910i. A dokud nebude UMTS i v Pardubicích, tak nemá cenu, abych kupoval Herma...
JecminekMaselnik (464)|22.8.2006 14:48
já už mám objednáno:o), 2.24 mám (i když Mr.Cleana), ale je to přece jenom už nějaký pátek stará romka, tak jsem spíše chtěl znát zkušenosti s horkými novinkami, jsou-li jaké. A furt flashovat se mi taky pořád nechce, takže bych rád nasadil něco prověřeného
TheMelin (1642)|22.8.2006 15:00
Takze abych i ja trosku prispel. Pouzivam Mr. Cleana 2.24 a mohu jen doporucit. Samozrejme jsem zkousel i nejnovejsi T-Mobile WWE 2.26, ktera byla take velice dobra a nechal bych si ji, bohuzel u ni jsem mel problem s prerusovanim hovoru, ktere byly delsi jak 2 MIN. Potom se vetsinou hovor prerusil a telefon ztratil na chvili signal.
flashman (1366)|22.8.2006 16:14
no, ak sem si konečně přivez Vario a du flashnout toho orange.. Z diskusí se mi zdá nejlepší
tazz1 (680)|22.8.2006 18:01
Já si počkám na novou oficiální od Tmobilu. Prý už na ní pracují (hlavně kvůli foťáku a zelené baterce) . Ale jak dlouho to bude trvat, to nikdo nedokáže říci :(
atomion (1159)|4.9.2006 19:17
Jsem čerstvým majitelem Varia a o flashování se začínám zajímat. Mohl by mi někdo říci, která oficiální ROM pro O2 (bývalý Eurotel) je nejnovější a bez výrazných chyb? Nechce se mi do Varia dávat neoficiálí ROMky (jako Mr.Clean nebo Molinski) kvůli (třeba) nečekané reklamaci..

Moc dík za odpovědi
batt_ce4you (135)|4.9.2006 22:10
[QUOTE="atomion"]Jsem čerstvým majitelem Varia a o flashování se začínám zajímat. Mohl by mi někdo říci, která oficiální ROM pro O2 (bývalý Eurotel) je nejnovější a bez výrazných chyb? Nechce se mi do Varia dávat neoficiálí ROMky (jako Mr.Clean nebo Molinski) kvůli (třeba) nečekané reklamaci..

Moc dík za odpovědi[/QUOTE]
...Orange PL 2.24. Není sice ofiko ale je nejlepší a zatím nepřekonaná a to jí používám třetí měsíc (viz diskuse)
flashman (1366)|4.9.2006 23:01
furt tu všichni zapomínaj na 2.26 WWE od T-Mobilu ;)
Saman_ce4you (1451)|5.9.2006 08:22
Eurotel to prodava jak Qtek, tak posledni offic. Qtekovska ROM je 2.17.
Nicmene Eurotel sam updaty nevydava, tak je otazka jak to je se zarukou...
vatopyr (3)|9.9.2006 20:46
Zdravím, jsem v tomhle celkem nový, ale dnes jsem úspešně upgradovat ROM svého Qteka 9100 na Orange PL 2.24.
Všechno se zatím zdá OK, ale pokud jdu na internet, automaticky se mi to připojuje k "Orange Internet", ačkoliv v Settings/Connections nemám definované žádné připojení. Zkusil jsem i pustit nějaký konfigurační cab pro Eurotel GPRS, který jsem tu někde našel. Po něm se mi objevilo v Settings/Connections sice připojení Eurotel GPRS, ale Explorer se mi stejně tvrdošíjně připojuje přes "Orange Internet"..
Poraďte mi prosím s nastavením, tuším že to bude nějaká hloupost...:oops:
flashman (1366)|9.9.2006 21:15
v tom případě je nespíš v ext ROM cab na konfiguraci Orange netu. Řešení a) Po HR nainstalovat jenom důlešité věci z ext ROM 2) nějak, nevim jak nastavit eurotel jako defaultní
atomion (1159)|9.9.2006 23:20
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]v tom případě je nespíš v ext ROM cab na konfiguraci Orange netu.[/QUOTE]
[CODE]Start -> Settings -> System -> Remove Programs[/CODE]
..a tam odebrat ten příslušný CAB OrangeInternet ;)
vatopyr (3)|10.9.2006 10:17
[QUOTE="atomion"][QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]v tom případě je nespíš v ext ROM cab na konfiguraci Orange netu.[/QUOTE]
[CODE]Start -> Settings -> System -> Remove Programs[/CODE]
..a tam odebrat ten příslušný CAB OrangeInternet ;) [/QUOTE]

Ale tam právě nic takového není. Nechal jsem po upgradu probehnout instalaci z ExtRom a nic z toho neni v "Remove Programs" (a doteď jsem si myslel, že je to tak správně ;) )
NeoPlex_ce4you (248)|10.9.2006 10:27
jenze ext rom sou veci soucasti systemu,takze to v remove programs ani neni a nidky nebylo :) udelas HR pak SR aby neprobehla customizace nainstalujes total comander a vnem napises cestu extendet_rom a tam si vyberes jaky caby z ext rom nainstalujes (takova rucni customizace jen tooh co chces ty...)
