Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 61

Téma: 4 GB SD karty - problémy s jejich formátováním a viditelností ve čtečkách paměťových karet

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Jelikož se nám na obchodě množí reklamace nových 4GB SD karet, zakládám tuto diskuzi na kterou budu odkazovat všechny zájemce o zakoupení těchto velkokapacitních karet na našem e-shopu či přímo na prodejně. Nové 4GB SD karty značek A-Data, Pretec a Transcend jsou dle našich zkušeností velmi citlivé na to v čem je uživatel formátuje. Zároveň si s nimi poradí jen opravdu málo čteček paměťových karet. Většina čteček tyto karty vůbec nevidí, a okamžitě po vložení vyzve uživatele ke zformátování. Pokud tak uživatel učiní, není pak nic neobvyklého, že je karta některými čtečkami zformátována na podstatně nižší kapacitu. A nebo dojde ke zformátování na správnou kapacitu, ovšem za cenu toho, že od tohoto okamžiku již SD karta není viditelná ve většině druhů PDA/MDA. Ty čtečky paměťových karet jež si se 4GB SD kartami bez potíží poradí (například tato od značky i-tec), karty bez potíží vidí, a umožňují s nimi plnohodnotnou a bezproblémovou práci, nejsou rovněž doporučeny na formátování těchto SD karet. V případě pokusu o zformátování sice dojde ke zformátování SD karty na příslušnou kapacitu 4 GB, ovšem karta je od tohoto okamžiku opět neviditelná pro většinu PDA/MDA zařízení. 4 GB SD kartu tedy doporučujeme formátovat POUZE a JENOM přímo v PDA/MDA zařízeních, ve kterých kartu hodláte používat, a to za pomocí známých utilit jako je Pocket Mechanic, Resco File Explorer či SPB Pocket Plus. Karta tak bude správně naformátována na kapacitu 4 GB, a zároveň bude pro PDA i tu správnou čtečku 100 % čitelná. Pokud tedy budete dodržovat zmíněný postup, nebudete mít se 4 GB SD kartami problémy. Osobně používám 4 GB SD kartu od značek A-Data a Pretec již mnoho týdnů bez potíží. Stačilo mi jen si najít tu správnou čtečku paměťových karet, jež 4GB SD kartu bez problémů zvládá, a kartu formátovat opravdu jen za pomoci PDA/MDA.

Netvrdím, že se vždy musíte setkat u 4GB SD karet se stejně problémovým chováním jako já, určitě je na trhu nějaká čtečka paměťových karet, s níž lze tyto karty formátovat tak, aby nedošlo k jejich zneviditelnění pro PDA, nebo degradování jejich kapacity na nižší hodnotu. Ovšem já na ni ještě nenarazil. A až na ni narazim, napíšu to sem. Nebo i třeba někdo z vás. :yes: Každopádně jsem testnul všechny čtečky paměťových karet jež máme momentálně skladem na našem obchodě, a různým testováním a zkoušením jsem odpravil zhruba 6 kusů 4GB SD karet značek A-Data i Pretec, než jsem se definitivně ujistil, že ty karty opravdu nemá cenu formátovat nikde jinde než v PDA/MDA za pomoci příslušného softwaru, alespoň zatím..
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2005

v DELL AXIM X51V pouzivam 4 GB SD kartu zn. TRANSCEND, pouzivam externu citacku rovnakej zn. a karta je aj po formate v citacke viditelna aj pouzitelna v PDA

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

No, skvele. Tak tedy, o jaky typ ctecky se presne jedna? Hned ji objednam a zkusim se 4GB SD kartami jez mame skladem.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

A podotykam,ze ta citacka bola viditelna aj v Looxovi,ale tiez ju nemozem zaboha zohnat na SK.Waldoooo kde si to kupoval?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

tak doted si s tim hraju a nic,PDA kartu vidi,když to připojim pres AS tak nic,pres softick vidi kartu ale nelze na ni zapisovat,zkousel jem pocket mechanic i resco explorer a vysledky stale stejne, tak ted Milosi rad!!!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2005

ale bola kupena pred troma rokmi v tsbohemia
    to je ona

mam aj novy model, no musim skusit.
    info podam

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

2 maculak: A zkousel jsi na ni zapisovat i pomoci nejake te ctecky? Ne jen pomoci Card Exportu..

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

jo zkousel a nic. Mam ctecku na nb integrovanou - nic a zkousel jsem to na externi ctecce Delock a taky nic ( .Ctecka se tvari jak kdyz tam zadna karta neni. Kopirování z karty na kartu CF - SD a obracene v pda v pohode

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

A nez ti nastaly ty komplikace, obe ctecky jez jsi jmenoval ti s kartou spolupracovaly korektne? Obe ti na ni umoznovaly zapis i bezproblemove cteni?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Ta v nb ne ale ta druha externi jo, protoze jeste na srazu jsem kopíroval z 1GB na tu novou 4 GB a bylo to v pohode.Odpoledne se tam stavím, jestli to stihnu. Jo a slo to i pres ten card explorer úplne v pohode zapisovat.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2005

skuska druhej citacky
    AD 13 in 1 CARD READER zdokumentovana, plne funkcna s 4GB SD TRANSCEND 150x

zajtra pride ku mne Oltcit, odskusame s Looxom a podame spravu
    Připojené soubory Připojené soubory

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Čtečka objednána. Tak jsem na to zvědav.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2005

dufam, ze budu fungovat vsetky Vami predavane 4 GB SD karty

no a, chcelo by to odskusat aj 8 GB Compact Flash karticku

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Díky Milošovi je zjištěna příčina problému u mne a to v kombinaci softick card a Axima x51v,problém s čtečkou vyřešen zakoupením čtečky itec ve které karta funguje. Díky za ochotu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Za málo. Pro nás je vždy nejvetší odměnou spokojený zákazník. :yes:

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Spotreba pametovych karet
    Od stonek_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 14-02-2006, 19:40