flashman (1366)|10.9.2006 10:47
[QUOTE]NeoPlex:cestu extendet_rom[/QUOTE]
* extended_rom ;)
vatopyr (3)|10.9.2006 14:49
K tomu jsem nakonec došel..:yes: Ještě tak vědět, kterej cab k čemu slouží.. No, nějak jsem to tipnul (a neinstaloval nic, co obsahovalo "Orange") a zatím to, zdá se, funguje.
flashman (1366)|10.9.2006 14:54
funguje to i když nenainstaluješ nic ;)
batt_ce4you (135)|10.9.2006 17:30
[QUOTE="vatopyr"]K tomu jsem nakonec došel..:yes: Ještě tak vědět, kterej cab k čemu slouží.. No, nějak jsem to tipnul (a neinstaloval nic, co obsahovalo "Orange") a zatím to, zdá se, funguje.[/QUOTE]

Vymazat vše co obsahuje název Orange není příliš chytré_viz obsah extended ROM z OrangePL-pod názvem Orange se skrývají neškodně a dobré soubory wav (melodie) - stačí odstranit pouze Signed_CAB-Connection-OrangePL, případně další customizace. Doporučuji z extended rom odstranit nejen cab soubory ale zároveń ty odstraněné vymazat i v texťáku:
CAB: \Extended_ROM\Cert_Disable.cab
CAB: \Extended_ROM\Pocket_Commander.cab
CAB: \Extended_ROM\Default_BeepMode_Longtones.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_DiscoButton8.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_Imate_PPC_WZ_SA_V5.5.03.cab
CAB: \Extended_ROM\Default_MP-Shorcut-MMS1-Java5xx-CyberonVoice-CV-051220.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_MP_SmartDialing_enable_050915_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_MT_UpdateUAProfileAKU2.0_Wizard(AKU2.0)_051214.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_PictureVideo_reg_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_PM_MSFPHeartbeat_Wizard_060522.cab
CAB: \Extended_ROM\Default_PT_TahomaFont_CDLME_Wizard.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_P_CSD_Setting.cab
CAB: \Extended_ROM\Default_P_Edge_Icon.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_P_UA_Profile.cab
CAB: \Extended_ROM\Default_Signed_TimeZone_locale.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_Signed_Version.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Email2_Account.CAB
CAB: \Extended_ROM\OperatorName_Orange.CAB
CAB: \Extended_ROM\CAB-Customization-OrangePL-Wizard-01-02-17Oct05XML.CAB
CPY1:\Extended_ROM\Orange_AnsPhone.wav
CPY2:\Windows\Orange_AnsPhone.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_ConfInCall.wav
CPY2:\Windows\Orange_ConfInCall.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Confirm.wav
CPY2:\Windows\Orange_Confirm.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Deleted.wav
CPY2:\Windows\Orange_Deleted.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Email.wav
CPY2:\Windows\Orange_Email.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_MMS.wav
CPY2:\Windows\Orange_MMS.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Oops.wav
CPY2:\Windows\Orange_Oops.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Photo.wav
CPY2:\Windows\Orange_Photo.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Problem.wav
CPY2:\Windows\Orange_Problem.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_ProblmCall.wav
CPY2:\Windows\Orange_ProblmCall.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Remind.wav
CPY2:\Windows\Orange_Remind.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Saved.wav
CPY2:\Windows\Orange_Saved.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Sent.wav
CPY2:\Windows\Orange_Sent.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_SMS.wav
CPY2:\Windows\Orange_SMS.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_Voice.wav
CPY2:\Windows\Orange_Voice.wav
CPY1:\Extended_ROM\Orange_WarnInCall.wav
CPY2:\Windows\Orange_WarnInCall.wav
CAB: \Extended_ROM\Ringtone_PLK_0811_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\Default_Ringtone_PLK_0811_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\SendviaMMS_POLString.cab
CAB: \Extended_ROM\Signed_CAB-Connection-OrangePL-Wizard-29Nov.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_CAB-Customization-Sounds-Orange-Wizard-Aug09.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_OrangePL_Customization.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_OrangePL_UA.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_Orange_TSK_Wiz10101101.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Signed_OR_Version.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\UXC_PL.cab
CAB: \Extended_ROM\VoiceMail_OrangePL.CAB
batt_ce4you (135)|12.9.2006 07:40
Po dvou měsících jsem Orange PL včera nahradil ROMkou Shogun226 WWE G3 AKU2.3 Beta (ke stažení na xda-developers) a jsem nadšenej. Ze tří nových ROMek které se během posledního týdne objevily - Molski, Rlisidor, Shogun je právě poslední jmenovaná ač Beta verze dle mého názoru nejlepší, Dodám jen, že je upečená pro Cingulár (USA) ale jak u našeho O2 tak Vodafone šlape internet po nainstalování příslušných cab souborů od Bechera (na stránkách ge4you.cz ke stažení) jak hodinky.
Jinak na xda developers je ke stažení i ROMka s AKU 3.2, pár lidí ji už vyzkoušelo ale jsem jelen z jejich reakcí...
Honzam75 (130)|12.9.2006 08:20
Ahoj,
co je v ní nainstalováno? Je rychlejší než ty jmenovaný? Taky uvažuju o změně ROM...
batt_ce4you (135)|12.9.2006 08:58
...vse o teto a jiných ROMkách se dočteš na foru xda-developers. S updatem této ROMky bych ale možná počkal, jedná se o Beta verzi, sice hodně dobrou ale během pár dní by se měla údajně objevit finální verze... Rychlost? Když si dáš CPU na 240MHz (snadná manipulace za pomoci dvou aplikací OMAP jejichž ikony jsou přímo v programovém menu), na nichž jede můj foun už více jak 14 hodin, tak sviští jak víno.
Obsah opravdu nabité extenderom (některé caby se neinstalují automaticky, ale spouštějí se dle libosti z extrom. Některé automaticky nainstalované se naopak dají odinstalovat z "přidat/odebrat", např. cusotmizace pro Cingular atd.:
LOCK:Enabled
CAB: \Extended_ROM\Certification_Disable.cab
CAB: \Extended_ROM\Cert_SPCS.cab
CAB: \Extended_ROM\Dr_Puttingham's_Cingular_Cab.cab
CAB: \Extended_ROM\MP-Shorcut-MMS1-Java5xx-CyberonVoice-CV-051220.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP-Customization-Wizard(AKU2.0)-CingularWithCamera-060406.CAB
CAB: \Extended_ROM\M_CingularWWE_Camera_Profile_reg_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\MP_SmartDialing_enable_0915_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\CingularWWE_Camera_Profile_reg_signed.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_Customization-PictureSize2Default.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_Conn_CWS_APR12_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_ECall_SeedDial_CWS_Mar06_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_UA_CWS_Mar02_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_EnableEONS_4.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_MSN_SkipProxy.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_PIE_View_Setting.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_TimeStyle_h_mm_ss_tt.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\PP_ExtVersion.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_WiFi_Rate_4.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_Cingular_CM_Mappings_10411101.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_JavaGUID_HotFix.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\PM_MSFPHeartbeat_Wizard_060522.cab
CAB: \Extended_ROM\Set_up_MMS_folder.cab
CAB: \Extended_ROM\zoA2DP.cab
CAB: \Extended_ROM\ammar_Wireless_Today_Plugin.cab
CAB: \Extended_ROM\PPCContactsMgr.cab
CAB: \Extended_ROM\A2DP_improve.cab
CAB: \Extended_ROM\BT_COM_PORT
CAB: \Extended_ROM\TRE.arm.cab
CAB: \Extended_ROM\total-comander.cab
CAB: \Extended_ROM\WiFiFoFum2.cab
CAB: \Extended_ROM\Omapclock_and_Omapclockplusv0.0.4.cab
CAB: \Extended_ROM\Wireless.Scanner-Hitchhiker0.4b1.cab
CAB: \Extended_ROM\SearchToday.ARM.cab
CAB: \Extended_ROM\vxutil.cab
CAB: \Extended_ROM\TodayAgenda_PPC.ARMV4.cab
CAB: \Extended_ROM\Molski.Biz_Performance_Registry_Tweaks.cab
CAB: \Extended_ROM\rar.ppc_arm.cab
CAB: \Extended_ROM\Molski.Biz_Customizing_Tweaks.cab
CAB: \Extended_ROM\VNC_pocket_viewer.cab
CAB: \Extended_ROM\Molski.Biz_Stevens_Customization.cab
CAB: \Extended_ROM\P_RemoveRoamingIcon_2.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\P_DisconnectButton3s_Wizard.cab
CAB: \Extended_ROM\P_Edge_Icon.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\SP_ARM_504P.cab
CAB: \Extended_ROM\VoiceDial_Button_Customizer.cab
CAB: \Extended_ROM\NETCFv2.wm.armv4i.cab
CAB: \Extended_ROM\SPWM5CallRec.cab
CAB: \Extended_ROM\PPC2003PMVault.cab
CAB: \Extended_ROM\fp7_ppc_en
EXEC:\Extended_ROM\cusTSK.exe \Windows\O2.tsk
EXEC:\Extended_ROM\ConfigureDevice.exe
EXEC:\Extended_ROM\ConfigureUI.exe
LOCK:Disabled
RST: Reset

batt_ce4you (135)|13.9.2006 11:33
.. s ROMkama na Wizarda se roztrhl pytel. V noci sem stahl a nainstaloval ROMku s AKU3.2. Pohádka, sice o něco pomalejší, to ale napraví OMAP(vyzkoušel sem pár extendedrom, nakonec sem použil tu z ROMky od Shoguna) - podrobnosti o ROM AKU3.2 v diskusi na xda-developers v sekci Wizard
No1 (74)|14.9.2006 19:04
Zdravim. Musim provest HR a tak uvazuji o zmene (upgradu) ROM. Ta, co mam, mi staci, ale zajima me, jestli neni nektera ROM "lepsi" (stabilnejsi, rychlejsi..). Cestinu nepotrebuji, ale SmartDialing mi fakt vyhovuje a nechci o nej prijit.
DIky za kazdou radu.
NeoPlex_ce4you (248)|14.9.2006 23:00
tak dobra je oragnge pl 2.24 aku 2.3 s A2DP
a nebo ja ted pouzivam TMO 2.26 s custom customizaci
stahovat muzes zde
szoustal_ce4you (174)|15.9.2006 11:42
Ahoj,
jde jste stáhli tu ROM od Shoguna? já ji na xda developers nemůžu najít.Buď jsem slepej,nebo blbej.Možné je také obojí.
Díky za odpověď
Saman_ce4you (1451)|15.9.2006 12:44
Czech: smartdialing je ve vsech ROM..
batt_ce4you (135)|15.9.2006 14:17
[QUOTE="szoustal"]Ahoj,
jde jste stáhli tu ROM od Shoguna? já ji na xda developers nemůžu najít.Buď jsem slepej,nebo blbej.Možné je také obojí.
Díky za odpověď[/QUOTE]

ftp/xda-developers/uploads/wizard/shogun atd.
Jirka_j (186)|15.9.2006 20:26
Jaký je rozdíl mezi verzí G4 a G3?
flashman (1366)|15.9.2006 20:55
Je to rozdíl mezi novým a starým chpsetem Waizarda. Podle toho, co sem zatim čet je to dobrý tak maximálně k tomu abys moh změnit mašinu v cihlu a nemoh odemknout CID jinak, než placeným IMEI chackem
Jirka_j (186)|15.9.2006 21:07
jeeeeeeee :sarcastic: a jak poznám,kterou mám použít???
flashman (1366)|15.9.2006 21:11
dej soft reset a kokni na ipl/spl
pokud je jako 1.xx nebo 2.xx máš G3 Mašinu
pokud je jako 1.xx.0001 nebo 2.xx.0001 máš G4 Mašinu

Na IPL a SPL fakt bacha.. Je to vlastně jedinej způsob, jak si voddělat stroj Softwarem. Pokud máš čas a seš učenlivej, tak je asi lepšejší si urobit ROM bez IPL a SPL
Joe_black (5)|18.9.2006 15:18
Po flaschnutí na ORANGE PL 2.24 mám v informaci o ROM stále 1.6.7.1 a IPL a SPL 2.24. Je to v pořádku ?
batt_ce4you (135)|18.9.2006 15:24
Shogun uvařil dalsi verzi ROM (Beta2). Výrazně se liší od první Bety nejen vzhledem (boot namísto Cingular nyní WM5) ale i obsahem. Nejzajímavější utilitou je ExtROM Instaler. Po update se nainstaluje z Extended ROM jen malá část utilit v ní předinstalovaných, ostatní se spouštějí ze sekce programy právě již zmíněným ExtROM Instalaterem - kromě jiného OmapPlus atd. atd. Dle mého názoru nejen nejzajímavější ale i nejlepší ROMka pro Wizarda - bez jakéhokoliv problému jedu více jak 6 hodin s CPU přetaktovaným na 240MHz, večer se vrátím na standard (195MHz)...
NeoPlex_ce4you (248)|18.9.2006 16:59
[QUOTE="batt"]Shogun uvařil dalsi verzi ROM (Beta2). Výrazně se liší od první Bety nejen vzhledem (boot namísto Cingular nyní WM5) ale i obsahem. Nejzajímavější utilitou je ExtROM Instaler. Po update se nainstaluje z Extended ROM jen malá část utilit v ní předinstalovaných, ostatní se spouštějí ze sekce programy právě již zmíněným ExtROM Instalaterem - kromě jiného OmapPlus atd. atd. Dle mého názoru nejen nejzajímavější ale i nejlepší ROMka pro Wizarda - bez jakéhokoliv problému jedu více jak 6 hodin s CPU přetaktovaným na 240MHz, večer se vrátím na standard (195MHz)... [/QUOTE]

ten ext rom instaler je velice zajimavej... je sance ,ze se nekdy dockame full verze. Popripade jestli si zkousel 2.26 od risidera jestli je muzes nejak porovnat ,ktera je podle tebe lepsi?
batt_ce4you (135)|18.9.2006 18:09
..od Risidora jsem zkoušel obě verze ROM, ale mne osobně zaujala více verze Beta1 od Shoguna. U Risidorovi ROM jsem narazil na problém se změnou lokalizace na klávesnici - Resco regitrem nešla změnit a Registry Wizard s OpenNETCF si s touto ROM nerozumí. Obě Shogunovi ROMky jsou v tomto směru bez problému. O kvalitě poslední Shogunovi Beta2 verzi nejlépe hovoří obrovský ohlas. ExtendedROM byla dělána dle požadavků diskutujících takže je tam velká všehochuť všeho co znám a také toho s čím sem se ještě nesetkal. Bonbónkem je právě již zmíněný ExtROM Instaler, OmapPlus atd. ale i rychlost při bootování a přechodu při změně aplikace a to nejen při taktu 240MHz ale i standardních 195MHz a co víc i při podtaktování na 180MHz Pokud jde o tzv. finální verzi ShogunROM tak to bude běh na dlouhé trati, neboť jak sám Shogun uvádí, vylepšování ROMek je nekonečný proces. Z mého pohledu je jeho tzv. Beta2 verzí špičkovou a jen z pouhé zvědavosti jí updatnu jeho další Betou případně "finální"...
NeoPlex_ce4you (248)|18.9.2006 18:35
aha takze vlastne jeho beta je jeho nej romka s itm ,ze to porad nejak vylepsuje.. ja myslel ,ze tam ma nejake chybky prave. Ze tam je jeste neco nedotazeneho... no to co rikas vypada pekne celkem... u te risidero mi vadilo,ze nektere programy co tam sou nemaj moc vyuziti..
asi ji zkusim... mas z te ext tom nainstalovane vsechno?
Honzam75 (130)|18.9.2006 19:00
Ahoj,
a je to ta Shogun_A_La_Carte_Cingular_WWE_2.26_Beta2.rar? A je pro G3 nebo G4?Ja ze bych ji taky otestoval :)
NeoPlex_ce4you (248)|18.9.2006 19:11
je to G3.. uy sem oykousel... kazdopadne mi nejde midlet nevite co s tim?
janopi (19)|18.9.2006 19:43
... nejako som nenašieľ kde sa dá Schogunova ROM stiahnúť, môžete poslať link ? Ďakujem :(( :((
NeoPlex_ce4you (248)|18.9.2006 19:53
dalsi vec ten contacts manager nejak moc dobre nefunguje... zobrzuje i kontakty ze sim karty ciz je dost neprijemne... filt to sice odfiltruje,ale po zavreni cotactu se zas filtr nastavi na puvodni hodonoty...